Geohot traži pomoć

poruka: 322
|
čitano: 47.582
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Geohot traži pomoć".
15 godina
offline
Geohot traži pomoć

Dakle krivi su i jedni i drugi. Dečko si je sam kriv što je išao širiti to netom.

Ako netko treba pozivnicu za Digitalni bug neka javi na PP, ostala je još samo jedna
Moj PC  
1 3 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Geohot traži pomoć
Jack Sparrow kaže...

To sa autom je glupa usporedba i nema nikakve veze.

Ovo što je on napravio je isto kao da provališ vrata trgovine i ostaviš ih otvorene za lopove, to govoriš da je za pljačku kriv onaj koji je napravio vrata.

Sony se uhvatio ovog - napravili su loša vrata i sad krive prvog tko je to otkrio.

 

Kako usporedba sa autom ne valja? Imamo PS3 = auto, chain of trust na PSu = brava na vratima, vlasnici auta = vlasnici konzole, pirati = kradljivci, homebrew useri = zbunjole koji ostavljaju ključeve u autu. Ja otkrijem da se auto može otključati bez ključa koristeći papirne maramice i paketić kondoma i stavim to na internet kako ljudi ne bi morali razbijati prozore da bi ušli u auto jer su im ključevi unutra. Nisam ja kriv što netko krade auto koristeći moju metodu. Ista analogija bi se odnosila na proizvođače noževa. Jesu oni krivi za sva ubojstva njihovim noževima (suučesnici u ubojstvu)?

 

EDIT: da se vratimo na vrata. Sony proizvodi protuprovalna vrata koja oni sami postavljaju i to samo na ulazna vrata kuće. Netko želi postaviti ta vrata kao stražnja vrata na trgovini. Dok ih je skidao sa kuće otkrio je da se ona mogu tako provaliti ali to mu nije bilo u cilju - samo je tražio način kako da ta vrata iskoristi na drugom mjestu i onda ga sony tuži zbog toga.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.2.2011 18:21 (Sum_of_all_fears).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Geohot traži pomoć
Ezio kaže...
MrBlc kaže...

A u ovom slučaju Sony tuži proizvođača upaljača koji je omogućio gostu da zapali duvan.

Ako je primarna namjena upaljača da zapali cigaretu u restoranu i time ometa druge goste, onda je tužba opravdana.

Primarna uloga upaljača je da zapali cigaretu ili bilo koji drugi objekt prikladan za paljenje upaljačem.

Primarna namjena hack-a je da omogući instalaciju linuxa i korištenje homebrew aplikacija na PS3.

 

Neki ljudi zloupotrebljavaju upaljač za zapalit cigaretu tamo gdje je pušenje zabranjeno ili za izazvati požar i za to nitko ne može kriviti proizvođača upaljača.

Neki ljudi zloupotrebljavaju hacka za igrati piratske igre ili za cheatati u igrama i za to nitko ne može kriviti Geohot-a.

 

Da je država napravila propust na način da ne postoji ustanova koja će kontrolirati da li netko puši tamo gdje je zabranjeno, ljudi bi prozivali državu, a ne proizvođača upaljača (ili cigareta - bar ne za taj dio).

Sony je napravio propust da nije ugradio način za kontrolirati piratske/ modificirane igre i/ili modificirane konzole nakon pada osnovne zaštite, pa bi trebalo prozivati Sony-a, a ne Geohota.

 

Ezio kaže...

Mnogo toga ti ne razumiješ jer te vodi anarhistički mentalitet u kojem sve mora biti dostupno svima i to besplatno,a svi znamo kolika je razlika u kvaliteti izmedju besplatnog i placenog proizvoda.

Tu se ne radi o besplatnom, već o načinu korištenja plačenog (sve dok je to u skaldu sa zakonom, što piraterija nije).

 

 

Ezio kaže...

Jedino što će tebi Sony napraviti zbog modifikacije je banati te sa psn-a. Ima pravo na to i moju svesrdnu podršku.

Tebi Sony može blokirati uslugu zbog nepoštivanja uvjeta te usluge, ali ti ne može odrediti kako ćeš koristiti svoju konzolu van te usluge.

 

 

Ezio kaže...

  A sto se geohota tice i dalje stojim pri tome da je sam sebe zeznuo objavljivanjem alata koji omogućuje piratizaciju ps3. Legalnost "korisnosti" njegovog alata je dvojbena.

Konstrukcija "Legalnost korisnosti" nema nikakvo značenje. Može biti legalnost osnovne namjene, ali osnovna namjena je upravo ono što Geohot kaže da je osnovna namjena (a ona je prema vežaćim zakonim potpuno legalna). Ono na što se ti pozivaš je postojanje mogućnosti zloupotrebe u ilegalne svrhe, ali mislim da više nema smisla ponavljati činjenicu da bi 99,9% oruđa i postupaka koje koristiš svakodnevno bilo ilegalno.

 

naxeem kaže...

Neodgovorno je širom otvorio vrata i piratima i cheaterima i ovima što sada mogu skinuti i staviti ban kada i kome hoće. Efektivno je uništio platformu. Nisam baš siguran što Sony može napraviti, jer nije ovo rupa koja se popravi malom zakrpom, već daleko ozbiljnija stvar.

Slažem se da je to bilo pomalo neodgovorno, ali ne i ilegalno, međutim, koliko je odgovorno izbaciti na tržište platformu koja je zaštičena jednom zaštitom koja kada pade ruši cijelu platformu?

 

Jack Sparrow kaže...

 

Ovo što je on napravio je isto kao da provališ vrata trgovine i ostaviš ih otvorene za lopove, to govoriš da je za pljačku kriv onaj koji je napravio vrata.

Ne stoji ti usporedba. Bolja usporedba bi bila netko otkrije kako se određeni model brave na vratima otvori ako se nasloniš na vrata i dva puta kucneš po cilindru te to objavi. Da li je on kriv zbog toga što je netko opljačkao trgovinu/stan koristeći negovu metoda? Ne. Za pljačku je kriv isključivo lopov, a za propust na vratima proizvođač. Ako prozvođač jamči sigurnost vrata, kupac ga (proizvođača) ima pravo tužiti i u većini slučajeva će dobiti i naknadu za ukradene stvari ako lopov nije uhvaćen, a vlasnik stana/trgovine nema sukrivnju pri tom.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.2.2011 18:28 (MrBlc).
16 godina
offline
Geohot traži pomoć

od mene, mali drž se

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.2.2011 18:44 (HCSC).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Geohot traži pomoć
Ezio kaže...

Koju lošu uslugu online igranja? Misliš na sonyev besplatni psn sa kojim nikad nema problema?

Dobronamjeran savjet -> probaj biti manje očiti xbox fanboy

 

Par postova dalje...

 

Ezio kaze...

 

"Mnogo toga ti ne razumiješ jer te vodi anarhistički mentalitet u kojem sve mora biti dostupno svima i to besplatno,a svi znamo kolika je razlika u kvaliteti izmedju besplatnog i placenog proizvoda."

 

Sam sebi povremeno skocis u usta...

14 godina
offline
Geohot traži pomoć

Hajde prosvijetlite me vi ps3 jailbreakeri: Što korisno radite sa svojom jailbreakanom ps3 konzolom?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Geohot traži pomoć
civicar kaže...
Ezio kaže...

Koju lošu uslugu online igranja? Misliš na sonyev besplatni psn sa kojim nikad nema problema?

Dobronamjeran savjet -> probaj biti manje očiti xbox fanboy

 

Par postova dalje...

 

Ezio kaze...

 

"Mnogo toga ti ne razumiješ jer te vodi anarhistički mentalitet u kojem sve mora biti dostupno svima i to besplatno,a svi znamo kolika je razlika u kvaliteti izmedju besplatnog i placenog proizvoda."

 

Sam sebi povremeno skocis u usta...

Ne nego ti ne razmijes sto sam htio reci. PSN se ne plaća ali Sony svejedno osigurava kvalitetu onima koji svoje igre pošteno plate.

14 godina
offline
Re: Geohot traži pomoć
Ezio kaže...

Hajde prosvijetlite me vi ps3 jailbreakeri: Što korisno radite sa svojom jailbreakanom ps3 konzolom?

 

Ja nemam PS3 i ne namjeravam ga kupiti.

 

Korisno je to kaj umijesto ><500 kuna za igru, prehrani djete cijeli mjesec, a igru skine sa neta gratis.

 

 

Znači dijete je sito i zadovoljno.

 

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Geohot traži pomoć
General_Woo kaže...
Ezio kaže...

Hajde prosvijetlite me vi ps3 jailbreakeri: Što korisno radite sa svojom jailbreakanom ps3 konzolom?

 

Ja nemam PS3 i ne namjeravam ga kupiti.

 

Korisno je to kaj umijesto ><500 kuna za igru, prehrani djete cijeli mjesec, a igru skine sa neta gratis.

 

 

Znači dijete je sito i zadovoljno.

 

 

 

1. Očito nemaš djete ili ti djete jede samo jednom dnevno (i to svaki 3. dan) da bi ti 500 kn mjesečno bilo dosta za hranu.

2. Dijete "sito i zadovoljno" taj mjesec a sljedećih mjeseci gladno jer je tata u zatvoru zbog pirastva.

 

 

..i za kraj, tvoja loša financijska situacija nije razlog niti opravdanje za ilegalno skidanje software-a. Ako ne možeš kupiti ne moraš niti skidati. Kao da ti je igra s neta od životne važnosti. Takvi poput tebe su najobičniji licemjeri koji samo gledaju svoje dupe, a nisi svjestan da svojim postupcima otimaš hranu iz usta djeci roditelja (developera) koji su na pošten način napravili software i pokušavaju zaraditi za život.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.2.2011 11:35 (Don Salvatore).
14 godina
offline
Re: Geohot traži pomoć
General_Woo kaže...
Ezio kaže...

Hajde prosvijetlite me vi ps3 jailbreakeri: Što korisno radite sa svojom jailbreakanom ps3 konzolom?

 

Ja nemam PS3 i ne namjeravam ga kupiti.

 

Korisno je to kaj umijesto ><500 kuna za igru, prehrani djete cijeli mjesec, a igru skine sa neta gratis.

 

 

Znači dijete je sito i zadovoljno.

 

 

 

 

To je to. Hvala.

14 godina
protjeran
offline
Re: Geohot traži pomoć
General_Woo kaže...
Ezio kaže...

Hajde prosvijetlite me vi ps3 jailbreakeri: Što korisno radite sa svojom jailbreakanom ps3 konzolom?

 

Ja nemam PS3 i ne namjeravam ga kupiti.

 

Korisno je to kaj umijesto ><500 kuna za igru, prehrani djete cijeli mjesec, a igru skine sa neta gratis.

 

 

Znači dijete je sito i zadovoljno.

 

Shvati da je igranje luksuz, a ne potreba. Onaj kome je dijete gladno, sigurno ne igra PS3 igre, niti originalne, niti piratske.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Geohot traži pomoć
lukavg kaže...


Shvati da je igranje luksuz, a ne potreba. Onaj kome je dijete gladno, sigurno ne igra PS3 igre, niti originalne, niti piratske.

..niti takav uopće ima novce za PS3.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.2.2011 12:47 (Don Salvatore).
14 godina
offline
Re: Geohot traži pomoć
Don Salvatore kaže...
lukavg kaže...


Shvati da je igranje luksuz, a ne potreba. Onaj kome je dijete gladno, sigurno ne igra PS3 igre, niti originalne, niti piratske.

..niti takav uopće ima novce za PS3.

 

Točno. Također su smiješna opravdanja da se jailbreak radi zato da bi se otvorile nove (još nisam čuo konkretno kakve) mogućnosti. Ajmo reć da se radi o podršci za mkv koja se najavljuje ali nikako da izađe: Tko ima love za ps3 može si kupiti samostalni player koji bitno bolje odrađuje posao gledanja svih mogućih formata od ps3.

Ako treba za neki ozbiljan posao koji bi se radio recimo u linuxu - ta osoba si može priuštiti pc na kojem će to vrtiti. Koliko sam čuo, legalni linux se na ps3 vukao ko krepana mačka pa ne vidim uopće financijsku prepreku kupovine nekog jeftinijeg pc-a.

PS3 se kupuje radi igranja i osnovne multimedije. Tko misli drukčije-ima problem. I bolje mu je da ga rješava bez PS3.

Draga djeco, priznajte da je svrha jailbreaka igranje piratskih igara. Tko prizna, pola mu se prašta.

Očito je i po svim mogućim neslužbenim foruma za što ljudi koriste jailbreak. Dok se nije pojavio, na forumima se raspravljalo o igrama i multimediji. Od kad je na scenu stupio geohot, forumi su zagađeni "hakerima" koji pričaju samo o pirateriji i kako do nje doći i kako prebaciti game fajlove na ps3 disk kako bi se igrali.

15 godina
protjeran
offline
Re: Geohot traži pomoć
Don Salvatore kaže...
General_Woo kaže...
Ezio kaže...

Hajde prosvijetlite me vi ps3 jailbreakeri: Što korisno radite sa svojom jailbreakanom ps3 konzolom?

 

Ja nemam PS3 i ne namjeravam ga kupiti.

 

Korisno je to kaj umijesto ><500 kuna za igru, prehrani djete cijeli mjesec, a igru skine sa neta gratis.

 

 

Znači dijete je sito i zadovoljno.

 

 

 

1. Očito nemaš djete ili ti djete jede samo jednom dnevno (i to svaki 3. dan) da bi ti 500 kn mjesečno bilo dosta za hranu.

2. Dijete "sito i zadovoljno" taj mjesec a sljedećih mjeseci gladno jer je tata u zatvoru zbog pirastva.

 

 

..i za kraj, tvoja loša financijska situacija nije razlog niti opravdanje za ilegalno skidanje software-a. Ako ne možeš kupiti ne moraš niti skidati. Kao da ti je igra s neta od životne važnosti. Takvi poput tebe su najobičniji licemjeri koji samo gledaju svoje dupe, a nisi svjestan da svojim postupcima otimaš hranu iz usta djeci roditelja (developera) koji su na pošten način napravili software i pokušavaju zaraditi za život.

  softversko piratstvo nije krada, ne otima nista nikome, a ako ionako nebi kupio taj komad softvera ne radi nikome nikakvu financijsku stetu niti taj ima ista manje novca radi toga

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
14 godina
offline
Geohot traži pomoć

Svak ima pravo na svoje mišljenje.

 

 

Mali je napravio crack za PS3 i podjelio sa ostatkom svijeta. ko ima para nek kupuje originalne igre a ko nema nek riskira sa Ilegalnim.

 

Mislim čemu rasprava i vrijeđanje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Geohot traži pomoć
General_Woo kaže...

Svak ima pravo na svoje mišljenje.

 

 

Mali je napravio crack za PS3 i podjelio sa ostatkom svijeta. ko ima para nek kupuje originalne igre a ko nema nek riskira sa Ilegalnim.

 

Mislim čemu rasprava i vrijeđanje?

 

Slažem se. Ja se pitam čemu laganje da svrha jalbreaka nije piraterija.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Geohot traži pomoć
Ezio kaže...
Tko ima love za ps3 može si kupiti samostalni player koji bitno bolje odrađuje posao gledanja svih mogućih formata od ps3.

 

Player koji čita mkv i titlove s DVD-a ili USB-a košta 150 kuna u Pevecu.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Geohot traži pomoć
lukavg kaže...
General_Woo kaže...
Ezio kaže...

Hajde prosvijetlite me vi ps3 jailbreakeri: Što korisno radite sa svojom jailbreakanom ps3 konzolom?

 

Ja nemam PS3 i ne namjeravam ga kupiti.

 

Korisno je to kaj umijesto ><500 kuna za igru, prehrani djete cijeli mjesec, a igru skine sa neta gratis.

 

 

Znači dijete je sito i zadovoljno.

 

Shvati da je igranje luksuz, a ne potreba. Onaj kome je dijete gladno, sigurno ne igra PS3 igre, niti originalne, niti piratske.

Ja bi dodao da igranje uopće nije luksuz nego je PS3 jedan veliki luksuz. Uređaj i igre su jednostavno preskupi. Djeca se mogu igrati i na kompiću gdje ima mali miljun besplatnih i zabavnih igara. A kompjuter i internet odavno nisu luksuz nego ljudski minimum kao i voda i struja.

15 godina
protjeran
offline
Re: Geohot traži pomoć
Tony kaže...
lukavg kaže...
General_Woo kaže...
Ezio kaže...

Hajde prosvijetlite me vi ps3 jailbreakeri: Što korisno radite sa svojom jailbreakanom ps3 konzolom?

 

Ja nemam PS3 i ne namjeravam ga kupiti.

 

Korisno je to kaj umijesto ><500 kuna za igru, prehrani djete cijeli mjesec, a igru skine sa neta gratis.

 

 

Znači dijete je sito i zadovoljno.

 

Shvati da je igranje luksuz, a ne potreba. Onaj kome je dijete gladno, sigurno ne igra PS3 igre, niti originalne, niti piratske.

Ja bi dodao da igranje uopće nije luksuz nego je PS3 jedan veliki luksuz. Uređaj i igre su jednostavno preskupi. Djeca se mogu igrati i na kompiću gdje ima mali miljun besplatnih i zabavnih igara. A kompjuter i internet odavno nisu luksuz nego ljudski minimum kao i voda i struja.

lolol 

vec vidim ljude kako umiru zbog nedostatka racunala u zivotu 

 

ostavi se gluposti

http://www.nyaa.eu/?page=separate&amp;user=102042 // http://protocol4.animehr.com
14 godina
protjeran
offline
Re: Geohot traži pomoć
Tony kaže...

Ja bi dodao da igranje uopće nije luksuz nego je PS3 jedan veliki luksuz. Uređaj i igre su jednostavno preskupi. Djeca se mogu igrati i na kompiću gdje ima mali miljun besplatnih i zabavnih igara. A kompjuter i internet odavno nisu luksuz nego ljudski minimum kao i voda i struja.

Nisu preskupi. Tebi jesu, nekome nisu. To što ti nemaš novca za takvu vrstu zabave ne znači da je ona preskupa. Računalo i internet nisu luksuz? Reci to onoj ekipi od 3 milijarde ljudi koja nema struju, a ni ne znaju što je računalo. Previše ograničeno razmišljaš.

14 godina
protjeran
offline
Re: Geohot traži pomoć
grimyHR kaže...

  softversko piratstvo nije krada, ne otima nista nikome, a ako ionako nebi kupio taj komad softvera ne radi nikome nikakvu financijsku stetu niti taj ima ista manje novca radi toga

Ne otima ništa nikome osim kruh developerima. Da svi razmišljaju kao ti ne bismo imali nikakav softver (ili bismo ga imali u vrlo malim količinama - ono što je danas open source) jer ga nitko ne bi kupovao. Nema profita, nema izrade aplikacija. Ti bi izrađivao aplikaciju bez profita?

EDIT: Oprostite za dupli post.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.2.2011 16:47 (lukavg).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Geohot traži pomoć
hrvatskafarkasevec kaže...
Tony kaže...

Ja bi dodao da igranje uopće nije luksuz nego je PS3 jedan veliki luksuz. Uređaj i igre su jednostavno preskupi. Djeca se mogu igrati i na kompiću gdje ima mali miljun besplatnih i zabavnih igara. A kompjuter i internet odavno nisu luksuz nego ljudski minimum kao i voda i struja.

lolol 

vec vidim ljude kako umiru zbog nedostatka racunala u zivotu 

 

ostavi se gluposti

 

Vrlo usko gledas. Jako usko.

 

Da, racunalo i internet postaju osnovna ljudska potreba.

 

Finci su pravo na broadband internet ozakonili kao osnovno ljudsko pravo...

 

http://edition.cnn.com/2009/TECH/10/15/finland.internet.rights/index.html

 

Al mi ionako za Svedskom i Finskom kaskamo milijun godina. I s ovakvim razmisljanjem necemo ih nikad ni stic.

 

Dijete koje nema pristup racunalu je vec od osnovne diskriminirano u odnosu na vrsnjake koji imaju.

 

I to vrlo diskriminirano.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.2.2011 16:55 (civicar).
14 godina
protjeran
offline
Re: Geohot traži pomoć
civicar kaže...

Vrlo usko gledas. Jako usko.

 

Da, racunalo i internet postaju osnovna ljudska potreba.

 

Finci su pravo na broadband internet ozakonili kao osnovno ljudsko pravo...

 

http://edition.cnn.com/2009/TECH/10/15/finland.internet.rights/index.html

 

Al mi ionako za Svedskom i Finskom kaskamo milijun godina. I s ovakvim razmisljanjem ih nikad ni stic.

 

Dijete koje nema pristup racunalu je vec od osnovne diskriminirano u odnosu na vrsnjake koji imaju.

 

I to vrlo diskriminirano.

Ti vrlo usko gledaš. Jako usko. Gledaš u tih par milijuna Skandinavaca.  A ostalih 7 milijardi?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Geohot traži pomoć
lukavg kaže...

Ti vrlo usko gledaš. Jako usko. Gledaš u tih par milijuna Skandinavaca.  A ostalih 7 milijardi?

 

U pravu si. Ispricavam se, trebamo se ugledat u Somaliju i bit sretni sto imamo sta jest i gdje lec.

 

Duboka isprika.

15 godina
protjeran
offline
Re: Geohot traži pomoć
lukavg kaže...
grimyHR kaže...

  softversko piratstvo nije krada, ne otima nista nikome, a ako ionako nebi kupio taj komad softvera ne radi nikome nikakvu financijsku stetu niti taj ima ista manje novca radi toga

Ne otima ništa nikome osim kruh developerima. Da svi razmišljaju kao ti ne bismo imali nikakav softver (ili bismo ga imali u vrlo malim količinama - ono što je danas open source) jer ga nitko ne bi kupovao. Nema profita, nema izrade aplikacija. Ti bi izrađivao aplikaciju bez profita?

EDIT: Oprostite za dupli post.

  sad objasni na koji je nacin netko ostetio developera skidanjem softvera kojeg ionako nebi kupio da ga nemoze skinuti?

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
14 godina
protjeran
offline
Re: Geohot traži pomoć
grimyHR kaže...
lukavg kaže...
grimyHR kaže...

  softversko piratstvo nije krada, ne otima nista nikome, a ako ionako nebi kupio taj komad softvera ne radi nikome nikakvu financijsku stetu niti taj ima ista manje novca radi toga

Ne otima ništa nikome osim kruh developerima. Da svi razmišljaju kao ti ne bismo imali nikakav softver (ili bismo ga imali u vrlo malim količinama - ono što je danas open source) jer ga nitko ne bi kupovao. Nema profita, nema izrade aplikacija. Ti bi izrađivao aplikaciju bez profita?

EDIT: Oprostite za dupli post.

  sad objasni na koji je nacin netko ostetio developera skidanjem softvera kojeg ionako nebi kupio da ga nemoze skinuti?

Nikako. Ali, da svi mi ne bismo preuzeli/instalirali/koristili aplikaciju ukoliko nije besplatna, itekako bismo oštetili developera. Bez obzira koliko je aplikacija dobra. To sam i rekao pa ti preporučam da čitaš malo bolje. Kad bismo svi razmišljali kao ti. Nemoj gledat isključivo na svoj profit.

14 godina
protjeran
offline
Re: Geohot traži pomoć
civicar kaže...

 

U pravu si. Ispricavam se, trebamo se ugledat u Somaliju i bit sretni sto imamo sta jest i gdje lec.

 

Duboka isprika.

Ne izvlači iz konteksta, to nisam nigdje rekao. Malo socijalne inteligencije i osjetljivosti prema drugima ne bi škodilo.

13 godina
offline
Re: Geohot traži pomoć

netko živi i od piratstva...

šta mislite da samo mi imamo koristi od torrenta?

ionak developeri u tako velikim firmama ubiru previše love...

15 godina
protjeran
offline
Re: Geohot traži pomoć
civicar kaže...
hrvatskafarkasevec kaže...
Tony kaže...

Ja bi dodao da igranje uopće nije luksuz nego je PS3 jedan veliki luksuz. Uređaj i igre su jednostavno preskupi. Djeca se mogu igrati i na kompiću gdje ima mali miljun besplatnih i zabavnih igara. A kompjuter i internet odavno nisu luksuz nego ljudski minimum kao i voda i struja.

lolol 

vec vidim ljude kako umiru zbog nedostatka racunala u zivotu 

 

ostavi se gluposti

 

Vrlo usko gledas. Jako usko.

 

Da, racunalo i internet postaju osnovna ljudska potreba.

 

Finci su pravo na broadband internet ozakonili kao osnovno ljudsko pravo...

 

http://edition.cnn.com/2009/TECH/10/15/finland.internet.rights/index.html

 

Al mi ionako za Svedskom i Finskom kaskamo milijun godina. I s ovakvim razmisljanjem necemo ih nikad ni stic.

 

Dijete koje nema pristup racunalu je vec od osnovne diskriminirano u odnosu na vrsnjake koji imaju.

 

I to vrlo diskriminirano.

jel ti citas postove uopce 

on je spomenuo VODU ejj vodu  

 

voda i racunalo nisu niti na pribliznoj visini po vaznosti za zivot 

http://www.nyaa.eu/?page=separate&amp;user=102042 // http://protocol4.animehr.com
13 godina
neaktivan
offline
Re: Geohot traži pomoć
Ezio kaže...

 

Slažem se. Ja se pitam čemu laganje da svrha jalbreaka nije piraterija.

 

Vidim apsolutno nisi nista procitao, niti pokusao razumjet od svega sto sam pisao.

 

Nitko ne spori da ce se propust i jailbreakkoristiti za piratiziranje. Nelegalnost apsolutno treba kazniti i naci nacin za sankcioniranjem ( ban konzole u najmanju ruku ).

 

Ono sto netreba kazniti je razvijanja aplikacija, softvera, servisa za PS3. Pa tko hoce neka koristi, i izvuce dodatnu vrijednost iz svog uredjaja.

 

Online servise Sony mora dodatno zastititi, to je samo problem Sonyja i lose zastite PSNa, nista drugo.

 

Ali ocito Sony ne uspjeva filtrirati korisnike, jer ima samo jedan nivo zastite. Ne postoji poseban filter za online servise a poseban za samu konzolu.

 

 

Posto sam vec pisao o korisnosti jailbreaka i to za vise uredjaja, pa i sami PS3, koji se ocito nisi ni potrudio procitati i razumijeti, evo jos jednom samo za PS3, s linkovima:

 

Video s pocetaka PS3, covjek je vec razvio softver za PS3, lijepo objasnjava svu silu mogucnosti koje PS3 nudi:

 

 

U.S. Airforce kreira superkompjuter od PS3 konzola

 

http://www.gamasutra.com/view/news/31784/US_Air_Force_Creates_Powerful_Supercomputer_Out_Of_PS3s.php

 

Visual Recognition Project MIT i harvarda ( PS3 ukljucen )

 

http://www.geeks3d.com/20091209/visual-object-recognition-with-playstation-3-and-a-nvidia-16-gpu-monster-supercomputer/

 

Linux za PS3

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Linux_for_PlayStation_3

 

http://ps3homebrew.org/2011/02/14/asbestos-khaos-linux-v3-0-released/

 

SNES9x PS3 emulator

 

http://psgroove.com/content.php?774-SNES9x-PS3-4.4.6-Emulator-Released-Includes-New-HD-Version-with-4xSoft&s=c100f8290536c86b7375dfe01f4c33bb

 

Nadalje tu su i drugi emulatori za PS3 ( nebi vjerovao al ima ljudi koje to veseli i koji to vole )

 

GenesisPlus GX v1.1, VBA-PS3 v0.9.9

 

FTP server za PS3

 

http://www.ps3-hacks.com/2010/09/07/ps3-ftp-server-released/

 

Backup manageri takodjer nisu losa stvar, igranje igara iskljucivo s diska nebi smio biti nikakav luksuz ( dok god si tu istu igru kupio )

 

 

 

Da Sony nije toliko groznicavo zatvarao konzolu, do sada je moglo biti vrlo vrijednih projekata, hrpa toga je mogla biti usavrsena i programirana za PS3.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice