LG predstavio modularni mobitel G5

poruka: 49
|
čitano: 6.576
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "LG predstavio modularni mobitel G5".
13 godina
neaktivan
offline
Re: LG predstavio modularni mobitel G5

Što znaći čuti?

8 godina
odjavljen
offline
Re: LG predstavio modularni mobitel G5
Angus_Young kaže...

Što znaći čuti?

 Rekosa i si "prepoznaje određenu frekvenciju". Ne mozes ti prepoznati frekvenciju u smislu da tacno znas na kojoj frekvenciji je odredjeni zvuk. Nego da li ga uopste čuješ ili ne...

13 godina
neaktivan
offline
Re: LG predstavio modularni mobitel G5
Torent kaže...

 Rekosa i si "prepoznaje određenu frekvenciju". Ne mozes ti prepoznati frekvenciju u smislu da tacno znas na kojoj frekvenciji je odredjeni zvuk. Nego da li ga uopste čuješ ili ne...

 I taj dio me mući. Ako ima tko kompetetniji da mi pojasni percepciju. Po svojim shvaćanjima sam došao do zaključka da dok mozak ne stvori čvrstu sliku nećega, da to neće moći ni percipirati makar dobiva podatke o tome od svojih osjetila.

8 godina
odjavljen
offline
Re: LG predstavio modularni mobitel G5

Ne. Poenta je da ne dobija. Uho kao senzor moze regostrovati od 20 do 20khz. Do mozga ne dodje  nikad nista ispod 20 niti preko 20khz. Ovo je naravno okvirno jer ne cuje svako isto.

13 godina
neaktivan
offline
Re: LG predstavio modularni mobitel G5
Torent kaže...

Ne. Poenta je da ne dobija. Uho kao senzor moze regostrovati od 20 do 20khz. Do mozga ne dodje  nikad nista ispod 20 niti preko 20khz. Ovo je naravno okvirno jer ne cuje svako isto.

 Za ovu tvrdnju sam jedino uspio naći istraživanje na labaratorijskim miševima koji se uzimaju kao referentni za ljude. Po tom istraživanju ta ti tvrdnja ne stoji.

8 godina
odjavljen
offline
Re: LG predstavio modularni mobitel G5

To ne bih znao sam znam da se otkako ja znam barata sa ovim ciframa....

13 godina
offline
Re: LG predstavio modularni mobitel G5
Torent kaže...

Ne. Poenta je da ne dobija. Uho kao senzor moze regostrovati od 20 do 20khz. Do mozga ne dodje  nikad nista ispod 20 niti preko 20khz. Ovo je naravno okvirno jer ne cuje svako isto.

 

Ne samo to, nego 20Khz je savršen sluh. Nakon 20e godine rijetko tko čuje do 20Khz, a sa starenjem se dalje snizuje ta granica.

 

 

Nego, gledam naslove i onak: Najbolji mobitel koji je LG proizveo, mogao bi biti jedan od najzanimljivijih mobitela na tržištu... Komentari čitatelja: "moglo bi biti korisno", "treba vidjeti",do "ma bezveze, kaj će ti to"

Seriously? Kao, ovo je najzanimljivija stvar na mobitelima u zadnjih 5 godina, pravi gamechanger. Da je Apple nešto ovako predstavio vjerojatno bi imali 5 minutni prilog u dnevniku u tome, bilo bi to nešto najnevjerojatnije ikad, svršavanja na sve strane. Čak se o Apple Payu koji mi nikad nećemo vidjeti naširoko raspravljalo u našim medijima.

 

Sram bilo LG! S takvim nečim revolucionarnim ne uspije napraviti takav hype! (kidding :P)

 

15 godina
offline
LG predstavio modularni mobitel G5

Angus...

 

 

Cekic, nakovanj i stremen - jednostavno ne mogu prenositi valove (vibracije) vece frekvencije od 20 kHz.

 

Ova donja granica varira, oko 16-20 Hz ovisno o velicini uha.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: LG predstavio modularni mobitel G5
Mitch kaže...

Cekic, nakovanj i stremen - jednostavno ne mogu prenositi valove (vibracije) vece frekvencije od 20 kHz.

 Opet ponavljam. Od kud ti ta informacija?

15 godina
offline
Re: LG predstavio modularni mobitel G5
Angus_Young kaže...
Mitch kaže...

Cekic, nakovanj i stremen - jednostavno ne mogu prenositi valove (vibracije) vece frekvencije od 20 kHz.

 Opet ponavljam. Od kud ti ta informacija?

 Literatura s faksa.....vjerojatno istraživanja iz 60-ih, 70-ih...

 

Uzmeš osobu, pustiš 25 kHz neće ništa čut...gradijalno smanjuješ do 20 kHz - vidi vraga nešto počinje čut...

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.2.2016 14:44 (Mitch).
13 godina
neaktivan
offline
Re: LG predstavio modularni mobitel G5
Mitch kaže...

 Literatura s faksa.....vjerojatno istraživanja iz 60-ih, 70-ih...

Jedino istraživanje koje sam uspio naći da se bavi sa tom tvrdnjom je pokus na labaratorijskim miševima. Ako imaš kakav link ili eventualno da znaš literaturu koja se s time bavi, prosljedi. 

13 godina
offline
Re: LG predstavio modularni mobitel G5
Angus_Young kaže...
Torent kaže...

Ne. Poenta je da ne dobija. Uho kao senzor moze regostrovati od 20 do 20khz. Do mozga ne dodje  nikad nista ispod 20 niti preko 20khz. Ovo je naravno okvirno jer ne cuje svako isto.

 Za ovu tvrdnju sam jedino uspio naći istraživanje na labaratorijskim miševima koji se uzimaju kao referentni za ljude. Po tom istraživanju ta ti tvrdnja ne stoji.

 

A da si probao s wikipedijom, jedna od prvih informacija ti je to.

https://en.wikipedia.org/wiki/Ear

 

Također, na faksu čim radiš nešto vezano sa zvukom će ti to reći kao jednu od prvih i najvažnijih informacija.

CD audio standard (44 kHz, 16 bita) isto nije samo tako odabran, već itekako ima veze s ljudskim uhom i onime što može registrirati. Sve iznad toga je više manje overkill.

Primjerice, jesi li znao da FM radio ne prenosi ništa iznad 15kHz? ;)

13 godina
neaktivan
offline
Re: LG predstavio modularni mobitel G5
Chronosus kaže...

Također, na faksu čim radiš nešto vezano sa zvukom će ti to reći kao jednu od prvih i najvažnijih informacija.

CD audio standard (44 kHz, 16 bita) isto nije samo tako odabran, već itekako ima veze s ljudskim uhom i onime što može registrirati. Sve iznad toga je više manje overkill.

Primjerice, jesi li znao da FM radio ne prenosi ništa iznad 15kHz? ;)

 Tu smo raspravu već imali. Ne mogu nać link koji je bio ostavljen u raspravi vezan za mogućnosti ljudskog uha u kojem je objašnjen naćin na koji su to izveli. U njemu je opisano da su gledali odziv testiranih dali nešto ćuju ili ne. Direktno istraživanje vezano za mogučnosti slušnog organa sam jedino uspio naći da je bilo izvedeno na miševima.
Ne znam zašto si pomenu FM i dali si mislio na filtere u prijemniku, ali za informaciju, RDS pilot se modulira na 57khz

13 godina
offline
Re: LG predstavio modularni mobitel G5
Angus_Young kaže...
Chronosus kaže...

Također, na faksu čim radiš nešto vezano sa zvukom će ti to reći kao jednu od prvih i najvažnijih informacija.

CD audio standard (44 kHz, 16 bita) isto nije samo tako odabran, već itekako ima veze s ljudskim uhom i onime što može registrirati. Sve iznad toga je više manje overkill.

Primjerice, jesi li znao da FM radio ne prenosi ništa iznad 15kHz? ;)

 Tu smo raspravu već imali. Ne mogu nać link koji je bio ostavljen u raspravi vezan za mogućnosti ljudskog uha u kojem je objašnjen naćin na koji su to izveli. U njemu je opisano da su gledali odziv testiranih dali nešto ćuju ili ne. Direktno istraživanje vezano za mogučnosti slušnog organa sam jedino uspio naći da je bilo izvedeno na miševima.
Ne znam zašto si pomenu FM i dali si mislio na filtere u prijemniku, ali za informaciju, RDS pilot se modulira na 57khz

 

Za FM radio, nisam mislio na prijenos signala već na raspon audio signala koji čuješ kada slušaš radio. Da, filteri omogućuju raspon audio signala između 20Hz do 15kHz.

Ljudsko uho je senzor jednako kao i oko, zato imamo vidljivi spektar.

 

Nisi baš puno tražio.

Evo ti jedno istraživanje recimo:

http://scitation.aip.org/content/asa/journal/jasa/122/3/10.1121/1.2761883

 

Nije da je to teško istraživanje za provesti, imaš i online testove za to kolika ti je gornja granica (ako imaš odgovarajuću opremu)

http://onlinetonegenerator.com/hearingtest.html

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.2.2016 10:17 (Chronosus).
13 godina
neaktivan
offline
Re: LG predstavio modularni mobitel G5

Zahvaljujem na linkovima. Zanimljivo mi je da je u testovima većina prisutnih prepoznaje ton na 24kHz-a. No ono što sam tražio je vezano za mogućnosti slušnog organa, a ne percepcije zvuka.

8 godina
odjavljen
offline
Re: LG predstavio modularni mobitel G5

U cemu je razlika? Dzaba ti mogucnost slusnog organa ako ne percipiras rezultat... SLusni organ sam za sebe ne znaci nista. Mozak je taj koji obradjuje signal od slusnog organa...

8 godina
offline
Re: LG predstavio modularni mobitel G5
Nemoj dalje.
16 godina
offline
Re: LG predstavio modularni mobitel G5

Ja cujem kako trava raste. Ajde natrag na temu. Koliko vidim tek ce bit dostupan za preorder 18.03, znaci tjedan dana kasnije nego samsung, malo su s tim zeznuli stvar i potencijalni kupci moraju dugo cekat a jos nista ni o cijeni. Po svemu sudeci bi trebao biti oko 600$

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2016 5:17 (Patrick_cro).
15 godina
neaktivan
offline
Re: LG predstavio modularni mobitel G5
Markić7 kaže...
Torent kaže...
T700 kaže...
Meni se cini da se bude taj modul na dnu razgibao sa vremenom i poceo izgledati kao stara picka. Nadam se da se varam ali sto se tice kvalitete plastike itd kod mene se lg nije dokazao.

 Ni meni ne uliva povjerenje a funkcionalnost mi se isto tako cini vrlo upitna. Ko ce nositi te dodatke po dzepovima? Ne vidim kako su oni to zamislili.....

 Da, inače ovakav način ubacivanja dodataka ima jednu manu. ispod imate veliku rupetinu u koju lakše ulazi vlaga. 

 

Meni bi bilo fora samo radi zamjenske baterije ali ne onu sa grbom nego istu kakva je inače, reicmo ako brzo zamjenite bateriju bez da se smartphone ugasio. Dok se vadi koristi se pomočna unutra koja je samo privremena dok se zamjenjuje glavna. 

 

A sa druge strane grdo bude ako budete nosili i masku koju usput morate skidati kada mjenjate modul. Ajde vidjet čemo kako bude to zaživjelo, premda sam pesimist da će zaživjeti veliki uspjeh.  Ja bi rađe brzo punjenje, recimo u 10 minuta napunite preko 50% baterije ali to nečemo vidjeti u skoroj budučnosti. 

 

 

 http://www.24sata.hr/tech/ovo-smo-cekali-ovaj-telefon-napuni-se-za-samo-15-minuta-462446

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice