AMD Serija 400 (Polaris)

poruka: 9.708
|
čitano: 724.966
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Polaris
4mal kaže...

ok ali meni to osobno nis ne znaci 

Tonči kaže...

Pa s dva Fijijašto ti uopće treba nešto novo? Tu snagu neće ubiti niti jedna igra još dosta vremena ni na 4K, a kamoli 1440 i 1080.

XXX kaže...

 

 

ovo baš i ne izgleda tako...manjak memorije? (zanimljiv dio je sa mokrim utrkama)

 Dva Fijija...

Stjepanj kaže...

 a to, slazem se, no covjece 8xAA je u pitanju i jos na 1440p?

Dakle, osim što je, kako je Stjepanj rekao, riječ o 60 FPS većinu vremena, govorimo o dva Fury čipa i... 8X MSAA?? Najgori mogući AA i k tome još 8x? Dakle, engine je prastar, koristi prastaru AA tehniku (FWD RNDR AA) i na 1440 je nabijeno na faktor od 8X nativne rezolucije, što je posve suludo u 2016. godini.

16 godina
odjavljen
offline
AMD Polaris

Brijem da ti druga viška ako igra podržava samo jednu, a nekak mislim da je to baš takav slučaj ovdje :D

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Polaris
XXX kaže...

Brijem da ti druga viška ako igra podržava samo jednu, a nekak mislim da je to baš takav slučaj ovdje :D

 Naravno, to je onda problem. Ali, jesmo li sigurni da podržava samo jednu? :)

16 godina
odjavljen
offline
AMD Polaris

skoro pa siguran :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Polaris

ima ljeka za to u crimsonu se stavi alter cf mode za igre koje nemaju support

tj 1:1 a kaj se tice v synca u 4k rezi preko wp10 storea za dx12 uskoro dolazi upgrade

i podrska kao sto je nedavno doslo za full screan 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Polaris

http://wccftech.com/amd-r9-480x-470x-specs-allegedly-revealed/

~1350Mhz, 5.5 TFLOPS, 256-bit, 8GB GDDR5, ~110-135W, $299

znači kako se najavljivalo, performanse kao trenutna R9 390 uz duplo manju potrošnju te za 300$ početne cijene.Nije loše ali i nšta spektakolarno. uz padanje cijene mogla bi biti jako poželjna velikom broju kupaca za 1080p gaming.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.5.2016 22:41 (XXX).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
AMD Polaris

Možda sam u krivu, ali sve mi se čini da amd treba pod hitno dati otkaz marketing teamu. Ove glasine oko polarisa, loše i slabo najavljen webinar o polarisu za par dana, nula leakova... Mislim da loše rade posao. Nisam ekonomist niti se bavim marketingom, ali znam barem po sebi primjetit jesam li se navukao na neki proizvod ili ne... No čini mi se da nisam jedini. Sami podatak ovdje sa foruma - polaris tema cca 9k čitanja, pascal 46k... Ok pascal tema je dosta starija, no svejedno mi se čini nesrazmjerno.

 

Microsoft nedavno podijelio masu otkaza, intel nedavno... amd mislim da je na vama red.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
AMD Polaris

Ljepo si to sročio nema sta!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: AMD Polaris
XXX kaže...

http://wccftech.com/amd-r9-480x-470x-specs-allegedly-revealed/

~1350Mhz, 5.5 TFLOPS, 256-bit, 8GB GDDR5, ~110-135W, $299

znači kako se najavljivalo, performanse kao trenutna R9 390 uz duplo manju potrošnju te za 300$ početne cijene.Nije loše ali i nšta spektakolarno. uz padanje cijene mogla bi biti jako poželjna velikom broju kupaca za 1080p gaming.

 R9 390 trenutno košta 300$. Nema šanse da nova kartica ima iste performanse i cijenu, uz jedinu prednost niže potrošnje. To nitko neće kupovati, pogotovu uz očekivani pad cijene gtx 970 kartica.

Ne vjerujem da AMD može napraviti tako loš potez.

PSN - DeniZg80
10 godina
offline
Re: AMD Polaris

wccftech je stranica koja postoji radi glasina.., no konkretno tako nesto za pisu i ostali: http://www.techpowerup.com/221720/amd-to-launch-radeon-r7-470-and-r9-480-at-computex Kolko sam skuzio u rangu Polaris 10 bi trebala biti gtx1060Ti: https://www.techpowerup.com/222137/third-nvidia-gp104-sku-could-be-gtx-1060-ti-with-192-bit-memory-bus sa osakacenim cipom gtx1070, ali i dalje cipom 1070.

 

Danas prodao Asus Strix 960 2GB. Nadam se da ce pocetkom 7.mj biti dobra ponuda tih grafi za 1080p gejmanje :P

 

Ono sto mi je najcudnije kod r9 480 je dvostruko uza sabirnica memorije naspram r9 390/290. Bit ce tuzno, ako taj osakaceni 192bitni cip 1070 bude osjetno brzi, a bit ce predobro, ako budu podjednake performanse.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.5.2016 1:23 (The_Fichek).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Polaris

bumo vidli.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
AMD Polaris

Kaj imamo opet REBRAND? lol

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Polaris
Stjepanj kaže...

Kaj imamo opet REBRAND? lol

 O čemu ti?

16 godina
offline
AMD Polaris

dakle u mid high se nista nije promjenilo 

 

290

390

480

 

pa dokle vise ....

Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: AMD Polaris

Nebi smio biti rebrand, ako je 2 do 2.5x manja potrosnja. Sa 256bitnom sabirnicom cak i kod gtx1080 meni ovo smrdi na opet neke delta kompresije i cudesa da se efikasnije iskoristi memorija, tj. cijela grafa. Bumo vidli da ( ͡° ͜ʖ ͡°)

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Polaris
XXX kaže...
Stjepanj kaže...

Kaj imamo opet REBRAND? lol

 O čemu ti?

 pa ono, iste perfomanse? jel bi ti uzeo novu r9 380x iz razloga da noviji model manje trosi? wtf?! pa ljudi se otimaju za svaku novu nvidiju, svakom novom serijom...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
offline
Re: AMD Polaris
Stjepanj kaže...

 pa ono, iste perfomanse? jel bi ti uzeo novu r9 380x iz razloga da noviji model manje trosi? wtf?! pa ljudi se otimaju za svaku novu nvidiju, svakom novom serijom...

 To bi bilo super za laptope. Za desktop i ne bi bilo previše privlačno.

PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.5.2016 23:47 (DeniZg).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Polaris

LOL, stalno trubite kak se 290 grafe griju i roše ko lude i sad kad to srede ništa se nije promjenilo. Pa cijena nije ulesana u kamen, nakon 3-4 mjeseca iči će to dolje kao i uvijek.Gladajte na ovu grafu kao na nasljednika 280X i 380X serije. Znači srednja klasa. Brijem da bu klok od 1500 mhza bio skroz normala. po meni odličana kupovina ali pričekajmo prve testove i pad cijena. Gluprate se previše 

Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Polaris
DeniZg kaže...
Stjepanj kaže...

 pa ono, iste perfomanse? jel bi ti uzeo novu r9 380x iz razloga da noviji model manje trosi? wtf?! pa ljudi se otimaju za svaku novu nvidiju, svakom novom serijom...

 To bi bilo super za laptope. Za desktop i ne bi bilo previše preivlačno.

 ma kod njih izgleda vec 3-4 serija nije privlacna za ne povjerovati!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Polaris
DeniZg kaže...
XXX kaže...

~1350Mhz, 5.5 TFLOPS, 256-bit, 8GB GDDR5, ~110-135W, $299

znači kako se najavljivalo, performanse kao trenutna R9 390

 R9 390 trenutno košta 300$. Nema šanse da nova kartica ima iste performanse i cijenu, uz jedinu prednost niže potrošnje. To nitko neće kupovati, pogotovu uz očekivani pad cijene gtx 970 kartica.

Ne vjerujem da AMD može napraviti tako loš potez.

Tonči kaže...

 Polaris 10 je po snazi između 390 i 390X (5,5 vs 5,1 (390) i 5,9(390X). Brža memorija, 256-bitna sabirnica kao kod 1070 i vjerojatno bitno niža cijena. Pa to je super. 

Između :) Nije baš kao 390.

Stjepanj kaže...

 ma kod njih izgleda vec 3-4 serija nije privlacna za ne povjerovati!

 Kako to misliš? Pa serija 300 je super, Fury linija u novim igrama ozbiljno ide ispred Titana i 980Ti. 1080 je jedva uhvatio FuryX...

10 godina
offline
AMD Polaris

Kako je rebrand kad je totalno novi i drugaciji chip ? A to što su performanse iste, mislite da to Nvidia ne radi ? Naj jaca iz prošle generacije ide jedno ili dva mjesta niže u novoj generaciji kartica uz drugaciji naziv

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: AMD Polaris
Tonči kaže...

 ma kod njih izgleda vec 3-4 serija nije privlacna za ne povjerovati!

 Kako to misliš? Pa serija 300 je super, Fury linija u novim igrama ozbiljno ide ispred Titana i 980Ti. 1080 je jedva uhvatio FuryX...

 

16 godina
offline
AMD Polaris

kaj ti nije jasno 

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
online
Re: AMD Polaris
4mal kaže...

kaj ti nije jasno 

 Što tebi nije jasno ? U 90% igrara stock 980ti i titan X šišaju bilo kakav poluproizvod Fury (kojeg sam imao), još kad se doda OC...Fiju

 

sad kao za referencu uzimate dx 12 i one kockaste portove (tako izgledaju ) Hitmana i Ashes, lol ..Dajte se uozbiljite...

 

Za punokrvni DX 12 support u igrama ćemo čekat još najmanje godinu dana, a do tad

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.5.2016 16:01 (DarthMarkus).
16 godina
offline
AMD Polaris

bla bla bla eod 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: AMD Polaris
4mal kaže...

bla bla bla eod 

 Zreli odgovor, nema šta..Hvala sine...

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.5.2016 16:05 (DarthMarkus).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Polaris
DarthMarkus kaže...
Za punokrvni DX 12 support u igrama ćemo čekat još najmanje godinu dana, a do tad

 Pitanje kada će se pojaviti punokrvnija DX 12 igra od ashesa. 

12 godina
online
Re: AMD Polaris
XXX kaže...
DarthMarkus kaže...
Za punokrvni DX 12 support u igrama ćemo čekat još najmanje godinu dana, a do tad

 Pitanje kada će se pojaviti punokrvnija DX 12 igra od ashesa. 

 Govorim o tome da DX12 postane uobičajena praksa...

 

Što s tiče svega , po meni danas da kupujem konfu u mid segemntu ne bih dvojio, sigurno bi ubo 380/390, ali brate na Fury ne bi više da me tuku... Osim dvije u CF-u...

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.5.2016 16:15 (DarthMarkus).
16 godina
offline
Re: AMD Polaris

ne nego si tvrdoglav i pises gluposti

 

fury je odlicna za dx12 pogotovo nano cf a to sto si imao problema sa 3xx serija

 

jebiga rista ja nisam imao iskreno i zabolime za nv oc uz hbm i pola tere gb p-s u cf-u

 

polaris je po meni fail zato cekam vegu ,,,,

 

p.s u 4k sve vrtim 60 pa i vise zat ne pljuj po fury seriji...

 

zadovoljan sad 

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.5.2016 16:16 (4mal).
12 godina
online
Re: AMD Polaris
4mal kaže...

ne nego si tvrdoglav i pises gluposti

fury je odlicna za dx12 pogotovo nano cf a to sto si imao problema sa 3xx serija

jebiga rista ja nisam imao iskreno zabolime za oc uz hbm i pola tere gb p-s u cf-u

polaris je po meni fail zato cekam vegu ,,,,

 

p.s u 4k sve vrtim 60 pa i vise zat ne pljuj po fury seriji...

 

zadovoljan sad 

 Ne vrtiš ...ACS, MetroRedux, Attilu nemreš ni u FHD-u maxat, a te fore sa trottlanim čipom moš djeci na forumu prodavat...

 

I kakav 3xx ? Imao sam Fury Trixx...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice