Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.371
|
čitano: 14.173.802
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Mislim da bi gledajući nekakav omjer uloženo/dobiveno poredak proizvođača išao ovako: 1. LG, 2. Samsung, 3. Panasonic, 4. Sony. Tu listu baziram na osobnom doživljaju tijekom uspoređivanja tv-a prilikom dosadašnjih kupovina i čitajući recenzije po netu. Philips, Grundig i sl. ne bih kupovao kakva god cijena bila.

 

Osobno, da sad kupujem tv bio bi to samsung serije 7000 (kojeg imam 2 mjeseca) na više, panasonic 700 na više ili sony sa androidom (ako mu je kvaliteta slike u rangu ovih samsunga i panasonica).

Potpis!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Evo molio bi za zadnji savijet prije kupovine TV-a. Koji od navedena 2 TV-a: Samsung UE50H6200 ili Panasonic TX-50AS500E.

TV će se standardno koristit za gledanje TV-a (Opti TV) i gledanje 1080p filmova i 480p serija skinutih sa neta. Naravno koristit će se Smart aplikacije povremeno.

Po vama koji je bolji i pametniji izbor za naredne 2-3 godine.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Taj samsung je daleko bolji tv, da si stavio Panasonic AS600 bili bi tu negdje ali ovaj AS500 je rang niže od tog Samsunga koji ima 100Hz panel a taj pani ima 50hz.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
k1klop kaže...

Taj samsung je daleko bolji tv, da si stavio Panasonic AS600 bili bi tu negdje ali ovaj AS500 je rang niže od tog Samsunga koji ima 100Hz panel a taj pani ima 50hz.

Panasonic ima 100Hz, a Samsung ima 200Hz i Samsung ima jaču Smart platformu.

Zanima me najviše da li je slika kod gledanja običnog TV-a (480p) ok ili je u banani.

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.8.2015 11:46 (MasterOfDisaster).
8 godina
odjavljen
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

"Obični TV", tj. PAL standard ne poznaje 480p. Radi se o 576i rezoluciji. Frekvencija je osvježavanja također precijenjena - za 576i je dovoljno i 50 Hz. Sve je više od toga zapravo mlaćenje mrtve krave.

bolje.hr - Bolje je hrvatski!
14 godina
online
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Arendelle kaže...

"Obični TV", tj. PAL standard ne poznaje 480p. Radi se o 576i rezoluciji. Frekvencija je osvježavanja također precijenjena - za 576i je dovoljno i 50 Hz. Sve je više od toga zapravo mlaćenje mrtve krave.

Da znam da nije 480p nego 576i sorry krivo sam se "odrazio". Na moje pitanje i dalje nije odgovoreno, a ono je glasilo kakav je prikaz slike na toj famoznoj 576i rezi na Samsug seriji H6200 pošto znam da Panasonic to odlično odrađuje, ali mi je bolja Smart platforma kod Samsunga. Pa me sad zanima kako to Samsung odrađuje (obični TV). Fala

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.8.2015 14:23 (MasterOfDisaster).
8 godina
odjavljen
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
MasterOfDisaster kaže...

Da znam da nije 480p nego 576i sorry krivo sam se "odrazio". Na moje pitanje i dalje nije odgovoreno, a ono je glasilo kakav je prikaz slike na toj famoznoj 576i rezi na Samsug seriji H6200 pošto znam da Panasonic to odlično odrađuje, ali mi je bolja Smart platforma kod Samsunga. Pa me sad zanima kako to Samsung odrađuje (obični TV). Fala

 Gle, prikaz te rezolucije na takvom panelu ne može biti takvo da ti pamet stane, ali čitajući recenzije, taj Samsung nije loš u rasplitanju isprepletenog (576i) signala. To je najbitnije.

bolje.hr - Bolje je hrvatski!
14 godina
online
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Arendelle kaže...

 Gle, prikaz te rezolucije na takvom panelu ne može biti takvo da ti pamet stane, ali čitajući recenzije, taj Samsung nije loš u rasplitanju isprepletenog (576i) signala. To je najbitnije.

E to se tražilo. Eto jedan lijepi odgovor. Hvala.

12 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
MasterOfDisaster kaže...
k1klop kaže...

Taj samsung je daleko bolji tv, da si stavio Panasonic AS600 bili bi tu negdje ali ovaj AS500 je rang niže od tog Samsunga koji ima 100Hz panel a taj pani ima 50hz.

Panasonic ima 100Hz, a Samsung ima 200Hz i Samsung ima jaču Smart platformu.

Zanima me najviše da li je slika kod gledanja običnog TV-a (480p) ok ili je u banani.

 Pričam o stvarnim herzima a ne onim dobiveinm backlight blinkingom taj pani ima 50hz panel piše da ima 100 jer ima backlight blinking. Samsung ima 100hz panel plus interpolacija...

8 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Ezio kaže...

 Osobno, da sad kupujem tv bio bi to samsung serije 7000 (kojeg imam 2 mjeseca) na više, panasonic 700 na više ili sony sa androidom (ako mu je kvaliteta slike u rangu ovih samsunga i panasonica).

Hej, možeš li mi možda objasniti zašto baš taj u odnosu na karakteristike i predložiti neki konkretan model? U potrazi sam za Samsungovim Smartom ali nisam neki stručnjak. Važno da cijena odgovara kvaliteti, a crtu povlačim na 6000kn. 

 

Hvala!

14 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
compwiz1 kaže...
Ezio kaže...

 Osobno, da sad kupujem tv bio bi to samsung serije 7000 (kojeg imam 2 mjeseca) na više, panasonic 700 na više ili sony sa androidom (ako mu je kvaliteta slike u rangu ovih samsunga i panasonica).

Hej, možeš li mi možda objasniti zašto baš taj u odnosu na karakteristike i predložiti neki konkretan model? U potrazi sam za Samsungovim Smartom ali nisam neki stručnjak. Važno da cijena odgovara kvaliteti, a crtu povlačim na 6000kn. 

 

Hvala!

 

Ne samo i baš taj (7000) nego od serije 7 pa na više. A razlog je taj što su samsung tv-i od serije 7 prema gore tzv. premium modeli. Bolja slika, brži proc, bolja podrška... U elipsu mi je rečeno da za premium modele vrijedi i da dobiješ zamjenski tv ako se sa tvojim nešto pokvari i daš ga na servis.

Potpis!
14 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Pozdrav,moze kakav savjet za tv...imam staru plazmu 42 incha i sad vec danima trazim novi tv...42 mi se cini malo danas..pa je pala odluka na min 47....max 4500kn da li su ovo dobri izbori i koji je po vama najbolji od njih...ako ima koji drugi samo napisite ...PHILIPS 47PFK6589  kolko sam skuzio to je model iz 2012,SAMSUNG UE48H6400,model 2014, to mi je trenutno favorit ili mozda PANASONIC TX-48AS640E...svima je garancija 2 god,bila je neka promotivna akcija za panasonic na 5 god ali je prosla nedavno..

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

treba mi best buy za do 2500 kn, full hd, najmanje 81 cm, utor za usb i hdmi

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

@mariocroatia78

Ono sto su meni preporucili bas za tu cifru je samsung i to ovaj model koji si i sam naveo..

Isti taj model samo 50incha ti je 4800, a ovaj 48incha je 4400 u elipsu i to mislim da je najpovoljnije..

 

A u sancta domenici ti je ovaj 50incha 5200(tako nešto) ali dobiješ 5g garancije.. Sto se i isplati ukoliko možeš na diners jer dobiješ dodatni popust od 10% ako se dobro sjećam..

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.8.2015 21:40 (lepi91).
12 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
maxy0 kaže...

treba mi best buy za do 2500 kn, full hd, najmanje 81 cm, utor za usb i hdmi

 http://www.nabava.net/televizori__240/samsung-televizor-ue40h5003-40-led__6552581

14 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Trebam frendu u sljedećih mjesec i po kupiti poklon povodom svatova.

Čovjek trenutno ima bezvezni HD ready od 82 cm. Što god da kupim biti će zadovoljan ali ipak bi htio da je stvarno dobar TV.

Cijena do 4000. 4200 ako radi razliku. Uvjet je naravno dobra slika, da je dobar za sport, odlična multimedija. Idealno da podržava H265 i onaj noviji DVB T standard koji dolazi. Bilo bi super da ima dobre zvučnike jer on vjerovatno nikad neće uzeti dodatne zvučnike.

Znam da je puno zahtjeva. Najradije bi mu uzeo dobar tv, a kasnije da si uzme media player ali neće to sigurno kasnije uzeti.

Gledam Samsung 6400 od 40" i jedini nedostatak su koliko vidim zvučnici. Ne znam ima li u toj klasi TV s boljim zvučnicima.

Hvala.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2015 21:00 (CroDexter).
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Kaj frend gleda? Samo SD signal naših televizija ili i nešto više?

bolje.hr - Bolje je hrvatski!
14 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Samo SD.
8 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Aha! Pa to i je ono što mi je bitno. Također naginjem Samsungu, premda ni sam ne znam zašto.

 

Možeš li mi molim te reći kako ti se čini ovaj model - http://www.technomarket.hr/products/09135324/samsung-ue-55h6200

 

Danas sam naletio na akciju, a traje do kraja mjeseca; cijena mi odgovara, karakterisitike (55incha, Smart. 3D...) zvuče dobro. Što misliš?

8 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Aha! Pa to i je ono što mi je bitno. Također naginjem Samsungu, premda ni sam ne znam zašto.

 

Možeš li mi molim te reći kako ti se čini ovaj model - http://www.technomarket.hr/products/09135324/samsung-ue-55h6200

 

Danas sam naletio na akciju, a traje do kraja mjeseca; cijena mi odgovara, karakteristike (55incha, Smart, 3D) zvuče dobro. Što misliš?

12 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

To je isti tv kao odlični h6400 samo bez fancy daljinskog koji ti netreba i bez 3d naočala, uzimaj.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
CroDexter kaže...
Samo SD.

 Oprosti, ali onda mu zasad stvarno ne treba ništa bolje od ovog što ima. Kupi mu prvo media player, to će ga više razveseliti jer će dobiti novu funkcionalnost, a tada će i imati rezona za kupnju novog TV-a.

bolje.hr - Bolje je hrvatski!
11 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Dali jebovo dobar tv za te pare?

http://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-55PUS7809/

Trebao bi neki uhd od 5000-6000kn ako ima sta dobroga bilo bi pozeljno da je oko 120cm ili vise. Vidim u elipsu je ovaj tv koji mi se na papiru svida a i nije skup. Dal netko ima kakva iskustva?

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
omomomomoomm kaže...

Dali jebovo dobar tv za te pare?

http://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-55PUS7809/

Trebao bi neki uhd od 5000-6000kn ako ima sta dobroga bilo bi pozeljno da je oko 120cm ili vise. Vidim u elipsu je ovaj tv koji mi se na papiru svida a i nije skup. Dal netko ima kakva iskustva?

Pa nisam neki stručnjak, ali evo jedan review od TrustedReview-a. TV očito nisu baš nahvalili, ali ima i svoje pozitivne i negativne strane pa ti odvaži šta ti je od navedenog bitno i da li ti se to isplati žrtvovati pojedine stvari. 

Iskreno da li ti je bitan UHD uopće. 4K video malte ne ni ne postoji osim par videa na Youtube-u koji nisu ni pravi 4K kako stručnjaci kažu, a gledanje naše SD televizije na takvom TV-u bi moglo biti više bolno nego ugodno.

Po meni puno bolje uzeti kvalitetan FHD TV i biti ćeš miran 3 godine sigurno.

Ako bi uzimao u Elipsu onda bi bolje uzeo SONY KDL55W828 ili Samsung UE55H6400.

Osobno sam jučer uzeo Samsung UE50H6200 i TV je čista perverzija.

 

12 godina
protjeran
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
omomomomoomm kaže...

Dali jebovo dobar tv za te pare?

http://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-55PUS7809/

Trebao bi neki uhd od 5000-6000kn ako ima sta dobroga bilo bi pozeljno da je oko 120cm ili vise. Vidim u elipsu je ovaj tv koji mi se na papiru svida a i nije skup. Dal netko ima kakva iskustva?

 Ovaj philips 7809 je sasvim dobar.Gledao sam sliku ja uživo u prodaonici.Odlična slika.

 Ali za 4k moraš ,da daš malo više,ako očeš stvarnu kvalitetu.Ovi tvji srednjeg ranga imaj prosječan 4k.

 Ali za gledanje hd je tvarno dobar.Jer ima upscaling koji hd filmove,diže još na bolju kvalitetu.

 Tako da slobodno uzimaj.

 Priporučio bih ti takođe philips 6909.Ja sam ga uzeo stvarno odlična slika.

 Ali ova dva tvja su uglavnom odlična zbog slike.Ali ako očeš nekakav smart tv onda ti je bolji samsung ili kakav lg.

 Toliko za informciju.

 

12 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Taj Phillips nema ni HDMI 2.0 niti može dekodirati HEVC znači ako te zanima 4k bježi od tog govna.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.8.2015 14:11 (k1klop).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

neznam vidjet cu sad ste me malo zbedirali 4k tv a kao nema 4k wtf?? ima ikakav 4k tv za 6000kn? iako onaj sony sto mi je kolega gore predlozio je odlican iako je samo full hd. da se razumijemio nemam nista protiv full hd al posto sad kupujem zelko bi 4k jer mi se neda za 2-3godine mjenjat tv da uzmem 4k.

 

Pa zato ako ima za 6000kn kakav 4k tv da je bolji od ovog mojeg prijedloga predlozite mi ga a ako nema niceg uzet cz nesto tipa ovog sonya sto je kolega preporucio stvarno se cini odlican tv

12 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
compwiz1 kaže...

Aha! Pa to i je ono što mi je bitno. Također naginjem Samsungu, premda ni sam ne znam zašto.

 

Možeš li mi molim te reći kako ti se čini ovaj model - http://www.technomarket.hr/products/09135324/samsung-ue-55h6200

 

Danas sam naletio na akciju, a traje do kraja mjeseca; cijena mi odgovara, karakteristike (55incha, Smart, 3D) zvuče dobro. Što misliš?

 

 

Sjajan televizor. I ja sam ga svojedobno gledao, na kraju mi je, na žalost, bio preskup. Ako imaš love - kupuj! Teško da ćeš naći boljeg, a sada ti je i snižen 700 kn vidim na ovom tvom linku. k1klop ti je obrazložio sve, ionako.

MM
14 godina
online
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Astrates kaže...
compwiz1 kaže...

Aha! Pa to i je ono što mi je bitno. Također naginjem Samsungu, premda ni sam ne znam zašto.

 

Možeš li mi molim te reći kako ti se čini ovaj model - http://www.technomarket.hr/products/09135324/samsung-ue-55h6200

 

Danas sam naletio na akciju, a traje do kraja mjeseca; cijena mi odgovara, karakteristike (55incha, Smart, 3D) zvuče dobro. Što misliš?

 

 

Sjajan televizor. I ja sam ga svojedobno gledao, na kraju mi je, na žalost, bio preskup. Ako imaš love - kupuj! Teško da ćeš naći boljeg, a sada ti je i snižen 700 kn vidim na ovom tvom linku. k1klop ti je obrazložio sve, ionako.

TV je odličan. Ja sam uzeo Samsung UE50H6200 u Santa Domenica za 4.750 kn jer imaš kod za 5% popusta. Sad samo treba odvagati da li 5" vrijedi 1000 kn. Meni očito nije vredilo 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice