Rudarenje - može li biti isplativo izdvojena tema

poruka: 2.518
|
čitano: 736.440
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Ivan Majstorovic kaže...
funny games kaže...
Ivan Majstorovic kaže...
funny games kaže...
Ivan Majstorovic kaže...
funny games kaže...
Ivan Majstorovic kaže...
funny games kaže...
D3lBoy kaže...

port 5555

 I dalje problem,koji god port promjenim i dalje problem,evo ovako izgleda

 Pa ajde ako vam nije problem uslikajte comande u bath file-u. sstratum point za phoenix i ethermine pool bi bio 4444

 Evo slika u prilogu,koji god miner koristim isto se događa.Čak i sa drugim cryptom

 Prvo obrisite ovaj US iz komande.

 isto se događa,nema to utjecaja na to

 I to kazete sa bilo kojim miner programom? Ovako to mora izgledati, samo sa vasom wallet adresom i onda radi kako vidite. Ako je i vama tako nastimano i neradi, nazalost neznam gdje bi bio problem.

 

 Namjestio sam ja sve dobro,jer cijeli dan radi normalno i onda kasnije u noć počnu problemi.0 hash rate,CDM server port 3333 fail.Evo sada radi normalno.Tako je bilo jučer i prekjučer...

 Ako je tako sa svakim miner programom koji ste probali, dajem ruku u vatru da je neki firewall problem ili nesto slicno. Sto koristite od toga na vasem racunalu?

 -cdm 1 -cdmport 3334 dodana ta naredba pa cemo viditi. Sada sat vremena radi bez greske.Ugasio sam u očaju adblocker i u biosu promjenio postavke  za pcie expres.nadam se najboljem.

14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

JA dramim svaki dan dal cu uspjet izvuc 300€ sto sam pretoplatio grafu dok ne pukne balon, a vi tu raspravljate dal ulozik 50k kn i uletit u rudarenje..

 

 

 

 

R33mba#2892
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R3nchi kaže...

JA dramim svaki dan dal cu uspjet izvuc 300€ sto sam pretoplatio grafu dok ne pukne balon, a vi tu raspravljate dal ulozik 50k kn i uletit u rudarenje..

 

 

 

 

 

Pa od onih 50 milijardi eura duga dobar dio završi u privatnim džepovima, treba to negdje i uložit

 

https://javnidug.manjiporezi.hr/

 

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R3nchi kaže...

JA dramim svaki dan dal cu uspjet izvuc 300€ sto sam pretoplatio grafu dok ne pukne balon, a vi tu raspravljate dal ulozik 50k kn i uletit u rudarenje..

 

 

 

 

 300€?

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
funny games kaže...
D3lBoy kaže...

port 5555

 I dalje problem,koji god port promjenim i dalje problem,evo ovako izgleda

I dalje ti stoji port 4444, promjeni port u 5555 i saveaj kao .bat ne .txt i pokreni. Evo ti ukupno kako pool treba izgledat za eu ethermine: -pool ssl://eu1.ethermine.org:5555. Drugi pool ti ne treba

Battlelog: D3lBoy-00
11 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Ima netko iz zg viska hdmi dummy za prodat?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
njuskac kaže...

Ima netko iz zg viska hdmi dummy za prodat?

 Provjeri na fejs grupi sistemci relaxed. Znam da je netko tamo nudio nedugo

13 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
johnyaces777 kaže...

nego kakva bi konfiguracija bila optimalna,gledao sam ovako nešto čisto jer ima jedino u sastavu 3090 u prodaji,i ka 60 mjeseci je garancija,iako pretpostavljam da se to ne odnosi na grafu,koja je možda 36mj...

 

 

https://www.instar-informatika.hr/racunalo-instar-gamer-anubis-pro-intel-core-i9-10900k-up-to-53ghz-vodeno-hladenje-32gb-ddr4-1tb-nvme-ssd-nvidia-geforce-rtx3090-24gb-no-odd-5-god-jamstvo/10900K-ANU-SSD1TB-3090/product/

 Budi oprezan s tom firmom, puno toga kao imaju, a onda poslije čekaš tjednima. Uz to tih 5 god. garancije ti vrijedi samo ako svake godine nosiš računalo kod njih na servis i to platiš oko 200kn, nije neka lova, ali nije ni zgodno "nositi" na servis posebno ako nisi u ZG ili tamo gdje imaju poslovnicu.

 

Po meni ti je 3080 bolji izbor od 3090, a nisu loše ni 3060 Ti ili 3070. RX 5700 XT je isto ok.

14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Napokon došla..

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
D3lBoy kaže...
funny games kaže...
D3lBoy kaže...

port 5555

 I dalje problem,koji god port promjenim i dalje problem,evo ovako izgleda

I dalje ti stoji port 4444, promjeni port u 5555 i saveaj kao .bat ne .txt i pokreni. Evo ti ukupno kako pool treba izgledat za eu ethermine: -pool ssl://eu1.ethermine.org:5555. Drugi pool ti ne treba

 Pokusao ali nije do toga.Za sada je sve ok,napravio sam naredbu u postu iznad i za sada sljaka...hvala svakako

10 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
x18x05x kaže...

Napokon došla..

 Koliko milijardi?

Battlelog: D3lBoy-00
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
D3lBoy kaže...
x18x05x kaže...

Napokon došla..

 Koliko milijardi?

 Ne pitaj. :)

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
10 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Napravio sam usporedbu između samostalnog rudarenja u etherpoolu i nicehasha, pa evo rezultati ako nekoga zanima.

Koristio sam undervoltanu rtx 2060 (Core: 1620 MHz, MEM: 7500 MHz, Volt: 800 mV), rudario po 24 sata, u oba slučaja sam imao hashrate oko 30 MH/s uz potrošnju GPU-a od 100W.

 

1. Ethermine pool, Gminer, ethash algoritam. - izrudario 0,0017 ETH = 2,88 $ na dan

2. Nicehash, Quickminer - dobio 0,00004513 BTC = 2,49 $ na dan

Moj PC  
2 0 hvala 5
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Kresaux kaže...

Napravio sam usporedbu između samostalnog rudarenja u etherpoolu i nicehasha, pa evo rezultati ako nekoga zanima.

Koristio sam undervoltanu rtx 2060 (Core: 1620 MHz, MEM: 7500 MHz, Volt: 800 mV), rudario po 24 sata, u oba slučaja sam imao hashrate oko 30 MH/s uz potrošnju GPU-a od 100W.

 

1. Ethermine pool, Gminer, ethash algoritam. - izrudario 0,0017 ETH = 2,88 $ na dan

2. Nicehash, Quickminer - dobio 0,00004513 BTC = 2,49 $ na dan

 Da ali cijena eth je razlicita u ta dva dana tak da bi trebao rudarit istovremeno sa dvije kartice.. 

11 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Kad se regas na NICEHASH,trazi tax ID...šta je to...?di se to zna i vidi...?upalio sam čisto za probu,nešto je majnalo sitno,ali tog nema u walletu,valjkda dok ne ispunim profil?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Izračun sam napravio s današnjom cijenom da bude usporedivo. Znači izrudareni ETH x cijena danas, dobiveni BTC x cijena danas.

Ovo je "bruto" profitabilnost s ciljem usporedbe dvije metode. Za stvarni profit bi trebalo uzeti u obzir struju, naknade za povlačenja na wallet, konverzije u mjenjačnicama i naravno promjene cijena.
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
x18x05x kaže...

Napokon došla..

 Moja 3070 Aorus je stigla jučer navečer u GLS Donji Stupnik, i rade tek od ponedjeljka, tako blizu a tako daleko, psmtr, vrijeme je novac :)

13 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Uvijek je bolje solo majnat ako je hashrate kod etha veći od 60mh/s (150 kn se dobije više kod 60 mh/s naspram nicehash, ali tu je i eth transaction fee, ovisno jel majnate u wallet ili direkt u mjenjacnicu.) uštedi se mjesečna struja potrošena majnanjem naspram nicehasha, mada je težina majnanja sve teža i teža i sve dulje ćete čekat da izmajnate isti iznos, ali fala bogu nešto sitno je skočio eth cijenom. Kod etha isplativost majnanja je pala za 30-45% unazad 2 tjedna. Ja sa 2x 1080ti sam imao $11,50 dnevno, sad je $6,85 što isto nije loše ali ne majnam vise eth.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.3.2021 12:30 (Cryogenic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Cryogenic kaže...

Uvijek je bolje solo majnat ako je hashrate kod etha veći od 60mh/s (150 kn se dobije više kod 60 mh/s naspram nicehash, ali tu je i eth transaction fee, ovisno jel majnate u wallet ili direkt u mjenjacnicu.) uštedi se mjesečna struja potrošena majnanjem naspram nicehasha, mada je težina majnanja sve teža i teža i sve dulje ćete čekat da izmajnate isti iznos, ali fala bogu nešto sitno je skočio eth cijenom. Kod etha isplativost majnanja je pala za 30-45% unazad 2 tjedna. Ja sa 2x 1080ti sam imao $11,50 dnevno, sad je $6,85 što isto nije loše ali ne majnam vise eth.

 A što majnaš?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Isplativost pala za 30-45%? Moram priznat da nisam skužio... Imam 2060 i 1660TI tako da u zbroju izađe na nekakvih 60Mh
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Rudarim na Nice Hash do kraja mjeseca pa cu isplatiti tih 200e. Onda prelazim na Phoenix i rudarit cu neznam sta  Probao sam ETH sa Gminer i Phoenix i Phoenix daje bolji mh/s. Kao sto rekoh kako biti pametan sad?

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Nadam se da phoenix skidas sa githuba?

Btw. za Nvidiju probaj trex

Battlelog: D3lBoy-00
15 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Ja koristim Phoenix, koliko sam vidio, sve oko njega što se diglo izgleda kao prljava kampanja NiceHasha. Sve radi bez ikakvog problema, verzija 5.5c
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Cryogenic kaže...

Uvijek je bolje solo majnat ako je hashrate kod etha veći od 60mh/s (150 kn se dobije više kod 60 mh/s naspram nicehash, ali tu je i eth transaction fee, ovisno jel majnate u wallet ili direkt u mjenjacnicu.) uštedi se mjesečna struja potrošena majnanjem naspram nicehasha, mada je težina majnanja sve teža i teža i sve dulje ćete čekat da izmajnate isti iznos, ali fala bogu nešto sitno je skočio eth cijenom. Kod etha isplativost majnanja je pala za 30-45% unazad 2 tjedna. Ja sa 2x 1080ti sam imao $11,50 dnevno, sad je $6,85 što isto nije loše ali ne majnam vise eth.

 Isplativost pala? Mozda zbog tecaja ali to je normalno. Negledas kod rudarenja eure koje si nafarmao vec broj ETH-a. ON je kod mene isti i prije 2 tjedna i sada. na dan 0.00740 eth. Kada sa jednim istim rigom vise nedobijes to onda mozes reci isplativost je pala jer je difficulty porastao. 

11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Kresaux kaže...

Napravio sam usporedbu između samostalnog rudarenja u etherpoolu i nicehasha, pa evo rezultati ako nekoga zanima.

Koristio sam undervoltanu rtx 2060 (Core: 1620 MHz, MEM: 7500 MHz, Volt: 800 mV), rudario po 24 sata, u oba slučaja sam imao hashrate oko 30 MH/s uz potrošnju GPU-a od 100W.

 

1. Ethermine pool, Gminer, ethash algoritam. - izrudario 0,0017 ETH = 2,88 $ na dan

2. Nicehash, Quickminer - dobio 0,00004513 BTC = 2,49 $ na dan

 Ja imam slične brojke uz core 1005 mhz, memory clock 1875 mhz, 39c, gpu voltage 0.7120V( 90w ).Probleme mi je jedino radio msi afterburner i port 3333(riješen sa naredbom iznad),izgleda da sa GPU tweakom radi bez greške.Valjda jel se radi o asus strix modelu

13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Ivan Majstorovic kaže...
Cryogenic kaže...

Uvijek je bolje solo majnat ako je hashrate kod etha veći od 60mh/s (150 kn se dobije više kod 60 mh/s naspram nicehash, ali tu je i eth transaction fee, ovisno jel majnate u wallet ili direkt u mjenjacnicu.) uštedi se mjesečna struja potrošena majnanjem naspram nicehasha, mada je težina majnanja sve teža i teža i sve dulje ćete čekat da izmajnate isti iznos, ali fala bogu nešto sitno je skočio eth cijenom. Kod etha isplativost majnanja je pala za 30-45% unazad 2 tjedna. Ja sa 2x 1080ti sam imao $11,50 dnevno, sad je $6,85 što isto nije loše ali ne majnam vise eth.

 Isplativost pala? Mozda zbog tecaja ali to je normalno. Negledas kod rudarenja eure koje si nafarmao vec broj ETH-a. ON je kod mene isti i prije 2 tjedna i sada. na dan 0.00740 eth. Kada sa jednim istim rigom vise nedobijes to onda mozes reci isplativost je pala jer je difficulty porastao. 

Težina je nešto sitno porasla,a cijena pala drastično u tjedan i pol, po meni neisplativo. Da je eth 1600 eura bio bi isplativ. Znači ako postoji isplativiji coin za majnat zdrav razum kaže majna se isplativiji, trenutno je to cortex i sa 2x 1080ti 11gb imam 200 - 300 kn mjesečno veću zaradu, netko sa jačim rigovima ima i veću razliku u zaradi. Zašto da majnam eth kad ima isplativiji, ako eth opet postane isplativ prebacujem se na eth. Uvijek ću se prebacivat na najisplativiji coin + plus par coina tek tolko da ih se ima ako im skoči cijena. Jer treba izvuc maksimum zarade jer komponente ne traju vječno pogotovo ako se nema garu kao ja na 2x 1080ti :),  u ponedjeljak stize 3070 sa 4 godine gare pa bi trebalo brže do veće zarade. A i opet ponavljam sa 2x 1080ti na eth sam imao $11,50 dnevno, sad je $6,85, a sa cortexom $8,20. I jedna 1080ti na ethu troši 190W a na Cortexu 159W, nije malo kad se sve uzme u obzir.

 

https://www.coinwarz.com/mining/ethereum/difficulty-chart

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.3.2021 15:20 (Cryogenic).
3 godine
protjeran
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Koga zanima, moze si priustiti, ima volje, od jucer na crypto.com je naj firendly sucelje za kupovinu NFT-ijeva. Dolaze mnogi poznati, Jucer je bio BossLogic, danas aston martin. Ovaj aston martin slow mo pit stop video mi je bio zanimljiv, 400 eura je bio, sada rasprodan krece od 700. Bas me zanima buducnost ovoga, novi medij za umjetnike i glazbenike. A znamo pored YT, spotifya, nemozes vise imati "original" a ovako je zapisano sve na chainu, svaki komad je unikat i nemozes krivotvoriti. Snoop dog je isto odlucio na ovoj platformi izdavati svoje stvari, danasnji svijet influencera, nebi me cudilo da ovo postane velika stvar.

 

https://crypto.com/nft/explore

 
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Cryogenic kaže...
Ivan Majstorovic kaže...
Cryogenic kaže...

Uvijek je bolje solo majnat ako je hashrate kod etha veći od 60mh/s (150 kn se dobije više kod 60 mh/s naspram nicehash, ali tu je i eth transaction fee, ovisno jel majnate u wallet ili direkt u mjenjacnicu.) uštedi se mjesečna struja potrošena majnanjem naspram nicehasha, mada je težina majnanja sve teža i teža i sve dulje ćete čekat da izmajnate isti iznos, ali fala bogu nešto sitno je skočio eth cijenom. Kod etha isplativost majnanja je pala za 30-45% unazad 2 tjedna. Ja sa 2x 1080ti sam imao $11,50 dnevno, sad je $6,85 što isto nije loše ali ne majnam vise eth.

 Isplativost pala? Mozda zbog tecaja ali to je normalno. Negledas kod rudarenja eure koje si nafarmao vec broj ETH-a. ON je kod mene isti i prije 2 tjedna i sada. na dan 0.00740 eth. Kada sa jednim istim rigom vise nedobijes to onda mozes reci isplativost je pala jer je difficulty porastao. 

Težina je nešto sitno porasla,a cijena pala drastično u tjedan i pol, po meni neisplativo. Da je eth 1600 eura bio bi isplativ. Znači ako postoji isplativiji coin za majnat zdrav razum kaže majna se isplativiji, trenutno je to cortex i sa 2x 1080ti 11gb imam 200 - 250 kn mjesečno veću zaradu, netko sa jačim rigovima ima i veću razliku u zaradi. Zašto da majnam eth kad ima isplativiji, ako eth opet postane isplativ prebacujem se na eth. Uvijek ću se prebacivat na najisplativiji coin + plus par coina tek tolko da ih se ima ako im skoči cijena. Jer treba izvuc maksimum zarade jer komponente ne traju vječno pogotovo ako se nema garu kao ja na 2x 1080ti :),  u ponedjeljak stize 3070 sa 4 godine gare pa bi trebalo brže do veće zarade. A i opet ponavljam sa 2x 1080ti na eth sam imao $11,50 dnevno, sad je $6,85, kolko je to manja zarada, i previše manja.

 

https://www.coinwarz.com/mining/ethereum/difficulty-chart

 Normalno da se majna uvijek ono isplativo. Ima kartica kojima su drugi tokeni daleko isplativiji nego eth. Samo neznam kak ste sa dsvije 1080ti imali 12 dolara kad je meni bilo toliko kada je ETH bio najbolji oko 1600 eura. A ja imam 126 mh/s-a.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.3.2021 15:16 (Ivan Majstorovic).
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
D3lBoy kaže...

Nadam se da phoenix skidas sa githuba?

Btw. za Nvidiju probaj trex

 OK. Rudario sam preko NiceHash sa Trex ali malo je opalo. Instalirao sam Excavator i NBminer i malo su popravili prosjek. Phoenix 5.5c sam skinuo sa Bitcoin foruma. Skinem i probam Trex na ETH. Koliko vidim kolega spominje Cortex, mogao bi i to pronjuskat.

 

EDIT: T-rex Aorus 2080ti daje 61.09mh/s

       Gigabyte 3060 12GB 47.33mh/s

 

Phoenix 5.5c probam kasnije.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.3.2021 15:42 (Sideswipe).
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Ivan Majstorovic kaže...

 Normalno da se majna uvijek ono isplativo. Ima kartica kojima su drugi tokeni daleko isplativiji nego eth. Samo neznam kak ste sa dsvije 1080ti imali 12 dolara kad je meni bilo toliko kada je ETH bio najbolji oko 1600 eura. A ja imam 126 mh/s-a.

 14.02 na whattomine sa 80 mh/s pisalo je $11,50 dnevna zarada. Bez odbitka struje.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice