Općenito o kupnji hardvera u EU izdvojena tema

poruka: 2.170
|
čitano: 577.978
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
mar123 kaže...

3. na posiljke koje narucujete IZVAN EU placate carinu i pdv na vrijednost iznad 150 eura

mala digresija - PDV iznad 22 eura, ne 150.

15 godina
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
Old Iggy kaže...
mar123 kaže...

3. na posiljke koje narucujete IZVAN EU placate carinu i pdv na vrijednost iznad 150 eura

mala digresija - PDV iznad 22 eura, ne 150.

E pa to mene zanima, jel 22€ ili 150€

 

Ako je 150€ onda se napkon mogu naručivati prave stvari iz Amerike i Kine i sličnih, a ako je 22€, onda id alje ostaje samo za sitnice...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
16 godina
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
rooswelt1991 kaže...

E pa to mene zanima, jel 22€ ili 150€

 

Ako je 150€ onda se napkon mogu naručivati prave stvari iz Amerike i Kine i sličnih, a ako je 22€, onda id alje ostaje samo za sitnice...

PDV iznad 22, carina iznad 150.

15 godina
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
Old Iggy kaže...
rooswelt1991 kaže...

E pa to mene zanima, jel 22€ ili 150€

 

Ako je 150€ onda se napkon mogu naručivati prave stvari iz Amerike i Kine i sličnih, a ako je 22€, onda id alje ostaje samo za sitnice...

PDV iznad 22, carina iznad 150.

Znači, ako kupim, recimo kučište iz kine, cijene 100€, na to će mi se dodati 25€ PDV-a?

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
online
1.7. i kupovina grafe vani

da, carina odlazi na 150 eura a pdv nam raste za ravno 5 kn vise(sad je 165 kn a bio je 160).

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
rooswelt1991 kaže...

Znači, ako kupim, recimo kučište iz kine, cijene 100€, na to će mi se dodati 25€ PDV-a?

Točno.

Jako karikirano, ako kupuješ, npr. robu koja ima carinsku stopu od 10%:

Ako je do 22 eura, ne plaćaš ništa.

Ako je od 22 eura do 150 eura, plaćaš samo PDV.

Ako je preko 150 eura plaćaš prvo 10% carine, a na to 25% PDV-a.

12 godina
offline
1.7. i kupovina grafe vani

znači jedino kupovina do 80 tak eura je bez nameta....??? Za non-EU govorim...

Moj PC  
0 4 hvala 0
16 godina
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
DarthMarkus kaže...

znači jedino kupovina do 80 tak eura je bez nameta....??? Za non-EU govorim...

{#}

15 godina
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
DarthMarkus kaže...

znači jedino kupovina do 80 tak eura je bez nameta....??? Za non-EU govorim...

Ne, več do 22€...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
online
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
DarthMarkus kaže...

znači jedino kupovina do 80 tak eura je bez nameta....??? Za non-EU govorim...

covjece jesi ti slijep? jel ti znas procitat sto ti se pise iznad? pa dajte ljudi malo ozbiljnosti.

12 godina
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
Old Iggy kaže...
DarthMarkus kaže...

znači jedino kupovina do 80 tak eura je bez nameta....??? Za non-EU govorim...

{#}

Sorry nisam skužio...Sad kužim{#}..A de bičujte me odmah, stavio je objašnjenje dok sam tipkao svoje pitanje, hebemu...Ili ninđao me...

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.6.2013 15:34 (DarthMarkus).
13 godina
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
DarthMarkus kaže...

znači jedino kupovina do 80 tak eura je bez nameta....??? Za non-EU govorim...

Majko božija... Bez uvrede kolega ali ovo ti stvarno nije tribalo

11 godina
protjeran
offline
1.7. i kupovina grafe vani

Bože, čovjek posta pitanje mili sekundu poslije detaljnog odgovora i odma na streljanu...

 
7 0 hvala 0
15 godina
online
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
Bigus Dikus kaže...

Bože, čovjek posta pitanje mili sekundu poslije detaljnog odgovora i odma na streljanu...

odgovor mu je na prosloj strani tako da...

15 godina
online
1.7. i kupovina grafe vani

i mogo bi malo uredit prvi posto da ljudi krivo ne shvate jer ono vrijedi za posiljke, ne za unos robe osobno.

Moj PC  
0 5 hvala 0
12 godina
offline
1.7. i kupovina grafe vani

Čudi me ta Austrija..Pa sjećam se kad sam kupovao rivu tnt2 ultra, bila je dooosta jeftinija...Jel nitko više ne ide tamo kupovat ?

Ispada da je srpski emmi još najbolji izbor...{#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.6.2013 16:54 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
1.7. i kupovina grafe vani

Nope, ne cvjetaju u Austriji ruže, ditech (največi at shop) je ok 5-10% razlike u cijeni s ADM. Akcije doduše koje imaju se itekako isplate

 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
chemmy kaže...

Nope, ne cvjetaju u Austriji ruže, ditech (največi at shop) je ok 5-10% razlike u cijeni s ADM. Akcije doduše koje imaju se itekako isplate

E baš sam to htio napisat - kod njih kad je akcija, onda je stvarno AKCIJA  (od cipela do elektronike), dok je kod nas samo mazanje očiju...

 

Npr da se ubost jako fini laptop na akciji uvijek...Ono buraz je kupio laptop u njem  doslovno u pola naše cijene...

13 godina
offline
1.7. i kupovina grafe vani

Evo gledam sada http://www.computeruniverse.net i ne mogu nac Hrvatsku.

Znam da je neki dan bila. Moguce da rade na stranici i da ce nas u ponedjeljak staviti u EU zemlje. Pokusa sam na vise jezika i sema naci, ali nigdje nema Hrvatske.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani

 Bliži se i taj datum {#}. Sljedeći tjedan smo EU pa je sada samo pitanje trenutka kada će netko nešto kupiti, pa da vidimo.

12 godina
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
Zajeb kaže...

Evo gledam sada http://www.computeruniverse.net i ne mogu nac Hrvatsku.

Znam da je neki dan bila. Moguce da rade na stranici i da ce nas u ponedjeljak staviti u EU zemlje. Pokusa sam na vise jezika i sema naci, ali nigdje nema Hrvatske.

Merkelica povukla :-)

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.6.2013 15:48 (DarthMarkus).
13 godina
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
Meni na computer universeu čim otvorim stranicu kaže na homepageu da je prepoznato kako sam iz hrvatske i samo klikneš da ti stavi hrvatsku i engleski
robimarko@gmail.com
11 godina
neaktivan
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani

Da, evo prepoznaje Hrvatsku i shippaju prema nama, jedini je problem dostava DHL-om od 30 eura :/ 

No matter how far we are, we are always looking at the same sky!
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.6.2013 15:53 (TheAtomicMiner).
12 godina
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
itomic009 kaže...

 Bliži se i taj datum {#}. Sljedeći tjedan smo EU pa je sada samo pitanje trenutka kada će netko nešto kupiti, pa da vidimo.

Kao čekamo našeg Neila Armstronga...

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.6.2013 15:59 (DarthMarkus).
13 godina
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani

 Pa sad gledam po ovoj stranici i nije baš extra povoljno ako uzmem u obzir da to treba i doć do mene i ako budem trebao nešto relamirati da će to trajati 3 mjeseca {#}.

11 godina
neaktivan
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
itomic009 kaže...

 Pa sad gledam po ovoj stranici i nije baš extra povoljno ako uzmem u obzir da to treba i doć do mene i ako budem trebao nešto relamirati da će to trajati 3 mjeseca {#}.

Kao što je kolega spomenuo, isplati se eventualno uzimati po većim akcijama, a do tih akcija ja se držim domaćih hehe {#}

No matter how far we are, we are always looking at the same sky!
13 godina
offline
1.7. i kupovina grafe vani

Evo sad usporedujem cijene u http://www.computeruniverse.net/ i http://www.adm.hr/

U DE ducanu je ogromna usteda s tim da su neke komponente bolje ( memorija je avion prema ovome iz adma, kuciste je srebrno ( skuplje ), u adm je jedina 780 koja ima ).

 

Ako stavimo da je € 7.5 ( znam da nije, ali stavit cemo da je ) usteda s postarinom i dodatkom za kreditnu karticu ( AMEX ) je i dalje velik. Treba uzet i u obzir da su cijene u ADMa za gotovinu, nemam zivaca gledat karticne cijene u cijeniku.

 

P.S.

 

Nisam stavio vodeni kuler jer nemaju neki izbor.

13.412,97 kn = 1788,39 €  13.412,97 kn = 1788,39 €
12.135,00 kn =	 1.618 € 12.135,00 kn = 1.618 €
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.6.2013 16:13 (Zajeb).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani

 Extreme Digital ima slične cijene kao ova njemačka i nemaš brige oko dostave i tih cirkusa iz njemačke.  Ajd sastavi isti komp u Extreme digitalu da vidiš baš.

15 godina
online
1.7. i kupovina grafe vani

euro ti je pao ispod 7.5

Moj PC  
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: 1.7. i kupovina grafe vani
itomic009 kaže...

 Extreme Digital ima slične cijene kao ova njemačka i nemaš brige oko dostave i tih cirkusa iz njemačke.  Ajd sastavi isti komp u Extreme digitalu da vidiš baš.

Ne mogu usporedit, jer nema pola stvari koje sam naveo.

 

Ni proc, ni maticna, ni kartica. Nisan dalje gleda.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice