"Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauciti

poruka: 559
|
čitano: 196.736
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
"Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauciti

Neznan, nisam odavno nigdje vidio klince da igraju na slije.

Možda jednostavno ne idem za tim.

Ako ima, super, to je najveća zabava koja postoji za taj uzrast.

Ako te stisnem teško bude uredi mi pomognem hvala, savvy?
15 godina
neaktivan
offline
Re: "Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauc
ATJLučko kaže...

Pa, mogu reći da se i slažem, generalno sa tvojim razmišljanjem, osim u jednom sitnom ali bitnom i dinamitnom detalju, pitanje je postavljeno "TAPKANJE" a ne "TAPKAROŠI", što sam ja generalno protumačio kao pojam pod nešto drugo, a što ne mora biti ovdje i nasušno točno, ali bi onda trebalo i promijeniti i preformulirati postavljeno nam pitanje, to jest, malo drukčije specificirati isto, zar ne

Dva pojma su u igri; tapkanje i šibicarenje. Tapkanje je preprodaja karata, šibicarenje je 'trica' bilo s kartama, bilo s kutijama šibica i kuglicom po čemu je i nastao izraz.

 

 

Nego, zna li netko kad spomenem arte, turjen, kastuš, munđe o čemu pričam bez gugla?

 

bedsoft.net
13 godina
offline
"Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauciti

VHS - imao sam oooooooooogromnu kolekciju.Nakon napada miševa,ostalo je stotinjak kaseta na tavanu

Super 8 filmovi - neznam

Walkman na kazete -walkmani su kod mene bili 1 mjesec = jedan walkman

 

Jednoznamenkasti kanali only! - toga se dobro sjećam,i dandanas imam staru sanyevu televiziju staru 17 godina,još je funkcionalna

Betamax - nisam čuo


Vinilke ili longplayke (LP) - kolekcija od 5-6 ploča,moram nabaviti gramofon


MiniDisk - prvi sam dobio od prijatelja sa audio playerom

DAT - koristio neko vrijeme

Laserdisk - čuo sam,nisam ča isprobao


Analogna kazeta - mislim da sam jedini u selu koji još ima kazete,imam prerađeni kazetofon za slušanje


Žice - još se žice drže...

Skvičanje dial-upa - nekada bih poželio modem izbaciti iz kuće radi skičanja


Matrični printeri - koristio

Floppy - windows 95 na deset disketa


IRQ pomoću jumpera - neznam

ISA sabirnica - čuo sam,nisam koristio


DOS - sa ovim sam radio prije dvadesetak godina
Commodore - za mene,čovjeka sa sela,ovo je bilo preskupo


ZIP radi prostora - ovo i danas radim


Zeleno na crno - draža mi je bila komandna linija,nego GUI

Razvijanje filma - polica puna starih fotoalbuma


Telefoni na okretanje - imam i danas jedan,zadnji put korišten prije 3-4 mjeseca,radi testiranja

Daljinski - ovo neće odumrijeti još nekoliko godina

Papirnati rječnik/enciklopedija - imam ih još nekoliko...

No GPS - moja Nokia nema GPS,tako da je ovo dobro poznata situacija

ako sam ti ikako pomagao,stisni hvala\\\\\\\\\\\\http://life-is-hard.co.cc
15 godina
neaktivan
offline
"Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauciti

novi klinci nikada neće znati staviti film u fotoaparat

I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes.
12 godina
offline
Re: "Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauc

O da, itekako...

Programming is understanding. – Kristen Nygaard
14 godina
neaktivan
offline
Re: "Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauc
bed kaže...

 

 

Nego, zna li netko kad spomenem arte, turjen, kastuš, munđe o čemu pričam bez gugla?

 

 Bajserica,kristalka,porculanka-pikulanje {#},meni baš nije išlo neke,često bi popljugal.

16 godina
neaktivan
moderator
offline
"Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauciti

Dovoljno ste stari ako znate sto je ovo :)

 

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
14 godina
neaktivan
offline
"Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauciti

Muški/ženski priključak za antenu?

Mozak mi ne radi.

No matter where you go, there you are.
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: "Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauc
forzzuk kaže...

Muški/ženski priključak za antenu?

Mozak mi ne radi.

  300 Ω adapter (antenski) u 75 Ω

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
14 godina
neaktivan
offline
Re: "Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauc
Oprosti, ali mislim da nisi u pravu. Ja sam '97 godište, dakle klinac. I potpuna sam suprotnost od ovoga što si napisao. Možda nisam sve to doživio, ali NIŠTA ne može nadjebat zvuk ploča i 'struganje' igle, zvuk i čekanje lampaškog pojačala. Čiščenje glave videa mi je omiljena zajebancija. Slušanje predenja diskete je nešto neopisivo. A tek spajanje zvučnika na stare dobre 'luster kleme'... :)
Live in and let die!
13 godina
neaktivan
offline
"Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauciti

Većina se neće sijećat kad si sa 10 kn mogao kupiti sendvić i sok...Sad sa 10kn nemožeš samo jedno.

Sharing Is NOT Stealing!
16 godina
neaktivan
offline
Re: "Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauc

Bilo je (u ZG-u):

 

Burek 7kn, Coca-Cola 5kn = 12kn

Danas:
Burek 12kn, Coca-Cola 8kn = 20kn

 

{#}

LoL EU: Ferinus
16 godina
online
Re: "Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauc
zv'jer2 kaže...

Bilo je (u ZG-u):

 

Burek 7kn, Coca-Cola 5kn = 12kn

Danas:
Burek 12kn, Coca-Cola 8kn = 20kn

 

{#}

 Tko živ burek jede sa kolom umjesto sa jogurtom/kiselim mlijekom?

Ontopic;  mislim da klinci više nikad neće naučiti koristiti (i posebno čistiti) rapidografe.

Za bankpost/extrapost papire više neznaju ni u papirnici. Sve je fotokopirni/printer papir.

16 godina
neaktivan
offline
Re: "Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauc
overhaul kaže...
zv'jer2 kaže...

Bilo je (u ZG-u):

 

Burek 7kn, Coca-Cola 5kn = 12kn

Danas:
Burek 12kn, Coca-Cola 8kn = 20kn

 

{#}

 Tko živ burek jede sa kolom umjesto sa jogurtom/kiselim mlijekom?

Ontopic;  mislim da klinci više nikad neće naučiti koristiti (i posebno čistiti) rapidografe.

Za bankpost/extrapost papire više neznaju ni u papirnici. Sve je fotokopirni/printer papir.

Eto, mi smo jeli... ko da je bitno. {#}

LoL EU: Ferinus
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: "Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauc
overhaul kaže...

  Tko živ burek jede sa kolom umjesto sa jogurtom/kiselim mlijekom?

Ontopic;   mislim da klinci više nikad neće naučiti koristiti (i posebno čistiti) rapidografe.

Za bankpost/extrapost papire više neznaju ni u papirnici. Sve je fotokopirni/printer papir.

  Sa jedne strane je stvarno bedasto koristiti rapitografe u danasnje vrijeme kada imamo divote poput laserskih printera ili plotera ali sa druge strane je dobro znati (za inzenjere) koristiti ravnalo i rapitografe ....i imati prljave prste i unistene zivce zbog pokvarenog 0,2 rapitografa (:

 

Rotring tinta i rapitografi. Ahh...to su bila vremena

 

BTW

Hajde sada nek podignu ruke oni koji su morali koristiti letraset! Ne? Da?  {#}

 

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
16 godina
offline
"Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauciti

Ah Rotring i packanje... koliko sam puta pišao krv od muke jer nakon 2h crtanja po A2 papiru sam nešto zapackao i u školi nisu htjeli uzeti pa sam morao sve isponova crtati...

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2012 22:22 (Ziga).
16 godina
neaktivan
offline
Re: "Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauc
Ziga kaže...

Ah Rotring i packanje... koliko sam puta pišao krv od muke jer nakon 2h crtanja po A2 papiru sam nešto zapackao i u školi nisu htjeli uzeti pa sam morao sve isponova crtati...

Tad je, vidim, i u školama postojala disciplina. {#}

LoL EU: Ferinus
16 godina
online
"Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauciti

Ali bilo je i Staedtlerovih i Tozovih rapidografa. Ja još imam dva tri seta svih firmi. I jasno krivuljare, kutnike, dodatke za tuš na

Richter šestarima.. i tako. U neko vrijeme pojavilo se u Grazu tuš flomastera, pa kasnije i izvrsnih licencnih narančastih od toza

(mislim da su u originalu bili stabilo) Malo jesu bili manje intenzivni, posebno na pausu, ali su bili preporod glede curenja,
packanja, sušenja.
Osim letraseta, za slova još imam negdje i šablone.

Posebno elitni papir bio je Hammer. To se rezalo sa strahopoštovanjem:)

14 godina
neaktivan
offline
Re: "Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauc
Lazarus Long kaže...

 

BTW

Hajde sada nek podignu ruke oni koji su morali koristiti letraset! Ne? Da? {#}

 

Koristiti u nekakvom poslu ne, debelo sam premlad za to ali sam za ne falit prije par tjedana

izradio solidan natpis prezimena za ulazna vrata stana {#}

Iskopao u 'kutiji sa starim stvarima' - valjda nisam jedini koji ima takvu kutiju {#}

No matter where you go, there you are.
16 godina
offline
Re: "Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauc
zv'jer2 kaže...

Tad je, vidim, i u školama postojala disciplina. {#}

Znaš kakva disciplina? Išao sam u Ruđer, za gledanje kroz prozor pod nastavom ti je pisao 1 u imenik odmah jer ne obraćaš pozornost na sat i ono što se govori. {#}

 

 

15 godina
offline
Re: "Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauc
Mamic kaže...

Većina se neće sijećat kad si sa 10 kn mogao kupiti sendvić i sok...Sad sa 10kn nemožeš samo jedno.

kad sam kupio svoj prvi auto...yugo ofc, za 10 kn sam kupio 2 litre goriva....ahh..nostalgija...

Remember my friends, God is dead. Marx is also dead. But the market lives. The market must become your new God.
13 godina
offline
"Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauciti

He-Man karte.

14 godina
protjeran
offline
Re: "Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauc
Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
12 godina
neaktivan
offline
"Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauciti

Malo da pokrenem temu imam na kraju pitanje za veterane, a evo što ja (1998.) znam.

 

VHS- poznato, kad sam išao u 1. razred pa i prije u vrtiću gledao sam "Đuru z međimurja" svaki dan
Super 8 filmovi - ne
Obični walkman- sjećam se, iako su svi završili u smeću, šteta, pred 5-6 godina to mi je bila igračka
Kanali - jako mali sam bio kad su ukinuli hrt3, ali znam kad je nova imala zaokruženo N (kao @)
Betamax - ne
Vinilke - iako nikad u upotrebi vidim ih na polici svakodnevno, a neki dan sam probao i radi, Đžo Maračić Maki, Novi fosili, Bijelo dugme i neki strani
MiniDisk - ne
DAT - ne
Laserdisk - ne
Analogna Kazeta - naravno, još sad na takve snimam kad je neka pjesma na radiju i onda u autima koji nemaju CD player to puštam

Kompjutori i ostalo

 

-na C64 sam naučio slova, brojke, računati itd., iako sam smrskao joysticke, sam komodorac i adapter su ko novi, a danas sam našao na tavanu i original knjižicu i račun, spojen je na TV i radi, ali treba 100 put da mi učita kazetu, neznam što tu treba štelati

 

-iako smo imali komp, ja nisam smio na taj, nego mi je otac s posla donio jedan s windows 3.1 koji je bio za račune printati i natjecanje u pinballu, trebalo je napisati "win" za windows ili "mario", "padalica" i "tristan"- jedino zapamtio


Žice - ak se mene pita najbrži pouzdan način za prijenos podatak
Dial-up modem - 3 na tavanu, sjećam se kad sam u 1. razredu u školi neki carnet papir dobio za duplo jeftiniji internet
Matricni printeri - imam, nikad koristio (ak se misli na onaj crno-bijeli i papir s rupicama)
Floppy - znam samo za ove 3,5" - znam jednu bugovu na kojoj je bio super mario - to sam igrao na ovom što je s 3.1
Namestanje IRQ-ua pomocu jumpera- nije poznato
ISA sabirnica - znam
DOS - korišten do 2006.
Stelanje azimuta glave na comodoreovom "kazetofonu" - nije poznato, ali bi bilo dobro da je
Brisanje i zipanje/raranje da bi se stvorio prostor na HDD-u - da, hard od par giga, a htio sam GTA3 
Botanje pomocu floppya - ne
Zelena (oranz) slova na crnom - neznam kud to, ali bijela na crnom itekako
Namestanje drugacijeg ID-a na SCSI lancu - ne
Slanje filma da bi se iz njega "rodile" slike - čak mi je otac demonstirao proces jer ima opremu, tek negdje 2005. smo kupili digitalni
Telefoni na okretanje - imam 2 takva i svake godine provjeravamo ako rade
"Fizicki" papirnati rjecnik i enciklopedija - kad s tim radim nešto za njemački bar dobro ispadne, a ne kak s google prevoditeljom :)

 

A sad pitanje, iz onoga prije spomenutoga kompa, ne želi prepoznati HDD, stao je na tavanu 6 godina i kad sam ga pokrenuo nije htio dalje od biosa, pa sam ga resetirao. I sad isto neće osim kad je turbo uključeni, ali ja neznam kak namjestiti da on prepozna HDD. Stavio sam taj hard u svoj komp i radi, dobro da sam u rekordima u "padalici" upisao i datum, ima i tristan i super mario. Ako napišem win uđe u windows, i tamo ima nešt. Jel se to namješta u prvoj rubrici u biosu? Koji broj od 1 do 45 da stavim, kak znati ? Htio sam stavit sliku, ali ne se ništ zbog nekih crti i mutno je, a nije bilo kad sam slikao, ugl. ima ovo: CYLS HEADS PRECOMP LANDZONE SECTORS MODE... i da, kak vidjeti koliko prostora ima na disku, ništ na njemu ne piše, kak to iz Dosa provjerit?

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2012.
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauc
crow kaže...

He-Man karte.

Pogledao sam skoro sve epizode, al karte nisam imao...:(

16 godina
odjavljen
offline
"Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauciti

Novi klinci nikad nece znati kaj je zivot bez fejsa i ADSL interneta. Iako nisam ni ja bogzna kaj star (18 god.), ali bar se sjecam da je sve bilo ljepse bez fejs revolucije.

http://isvijet.com.hr
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.10.2012 12:16 (Edge).
11 godina
offline
"Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauciti

Sjećam se mnogih stvari,a 99 sam godište. Bilo je lijepo i ranih 2000 ih pa sve do kraja prvog desetljeća.

 

Sjećam se VHS i TDK kazeta kojih nema više. Sjećam se i SEGA igara koje sam igrao,no njih sada rijetko tko igra.

Kada bih izašao van s prijateljima ne bih se vraćao do mrklog mraka.

Prije 5-10 godina TV program je bio bolji od danas (Nije bilo toliko puno programa. Samo HTV 1,2,3,a kasnije i RTL,te NOVA TV. Iznimka je jedino bila NOVA TV koja je jedno vrijeme puštala meksičke sapunice ali su ih hvala Bogu brzo ukinuli {#})

 

Doduše,interneta ispočetka nije bilo.

Sjećam se još kada sam bio prvi,drugi razred da su facebook imali samo oni tamo po drugim državama. Svi smo tada bili još donekle pristojni (ah,mala djeca smo bili {#}).

 

No onda se sjećam kada su se moji frendovi tamo negdje oko 2010. počeli svi furati na facebook i ta sranja da više nije bilo to to. Primjetio sam da su postajali bezobrazniji svi.

 

Internet sam uveo 2008. godine,ali iznimka je bila ta da flat nisam imao do 2010.,a to je značilo: Nema flata - nema surfanja koliko te volja {#},tako da sam i onda većinom bio po igralištima.

 

A sada? Sada je skoro sve drugačije. Sjedim za internetom od jutra do sutra,skoro svi imamo internet na mobitelu...

A u vražiju mater,kud to sve vodi? Volio bih barem tjedan dana biti u onim vremenima dok su se pjesme puštale preko kazete i radija! {#}.

 

Bila su to kraljevska vremena. {#}

Vrlo sam mlad,ali pamtim i one dane kada ja i moja obitelj nismo znali što znači rijeć "internet" 

Daniel
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.9.2013 17:45 (Shumy).
11 godina
neaktivan
offline
"Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauciti

evo,ja sam relativno klinjo,pa ajd' pitajte za nešto što ne znam :D

Nema 'leba bez motike,okopavam narkotike :)///Svi smo mi Mentalist///
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauc
forzzuk kaže...

Neznan, nisam odavno nigdje vidio klince da igraju na slije.

Možda jednostavno ne idem za tim.

Ako ima, super, to je najveća zabava koja postoji za taj uzrast.

Iman,iman,iman,neman,iman,iman,iman,neman? :) još uvijek igraju,a vidim da i prvašići nosaju yugi-oh(pitaj boga odakle su,starije su od njih vjerojatno),meni nisu bile interesantne,pogotovo te s fantazijama,a danas se prodaju neka njesra u paketicima po 5-6kn za 2-3 slije...p.s. jel se netko sjeca satelita il sam to samo ja imao?vhs se također sjećam i još imam neke kasete(placene po 200kn,vjerojatno),također se sjećam bootanja win95/98 na 15-tak disketa,vidim da se spominju i vinilke,kasete,wma playeri,a ja ih jos sve koristim,također imam i rapidografe(čišćenje pomoću destilirane vode,kad se zaštopa tinta),dial up ''sound''-a se također sjećam(tn,tn,tn gdrrr xD),konzole nikad u zivotu nisam imao,nit sam znao sta je to,prvi pc sam dobio 2004-te,igranje formule 1,duke nukem,super mario,off road,pa i ostale(imao sam ih oko 50-tak),a drugi komp je dosao 2006-te i tad je bio zvijer(amd 3.0ghz,9800pro...) te su se igrali max payne,cod 2,underground nfs itd. uglavnom neusporedivo s ovim danasnjim igrama,danas bi rekli da su stare igre sranje,ali tad smo se bar znali zabaviti više negoli danas s ovim realističnim pucačinama i sl.eh,da i odvidavanje onog prstena ispod miša(3 tipke su tad imali :D) i vađenje kugle i čišćenje prašine po onim kotačićima unutra...

Nema 'leba bez motike,okopavam narkotike :)///Svi smo mi Mentalist///
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.9.2013 18:30 (kivic15).
13 godina
protjeran
offline
"Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauciti

Pljuce (kako smo ih mi zvali), odnosno one cjevičice pa gađanje starim kruhom.

 

Špriherice.

 

Puške na kukuruz (daska, čavao, gumica, kvačica).

 

Dimne bombe od ping pong loptica.

 

Gledanje Night Rider-a na austrijskom ORF-u na njemačkom.

Ad astra peronospora
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.9.2013 18:52 (Bypass).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice