Windows explorer ne radi

poruka: 20
|
čitano: 24.057
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Windows explorer ne radi

Koristim windows 7. I prije sam imao isti problem al sam ga bar dijelomično uspio riješit, hoču reč, mogao sam dvoklikom otvorit folder, i to me privremeno zadovoljavalo. Sad sam update-ovao windowse i instalirao SP1 i sad mi opet ne radi windows explorer, ne mogu otvarat foldere.

    Dali neko zna rijšenje za to ?  Osim instaliranja nekog drugog file managera, ili system restore.

Hvala unapred!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows explorer ne radi
Ajde u registryu nađi ovaj ključ



HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows NT \ Current Version \ Winlogon



Na desnoj strani pod Shell pogledaj dal stoji explorer.exe ako ne stoji, upiši to!! Ponovo pokreni windowse!
Piracy lives forever!!!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows explorer ne radi

Nažalost nije to- stoji explorer.exe pod shell. Ali dobar pokušaj, thanks.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows explorer ne radi
ctrl alt del - zadnja opcija, new task, explorer.exe

probaj tako...

Ocito si neki virus pobrao... preporucujem sken malwarebytesom...
Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows explorer ne radi
EnlightenedPhoenix kaže...
ctrl alt del - zadnja opcija, new task, explorer.exe

probaj tako...

Ocito si neki virus pobrao... preporucujem sken malwarebytesom...

Ni to nije urodilo plodom. Probao bi sken malwarebytesom, već sam ga i skinuo, nego mi možeš reći dal bi bilo dovoljno da na svom anti virusnom programu stavim opciju privremeno disable ili ga moram skroz uklonit?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows explorer ne radi
stavi disable... mislim da ce malware to uspjeti....
Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
14 godina
offline
Windows explorer ne radi

Probaj skenirat s CCE.

Piracy lives forever!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows explorer ne radi
EnlightenedPhoenix kaže...
stavi disable... mislim da ce malware to uspjeti....

Hoće uspjet će, bar free verzija. Dobar alat za koji nisam znao. Skenirao sam nedavno sa 4 AV-programa i bio čist ko suza, M mi je ipak našo 14 malware-a. Međutim to mi nije riješilo problem s explorerom. Ali našo sam malu utjehu, mogu desni klik na folder pa open ali ne explore. Ali ako hoću otvorit explorer.exe ili dvoklik na neki folder dobijem sljedeći massage:

                         This file does not have aprogram associated with it for performing this action. Please install a program or, if one is already installed,   create an association in the Default Programs control panel.  

15 godina
neaktivan
offline
Windows explorer ne radi

Upute kako rijesiti ovaj problem imas objasnjeno ovdje- upute su za xp, al identicno je i za win7...

Ako ti je to komplicirano pokusaj s ovim programom.

AMD Athlon 64 X2 7750+, XFX 4830, MB Gigabyte M57SLI-S4, 4*1 Gb DDR2
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windows explorer ne radi

Evo vec par dana pokusavam rijestiti ovaj problem, kada hocu otici u upravljacku plocu izbaci mi ovu poruku windows explorer je prestao raditi, nista ne mogu deinstalirati niti gdje otici da bi rijesio problem. Win7 ultimate je hr verzija. Update regularno odradjuje, ako tko zna rjesenje bio bih mu zahvalan.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows explorer ne radi

tako odjednom?
možeš instalirati i skenirati da nije malware/virus?

http://www.youtube.com/watch?v=FoDhXMV3jaY
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows explorer ne radi

nod je antivirusni program, sve radi samo se to desava

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows explorer ne radi
crnjak kaže...

nod je antivirusni program, sve radi samo se to desava

 

ok,ajd još provjeri s ovim skenerom,quick scan s njim

http://www.youtube.com/watch?v=FoDhXMV3jaY
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows explorer ne radi

Pronasao je jedan trojan, ali opet isto

15 godina
offline
Re: Windows explorer ne radi

-ubaci install medij, u CMDu pokreni 'sfc.exe /scannow' (bez navodnika)...

-nakon tog provjeri HDD 'chkdsk C: /r' (C: itd ovisno na kojoem slovu je OS..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.4.2011 14:12 (ihush).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows explorer ne radi
crnjak kaže...

Pronasao je jedan trojan, ali opet isto

da,jel možeš pogledat u karantenu koji?
ima još jedan alat koji bi mogao nešto više reći,hijackthis,pa ili uploadaj log koji izbaci ovdje pa stavi link ili mu kopiraj log i zalijepi tu u poruku
do a system scan and save a log file,ako ga ne možeš normalno otvorit,pokreni ga kao administrator

http://www.youtube.com/watch?v=FoDhXMV3jaY
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.4.2011 14:17 (seneka).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows explorer ne radi

Evo sto pise   u logu: Users\Dell\AppData\Local\Temp\mrt43A4.tmp\stdrt.exe (Trojan.FakeMS)

8 godina
neaktivan
offline
Windows explorer je prestao raditi

Znači pri startu kompjutera (Windows 7 u pitanju) sve radi normalno. No dok upišem lozinku, ne pojave mi se ikone samo start i piše Windows Explorer has stopped working, dok stisnem restart the program "kao" restarta se explorer.exe no ikone se i dalje ne vide te odma nakon 5 sekundi ponovo izbacuje isti problem, tako da nisam u mogućnosti napraviti nikakav FIX jer dok ja odem u My Computer moram restartat explorer.exe. Mogu samo prčkati po Task Manageru ali to nije od pomoći. Ako neko zna neko riješenje nek napiše ! HVALA

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows explorer je prestao raditi
MLGJoy kaže...

Znači pri startu kompjutera (Windows 7 u pitanju) sve radi normalno. No dok upišem lozinku, ne pojave mi se ikone samo start i piše Windows Explorer has stopped working, dok stisnem restart the program "kao" restarta se explorer.exe no ikone se i dalje ne vide te odma nakon 5 sekundi ponovo izbacuje isti problem, tako da nisam u mogućnosti napraviti nikakav FIX jer dok ja odem u My Computer moram restartat explorer.exe. Mogu samo prčkati po Task Manageru ali to nije od pomoći. Ako neko zna neko riješenje nek napiše ! HVALA

 

 Idi u Safe Mode, pokreni Command prompt kao administrator, ukucaj sfc /scannow i pusti da odradi.

 

Nakon toga restartaj PC.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
14 godina
offline
Windows explorer ne radi

Da li skidao nešto pomoću torenta? Rješenje je da uđeš u safe mode i da kreiraš novi account kojem ćeš dati administratorske ovlasti. Postojećem account-u će ovlasti promjeniti u limited. Restart računara i loguj se u novi admin account. Ja bih instalirao neki ozbiljan antivirusni program (Eset npr.). Naravno prije toga moraš deinstalirati postojeći AV. Napravi skeniranje cijelog računala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice