Extreme Digital - iskustva

poruka: 2.395
|
čitano: 983.381
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Extreme Digital - iskustva

Ja ih nedavno bio zvao nekoliko puta na telefon, i naravno nitko se nije javljao, da bi me nakon jedno 10 dana zvali natrag i rekli zovemo iz Extreme digitala, imamo propušteni poziv. Ja si mislim imate vi jedno 1000 propuštenih poziva {#}

 
13 0 hvala 0
15 godina
offline
Extreme Digital - iskustva

Evo mislio sam da ce ovo bit pozitivno iskustvo,al brzo sam se uvjerio u suprotno. Naručio 2 SSD-a i jedan USB stick sa europskog skladišta. Rok isporuke 8-10 dana. Zove mene jutros Overseass da jesam li doma , imaju paket za mene. Uzmem paket platim, nisam ga mogao provjeriti, zapakiran u neprozirnu vrećicu. Platim covjeku, otvaram paket, NEMA STICKA, a uredno mi naplaćen i stoji na računu. Pitam njega, sta cemo, on da ne moze tu nista , da je do njih gore posto je paket neoštećen.
Odmah zovem njih, objasnim problem, operater se čudi i kaže da će se konzultirati s voditeljem pa će me nazvati. Bojim se da od toga neće biti ništa,ali ide sutra prijatelj za Zagreb ,pa će popričati s njima malo....  

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Extreme Digital - iskustva

Meni stiže SSD i FX 8320. Ja se toplo nadam da će doći točno ono što sam naručio jer sam ja u Osijeku i ne znam kako bi se s njima mogao preko telefona nešto dogovoriti.

13 godina
online
Extreme Digital - iskustva

- Ja sam čekao na reklamaciju matične ploče nešto više od mjesec dana, kad je došla nisu se ni udostojili javiti mi, ono zovem slučajno i lik kaže da je došla prije tjedan dana. OMG.

 

- Normalno, čovjeku za koga je bilo računalo je bilo dugo čekati i njemu sam iz vlastitog džepa kupio novu u ADMu.

--- Rijeka se prepoznaje plivanjem, a čovjek razgovorom. -- Sva pitanja i nejasnoće molim na PM. Hvala :D
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
SHELBY_09 kaže...

Evo mislio sam da ce ovo bit pozitivno iskustvo,al brzo sam se uvjerio u suprotno. Naručio 2 SSD-a i jedan USB stick sa europskog skladišta. Rok isporuke 8-10 dana. Zove mene jutros Overseass da jesam li doma , imaju paket za mene. Uzmem paket platim, nisam ga mogao provjeriti, zapakiran u neprozirnu vrećicu. Platim covjeku, otvaram paket, NEMA STICKA, a uredno mi naplaćen i stoji na računu. Pitam njega, sta cemo, on da ne moze tu nista , da je do njih gore posto je paket neoštećen.
Odmah zovem njih, objasnim problem, operater se čudi i kaže da će se konzultirati s voditeljem pa će me nazvati. Bojim se da od toga neće biti ništa,ali ide sutra prijatelj za Zagreb ,pa će popričati s njima malo....  

EDIT: Zvao me voditelj i rekao da je stick ostao u skladistu te se ispričao. Stick dolazi o njihovom trošku u ponedjeljak. Ipak je pozitivno iskustvo! :)

16 godina
neaktivan
offline
Extreme Digital - iskustva

vjerojatno su i jeftini jer je skladište u mađarskoj.

dvostruki mač je to, najeftiniji ali treba čekat od 3-20 dana.

ja u nedjelju naručio objektiv (na euro skladištu), u srijedu su ga dobili u dućan (izgleda da tada stiže pošiljka, pa je najbolje ponedjeljkom naručivati) i ponudili mi vrijeme dostave - u četvrtak je došao overseasom. Isto iskustvo i sa prošlim fotoaparatom.

 

Međutim u 6mjesec sam naručivao (nema na zalihi), - čekalo se i po 2-3 tjedna i non stop bi buncali ovi radnici i odgađali (vjerojatno i sami neznaju kada će im doći pošiljka), ali je na kraju šef se javio i dao free shipping i 10% rabata na sve šta sam kupio.

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Extreme Digital - iskustva

Gdje se uopče nalazi njihov dučan? Jel bio tko?

pero_HR
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
peroko kaže...

Gdje se uopče nalazi njihov dučan? Jel bio tko?

ne znas di je importane galerija?

PCE nick: FRipper
14 godina
neaktivan
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
FakeDeath kaže...
peroko kaže...

Gdje se uopče nalazi njihov dučan? Jel bio tko?

ne znas di je importane galerija?

Gdje u importane galeriji? Prolazio sam tramvajem ali sam samo vidio svijet medija tako da...

pero_HR
14 godina
neaktivan
offline
Re: Extreme Digital - iskustva

Na prvom katu. Dok udjes u importane vidjet ces ogromne putokaze pokeljene uokolo, nemreš fulat.

12 godina
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
Vietnam kaže...

Evo prošlo više od mjesec dana od reklamacije mojeg glodavca i dalje štanjga...Operateri se javljaju, prodavači se izmjenjuju, šalju se mailovi u onaj super, turbo, prebrzi servis i dalje ništa...Ajde razmel bi da je neka komponenta, ali fucking mouse...Loše iskustvo za sad...

Jesam se načekal ali prošli tjedan stigao novi miš.Morate zvati, gnjaviti ih, pokoju na mađarskom oderati i dobije se traženo(bar u mojem slučaju).

13 godina
online
Re: Extreme Digital - iskustva
Vietnam kaže...

Jesam se načekal ali prošli tjedan stigao novi miš.Morate zvati, gnjaviti ih, pokoju na mađarskom oderati i dobije se traženo(bar u mojem slučaju).

- Nekada ni to ne pomaže.{#}

------ Sva pitanja ili nejasnoće molim na PM. Hvala :D ------
16 godina
offline
Extreme Digital - iskustva

Dana 02.09.2013.g. narucen sljedeci proizvod:

http://www.edigital.hr/Usisavaci_s_vrecicom/EVEREST_Swift_EVAC-20F1_usisavac-p41462.html

Dana 11.09.2013.g. paket stigao, placen gotovinom i nakon otvaranja paketa uoceno je: pokidana kopca koja zaklapa prostor za vrecicu, kabl za struju se ne vraca nazad u usisivac.

Saljem prituzbu istog dana putem maila i naravno na telefon ih se ne moze dobiti, konstatno svira muzika...

Dana 13.09.2013.g. dobijam ovakav odgovor:
[QUOTE]

Probala sam Vas kontaktirati, međutim nitko se ne javlja.
Možemo Vam naručiti isti proizvod, u roku od 4-5 dana, ili možemo izvršiti povrat novca, ukoliko nam vratite neispravan usisavač.
Molim Vas da nam u odgovoru napišite koje Vam rješenje odgovara.
[/QUOTE]

 

Zovem ih i dalje svaki dan kad se sjetim, uzaludno.. saljem mail sa pitanjem:

 

[QUOTE]

Tko snosi postanske troskove ponovnog slanja usisivaca nazad ? Dali ih ja placam ili naslovljavam na vas ?

[/QUOTE]

 

Naravno trazim da i posalju drugi usisavac jer od povrata novca nemam nista... idalje trebam kupit neki usisavac jel

Odgovora nema naravno.., nakon dobrih 1-2h okretanja telefona dana 16.09.2013.g. ( nakon 3 dana !! ) dobijem neku gospodju na telefon i sve rijesimo na ovaj nacin:

1. Kreirat ce novu narudjbu.
2. Overseas ce dostaviti novi usisavac bez da placam ista.
3. Kreirala je nalog ( tako je tvrdila bar ) da Overseas pokupi neispravni i vrati njima bez da ja ista placam.

Dakle sve razumno, niti sam ja kriv sto je ovaj neispravan stigao niti trebam placati povrat istoga njima.
Da ne govorim da je za mene kao fizicku osobu slanje takvog paketa gotovo 30-40% cijene novoga jer ja naravno nemam ugovor sa Overseas-om...

Dana 20.09.2013.g. stize novi paket, Overseas trazi otkupninu t.j. da opet platim iako sam vec platio prvi te nemaju pojma o tome da pokupe stari neispravan.
Nisam bio kod kuce no baba nije htjela platiti jer sam joj ja rekao da ce doci paket tih dana i da nista platiti ne treba.... Overseas ostavlja papir o dospijecu posiljke sa otkupninom !!

Odem na korisnicke stranice i vidim da su jednostavno kreirali novu narudjbu sa otkupninom kao da ja sad ponovo to kupujem jos jedan komad

Dana 21.09.2013.g. opet saljem mail jer naravno na telefon ih ne mogu dobiti..., sa pitanjem sta sad izvode i jesu normalni ?
Istog dana dok sam bio na poslu Overseas ponovo dolazi iako sam dan prije odbio preuzeti paket sa placanjem i isti pokusava
od bake ( 92 godine ) iskamcit novce da ona preuzme usisivac no baba iako godina ima jos luda nije i Overseas odlazi praznih djepova

Na mail od 21.09.2013.g. jos odgovora nema, na telefon ih dobit nemogu i sad cekam da mi se jave iz Državnog inspektorata, DI PJ Osijek,
gdje sam podnio prijavu i kompletnu prepisku preko maila od njih, oba papira od Overseas-a t.j. ovaj drugi gdje traze da opet platim sto sam platio.


Mislim, nevjerojatno koliko se nisko spustaju i sta sve pokusavaju, preko telefona govore jedno a na korisnickim stranicama vidim da su napravili nesto sasvim drugo...
Usisivac nisam ni palio, vidi se da nije paljen/koristen ali vjerojatno je bio izlozbeni primjerak sto mogu zakljuciti po sljedecem:

1. Svi kada gledaju usisivac otvore poklopac da vide kakva vrecica ide...
2. Usljed toga nekom je kopca od poklopca pukla.
3. Kotac ispod usisivaca ima ogrebotine, znaci neko ga je isprobavao, vukao itd...
4. Snjura, kabl je isto netko vjerojatno isprobavao sto bi objasnilo zasto se ne vraca u usisivac sam nego se mora rucno ugurivati.

Rasplet situacije dojavim ovdje....

Nedo vam bog da vas trefi da kupite nesto neisparavno tvornicki kod njih i da je samo malo kabastije i da niste blizu njih....

 

 

 

 

edit 06.11.2013.g.     Dakle nakon 2mj natezanja prije 7 dana sam cisto onako iz dosade ponovo nazvao da vidim oce sta biti od reklamacije i nakon 10min slusanja mađarskog na telefonu dok su se njih dvojca dogovarali covjek kaze: doci ce i po treci put usisivac i necete morati nista platiti. Bogme je tako i bilo, drugi dan Overseas je donio novi usisivac koji je ispravan a sto je najcudnije stari nisu htjeli ni uzet nazad tako da sad imam 2 kom :D  Jest da taj drugi ima ostecenja ali ako nista drugo imam bar rezevne dijelove za ovaj ispravni :)  Dakle, zavrsilo se ok ali kupovine tamo sumnjam da ce ikada vise biti jer 2mj je malo previse da je neznam kakva reklamacija.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2013 3:24 (spaljeni).
 
9 0 hvala 3
14 godina
odjavljen
offline
Extreme Digital - iskustva

Ja naručio monitor (LG Flatron 22EA53VQ-P IPS) i memoriju (2x 4GB GeIL EVO Leggera 1333 MHz) prije tjedan dana, nijednog nije bilo na lageru. Danas su mi javili da je stiglo i da će isporuka bit u ponedjeljak (plaćam pouzećem, naravno). Istina, dosta dugo se čeka, ali pošto taj monitor i memoriju nisam nigdje drugdje uspio nać... Javim u kakvom je stanju kad stigne.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
THK kaže...

Ja naručio monitor (LG Flatron 22EA53VQ-P IPS)

ali pošto taj monitor nisam nigdje drugdje uspio nać

kako misliš nisi mogao naci? :D

 

http://www.nabava.net/trazilica.php?tp=0&q=22EA53VQ

PCE nick: FRipper
13 godina
offline
Extreme Digital - iskustva

Ta memorija ima samo kod njih pa pretpostavljam da je želio oboje uzeti na istom mjestu - http://www.nabava.net/trazilica.php?tp=0&q=GeIL+EVO

 

Mada ne kužim šta ima specijano u tom ramu pa da si morao baš njega uzeti, mogao si proći i puno bolje - http://www.nabava.net/radna-memorija-ram__190?cdo=350&se=58432%2C70547%2C3484&tpkp=1&kPostavke.pregledSortKategorije=0&kPostavke.pregledBrojProizvoda=30

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.9.2013 19:51 (Volume).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Extreme Digital - iskustva

ma kuzim...ali baš to...ima dalje i jeftinije memorije i jeftinijeg monitora :D

PCE nick: FRipper
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Extreme Digital - iskustva

Baš zato i kažem da ne vidim šta ima posebno u tom ramu jer nije ni jeftin baš... Ali to su stvari za neku drugu raspravu {#}

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Extreme Digital - iskustva

Da i ja napišem nešto o ovm shopu.Naručio sam mob prije tjedan dana za tetku, neki samsung od 300 kn  i došao je nakon tjedan dana sve je ok prošlo. Dostava 30 kn ali upute naravno na mađarskom i nema hrvatski za izbornik, tako da mi je jedino to zamjerka. Mogli su barem  nekakve upute na našem priložiti ako već posluju kod nas.Sve  u svemu ok sve radi ali se duže čeka na robu.Možda budem nekad nešto uzimao ak bude povoljno .

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Extreme Digital - iskustva
Ja naručio Samsung Evo SSD prošlog utorka, pisalo na stranici ima na zalihi i da stiže u roku 2-4 dana. Prošlo 6 dana i ja maloprije nazvao trgovinu da pitam kaže još im nije stiglo ni u Zagreb a kamoli da su meni poslali.........smradovi najobičniji pa šta onda lažu na stranici.......a mogao bih sad pričati i o "količini detalja" opisa proizvoda kojima nas "obasipaju" na sajtu. Đubrad. Da ne spominjem da sam više puta zvao i da pišti stalno ona retardirana muzika sve dok ih napokon nisam dobio. Nedo im Isus da SSD dođe oštećen ili nešta slično, biće u svim novinama majku im
Moj PC  
1 2 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
Yoseep kaže...
Ja naručio Samsung Evo SSD prošlog utorka, pisalo na stranici ima na zalihi i da stiže u roku 2-4 dana. Prošlo 6 dana i ja maloprije nazvao trgovinu da pitam kaže još im nije stiglo ni u Zagreb a kamoli da su meni poslali.........smradovi najobičniji pa šta onda lažu na stranici.......a mogao bih sad pričati i o "količini detalja" opisa proizvoda kojima nas "obasipaju" na sajtu. Đubrad. Da ne spominjem da sam više puta zvao i da pišti stalno ona retardirana muzika sve dok ih napokon nisam dobio. Nedo im Isus da SSD dođe oštećen ili nešta slično, biće u svim novinama majku im

Srijedom dobivaju robu, pa ako si narucio poslje srijede moras cekat do sljedece. 

Bene docet, qui bene distinguit.
16 godina
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
spaljeni kaže...

....

Ako nemaš napismeno (mail) da oni plaćaju vraćanje neispravnog usisavača možeš se slikati jer ti nitko neće povjerovati ono rekla-kazala.

 

A što se tiče Overseasa, jel ti nisi mogao njima reći kada da ti ga dostave ili da ti ga možda na posao dostave? Znam da sam ja tako sa CityEX-om dogovarao, ne znam kako je tu kod ovih.

'Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran' - Einstein ----- www.cigoff.eu -----
16 godina
offline
Extreme Digital - iskustva

Šta se tiče Overseasa nikad nisam imao loše iskustvo sa njima. Uvijek ostavim kontakt broj i uvijek se dogovorimo za preuzimanje robe i dostave bez problema gdje god želiš.

Ovo za extreme digital ništa čudno, ja naručio 17.09 i još čekam a rekli prošli tjedan da im roba dolazi i da če me kontaktirat. Inače roba u vrijednosti 4k kuna tako da neznam koji k treba toliko da roba dođe u Hrv. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Extreme Digital - iskustva

Inace overseas nudi opciju otvaranja paketa na licu mjesta i moze se sve pogledat  i isporbat u suprotnom vracaju nazad.

Bene docet, qui bene distinguit.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Extreme Digital - iskustva

Rekla kazala? U zakonu to piše.

 

Zakon o obveznim odnosima

Članak 427.

(1) Prodavatelj, odnosno proizvođač dužan je o svom trošku prenijeti stvar od mjesta gdje se treba popraviti, odnosno zamjeniti te popravljenu, odnosno zamijenjenu stvar vratiti kupcu.

 

http://www.zakon.hr/z/75/Zakon-o-obveznim-odnosima

10 godina
neaktivan
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
spaljeni kaže...

Dana 02.09.2013.g. narucen sljedeci proizvod: 

...
Nedo vam bog da vas trefi da kupite nesto neisparavno tvornicki kod njih i da je samo malo kabastije i da niste blizu njih....

Moja iskustva sa Edigitalom su vrhunska. Naručio 4,650 kn PC opreme (15% jeftiniji od bilo koga u regiji), malo zbrke doduše oko toga šta stvarno imaju na zalihi a šta trebaju naručit, ali nije mi bio problem jer sam očekivao cca 7 dana isporuku; također malo zbrke oko web formulara tj. narudžbe, ne radi baš kako treba, ali nekako uspijevam telefonom i mejlom uvjerit ih da ne mogu unijeti podatke gdje bih trebao itd. i sve riješimo, plaćanje virmanom, adresa isporuke različita od adrese uplatitelja (mada su ovo uvijek iznova morali potvrdit). Tako je i bilo, nakon tjedan dana otprilike dobijam gratis dostavu (jer je iznos veći od 3,000 kn - sada valjda i ako je veći od 1,000 je gratis dostava) a udaljen sam 350 km od Zagreba, sve uredno zapakirano i uz sva jamstva uredno ispunjena i račun. Sad postaje zabavno. Reklamiram procesor (iako je reklamacija budimo realni upitno opravdana; kupnja Haswell-a je stvar sreće, ali moj je bio donja granica pa sam po*izdio zašto uvijek u HR moramo dobivat škart robu) mejlom, i dobijem odgovor u roku od 10-ak sati od voditelja poslovnice da nema problema i da mi mijenjaju procesor!! Dakle, u roku 48h stiže opet Overseasom na drugi kraj zemlje novi procesor, istovremeno im dajem stari (čuvati originana pakiranja!!), dobijem novo jamstvo, i sve izgleda prebajno. Montiram procesor i nakon par minute zbunjoze shvatim da su mi poslali običnu a ne "k" verziju!!! Kad nisam ispa iz stolice ... Ništa, opet mejlam, i oni mrtvi hladni (opet voditelj, uz sve isprike) kaže da ću hitno dobit novi, ispravni model i da on osobno nadzire to. I stvarno, ujutro opet Overseas-om dobijam novi i5-4670k. Dakle, 3 kurirske dostave Zg-St, dva načeta procesora vraćena nazad, itd. Nisu zucnuli. Moj zaključak: SKIDAM IM KAPU!!! Da su svi trgovci barem 50% tako korektni gdje bi ovoj zemlji bio kraj?!

11 godina
protjeran
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
Yoseep kaže...
Nedo im Isus da SSD dođe oštećen ili nešta slično, biće u svim novinama majku im

Jer sve novine jedva cekaju da im ti dodjes sa senzacijom kako si nakon punih 7 dana cekanja dobio neispravan SSD iz online ducana? 

Da, svi jedva cekaju na tvoju "senzaciju" jer se to apsolutno nikad dosad nije desilo u niti jednom jedinom ducanu u hrvatskoj, daj si mira. 

 

A druga stvar ja kad narucujem nesto onda obavezno nazovem i raspitam se o rasplozivosti i vremenu potrebnom za dostavu. Cisto zato sto znam da se web stranice azuriraju mozda jednom mjesecno. 

Koliko puta su samo links i ADM imali nesto na stranici navedeno kao raspolozivo a stvarno stanje je bilo potpuno drugacije. 

Odmah sam zvao 24 sata i vecernjak i jutarnji i dnevno.hr.

 

Ako hoces robu odmah onda odes u ducan i prstom uperis u ono sto zelis, tko se dosad nije naucio kupovati u web shopovima i ne zna kak to s njima SVIMA ide, nek to radije ne radi. 

 

16 godina
offline
Extreme Digital - iskustva

A da imaju malo mozga u glavi i znaju čitati poslali bi odmah pravi procesor. 

 

Šta se tiče kupnje preko webshopa nikad nisam imao problema s nijednima osim sa Ex. A kupio sam dosad robe sigurno u vrijednosti 50000kn.

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.10.2013 15:27 (Patrick_cro).
Moj PC  
5 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
Patrick_cro kaže...

A da imaju malo mozga u glavi i znaju čitati poslali bi odmah pravi procesor. 

 

.

 Nema sumnje, ali radio sam u trgovini godinama i greške se događaju, ljudi su idioti i nemarni itd. To je sve normalno i za očekivat. Poanta je reakcija na primjedbu. Apsolutna perfekcija bez ikakvih kalkulacija. Meni se to sviđa.

16 godina
offline
Re: Extreme Digital - iskustva

Greške se događaju i to je normalno ali nije to ništa novo, šta se tiče toga da su ti ponovno poslali procesor jer su zeznuli stvar to je normalna stvar i normalno da je moraju ispraviti jer ti si platio taj proizvod tako da kod toga ne vidim ništa za pohvaliti s obzirom da su ti prvi puta poslali krivi procesor, a grešku tek ispravili kod druge narudžbe. Nije mi baš normalno da moram čekat radi njihove greške još jedan dan svoj procesor koji sam uredno platio. 

Pogledaj malo kako to rade drugi dučani pa se onda zapitaj jer je to normalno. Pogledaj npr ADM gdje su dečki puni znanja i znaju šta rade i neće ti uvaliti robu samo da prodaju. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.10.2013 15:34 (Patrick_cro).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice