Aliexpress - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.828
|
čitano: 1.164.327
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
mirko6 kaže...
zzz kaže...
mirko6 kaže...

Datum je istekao jučer. Slanje više košta nego sam proizvod. 

 U tom i jeste problem sa slanjem u kinu,sad bi ali trebao presuditi.

 Možda znaš kako taj sud prevagne ?

 Do sada uvjek u moju korist,ali imao sam uvjek dobre dokaze.

Znači uzeo bi pola vrijednosti,i zadržao proizvod.

8 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
zzz kaže...
mirko6 kaže...
zzz kaže...
mirko6 kaže...

Datum je istekao jučer. Slanje više košta nego sam proizvod. 

 U tom i jeste problem sa slanjem u kinu,sad bi ali trebao presuditi.

 Možda znaš kako taj sud prevagne ?

 Do sada uvjek u moju korist,ali imao sam uvjek dobre dokaze.

Znači uzeo bi pola vrijednosti,i zadržao proizvod. Možeš mi kazat kak dokaza to mi je pvi put .

 

6 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Buga2 kaže...

Otkazala mu onda.

Još mi samo fali da me drži u šaci i ne vrati novac. 

Tnx :)

 Kako je završilo?

15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
mirko6 kaže...
zzz kaže...
mirko6 kaže...
zzz kaže...
mirko6 kaže...

Datum je istekao jučer. Slanje više košta nego sam proizvod. 

 U tom i jeste problem sa slanjem u kinu,sad bi ali trebao presuditi.

 Možda znaš kako taj sud prevagne ?

 Do sada uvjek u moju korist,ali imao sam uvjek dobre dokaze.

Znači uzeo bi pola vrijednosti,i zadržao proizvod. Možeš mi kazat kak dokaza to mi je pvi put .

 

 Dokaz ti je fotke i video proizvoda.Recimo ja sam kupio lcd ekran koj nij dobro sjeo na mobitrl,to sam se poslikao da se vidi razlika.

8 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja
Evo javljam da je ALi ovo mi poslao na mail. Dali to znaci da je presuda u moju korist ?


Privremeno smo prihvatili Vaše osporavanje i pružiti rješenje u nastavku. Trenutno se čeka prodavatelj odgovoriti spor.


Sve dokaze treba odgovorili na stranici spor i dokazi iz druge web stranice ne može biti prihvaćen. Ako ste kupili više od 1 komada proizvoda, molimo ilustriraju sve one detektiv. Ako ne možete uploadati dokaz, javite nam.


Problemi s redoslijedomPresuda od AEnevažeći razlogdokaz vodičNe radivrijedi--


Rješenja:
1. opcija: Djelomični povrat 10.00 USD bez vraćanja robe

Opcija 2: Povratak roba Punu naknadu 23.71 USD (Kupac plaća povratka brodara naknadu)

Vrijeme odziva: 3 dana


Mi ćemo zatvoriti spor izravno gore „povrat bez povratka” rješenje u roku od 2 kalendarskih dana kad je vrijeme odziva završava ako prodavatelj nije dostavio valjanu dokaze.
(Napomena: Ako prodavatelj nudi valjan odgovor na dokaze, možemo revidirati iznos povrata prilikom zatvaranja spor, stoga molim odgovor aktivno kada prodavatelj pod uvjetom brojač dokazi)
Hvala na razumijevanju.
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
mirko6 kaže...
Evo javljam da je ALi ovo mi poslao na mail. Dali to znaci da je presuda u moju korist ?


Privremeno smo prihvatili Vaše osporavanje i pružiti rješenje u nastavku. Trenutno se čeka prodavatelj odgovoriti spor.


Sve dokaze treba odgovorili na stranici spor i dokazi iz druge web stranice ne može biti prihvaćen. Ako ste kupili više od 1 komada proizvoda, molimo ilustriraju sve one detektiv. Ako ne možete uploadati dokaz, javite nam.


Problemi s redoslijedomPresuda od AEnevažeći razlogdokaz vodičNe radivrijedi--


Rješenja:
1. opcija: Djelomični povrat 10.00 USD bez vraćanja robe

Opcija 2: Povratak roba Punu naknadu 23.71 USD (Kupac plaća povratka brodara naknadu)

Vrijeme odziva: 3 dana


Mi ćemo zatvoriti spor izravno gore „povrat bez povratka” rješenje u roku od 2 kalendarskih dana kad je vrijeme odziva završava ako prodavatelj nije dostavio valjanu dokaze.
(Napomena: Ako prodavatelj nudi valjan odgovor na dokaze, možemo revidirati iznos povrata prilikom zatvaranja spor, stoga molim odgovor aktivno kada prodavatelj pod uvjetom brojač dokazi)
Hvala na razumijevanju.

 Daj na engleskom. Ovo je katastrofa....

15 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

To je utprilike trebalo i očekivati,ali uvjek na isti način za..ebe kupca.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

We have temporarily accepted your dispute claim, and provide the solution below. Currently it is waiting seller to respond the dispute.

all evidence should be responded on dispute page and evidence from other website cannot be accepted. If you bought over 1 piece product, please illustrate all the detective ones. If you cannot upload evidence, please let us know.

Problems with the order Judgement from AE Invalid Reason Proof Guide
does not work Valid - -

Solutions:
Option 1: Partial refund 10.00 USD without returning goods

Option 2: Return goods Full refund 23.71 USD ( Buyer pays the returning shipping fee)

Response time: 3 days

We will close the dispute directly by the above "refund without returning" solution within 2 calendar days when response time ends if seller didn't provide valid counter evidence.
(Note:If seller provided valid counter evidence, we may revise the refund amount when closing the dispute, thus please response actively when seller provided counter evidence)
Thank you for your understanding.
Aliexpress case management team Evo orginal pa sad je to to ili nije ?

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.12.2019 18:00 (mirko6).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Alixpres je privremeno prihvatio zalbu i ponudio dva rjesenja. Pordavas ima 3 dana da se izjasni o njima. Ako se ne izjasni u 3 dana ili ne podastre kontra dokaze Ali ce automatski zatvoriti slucaj sa rjesenjem 1. Ako propdavac podastre kontra dokaze ponovo ce razmotriti rjesenja... 

Ukratko cekas 3 dana....

8 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Posmatrač kaže...

Alixpres je privremeno prihvatio zalbu i ponudio dva rjesenja. Pordavas ima 3 dana da se izjasni o njima. Ako se ne izjasni u 3 dana ili ne podastre kontra dokaze Ali ce automatski zatvoriti slucaj sa rjesenjem 1. Ako propdavac podastre kontra dokaze ponovo ce razmotriti rjesenja... 

Ukratko cekas 3 dana....

 Hvala Alixpres je opet  prihvatio zalbu od prodavatelja malo na moju korist  malo na njegovu. Pa koliko mjeseci to može potrajat ?

5 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Mjeseci? Poslije 3 dana se rjesava... Nema tu mjeseci.....

8 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Posmatrač kaže...

Mjeseci? Poslije 3 dana se rjesava... Nema tu mjeseci.....

 Hvala. Nadam se da tako bude...

15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
mirko6 kaže...
Posmatrač kaže...

Mjeseci? Poslije 3 dana se rjesava... Nema tu mjeseci.....

 Hvala. Nadam se da tako bude...

 Uplata ti dolazi na banku u roku par dana,iako če na aplikaciji vječno stajati da se čeka uplata.

8 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
zzz kaže...
mirko6 kaže...
Posmatrač kaže...

Mjeseci? Poslije 3 dana se rjesava... Nema tu mjeseci.....

 Hvala. Nadam se da tako bude...

 Uplata ti dolazi na banku u roku par dana,iako če na aplikaciji vječno stajati da se čeka uplata.

 Ja nerazumijm sad je opt ali uzeo u obzir trgovca u njegovo korist.

5 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
mirko6 kaže...
zzz kaže...
mirko6 kaže...
Posmatrač kaže...

Mjeseci? Poslije 3 dana se rjesava... Nema tu mjeseci.....

 Hvala. Nadam se da tako bude...

 Uplata ti dolazi na banku u roku par dana,iako če na aplikaciji vječno stajati da se čeka uplata.

 Ja nerazumijm sad je opt ali uzeo u obzir trgovca u njegovo korist.

 Ko je sta uzeo u obzir?

8 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja
We have temporarily accepted your dispute claim, and provide the solution below. Currently it is waiting seller to respond the dispute.

all evidence should be responded on dispute page and evidence from other website cannot be accepted. If you bought over 1 piece product, please illustrate all the detective ones. If you cannot upload evidence, please let us know.

Problems with the order Judgement from AE Invalid Reason Proof Guide
does not work Valid - -

Solutions:
Option 1: Partial refund 10.00 USD without returning goods

Option 2: Return goods Full refund 23.71 USD ( Buyer pays the returning shipping fee)

Response time: 3 days

We will close the dispute directly by the above "refund without returning" solution within 2 calendar days when response time ends if seller didn't provide valid counter evidence.
(Note:If seller provided valid counter evidence, we may revise the refund amount when closing the dispute, thus please response actively when seller provided counter evidence)
Thank you for your understanding.
Aliexpress case management team

Dali je to konačna presuda.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
mirko6 kaže...
We have temporarily accepted your dispute claim, and provide the solution below. Currently it is waiting seller to respond the dispute.

all evidence should be responded on dispute page and evidence from other website cannot be accepted. If you bought over 1 piece product, please illustrate all the detective ones. If you cannot upload evidence, please let us know.

Problems with the order Judgement from AE Invalid Reason Proof Guide
does not work Valid - -

Solutions:
Option 1: Partial refund 10.00 USD without returning goods

Option 2: Return goods Full refund 23.71 USD ( Buyer pays the returning shipping fee)

Response time: 3 days

We will close the dispute directly by the above "refund without returning" solution within 2 calendar days when response time ends if seller didn't provide valid counter evidence.
(Note:If seller provided valid counter evidence, we may revise the refund amount when closing the dispute, thus please response actively when seller provided counter evidence)
Thank you for your understanding.
Aliexpress case management team

Dali je to konačna presuda.

Nije mi jasno što ti želiš od njih?

 

Javio si da ti uređaj ne radi kako treba i oni su ti ponudili dvije opcije, jedna je povrat gotovo polovice iznosa i možeš zadržati proizvod, a druga je da im pošalješ uređaj o svoj trošak i dobiješ povrat uplaćenog iznosa. Naravno ta druga opcija nije isplativa, ali treba vidjeti da li u slučaju da ustanove da uređaj nije ispravan refundiraju trošak poštarine. Na GB-u i sličnim trgovinama ti vrate trošak poštarine.

 

Koja bi tebi opcija odgovarala? Da ti vrate cijeli iznos i možeš zadržati proizvod?  Taj film nećeš gledati jer bi tako AliExpress brzo u bankrot, svi bi uredno kupovali i javljali da proizvod ne valja, pokupili i ovce i novce.

5 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
mirko6 kaže...
We have temporarily accepted your dispute claim, and provide the solution below. Currently it is waiting seller to respond the dispute.

all evidence should be responded on dispute page and evidence from other website cannot be accepted. If you bought over 1 piece product, please illustrate all the detective ones. If you cannot upload evidence, please let us know.
....
Dali je to konačna presuda.

 Vec sam ti rekao sta pise tu...Koji dio nije jasan? Trgovac ima 3 dana da se izjasni o tvojoj zalbi i prijedlogu alixpresa... Ako se ne izjasni ili ne da kontradokaze ti biras izmedju te dvije opcije.....

8 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Posmatrač kaže...
mirko6 kaže...
We have temporarily accepted your dispute claim, and provide the solution below. Currently it is waiting seller to respond the dispute.

all evidence should be responded on dispute page and evidence from other website cannot be accepted. If you bought over 1 piece product, please illustrate all the detective ones. If you cannot upload evidence, please let us know.
....
Dali je to konačna presuda.

 Vec sam ti rekao sta pise tu...Koji dio nije jasan? Trgovac ima 3 dana da se izjasni o tvojoj zalbi i prijedlogu alixpresa... Ako se ne izjasni ili ne da kontradokaze ti biras izmedju te dvije opcije.....

  Ja sam prihvatio prvu stavku (10 dolara), a prodavatelj prihvača samo drugu stavku odnosno želi da vratim proizvod.

12 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Maloprije sam pokusao dovrsiti kupnju koja je bila u dolarima, a kod sebe sam na racunu sam si prebacio u eurima i jedno 3 puta sam pokusao dovrsiti kupnju i svaki put bi dobio poruku da nema dosta novaca, a ima. I onda sam preko Erste mBanking aplikacije prebacio iz eure u dolare i odmah su novci bili povuceni odnosno kod mene na racunu ih nema, a kad odem u my orders i dalje pise awaiting payment za oba itema koje zelim kupiti. Sada me zanima koliko se mora cekati i u cemu je problem? Gdje je novac ili se ceka potvrda od strane moje banke?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
RedHill kaže...

Maloprije sam pokusao dovrsiti kupnju koja je bila u dolarima, a kod sebe sam na racunu sam si prebacio u eurima i jedno 3 puta sam pokusao dovrsiti kupnju i svaki put bi dobio poruku da nema dosta novaca, a ima. I onda sam preko Erste mBanking aplikacije prebacio iz eure u dolare i odmah su novci bili povuceni odnosno kod mene na racunu ih nema, a kad odem u my orders i dalje pise awaiting payment za oba itema koje zelim kupiti. Sada me zanima koliko se mora cekati i u cemu je problem? Gdje je novac ili se ceka potvrda od strane moje banke?

hm... kartica s kojom si kupovao je vezana uz koji račun? Kunski? Dolarski? Nemaš ti što raditi konverzije valuta to ide automatizmom, samo je bitno da imaš novaca na računu s kojeg vršiš plaćanje.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.12.2019 15:54 (mzopg).
12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
mzopg kaže...
RedHill kaže...

Maloprije sam pokusao dovrsiti kupnju koja je bila u dolarima, a kod sebe sam na racunu sam si prebacio u eurima i jedno 3 puta sam pokusao dovrsiti kupnju i svaki put bi dobio poruku da nema dosta novaca, a ima. I onda sam preko Erste mBanking aplikacije prebacio iz eure u dolare i odmah su novci bili povuceni odnosno kod mene na racunu ih nema, a kad odem u my orders i dalje pise awaiting payment za oba itema koje zelim kupiti. Sada me zanima koliko se mora cekati i u cemu je problem? Gdje je novac ili se ceka potvrda od strane moje banke?

hm... kartica s kojom si kupovao je vezana uz koji račun? Kunski? Dolarski? Nemaš ti što raditi konverzije valuta to ide automatizmom, samo je bitno da imaš novaca na računu s kojeg vršiš plaćanje.

 

 

 radi se o erste deviznom, jedan racun, ali imas kao podracune za svaku valutu koju oces. Vecinom sam prebacivao sa tekuceg kunskog (gdje primam placu) na devizni u eurima i nebitno da li kupujem u eurima, dolarima ili funtama, kada paypal ili ako kupujem direktno preko kartice onda banka to automatski konvertira. Na aliexpressu sam tri puta pokusao kupiti i svaki put je pisalo da nemam dosta sredstava, a imao sam + onih 40kn koliko moras imati, barem tako u erste. Nakon nekoliko pokusaja sam preko erste mbanking aplikacije konvertirao sam iz eura u dolare, jer sam kupovao u dolarima na aliexpressu i cim sam konvertirao, taj novac je nestao s racuna odnosno povucen je i ja sam mislio da je to rijeseno. Odem na aliexpress i vidim da mi se te dvije stvari koje sam narucivao nalaze tamo, ali pise awaiting payment. Kako cekaju naplatu, a meni pare skinute s racuna. 

 

Kontaktirao erste live chat dva put, kazu vjerovatno je rezerviano odnosno ceka se potvrda trgovine. To je bilo jutros, prijepodne. Evo sada je 18:00 i dalje pise awaiting payment i dalje nema mojih para. Znaci pare su negdje ili cekaju ili neznam u cemu je problem.

14 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Zbog toga koristim Revolut virtualnu karticu za plaćanje na Aliexpress. Nikad problema do sada. Uplatim kune na Revolut, kupim dolare u Revolut aplikaciji i platim.

Da li je tko naručivao više stvari od istog trgovca na Aliexpress-u? Naime kupio bih nešto i htio bih platiti dostavu cca 3$ da dođe brže. Ali problem je što za svaki item koji kupujem moram odabrati opciju brže dostave. Znači ako kupujem 3 stvari moram 3 puta platiti po 3$ dostavu. Ne želim platiti 9$ već samo 3$, a da mi o tom trošku pošalje i druga dva itema. Stvari koje kupujem su slične po veličini i težini.
Postoji li takva opcija za dostavu ili moram kontaktirati prodavača?
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
izzy007 kaže...
Zbog toga koristim Revolut virtualnu karticu za plaćanje na Aliexpress. Nikad problema do sada. Uplatim kune na Revolut, kupim dolare u Revolut aplikaciji i platim.

Da li je tko naručivao više stvari od istog trgovca na Aliexpress-u? Naime kupio bih nešto i htio bih platiti dostavu cca 3$ da dođe brže. Ali problem je što za svaki item koji kupujem moram odabrati opciju brže dostave. Znači ako kupujem 3 stvari moram 3 puta platiti po 3$ dostavu. Ne želim platiti 9$ već samo 3$, a da mi o tom trošku pošalje i druga dva itema. Stvari koje kupujem su slične po veličini i težini.
Postoji li takva opcija za dostavu ili moram kontaktirati prodavača?

 1. Ja nikad nisam imao problema sa visa classic i maestro karticama...

2. Moras kontaktirati prodavca....

15 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Ima netko cupone ili link na neki site gdje ih je netko podijelio sad povodom ovog winter salea?

 

Bili su sad za BF i 11.11 na reditu, al nema nist za ovaj winter sale. 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Koja je ovo fora sa cijenom poštarine?

Tražim si neku masku, piše free shipping na svima, ali kad odaberem boju ili vrstu odjednom je shipping 15-30kn za sve artikle koje sam našao.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Upravo se dogodilo i meni!

Stavio kabel u košaricu. Free shipping.

Dodao drugi, 1.5USD shipping.

Maknuo ga, ostao shipping!

I na sve ostalo 1.5!

 

Ugasio browser, ponovo pokrenuo, i kupio jedan po jedan od istog prodavača, free shipping! WTF :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
8 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Pozz svima, ako može pomoč  1.12.2019? Naručio sam proizvod i prodavatej pošalje i stoji na pošti u Kini od 6.12. kao u tranzitu. Što mi je činiti? Aliexprex mi je već dva put rekao neka pričekam 10 dana.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Taj njihov tracking nije baš pouzdan. Imao sam šest narudžbi početkom 12og mjeseca. Od toga je za dvije tracking radio kako spada od početka do kraja a za ostale se nakon 5-7 dana prestao ažurirati i oko 15.01. mi ih je poštar dostavio.
16 godina
online
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
mirko6 kaže...

Pozz svima, ako može pomoč  1.12.2019? Naručio sam proizvod i prodavatej pošalje i stoji na pošti u Kini od 6.12. kao u tranzitu. Što mi je činiti? Aliexprex mi je već dva put rekao neka pričekam 10 dana.

 Probaj tu upisati sifru svog paketa pa vidi ako je bolje - KLK

...ili kod nas HP Track&Trace

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice