Još jedan rekordan kvartal za Apple

poruka: 72
|
čitano: 7.719
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Još jedan rekordan kvartal za Apple".
16 godina
offline
RE: Još jedan rekordan kvartal za Apple
ivaninho kaže...
tnakir kaže...

Kad god hoces. I da... nema na cemu... radi kartona :) To je bilo to zadovoljstvo. Kad me netko vrijedja jer sam stvarno kreten nemam nista protiv, al kad me netko vrijedja jer se nasa misljenja razilaze... To je malo previse.

 

A što ti upravo radiš cijelo vrijeme? Šprdanje je manje-više slično kao vrijeđanje, pogotovo kad dolazi od osobe koju ne poznaješ niti si ikada vidio. Zar je tvoje mišljenje vrijednije? Ili smo mi kreteni? Tvoj način komunikacije zajedno sa Psihovim na indirektan način vrijeđe i omalovažava Apple korisnike. Zar je prozivanje nekoga zoombia, tebi smiješno? Možda bi mi čak bilo smiješno da mi to frend kaže ili osoba koju poznajem, ali ne dopuštam ljudima koji me nisu upoznali da me vrijeđaju. Prvi započneš nešto, pa ti smeta kada netko tu istu stvar upotrijebi protiv tebe. Snosi posljedice za svoje postupke i komentare!

Ne vrijedjam. Ne napadam osobu. Ako se ti personaliziras sa logom nagrizene jabuke to je tvoj problem. Ja argumentirano iznosim ono sto ja smatram da su prednosti i/ili mane pojedinog uredjaja.

 

Sto se tice vrijedjanja, istina, par puta sam pokupio kartone, ali zato jer sam vrijedjao ljude koji su velicali ustastvo, koji su vrijedjali druge ljude i slicno. Nikada jer se nisam slagao sa misljenjem nekog drugog. Neznam ciji je potpis "Misljenja su kao supci, svatko ima svog" ili tako nesto, ne mogu se sjetit.

Biljezim se sa stovanjem...
15 godina
protjeran
offline
RE: Još jedan rekordan kvartal za Apple
Psiho246 kaže...

Da. :)

Kako ne shvaćaš da si iritantan isto kao i ovi fanboyi?

Today and tomorrow's a reflection of the past, Life's like a cycle and nothing ever lasts
13 godina
offline
RE: Još jedan rekordan kvartal za Apple
epic kaže...
Psiho246 kaže...

Da. :)

Kako ne shvaćaš da si iritantan isto kao i ovi fanboyi?

da, dečko mi je malo čudan u zadnje vrijeme jer spominje nekakvo tipkanje po rezistivnom ekranu sa zimskim rukavicama i neki multitouch na svim novijim nokijama!

al netreba se na takve previše obazirat, ima nas svakakvih! Izlanuo se

15 godina
online
RE: Još jedan rekordan kvartal za Apple
artfull kaže...
ovaj sto ponavlja - IWant an iPhone me podsjeća na ove na forumu sto ponavljaju - to su Apple zombiji.

A nas podsjeca na tebe pogotovo kada pocne nabrajati spektakularne mogucnosti iphona :))

 

 

artfull kaže...

Kod nas moraš i iPhone preko veze dobiti prvih par mjeseci. Nema ih jbg. Nema to veze sa marketingom kako konj misli. Jednostavno smo mi zadnja rupa na svirali i nas zadnje podmire količinama. Kad se sjetim da sam prvi G4 čekao preko 3 mjesea ovo sad je dobro. :D

Kada sam ja to rekao da nestasica iphona u T-com ducanima ima veze s apple marketingom? Sreca, ti sam dovoljno gluposti izvalis pa ja nemoram izmisljati izjave i stavljati ih tebi u usta :))

Uostalom nisam bas primjetio neku nestasicu posto ih u oglasnicima ima na tone :)) i cijena je svakim danom sve povoljnija :))

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.10.2010 20:39 (konjRR).
16 godina
neaktivan
offline
Još jedan rekordan kvartal za Apple

Strasni rezultati ali ne i savrseni. Profit margin je potonuo 5% u zadniih godinu dana i trend se nastavlja, izgleda da na iPadu ne deru korisnike toliko.

 

Sto se tice Jobsovog neubicajenog govora na predstavaljanju rezultata i dijela komentara vezanog za Android/Google, genijalan odgovor Andy Rubina na twitteru:

 

the definition of open: “mkdir android ; cd android ; repo

init -u git://android.git.kernel.org/platform/manifest.git ;

repo sync ; make”

 

 

 

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Još jedan rekordan kvartal za Apple
plavooki kaže...

Strasni rezultati ali ne i savrseni. Profit margin je potonuo 5% u zadniih godinu dana i trend se nastavlja, izgleda da na iPadu ne deru korisnike toliko.

 

Sto se tice Jobsovog neubicajenog govora na predstavaljanju rezultata i dijela komentara vezanog za Android/Google, genijalan odgovor Andy Rubina na twitteru:

 

the definition of open: “mkdir android ; cd android ; repo

init -u git://android.git.kernel.org/platform/manifest.git ;

repo sync ; make”

 

 

 

Više manje je sve očekivano, projekcije za sljedeći kvartal su oko 23 milijarde, dakle 27-28 bi moglo biti izvjesno. :)

 

 

o profit margin-u

 

Q: How much decline in margins were related to the iPhone and the bumper program?

 

Peter: Just over $100m for the bumper program, and we'll ship more next quarter.

 

Q: Is the iPhone the product segment that dropped the biggest margin, then?

 

Peter: The drop in margins was not a surprise to us, and it had a different gross margin, and we sold more iPads where we very aggressive in its pricing, plus we had the bumper program and some other things. But we ended up doing better than expected.

 

 

o brojkama vezano za android / iOS

 

Q: Steve, should Apple be able to outship Android if you add up mobile devices over time? What's your biggest risk?

 

Steve: Our goal is to make the best devices in the world, not to be the biggest -- as you know Nokia is the biggest, and we admire them for shipping as many devices as they do. But we don't want to be like them -- we want to be like us, and make the best devices.

One of these days we'll eventually learn the Android numbers, and I imagine we'll compete with them for a very long time. But we have very different approaches -- ours is to make devices that just work.

 

o nadolazećim tabletima

 

Q: Can I better understand your aspirations for iPhone and iPad. You've said you don't aspire to high Mac marketshare, and it was the opposite for iPod. Is the iPhone more like the iPod, but Steve, you said you don't want to be Nokia, you just want to make good phones. How should we think about it?

 

Steve: First of all, Nokia makes $50 handsets, and we're not smart enough to figure that out yet -- I'll let you know when we do. Our goal is to make the best products in every industry we compete in while driving costs down. That's what we did with iPod -- it was relentless improvement and lower prices that was able to beat our competition. As you know we have a very low share in the phone market -- single digits if you count all the handsets, and a high share in tablets because we were the first movers. But that's not how we think about it. The reason we don't make a seven-inch tablet isn't cost, but because seven inches isn't big enough for the software people want to put on them.

 

As a software company, we know software developers won't be able to deal well with all these different screen sizes. We're all about making the best products with the best pricing. That's what we've done with the iPod, and that's what we'll do with the iPad as well.

 

o nadolazećoj konkurenciji tableta sa ekranima manjima od 10"

 

"It's meaningless unless your tablet also includes sandpaper, so that the user can sand down their fingers to around one quarter of their present size,"

"Apple has done extensive user testing and we really understand this stuff, "There are clear limits on how close you can place things on a touchscreen, which is why we think 10 inches is the minimum screen size to create great tablet apps."

 

O "pritiscima" telekoma i subvencijama

 

Q: Any pressure on subsidy as you look to expand distribution on phones?

 

Tim: The pressure is on supply. Everyone we do business with wants more supply. That's the pressure I feel.

 

 

---

 

Steve je "zločest" prema konkurenciji kao i obično, al to je jako dobro za PR i za biznis i ukpala se u trenutni brand image. Vidim da je i RIM odgovorio i da su se našli uvrijeđeni usporedbom ljetnog sa jesneskim "semestrom" :D

 

Surta oko 8 navečer ćemo imati neke nove vijesti sa predstavljanja novih Macova i OSXa Osmijeh

 

 

A.
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.10.2010 23:52 (artfull).
16 godina
offline
RE: Još jedan rekordan kvartal za Apple
Tonchek kaže...
epic kaže...
Psiho246 kaže...

Da. :)

Kako ne shvaćaš da si iritantan isto kao i ovi fanboyi?

da, dečko mi je malo čudan u zadnje vrijeme jer spominje nekakvo tipkanje po rezistivnom ekranu sa zimskim rukavicama i neki multitouch na svim novijim nokijama!

al netreba se na takve previše obazirat, ima nas svakakvih! Izlanuo se

O cem ti pricas decko?

Ja dobro znam o cemu pricam, ti mozes navest sta sam krivo rekao.

Ako mislis na onu temu gdje sam rekao da X6 ima multitouch, zahebo sam se i nisam bio u pravu, ali sam zato u pravu da novije Nokie zaista imaju multitouch. Informiraj se malo prvo, a onda blebeci gluposti.

Sto se tice ovog drugog, ne znam sto ti tu nije jasno.

Na kapacitivnom ekranu ne mozes tipkati rukavicama, noktima, stylusom ili drugim predmetima koji nisu prst, tj. koza.

Po rezistivnom mozes sa svime tipkati, ukljucujuci i rukavice.

Ako ti sad nije jasno i jos mislis kenjati i sam sebe brukati, ja ti se necu ponavljati iliti se truditi objasnjavati jer mi se neda.

Nek ti netko drugi nacrta.

- Psiho246
16 godina
neaktivan
offline
RE: Još jedan rekordan kvartal za Apple
Evo da potvrdim psiho...

nove nokije imaju multitouch...
In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
15 godina
online
Još jedan rekordan kvartal za Apple

Jos da N8 nije tako skupa (bar prva sto sam vidio po oglasnicima) mozda bi i bila "dobar" uredaj ali ovako samo zbog 12mpx kamere nemoze zahtijevati takvu cijenu. Nada se da ce uskoro biti korigirana cijena ali ako je slutiti po n97 i mini izvedi to se nece desiti?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Još jedan rekordan kvartal za Apple
Vjeruj konj... meni je kamera najmanja stavka...

Meni vrijedi svakog eura kojeg sam dao... :)
In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
14 godina
neaktivan
offline
Još jedan rekordan kvartal za Apple
Koliko god da simpatiziram Apple, ali ovih vijesti o Apple-u je zbilja previše, što je je, svaki dan Apple ovo, Apple ono. E sad ili se zbilja ništa ne dešava u IT svijetu značajnije ili Apple ima prste u plasiranju vijesti o samom sebi ?
http://www.basketballhoopjam.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Još jedan rekordan kvartal za Apple
woodgamesfx kaže...
Koliko god da simpatiziram Apple, ali ovih vijesti o Apple-u je zbilja previše, što je je, svaki dan Apple ovo, Apple ono. E sad ili se zbilja ništa ne dešava u IT svijetu značajnije ili Apple ima prste u plasiranju vijesti o samom sebi ?

Ili je ovaj decko koji prati Apple (uvijek isti autor) najvrijedniji u redakciji :)

Biljezim se sa stovanjem...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice