Isprobali smo HTC One M9

poruka: 79
|
čitano: 12.540
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Isprobali smo HTC One M9".
13 godina
offline
Re: Isprobali smo HTC One M9
Bara kaže...

 

BlueMax kaže...

 UP kamera je jos uvijek tu samo sa druge strane. Po meni odlicna stvar jer za video call i selfije i nije potrebna kvaliteta. Nek nastave razvoj pa ako naprave dobru kameru slobodno nek je vrate natrag. Mene ova na M/ i M8 nikako nije odusevljavala a pod tim ne mislim na rezoluciju. Nek naprave pravi senzor sa onolikim fizickim pixelima ja sretan. Dok je to 13mpix senzor koji se softverski pretvara u 4mpix, to nista ne valja.

 

Odakle ti da je pretvarala 13 MP u 4 MP?

Ono što bi ja voli vidjeti u mobitelima je 1/1.7" senzor sa kakvih 12 MP ali sumnjam da ćemo taj film gledati, marketinški neisplativo pus bi tržište P&S bilo poharano.

 Imas vec 1" senzore u smartphoneima.

 

http://www.photographyblog.com/reviews/panasonic_lumix_dmc_cm1_review/

http://www.bug.hr/vijesti/panasonic-lumix-cm1-android-kamera-jednom/135946.aspx

11 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo HTC One M9
Bara kaže...
Sheldon Cooper Ph.D kaže...

 Vjerovatno je mislio na to da će oba raditi isto s tim da će cijena M8 pasti dodatno i da će biti najmanje 150€ jeftiniji. Ko nije entuzijasta i ko nema parana bacanje  i kome "imam najnoviji telefon" ne znači ništa, prethodne generacije flagship telefona (S4,S5,G2,M7,Z,Z1,Z2,L1520,L920....) su bestbuy definitivno.Sve je "tu negdje" sa ovim najnovijim a razlike u cijenama su drastične.

Jedino kod iPhonea to nije slučaj jer su veliki ekrani predstavljeni tek u zadnjoj generaciji pa ko želi iOS na velikom ekranu nema izbora.

 

Samo da i je mislio na to mu je logika pogrešna kada će M8 biti dobavljiv kao nov do max do ljeta osim ako nisu neki okolni kanali.

 

 

 ???

Mobitel shopovi su regularni kanali i u istima i dan danas u regularnoj ponudi možeš kupiti iPhone 5, Samsung Galaxy S4, Xperia Z, htc One M7 pa i starije modele. Da ne pričamo o oglasnicima.

Ah, gravity - thou art a heartless bitch.
13 godina
offline
Re: Isprobali smo HTC One M9
Bara kaže...
BlueMax kaže...

Toshiba pola koraka ispred Sonyja? Da mi je znati na cemu temeljis ovaj zakljucak. 

  Ako si gledao ozbiljni sentore. Pri tome mislim na APS-C DSLR-a tu je Toshiba sa zadnjom generacijom bila ispred Sonya. Desilo se to da je Nikon za APS-C jedno vrijeme otkantao skroz Sony i koristio ili svoje ili Toshibine senzore. To je generacije 24 MP senzora. Ali općenito Toshiba ima napredniju tehnologiju, Sony još nije bio prešao na to.

 Bilo jednom davno. Danas Nikon u sve modele stavlja Sony senzore i zato i ima najbolji IQ na trzistu.

Osim toga senzori za smartphone i DSLR su kruske i jabuke. Koji smartphone koristi Toshibin senzor i moze se usporediti sa Sony IMX 240 senzorom (kakav se npr. ugradjuje u Note 4)?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo HTC One M9

 Preglomazno, a 1/1.7" bi već vjerojatno moglo ići ali tu je većina senzora na 12 MP, a marketiški je to slaba brojka. Ne zaboravi isto da je moguće da takav senzor Sony ne želi prodati konkurentu, a sam ne želi napadati P&S. Isto tako većina P&S je i dan danas na 1/2.3", istim ovima kao u mobitelima.

 

Sheldon Cooper Ph.D kaže...

 ???

Mobitel shopovi su regularni kanali i u istima i dan danas u regularnoj ponudi možeš kupiti iPhone 5, Samsung Galaxy S4, Xperia Z, htc One M7 pa i starije modele. Da ne pričamo o oglasnicima.

 Pa samo 12 mjeseci garancije, pa ga vraćaj njima ako bude problem. Ne, hvala!

 

BlueMax kaže...

 Bilo jednom davno. Danas Nikon u sve modele stavlja Sony senzore i zato i ima najbolji IQ na trzistu.

Osim toga senzori za smartphone i DSLR su kruske i jabuke. Koji smartphone koristi Toshibin senzor i moze se usporediti sa Sony IMX 240 senzorom (kakav se npr. ugradjuje u Note 4)?

 Jednom davno? Nikoni i to oni 16 MP su bili na Sonyu i onda dođođe 24 MP, a D3200 ode na Nikon, a D5200 i D7100 na Toshibu: ;) Većina i dan danas misli da je to sve Sony. Naravno onda se vratili na Sony u D5300 koji na visokom ISO-u po DxO ima niži DR nego Toshiba u D5200.

 

Nikon NC81369R

Inside the Nikon D5200 DSLR – Toshiba found!


13 godina
offline
Isprobali smo HTC One M9

I onda dodje D5500 takodjer na Sonyju. Svi FF na Sonyju. Kazem ti, nekad bilo sad se spominjalo.

Svejedno nebitno za raspravu o smartphone foto senzorima.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo HTC One M9
BlueMax kaže...

I onda dodje D5500 takodjer na Sonyju. Svi FF na Sonyju. Kazem ti, nekad bilo sad se spominjalo.

Svejedno nebitno za raspravu o smartphone foto senzorima.

 Da si gledao koji tekst sa analizom Chipworksa vidio bi da Toshiba koristi naprednije tehnologije. Sony je razvikan ali nije svemoćan.

BTW, kraljevi noći od Nikona su ti uvijek na Nikonu. ;)

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.3.2015 21:13 (Bara).
13 godina
offline
Isprobali smo HTC One M9

Pogle rang listu senzora :)

 

http://www.dxomark.com/Cameras/Ratings

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Isprobali smo HTC One M9

Idemo u off-topic ali... Morao sam jer si mi taman idealno sjeo za uspredbu D4s i D810, Nikon protiv Sonya i sve normalizirano na 8 MP. DR na visokom ISO-u igra na dojam šuma u tamnim dijelovima slike gdje i najvidljivji.


I zato je Nikon i dalje kralj noći.

 

D810 vs D4s D810 vs D4s
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Isprobali smo HTC One M9

Zadnji offtopic, obecavam.

Low light je samo jedna od kategorija pri ocjenjivanju senzora. Kod mobitela se ta razlika svodi valjda na katastrofalan low light performance i jos gori low light performance.

Posto smo usput negdje u prici izgubili Toshibin senzor, da se malo vratimo na njega. Vjerujem da ce biti dobar. Isto tako sam uvjeren da je slucajno bolji od Sonyja da bi ga (ako se moze proizvesti u dovoljnim kolicinama) koristili i drugi flagship modeli a ne kupovali od direktne konkurencije.

Ja cu ovaj mob najvjerojatnije kupiti. Za sada mi sve sto sam cuo vezano uz njega pase. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Isprobali smo HTC One M9

moj 1520 melje htc,iphone,sony,lg,samsung samo tako

jedino pure 808 i 1020 su jaci fotkanju 

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.3.2015 22:06 (4mal).
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo HTC One M9
BlueMax kaže...

 

Posto smo usput negdje u prici izgubili Toshibin senzor, da se malo vratimo na njega. Vjerujem da ce biti dobar. Isto tako sam uvjeren da je slucajno bolji od Sonyja da bi ga (ako se moze proizvesti u dovoljnim kolicinama) koristili i drugi flagship modeli a ne kupovali od direktne konkurencije.

Ja cu ovaj mob najvjerojatnije kupiti. Za sada mi sve sto sam cuo vezano uz njega pase. 

 

U sljedećoj temi ima link primjere fotografija za koje kažu da su sa M9:

HTC M9

 

Je ga neću kupiti, sestra hoće. Meni će dovoljan biti i M8s, poznatiji do danas kao M8i.

 

13 godina
offline
Re: Isprobali smo HTC One M9
Bara kaže...

 

U sljedećoj temi ima link primjere fotografija za koje kažu da su sa M9:

HTC M9

 

 

 Promotivni materijal. Otvorim exif one trece fotografije na kojoj su dva muska i zenska. Kadar izgleda kao da je freezan moment pokreta kad ono tamo 1/20sec. Mora bit da ih je zabolilo onako se ukociti :)))

Jedino sto me se dojmilo je ona Corbusierova fotelja na  sestoj fotografiji. Ako netko slucajno ima doma takvu kupim mu m9 za nju.

 

 100% crop na ISO 100. Mozda preskocim i m9 ako je ovo istina.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.3.2015 22:30 (BlueMax).
13 godina
offline
Re: Isprobali smo HTC One M9
4mal kaže...

moj 1520 melje htc,iphone,sony,lg,samsung samo tako

jedino pure 808 i 1020 su jaci fotkanju 

 Bla, bla , bla... moje najbolje... bla

e pa nije, Note 4 ima bolju kameru od L1520

bla

14 godina
offline
Isprobali smo HTC One M9

Ima ih još, bez brige.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo HTC One M9
BlueMax kaže...
Bara kaže...

 

U sljedećoj temi ima link primjere fotografija za koje kažu da su sa M9:

HTC M9

 

 

 Promotivni materijal. Otvorim exif one trece fotografije na kojoj su dva muska i zenska. Kadar izgleda kao da je freezan moment pokreta kad ono tamo 1/20sec. Mora bit da ih je zabolilo onako se ukociti :)))

Jedino sto me se dojmilo je ona Corbusierova fotelja na  sestoj fotografiji. Ako netko slucajno ima doma takvu kupim mu m9 za nju.

 

 100% crop na ISO 100. Mozda preskocim i m9 ako je ovo istina.

 kazu da software za kameru jos nije gotov, da rade redovno update i da bi do prodaje telefona trebali poboljsati kvalitetu slike, tako da sve slike koje su dosada uslikane nisu pravi primjerak.

13 godina
offline
Re: Isprobali smo HTC One M9
Iron13 kaže...

 kazu da software za kameru jos nije gotov, da rade redovno update i da bi do prodaje telefona trebali poboljsati kvalitetu slike, tako da sve slike koje su dosada uslikane nisu pravi primjerak.

 Glavno da su oni predstavili mobitel. Kad dodje datum prodaje (a koliko vidim vec je dosao) onda ce reci kako ce je popraviti kroz par updatea. Kupite danas kako bi jednog dana mozda proradio kako treba.

Opet poluproizvod kao i M7. Potencijalno savrsen mobitel ali sa ogromnom manom (ako su sampleovi zaista snimljeni sa m9).

Na kraju cu i ja kupit kakvog kineza.

14 godina
offline
Isprobali smo HTC One M9

Nažalost HTC radi od uvijek jednu pogrešku što ne komunicira svoj Sharpness algoritam u postavkama kamere. "0" je previše i to što na slici vidimo je rezultat. Od OneX-a, "-1.5" ili "-2" je postavka koja je idealna. 

ptspclan.com | visit us ^^
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Isprobali smo HTC One M9
BlueMax kaže...
Iron13 kaže...

 kazu da software za kameru jos nije gotov, da rade redovno update i da bi do prodaje telefona trebali poboljsati kvalitetu slike, tako da sve slike koje su dosada uslikane nisu pravi primjerak.

 Glavno da su oni predstavili mobitel. Kad dodje datum prodaje (a koliko vidim vec je dosao) onda ce reci kako ce je popraviti kroz par updatea. Kupite danas kako bi jednog dana mozda proradio kako treba.

Opet poluproizvod kao i M7. Potencijalno savrsen mobitel ali sa ogromnom manom (ako su sampleovi zaista snimljeni sa m9).

Na kraju cu i ja kupit kakvog kineza.

Baš me zanima za što ti slikaš kad imaš potrebu tolko zumirat? Uperiš u nebo pa tražiš satelite? Inače, ovak izgledaju slike i s mojeg kompaktnog digitalca od 18 mpix na iso 100 kad se zumiraju.

Meni se čini da tebi treba DSLR i otvarač za pivo, a ne mobitel.

 

13 godina
offline
Re: Isprobali smo HTC One M9
Chronosus kaže...
BlueMax kaže...
Iron13 kaže...

 kazu da software za kameru jos nije gotov, da rade redovno update i da bi do prodaje telefona trebali poboljsati kvalitetu slike, tako da sve slike koje su dosada uslikane nisu pravi primjerak.

 Glavno da su oni predstavili mobitel. Kad dodje datum prodaje (a koliko vidim vec je dosao) onda ce reci kako ce je popraviti kroz par updatea. Kupite danas kako bi jednog dana mozda proradio kako treba.

Opet poluproizvod kao i M7. Potencijalno savrsen mobitel ali sa ogromnom manom (ako su sampleovi zaista snimljeni sa m9).

Na kraju cu i ja kupit kakvog kineza.

Baš me zanima za što ti slikaš kad imaš potrebu tolko zumirat? Uperiš u nebo pa tražiš satelite? Inače, ovak izgledaju slike i s mojeg kompaktnog digitalca od 18 mpix na iso 100 kad se zumiraju.

Meni se čini da tebi treba DSLR i otvarač za pivo, a ne mobitel.

 

 Imam DSLR i HTC M7 tako da mi ne treba ni DSLR ni otvarac za pivo.

Ono sto zelim reci je vrlo jednostavno - za ovu raspravu nije bitno kako izgledaju fotografije s tvog kompakta nego kako izgledaju fotografije direktne konkurencije ovog uredjaja. A izgledaju puno bolje. Pogotovo ako uzmes u obzir da su ovo promotivni materijali i da ce u stvarnosti fotografije izgledati jos puno gore. Svak ko se imalo bavio fotografijom i procita exif ovih fotki shvaca da je ovdje koristena duga ekspozicija, dodatna umjetna rasvjeta i naknadna obrada.

Bojim se da im je kamera opet flop.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice