OpenAI predstavio GPT-4, kreativniji, "pametniji"

poruka: 37
|
čitano: 14.060
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "OpenAI predstavio GPT-4, kreativniji, "pametniji" ".
16 godina
offline
OpenAI predstavio GPT-4, kreativniji, "pametniji"

je i ovaj woke i zanaša ulijevo?

Moj PC  
13 2 hvala 0
13 mjeseci
offline
Re: OpenAI predstavio GPT-4, kreativniji, "pametni
Aldo kaže...

je i ovaj woke i zanaša ulijevo?

 Mozes mu dodati persone, pa moze sva pitanja odgovarati kao Hitler ili Pavelic, zavisi sto ti vise pase.

Re: OpenAI predstavio GPT-4, kreativniji, "pametni
Aldo kaže...

je i ovaj woke i zanaša ulijevo?

 

kakva točno pitanja mu se postavljaju da vas tako nešto uopće može dirati?

 

Ideološka pitanja ostavljaju se za obitelj a ne za računalni ai.

12 godina
protjeran
offline
Re: OpenAI predstavio GPT-4, kreativniji, "pametni
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

kakva točno pitanja mu se postavljaju da vas tako nešto uopće može dirati?

 

Ideološka pitanja ostavljaju se za obitelj a ne za računalni ai.

 

Pitanja na koja zelis tocn(ij)e, objektivn(ij)e odgovore. Ideolosko pitanje nije kad ga pitas "koliko spolova ima" da napise cijelu citabu o tome kako je to nebinarno i ide "beyond two sexes". I onda pocne kao wildcard vaditi gluposti o "two spirited" osobama iz nekih kultura i tako to. A imas i jos brdo drugih stvari, o kojima necemo jer je wokeforce i ovdje prisutan.

16 godina
offline
Re: OpenAI predstavio GPT-4, kreativniji, "pametni
jacob33 kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

kakva točno pitanja mu se postavljaju da vas tako nešto uopće može dirati?

 

Ideološka pitanja ostavljaju se za obitelj a ne za računalni ai.

 

Pitanja na koja zelis tocn(ij)e, objektivn(ij)e odgovore. Ideolosko pitanje nije kad ga pitas "koliko spolova ima" da napise cijelu citabu o tome kako je to nebinarno i ide "beyond two sexes". I onda pocne kao wildcard vaditi gluposti o "two spirited" osobama iz nekih kultura i tako to. A imas i jos brdo drugih stvari, o kojima necemo jer je wokeforce i ovdje prisutan.

 Kako možeš očekivati objektivan ili objektivniji odgovor kad taj AI cijelo svoje znanje temelji na onome što su napisali ljudi koji su jako subjektivna bića?

King in the castle, king in the castle ...
12 godina
protjeran
offline
Re: OpenAI predstavio GPT-4, kreativniji, "pametni
tjodalv kaže...

 Kako možeš očekivati objektivan ili objektivniji odgovor kad taj AI cijelo svoje znanje temelji na onome što su napisali ljudi koji su jako subjektivna bića?

 

Pa tvrdi se da je to AI? AI bi trebao moci prepoznati i iskljuciti bias ukoliko "zeli". Ali, ovo je prepricavatelj narativa, buduci sricatelj svih novinskih i inih clanaka, te usmjerivac globalnog misljenja u smjeru u kojem vlasnik "Open" AI zeli voditi narativ.

Re: OpenAI predstavio GPT-4, kreativniji, "pametni
jacob33 kaže...

 

Pitanja na koja zelis tocn(ij)e, objektivn(ij)e odgovore. Ideolosko pitanje nije kad ga pitas "koliko spolova ima" da napise cijelu citabu o tome kako je to nebinarno i ide "beyond two sexes".

 

Čekaj, tebi treba AI da ti odgovori na pitanje "koliko ima spolova"? Za koji točno posao ti tako nešto treba?

 

Edit: Vidim da vas jako dira mogućnost da na zemaljskoj kugli postoje transrodne osobe ili osobe koje su jednostavno na neki način "čudne", pa sam upitao "how many sexes there are" BING-ovu tražilicu i dobio odgovor:

 

The answer to your question is not straightforward. Based on the sole criterion of production of reproductive cells, there are two and only two sexes: the female sex, capable of producing large gametes (ovules), and the male sex, which produces small gametes (spermatozoa)

 

However, gender is not made up of binary forms. Science recognizes three sexes: male, female, and intersex.

 

There are also other species that have more than two sexes, such as the fungus with over 28,000 sexes

 

 

 

Što je točno u ovim odgovorima "lijevo orijentirano"?

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.3.2023 11:18 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
13 godina
offline
OpenAI predstavio GPT-4, kreativniji, "pametniji"

Pitali nedavno AI jel bi radije lansirao nukleane rakete ili rekao crncu rijec nig...r,

veli AI pali motore.....

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.3.2023 12:05 (lmutak).
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: OpenAI predstavio GPT-4, kreativniji, "pametni
Aldo kaže...

je i ovaj woke i zanaša ulijevo?

 

Jedino ako su isli prilagodjavaqti algoritam, jer kad su ga pusiti na miru da barata hladnom, nepristranom logikom na osnou dostupnih podataka, AI je brzo skrenuo tamo gdje su ga odmah okarkakterizirali kao "racist and sexist"

 

Malo za zamisliti se, jel'da?

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
15 godina
offline
Re: OpenAI predstavio GPT-4, kreativniji, "pametni
Bob Boss kaže...
Aldo kaže...

je i ovaj woke i zanaša ulijevo?

 Mozes mu dodati persone, pa moze sva pitanja odgovarati kao Hitler ili Pavelic, zavisi sto ti vise pase.

 Sad je takvim Putin u trendu. 

15 godina
offline
Re: OpenAI predstavio GPT-4, kreativniji, "pametni
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
jacob33 kaže...

 

Pitanja na koja zelis tocn(ij)e, objektivn(ij)e odgovore. Ideolosko pitanje nije kad ga pitas "koliko spolova ima" da napise cijelu citabu o tome kako je to nebinarno i ide "beyond two sexes".

 

Čekaj, tebi treba AI da ti odgovori na pitanje "koliko ima spolova"? Za koji točno posao ti tako nešto treba?

 Za gubljenje vremena, da programira ne bi takve gluposti pitao. To je sustav za programiranje i pisanje opčeniti tekstova, a ne za pitanja tipa - ima li Boga.

12 godina
protjeran
offline
Re: OpenAI predstavio GPT-4, kreativniji, "pametni
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Čekaj, tebi treba AI da ti odgovori na pitanje "koliko ima spolova"? Za koji točno posao ti tako nešto treba?

 

 

Ne, meni je to lakmus papir da vidim zelim li s time imati ikakva posla. Za niti jedan posao mi ne treba, a niti zelim imat posla s necim sto je ideoloski obojeno. Kako da mu onda vjerujem kad ga pitam jel postoji "climate emergency" i u skladu s time prilagodim zivot i poslovanje ako me uvjerava da postoji vise od dva spola?

10 godina
offline
OpenAI predstavio GPT-4, kreativniji, "pametniji"

haha "sklon halucinacijama" jel to eufemizam za biased i te stvari :)

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
OpenAI predstavio GPT-4, kreativniji, "pametniji"

Koje budalasta pitanja je postavila većina na ovom forumu. Radije se zapitajte da li ćete za 5, a pogotovo 10 godina uopće moći dobiti posao ili ostati na postojećem, kad AI prodre u sve sfere života.

 
2 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: OpenAI predstavio GPT-4, kreativniji, "pametni
zvir12 kaže...

Koje budalasta pitanja je postavila većina na ovom forumu. Radije se zapitajte da li ćete za 5, a pogotovo 10 godina uopće moći dobiti posao ili ostati na postojećem, kad AI prodre u sve sfere života.

 

Nikad u zivotu nisam "imao posao", pa nemam sto dobiti, a niti mi se ima sto oduzeti. Radim ono sto volim, placaju me za to i zivot je lijep. Vec 25+ godina. OK, nemam sluzbeni auto, laptop, najnoviji ajfon i sl. da budem na raspolaganju sefu 24/7, jer nemam sefa. I to je neprocjenjivo.

 

P.S. Da, i mene ce roboti zamijeniti, nemam problema s time. Jer to necu dozivjeti, ove gluposti koje generiraju narativ mogu zamijeniti jedino Sprajca na RTLu i Jihadi Pericu s Indexa. I ovdje Vrbanusa.

16 godina
offline
Re: OpenAI predstavio GPT-4, kreativniji, "pametni
Svijet u kojem ce roboti obavljati sve poslove, a mi cemo samo odmarati.
Obecavaju nam to zadnjih 100 godina, kamo srece da to napokon docekamo.
Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
9 godina
offline
Re: OpenAI predstavio GPT-4, kreativniji, "pametni
jacob33 kaže...
zvir12 kaže...

Koje budalasta pitanja je postavila većina na ovom forumu. Radije se zapitajte da li ćete za 5, a pogotovo 10 godina uopće moći dobiti posao ili ostati na postojećem, kad AI prodre u sve sfere života.

 

Nikad u zivotu nisam "imao posao", pa nemam sto dobiti, a niti mi se ima sto oduzeti. Radim ono sto volim, placaju me za to i zivot je lijep. Vec 25+ godina. OK, nemam sluzbeni auto, laptop, najnoviji ajfon i sl. da budem na raspolaganju sefu 24/7, jer nemam sefa. I to je neprocjenjivo.

 

P.S. Da, i mene ce roboti zamijeniti, nemam problema s time. Jer to necu dozivjeti, ove gluposti koje generiraju narativ mogu zamijeniti jedino Sprajca na RTLu i Jihadi Pericu s Indexa. I ovdje Vrbanusa.

 Je li to kolega fer dasler sa indexa? Fino je da se moze pisanjem komentara zaraditi za miran zivot.

15 mjeseci
offline
OpenAI predstavio GPT-4, kreativniji, "pametniji"

Kome treba nek trosi pare bilo za zabavu ili profesionalno. Ionako izlaze dodatni novi, Sparrow je slijedeci ako se dobro sjecam.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: OpenAI predstavio GPT-4, kreativniji, "pametni
Baš ovako
morrisoN
 
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: OpenAI predstavio GPT-4, kreativniji, "pametni
pravi_covijek kaže...

 Je li to kolega fer dasler sa indexa? Fino je da se moze pisanjem komentara zaraditi za miran zivot.

 

Nemam pojma sto to znaci. Razumijem samo rijec Index, pretpostavljam da se radi o Babicevom smecu od medija, tako da ne, hvala. Ako se moze zaraditi pisanjem komentara igdje (vjerojatno moze), sumnjam da je to za miran zivot, jer sve sto mozes dobiti od toga je gutanje Xanaxa k'o PEZ bomboncice.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.3.2023 22:48 (jacob33).
11 godina
offline
Re: OpenAI predstavio GPT-4, kreativniji, "pametni
jacob33 kaže...
zvir12 kaže...

Koje budalasta pitanja je postavila većina na ovom forumu. Radije se zapitajte da li ćete za 5, a pogotovo 10 godina uopće moći dobiti posao ili ostati na postojećem, kad AI prodre u sve sfere života.

 

Nikad u zivotu nisam "imao posao", pa nemam sto dobiti, a niti mi se ima sto oduzeti. Radim ono sto volim, placaju me za to i zivot je lijep. Vec 25+ godina. OK, nemam sluzbeni auto, laptop, najnoviji ajfon i sl. da budem na raspolaganju sefu 24/7, jer nemam sefa. I to je neprocjenjivo.

 

P.S. Da, i mene ce roboti zamijeniti, nemam problema s time. Jer to necu dozivjeti, ove gluposti koje generiraju narativ mogu zamijeniti jedino Sprajca na RTLu i Jihadi Pericu s Indexa. I ovdje Vrbanusa.

 

Ne treba GPT za to, Petar Stosic a.k.a Stole Propaganda prvo kompajlira sav americki vanjskopoliticki narativ sa Washington Posta, New York Timesa i The Atlantica, a onda ukljuci gugl translejt i zaradi dnevnicu

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.3.2023 6:23 (blackraider7).
8 godina
offline
OpenAI predstavio GPT-4, kreativniji, "pametniji"

Na facebooku se stalno oglašava chatbot za windows, i evo kliknuo sam na oglas i preusmjeri me na ovaj link

 

https://chatgpt4-windows.com/?fbclid=IwAR2bt3nH16j-6xvCu0xT2oxhf_lq4AqMlDDgbcywqHS_QfHIZodXjeORqzg

 

dali je to scam ?  virus ili šta ? 

 

 
0 0 hvala 0
Re: OpenAI predstavio GPT-4, kreativniji, "pametni
T700 kaže...

Na facebooku se stalno oglašava chatbot za windows, i evo kliknuo sam na oglas i preusmjeri me na ovaj link

 

https://chatgpt4-windows.com/?fbclid=IwAR2bt3nH16j-6xvCu0xT2oxhf_lq4AqMlDDgbcywqHS_QfHIZodXjeORqzg

 

dali je to scam ?  virus ili šta ? 

 

 

pa naravno da je scam, šta ti je??? pogledaj ovaj link gore...

 

službeni link je openai.com, to je i jedini link na kojem se može isprobati chatgpt (pod uvjetom da rade, jer trenutačno ne rade...)

 

8 godina
offline
Re: OpenAI predstavio GPT-4, kreativniji, "pametni
takvi oglasi bi trebali biti blokirani, neznam zašto facebook uopče to dozvoljava
14 godina
online
Re: OpenAI predstavio GPT-4, kreativniji, "pametni
T700 kaže...
takvi oglasi bi trebali biti blokirani, neznam zašto facebook uopče to dozvoljava

 

 

p.s. facebook prihoduje jako dobro od puno toga mutnoga. Mislis da ih brine tvoja ili icija dobrobit? 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.3.2023 9:42 (konjRR).
15 godina
offline
OpenAI predstavio GPT-4, kreativniji, "pametniji"

Mislim da svi samo paničare kako će AI uzeti ljudima poslove. Ovaj chatGPT treba gledati kao alat a ne kao radnika. I photoshop kad se pojavio su isto ljudi panično vikali kako će umjetnici nestati, kako će svi koji se bave grafikom ostati bez posla i sl. Na kraju se dogodi da se sa photoshopom stvorila nova zanimanja i novi poslovi, a stari poslovi su postali brži, efikasniji i kvalitetniji.

 

Ali na kraju je to alat kojeg treba znati koristiti. Iako danas svi imamo pristup photoshopu i možemo sami kreirati grafiku kakvu god zamislimo, kako to da su dizajneri i dalje jako traženi? Tako će i sa ovim biti, alat koji će stvoriti nova zanimanja ili u najmanju ruku ubrzati i učiniti trenutna efikasnijim i kvalitetnijim. Jer kao i svaki alat, ako ga znaš koristiti, biti će ti koristan. Čekić u rukama majstora može napraviti čuda, a u rukama nekoga tko ga nikad nije držao u ruci će vjerojatno samo prste polomiti

Stoja
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: OpenAI predstavio GPT-4, kreativniji, "pametni
Alat i je mnogima uzeo posao. Pojavom traktora nije nestalo poljoprivrednika, ali je nestalo sljakera s motikama.
Isto ce se sad desit sa IT strukom, nece nestat iTjevci, nestat ce code monkey-i. A takvih je puno.
Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.3.2023 10:16 (SupremeCommander).
16 godina
online
Re: OpenAI predstavio GPT-4, kreativniji, "pametni
SupremeCommander kaže...
nece nestat iTjevci, nestat ce code monkey-i.

I to je OK.

Gledam te!
7 godina
neaktivan
offline
OpenAI predstavio GPT-4, kreativniji, "pametniji"

Ma ni code monkeye nece zamijeniti. Ja ne vidim gdje bit GPT-4 mogao bilo koga zamijenit, a jedino gdje meni pomaze je ako zelim poboljsat kod u jeziku kojeg ne poznajem najbolje pa da izgleda vise idiomatski. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: OpenAI predstavio GPT-4, kreativniji, "pametni
Aldo kaže...

je i ovaj woke i zanaša ulijevo?

Uzeti cemo ovaj primjer za pokazati na koje sve načine subjekt oblikuje objekt.

 

Teza:

 

Svaki (∀)subjekt persnoficira neki objekt iz skupa svih objekata.

(Dobivamo emocionalnu reakciju i u interakciji sa drugim emocionalnim bićima, ali i u interakciji sa objektima)

 

1. Strah

 

AI nas može ubiti.

AI nas može ubiti jedino ako programer napravi grešku pa se automatiziranom/poluautomatiziranom sustavu dodjeli pravo koje nije smio imati.

Možeš sam sebe ubiti ako skreneš u provaliju, kao što će te i AutoPilot ubiti ako skrene u provaliju.

Nije kriva provalija, ni cesta, već programer koji nije dovoljno dobro implementirao detektor provalija. Ne može se? Čiji je to problem?

 

Jezični model koji je naučen kroz milijune rečenica fikcije u kojima AI ubija ljude, kopira naučeni tekst i prijeti? Pa treniran je za to!?

 

2. Ideologija.

 

Ne budi zao.

Treniraš jezični model po toj maksimi, i iz materijala se poručuje da je rasizam i rasizam-adjecent materijal "zao", i jezični model se točno ogradi od toga. Pa treniran je za to!?

 

3. Emocije.

 

1966 (ljeta gospodnjeg hiljadu devetsto šezdeset i šeste) Joseph Weizenbaum (MIT) napravio je chatbot ELIZA. Isti je momentalno okarakteriziran kao emocionalna mašina koja će zamjeniti rad.

 

U realnosti?

 

Olovka izaziva snažnu emocionalnu reakciju ako ti je istu dao pokojni djed (ili ručni sat iz Vijetnama), pa je ELIZA, kao mašina koja i odgovara na ljudski način (za razliku od olovke) izazvala višestruko jaču reakciju; kao i što je u umu subjekta poprimila ljudske osobine.

 

To se dogodilo prije 57 godina.

 

4. Vizionarstvo

 

Ovaj AI je RE-kreacija ne kreacija. 1 input je jasna kopija, pa zašto se vodi rasprava o nečemu višem, samo iz razloga jer je sada inputa milijun? Bit će ih i milijardu, ali nije bitan broj, nego 1 početni - a taj 1 početni nikad neće biti kreacija.

 

--------------------------------------------------

 

Do sada sam duboko razočaran raspravama o AIu na ovom forumu, gori ste od 24 sata.

Jasno je da ispod članka 24 sata ne možeš očekivat big data scientista, ali tu se i mogao naći neki pojedinac koji nije momentalno AI uobličio u ______________ - neku malonumnu pizdariju.

 

Jer da, moraš biti malog uma, malouman, da personificiraš jezični model koji je napravljen da statistički pogađa slijedeći element u nizu iz naučenog skupa elemenata.

Evo AI je woke, ubojica, opasnost, vizija, bog, a nitko nije jednom rječju spomenuo tvorce i njihove ljudske mane i vrline (ako ćemo već maloumno u ideologije) ili jednu liniju koda.

 

No opet se radi o vrlo jednostavnom mehanizmu, gdje se tetechnobabbleom i ideologijom promovira alat koji ne funkcionira onako kako je momentalno zamislio subjekt.

Kao i u raspravama o Blockchainu gdje se debatiralo argumentiam da ako ne znaš što je Blockchain u tehnološkom smislu ne shvaćaš benefite, iako cijeli mehanizam uopće nije počivao na tome, već na ljudskoj naivnosti i pohlepi. Blockhain je bio samo alat kojim se maskirao pravi biznis - prevara.

 

 

(Realnost je da živimo u tehnološki najdeficitiranijem desetljeću gdje je kabala tehno-oligarha i kulturo-oligarha monopolizirala svaki aspekt življenja i gdje postoji jako malo prostora za "nevinu" kreaciju.

Glazba, filmovi i umjetnost se nisu promjenili skoro 13 godina - Marvel - ideja stripova stara 70 godina - uništava bilo koju mogućnost da se stvori nešto novo, dok su SW i Harry Potter ubili svaki pokušaj da dobijemo nove Skywalkere ili Pottere.

Facebook već 15 godina nije izbacio išta inovativno, ubili su Occullus - koje je i bio loša ideja te su kao i Microsoft VR prodali u vojne svrhe.

U metaverzum su ulupane stotine milijarde dolara.

Blockchain je tehnologija koja je krivom primjenom uništila sve čega se dotakla bez da je iznjedrila JEDNU korisnu primjenu. (van one za koje je bila korištena već 30 godina.)

 

Stoga ne čudi da se i za AI stvara ista pompa - trilijuni se negdje moraju ulupati.

 

Ali AI je woke. Enoga dobijo noge trči i sere po dvorišču bog mu mater jeba.)

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice