WP7 bez copy-pastea

poruka: 77
|
čitano: 14.428
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "WP7 bez copy-pastea".
15 godina
offline
RE: WP7 bez copy-pastea
username kaže...

Izgleda da više nije u modi izbaciti potpuno funcionalan OS za mobitele. Barem što se M$ i Applea tiče.

Možda C/P bude dostupan preko bing store-a za tričavih, pišljivih $49,99. Ako daš za nebrandirani mob 4-5 hiljki kaj ti je još parsto kuna za C/P...

16 godina
neaktivan
offline
WP7 bez copy-pastea

Fakat ne znam kaj se toliko čudite.

 

Nije da su izbacili jedan feature nego su izbacili cijeli Windows Mobile.

 

Windows Phone 7 Series (glupog li imena) je rađen, ajmo reći, skoro od nule (sučelje su djelomično pokupili sa Zune HD - link).

Dakle, nisu izbacili copy/paste, nego ga još nisu implementirali u sučelju, a zaključili su da neće ni stići do puštanja u prodaju.

Ovdje ne branim Microsoft. Svaki ozbiljniji smartphone OS bi morao imati copy/paste. Mnogi su sa pravom ismijavali iPhone zbog tog nedostatka, ali Apple je u međuvremenu to ispravio.

 

Sad jedino ostaje za vidjeti koliko će trebati Microsoftu ta kopira Apple-ovo rješenje. Kopiranje im dobro ide u zadnje vrijeme :-)

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
WP7 bez copy-pastea

Ma hebi ti to, kako su počeli izbacivat iz tog WP7 na kraju ćeš još dobit mobitel i instalacijsku disketu win3.11 da si sam instaliraš. Sve mi se manje i manje sviđa taj WP7, ipak ja ostajem na E-Series...

There's no SAVE GAME in real life!!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: WP7 bez copy-pastea
dark_wizz kaže...

Ma hebi ti to, kako su počeli izbacivat iz tog WP7 na kraju ćeš još dobit mobitel i instalacijsku disketu win3.11 da si sam instaliraš. Sve mi se manje i manje sviđa taj WP7, ipak ja ostajem na E-Series...

Win 3.11 je puno mocniji od ovog. ;)

Ne bogohuli. :P

- Psiho246
14 godina
neaktivan
offline
RE: WP7 bez copy-pastea
kowach kaže...

ne, oni su to izjavili samo da dignu medijsku prašnu i da ljudi više pričaju o wp7, što su i uspijeli. to je sve marketing!

http://gizmodo.com/5496351/windows-phone-7-will-get-copy--pasteafter-launch

 

 

 

"As it turns out, the development team actually knows exactly how they will be implementing copy & paste in WP7S but did not believe it could be implemented without affecting the release schedule they've committed too and therefore will be including it in an update down the road."

 

16 godina
offline
WP7 bez copy-pastea

Neka ih ovo potopi. Imali su sve, bili su "najjači", a sada sve ovo... goodbye M$

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: WP7 bez copy-pastea
Xanzzu kaže...
kowach kaže...

ne, oni su to izjavili samo da dignu medijsku prašnu i da ljudi više pričaju o wp7, što su i uspijeli. to je sve marketing!

http://gizmodo.com/5496351/windows-phone-7-will-get-copy--pasteafter-launch

 

 

 

"As it turns out, the development team actually knows exactly how they will be implementing copy & paste in WP7S but did not believe it could be implemented without affecting the release schedule they've committed too and therefore will be including it in an update down the road."

 

Ne da mi se čitat članak, ali potpuno mi je nerazumljivo da o tome od početka nisu vodili računa, obzirom da to već postoji na 6.5, da su popljuvali iPhone zbog neimanja iste stvari, a android to već ima

16 godina
neaktivan
offline
RE: WP7 bez copy-pastea
kowach kaže...

ne, oni su to izjavili samo da dignu medijsku prašnu i da ljudi više pričaju o wp7, što su i uspijeli. to je sve marketing!

I bio si u pravu - objasnili su da c/p dolazi nakon izlaska! :-)

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
16 godina
neaktivan
offline
RE: WP7 bez copy-pastea
naxeem kaže...
kowach kaže...

ne, oni su to izjavili samo da dignu medijsku prašnu i da ljudi više pričaju o wp7, što su i uspijeli. to je sve marketing!

I bio si u pravu - objasnili su da c/p dolazi nakon izlaska! :-)

Ako se smiluju. A sto dolazi nakon izlaska ako su rekli da to korisnicima ne treba? Kao i apple ne treba multitaskng pa odjednom treba. JEl treba ili ne.

15 godina
odjavljen
offline
WP7 bez copy-pastea

Prodajem kuću. Istina, sada je samo zemljište, ali napravit ću zidove i krov nakon što se kupac useli (i naravno iskešira pare).

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
 
6 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
WP7 bez copy-pastea

kao što su neki već primjetili, OS je pisan iznova i implementacija c/p, multitaskinga i ostalog je ostavljena za kasnije, neodređeno vrijeme. Isto kao i apple, odlučili su ne puštati rješenja i opcije van prije nego su izvedbe maksimalno optimizirane i ispeglane. Pametno!

A.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: WP7 bez copy-pastea

Sta pametno. Genijalno. Samo sto je win mobile imao copy paste u prijasnjim verzijama. Sad odjednom ne mogu to ispeglati? Ako je razlog ispeglanost ja bih onda rekao nesposobnost programera. Kako onda svi drugi to imaju? Oni su glupi i neispeglane funkcije pustaju vani? Pa ima li bazicnije funkcije na windowsima bilo koje verzije od multitaskinga i copy paste?

15 godina
odjavljen
offline
RE: WP7 bez copy-pastea
artfull kaže...

kao što su neki već primjetili, OS je pisan iznova i implementacija c/p, multitaskinga i ostalog je ostavljena za kasnije, neodređeno vrijeme. Isto kao i apple, odlučili su ne puštati rješenja i opcije van prije nego su izvedbe maksimalno optimizirane i ispeglane. Pametno!

Hvala, upravo mi je tvoj post otvorio oči.

Microsoft je odlučio krenuti u direktnu konkurenciju iPhone-u i napravio je par poteza koji za rezultat imaju upravo ovo: Najzagriženiji Apple-ovac na forumu brani WP7. Steve Jobs, beat that!

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.3.2010 18:42 (MrBlc).
16 godina
neaktivan
offline
WP7 bez copy-pastea
Pa meni je to logično. Krenuli su se natjecati sa appleom i sonijem u potrosackoj elektronici i multimediji. Odbacili su stari i pregazeni win 6.5 i krenuli pisati OS iznova. Očigledno je da im uzor iPhone + AppStore. očigledno da neće stići implementirati c/p na zadovoljavajuci način kao ni multitasking etc. Pretpostavljam da će rjesiti kroz updateove. Jedini problem je sto je Apple ima
par godina prednosti. :)
A.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: WP7 bez copy-pastea

Ne znam kako vi ljudi al kad procitam da je izbacivanje funkcija napredak ne znam dal da se smijem il da placem.

14 godina
odjavljen
offline
WP7 bez copy-pastea

Ako stvarno nešto takvo naprave bit će to jedna od ''inovacija'' za promašaj desetljeća. Što je slijedeće, pretraživanje imenika u mobitelu pomoću www bing.com? Uz obavezan pristup internetu?

The river tells no lies, yet standing at its shores the dishonest man still hears them
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: WP7 bez copy-pastea
Danijel14 kaže...

Ako stvarno nešto takvo naprave bit će to jedna od ''inovacija'' za promašaj desetljeća. Što je slijedeće, pretraživanje imenika u mobitelu pomoću www bing.com? Uz obavezan pristup internetu?

To bi bilo odlično (iako nepotrebno). Imati bing (bilo kakav pretraživački engine) za mobitel je fantastična stvar.

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
14 godina
odjavljen
offline
RE: WP7 bez copy-pastea
naxeem kaže...
Danijel14 kaže...

Ako stvarno nešto takvo naprave bit će to jedna od ''inovacija'' za promašaj desetljeća. Što je slijedeće, pretraživanje imenika u mobitelu pomoću www bing.com? Uz obavezan pristup internetu?

To bi bilo odlično (iako nepotrebno). Imati bing (bilo kakav pretraživački engine) za mobitel je fantastična stvar.

 Da, ali ne za neke osnovne funkcije.

The river tells no lies, yet standing at its shores the dishonest man still hears them
16 godina
neaktivan
offline
RE: WP7 bez copy-pastea
logic kaže...

Ne znam kako vi ljudi al kad procitam da je izbacivanje funkcija napredak ne znam dal da se smijem il da placem.

ajde ajde, nije sve tako crno. :D Bolje da su odlučili prestati trošiti resurse na sljepu ulicu od OSa i krenuli iznova. To se svako toliko mora dogoditi. Novi OS će unatoč nekim "sitnicama" koje će zapravo primjećivati mali broj naprednijih usera biti bolji od starog, a naprednije funkcije, ako ih tako možemo zvati, biti će implementirane naknadno. OS će ionako koristiti c/p i multitasking na nekoj razini. Naravno pretpostavka je da ostalo odrade kako treba.

A.
16 godina
neaktivan
offline
RE: WP7 bez copy-pastea

Naravno napravice kopiju iphone osa koji nema "napredne funkcije" ali je sminka i sve radi glatko i ima najsposobnij eprogramere koji cak u verziji 4 os-a uvodi te "napredne funcije" koje postoje otkako je smatrphoneova al su odjednom sa iphonem postale "napredne" i nepotrebne. Naravno svi drugi osovi na smartphoneovima su zaostali i programirali su ih losi programeri za glupe i nenapredne korisnike pa imaju copy paste i multi tasking. Katastrofa al ne za mene. Uvijek ostaje symbian koji ima te "napredne funkcije" za napredne korisnike. Bitno je da mozes zumirati sa dva prsta a sto moras poziv na sastanak koji si dobio na mail ili sms prekucavati u kalendar ili podsjetnik je "napredna funkcij" i poptuno nepotrebna za poslovne ljudie za koje je tako napredna smartphone iz 21 vijeka namijenjen. Pravi napredni smartphone. Nema dalje. 

16 godina
neaktivan
offline
WP7 bez copy-pastea
Tako nekako. Samo vidiš, symb i win 6 su imali te neke "napredne funkcije" al meni je i dalje iPhone OS bio daleko bolji i brzi i jednostavniji za korištenje. Neke funkcije koje galerije rjesiti će neovisne firme preko marketplace a a neke se neće ni primjetiti da fale jer je OS drugačije koncipiran. Kad ga ispeglaju nitko vise neće žaliti za starim.

Meni je zabavno da se MS prvi put odlučio u zadnje vrijeme za radikalan Rez. Kod applea je to uobičajeno, promjena platforme, OSa, whatever... kidanje sa
tradicijom i kompatibilnoscu.
A.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: WP7 bez copy-pastea

I zdravim razumom. Ne komentarisem sta je tebi ok. Nekome je i 3310 nokia prekomplikovana a meni je iphon mob za debilcice (bez uvrede) a i ovaj ce biti izgleda. Mada necu zaliti jer mi win mobile nikad nije bio drag.

16 godina
neaktivan
offline
RE: WP7 bez copy-pastea
logic kaže...

I zdravim razumom. Ne komentarisem sta je tebi ok. Nekome je i 3310 nokia prekomplikovana a meni je iphon mob za debilcice (bez uvrede) a i ovaj ce biti izgleda. Mada necu zaliti jer mi win mobile nikad nije bio drag.

a jbg, grješiš. Ja sa iPhoneom napravim jednostavnije i brže sve što drugi sa znatno "naprednijim" opcijama. Osim što ne gledam flash reklame :D

A.
16 godina
offline
RE: WP7 bez copy-pastea
artfull kaže...
Tako nekako. Samo vidiš, symb i win 6 su imali te neke "napredne funkcije" al meni je i dalje iPhone OS bio daleko bolji i brzi i jednostavniji za korištenje. Neke funkcije koje galerije rjesiti će neovisne firme preko marketplace a a neke se neće ni primjetiti da fale jer je OS drugačije koncipiran. Kad ga ispeglaju nitko vise neće žaliti za starim.

Meni je zabavno da se MS prvi put odlučio u zadnje vrijeme za radikalan Rez. Kod applea je to uobičajeno, promjena platforme, OSa, whatever... kidanje sa
tradicijom i kompatibilnoscu.

iPhone OS nije brzi.

Usporedi Symbian mobitel i iPhone mobitel iste procesorske snage i vidjet ces da su iste ili vrlo slicne brzine.

iPhone OS je fluidniji.

- Psiho246
16 godina
offline
RE: WP7 bez copy-pastea
artfull kaže...
logic kaže...

I zdravim razumom. Ne komentarisem sta je tebi ok. Nekome je i 3310 nokia prekomplikovana a meni je iphon mob za debilcice (bez uvrede) a i ovaj ce biti izgleda. Mada necu zaliti jer mi win mobile nikad nije bio drag.

a jbg, grješiš. Ja sa iPhoneom napravim jednostavnije i brže sve što drugi sa znatno "naprednijim" opcijama. Osim što ne gledam flash reklame :D

Flash stranice su svugdje i ne koriste samo za reklame, ne zavaravaj se.

Vecina drzavnih stranica koristi flash. Takodjer stranice fakulteta (hoces pogledat kad su ti predavanja? E ne moze!)

90% aplikacija na facebook-u. Velika vecina online igara opcenito.

Youtube.

Ima jos hrpa, al se sad ne mogu sjetiti.

- Psiho246
16 godina
neaktivan
offline
RE: WP7 bez copy-pastea
artfull kaže...
logic kaže...

I zdravim razumom. Ne komentarisem sta je tebi ok. Nekome je i 3310 nokia prekomplikovana a meni je iphon mob za debilcice (bez uvrede) a i ovaj ce biti izgleda. Mada necu zaliti jer mi win mobile nikad nije bio drag.

a jbg, grješiš. Ja sa iPhoneom napravim jednostavnije i brže sve što drugi sa znatno "naprednijim" opcijama. Osim što ne gledam flash reklame :D

Mislis ono sto mozes napraviti napravis brze.

16 godina
neaktivan
offline
RE: WP7 bez copy-pastea
Psiho246 kaže...
artfull kaže...
logic kaže...

I zdravim razumom. Ne komentarisem sta je tebi ok. Nekome je i 3310 nokia prekomplikovana a meni je iphon mob za debilcice (bez uvrede) a i ovaj ce biti izgleda. Mada necu zaliti jer mi win mobile nikad nije bio drag.

a jbg, grješiš. Ja sa iPhoneom napravim jednostavnije i brže sve što drugi sa znatno "naprednijim" opcijama. Osim što ne gledam flash reklame :D

Flash stranice su svugdje i ne koriste samo za reklame, ne zavaravaj se.

Vecina drzavnih stranica koristi flash. Takodjer stranice fakulteta (hoces pogledat kad su ti predavanja? E ne moze!)

90% aplikacija na facebook-u. Velika vecina online igara opcenito.

Youtube.

Ima jos hrpa, al se sad ne mogu sjetiti.

Obzirom mi je to struka i kruh mogu samo primjetiti da je neodgovorno i neozbiljno i inače raditi full flash stranice ili koristiti flash gdje nije potrebno, i svaki studio koji drži do sebe takvo što izbjegava zbog (ne)funkcionalnosti. Izuzetak su prezentacijski i multimedijalni sadržaji. Osobno mi još nije zatrebao flash na iPhoneu.

A.
16 godina
neaktivan
offline
RE: WP7 bez copy-pastea

Slazem se samo sto je realnost  da je flash zastupljen svugdje i svuda.

14 godina
protjeran
offline
RE: WP7 bez copy-pastea
Psiho246 kaže...
artfull kaže...
logic kaže...

I zdravim razumom. Ne komentarisem sta je tebi ok. Nekome je i 3310 nokia prekomplikovana a meni je iphon mob za debilcice (bez uvrede) a i ovaj ce biti izgleda. Mada necu zaliti jer mi win mobile nikad nije bio drag.

a jbg, grješiš. Ja sa iPhoneom napravim jednostavnije i brže sve što drugi sa znatno "naprednijim" opcijama. Osim što ne gledam flash reklame :D

Flash stranice su svugdje i ne koriste samo za reklame, ne zavaravaj se.

Vecina drzavnih stranica koristi flash. Takodjer stranice fakulteta (hoces pogledat kad su ti predavanja? E ne moze!)

90% aplikacija na facebook-u. Velika vecina online igara opcenito.

Youtube.

Ima jos hrpa, al se sad ne mogu sjetiti.

Ne bulazni. Flash igre igrati na mobitelu? Dobar dio ih se vuce i na solidno jakim desktopima, a ti bi ih igrao na npr. nokii 5800 kojoj kad stavis neku malo zahtjevniju temu crkava. Inace, iphonovo sucelje se moze izmodati sa bezbroj tema i promijenit ga do neprepoznatljivosti i uvijek leti i to na 3G a ne 3GS.

Nevjerojatno je kako uvijek moras sve sta je bolje na iphonu negirat ili umanjivat al ako to volis meni ne smeta. Mozda nekog naivca i uvjeris da symbian nije sporiji, al ja ti se bar imam pravo smijat dok to radis :))))))))

16 godina
offline
RE: WP7 bez copy-pastea
artfull kaže...

Obzirom mi je to struka i kruh mogu samo primjetiti da je neodgovorno i neozbiljno i inače raditi full flash stranice ili koristiti flash gdje nije potrebno, i svaki studio koji drži do sebe takvo što izbjegava zbog (ne)funkcionalnosti. Izuzetak su prezentacijski i multimedijalni sadržaji. Osobno mi još nije zatrebao flash na iPhoneu.

 

logic kaže...

Slazem se samo sto je realnost  da je flash zastupljen svugdje i svuda.

Upravo to, ti mozes plakat da je to neodgovorno koliko god ti hoces, ali cinjenica je da je hrpa stranica napravljeno tako i da su necitljive na iPhone OS-u.

- Psiho246
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice