Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 38.124
|
čitano: 11.075.715
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Moze li neko reci kakva je kamera od xiaomi note 3 telefona u poredjenju sa htc 10 kamerom
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav svima,

Trebam vašu pomoć u izboru mobitela do 1700 kn. Čitala sam vaše komentare, no ne mogu se odlučiti između Huawei P9 LITE (2017), Motorole Moto G5S i  Motorole Moto G5s Plus. Možda neki treći izbor bi bio bolji? Huawei je nešto jeftiniji, ali po karakteristikama mi se čine tu negdje. 

Kupila bih ga u trgovini. Nisam neki zahtjevan korisnik, voljela bih da ima 3 GB RAMA, dobru kameru i bateriju i to je više manje to. 

Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Jel mi može neko reći da li ovaj mobitel podržava frekvenciju od 800 mhz za 4G LTE mrežu
https://neutrinomobile.hr/xiaomi-redmi-note-4-dual-32gb-lte-black-global.html

Da li ga možda netko posjeduje, kako radi da li je fluidan, i da li ima nadogradnju na 7.0 nougat ili ostaje na 6.0
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

ovaj xiaomi mi a1 što sam linko za reacta je mnogo bolji od tog tvoga xiaomi redmi note 4 i samo 200 kn skuplji. Podržava 4g, ima bolje kamere i ekran, ljepše izgleda i ima 4gb rama, podržava 4g. Također na čistom je androidu tako da čes uvijek imati najnovije sigurnosne zakrpe i bar dvije godine updatea od googlea.

15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Da taj mi a1 izgleda bolje, jedino što ima lošiju bateriju od onoga moga sto sam odabrao
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
kran kaže...
Jel mi može neko reći da li ovaj mobitel podržava frekvenciju od 800 mhz za 4G LTE mrežu
https://neutrinomobile.hr/xiaomi-redmi-note-4-dual-32gb-lte-black-global.html

Da li ga možda netko posjeduje, kako radi da li je fluidan, i da li ima nadogradnju na 7.0 nougat ili ostaje na 6.0

 Da, da fluidan je, da ima nougat miui. Cak ima i oreo 8.1, ali custom rom.

 

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Mambinjo kaže...

ovaj xiaomi mi a1 što sam linko za reacta je mnogo bolji od tog tvoga xiaomi redmi note 4 i samo 200 kn skuplji. Podržava 4g, ima bolje kamere i ekran, ljepše izgleda i ima 4gb rama, podržava 4g. Također na čistom je androidu tako da čes uvijek imati najnovije sigurnosne zakrpe i bar dvije godine updatea od googlea.

 Trkeljaš gluposti

 

Dvaput si napisao Podržava 4g, mada i svi notei 4 podržavaju 4g, ekran je praktički isti, ljepota je subjektivna. Jedino što je objektivno je stock android (što nije nužno veliki plus) i bolja kamera.

Note 4 je 1300kn. Uzmi u obzir da je baterija na noteu 4 znatno veća od Mi A1, i evo ti borbe prioriteta. Nekome je 25% veća baterija i 300kn u džepu bitnije od bolje kamere. 

 

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.2.2018 13:25 (maks0806).
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Moram pohvaliti audio kvalitetu na Mi A1. Strašan output ima, iznad 40% mi je već preglasno.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Jel ima negdje test\usporedba baterije na A1 vs Note 4?
Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
djigibao kaže...
Jel ima negdje test\usporedba baterije na A1 vs Note 4?

Po svemu sta sam istrazivao kad sam mislio uzet jedan od ta dva, Note-ova je bolja koliko je i veca.  

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Može link toga što si pronašao?
Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Znam da na gsmareni ima zasebni battery test za oba uređaja. A1 ima 87h rating, N4 ima 119. Ali rezultat je logičan. Jedan ima 1000mah veću bateriju na isti procesor i ekran od drugog. 

Rekavši to, trajanje baterije je impresivno na A1 s obzirom na njen kapacitet. S625 je najbolji procesor ikad po tom pitanju. 90% stvari će odraditi kao i hi end čipovi, a bateriju kao da se boji potrošiti 

Hearthstone: Maks0806#2960
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Ima na yt neke usporedbe. Note 4 između 1-2h SoT više izvuče od Mi A1
Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Rekao bih da je na mi a1 8-9h nekakav maximum sto mozes izvuci, dok na rn4 12h :)

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Al sve ovisi kakav je sustav gore kad se testira. Nek ima neki bug i troši malo više bateriju nego što bi trebalo, eto razlike. A znamo koliko cesto se ljudi zale nakon updatea, baterija odmah gora. Kao i na nekoj prijasnjoj verziji baterija je dulje trajala.
Zato to sve i nije toliko vjerodostojno. Ali, da, nekom logikom bi na RN4 trebala trajat dulje.

 

Deutsch kaže...

Rekao bih da je na mi a1 8-9h nekakav maximum sto mozes izvuci, dok na rn4 12h :)

 Evo, ovo mogu i ja potvrdit, da na RN4 moze ici 12 sati SOTa.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.2.2018 15:05 (kiki_b).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Sa curom sam išao u Bratislavu autom, izudržao na gpsu cijeli put iz Zagreba. 6h cca sot uz max brightness i navigaciju, poprilično impresivno. Naravno, postoje autopunjači, e pa zaboravio sam ga bio :P

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
maks0806 kaže...
Mambinjo kaže...

ovaj xiaomi mi a1 što sam linko za reacta je mnogo bolji od tog tvoga xiaomi redmi note 4 i samo 200 kn skuplji. Podržava 4g, ima bolje kamere i ekran, ljepše izgleda i ima 4gb rama, podržava 4g. Također na čistom je androidu tako da čes uvijek imati najnovije sigurnosne zakrpe i bar dvije godine updatea od googlea.

 Trkeljaš gluposti

 

Dvaput si napisao Podržava 4g, mada i svi notei 4 podržavaju 4g, ekran je praktički isti, ljepota je subjektivna. Jedino što je objektivno je stock android (što nije nužno veliki plus) i bolja kamera.

Note 4 je 1300kn. Uzmi u obzir da je baterija na noteu 4 znatno veća od Mi A1, i evo ti borbe prioriteta. Nekome je 25% veća baterija i 300kn u džepu bitnije od bolje kamere. 

 

  Ja sam student računarstva koji od svoje 10 godine pokazuje ljubav prema mobitelima. Tvoje apsolutno neznanje prema tehnologiji mi je apsurdno i tvoj stav mi je iritantan. Redmi note 4 je čisto govno od mobitela u usporedbi sa xiaomi mi a1. Ekran mu je čisto govno, miui na njemu je zastario i loseg memory managmenta, sama kvaliteta izrade je losija od mi a1, prednja i zadnja kamera su dosta losije od xiaomi mi a1, zvucnik na mi a1 je bolji, mi a1 zajedno sa stock androidom i 1gb rama vise (4gb rama) pere pod sa redmi note 4 mobitelom. Zato prestani se bahatiti i pričati nebuloze prema specifikacijama koje čitas. Ako si ti kupio to smece prosle godine to ne znaci da ga trebas na sve strane braniti. Xiaomi mi a1 je dosta bolji value od tog mobitela koji je na gearbestu za mizernih 800 kuna isao na rasprodaji. Iskreno oba mobitela ja ne bi koristio iskljucivo iz razloga sto sam tijekom godina koristio samo najjace mobitele (galaxy s2, lg g2, galaxy s6, trenutno huawei p10), ali sto se tice ova dva mobitela xiaomi mi a1 je definitivno bolji value. Ti si jedna od onih osoba koja sretne na putu osobu sa galaxy note 8 mobitelom i pocnes s pricom kako tvoj redmi note 4 u svakom segmentu bolji od tog govna samsunga samo kako bi se osjecao manje skrt.

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

1. Moj stav je iritantan? To što sam svoje stavove potkrijepio činjenicama, izjasnio se u čemu je bolji koji, a ti si dvaput ponovio razlog (nema 4g) kao prednost telefona, a oba imaju tu funkcionalnost (te oba imaju 4gb rama) i na kraju sam sebe pokopao jer nisi koristio nijedan.

2. Imao sam svaki flagship telefon na tržištu od 2009-e godine (izuzev par modela), tako da tvoja kolekcija od 4-5 flagshipa mi nije impresivna, žao mi je, imao ti ljubav prema mobitelima ili ne.

3. Ne neću imati Note 8 jer moje potrebe zadovoljava mobitel koji je 6 puta jeftiniji, a pazi čuda! Ima duplo bolju bateriju :D

 

 

Ubuduće ako se želiš konstruktivno raspravljati, potkrijepi činjenicama svoje tvrdnje, a ne bubetaj iz spec sheeta, pa se žestiti nekome tko tvoje tvrdnje opovrgne, Lp 

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.2.2018 17:33 (maks0806).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
maks0806 kaže...

1. Moj stav je iritantan? To što sam svoje stavove potkrijepio činjenicama, izjasnio se u čemu je bolji koji, a ti si dvaput ponovio razlog (nema 4g) kao prednost telefona, a oba imaju tu funkcionalnost (te oba imaju 4gb rama) i na kraju sam sebe pokopao jer nisi koristio nijedan.

2. Imao sam apsolutno svaki flagship telefon na tržištu od 2009-e godine, tako da tvoja kolekcija od 4-5 flagshipa mi nije impresivna, žao mi je, imao ti ljubav prema mobitelima ili ne.

 

Ubuduće ako se želiš konstruktivno raspravljati, potkrijepi činjenicama svoje tvrdnje, a ne bubetaj iz spec sheeta, pa se žestiti nekome tko tvoje tvrdnje opovrgne, Lp 

Redmi note 4x ima 4gb rama. Redmi note 4 ima 3gb. Ja sam potkrijepio pravim cinjenicama koliko je uistinu bolji mi a1. Ti si naveo samo glupe primjere koji nisu ni blizu tocni. I da naravno da si imao velikuu kolekciju flagship mobitela(ha-ha).

Internet kauboji poput tebe me ne zanimaju. Ionako suma svih vasih iq-ova nije ni polovica mojeg. Uzivaj u svom prelijepom mobitelu iz druge galaksije. Bolje bi ti bilo da radis nesto korisno nego tjeras ljude da kupuju za krivu cijenu krivi mobitel. LP :)

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Mambinjo kaže...
Ionako suma svih vasih iq-ova nije ni polovica mojeg

 Onda si napravi vlastiti forum sa IQ testovima, da se mi kreteni ne možemo loginati  

 

I Note 4 (64-4) je isto što i Note 4x (64-4) samo je razlika u regiji

Note 4 (64-3) je mediatekova verzija

 

Stvarno malo proguglaj ako već sam nemaš te uređaje doma :P

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.2.2018 18:40 (maks0806).
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Moze preporuka best buy telefona do 2000kn. Da je pouzdan brand nije bitan. Narucio bih iz gearbesta.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Xiaomi mi note 3 je all the rage za tu cifru trenutno :)

Hearthstone: Maks0806#2960
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mislioc kaže...

Moze preporuka best buy telefona do 2000kn. Da je pouzdan brand nije bitan. Narucio bih iz gearbesta.

 Najgora stvar koju mozes sebi napravit jer ces platit pdv !

Naruci preko honorbuya.

6 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Koji od ovih modela je najbolji izbor?

 

Xiaomi Redmi Note 4 Global 3/32GB

Huawei P8 lite 2017 3/16GB

Huawei Honor 8 Lite 3/16GB

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Mambinjo kaže...
Ionako suma svih vasih iq-ova nije ni polovica mojeg. 

Opce je poznato da ljudi iznimno visokog iq-a vole provoditi vrijeme na forumima svadjajuci se s drugima koji je mobitel bolji...

8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ako ćemo iskreno, onda je i Mi A1 smeche prema Note 3 za par sto kuna više :)
 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Onda je i note 3 smeće prema... oh wait, nema ničega za parsto kn više što mu može konkurirati 

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

mi note 3 na nabavi net 2800kn, mi a1 1560kn i ti to dvoje usporedujes. Majko mila ovo nema nigdje. Sjecam se da je  na honorbuyu pocetkom 2018 godine mi note 3 bio 2300 dok je mi a1 1250 kuna bio. Par stotina kuna vise :)

Covjek je pitao je li mu se isplati redmi note 4 32gb/3gb ram za 1400 kuna i ja mu preporucio mi a1 za 150 kuna vise jer je dosta bolji mobitel, a vi tu sad govorite to je isto kao da umjesto mi a1 ponudim mi note 3 za par stotina kuna vise(preko 1000 kuna vise u odnosu na 150kuna vise). Majko mila.

14 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Mambinjo kaže...

mi note 3 na nabavi net 2800kn, mi a1 1560kn i ti to dvoje usporedujes. Majko mila ovo nema nigdje. Sjecam se da je  na honorbuyu pocetkom 2018 godine mi note 3 bio 2300 dok je mi a1 1250 kuna bio. Par stotina kuna vise :)

Covjek je pitao je li mu se isplati redmi note 4 32gb/3gb ram za 1400 kuna i ja mu preporucio mi a1 za 150 kuna vise jer je dosta bolji mobitel, a vi tu sad govorite to je isto kao da umjesto mi a1 ponudim mi note 3 za par stotina kuna vise(preko 1000 kuna vise u odnosu na 150kuna vise). Majko mila.

Taj note 4 u 3/32 varijanti se nabavi za 900kn i kao takav sigurno ima bolji omjer ulozeno/dobiveno i od Mi A1 i od Note 3....

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice