FPS-ovi i FPS-ovi

poruka: 169
|
čitano: 55.944
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: FPS-ovi i FPS-ovi
darijoman kaže...

Ma sve u svemu bitan je fps u igrama to znam.

 

Koliki pad fps mora biti da bi  igrica bila ne igriva tj.da postane spora da kasne neke naredbe i sl.

 

Pretpostavljam ispod 30fps

Ispod 24 fpsa je ''slideshow'' - sve iznad je fluidno naravno ako nemas dropove ili extremna povećanja broja frameova - oko 75 fps-a je dovoljno da mozes parirati ekipi koja ima vec preko 100 - ja igram btf 3 online na 110LOCK - jer da ti dođes na mapu sa primjer radi 45 fps sto je recimo igrivo nebi bas imao sanse protiv nekoga tko ima 100fpsa jer je taj jednostavno brzi i okretniji od tebe jer njegov monitor tu sliku pokazuje ''tocnije'' u usporedbi sa tvojim ondosno ti njega u tih 45 fpsa- vidis na jednom mjestu u sekundi no zbog brzine njegova kompa on tebe vidi stalo gdje jesi dok ces ti njega vidjeti kako se ajmo reci teleportira sa jednog mjeta na drugo jer tvoja grafa nemoze ispratit ono sto on radi tj sto njegov komp njemu omogucije - a to su extremno brze kretnje - brzo nisanjenje - brzi skokovi - brzi prone itd - zato se ekipi događa da padnu mrtvi iako se povuku iza zaklona i tek onda umru - doduse to je i do interneta i hitrega no nebitno - to su neki od razoga vezano za performanse zasto je bolje imati vise frameova - a i naravno postoje subjektivne stvari - jednostavno izgleda mnogo bolje i technije sa vise fps.

PR0MATRAC
15 godina
neaktivan
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

Valjate gluposti. Zelite da imate veci fps kako bi ste ostvarili prednost nad protivnikom? ("brzi sam"). Naucite igrati. FPS razlika izmedju mene sa 20 fps i nekoga sa 100 fps je toliko minorna i ne bitna i izrazava se u postotcima reda 10^-3. Skill je ono sto prevladava uvijek. Pratim pro scenu dote, i da samo vidite kakve "masine" sa crt monitorima imaju najbolji igraci pali bi od smijeha. Tim igracima je rezolucija 800x600 sa 30 fps sasvim dovoljna da budu najbolji. Prestanite sa placebo teorijama da vam 110 fps moze nabaviti +1 kill u BF3.

 

@PROMATRAC

 

Sve ispod 25 fps je slideshow? Pa filmovi se snimaju u 24 fps a ljudsko oko vidi 16fps koje kasnije razvija u pokret

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.2.2013 10:46 (Arxi).
 
3 3 hvala 0
16 godina
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

Ti pričaš o DotA-i, a oni o FPS-ovima, i to pre svega o CoD-u čiji je engine takav da ti lik dobija nadljudske sposobnosti (brzina, skok) ako imaš veći framerate.

 

BTW, Promatrač, to ko koga vidi tačnije više zavisi od laga nego od frameratea.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: FPS-ovi i FPS-ovi
Cod je jedino poseban da ako imas vise fpsa mozes biti bolji ali nemoras igro sam sa frendovima na lan u sa starom kramom cod 2 sa 30-50fpsa i gotovo uvjek bio prvi dok su drugi lockali 1000 ali im nije pomoglo previse
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
protjeran
offline
Re: FPS-ovi i FPS-ovi
Arxi kaže...

Valjate gluposti. Zelite da imate veci fps kako bi ste ostvarili prednost nad protivnikom? ("brzi sam"). Naucite igrati. FPS razlika izmedju mene sa 20 fps i nekoga sa 100 fps je toliko minorna i ne bitna i izrazava se u postotcima reda 10^-3. Skill je ono sto prevladava uvijek. Pratim pro scenu dote, i da samo vidite kakve "masine" sa crt monitorima imaju najbolji igraci pali bi od smijeha. Tim igracima je rezolucija 800x600 sa 30 fps sasvim dovoljna da budu najbolji. Prestanite sa placebo teorijama da vam 110 fps moze nabaviti +1 kill u BF3.

 

@PROMATRAC

 

Sve ispod 25 fps je slideshow? Pa filmovi se snimaju u 24 fps a ljudsko oko vidi 16fps koje kasnije razvija u pokret

Za pocetak - ti pricas o Doti a ja o Battlefieldu 3 - postoji ogromna razlika koju ti ocito nerazumijes a vezana je za perspektivu, za razliku u kvaliteti grafike i pogotovo u mogucnostima koje nudi engine koji tjera btf 3 - sto se tice razlike u gamingu u Btf 3 je velicina 1 milimetra dovoljna u periodu manjem od jedne sekunde da te netko ubije - a ti njega ne - ''Zelite da imate veci fps kako bi ste ostvarili prednost nad protivnikom? ("brzi sam"). Naucite igrati''. ovaj tvoj komentar pokazuje da nemas pojma o Battlefieldu 3 tj o nacinu na koji fps funkcionira - mozes znati igrati koliko hoces no kad uletis u unakrsnu paljbu sa nekim i padnes da ga nisi ni vidio a kroz tvoje metke te pogodio onda znas da trebas brzi net i vise frameova, jer te covjek vidio pucao u tebe i maknuo se za manje od sekundu dok je tvoja konfa u tih manje od 1 sekundu pokazala 12 fspa njegova je pokazala oko 70fpsa naravno da te pogodio - u Doti je drukcija perspektiva i tvoje izjave ovdje nisu primjenjive - zato ja nekomentiram dotu jer ovo tamo nije primjenjivo - a sto se tice broja frameova opet navodis nesto sto nema veze sa igrama - ti procas o filmovima - film je isprogramirana sekvenca koja nema mogucnost nasumicnoh događanja - dok igra u jednom trenutku moze imati jednu scenu za koju je dovoljno 24fps recimo ti stojis pokraj stabla na bazaru sam - a sekundu kasnije se pojavljuje jos 63 igraca koji svi pucaju jedni po drugima iz aviona i neznam cega sve ne dok sve leti na 1000 strana - i da opet spomenem engine - nije za svaku igru jednako pravilo jer svaka igra nema iste mogucnosti prikaza - btf 3 je najnaprednija igra ikada i to daleko - i ima vece potrebe od Dote koja je u principu bila DLC.

Ivan(4) kaže...

Ti pričaš o DotA-i, a oni o FPS-ovima, i to pre svega o CoD-u čiji je engine takav da ti lik dobija nadljudske sposobnosti (brzina, skok) ako imaš veći framerate.

 

BTW, Promatrač, to ko koga vidi tačnije više zavisi od laga nego od frameratea.

Tocno si rekao - no LAG upravo ovisi o Framerateu - ako je Framerate stabilan (FPS LOCK) onda nema lagga - kuzis

PR0MATRAC
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.2.2013 11:45 (PR0MATRAC).
16 godina
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

Ima smisla, mada sam uvek mislio da su veći faktori ping i njegova stabilnost - kad mi zašteka TF2, nije zato što se grafa odjednom muči sa Sourceom, nego paketi kasne.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

Sve 5 forumaši, FPS je bitan to bez daljnjega.Veći FPS bolja igrivost.

 

Ok, bolji FPS ovisi o  grafičkoj ili i monitor igra donekle bitnu ulogu?

 

Pitanje se odnosi bez online igranja gdje i brzina interneta ima svoju ulogu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: FPS-ovi i FPS-ovi
Ivan(4) kaže...

Ima smisla, mada sam uvek mislio da su veći faktori ping i njegova stabilnost - kad mi zašteka TF2, nije zato što se grafa odjednom muči sa Sourceom, nego paketi kasne.

Tocno, ping je znacajka koja utjece na broj frameova, ali ne na broj u pravom smislu - nego osobito na dropove  -btw ovo je dio iz moje prve poruke ''- doduse to je i do interneta -'' uz to je i hitreg jako bitan za fps-ove - no ja sam napisao ako imas (FPS LOCK)... da nema lagga - nisam mislio da treba opis sta je sve potrebno da se ostvari FPS LOCK - pod to spada i da ti ping nije prevelik - da imas dovoljno jak komp da pri jako zahtjevnim scenama nema dropova - visi fps lockovi od refresh rateaa monitora zahtjevaju iskljcivanje v synca i kvalitetnu matricu monitora da nebude teringa slike itd...

darijoman kaže...

Sve 5 forumaši, FPS je bitan to bez daljnjega.Veći FPS bolja igrivost.

 

Ok, bolji FPS ovisi o  grafičkoj ili i monitor igra donekle bitnu ulogu?

 

Pitanje se odnosi bez online igranja gdje i brzina interneta ima svoju ulogu.

Graficka jako bitna, proceor također da nebude bootlneck, dovoljna kolicina rama, i hdd od barem 7200rpm, Monitor također dosta bitan - gore sam napisao ponesto otome

PR0MATRAC
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.2.2013 12:15 (PR0MATRAC).
12 godina
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

Hehe..sve je potrebno,jednostavno dobra konfiguracija.A može li SSD popraviti situaciju sa fps ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: FPS-ovi i FPS-ovi
Sve je to vise ili manje bitno ali da ce vas vevi fps ucinit "pro" igracem nece mozem vam biti ugodnije i bolje iskustvo igre ali necete se ogromono poboljsati imali fps 60 ili 100 ili ping 20 i 30
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
offline
Re: FPS-ovi i FPS-ovi

Ma ja i ne ciljam na pro gaming playera,nego čisto onako kao što si naveo radi ugodnog igranja i koliko je poželjno imati fps u igrama i to je sve.

12 godina
protjeran
offline
Re: FPS-ovi i FPS-ovi
darijoman kaže...

Hehe..sve je potrebno,jednostavno dobra konfiguracija.A može li SSD popraviti situaciju sa fps ?

SSD ce ti povecati brzinu ucitavanja no unutar igre bas i nema neke velike razlike.

CroVandal kaže...
Sve je to vise ili manje bitno ali da ce vas vevi fps ucinit "pro" igracem nece mozem vam biti ugodnije i bolje iskustvo igre ali necete se ogromono poboljsati imali fps 60 ili 100 ili ping 20 i 30

Slažem se da nece ucinit pro igraca no onome tko zeli igrti ozbiljnije ce uvelike olaksati.

PR0MATRAC
12 godina
offline
Re: FPS-ovi i FPS-ovi

Da,sve u svemu dobro je imati SSD jer sigurno i unutar igre ako ne pokazuje neku vidljivu razliku lošije nije u svakom sličaju.

16 godina
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

SSD ti popravlja brzinu pokretanja igre i učitavanja mapa, nivoa i drugih resursa, ali sam framerate ne. Koliko je dovoljno za ugodno igranje zavisi od žanra, konkretne igre i samog igrača. Pri tom, za neku brzu akciju u kojoj se dešavaju razni efekti kao što su eksplozije, dim i čestice, prosečan framerate je gotovo bezvredan podatak. Recimo da imaš 60fps šetajući se po mapi, ali čim krenu efekti, kao što su smoke bomb, flashbang, pucnjava, tebi trzne igra. Tvoj prosek u tom scenariju može biti 45-50fps, ali igranje ipak nije ugodno. Sa druge strane, imaš shootere bez zahtevnih efekata i bez naglih padova fpsa, recimo TF2, i tu sa prosečno 45fps igraš sasvim ugodno.

 

Na kraju jedino pravilo ispada da ako ne vidiš trzanje (ili ima malo i to ti ne smeta) - dobro je za običnog igrača.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: FPS-ovi i FPS-ovi
Arxi kaže...

Valjate gluposti. Zelite da imate veci fps kako bi ste ostvarili prednost nad protivnikom? ("brzi sam"). Naucite igrati. FPS razlika izmedju mene sa 20 fps i nekoga sa 100 fps je toliko minorna i ne bitna i izrazava se u postotcima reda 10^-3. Skill je ono sto prevladava uvijek. Pratim pro scenu dote, i da samo vidite kakve "masine" sa crt monitorima imaju najbolji igraci pali bi od smijeha. Tim igracima je rezolucija 800x600 sa 30 fps sasvim dovoljna da budu najbolji. Prestanite sa placebo teorijama da vam 110 fps moze nabaviti +1 kill u BF3.

 

@PROMATRAC

 

Sve ispod 25 fps je slideshow? Pa filmovi se snimaju u 24 fps a ljudsko oko vidi 16fps koje kasnije razvija u pokret

Očito ne znaš kako cod engine funkcionira. Pogledaj npr. u cod4 kako se može skakti po nekim inače nedostupnim dijelovima mape a i eventualno izaći iz mape, pa pokušaj to sa 250fps-a i 30.

I opet ponavljam, firerate je različit na različitim brojevima FPS-a, često i recoil. Napomena da govorim isključivo za cod.

Toni
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.2.2013 20:02 (rapture686).
11 godina
neaktivan
offline
Fps

Znači ovako, krenio sam igrati LoL i FPS mi je u početku bio 60 stalno, no u zadnjih mjesec dana je grozan... Kao i u ostalim igricama... FPS mi se sada kreće od 30 - 40... -.-  i pokušavao sam ja svašta, tisuće savjeta sa inetrneta kako poboljšati FPS, ovo ono.. No nažalost ništa uspješno, sada me zanima kako da stvarno poboljšam taj FPS, dali trebam novu grafičku ili što već treba za poboljšanje FPS-a ? Zato bih vas molio da mi preporučite neke grafičke, ne predivlje, niti sa nekom divljom cijenom, pa ako nije bed da date link od stranice gdje se to može nabavit... Ili ako vi možete dati neke savjete za poboljšanje FPS-a :P
Unaprijed hvala :))

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Fps

Pomoći ćemo ti naravno.

 

 

Ovih 60fps se odnosi na istu igricu u početku,a poslije 30-40fps ista igrica ?

 

Koju konfiguraciju imaš ?

 

 

16 godina
offline
Re: Fps
samo da napomenem da onaj tko igra cod4 1000fps je neinformiran jer u cod 4 najbolje rade lockani fps na 125 250 333 fps i ti lockovi se nekada kombiniraju da vise odskocis. Npr na jump serverima cete saznati koji fps je za sta i sta se moze s njima i kombinacijom 2 razlicita fps jer negdje morate saltati fps u igri sa 125 na 250 u tijeku skoka da bolje odskocite
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
odjavljen
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

jednostavno na COD igrama se kod neke razine FPS-a događaju glitchevi
kao sa 333 na cod 2 gdje mozes skocit na neka mjesta gdje prije nisi ili cim vise fps-a to ti se koraci slabije cuju
zvuci glupo ,al je tak
greska u engine-u

http://revohd.blogspot.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

Da, *ebeno star engine, sva sreća pa su se opametili i za sljedeći CoD, Call of Duty Ghosts su razvili potpuno nov engine. Jedva čekam to vidjeti, zasad predobro izgleda, prema onome što je leak-ano.

Toni
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: FPS-ovi i FPS-ovi
Arxi kaže...

FPS razlika izmedju mene sa 20 fps i nekoga sa 100 fps je toliko minorna i ne bitna i izrazava se u postotcima reda 10^-3

 

@PROMATRAC

 

Sve ispod 25 fps je slideshow? Pa filmovi se snimaju u 24 fps a ljudsko oko vidi 16fps koje kasnije razvija u pokret

 razlika je minorna ako igras tetris...

 

ljudsko oko vidi 16 fps-a koje razvija u pokret {#}{#}{#} sta sve jos necu procitat na ovom forumu{#}

Battlelog: just_mau5
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.5.2013 1:13 (berto).
12 godina
protjeran
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

Bjt koliko sam prije sudjelovao u ovim temama i nagnjavio se sa lokalnim strucnjacima - od kad sam se malo povukao mislim da sam najpametniji{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Fps
Patrick_cro kaže...
samo da napomenem da onaj tko igra cod4 1000fps je neinformiran jer u cod 4 najbolje rade lockani fps na 125 250 333 fps i ti lockovi se nekada kombiniraju da vise odskocis. Npr na jump serverima cete saznati koji fps je za sta i sta se moze s njima i kombinacijom 2 razlicita fps jer negdje morate saltati fps u igri sa 125 na 250 u tijeku skoka da bolje odskocite

Ne. 1000 isto šljaka kao i 333, ali ti je svejedno jer npr promod neda vise od 250, kao ni nista manje od cl_maxpackets 100) Da, kombiniraju se zbog nekakvog lag-a koji se dogodi kod promjene(isto tako se i drkaju maxpackets-i) pa onda vise skocis, hodas ko retard, teze te metak pronadje i sl. Iako je to na ozbiljnijim serverima zabranjeno.

Arnold Layne kaže...

jednostavno na COD igrama se kod neke razine FPS-a događaju glitchevi
kao sa 333 na cod 2 gdje mozes skocit na neka mjesta gdje prije nisi ili cim vise fps-a to ti se koraci slabije cuju
zvuci glupo ,al je tak
greska u engine-u

Pa jest "greska" u engine-u ali su to namjerno ostavili. Nekoliko puta su izlazili veci patch-evi tako da se to moglo sredit. Ako hoces bolji lock za te navedene prednosti, kupuj bolju konfu..tako je vecina igraca navalila u trgovine da vidi kako ce bit igrat sa 250, 333 itd fps-a (a svi znamo u kojim je razmjerima cod2 i 4 prodavan)...jasno je gdje je tu profit

rapture686 kaže...

Da, *ebeno star engine, sva sreća pa su se opametili i za sljedeći CoD, Call of Duty Ghosts su razvili potpuno nov engine. Jedva čekam to vidjeti, zasad predobro izgleda, prema onome što je leak-ano.

Mislis da cu prec na BO, MW2 ili koji vec ne samo zbog izgleda?

Nisu nam svima prioriteti isti :/

11 godina
neaktivan
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

Očito ne kužiš da novi engine nije samo izgled igre.

Toni
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: FPS-ovi i FPS-ovi
rapture686 kaže...

Očito ne kužiš da novi engine nije samo izgled igre.

Kuzim ja, al svi se sad baziraju na izgled i realnost okoline. Meni je cod4 super sto se tice same igre, nista vise mi netreba (i zbog razloga jer to nemogu pokrenit, a nemam love za kupovat nov komp)

naveo sam samo izgled jer sam citirao bugovca koji je nju naveo kao glavni razlog

16 godina
offline
Re: FPS-ovi i FPS-ovi

Probaj igrati na 1000fps pa ces vidjet da ne mozes raditi neke skokove koje mozes na 333raditi. Inace i na promodu mozes isto igrati sa 333, sve ovisi o serveru kakve ima postavke. Ako ne vjerujes stavit cu ti video sa 333 na promodu. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
offline
Re: FPS-ovi i FPS-ovi
Patrick_cro kaže...

Probaj igrati na 1000fps pa ces vidjet da ne mozes raditi neke skokove koje mozes na 333raditi. Inace i na promodu mozes isto igrati sa 333, sve ovisi o serveru kakve ima postavke. Ako ne vjerujes stavit cu ti video sa 333 na promodu. 

Pa naravno da mozes, samo ja govorim o sluzbenom modu. Mozes ti custom-at doslovno sve, al onda to nije vise promod koji se igra na lan-ovima i kojim vec natjecanjima

16 godina
offline
Re: FPS-ovi i FPS-ovi
passat kaže...
Patrick_cro kaže...

Probaj igrati na 1000fps pa ces vidjet da ne mozes raditi neke skokove koje mozes na 333raditi. Inace i na promodu mozes isto igrati sa 333, sve ovisi o serveru kakve ima postavke. Ako ne vjerujes stavit cu ti video sa 333 na promodu. 

Pa naravno da mozes, samo ja govorim o sluzbenom modu. Mozes ti custom-at doslovno sve, al onda to nije vise promod koji se igra na lan-ovima i kojim vec natjecanjima

Nisi precizirao da govoris o lan natjecanjima a niti o cga i esl. Jesi li probao igrati na 1000fps lock?? ja sam probao par skokova napraviti i nema šanse da ih napraviš kao sa lockanim 125,250,333fps. Govorim iz iskustva jer sam imao i Jump server i taj 1000fps ničemu ne služi.

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
offline
Re: FPS-ovi i FPS-ovi
Patrick_cro kaže...
passat kaže...
Patrick_cro kaže...

Probaj igrati na 1000fps pa ces vidjet da ne mozes raditi neke skokove koje mozes na 333raditi. Inace i na promodu mozes isto igrati sa 333, sve ovisi o serveru kakve ima postavke. Ako ne vjerujes stavit cu ti video sa 333 na promodu. 

Pa naravno da mozes, samo ja govorim o sluzbenom modu. Mozes ti custom-at doslovno sve, al onda to nije vise promod koji se igra na lan-ovima i kojim vec natjecanjima

Nisi precizirao da govoris o lan natjecanjima a niti o cga i esl. Jesi li probao igrati na 1000fps lock?? ja sam probao par skokova napraviti i nema šanse da ih napraviš kao sa lockanim 125,250,333fps. Govorim iz iskustva jer sam imao i Jump server i taj 1000fps ničemu ne služi.

Nisam jer nemogu ni 125. Onda ok, ako govoris iz osobnog iskustva. Meni je prijatelj rekao da je i sa 1k isto, djelovalo mi je logicno.

13 godina
neaktivan
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

Meni se CS 1.6 vrti ok 45 FPS-a+widescreen monitor+Intel G33/G31 grafa.I ja sretan,osim kad zasteka kad uzimam pusku(nekad)pa repam uz ritam {#}

Dejan
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice