[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

poruka: 581
|
čitano: 205.494
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Original Snow Leopard na AMD? No way!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
12 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Može li netko preporučiti nekakav dobar software za kompresiranje videa?

Koristim Screenflow za snimanje desktopa, no kada exportam video filesize je dosta velik (za

filesize je bio 57 mb ako se ne varam).

Probao sam i sa Final cut Pro aj ga je napumpalo na 200 mb!

 

Usput da ne šaljem novu posluku, zna li tko zašto nemogu bootati Retail OS X SL sa iBoot? Dobijem samo "Hold down power button", a kada idem sa Nawcom's ModCD ide sve dobro, no nakon instalacije kada dođem na desktop i kada idem restartat pc jedini način je da ga bootam sa tim ModCD-om inače kernel panic. Trebal mi instalirati Chimeru sa Multibeasta za to ili?

Nema tog pitanja na kojeg ja imam pametan odgovor.
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.8.2012 20:39 (Cromaki).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Da ,to si trebal instalirati odmah ,kod prvog pokretanja MultiBeasta.

Instaliraj Perian i onda kompresiraj u QuickTimeu u neki ''lagani'' format.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
15 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
Cromaki kaže...

Može li netko preporučiti nekakav dobar software za kompresiranje videa?

Koristim Screenflow za snimanje desktopa, no kada exportam video filesize je dosta velik (za

filesize je bio 57 mb ako se ne varam).

Probao sam i sa Final cut Pro aj ga je napumpalo na 200 mb!

 

Usput da ne šaljem novu posluku, zna li tko zašto nemogu bootati Retail OS X SL sa iBoot? Dobijem samo "Hold down power button", a kada idem sa Nawcom's ModCD ide sve dobro, no nakon instalacije kada dođem na desktop i kada idem restartat pc jedini način je da ga bootam sa tim ModCD-om inače kernel panic. Trebal mi instalirati Chimeru sa Multibeasta za to ili?

link

12 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Vjeroratno pitam glupost, no zanima me kakva je razlika u performansama u igri (konkretno WoW) između dirextx-a i opengl-a ? Nisam još imao prilike isprobati jer na Lionu mi interface baš i neide tako glatko kao na Snow Leopardu, a na Snow Leopardu imam problema sa retailom, tj neće da boota bez Nawcom ModCD...

Ako bi fps bio tu negdje, rado bi prešao totalno na OS X jer od Windowsa me više boli glava.

Nema tog pitanja na kojeg ja imam pametan odgovor.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Evo ja se malo zezam s igrama Hackintoshu koji vrti Mountain Lion 10.8.1. jer me isto to zanima. Konkretno za WoW, koliko mi se čini,  fps je možda malo veći, a sama igra nekako teče glađe nego na windowsima i grafički sve izgleda punije, ali to može biti i stvar hardvera jer nisu sve grafičke kartice na macu podržane jednako kao na windowsima. Također, zamjetio sam da se igra brže učitava nego na windowsima. Moj ti je savjet da ne prelaziš odma na mac dok osobno ne pokreneš wow i usporediš kvalitetu.  Mada osobno više preferiram OpenGl ako može umjesto dx-a.

12 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
Doktor07 kaže...

Evo ja se malo zezam s igrama Hackintoshu koji vrti Mountain Lion 10.8.1. jer me isto to zanima. Konkretno za WoW, koliko mi se čini,  fps je možda malo veći, a sama igra nekako teče glađe nego na windowsima i grafički sve izgleda punije, ali to može biti i stvar hardvera jer nisu sve grafičke kartice na macu podržane jednako kao na windowsima. Također, zamjetio sam da se igra brže učitava nego na windowsima. Moj ti je savjet da ne prelaziš odma na mac dok osobno ne pokreneš wow i usporediš kvalitetu.  Mada osobno više preferiram OpenGl ako može umjesto dx-a.

Igrao sam jučer malo, ali nisam skinuo igru do kraja nego mi je skidalo dok sam igrao.

Stavio sam FPS limit na 30fps i ide glatko, jedino kada letim ima fps dropove jer se skida i očitava teren, objekti i to.

Sva sreća da sam kupio GT 430 jer je full compatible sa Lion i ML, što će mi dobrodoći kada obnovim ostatak komponenti.

Nema tog pitanja na kojeg ja imam pametan odgovor.
11 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
Cromaki kaže...

Igrao sam jučer malo, ali nisam skinuo igru do kraja nego mi je skidalo dok sam igrao.

Stavio sam FPS limit na 30fps i ide glatko, jedino kada letim ima fps dropove jer se skida i očitava teren, objekti i to.

Sva sreća da sam kupio GT 430 jer je full compatible sa Lion i ML, što će mi dobrodoći kada obnovim ostatak komponenti.

 

Slažem se, GT430 sam koristio na ranijem Lionu (10.7.4) (onu OC verziju od MSI-a, N430GT) i meni je odlično funkcionirala uz punu hardversku podršku (nakon instalacije NvEnablera i Cuda) i sve konektore funkcionalne (dvi, hdmi, vga) također uz glatku igru na 30fps. Nju sam nedavno zamjenio sa Radeon 5670, koji je izgleda jednako dobro podržan, ali je i ,čini mi se, nešto jačih performanisi.

13 godina
odjavljen
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Pitanje.

 

Jel postoji OSX bez ikakvih drugih naziva? Znači samo OSX, funkctionalan, bez Mountain Liona ili ostalo.

 

Šteta da ne ide na AMD procesore, sad bi odmah kupio i sve napravio. :/

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
footballer kaže...

Pitanje.

 

Jel postoji OSX bez ikakvih drugih naziva? Znači samo OSX, funkctionalan, bez Mountain Liona ili ostalo.

 

Šteta da ne ide na AMD procesore, sad bi odmah kupio i sve napravio. :/

Hehe, OS X Mountain lion ti je kao i Windows 8.

 To jest inačica operativnog sustava. OS X ima AMD kernel, možeš probati sa Hazard OS X 10.6 ili Niresh 12495 10.7.3 AMD, tako nešto se zovu, samo treba proguglati malo.

Nema tog pitanja na kojeg ja imam pametan odgovor.
13 godina
odjavljen
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Ja sam vidio ovo, sad ako to radi, onda samo trebam provjerit kako se ponašaju grafička i matična.

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Itko zna išta o onome?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
footballer kaže...

Itko zna išta o onome?

Ne isplati se,AMD=previše problema.{#}

13 godina
odjavljen
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Prije, sada govore za Nawcoma da je sve sredio. Možda sam ja krivo čuo (pročitao)

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Pozdrav . Imao sam priliku koristit od oca u firmi Mac Pro Two te su me iznenadile performanse i kvaliteta . Sad sam skroz   zapaljen za to i zelim ga al ipak cijena od 32000 kn mi je malo previse. Odlucio sam narucit od nekog lika stari G5 te u njemu stavit moju konfiguraciju skroz novu . Narucio sam ga radi kucista da bude bas pravi Hackintosh. U razgovoru s likom reko je da comp u vrhunskom stanju i da radi odlicnoo te da je na njemu orginal iOS . Pa me zanima jeli mogu taj hard iz stare G5 stavit sad u novi Hackintosh kad ga budem slago a to cu za tei tjedna pocet i samo onda update sistem ili isto moram sve oce procese prolazit i kupovat novi iOs ? Te je moze neko preporucit neku konfiguraciju do 5000 6000 kn da ce radit na Hackintosh bez problem (bez vanjske memorije i optickih citaca ) . I je mi se isplati napajanje zadrzat iz stare G5 ili da kupim novo ?

 

 

 

Hvala .

 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
12 godina
neaktivan
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

U novom bugu je kompletan tutorial kako sastaviti Hackintosh. Ja ga planiram instalirati na moj laptop Hp ProBook jer sam vidio da je na listi podržanih. Ono što me zanima mogu li bootabilan stick pripremiti iz virtualnog OSX-a (imam ga u VMwareu) ili mora biti pravi mac?

Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
AceRimmer2012 kaže...

U novom bugu je kompletan tutorial kako sastaviti Hackintosh. Ja ga planiram instalirati na moj laptop Hp ProBook jer sam vidio da je na listi podržanih. Ono što me zanima mogu li bootabilan stick pripremiti iz virtualnog OSX-a (imam ga u VMwareu) ili mora biti pravi mac?

Nemora biti pravi mac,moze biti i hackintosh,a za napravati usb u virtalnoj masini _to neznam,ali vjerovatno je i to moguce.

14 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
AceRimmer2012 kaže...

U novom bugu je kompletan tutorial kako sastaviti Hackintosh. Ja ga planiram instalirati na moj laptop Hp ProBook jer sam vidio da je na listi podržanih. Ono što me zanima mogu li bootabilan stick pripremiti iz virtualnog OSX-a (imam ga u VMwareu) ili mora biti pravi mac?

 

Bok,

 

 

Bez problema možeš napraviti potpuno funkcionalan bootabilan USB unutar VMWare verzije Mac OS X-a.

 

 

Lp

12 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
tonci77 kaže...
AceRimmer2012 kaže...

U novom bugu je kompletan tutorial kako sastaviti Hackintosh. Ja ga planiram instalirati na moj laptop Hp ProBook jer sam vidio da je na listi podržanih. Ono što me zanima mogu li bootabilan stick pripremiti iz virtualnog OSX-a (imam ga u VMwareu) ili mora biti pravi mac?

 

Bok,

 

 

Bez problema možeš napraviti potpuno funkcionalan bootabilan USB unutar VMWare verzije Mac OS X-a.

 

 

Lp

 Ok, odlično. Idem onda pokušat, pa vam javim kako je sve ispalo

Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast!
11 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
Je u broju za 12 mjesec ili 11 ?
12 godina
neaktivan
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Evo da javim, operacija uspjela!!! {#}

Upravo sam u safariju na mom Hackintoshu (Mountain Lion 1.8.2)

Upute koje sam slijedio su sa

www.tonymacx86.com/hp-probook/77057-guide-installing-mountain-lion-hp-probook.html

 

Gotovo nikakvih problema nisam imao. Moj ProBook je 4530s LW843EA (i5, 8gb ram, radeon6490m).

Botabilan stick sam pripremio u Vmware-u, u virtalnom mountain lionu.

Instalacija na stick je trajala više od pola sata. U jenom trenutku sam mislio da je zapelo i da ništa od toga, ali srećom da sam pustio da odradi svoje.

 

Još jedan problem sam imao nakon što sam instalirao osx na laptop. Nije mi htio prikazati radnu površinu, samo strelicu na sivoj podlozi.

Onda sam ištekao stick, ali tada nije htio bootat. Rješenje je bilo da stick ištekam u trenutku kad se na ekranu pojavi jabuka. Nakon toga je sve proradilo.

Ono što sam do sada provjerio radi!!!

Wifi, audio, DVD, miš, tipkovnica, mikrofon, kamera... radi!

Grafička kartica na kojoj radi je integrirana Intel 3000, radeonku ne vidi, koliko sam razumio taj problem još nije riješen.

Instalirao sam skype, ms office for mac.

Printer me zezao, Lexmark e120. Službeni driver mi nije radio. Ali onda sam probavao neki od ostalih ponuđenih drivera i gle čuda driver Hp LaserJet Series PCL 4/5 radi!?!?!?{#}

Hrvatski ynakovi na tipkovnici rade, jedino su z i y američki pa moram stalno payit{#}

I ne znam kako napisat @. Trenutno ga copy-paste-am. Ako netko zna nek javi.

Pozdrav svima, idem još malo vidit što nudi ovaj mjekintoš

Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast!
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
AceRimmer2012 kaže...

Evo da javim, operacija uspjela!!! {#}

Upravo sam u safariju na mom Hackintoshu (Mountain Lion 1.8.2)

Upute koje sam slijedio su sa

www.tonymacx86.com/hp-probook/77057-guide-installing-mountain-lion-hp-probook.html

 

Gotovo nikakvih problema nisam imao. Moj ProBook je 4530s LW843EA (i5, 8gb ram, radeon6490m).

Botabilan stick sam pripremio u Vmware-u, u virtalnom mountain lionu.

Instalacija na stick je trajala više od pola sata. U jenom trenutku sam mislio da je zapelo i da ništa od toga, ali srećom da sam pustio da odradi svoje.

 

Još jedan problem sam imao nakon što sam instalirao osx na laptop. Nije mi htio prikazati radnu površinu, samo strelicu na sivoj podlozi.

Onda sam ištekao stick, ali tada nije htio bootat. Rješenje je bilo da stick ištekam u trenutku kad se na ekranu pojavi jabuka. Nakon toga je sve proradilo.

Ono što sam do sada provjerio radi!!!

Wifi, audio, DVD, miš, tipkovnica, mikrofon, kamera... radi!

Grafička kartica na kojoj radi je integrirana Intel 3000, radeonku ne vidi, koliko sam razumio taj problem još nije riješen.

Instalirao sam skype, ms office for mac.

Printer me zezao, Lexmark e120. Službeni driver mi nije radio. Ali onda sam probavao neki od ostalih ponuđenih drivera i gle čuda driver Hp LaserJet Series PCL 4/5 radi!?!?!?{#}

Hrvatski ynakovi na tipkovnici rade, jedino su z i y američki pa moram stalno payit{#}

I ne znam kako napisat @. Trenutno ga copy-paste-am. Ako netko zna nek javi.

Pozdrav svima, idem još malo vidit što nudi ovaj mjekintoš

alt+shift+2   za @

 

za y i z,vidi na slici

12 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

 

Grafička kartica na kojoj radi je integrirana Intel 3000, radeonku ne vidi, koliko sam razumio taj problem još nije riješen.

 

Koliko sam bio nedavno listao na Tonymac-u navodno u 10.8.3 dolazi podrška za Radeon kartice, možda budeš imao sreće :)

Nema tog pitanja na kojeg ja imam pametan odgovor.
12 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

alt+shift+2   za @

Koju tipkovnicu ti koristiš ?

Kod mene je na standardnoj tipkovnici Shift + Win + 2 = @  {#}

Nema tog pitanja na kojeg ja imam pametan odgovor.
15 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
Cromaki kaže...

alt+shift+2   za @

Koju tipkovnicu ti koristiš ?

Kod mene je na standardnoj tipkovnici Shift + Win + 2 = @  {#}

Također standardna.

13 godina
neaktivan
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Hm, upravo sam procitao u novom Bug-u, kako .."ne postoji ne-Appleov prijenosnik koji bi se mogao iskoristiti kao baza za instalaciju potpuno funkcionalnog Mountaion Liona.".

 

Davor Sustic se nije bas potrudio, cini mi se.. Ja imam potpuno funkcionalni ML na mom HP ProBook 4730s. Takodjer bi 4530s trebao biti potpuno funkcionalan..

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
iUridium kaže...

Hm, upravo sam procitao u novom Bug-u, kako .."ne postoji ne-Appleov prijenosnik koji bi se mogao iskoristiti kao baza za instalaciju potpuno funkcionalnog Mountaion Liona.".

 

Davor Sustic se nije bas potrudio, cini mi se.. Ja imam potpuno funkcionalni ML na mom HP ProBook 4730s. Takodjer bi 4530s trebao biti potpuno funkcionalan..

Dali ti rade icloud i app store ?

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.12.2012 18:52 (zzz).
12 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

App Store radi bez problema, na iCloud sam se uredno spojio, ali ga nisam koristio jos.. Pretpostavljam da radi. Ako ti je vazno, javi mi, i provjerit cu..

12 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
iUridium kaže...

Hm, upravo sam procitao u novom Bug-u, kako .."ne postoji ne-Appleov prijenosnik koji bi se mogao iskoristiti kao baza za instalaciju potpuno funkcionalnog Mountaion Liona.".

 

Davor Sustic se nije bas potrudio, cini mi se.. Ja imam potpuno funkcionalni ML na mom HP ProBook 4730s. Takodjer bi 4530s trebao biti potpuno funkcionalan..

Koju grafičku imaš?

Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice