Xbox Series X izdvojena tema

poruka: 6.261
|
čitano: 1.368.551
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Xbox Series X

To je zato jer konzola upscale-a na 4k rezu i to izgleda sasvim dobro. Naravno ne kao pravi 4k ali za te pare to je top.

Ono što ja planiram je uzeti monitor ili telku koja podržava 1440p@120hz i igrati tako.....to izgleda super, a omjer uloženo-dobiveno je ok.

 

https://www.nabava.net/monitori/benq-ex2780q-monitor-cijena-ips-27-16-9-99198771

 

 

Ovo su linkovi za dotični monitor i link na video kako to funkcionira......premda na videu je korištena xbox series x isto se može i na series s (samo fali podrška za 4k 120hz)

 

Taj xbox S je prava mala zvijer.To bi  bilo next gen igranje za 6000 kn. A da ne govorim koliko bi koštao pc za takvo igranje (1440p@120hz)

Sreća je put, a ne odredište.
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.12.2020 10:05 (goodie).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xbox Series X

Zvonac, ako imaš dobar PC, probaj ga spojiti na 4K TV, pa isprobat razliku 1440p upscaled i 4K. To bi trebalo biti to.

A u najgorem slučaju, ako kupiš konzolu, pa te baš bode u oči ta razlika u rezoluciji, vjerujem da neće biti problem prodati XSS, s obzirom na odnos potražnje i dostupnosti.

 

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
16 godina
offline
Re: Xbox Series X
DeniZg kaže...

Zvonac, ako imaš dobar PC, probaj ga spojiti na 4K TV, pa isprobat razliku 1440p upscaled i 4K. To bi trebalo biti to.

A u najgorem slučaju, ako kupiš konzolu, pa te baš bode u oči ta razlika u rezoluciji, vjerujem da neće biti problem prodati XSS, s obzirom na odnos potražnje i dostupnosti.

 

 Imao sam dobar PC (1080ti) davno ga riješio, a konzole su mi bolje riješenje.. Uglavnom, igrao na 2k i 4k rezi, nisam primjetio neke velike razlike, naravno, na 2k sam imao veći fps spram 4k.

 

Dal me bode u oči? Ne znam, nemam ni jednu konzolu, zato sam došao ovdje s navedenim pitanjima, jer me zanimaju neke stvari.. Ali, u jednu ruku series s je super pogodak, dok u drugu ruku, kiksa sa performansama tj grafičkim prikazom ukoliko se traži maksimalno, onda bolje X verziju kupit..

 

Zanimala me ta paralela sa PS4Pro kolko je ta konzola lošija od series S po pitanju grafike tj samih performansi konzola.. A sad ću vidit dalje, eventualno skupljat novce i uzet pravu stvar, naravno dok X bude kod nas dostupan, a kolko čitam, neće tak skoro.

 

A sad tek vidim da series S nema podršku za fizičke igre, na to skroz zaboravio

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.12.2020 10:26 (zvonac).
12 godina
offline
Xbox Series X

Što se tiče kupnje digitalnih igra, preporuka je ovaj shop 

 

https://www.mtcgame.com/hr-HR 

 

Ja tamo već kupujem par godina, i nikakvih problema. Uvijek kupim vpn verziju, te onda samo aktiviram vpn za tu državu, 

idem preko browsers na http://redeem.microsoft.com/

, tu upišem kod koji sam dobio od MTC i to je to. 

 

Nakon toga isključim vpn, i normalno na xboxu vidim da je igra u mojem vlasništvu 😊

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Xbox Series X
MSN kaže...

Što se tiče kupnje digitalnih igra, preporuka je ovaj shop 

 

https://www.mtcgame.com/hr-HR 

 Thanks.

Ja upravo isprobao i kupio 5$ Gift card za 4€.

Sve OK.

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
10 godina
offline
Xbox Series X

Samo info da još uvijek radi upgrade na ultimate za .

Upravo sam kupio 2x12 mjeseci GOLD LIVE brazilski ( cdkeys - 265kn svaka ) i preko VPN-a ih aktivirao.

Nakon toga sam napravio upgrade na ultimate za 1 funtu i prebacio mi sva 24 mjeseca u ultimate i dodao još tri mjeseca gratis - sveukupno 27 mjeseci ultimate za nekih 540 kn.

Sad sam miran to 03/2023........


Stigla danas i xbox series S konzola ali je još uvijek nisam uspio isprobati.

Čim isprobam, javim dojmove.....

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.12.2020 16:17 (Fuzba7).
 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Xbox Series X

Izgleda da sam nesposobna... Aktivirao sam EU 12 mjesecni live gold (preko vpn-a stavio njemacku), sad kad idem upgradeat na Ultimate pass javlja mi gresku sa slike ispod. Dakle ip adresa mi je njemacka i njemackoj xbox stranici to pokusavam al ne ide... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xbox Series X

Možda nemaš Eure na računu?

Treba ti bar 1€ za upgrade. Ako si već imao GPU, onda moraš platiti mjesec dana GPU, da bi konertirao Gold u GPU.

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
16 godina
offline
Re: Xbox Series X
baso533 kaže...

 Ako zelis iskoristiti 4K televizor, onda nemoj ni gledati Series S. Uzmi ili PS5 ili Series X.

 

Series S je odlicna prilika ako ljudi zele imat pristup najnovijim igrama za stvarno male novce i ako te nije briga za performanse i najvise graficke postavke. Ja sam jedan od tih i mogu rec da sam prezadovoljan sa Series S, ali sam i svjestan njegovih nedostataka, iako meni ne znace puno.

 Ma da, kao da gejming na 4K TV-u mora ič samo u 4k rezoluciji.

 

Jel ti znaš kaj znači uloženo-dobiveno? Dakle X Box S sučelje je u 4K, a igrice vrti/rezolucija ovisno kako u kojoj igrici.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/igrace-konzole/xbox-series-x/272478.aspx?page=3&jumpto=6194298&sort=asc&view=flat

 

1080p ili 1440p rezolucija na 4K zaslonu, nema tu nikakvih problema.Uostalom kao što znamo, gejming Upskejling na 4k radi vrlo dobro tu se nema kaj prigovarat.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/igrace-konzole/xbox-series-x/272478.aspx?page=13&jumpto=6241543&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.12.2020 16:47 (rambox).
14 godina
protjeran
offline
Re: Xbox Series X
DeniZg kaže...

Možda nemaš Eure na računu?

Treba ti bar 1€ za upgrade. Ako si već imao GPU, onda moraš platiti mjesec dana GPU, da bi konertirao Gold u GPU.

Ma imam, a i ne bi javilo ovu gresku da je to u pitanju.

 

Nisam prije imao GPU...

 

14 godina
offline
Re: Xbox Series X
ansha kaže...
DeniZg kaže...

Možda nemaš Eure na računu?

Treba ti bar 1€ za upgrade. Ako si već imao GPU, onda moraš platiti mjesec dana GPU, da bi konertirao Gold u GPU.

Ma imam, a i ne bi javilo ovu gresku da je to u pitanju.

 

Nisam prije imao GPU...

 

 Problem zna praviti lokacija. Gdje si napravio acc, u hr ili de?

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
15 godina
offline
Re: Xbox Series X
rambox kaže...
baso533 kaže...

 Ako zelis iskoristiti 4K televizor, onda nemoj ni gledati Series S. Uzmi ili PS5 ili Series X.

 

Series S je odlicna prilika ako ljudi zele imat pristup najnovijim igrama za stvarno male novce i ako te nije briga za performanse i najvise graficke postavke. Ja sam jedan od tih i mogu rec da sam prezadovoljan sa Series S, ali sam i svjestan njegovih nedostataka, iako meni ne znace puno.

 Ma da, kao da gejming na 4K TV-u mora ič samo u 4k rezoluciji.

 

Jel ti znaš kaj znači uloženo-dobiveno? Dakle X Box S sučelje je u 4K, a igrice vrti/rezolucija ovisno kako u kojoj igrici.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/igrace-konzole/xbox-series-x/272478.aspx?page=3&jumpto=6194298&sort=asc&view=flat

 

1080p ili 1440p rezolucija na 4K zaslonu, nema tu nikakvih problema.Uostalom kao što znamo, gejming Upskejling na 4k radi vrlo dobro tu se nema kaj prigovarat.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/igrace-konzole/xbox-series-x/272478.aspx?page=13&jumpto=6241543&sort=asc&view=flat

 Samo u tvojoj glavi je sucelje na 4k i sve izgleda isto. 

12 godina
offline
Re: Xbox Series X

@ansha

 

Ako slucajno ne uspijes obrati se njihovom supportu upgrejdat ce ti bez problema.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.12.2020 17:36 (azzie).
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
ansha kaže...

Izgleda da sam nesposobna... Aktivirao sam EU 12 mjesecni live gold (preko vpn-a stavio njemacku), sad kad idem upgradeat na Ultimate pass javlja mi gresku sa slike ispod. Dakle ip adresa mi je njemacka i njemackoj xbox stranici to pokusavam al ne ide... 

 Na kojoj regiji ti je Account s kojim si prijavljen?

14 godina
protjeran
offline
Re: Xbox Series X
izzy007 kaže...
ansha kaže...

Izgleda da sam nesposobna... Aktivirao sam EU 12 mjesecni live gold (preko vpn-a stavio njemacku), sad kad idem upgradeat na Ultimate pass javlja mi gresku sa slike ispod. Dakle ip adresa mi je njemacka i njemackoj xbox stranici to pokusavam al ne ide... 

 Na kojoj regiji ti je Account s kojim si prijavljen?

Ma isprobao sam sve kombinacije...

14 godina
offline
Re: Xbox Series X
ansha kaže...
izzy007 kaže...
ansha kaže...

Izgleda da sam nesposobna... Aktivirao sam EU 12 mjesecni live gold (preko vpn-a stavio njemacku), sad kad idem upgradeat na Ultimate pass javlja mi gresku sa slike ispod. Dakle ip adresa mi je njemacka i njemackoj xbox stranici to pokusavam al ne ide... 

 Na kojoj regiji ti je Account s kojim si prijavljen?

Ma isprobao sam sve kombinacije...

 Nije ni meni islo pa sam kupio 1 mjesec ultimate i sav live gold mi je prebacio u ultimate

http://trakt.tv/user/MjezZza
13 godina
offline
Xbox Series X

Xcloud stream igara se može koristiti iz RH. Je isprobavao netko? 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xbox Series X
Da. Dobro radi, ali moraš pokrenuti Gamepass aplikaciju pod VPN-om. Kasnije možeš ugasiti VPN.
PC Xcloud dolazi na proljeće.
PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
14 godina
protjeran
offline
Xbox Series X

Evo uspio i to sa 14 day trial code-om, al proslo je jedino na US store-u sa njemackim vpn-om 

 

Microsoft je napravio teski kaos sa regionalizacijom...

 

Mali series S dobro grije, onako bas ugodno za ugrijat ruke iznad njega... Al vent se nista ne ubrzava i necujan je pa pretpostavljam da nema problema s hladjenjem...

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Xbox Series X

Stigao i meni Xbox rešo. Stvarno je super kompaktna. Vidio sam slike, ali uživo je dosta manja nego sam imao dojam.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Xbox Series X

 Napiši dojmove kako radi (napiši jel igraš na 4K tv-u) i jesi zadovljan, kako izgleda u akciji i to. 

14 godina
offline
Re: Xbox Series X
itomic009 kaže...

 Napiši dojmove kako radi (napiši jel igraš na 4K tv-u) i jesi zadovljan, kako izgleda u akciji i to. 

 Već rečeno, nema ništa od 4k. 1080p ili 1440p, dalje od toga ništa. 

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
13 godina
online
Re: Xbox Series X

Ma znam da nije nativno 4K, zanima me samo kako izgleda u praksi na modernom TV-u, kad sjediš 2 - 3 metra od TV-a. Znam da upscale-a, pa me zanima jel to ok radi i izgleda. Koliko sam shvatio po netu, po komentarima, izgleda sasvim ok. 

8 godina
offline
Xbox Series X

Series S je 1080p mašina. Nekad ce ic iznad, a nekad ce ic ispod. Tak barem DigitalFoundry veli.

 

 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
itomic009 kaže...

 Napiši dojmove kako radi (napiši jel igraš na 4K tv-u) i jesi zadovljan, kako izgleda u akciji i to. 

 A gle, nemam trenutno nekih pametnih stvari za napisati, sve se zna. Iskustvo mi je zasad praktički isto kao i na One X osim što je kutija bijela - sučelje je identično (osobno nisam baš oduševljen njime), konzola je mala i nečujna, sve se odvija glatko i brzo. Pokrenuo sam samo Outer Wilds i vrti se odokativno u 30fps. Učitavanja su jako brza, ali nisam to igrao na X-u pa ne mogu usporediti. Kontroler je još mrvicu bolji. Malo bolje mi leži u ruci, a i sviđa mi se tekstura na trigerima. 

 

Skidam Control pa ću na njemu vidjeti kako je s nečim zahtjevnijim što se tiče buke, stabilnosti frame ratea itd.

 

Imam 1080p TV. Ne znam kako je kod drugih, ali na Storeu su mi opisi igara odrezani. Box s desne strane gdje je opis igre mi se ne vidi cijeli na ekranu. Nije mi se dalo istraživati do čega je. U igri je sve izgledalo normalno. 

 

Realno, nema nekog velikog smisla prelaziti sa One X na ovo, ali kao gamepass player je ovo sasvim fora komad hardvera. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.12.2020 21:10 (Hexfire).
15 godina
offline
Re: Xbox Series X
Ja sam na XSX poceo igrat Control i nisam bas odusevljen, ocekivao sam više od te igre posto je dosta razvikana, grafika mi nije nesto a ni pricu ne kuzim, rezolucija kao da je 1080p i 30fpsa.. negdje sam procitao da navodno tek treba izac next gen patch pa sam je stavio na cekanje. Zasad me graficki oduševio Cod Cold War SP, mračni Berlin 1981 tako dobro izgleda da je to nestvarno, 4k 60hz hdr uz rt radi odlicno. Graficki jake igre su mi jos Gears5, Forza i Fifa21.
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Koliko se sjećam za Control treba kupiti neki Ultimate edition da bi dobio next gen patch. Znam da je bila neka hajka oko toga.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
14 godina
offline
Xbox Series X

došao i moj series S. Igram na 55'' 4k tv s udaljenosti 2,5 m. Probao sam fifu 21 next gen i radi odlično ali sam primjetio da je slika nekako "zrnata", valjda je 1080p reza. probao jos Ori and the Will of the Wisps, to se odlično vrti na 4k60, ali mi nije nesto igra i jos sam probao forzu motorsport 7, radi odlično, grafika isto odlicna, mislim da je vise od 1080p..

Zasad sve igre igram sa gamepassa za što sam ga primarno i kupio.... i da, stvarno je minijaturna konzola

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Odigrao i ja sat vremena Controla, izgleda kao čist ok shooter. Vidjet ću koliko će me držati. Na 30 fps je, ali nema dropova čak ni kad je hrpa efekata na ekranu, a konzola je nečujna cijelo vrijeme. Ja zadovoljan.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xbox Series X

Kako vi znate na koliko je FPS, gdje to piše? Ili to ovako na oko?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice