Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.308
|
čitano: 13.475.163
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

TypeR, GT-R Supra - auti koje si svi normalni mogu priustit... Izgleda da je onda svijet prepun nenormalnih, ukljucujuci i tebe... Fakat znas drobit gluposti.

 

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Cuj, mogu si priustiti, da. Bugatija ne mogu. Mogu, na kredit od 50 godina

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, napuklo mi je lijevo stop svjetlo na Puntu, jel me budu rušili radi toga na tehničkom?

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Obicno ruse ako su farovi, maglenke ili stop svjetla napuknuta,

makar za maglenke nema smisla, jer ih nemaju sva vozila.

 

Ako ne fali komad plastike, nego je samo "crtica", eventualno mozes ispolirati,

da bude kao ogrebotina, onda mozda prodje.

 

Ili da eventualno pogledas na smetlistu, nadjes cijelu plastiku i zamjenis za sitne pare.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ponedjeljak je inace dosadan dan ali izgleda danas je izuzetak. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Cuj, mogu si priustiti, da. Bugatija ne mogu. Mogu, na kredit od 50 godina

 

"Auti od 50-100t eur=auti za mase" - Citatelj, 2019.

 

oddball kaže...

Pozdrav, napuklo mi je lijevo stop svjetlo na Puntu, jel me budu rušili radi toga na tehničkom?

 

Mogu te rusit zbog tog, al ovisi na koga naletis, pogotovo ako je samo pukotina bi ti vjerojatno progledali kroz prste. Al realno, dijelovi za Punta su jeftini i ja se osobno ne bih zamarao, vec bi zamijenio. Kladim se da se rabljeno svjetlo nade za 100-150kn.

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bilo je istraživanje... oni koji u garaži imaju Bugatti... imaju jahtu, avion, helikopter i još bar 10 raznih auta u kolekciji

 

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
Čitatelj kaže...

Cuj, mogu si priustiti, da. Bugatija ne mogu. Mogu, na kredit od 50 godina

 

"Auti od 50-100t eur=auti za mase" - Citatelj, 2019.

 

oddball kaže...

Pozdrav, napuklo mi je lijevo stop svjetlo na Puntu, jel me budu rušili radi toga na tehničkom?

 

Mogu te rusit zbog tog, al ovisi na koga naletis, pogotovo ako je samo pukotina bi ti vjerojatno progledali kroz prste. Al realno, dijelovi za Punta su jeftini i ja se osobno ne bih zamarao, vec bi zamijenio. Kladim se da se rabljeno svjetlo nade za 100-150kn.

 Jedino pametno u njegovom komentaru je bilo ta izjava, kad gledas ako recimo prodas parcelu, kucu, stan ili neko nasljedstvo i ako ustedis uvijek mozes kupit polovnu supru ili gtr. Ali Bugattia je nemoguce kupiti 99.9999999% stanovnistva i kao sta je kolega iznad napisao njihovi vlasnici imaju i megajahte i cudesa svakakva. Dok vlasnici supra i gtr-a imaju random auto za do posla a ovi su im za gust. Mene su prije kao mulca fascinirali ti japanski auti ali sad nema teorije da bi uzeo ista od njih, iskreno bi prije novog c220 cdi nego gtr-a. Za ovu usporedbu vrha auto industrije i japanske stare krame stvarno nemam komentara

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sveupitni kaže...

Da imas bugattija duzina pimpaca bi curama bio najmanji problem 

 Ima koje jeftinije rjesenje za moj problem? 

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Uspoređivat Bugatti i Supru koja nemože tih 1200konja koja vrti gume do jedno 150 kmh. Isto kad mi netko kaže zašto ljudi kupuju auto skuplji od 20k € jer je Dacia i Fiat Panda (samo primjeri) odlični auti i nikome netreba bolje od toga. Baš nekidan se vozio sa frendom kupio novu Pandu za 11k € , kad ja naslonio glavu a ono naslon od tvrde plastike, gledam wtf pa Uno iz '95 ima naslon od onako tvrde pjene pa je barem donekle udoban. Bio sam našao tako lijep a3 iz 2016 za 16k€ ali nije htio jer je nije nov a imao je budžet do 16k€. Taj a3 je space shuttle naspram Pande.to mi isto nije jasno zašto neki ljudi pate na novo nebi uzeli godišnjaka ili tako nešto nikad.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pate iz istoga razloga zasto netko npr. pati za mekanim naslonom, e on isto tako pati za novim autom.

14 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Radije bi A80 Supru nego Bugatija. Jednostavno volim klasicne aute koji ne izazivaju

okretanjem glave gold-diggerima, nego samo poznavaocima materije.

 

Prije bi se okrenuo za TypeR-om, GT-R-om, Suprom (izuzev A90, mupra je bljakic) ili tako necim, nego Bugatijem,

Ferarijem ili Porscheom.

 

Volim aute "za mase", a ne za glavonje. Svi normalni si mogu priustiti prva tri,

a od donja tri, ne bas svi. Osim Porschea, to je ionako samo preplaceni VW (sa zastarjelim Boxerom,

makar i njega micu iz ponude, ne vrijedi se vise s njim snabdijevati, pa su i tamo poceli na SUV sa rednim sestakom).

 

Osobno, da mogu kupiti bilo koji auto, a da ima 0 kilometara na satu, bio bi to Skyline R33 GT-R Nissmo 400R sa 2.8l RB masinom iz 1997.

Inace, navodno ce tu masinu ponovno poceti proizvoditi, nakon 15 godina stanke (zivi bili pa vidjeli).

 

To je bila masina, imao sam cast jednom ga provozat, i nikad me u zivotu nije nista tako zalijepilo za sic. Osjecaj je kao da je auto radjen da bude produzetak

covjeka. Takve vise ne rade. A to je sve prije ´99, prije spajanja sa Renaultom, kad je sve krenulo nizbrdo, zna se da su francuzi spasili Nissan od bankrota i da su sefovi.

 

Takodjer mi je prekrasan Evo_X, makar nema nesto napetu masinu, tu bi radije masinu od Gojire ili 2JZGTE, swap i gotovo.

 

O majke ti jesi ga nakenjao.

TypeR, Supra i GT-R auti za mase? Koje točno? Auto od 40k, 70k, i 120k EUR. Ajmo reć da bi se TypeR i možda mogao nazvati takvim nečim, no i dalje je u pitanju samo napimpani Civic, koji gle čuda, upravo služi onome što ti smeta kod Bugattija, produživanju piše. Izjava kako je Porsche samo preplaćeni VW govori o tome koliko pojma nemaš. Dapače, za 70k EURa, koliko košta Supra, 718 je bolji auto. Za 120k EURa, koliko košta GT-R, 911 je bolji auto. 

Ako pak ne pričamo o novim autima, TypeR je g*vno, a stock Supra i GT-R prošle generacije su sve samo ne auti za mase. Osim što ih je malo u takvom stanju, koštaju debelo iznad 75k EURa i definitivno su sve osim brzih auta za današnje pojmove. No, to ti kao "poznavatelj materij" sigurno znaš. A ako hoćeš taj stock auto napraviti bržim, ali kvalitetno odrađen posao, tako da auto i dalje bude moguće voziti sasvim normalno, onda pričamo o minimalno još 70-200k EURa, ovisno o tome u koji rang snage želiš i gdje želiš da posao bude obavljen. Ali i to kao poznavatelj materije znaš.
400R si ne možeš priuštiti. Ali i to kao poznavatelj materije sigurno znaš. 

Ipak, ne vidim ni da ti voziš neki od tih auta za mase, nego voziš vjerojatno jedan od najružnijih auta ikad, definitivno najružniju Toyotu i još hibrida. Koji si platio koliko ono? Duplo jeftinije nego TypeR. Tri i pol puta manje nego Supra za mase. Ili 6 puta manje nego GT-R za mase. Vidiš, ta tvoja Toyota se može nazvat autom za mase. Prati današnje trendove-> ružni CUV/SUV, spor auto s strujnim dodatkom da baš ne bude preloš pod zagovorom "ekologije, manje potrošnje i uštede". Dakle, to je auto za mase. Performance verzija auta za mase(Type R) nije auto za mase, dvosjed(Supra) s I6 nije auto za mase. 

 

 

Ziga kaže...

Bilo je istraživanje... oni koji u garaži imaju Bugatti... imaju jahtu, avion, helikopter i još bar 10 raznih auta u kolekciji

 

 

Naravno, i nije to samo s Bugattijem. Tako je i s Mclarenom i Koenigseggom i Ferrarijem i ostatkom ekipe koja nudi aute preko milju eura. Pobogu, pa specijalne edicije nude samo onima koji imaju jedan(za Divo trebaš imat Chirona) ili više auta(LaFerrari, mislim da je bilo 5 drugih modela, s tim da su određeni auti bili na listi). Ok, tu je jedino Mclaren malo drukčiji, pa ti recimo neće prodati neki od novih auta ako si imao stari kojeg si prodao(600LT). Ili ako isto nemaš bar 3-4 druga Mclarena(Senna). 

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Provesti 3-4 sata dnevno u auto koji nema neke osnovne stari čak mi je glupo govorit o luksuzu u tom smislu jer u 2019. svi auti bi treba doć sa barem tkaninom preko naslona za glavu, pa to tvornicu košta par kuna.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZooZ kaže...

Uspoređivat Bugatti i Supru koja nemože tih 1200konja koja vrti gume do jedno 150 kmh. Isto kad mi netko kaže zašto ljudi kupuju auto skuplji od 20k € jer je Dacia i Fiat Panda (samo primjeri) odlični auti i nikome netreba bolje od toga. Baš nekidan se vozio sa frendom kupio novu Pandu za 11k € , kad ja naslonio glavu a ono naslon od tvrde plastike, gledam wtf pa Uno iz '95 ima naslon od onako tvrde pjene pa je barem donekle udoban. Bio sam našao tako lijep a3 iz 2016 za 16k€ ali nije htio jer je nije nov a imao je budžet do 16k€. Taj a3 je space shuttle naspram Pande.to mi isto nije jasno zašto neki ljudi pate na novo nebi uzeli godišnjaka ili tako nešto nikad.

 Uvijek bolje polovni premium (2-3 godine star) nego novi francuz, talijan ili japanac. Nitko me nemoze uvjeriti u suprotno.

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ne kažem ja da talijani, francuzi i japanci ne valjaju imaju dobre auto giulia i giulietta, novi 508, mazda 3/6. Ali to da je bolje imati auto star 2-3 godine više klase nego novi sepet, to se slažem.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.9.2019 21:28 (ZooZ).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ono je bio samo primjer, ja cu prije uzeti npr. novu Mazdu 3 nego nekog polovnog BMW 1.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Ono je bio samo primjer, ja cu prije uzeti npr. novu Mazdu 3 nego nekog polovnog BMW 1.

 BMW 114i i deri haha

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Taj je milina naspram 116i, 116i vjerojatno najgori motor koji sam imao priliku voziti u zadnjih par godina.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.9.2019 22:57 (ivanzu).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...
ivanzu kaže...

Ono je bio samo primjer, ja cu prije uzeti npr. novu Mazdu 3 nego nekog polovnog BMW 1.

 BMW 114i i deri haha

 taj 114i se mapira na cca 220ks bez ikakve preinake na motoru... tako daa 114i all the way 

#fsb
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sveupitni kaže...

 taj 114i se mapira na cca 220ks bez ikakve preinake na motoru... tako daa 114i all the way 

 

1.6 da se bez preinaka mapira na 220ks?? Ma di to i s kolikom dugotrajnoscu?

I sto nije to famozni prince motor, koji iovako ionako nije bas poznat kao pouzdan?

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sta fakat?

Kakav je to 114i

Ja sam mislio da je to 1.6 tri cilindra

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
Čitatelj kaže...

Cuj, mogu si priustiti, da. Bugatija ne mogu. Mogu, na kredit od 50 godina

 

"Auti od 50-100t eur=auti za mase" - Citatelj, 2019.

 

 

Vecina ljudi koji prima normalne place u EU, auto do 100k moze kupiti,

kredit na 5 godina max. To sto u hrvatistanu i ostalom istocnom europom

vladaju gofna koji sebi isplacuju 30k kn place, a narod radi za crkavicu i vozi "premiJum" star 20 godina,

to nije kriv proizvodjac automobila nego drustvo, koje bira stalno iste ljude na vlast, i dok ne napravi puc,

nece se nista bolje samo od sebe promjeniti. Mozda ce jednog dana rvatstan biti kao i Kuba,

moci ce se vidjeti retro primjerci kakvih nema nigdje na svijetu u voznom stanju.

 

BabyDriver420 kaže...

 Uvijek bolje polovni premium (2-3 godine star) nego novi francuz, talijan ili japanac. Nitko me nemoze uvjeriti u suprotno.

 

Sta je premiJum? Rolls-Royce, Bently, Maybach, Lincoln, Bugatti?

Ili pod premiJum smatras njemacko sveto trojstvo + VW grupu?

 

Ono sto ja smatram luksuznim, to je po meni Mercedes, Lexus i Infiniti. S tim da nisam niti jednog Infitinija vozio,

al rado bih da isprobam Nissan-Renault premiJum. Isto tako, Mercedes sa Renault agregatom je premiJum.

Ili Audi sa VW masinom je premiJum? BMW necu gledat, imam dosta poznanika i bivsih radnih kolega

koji rade u Bavarskoj u BMW-u, i kad mi oni kazu "ma sve je plastika; alati su nam svaki dan u kvaru; grupe se natjecu medjusobno

za resurse i kupuju sto jeftinije alate, pa proizvodnja stoji", to samo govori za sebe. BMW premiJum zadnjih 10 godina namagarci kupce.

Nije to onaj BMW sto je bio prije 25 godina. Kao ni Nissan. A ni Toyota nije vise brand koji prozvodi "zabavna" vozila - vecinom su dosadna ali trajna.

Honda (Acura) jos jedina radi vozila da budu zabavna i trajna. Al njima je biznis sa vozilima 10% i manje ukupnog biznisa. Vise zarade prodajom samih masina.

 

Inace, jedan vec pokojni stari prijatelj je jednom rekao: "Najbolji auto je novi auto, kakav god da bio, s njim ces se najlagodnije i najbezbriznije dovesti na cilj"

Vozati 20 godina star BMW nije premiJum, nego "kupis jeftino i platis skupo u buducnosti". Na zalost, u HR nema toliko Eco poreza kao u drugim zemljama,

jer tad bi vecina vozila automobile ispod 130KS, jer nebi mogli platiti osiguranje. Ovako svaki mujo uzme dizlo, chip-tunira ga, ne napravi niti TÜV,

pa zapravo vozi ilegano vozilo, za koje bi trebao placati mnogo vise osiguranja, i takav isti mujo pobije neduzne ljude na cesti.

 

Problem je HR mentaliteta, ako nema 250KS i 3l, nije dobro. I mora bit sveto trojstvo da bi bilo premiJum. Al ne vidim nista premiJum u 20g staroj trulji.

 

S tim da ne smatram pod 20g staru trulju, kad netko kupi nov automobil i ima ga 20 godina, pazi i mazi, nego kad si netko uveze 15 godina star

auto, koji je imao 5 vlasnika, i smatra se da vozi premiJum.

 

Ja sam vozio Sierru 17, skoro 18 godina. I nije bila isto vozila za 2 godine i sa 17 godina. I danas je nebi vozio da mi netko plati.

To sa danasnjom cijenom goriva ne mozes natociti - tad je trosila od 11 do 14l dizla, al tad eco norme nisu ni postojale.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
aloevera13 kaže...

 nadam se da ste pazili na ogranicenje kod izlaza iz drage bascanske jer je tamo kamera za brzinu 

 

cesta 104 od valbiske do ulaza na brzu cestu kod skretanja za malinsku je bas top topova...

 Znam za tu kameru, tu jedino motocikli mogu prekoračit brzinu i dobit kaznu, kamera je u sred naselja, a naselje stisnuto bez ikakve planske gradnje, ulica je uska da se na nekim djelovima jedva dva auta mimoiđu, kad dođe kamper nastane čep i svakak se ljudi snalaze, ulaze u privatna dvorišta nebili oslobodili malo mjesta da se kamper provuće i tak, ograničenje 50, valjda na najboljem djelu sam 40 vozio, više stajao nego se vozio, mada je taj dio baš predivan za razgledati, pa nije bilo potrebe za bržom vožnjom, guštao sam po cesti prije naselja, male serpentine, spust prema naselju, uspon od naselja (u povratku), kroz šumu i prirodu, vrhunski, samo šta turista još ima dosta, pa je malo gužva na cesti...

Ma Krk je vrhunski, da ne košta 39Kn svaki upad, išao bi svaki dan tamo, bezobrazno je skup, 21Kn (18Kn izvan sezone ak se ne varam) je autoput Zg-Ka u dužini od 60-ak kilometara, a dva kilometra mosta skoro duplo veća cjena, nema smisla...

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
sveupitni kaže...

 taj 114i se mapira na cca 220ks bez ikakve preinake na motoru... tako daa 114i all the way 

 

1.6 da se bez preinaka mapira na 220ks?? Ma di to i s kolikom dugotrajnoscu?

I sto nije to famozni prince motor, koji iovako ionako nije bas poznat kao pouzdan?

 

sstrmi kaže...

Sta fakat?

Kakav je to 114i

Ja sam mislio da je to 1.6 tri cilindra

 Baš ste me zainteresirali, ispada da je taj 114i hebeno underpower-an...

Znači radi se o 4 cilindra 1.6 motoru sa duplim varijabilnim bregastim osovinama, vanosom (na usisu i ispuhu), te je još opremljen sa twin scroll turbom (ima dva kanala umjesto jedan) i na koncu cijele priče motor daje samo 102Ks... lol
Pa 102Ks su mogli postić i bez vanosa i bez turba, fakat mi nije jasno kako tako malo daje motor i zapitaš se jel opće fila išta taj turbo, ko da je blindiran???

Baš sam usporedio sa svojim swiftom, jer je ista kubikaža motora, moj daje 23Ks više, a nema turbo i nema duple varijabilne bregaste, već samo usisnu...

 
Taj 114i bi trebao barem 150Ks davati i vjerujem da bi se to moglo dobit bez prevelikog ulaganja, 220Ks je već na limitu mogućnosti stock motora i upitne pouzdanosti za tu kubikažu...
Ali za nekoga tko se ne razumije u aute i kome auto služi od a do b ovaj 114i je totalno useless, jer ga je doslovno preplatio, ostavit će ga stock sa vanosom i turbom koji tvornički kao da su off, a platio je za njih...
Interesanta politika bmw-a, kupiš auto koji je underpower-an te imaš mogućnost si ga personalizirati, ovisno o željama, potrebama i novčanim mogućnostima...


EDIT:
@sveupitni kažeš 220Ks bez preinake na motoru, misliš da stock spojka koja je predviđena za 102Ks i 180Nm može držati 220Ks i predpostavljam isto tako duplo Nm od tvorničkog?
Rekao bi da je sigurno potrebna jača spojka za tako neki ekstrem, a to onda više ne spada "bez preinaka na motoru"...

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.9.2019 10:31 (1BIT).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

BR-Performance garantira 200+ konja na tom motoru, bez ikakvih promjena tako da vjerujem da stock spojka to izdrzi ako oni tvrde tako.

 

Inace 114i je bio samo 2011-2015, zamjenio ga je 1.5.

Di2 & EPS FTW!
5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

 Znam za tu kameru, tu jedino motocikli mogu prekoračit brzinu i dobit kaznu, kamera je u sred naselja, a naselje stisnuto bez ikakve planske gradnje, ulica je uska da se na nekim djelovima jedva dva auta mimoiđu, kad dođe kamper nastane čep i svakak se ljudi snalaze, ulaze u privatna dvorišta nebili oslobodili malo mjesta da se kamper provuće i tak, ograničenje 50, valjda na najboljem djelu sam 40 vozio, više stajao nego se vozio, mada je taj dio baš predivan za razgledati, pa nije bilo potrebe za bržom vožnjom, guštao sam po cesti prije naselja, male serpentine, spust prema naselju, uspon od naselja (u povratku), kroz šumu i prirodu, vrhunski, samo šta turista još ima dosta, pa je malo gužva na cesti...

Ma Krk je vrhunski, da ne košta 39Kn svaki upad, išao bi svaki dan tamo, bezobrazno je skup, 21Kn (18Kn izvan sezone ak se ne varam) je autoput Zg-Ka u dužini od 60-ak kilometara, a dva kilometra mosta skoro duplo veća cjena, nema smisla...

 

ma nije u sred naselja, bas na kraju je, ali da ljeti tu brzinu ne mozes nikako prekoracit, samo zimi..

jos je i dobro kod nas jer je to jedina kamera na otoku, a po meni ona nema toliko smisla jer ne mozes nikako vozit brze od 70ak km/h , a na nekim dijelovima otoka mozes potegnuti puno vise, a kamera nema. iako ne zalim se 

 

izvan sezone ulaz kosta 35 kn ako se dobro sjecam( mi ne placamo pa ne znam stvarno tocno). valjda ce se prestat naplacivat jer kao prvo nastaju bezvezne guzve, kao drugo most je otplacen vec davno, kao trece preskupo je - da je 10ak kn mislim da se nitko ne bi zalio..

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ali ga zabrijavaš

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
aloevera13 kaže...
 da je 10ak kn mislim da se nitko ne bi zalio..

 Da je i 50 lipa ja bi se zalio jer znam gdje ce ti novci na kraju zavrsit...

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

 

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

To je to - kad dobijes Mupru umjesto Supre.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice