Assassin's Creed IV: Black Flag

poruka: 1.061
|
čitano: 235.567
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
protjeran
offline
Re: Assassin's Creed IV: Black Flag
Ipe77 kaže...
Winchester01 kaže...
Ipe77 kaže...
Winchester01 kaže...

AC IV je meni igra godine.{#}

Skroz zabavno, puno sadržaja, epic pomorske bitke i odlična priča (možda i najbolja dosad). Jedino možda da su glavne misije malo raznovrsnije.

da je igra godine i ne baš ima dosta problema kao što je optimizacija malo loša borba brodova za moj ukus  ali ostalo je ok AC su inače kvalitetni naslovi ali im je ponestalo tema pa sad izmišljaju toplu vodu {#}

Reka san da je meni to igra godine. Ne znam što tu nije jasno...

Ponestalo im tema? O čemu ti? Imaju cijelu povijest, moru staviti bilo što, to je neiscrpan izvor. Ovo s piratima je bio pun pogodak.{#}

a ipak se tu imalo puno više stvari popravit da bi bila igra godine moraš stvari gledat realno igra nije dobro optimizirana za razzliku od prošlih nastavaka i to je minus a po eni ima još problema......zašto je npr. svaka treća misija prisluškivanje dosadnih razgovora??!!!....moj odgovor na to pitanje je da neznaju što bbih smislili pa su to ubacili da popune igru ali sve u svemu igra je ok meni je zabavna ali daleko je od toga da je igra godine...{#}

Igra nije dobro optimizirana za razliku od ostalih nastavaka? Jesi li ti igrao ostale nastavke? A pogotovo AC3? Ovo je najbolje optimizirani AC dosad! Zapravo su rekli iz UBISOFTa da su primarno radili AC4 za PC ovaj puta......

13 godina
neaktivan
offline
Assassin's Creed IV: Black Flag

Zašto toliko puno postova posvećujete optimizaciji a vrlo malo o stvarima, misijama i detaljima u igri?

 

Evo opet imam pitanje čiji odgovor ću vjerojatno doznati tokom daljnjeg igranja, ali moram ga postaviti, jer što ako to već mogu a nisam ni svjestan :D

 

Kada ću se moći skinuti i roniti? ;)

MiR; Prestigio PAP 5000T DUO on stock JB 4.1.1
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Assassin's Creed IV: Black Flag
Omerta23 kaže...

Zašto toliko puno postova posvećujete optimizaciji a vrlo malo o stvarima, misijama i detaljima u igri?

 

Evo opet imam pitanje čiji odgovor ću vjerojatno doznati tokom daljnjeg igranja, ali moram ga postaviti, jer što ako to već mogu a nisam ni svjestan :D

 

Kada ću se moći skinuti i roniti? ;)

LOL pa to je doslovno prvo što radiš u igri. Ali ako misliš roniti kod shipwreckova, to dođe kasnije u priči, nemogu dalje govoriti da ti ne spoilam priču. Uglavnom nemožeš odmah.

11 godina
neaktivan
offline
Assassin's Creed IV: Black Flag

Posto nisam nasao temu za AC Liberations HD ovde cu da pitam :) Kako mogu prekinuti cinematics ? {#} Igra je zanimljiva a i kod mene radi odlicno {#}

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Assassin's Creed IV: Black Flag
Reanimator kaže...
Omerta23 kaže...

Zašto toliko puno postova posvećujete optimizaciji a vrlo malo o stvarima, misijama i detaljima u igri?

 

Evo opet imam pitanje čiji odgovor ću vjerojatno doznati tokom daljnjeg igranja, ali moram ga postaviti, jer što ako to već mogu a nisam ni svjestan :D

 

Kada ću se moći skinuti i roniti? ;)

LOL pa to je doslovno prvo što radiš u igri. Ali ako misliš roniti kod shipwreckova, to dođe kasnije u priči, nemogu dalje govoriti da ti ne spoilam priču. Uglavnom nemožeš odmah.

Pa to me zanima da, (ne ono površinsko "ronjenje" u odjeći, naravno da to mogu raditi i na samom početku igre), nego baš ono kad se skine i zaroni duboko..

Ok, znači to treba tek doći.. Thx :)

MiR; Prestigio PAP 5000T DUO on stock JB 4.1.1
16 godina
online
Re: Assassin's Creed IV: Black Flag
Omerta23 kaže...

Zašto toliko puno postova posvećujete optimizaciji a vrlo malo o stvarima, misijama i detaljima u igri?

 

Evo opet imam pitanje čiji odgovor ću vjerojatno doznati tokom daljnjeg igranja, ali moram ga postaviti, jer što ako to već mogu a nisam ni svjestan :D

 

Kada ću se moći skinuti i roniti? ;)

Ako se nadaš da ćeš gledati Edwardovo dupe, moram te razočarati. {#} Inače, ta moigućnost se otvara kasnije, kroz glavnu priču, u "zreloj" fazi igre. {#}

15 godina
offline
Re: Assassin's Creed IV: Black Flag
Nidzo95 kaže...

Posto nisam nasao temu za AC Liberations HD ovde cu da pitam :) Kako mogu prekinuti cinematics ? {#} Igra je zanimljiva a i kod mene radi odlicno {#}

Nikako, a ne znam ni zašto bi to uopće želio raditi.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Assassin's Creed IV: Black Flag
Alex Mercer kaže...
Nidzo95 kaže...

Posto nisam nasao temu za AC Liberations HD ovde cu da pitam :) Kako mogu prekinuti cinematics ? {#} Igra je zanimljiva a i kod mene radi odlicno {#}

Nikako, a ne znam ni zašto bi to uopće želio raditi.

Pa presao sam oko 25% i slucajno sam izbrisao,pa da ne cekam sad sve opet od pocetka :) Hvala na odgovoru u svakom slucaju :)

10 godina
protjeran
offline
Re: Assassin's Creed IV: Black Flag
Nidzo95 kaže...
Alex Mercer kaže...
Nidzo95 kaže...

Posto nisam nasao temu za AC Liberations HD ovde cu da pitam :) Kako mogu prekinuti cinematics ? {#} Igra je zanimljiva a i kod mene radi odlicno {#}

Nikako, a ne znam ni zašto bi to uopće želio raditi.

Pa presao sam oko 25% i slucajno sam izbrisao,pa da ne cekam sad sve opet od pocetka :) Hvala na odgovoru u svakom slucaju :)

Ako imaš original igru, trebao bi ti izbrisani file biti u saved games još uvijek s nastavkom .deleted, ako je tamo još uvijek, samo izbriši taj nastavak zajedno s točkom i ponovno će Uplay sinkronizirati save

16 godina
online
Assassin's Creed IV: Black Flag

Nisam imao visoka očekivanja, ali Liberation je stvarno dobar:

  • Mimo mojih očekivanja za ovakav "nesuštinski" nastavak, uveli su jednu bitnu novinu, koja je jako logična i pokriva nešto što mi odavno pomalo smeta (tri "persone" na koje okolina različito reaguje, između ostalog tako što se ne može šetati naokolo u Assassinskoj uniformi, a da se ne bude bar malo sumnjiv). Već samo ovo čini igru vrednom igranja.
  • Osim toga, dizajn mapa mi se sviđa, možda čak i malo više nego u prethodna dva dela (lepo izgledaju i dobre su za freerunning).
  • Priča je, rekao bih, na periferiji glavnih događanja, ali je to ok za jednu od sporednih igara serijala.
  • Grafika je dobra, pogotovo za port sa handhelda. Naravno da ima pop-in (da nema, ne bi bio AC), ali izgleda sasvim lepo i uporedivo sa ostalim PC AC igrama i tek se povremeno primete stvari kao što je nešto niži polygon count i voda koja kao da je animirana odgovarajućim vertex shaderom iz HL2.
  • Igra je kratka (iako slatka) i bez jurcanja se da preći u dva dana - imajte na umu ako budete kupovali. Po mom mišljenju, vredi platiti, ali oko 10€.
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.1.2014 13:59 (Ivan(4)).
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Assassin's Creed IV: Black Flag

Ja onako srednje upgrade-ao brod i sada je puno lakše ali svejedno izazovno.. A plovidba morem je toliko dobro izvedena da je to strašno.. Oni zvukovi "mora", galebova, nevrijeme, vjetar.. Nekad budem na krmi i gledam dupine kako uživaju u slobodi, predivna grafika i ugođaj..

 

Harpuning je također odličan, hunter brodovi, ma sve..

MiR; Prestigio PAP 5000T DUO on stock JB 4.1.1
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Assassin's Creed IV: Black Flag

Mali offtopic,jel ko igra AC Liberation HD ? Igra je premocna,samo mi je nekako prespora borba za razliku od Edwarda i Connora,kako su se oni borili eksplozivno i brzo,nekako presporo mi ovo.
Inace grafika je na razini AC4,cak mi ljepse grad izgleda nego u AC4,likovi isto,plantaze bogate raslinjem i najvaznije igra leti za razliku od AC4  :)

Probajte... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Assassin's Creed IV: Black Flag

Nekome i AC4 leti, ali mene hebe kao neki lag, oči me počnu bolit..

 

Dok plovim morem je ok, ali kad igram sa likom osjetim taj lag, a fps ne pada ispod 42-45.. Dok je max fps 62..

Dali ima riješenja za to?

 

Igrao sam se na nekim opcijama ali isto je.. Čak sam sa jednim programom (Dxtory) limitirao fps na 42, ali isto je..

 

Što se tiče ovog tvog "problema" da ti je borba prespora, to možemo shvatiti pošto je ženski lik ;)

MiR; Prestigio PAP 5000T DUO on stock JB 4.1.1
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.1.2014 14:07 (Omerta23).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Assassin's Creed IV: Black Flag
Omerta23 kaže...

Nekome i AC4 leti, ali mene hebe kao neki lag, oči me počnu bolit..

 

Dok plovim morem je ok, ali kad igram sa likom osjetim taj lag, a fps ne pada ispod 42-45.. Dok je max fps 62..

Dali ima riješenja za to?

 

Igrao sam se na nekim opcijama ali isto je.. Čak sam sa jednim programom (Dxtory) limitirao fps na 42, ali isto je..

 

Što se tiče ovog tvog "problema" da ti je borba prespora, to možemo shvatiti pošto je ženski lik ;)

Taman zavrsio AC3 DLC pa mi je Connor nenormalno brz,okretan,fluidan,nema veze naviknuti cu se :)

I meni isto,kad plovim morem sve oke,ali mene vegatacija tj.dzungle ubijaju framerate.


Nego,ste vidjeli kako na E3 traileru izgleda dzungla puno bujnija,osvijetljenje nevjerojatno realisticno i sve dok u igri,gledam full hd max gameplay sve oskudnije :/

13 godina
neaktivan
offline
Assassin's Creed IV: Black Flag

A ne znam kako to drugačije protumačiti, onda je očito i meni do framerate-a, ali po broju fsp-a trebalo bi biti i više nego fluidno jer je min. fps 42 a max 62, tako da ne znam što bi drugo stvaralo taj "lag" odnosno kao neka lagana usporenost lika, i zato me oči bole ponekad. 

 

Znači nije trzanje, nego baš "lag"..

MiR; Prestigio PAP 5000T DUO on stock JB 4.1.1
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Assassin's Creed IV: Black Flag

Znam na šta misliš i prilično je neprijatno. Probaj da eliminišeš razne grafičke opcije kao uzrok, počeo bih od AO i recimo Motion Blura.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Assassin's Creed IV: Black Flag
doky01akablava kaže...

Mali offtopic,jel ko igra AC Liberation HD ? Igra je premocna,samo mi je nekako prespora borba za razliku od Edwarda i Connora,kako su se oni borili eksplozivno i brzo,nekako presporo mi ovo.
Inace grafika je na razini AC4,cak mi ljepse grad izgleda nego u AC4,likovi isto,plantaze bogate raslinjem i najvaznije igra leti za razliku od AC4  :)

Probajte... 

Grafika na razini AC4? Oprosti ali jesi li ti sišao s pameti? Jedino kad bi to billo moguće je da potpuno naprave novi AC liberation na AC4 enginenu, ali koliko god upgrejdali i tweekali Liberation nikad neće biti grafički na razini AC4

15 godina
offline
Re: Assassin's Creed IV: Black Flag
Omerta23 kaže...

A ne znam kako to drugačije protumačiti, onda je očito i meni do framerate-a, ali po broju fsp-a trebalo bi biti i više nego fluidno jer je min. fps 42 a max 62, tako da ne znam što bi drugo stvaralo taj "lag" odnosno kao neka lagana usporenost lika, i zato me oči bole ponekad. 

 

Znači nije trzanje, nego baš "lag"..

Jeli ti vsync uključen, on zna stvoriti lag između inputa i grafičkoga prikaza, ili ako nije probaj ga uključiti, možda imaš problem sa screen tearingom.

Software is like sex... it's better when it's free (Linus Torvalds)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Assassin's Creed IV: Black Flag
xxxxx kaže...

Jeli ti vsync uključen, on zna stvoriti lag između inputa i grafičkoga prikaza, ili ako nije probaj ga uključiti, možda imaš problem sa screen tearingom.

 

Vsync mi naravno nije uključen jer bi u tom slučaju fps bio lockan na 30.. Ali probao sam i tako, isto je, još gore, jer znamo da je nekih 30 fps-a granica fluidne igrivosti.

 

 

Ivan(4) kaže...

Znam na šta misliš i prilično je neprijatno. Probaj da eliminišeš razne grafičke opcije kao uzrok, počeo bih od AO i recimo Motion Blura.

AO (Ambijent Oklužn) je isključen.

Motion Blur također isključen.

 

EDIT: U postavkama nvidia control panela, pod "manage 3D settings", stavio sam vsync na "adaptive" i u igri uključio vsync (nije više lockano na 30 fps-a, zato se opcija i zove "adaptive").. moooožda je malo bolje ili je to sad stvar psihe :D ali stvar je u tome da ja sumnjam da je taj lag zbog vsync-a odnosno lomljenja slike.. No vidjet ćemo..

 

Ako još netko ima kakav savjet, pucajte.. Zahvalan

MiR; Prestigio PAP 5000T DUO on stock JB 4.1.1
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.1.2014 17:38 (Omerta23).
16 godina
online
Re: Assassin's Creed IV: Black Flag
Reanimator kaže...

Grafika na razini AC4? Oprosti ali jesi li ti sišao s pameti? Jedino kad bi to billo moguće je da potpuno naprave novi AC liberation na AC4 enginenu, ali koliko god upgrejdali i tweekali Liberation nikad neće biti grafički na razini AC4

Tehnički si u pravu, ali vrlo dobro razumem kolegu. {#} Grafika je tehnološki svakako generaciju iza, no uz srodan engine i vrlo uspeli vizuelni dizajn, sličan onom iz AC4, ali, rekao bih, trunku zanimljiviji, igra je na prvi pogleda prepoznatljiva kao AC, a i sasvim prijatna za oko, i rekao bih da oko 90% vremena igrač uopšte nema utisak da bilo šta fali u vizuelnom smislu.

10 godina
protjeran
offline
Re: Assassin's Creed IV: Black Flag
Ivan(4) kaže...
Reanimator kaže...

Grafika na razini AC4? Oprosti ali jesi li ti sišao s pameti? Jedino kad bi to billo moguće je da potpuno naprave novi AC liberation na AC4 enginenu, ali koliko god upgrejdali i tweekali Liberation nikad neće biti grafički na razini AC4

Tehnički si u pravu, ali vrlo dobro razumem kolegu. {#} Grafika je tehnološki svakako generaciju iza, no uz srodan engine i vrlo uspeli vizuelni dizajn, sličan onom iz AC4, ali, rekao bih, trunku zanimljiviji, igra je na prvi pogleda prepoznatljiva kao AC, a i sasvim prijatna za oko, i rekao bih da oko 90% vremena igrač uopšte nema utisak da bilo šta fali u vizuelnom smislu.

Ma nije ni blizu AC4....toliko zaostaje.........pa primjeti se  u nizu detalja na ulicama, jednostavnosti misija, točno se vidi (pažljivom oku) da je namjenjen prvotno za handheld uređaj. Mogu se okladiti da su se odlučili portati na PC i konzole nakon što su izbacili za Vitu.

 

Bajdvej, nevezano za ovo, ali prateći UBISOFTov stil takozvanog "leakanja" prošlih godina, možemo početkom idućeg mjeseca očekivati i leak novog AC nastavka

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.1.2014 18:28 (Reanimator).
15 godina
neaktivan
offline
Assassin's Creed IV: Black Flag

Odigrao Black Flag prije koji mjesec, zakon igra, defo bolja od trice ( a što nije ), bok uz bok s dujom, koja mi je dosad bila najdraža. Setting, pi*darije koje možeš radit, borbe brodovima, istraživanje, sve u svemu, čitavo iskustvo mi je bilo super ( iako pri kraju izbljedi ). Stvarno zabavna igra.

The world belongs to the enthusiast who keeps cool.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Assassin's Creed IV: Black Flag
Omerta23 kaže...
xxxxx kaže...

Jeli ti vsync uključen, on zna stvoriti lag između inputa i grafičkoga prikaza, ili ako nije probaj ga uključiti, možda imaš problem sa screen tearingom.

 

Vsync mi naravno nije uključen jer bi u tom slučaju fps bio lockan na 30.. Ali probao sam i tako, isto je, još gore, jer znamo da je nekih 30 fps-a granica fluidne igrivosti.

 

 

Ah zaboravio sam da su i to shebali s portom, onda stvarno neznam do čega bi moglo biti.

Software is like sex... it's better when it's free (Linus Torvalds)
13 godina
neaktivan
offline
Assassin's Creed IV: Black Flag

Da, i to gadno su zahebali.. Čitam po netu, jako se ljudi žale na to i izgleda da nema nekog pravog riješenja..

 

Sad sam shvatio od čega me možda boli glava/oči, izgleda da je zbog nekakvog zamućenja slike prilikom rotacije miša. Jer je fokus na liku, dok je sve ostalo onako lagano zamućeno.. Ako me shvaćaš..

 

To se ne primjeti dok šećeš polako sa likom, ali čim počne trčati, tući se, skakati, onda je dosta primjetno. I stvara mi mučninu, faaaak :/

MiR; Prestigio PAP 5000T DUO on stock JB 4.1.1
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
online
Re: Assassin's Creed IV: Black Flag

motion blur?

It's not who u are, it's who u know.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Assassin's Creed IV: Black Flag
Omerta23 kaže...

Da, i to gadno su zahebali.. Čitam po netu, jako se ljudi žale na to i izgleda da nema nekog pravog riješenja..

 

Sad sam shvatio od čega me možda boli glava/oči, izgleda da je zbog nekakvog zamućenja slike prilikom rotacije miša. Jer je fokus na liku, dok je sve ostalo onako lagano zamućeno.. Ako me shvaćaš..

 

To se ne primjeti dok šećeš polako sa likom, ali čim počne trčati, tući se, skakati, onda je dosta primjetno. I stvara mi mučninu, faaaak :/

to nešto nije dobro podešeno pregledaj dobro postavke u mene tog nema i sve je ok {#}

Team32Ipe77
13 godina
neaktivan
offline
Assassin's Creed IV: Black Flag

Ma pitanje dali ti je sve ok ili se se naviknuo na to..

 

Možda tu više faktora igra ulogu, tko će ga znat:

 

2. stvar, koristim novi monitor tek tjedan dana (27", prije toga 22" i također čitam da je potrebno neko vrijeme na privikavanje).

 

3. stvar, igram samo AC4 trenutno, ali nadam se da nije do ghostinga jer ovaj monitor ima 8ms, dok je prijašnji imao 2ms. (vjerojatno nije ovo, jer sam dobro proučio rivjue prije kupovine i nije bilo komentara o ghostingu)..

 

4. stvar, motion blur mi je isključen, to sam već par puta napisao :)

 

5. stvar, napisao sam vam da se dosta ljudi žali na taj lag koji postaje naporan nakon nekog vremena, probajte googlat pa ćete se uvjerit.

 

Vsync mi je sada uključen jer sam u opcijama nvidie stavio vsync na "Adaptive", također sam stavio i "Single display performance mod" (iako to nema veze, ali čemu da bude na "multi display" kada koristim "single")

 

Evo SS postavki:

MiR; Prestigio PAP 5000T DUO on stock JB 4.1.1
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.1.2014 10:47 (Omerta23).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Assassin's Creed IV: Black Flag
Ovako imam potpuni novi assasin ... Ali za playku3 A ja bi trebal za pc ne treba bi kod za multuplayer samo kutija i cd pa ako je ko mozda za zamjenu nek se javi u pp
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Assassin's Creed IV: Black Flag

Oh đizus, moja hrvacka jezika.. Daj editiraj to, pa nemaš 7 godina..

 

On topik: ne znam kako vama, ali za mene je AC4 dignuo visoko ljestvicu i čisto me strah novog dijela.. Jer ukoliko ne bude kao AC4 + još ponešto novo, biti će razočarenje :D

 

Ovaj AC ima sve što imaju prijašnji nastavci + ogroman slobodan svijet, puno toga smislenog za raditi (napokon) i nenad*ebivu plovidbu, borbe brodova i sve vezano za to.

MiR; Prestigio PAP 5000T DUO on stock JB 4.1.1
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Assassin's Creed IV: Black Flag

Zašto mi se igra ruši nakon prve misije?? Inače G2020 i HD7770 na Ultra 1800P min. FPS 30,max. FPS 53.... :D

Strm
Moj PC  
0 4 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice