Apple konferencija UŽIVO

poruka: 166
|
čitano: 17.925
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple konferencija UŽIVO".
13 godina
offline
Apple konferencija UŽIVO

Apple napokon izbaci svoje proprietary interfejse, žrtvuje čak i čuveni magsafe za koji nisi mogo dobiti niti licencu, i stavi standardni usb c ( koji je iti kuac kao i thunderbolt lightning ali malo veći ) ... i opet ne valja. 

 

Meni je ovo jebeno odličan potez, ako ne bude previše otpora kroz godinu dana će nam trebat samo jedna vrsta porta :D

 

 

i da , minjaturizacija je inžinjerski poduhvat.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.3.2015 14:47 (grzzi).
 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Apple konferencija UŽIVO
grzzi kaže...

Apple napokon izbaci svoje proprietary interfejse, žrtvuje čak i čuveni magsafe za koji nisi mogo dobiti niti licencu, i stavi standardni usb c ( koji je iti kuac kao i thunderbolt ali malo veći ) ... i opet ne valja. 

 

Meni je ovo jebeno odličan potez, ako ne bude previše otpora kroz godinu dana će nam trebat samo jedna vrsta porta :D

 

 

i da , minjaturizacija je inžinjerski poduhvat.

 minijaturizacija čega? da su stavili core-i cpu unutra, onda možda. Ovako su samo zašarafili malo jači gumstix ili odroid board unutra. 

let's put a smile on that face
16 godina
offline
Re: Apple konferencija UŽIVO
sirka666 kaže...
tnakir kaže...

 I to eplov adapter kosta $80.

 http://store.apple.com/us/product/MJ1M2AM/A/usb-c-to-usb-adapter

 

19$.

Ne, gledao sam onaj adapter koji na sebi ima hub, charger i cini mi se DVI ili nesto tako (http://store.apple.com/us/product/MJ1K2AM/A/usb-c-digital-av-multiport-adapter)

Rvat katolik!
13 godina
offline
Re: Apple konferencija UŽIVO
whysoserious kaže...
grzzi kaže...

Apple napokon izbaci svoje proprietary interfejse, žrtvuje čak i čuveni magsafe za koji nisi mogo dobiti niti licencu, i stavi standardni usb c ( koji je iti kuac kao i thunderbolt ali malo veći ) ... i opet ne valja. 

 

Meni je ovo jebeno odličan potez, ako ne bude previše otpora kroz godinu dana će nam trebat samo jedna vrsta porta :D

 

 

i da , minjaturizacija je inžinjerski poduhvat.

 minijaturizacija čega? da su stavili core-i cpu unutra, onda možda. Ovako su samo zašarafili malo jači gumstix ili odroid board unutra. 

 minjaturna je matična što je super jer možeš staviti više baterija, koje su isto morale proći dijetu, kao i tipkovnica, ekran, praktički sve, da bi stalo u fino unibody metalno robusno kućište ... prilično posla za inžinjere na svim komponentama. 

a markup od par sto dolara za ti egzibiciju će platiti oni koji žele OSX i koji cijene dizajn i vole koristiti lijepe predmete / alate ... stvar nije za svakoga, apple u je isključivi cilj high end i ovo je savršeno ispravan i inteligentan poslovni potez.

16 godina
offline
Re: Apple konferencija UŽIVO
grzzi kaže...
 apple u je isključivi cilj high end i ovo je savršeno ispravan i inteligentan poslovni potez.

 High end u cemu? Performansama u odnosu na cijenu ili cijeni?

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.3.2015 14:57 (tnakir).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple konferencija UŽIVO
grzzi kaže...
whysoserious kaže...
grzzi kaže...

Apple napokon izbaci svoje proprietary interfejse, žrtvuje čak i čuveni magsafe za koji nisi mogo dobiti niti licencu, i stavi standardni usb c ( koji je iti kuac kao i thunderbolt ali malo veći ) ... i opet ne valja. 

 

Meni je ovo jebeno odličan potez, ako ne bude previše otpora kroz godinu dana će nam trebat samo jedna vrsta porta :D

 

 

i da , minjaturizacija je inžinjerski poduhvat.

 minijaturizacija čega? da su stavili core-i cpu unutra, onda možda. Ovako su samo zašarafili malo jači gumstix ili odroid board unutra. 

 minjaturna je matična što je super jer možeš staviti više baterija, koje su isto morale proći dijetu, kao i tipkovnica, ekran, praktički sve, da bi stalo u fino unibody metalno robusno kućište ... prilično posla za inžinjere na svim komponentama. 

a markup od par sto dolara za ti egzibiciju će platiti oni koji žele OSX i koji cijene dizajn i vole koristiti lijepe predmete / alate ... stvar nije za svakoga, apple u je isključivi cilj high end i ovo je savršeno ispravan i inteligentan poslovni potez.

 Evo kako to jabučar opiše kad mu prodaju okrljašene komponente po visokoj cijeni

Na tome ni kamere ni proca a bome ni tipkovnice. A da, ni konektivnosti. A i što će im konektivnost, selfije pred ogledalom mogu i s ovim odradit, face i net, "pametnom" dosta :P

13 godina
offline
Re: Apple konferencija UŽIVO
tnakir kaže...
grzzi kaže...
 apple u je isključivi cilj high end i ovo je savršeno ispravan i inteligentan poslovni potez.

 High end u cemu? Performansama u odnosu na cijenu ili cijeni?

 proizvod koji cilja na gornji dio tržišta. Nije ni namijenjen masama pa nije tako ni zamišljen, ni izradom ni materijalima ... konceptom uopće. U svakoj branši i kategoriji imaš takve proizvode koji po performansama nisu high end ali su recimo premium u svojoj klasi i za to pitaju nešto više ... da sad ne referiram na auto industriju ... recimo mini  vs opel corsa ili clio.

13 godina
offline
Re: Apple konferencija UŽIVO
limitedition kaže...
grzzi kaže...
whysoserious kaže...
grzzi kaže...

Apple napokon izbaci svoje proprietary interfejse, žrtvuje čak i čuveni magsafe za koji nisi mogo dobiti niti licencu, i stavi standardni usb c ( koji je iti kuac kao i thunderbolt ali malo veći ) ... i opet ne valja. 

 

Meni je ovo jebeno odličan potez, ako ne bude previše otpora kroz godinu dana će nam trebat samo jedna vrsta porta :D

 

 

i da , minjaturizacija je inžinjerski poduhvat.

 minijaturizacija čega? da su stavili core-i cpu unutra, onda možda. Ovako su samo zašarafili malo jači gumstix ili odroid board unutra. 

 minjaturna je matična što je super jer možeš staviti više baterija, koje su isto morale proći dijetu, kao i tipkovnica, ekran, praktički sve, da bi stalo u fino unibody metalno robusno kućište ... prilično posla za inžinjere na svim komponentama. 

a markup od par sto dolara za ti egzibiciju će platiti oni koji žele OSX i koji cijene dizajn i vole koristiti lijepe predmete / alate ... stvar nije za svakoga, apple u je isključivi cilj high end i ovo je savršeno ispravan i inteligentan poslovni potez.

 Evo kako to jabučar opiše kad mu prodaju okrljašene komponente po visokoj cijeni

Na tome ni kamere ni proca a bome ni tipkovnice. A da, ni konektivnosti. A i što će im konektivnost, selfije pred ogledalom mogu i s ovim odradit, face i net, "pametnom" dosta :P

 eto, ti si pravi primjer ... ti im nisi interesantan jer ćeš za 500 ili 700$ kupiti neku škriputavu škatulicu, recimo nekog asusa, koji će odrađivati isto što i macbook ... doduše ne na OSXu i ne u tako elegantnom pakiranju ali tebi to nije bitno jer si fiskalno osviješten i gledaš bestbuy, a osim toga si slijep na boje i dizajn :D

gubljenje vremena komentirajući kako je to proizvod koji ne nudi idealan omjer uloženo - dobiveno, što god to nekom značilo, i ne shvaćajući ni poslovni plan proizvođača ni perspektivu kupca zapravo govori puno o nemoći i jalu komentatora. 

16 godina
offline
Re: Apple konferencija UŽIVO
grzzi kaže...

 proizvod koji cilja na gornji dio tržišta. Nije ni namijenjen masama pa nije tako ni zamišljen, ni izradom ni materijalima ... konceptom uopće. U svakoj branši i kategoriji imaš takve proizvode koji po performansama nisu high end ali su recimo premium u svojoj klasi i za to pitaju nešto više ... da sad ne referiram na auto industriju ... recimo mini  vs opel corsa ili clio.

 Dakle uredjaj sa porezom na budale?

 

Ne mozes usporedjivati Corsu i Minija. Prvo jer Mini ima znatno jaci motor i puno vise opreme od Corse, sto donekle opravdava i cijenu. Mozda bi bolja usporedba bila Corsa i Toyota iGo; Toyota je manja, ima slabiji motor, trosi manje. Ali zajeb je u tome sto je Toyota jeftinija od Corse.

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.3.2015 15:24 (tnakir).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple konferencija UŽIVO
grzzi kaže...

 eto, ti si pravi primjer ... ti im nisi interesantan jer ćeš za 500 ili 700$ kupiti neku škriputavu škatulicu, recimo nekog asusa, koji će odrađivati isto što i macbook ... doduše ne na OSXu i ne u tako elegantnom pakiranju ali tebi to nije bitno jer si fiskalno osviješten i gledaš bestbuy, a osim toga si slijep na boje i dizajn :D

gubljenje vremena komentirajući kako je to proizvod koji ne nudi idealan omjer uloženo - dobiveno, što god to nekom značilo, i ne shvaćajući ni poslovni plan proizvođača ni perspektivu kupca zapravo govori puno o nemoći i jalu komentator

Lol, ti si osvješten a drugi slijepi i siromasi zato što ne padaju na glupavi marketing i kupuju nešto drugo osim Apple-a? Mislim da to dosta govori o tebi.

13 godina
offline
Re: Apple konferencija UŽIVO
tnakir kaže...
grzzi kaže...

 proizvod koji cilja na gornji dio tržišta. Nije ni namijenjen masama pa nije tako ni zamišljen, ni izradom ni materijalima ... konceptom uopće. U svakoj branši i kategoriji imaš takve proizvode koji po performansama nisu high end ali su recimo premium u svojoj klasi i za to pitaju nešto više ... da sad ne referiram na auto industriju ... recimo mini  vs opel corsa ili clio.

 Dakle uredjaj sa porezom na budale?

 

Ne mozes usporedjivati Corsu i Minija. Prvo jer Mini ima znatno jaci motor i puno vise opreme od Corse, sto donekle opravdava i cijenu. Mozda bi bolja usporedba bila Corsa i Toyota iGo; Toyota je manja, ima slabiji motor, trosi manje. Ali zajeb je u tome sto je Toyota jeftinija od Corse.

 porez na luksuz.

16 godina
offline
Re: Apple konferencija UŽIVO
grzzi kaže...

 porez na luksuz.

 Kakav luksuz? Zlatna boja i svjetleca jabuka sa straznje strane. Moze je tebi to luksuz. Da se razumijemo MBP vrijedi svake kune. iPad takodjer. Ali ovo... Tesko...

Rvat katolik!
13 godina
offline
Re: Apple konferencija UŽIVO
limitedition kaže...
grzzi kaže...

 eto, ti si pravi primjer ... ti im nisi interesantan jer ćeš za 500 ili 700$ kupiti neku škriputavu škatulicu, recimo nekog asusa, koji će odrađivati isto što i macbook ... doduše ne na OSXu i ne u tako elegantnom pakiranju ali tebi to nije bitno jer si fiskalno osviješten i gledaš bestbuy, a osim toga si slijep na boje i dizajn :D

gubljenje vremena komentirajući kako je to proizvod koji ne nudi idealan omjer uloženo - dobiveno, što god to nekom značilo, i ne shvaćajući ni poslovni plan proizvođača ni perspektivu kupca zapravo govori puno o nemoći i jalu komentator

Lol, ti si osvješten a drugi slijepi i siromasi zato što ne padaju na glupavi marketing i kupuju nešto drugo osim Apple-a? Mislim da to dosta govori o tebi.

očito ima masa ljudi koji preferiraju appleov sustav, a uz to im nije problem platiti nešto veću cijenu zbog sasvim realno boljeg dizajna i izrade. dakle proizvod ima svoje tržište i ako se ne uklapa nužno u tvoje prioritete ne vidim razloga omalovažavati one kojima odgovara. Ti su očito spremni platiti nešto višu cijenu. Meni lap nije prioritet, ali da biram između par modela od 1000 - 1300 $ i da mi se čisto dizajnom više sviđa ovaj od 1300 kupio bih ga bez puno razmišljanja ... možda i 500$ više ... to je stvar koju koristim svakodnevno i ako si mogu priuštiti uzeti ću onu koja je meni osobno bolje složena.


 

Apple i auto industrija pozicioniraju svoje proizvode onako kako mogu i to funkcionira savršeno ne zato što su neki ljudi idioti nego sve dok netko drugi ne ponudi stvar koja je slična ili bolja po svim elementima, ne samo po tehničkoj specifikaciji. Svi smo mi subjektivni i imamo svoje prioritete.

13 godina
offline
Re: Apple konferencija UŽIVO
tnakir kaže...
grzzi kaže...

 porez na luksuz.

 Kakav luksuz? Zlatna boja i svjetleca jabuka sa straznje strane. Moze je tebi to luksuz. Da se razumijemo MBP vrijedi svake kune. iPad takodjer. Ali ovo... Tesko...

luksuz je, tehnologija se sve više spušta na tu razinu svakodnevnih predmeta gdje je dizajn odlučujuči faktor u nekom cjenovnom razredu. Apple ima tu prednost što se diferencira i po softwareu i po hardwareu, drže se one "People who are really serious about software should make their own hardware". Sve skupa upakiraju vrhunski i drže tržište koje je malo ali koje troši višestruko više od prosjeka. 

btw, ja itekako vidim razliku između asusa i maca, to je nebo i zemlja po dovršenosti. Meni je bespredmetno raspravljati o tome, druga stvar je što nekome to nije potrebno ili ne želi ... ali o tome i pričam, onda kupiš što te zadovoljava i ne tlačiš druge svojim izborom. 

13 godina
offline
Apple konferencija UŽIVO

Meni je keynote zastekao kad su najavljivali novi mb pa sam se spojio mozda nakon 5min kad su pricali o dimenzijama i na prvu sam pomislio da govore o novom airu. Lap je zesce sranje i koliko god volio apple ne vidim mu svrhu (sa moje tocke gledista jel). Da su mu npr stavili cijenu od sta ja znam 700$ ajde de ali ovo... Treba pricekat pa uzet aira i to par komada cim najave da ih prestaju proizvodit i ljepo ih doma drzat neotpakirane. I onda za godinu dvije prodat i lijepo zaradit (isti slucaj kao s minijem, kad je dosao novi zbog rama je cijena zadnjem modelu otisla nebu pod oblake).

Ako sam ti pomogao opali TD!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Apple konferencija UŽIVO
Rekli su da trenutni Air dobiva novu generaciju procesora i da ga dalje proizvode a kad misle nesto novo radit se ne zna.
Znaci Air ostaje isti ali sa novim procesorima i duplo brzi diskovi ili tak nekaj ako sam dobro zapamtio.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Apple konferencija UŽIVO
FuzzyBrain kaže...

Meni je keynote zastekao kad su najavljivali novi mb pa sam se spojio mozda nakon 5min kad su pricali o dimenzijama i na prvu sam pomislio da govore o novom airu. Lap je zesce sranje i koliko god volio apple ne vidim mu svrhu (sa moje tocke gledista jel). Da su mu npr stavili cijenu od sta ja znam 700$ ajde de ali ovo... Treba pricekat pa uzet aira i to par komada cim najave da ih prestaju proizvodit i ljepo ih doma drzat neotpakirane. I onda za godinu dvije prodat i lijepo zaradit (isti slucaj kao s minijem, kad je dosao novi zbog rama je cijena zadnjem modelu otisla nebu pod oblake).

 ček, kakvog ovo smisla ima? nakon 2 godine češ prodavati zastarjeli hardware po većoj cijeni nego si ga kupio? (zapravo, nebi me začudilo da neke budale to i kupe)

let's put a smile on that face
10 godina
neaktivan
offline
Apple konferencija UŽIVO

E moj gr(i)zzi ti si toliko zaluđen tim luksuzom da bi ti bilo lako prodati čak i govno zamotano u zlatnu foliju s logom jabuke ofc.

Vjerojatno nikad nisi ni imao neki od skupljih ultrabooka u rukama inače nebi valjao ovakve gluposti. Poimanjem svega što ne dolazi od Apple-a ružnim, škripavim, nefunkcionalnim, osobe koje to kupuju zaostalima, lišenim bilo kakvog osjećaja za dizajn i dobar ukus, tj 90% ostatka svijeta  svrstava te u osobu izvrnutog poimanja stvarnosti s kojom je bilo kakva konverzacija suvišna.

 
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Apple konferencija UŽIVO
whysoserious kaže...
FuzzyBrain kaže...

Meni je keynote zastekao kad su najavljivali novi mb pa sam se spojio mozda nakon 5min kad su pricali o dimenzijama i na prvu sam pomislio da govore o novom airu. Lap je zesce sranje i koliko god volio apple ne vidim mu svrhu (sa moje tocke gledista jel). Da su mu npr stavili cijenu od sta ja znam 700$ ajde de ali ovo... Treba pricekat pa uzet aira i to par komada cim najave da ih prestaju proizvodit i ljepo ih doma drzat neotpakirane. I onda za godinu dvije prodat i lijepo zaradit (isti slucaj kao s minijem, kad je dosao novi zbog rama je cijena zadnjem modelu otisla nebu pod oblake).

 ček, kakvog ovo smisla ima? nakon 2 godine češ prodavati zastarjeli hardware po većoj cijeni nego si ga kupio? (zapravo, nebi me začudilo da neke budale to i kupe)

 Cekao sam novog (late 2014) mac minija i ostao neugodno iznenadjen vidjenim. Onda sam isao gleda po ebayu i amazonu i vidio da mu je cijena otisla u nebesa (mac miniju iz 2012). Nemogucnost nadogradjivanja rama i izbora jaceg procesora su ga pokopali u communityu. Koji god review sam citao svi su komentirali da je bolje uzet model iz 2012 novi dok ih jos ima ili polovni.

EDIT. Naravno da je ovo bio sarkazam. Ali npr da danas kupim air za manje od 9k kuna i za 2 godine ga prodam za 7K uopce nije lose (s obzirom da pricamo o laptopu).

Ako sam ti pomogao opali TD!
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.3.2015 18:55 (FuzzyBrain).
16 godina
offline
Re: Apple konferencija UŽIVO
grzzi kaže...

luksuz je, tehnologija se sve više spušta na tu razinu svakodnevnih predmeta gdje je dizajn odlučujuči faktor u nekom cjenovnom razredu. Apple ima tu prednost što se diferencira i po softwareu i po hardwareu, drže se one "People who are really serious about software should make their own hardware". Sve skupa upakiraju vrhunski i drže tržište koje je malo ali koje troši višestruko više od prosjeka. 

btw, ja itekako vidim razliku između asusa i maca, to je nebo i zemlja po dovršenosti. Meni je bespredmetno raspravljati o tome, druga stvar je što nekome to nije potrebno ili ne želi ... ali o tome i pričam, onda kupiš što te zadovoljava i ne tlačiš druge svojim izborom. 

 Ja vjerujem da na blind testu ne bi znao razliku izmedju Applea i Asusa istog cjenovnog razreda u kvaliteti i dovrsenosti (ne po izgledu).

Rvat katolik!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Apple konferencija UŽIVO
tnakir kaže...
grzzi kaže...

luksuz je, tehnologija se sve više spušta na tu razinu svakodnevnih predmeta gdje je dizajn odlučujuči faktor u nekom cjenovnom razredu. Apple ima tu prednost što se diferencira i po softwareu i po hardwareu, drže se one "People who are really serious about software should make their own hardware". Sve skupa upakiraju vrhunski i drže tržište koje je malo ali koje troši višestruko više od prosjeka. 

btw, ja itekako vidim razliku između asusa i maca, to je nebo i zemlja po dovršenosti. Meni je bespredmetno raspravljati o tome, druga stvar je što nekome to nije potrebno ili ne želi ... ali o tome i pričam, onda kupiš što te zadovoljava i ne tlačiš druge svojim izborom. 

 Ja vjerujem da na blind testu ne bi znao razliku izmedju Applea i Asusa istog cjenovnog razreda u kvaliteti i dovrsenosti (ne po izgledu).

 ma lako kada stalno uspoređuju high end macove s low end laptopima drugih brandova. npr n/g551 serija je super po kvaliteti a specsama razvaljuju i duplo skuplje macove. da ne spominjemo ghost MSI liniju (ne kužim kaj netko ima uopće gledat macove uz te laptope)

let's put a smile on that face
13 godina
offline
Re: Apple konferencija UŽIVO
NSA kaže...

E moj gr(i)zzi ti si toliko zaluđen tim luksuzom da bi ti bilo lako prodati čak i govno zamotano u zlatnu foliju s logom jabuke ofc.

Vjerojatno nikad nisi ni imao neki od skupljih ultrabooka u rukama inače nebi valjao ovakve gluposti. Poimanjem svega što ne dolazi od Apple-a ružnim, škripavim, nefunkcionalnim, osobe koje to kupuju zaostalima, lišenim bilo kakvog osjećaja za dizajn i dobar ukus, tj 90% ostatka svijeta  svrstava te u osobu izvrnutog poimanja stvarnosti s kojom je bilo kakva konverzacija suvišna.

 Uvijek ista priča. kažem da apple prodaje samo high end ili premium proizvode u svim kategorijama i da je promašeno traziti best buy, a pogotovo sto jedini imaju jedinstven spoj sw i hw i usluga pa ih ni ne mozes uspoređivati spec po spec kao sto mozes pc konkurenciju, a onda se sa 400-500 $ krene na usporedbe sa jednako skupom ili skupljom konkurencijom. ( naravno da ima sjajnih pc laptopa )

 

macbook je bitno laksi, manji, bolje izraden lap (sa specificnim sistemom i paketom softwarea koji ima određene prednosti) od konkurencije.

Ako krenemo u klasu preko 1000$ a nabacujemo se snagom onda treba gledati pro a ne ovo.

 

Vjerujem da mi je profesionalno kroz ruke proslo puno vise hardwarea nego vecini, reci cu samo da sam na svoja racunala i periferije potrosio sesteroznamenkastu cifru u eurima ( ne racunajuci opremu za firmu ) i da apple i dalje nudi najvecu kvalitetu izrade i dizajna u svakom cjenovnom rangu.  

 

Meni ovakav lap trenutno ne treba, (da je moguce pro staviti u ovo kuciste to bi bilo to) ali ovo je jedini lap na koji bi bacio lovu jer je tako fino slozen komad hardwarea i minjaturizacijom i obradom materijala opet pomiče granice.

 

i pozdravljam brutalno skidanje svih viskova, ukljucujuci duple portove u ovakvoj klasi masine, makar god do dvije prije vremena jer to ono sto apple radi i sto se drugi ne usude, a kasnije svi imaju koristi.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.3.2015 20:41 (grzzi).
11 godina
online
Re: Apple konferencija UŽIVO
grzzi kaže...
....

 sinatra, vrati čovjeku account!!!

14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple konferencija UŽIVO
grzzi kaže...

  

i pozdravljam brutalno skidanje svih viskova, ukljucujuci duple portove u ovakvoj klasi masine, makar god do dvije prije vremena jer to ono sto apple radi i sto se drugi ne usude, a kasnije svi imaju koristi.

 

 Sve više od jednog usb porta je višak.

-grzzi 2015

SoSlI' bopummeH motlhbogh val.
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.3.2015 21:35 (Xanzzu).
13 godina
offline
Re: Apple konferencija UŽIVO
Xanzzu kaže...
grzzi kaže...

  

i pozdravljam brutalno skidanje svih viskova, ukljucujuci duple portove u ovakvoj klasi masine, makar god do dvije prije vremena jer to ono sto apple radi i sto se drugi ne usude, a kasnije svi imaju koristi.

 

 Sve više od jednog usb porta je višak.

-grzzi 2015

 sto se kolicine portova tice za ovakav light laptop vjerojatno i je, premda bi dva bilo korektnije bar za sad. Ali svakako je visak 6-7 standarda ako ih uspjesno mijenja jedan.

13 godina
offline
Apple konferencija UŽIVO

Ne znam koliko je vas primijetilo odmak od klasicne apple filozofije guranja svojih standarda? thunderbolt, jos uvijek superiorniji ali rijedak i skup i lightning, jos kompaktniji od usb c, rasiren na iOSu (da spomenem samo dva zadnja).

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.3.2015 21:50 (grzzi).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Apple konferencija UŽIVO
Xanzzu kaže...

 Sve više od jednog usb porta je višak.

-grzzi 2015

Lawl. Jedan port je čisto škrtarenje i bezobrazluk na stroju tako abnormalne cijene (za ono što nudi, jel). I to još USB C koji nitko ne koristi (jedva su 3.0 prožvakali)...

My name is Legion... For we are many!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple konferencija UŽIVO
grzzi kaže...

Ne znam koliko je vas primijetilo odmak od klasicne apple filozofije guranja svojih standarda? thunderbolt, jos uvijek superiorniji ali rijedak i skup i lightning, jos kompaktniji od usb c, rasiren na iOSu (da spomenem samo dva zadnja).

 Naravno, nitko više ne želi plaćati bezobrazno visoke cijene za patente koje u globalu koristi 1-2 % populacije.

Sum_of_all_fears kaže...

Lawl. Jedan port je čisto škrtarenje i bezobrazluk na stroju tako abnormalne cijene (za ono što nudi, jel). I to još USB C koji nitko ne koristi (jedva su 3.0 prožvakali)...

 Ma ne. Ti ne shvaćaš. To je filozofija, ne škrtarenje. Evo, čak i za gledanje trebaš QuickTime plugin.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
14 godina
offline
Re: Apple konferencija UŽIVO
Sum_of_all_fears kaže...
Xanzzu kaže...

 Sve više od jednog usb porta je višak.

-grzzi 2015

Lawl. Jedan port je čisto škrtarenje i bezobrazluk na stroju tako abnormalne cijene (za ono što nudi, jel). I to još USB C koji nitko ne koristi (jedva su 3.0 prožvakali)...

 

Više od jednog ne treba na ovakvom laptopu.

 

kizo2703 kaže...
grzzi kaže...

Ne znam koliko je vas primijetilo odmak od klasicne apple filozofije guranja svojih standarda? thunderbolt, jos uvijek superiorniji ali rijedak i skup i lightning, jos kompaktniji od usb c, rasiren na iOSu (da spomenem samo dva zadnja).

 Naravno, nitko više ne želi plaćati bezobrazno visoke cijene za patente koje u globalu koristi 1-2 % populacije.

Sum_of_all_fears kaže...

Lawl. Jedan port je čisto škrtarenje i bezobrazluk na stroju tako abnormalne cijene (za ono što nudi, jel). I to još USB C koji nitko ne koristi (jedva su 3.0 prožvakali)...

 Ma ne. Ti ne shvaćaš. To je filozofija, ne škrtarenje. Evo, čak i za gledanje trebaš QuickTime plugin.

 

Appleov proizvod i zašto ne bi tražio QT plugin? 

ptspclan.com | visit us ^^
15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple konferencija UŽIVO
sardax kaže...

Appleov proizvod i zašto ne bi tražio QT plugin? 

 Zato jer bi možda mogao biti u danas opće prihvaćenom HTML5, u čijem je razvoju sudjelovao i Apple?!

sardax kaže...

Više od jednog ne treba na ovakvom laptopu.

 

 Ili možda zato da se dodatno zaradi na adapterima po 79$?

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.3.2015 11:54 (kizo2703).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice