Made in Croatia za EU

poruka: 91
|
čitano: 33.580
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Made in Croatia za EU".
14 godina
offline
Re: Made in Croatia za EU
glagoljica kaže...

ne pojeftine li vivax tv nemaju nikakve šanse na tržištu. evo gledam za približno istu lovu LED 81 cm samsung i vivax cijenom ne baš podjednaki, a samsung u A energetskom razredu, a vivax u C!

 

 

Vivax 1080p, Samsung 720p...

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
14 godina
neaktivan
offline
Re: Made in Croatia za EU
lllnuclearlll kaže...

Bolje da radimo nešto kvalitetno što će bit prepoznato u svijetu.

Zato što je svaki današnji brend počeo kao visoko kvalitetan proizvod? Kako da ne...

Danas "smeće", ali ako se stvar primi možda se za 10 godina bude o Vivaxu pričalo kao o kvalitetnom brendu elektronike.

 

Brend ne nastaje preko noći, ono sam sebi proglasiš "mi smo kvalitetni" i odmah postaneš sinonim kvalitete. Najbitnija stvar na monitoru je panel, a panel je od LG-a, dakle da ima potencijala - ima.

 

lllnuclearlll kaže...
Neovisno o tome mislim da ovakvim pristupom nećemo podignut BDP nešto značajno, a u ovoj državi imamo puno malih i većih i jako kvalitetnih firmi tipa DOK-Ing, Rimac automobili, Končar transformatori, itd.

Rimac automobili. Lol. Tvrtka koja proizvodi precijenjeni električni superautomobil za šačicu snobova diljem svijeta, ajde mi složi nešto kvalitetno a za mase. Nije da se meni Concept One ne sviđa, ali oni jednostavno nemaju u cilju postati ozbiljan konkurent na tržištu vozila nego ciljaju na skupu egzotiku. Neće ti ni oni podići BDP.

 

DOK-Ing također proizvodi usko specijalizirana vozila koja popunjavaju određenu nišu. Ne očekuj nekakvu masovnu proizvodnju koja će pokrpati državni proračun. Da su primijećeni u svijetu - jesu (ameri furaju njihove robote za razminiranje), ali potražnja je na tom tržištu općenito niska.

 

Zašto nisi Gredelj spomenuo?

0xBADC0DE
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.5.2013 19:49 (rustweaver).
15 godina
offline
Made in Croatia za EU

Da, ti elektricni autici koje proizvodi domaca firma je isto dobra stvar... mozda preskupi zasad, ali virujem kad bi nasli investitore da bi se lako iscupale puste sci-fi gluposti iz njega i sicevi tapecirani kozom sredozemne medvjedice i napravia pristojan autic "za mase"...

jos kad bi neko iti pomislia o gradnji infrastrukture (punjaca za baterije na benzinskim stanicama?) lako bi zazivia projekt elektricnog autica "za mase" i cijena bi mu pala.

Uostalom, sad je to samo concept (koliko ja znam), proizvedeno je svega par komada, naravno da ce bit skup...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Made in Croatia za EU
mateo kaže...
Uostalom, sad je to samo concept (koliko ja znam), proizvedeno je svega par komada, naravno da ce bit skup...

I cilj mu je biti skupi elitni superauto, neovisno o tome što je trenutno samo koncept.

0xBADC0DE
16 godina
offline
Made in Croatia za EU

Konkretno kod DOK-Ing sam se sjetio i onog malog električnog XD-a, koji je čak pokupio i neke nagrade na sajmovima automobila. Na žalost, sponzora konkretnih nema koliko sam skužio da bi se pokrenula masovna proizvodnja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Made in Croatia za EU
lllnuclearlll kaže...

Konkretno kod DOK-Ing sam se sjetio i onog malog električnog XD-a, koji je čak pokupio i neke nagrade na sajmovima automobila. Na žalost, sponzora konkretnih nema koliko sam skužio da bi se pokrenula masovna proizvodnja.

Koliko god mi XD bio simpatičan, ne vidim ga kao ozbiljan proizvod, za razliku od ostalih vozila koje DOK-Ing zaozbiljno proizvodi i gdje je dobro poznat.

0xBADC0DE
16 godina
offline
Made in Croatia za EU

A ak je Smart postao toliko popularan gradski auto, ne vidim zašto XD nebi. Naravno cijena mu je prepaprena bila dok se najavljivao, tako da pretpostavljam da ništa od toga.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.5.2013 20:03 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Made in Croatia za EU
Smmmmaaack that hvala button!!!!!!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Made in Croatia za EU
lllnuclearlll kaže...

A ak je Smart postao toliko popularan gradski auto, ne vidim zašto XD nebi.

Smart nije električno vozilo, i ktome još dolazi iz Daimlera.

XD je električno vozilo, i dolazi iz DOK-Inga koji baš nije poznat po proizvodnji automobila. Znači moraju premostiti ne jednu nego dvije poteškoće. S druge strane, biznis sa namjenskim vozilima im ide sasvim dobro. Hmm pitam se što će odabrati...

 

Da je XD benzinac imao bi puno veće šanse. Čisti električni auto se još uvijek nalazi u kategoriji skupe igračke.

 

Vratimo se mi radje na Vivaxove televizore i monitore. To je nešto što se zapravo i prodaje.

0xBADC0DE
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.5.2013 20:26 (rustweaver).
13 godina
neaktivan
offline
Made in Croatia za EU

Ma daj čovječe, pa nije bitno kakva je marka ni što se proizvodi, bitno je da Hrvatska krene privlačiti tvrtke kao što to radi Poljska. Samo nek ulažu i zapošljavaju ljude. 

 
3 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Made in Croatia za EU

Pa prvo bi drzava trebala krenuti od poticanja domacih proizvodjaca, i to recimo vlada kupovinom Vivax televizora za ministarstva, policija kupnjom XDa za policiju. Primjer takve suradnje vec imamo u brodogradnji. Bilo bi i pozeljno imati kakav akt koji nalaze da se na natjecajima moze kupiti uvozna stvar pod uvjetom da među domacim proizvodjacima ne postoji slicna i isplatljiva. Iako, nisam siguran jel to popropisima EU.

 

 

Da samo znate koliko po drzavnim firmama postoji Quadro televizora, skart Acer laptopa itd., a sve bi to moglo biti zamjenjeno domacim proizvodima. I to sam samo za primjer dao malo visu tehnologiju, ali valja krenuti od samog namjestaja koji se narucivao iz Italije, stolovi od po 60.000 kn, ima tona primjera.

 
3 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Made in Croatia za EU

Već vidim koliki im je standard u proizvodnom pogonu. Nemaju niti kapu na glavi a kamoli antistatic rukavice. Ne rade kinezi u radnim odijelima zato jer im se sviđa takva moda.

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Made in Croatia za EU
Ma super da je netko počeo sklapati nešto u HR, jer teško se ovo može nazvati proizvodnja, to je sklapanje gotovih dijelova u cjelinu, ali to u osnovi rade i Kinezi. Pa ako MSan može dovoljno platiti ljude, a da budu konkurentni kinezima i korejancima onda super.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Made in Croatia za EU

sve super samo su trebali uzet drugo ime za to, u HR svi znamo da "ne valja" vivax , a ljudi nece ni cut za ovu vijest

 
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Made in Croatia za EU
Keops kaže...

Ma daj čovječe, pa nije bitno kakva je marka ni što se proizvodi, bitno je da Hrvatska krene privlačiti tvrtke kao što to radi Poljska. Samo nek ulažu i zapošljavaju ljude. 

Hrvatsku ne moš nikako sa Poljskom uspoređivat,Nevinašce to je država sa 40 milijuna stanovnika dakle vrlo veliko tržište u usporedbi s našom mizernom/upropaštenom situacijom.{#}

 

Ako treba Hrvatsku s nečim usporedit to je Slovačka, vrlo sličan broj stanovnika uostalom i korjeni su nam slični.No situacija u Slovačkoj je osjetno bolja nego kod nas, to je odavno poznato iako Slovaci nemaju mora pa onda niti nikakve zarade od takvog turizma kaj drugo.Cool

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
16 godina
offline
Re: Made in Croatia za EU
metak kaže...

 

 

Da samo znate koliko po drzavnim firmama postoji Quadro televizora, skart Acer laptopa itd., a sve bi to moglo biti zamjenjeno domacim proizvodima. I to sam samo za primjer dao malo visu tehnologiju, ali valja krenuti od samog namjestaja koji se narucivao iz Italije, stolovi od po 60.000 kn, ima tona primjera.

 nisi pročitao moj potpis jel?
Quadro je isto hrvatska firma. Vlasnik Nenad Jagodić, lnem-Electronic d.o.o.
to što imaju registraciju na "švicarskoj adresi" ne znači u praksi ništa, to su
virtualna sjedišta firme sa nula zaposlenih.

ChillyBoy kaže...

Već vidim koliki im je standard u proizvodnom pogonu. Nemaju niti kapu na glavi a kamoli antistatic rukavice. Ne rade kinezi u radnim odijelima zato jer im se sviđa takva moda.

 Dobro si primjetio, ali kinezi proizvode, naši sklapaju. Za sklapanje su antistatički podovi uvrh glave.
Ako i to. Mislim realno, mogu te televizore nuditi i u kitu drito iz kine, nekom sa mrvu tehničkog iskustva
nije ga teže sklepati nego prosječan PC.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.5.2013 21:54 (overhaul).
15 godina
offline
Made in Croatia za EU

Polako vi što pljujete Quadro. Imam već 9 godina njihov TV dan danas radi kao zmaj, nikad ni jedan problem. Stric je kupio Sonya nakon mene i crko mu je, moj još uvijek dere, sad u konobi ili za rezervu :)  Isto tako SmartVision i SmartBox, isto ajmo reći "šrot" marka pa sam tad bio uzeo cijeli komplet, taj Quadro TV,  SmartVision DVD i SmartBox zvučnike. TV tada 1500 kn, DVD + zvučnici (kućno kino) 750 kn. Ništa im ne fali. DVD sve guta, čak i oštećene DVD-e, još to sve radi, zvučnici sviraju odlično S OBZIROM NA CIJENU. DVD je jedino riknuo nakon što je bio nekoliko mjeseci u jaaako vlažnom prostoru, popravio sam ga za 0 kn uz šačicu predznanja oko elektronike i vozit će on još godinama u apartmanu za turiste jer ja više ne gledam DVD, sad su in Android Smart TV stickovi {#}

 

Ako je Vivax bolji od Quadra i ako koristi LG panele (trenutno imam LG smart tv i televizor je BOMBA, slika je odlična, iako vjerujem da neće takve panele davat Vivaxu {#}), imaju itekako šanse i neka im je sa srećom. Barem se netko sjetio pokrenuti u lijepoj našoj. I slažem se s već spomenutim komentarima; nitko nije počeo preko noći i preko noći ostvario brend. Prvo se počinje sa šrotom, jer odakle pare? Kad krene zarada, kad se proširi (pod uvjetom da nisu baš katastrofalno loši pa da si dodatno izblamiraju brend), počinju i kvalitetnije stvari i lagano se probija.

 

I veliki plus za gore spomenutu ideju da bi sve državne firme, pa i sabor i sve ostalo trebalo kupovati hrvatske proizvode svugdje gdje je to moguće. Tako bi ipak nešto novca ostajalo unutra a te firme bi dobile priliku za povećat kvalitetu, proširit proizvodnju i poboljšat ili krenut u izvoz.

 

I btw. do danas nisam znao da je Vivax naš brend {#}

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.5.2013 21:54 (Injection).
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Made in Croatia za EU

Radim u maloprodaji i prodajem među ostalim i Vivax tv-e.

Problem je što je Msan počeo lijepiti nove deklaracije na tv-e Kineske proizvodnje gdje piše Zemlja podrijetla: Hrvatska.

Ispod iste te naljepnice piše Made in China.

 

Fotkam sutra pa stavim ovdje :)
E sad, vjerovatno će ih početi sklapati ovdje kao što Samsung radi u Slovačkoj, Mađarskoj a LG Poljskoj...

Možete samo pogađati od kud si njihove komponente, sve je to Kina unutra...Manje je bitno što to šarafa Rumunj, Mađar ili Poljak.

 

Ali to je i tako normalno, proizvodnja elektronike je tamo ionako najjeftnija.

A što se tiče razlike Quadra i Vivaxa, Vivax ima kud i kamo oštriju sliku, normalniju boju i bolji odziv nego bilo koji Quadro.

Ako ne vjerujete, organizirat ću vam prezentaciju :)

BF3 nick: mrxa [CROG]
15 godina
offline
Re: Made in Croatia za EU
Injection kaže...

Polako vi što pljujete Quadro. Imam već 9 godina njihov TV...

 

Pretpostavljam da se radi o CRT-u...oni su Turska proizvodnja (većina) i kud i kamo su kvalitetniji.

Ima i dobrih serija Quadro LCD-a iako su ove zadnje serije opako zeznuli. Blijede boje koje je nemoguće poštelati, općeniti odziv valjda 35ms (gray-to-gray možda je 4ms).

Ok je to za neku baku kojoj su bitna veća slova i da vidi čitat, za gledanje filmova ili sporta, to je smrt za oči.

 

Do ulaska Quadro LCD-a na naše tržište imali su 36 mjeseci jamstva, a kad su ovi skužili kojim tempom TFT ekrani odlaze, odmah smanjiše na 24 mjeseca.

To sve govori.

BF3 nick: mrxa [CROG]
15 godina
offline
Vivax - Made in Croatia za EU

I da još nadodam (zadnje danas obećavam hehe), poznavajući koja garda radi u Msan-u, ovo je 99% plaćeni oglas.

 

BF3 nick: mrxa [CROG]
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Made in Croatia za EU

kolko gluposti ovdje, vivax i quadro obicno smece? imam quadro klimu i lcd tv, klima odlicno radi vec 6-7 godina. tv radi bez greske 2 godine. radio prijemnici su mi od vivaxa i uredno rade(jedino se potrgala ona antena no to je lose napravljeno). da zakljucim, vivax i quadro nisu proizvodaci koji ce kao lg i samsung izbacivat novitete, ili najnovije tehnologije, ili vrhunsku kvalitetu izrade, no ni ne kostaju kao ta dva navedena, ako vam treba proizvod koji necete koristit stalno i koji vam je za umjerenu upotrebu(npr tv u spavacoj sobi) ta dva proizvodaca su dobra jer su jeftini a i daju dosta garancije.

inace samo kreten moze rec da je ova odluka losa, covjece pa bilokakva proizvodnja je za neku zemlju dobra, nek proizvode doslovno smece sto me briga glavno da se otvore nova radna mjesta, da se nesto radi i kod nas, lijepo je to cut, a i vidjet na necemu made in croatia. bilo bi mi drago da se jos takvih "smeca" krene proizvodit kod nas.

Moj PC  
5 0 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
Made in Croatia za EU

Ajde fala qrcu, napokon neka pozitivna vijest.

 

Nova radna mjesta, proizvodnja kod nas (u jbte to već dugo nisam čuo {#}), širenje diljem EU, ubiranje poticaja.

 

{#}

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Made in Croatia za EU
Nisam mogao vjerovati da će zbilja nešto proizvoditi kod nas
Svaka čast i samo želim što više takvih investicija
robimarko@gmail.com
15 godina
offline
Made in Croatia za EU

Zaposlit ce se 30 radnika jednoga dana a koliko u HR svaki dan ostaje bez posla ? Ok svaka proizvodnja je dobra ali žalosno je da ovo baš i nije vrijedno spomena (u smislu izvlačenja HR iz gofana) jer nama treba vlastita proizvodnja od vlastitih dobara, žele od nas napravit pomočne radnike velikoj kini ili robove mocnijim europljanima.. 25% ce se prodati u HR?, nas zanima izvoz tj uvoz "novaca" 

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Made in Croatia za EU
bik kaže...

Zaposlit ce se 30 radnika jednoga dana a koliko u HR svaki dan ostaje bez posla ? Ok svaka proizvodnja je dobra ali žalosno je da ovo baš i nije vrijedno spomena (u smislu izvlačenja HR iz gofana) jer nama treba vlastita proizvodnja od vlastitih dobara, žele od nas napravit pomočne radnike velikoj kini ili robove mocnijim europljanima.. 25% ce se prodati u HR?, nas zanima izvoz tj uvoz "novaca" 

 

Gle, u Hrvatskoj sve što je nekada dobro radilo, firme koje su zapošljavale 20-30 tisuća ljudi, i više su prodane nakon rada za mizerne novce i sve je pokradeno .. To svi već znaju, stoga bolje makar nešta proizvoditi, pa makar i za Kinu... 

 

 

Vivax kao Vivax, ništa posebno, ali zašto ne kupiti ako imaš slab budžet, posluži .. Netko tko nije neki prevelik fanatik sasvim odlično gleda na tu marku .. 

GL&HF
15 godina
offline
Re: Made in Croatia za EU
bik kaže...

Zaposlit ce se 30 radnika jednoga dana a koliko u HR svaki dan ostaje bez posla ? Ok svaka proizvodnja je dobra ali žalosno je da ovo baš i nije vrijedno spomena (u smislu izvlačenja HR iz gofana) jer nama treba vlastita proizvodnja od vlastitih dobara, žele od nas napravit pomočne radnike velikoj kini ili robove mocnijim europljanima.. 25% ce se prodati u HR?, nas zanima izvoz tj uvoz "novaca" 

 

pa nemogu zaposlit 150 radnika kad mogu samo 30, i nisu oni krivi sto ljudi ostaju bez posla svaki dan. bitno je da se nesto otvara kod nas i da ima i neceg pozitivnog u svom ovom sranju koje nas okruzuje.

15 godina
offline
Re: Made in Croatia za EU
BTW, sumnjam da je Quadro domaća firma. Imam negdje u šupi onaj prastari švabski Quelle katalog, negdje '89-90. godina... Prepun je Quadro proizvoda, nekako mi to smrdi.
K
15 godina
offline
Re: Made in Croatia za EU

Bilo bi lijepo da se nešto veliko pokrene u Hrvatskoj, a kada iskreno gledamo kod nas se radnike i ne plaća nešto posebno .. 

 

Mladi ljudi nemaju izbora, ili će ležati u kući sa starcima ili će ići u inozemstvo i tako polako propada i ova država .. No dobro, to sad već povlači politiku za sobom, a ovo nije forum za to .. 

GL&HF
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.5.2013 0:36 (AmD).
15 godina
offline
Re: Made in Croatia za EU

I ja sam govorio globalno (makroekonomski) obaziruci se na predhodne komentare,

gledajuci mikroekonomski ovo je super za tu firmu i tih par radnika, inace ne bih ovo nazvao proizvodnjom nego prodajom tkz prepakiranjem.. nadam se necemu vecem u HR a o tome još ni govora.

16 godina
offline
Re: Made in Croatia za EU
Korky kaže...
BTW, sumnjam da je Quadro domaća firma. Imam negdje u šupi onaj prastari švabski Quelle katalog, negdje '89-90. godina... Prepun je Quadro proizvoda, nekako mi to smrdi.

 Jel lakše sumnjat ili naučit i znat? Vjerujem da je nekad bilo prvo, ali danas udaljeno na klik mišem...
Pobrkao si Quadro sa Quelleovim kućnim brandom Universum, prije nego je Quelle rasformiran i prodan prvo koncernu 
Karstadt AG a potom 2011. kompaniji OTTO. Sad ima neke druge kućne marke
(quadro svakako ne, nego nekakve nama nepoznate Orion, SEG, ANSMANN.. ) ali ne pratim više detaljno
koji su od njega, koji od sličnog Neckermanna jer odavno ne naručujem kataloge.
Vivaxa i Quadroa čak uopće ni nema na popisu proizvođača u wikipediji.
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_television_manufacturers

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice