Loš izbor mehaničkih tipkovnica u hrv - RJEŠENJE!

poruka: 153
|
čitano: 43.670
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Loš izbor mehaničkih tipkovnica u hrv - RJEŠEN
Bok društvo! Evo da i ja podijelim svoje iskustvo sa SteelSeries 6Gv2 koju mnogi smatraju za best buy model. Kupil sam je i koristio neđe oko misec dana, da bi potom istu prodao preko BOL oglasnika nekom tipu koji vozi dirt bike. Moje divljenje naspram tipkovnice je splasnulo nakon što sam skužio da ipak ne tipkam toliko puno da bi mi se isplatilo njeno posjedovanje. Bilo mi je žao da tipkalo kod mene doma "trune", pa sam mu fino potražio udomitelja i od donacije kupio bežični Logitech komplet (vidi @ Moj PC), a ostatak potrošio na neumjerenost u jelu i piću.

Point is ne kupujte samo da imate ako vam realno ne treba. Nije zlato sve što sija, za većinu je dovoljno dobra i bižuterija.
Bare: Huljićeva glazba spušta ljude na razinu australopiteka
15 godina
offline
Re: Loš izbor mehaničkih tipkovnica u hrv - RJEŠEN
athlon64 kaže...
Jonja kaže...
Stjepanj kaže...
moze preporuka za freda neke best-buy i da se slika stavi?!ljen sam!:)LP

Steelseries 6gv2 najbolja opcija u nas sta se tice mehanike. Robusnost, osjecaj, cijena. Sve je tu.

Ima i tu istine, nije mi ona pala na pamet. Ako trazis malo jeftinije onaj je sup izbor. Ali nisam siguran da li je ima s blue prekidacima.

Ja je imam. Iznimno sam zadovoljan njome. Nema s plavim prekidačima. U Hrvatskoj je (barem bila) dostupna u varijanti s crnim prekidačima, a inače postoji i s crvenim (američka varijanta, dok se u Hrvatskoj prodaje britanska varijanta s dopisanim hrv. oznakama).

14 godina
neaktivan
offline
Loš izbor mehaničkih tipkovnica u hrv - RJEŠENJE!

Crveni su po meni najbolji prekidaci za opcu upotrebu (gejming i sve ostalo), a plavi ko puno tipka. Plavi i nisu bas za igranje posto da bi ponovno kliknuo, prekidac treba se vratiti skroz do kraja prema gore. Tako ako imate blue switcheve i igrate igru, nekad (ne kazem cesto) zna ''zapet'' u zraku (tj niste pustili tipki da se vrati do kraja) te vam ne registrira tipku sto zna nekada biti iritantno. Bar je tako na razer blackwidowci, ostale nisam probao (kolega athlon kaze da su bolji swicthevi na njegovoj tipkovnici pa neznam) a trebalo bi biti bar slicno posto ista firma proizvodi switcheve. I jos jedna stvar, kad kupite mehaniku i tipkate po njoj jedno vrijeme i onda dodjete u prijatelja na gumenu genius tipkovnicu, svaka tipka vam je tvrda, teska ko da postanete invalid, a onda se vratite kuci i letite po svojoj mehanici {#}.

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Loš izbor mehaničkih tipkovnica u hrv - RJEŠEN
The Man kaže...
Bok društvo! Evo da i ja podijelim svoje iskustvo sa SteelSeries 6Gv2 koju mnogi smatraju za best buy model. Kupil sam je i koristio neđe oko misec dana, da bi potom istu prodao preko BOL oglasnika nekom tipu koji vozi dirt bike. Moje divljenje naspram tipkovnice je splasnulo nakon što sam skužio da ipak ne tipkam toliko puno da bi mi se isplatilo njeno posjedovanje. Bilo mi je žao da tipkalo kod mene doma "trune", pa sam mu fino potražio udomitelja i od donacije kupio bežični Logitech komplet (vidi @ Moj PC), a ostatak potrošio na neumjerenost u jelu i piću.

Point is ne kupujte samo da imate ako vam realno ne treba. Nije zlato sve što sija, za većinu je dovoljno dobra i bižuterija.

Istina,treba bit zahtjevniji korisnik da bi se mehaniku isplatilo uzest.

Jonja kaže...

Crveni su po meni najbolji prekidaci za opcu upotrebu (gejming i sve ostalo), a plavi ko puno tipka. Plavi i nisu bas za igranje posto da bi ponovno kliknuo, prekidac treba se vratiti skroz do kraja prema gore. Tako ako imate blue switcheve i igrate igru, nekad (ne kazem cesto) zna ''zapet'' u zraku (tj niste pustili tipki da se vrati do kraja) te vam ne registrira tipku sto zna nekada biti iritantno. Bar je tako na razer blackwidowci, ostale nisam probao (kolega athlon kaze da su bolji swicthevi na njegovoj tipkovnici pa neznam) a trebalo bi biti bar slicno posto ista firma proizvodi switcheve. I jos jedna stvar, kad kupite mehaniku i tipkate po njoj jedno vrijeme i onda dodjete u prijatelja na gumenu genius tipkovnicu, svaka tipka vam je tvrda, teska ko da postanete invalid, a onda se vratite kuci i letite po svojoj mehanici {#}.

Naravno blue switchevi su za one koji tresu velike kolicine teksta,ne gamere. Isto tako cherry red nisu idealni onima koji mnogo pišu. Sve ima svoju namjenu i svak ima svoje preference.

 

EDIT: Nisu na ducky-u bolji switchevi,isti su ali kompletna kvaliteta izrade razerova i osjecaj pod prstima nije isti. I ducky-a i filca se doduse moze uzest s crvenim switchevima.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.5.2013 0:32 (athlon64).
13 godina
odjavljen
offline
Re: Loš izbor mehaničkih tipkovnica u hrv - RJEŠEN

@The Man U mojem slucaju meni opce nije bila potrebna meh. tipkovnica, nikakve tekstove ne pisem, vecinu vremena na racunalu provodim na forumima i tu i tamo koja igra, mozemo reci da sam prosjecan korisnik.

Jednostavno kada sam vidio sto ljudi pisu o takvim tipkovnicama bio sam vrlo zainteresiran i dugo vremena sam istrazivao o njima i na kraju mi je drago sto sam to uradio jer sada ne mogu zamisliti da se vratim na Logijevu tipkovnicu koju sam imao do prije godinu dana te s time mogu reci da mi se isplatilo jer kad god nesto pisem kao upravo sada zadovoljan sam sa osjecajem kojeg tipkovnica pruza iako jos ne mogu vjerovati da je tipkovnica najskuplji dio moga PC-a {#}

 

Sto se tice red switcha, vrlo lijep switch, za gaming odlican a za pisanje vrlo lagan, kada se nauci moze se letiti s pisanjem posto je linearan pa ne treba ga se pritisnuti do kraja.

14 godina
neaktivan
offline
Loš izbor mehaničkih tipkovnica u hrv - RJEŠENJE!

Ma i "red" su super samo eto s obzirom koliko cu posjedovat istu tipkovnicu htio sam odradit savršen izbor a blue su ipak idealni za mene.

Samo da sad mogu opet birat razmislio bi o brown prekidacima. Ako zivite s drugim ukucanima ocekujte da ce se zalit. Iako je zvuk blua meni lijep i kad stavit gumice na keycapove nema udaranja plastike o plastiku jos uvjek je to visokofrekventni zvuk koji zna iritirat, majka se pozalila XD

 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.5.2013 9:32 (athlon64).
Moj PC  
1 2 hvala 0
16 godina
offline
Loš izbor mehaničkih tipkovnica u hrv - RJEŠENJE!

Da i tu pitam. Dakle štedim za G710+; ne žuri mi se i planiram ju uzeti kroz kojih mjesec dana. Da li ju netko ima? Kakva je u kratko iz prve ruke u pisanju velikih količina texta i kakva je za gaming?

Mašta je puno važnija od znanja. Znanje je ograničeno. Mašta okružuje svijet.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Loš izbor mehaničkih tipkovnica u hrv - RJEŠEN
Lovac kaže...

Da i tu pitam. Dakle štedim za G710+; ne žuri mi se i planiram ju uzeti kroz kojih mjesec dana. Da li ju netko ima? Kakva je u kratko iz prve ruke u pisanju velikih količina texta i kakva je za gaming?

Koja?

LoL acc THCJoshi
14 godina
neaktivan
offline
Re: Loš izbor mehaničkih tipkovnica u hrv - RJEŠEN
Lovac kaže...

Da i tu pitam. Dakle štedim za G710+; ne žuri mi se i planiram ju uzeti kroz kojih mjesec dana. Da li ju netko ima? Kakva je u kratko iz prve ruke u pisanju velikih količina texta i kakva je za gaming?

Cini se kao solidan izbor. Samo se nadam se ju se moze uzest sa blue ili brown prekidacima kod nas. Neznam kakava je pod rukama.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
odjavljen
offline
Loš izbor mehaničkih tipkovnica u hrv - RJEŠENJE!

Citao sam da je dosta kvalitetnije izrade za razliku od vise poznate Blackwidow ali ima slucajeva u kojim crkava backlighting (mozda su popravili u novijim verzijama?).

Posto vidim da je za velike kolicine teksta a u drugoj temi si napisao da je mislis koristiti 10 godina, s time na umu, jesi li siguran da zelis uzeti nesto ovakvog izgleda? Svak ima svoj stil/ukus ali kad bih trosio toliki novac uzeo bi nesto sto i izgleda da toliko kosta a ne neku "gaming" tipkovnicu sa makro i media tipkama sa svih strana  kao da cu upravljati neznam cime a ne racunalom a da ne spominjem ove prilicno uocljive G710 oznake na 3 mjesta.

Samo sam ti na to htio skrenuti paznju jer ipak je 10 godina dug period i znam da bi meni osobno dosadilo gledati tu tipkovnicu nakon nekog vremena.

Ako nemas problema s time, zanemari post, vjerujem da je kvalitetne izrade bez obzira na izgled.

 

@athlon64 ova tipkovnica dostupna je samo sa brown prekidacima koliko sam vidio

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Loš izbor mehaničkih tipkovnica u hrv - RJEŠEN
dtrixxx kaže...

Citao sam da je dosta kvalitetnije izrade za razliku od vise poznate Blackwidow ali ima slucajeva u kojim crkava backlighting (mozda su popravili u novijim verzijama?).

Posto vidim da je za velike kolicine teksta a u drugoj temi si napisao da je mislis koristiti 10 godina, s time na umu, jesi li siguran da zelis uzeti nesto ovakvog izgleda? Svak ima svoj stil/ukus ali kad bih trosio toliki novac uzeo bi nesto sto i izgleda da toliko kosta a ne neku "gaming" tipkovnicu sa makro i media tipkama sa svih strana  kao da cu upravljati neznam cime a ne racunalom a da ne spominjem ove prilicno uocljive G710 oznake na 3 mjesta.

Samo sam ti na to htio skrenuti paznju jer ipak je 10 godina dug period i znam da bi meni osobno dosadilo gledati tu tipkovnicu nakon nekog vremena.

Ako nemas problema s time, zanemari post, vjerujem da je kvalitetne izrade bez obzira na izgled.

 

@athlon64 ova tipkovnica dostupna je samo sa brown prekidacima koliko sam vidio

Da, i razloga koje je kolega naveo sam i izbjegao g710+

Vjeruj mi ducky pod rukama daje dojam da kosta 4 znamenke. Rigidnost plastike i osjecaj kvalitete je nevjerojatan. Ispod PCB-a je aluminijska ploca, tipkovnica izgleda jednostavno a funkcionalna je. Kupis li g710+ imas ces nesto vise fancy gamersku tipkovnicu vjerojatno malo plasticnijeg osjecaja pod rukama i imat ces ju ko zna koliko. Super je ona izbor, definitivno visa razina kvalitete od za mene razocaravajuceg razera ali svejedno u tom cjenovnom rangu ozbiljno razmotri ducky-a. 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Loš izbor mehaničkih tipkovnica u hrv - RJEŠENJE!

Možda se mogu te dodatne tipke koristiti za neke stvari bitne kod upisivanja teksta, recimo za umetanje en-dasha, unconditional breaka, sub- i superscripta, fusnota i krajnjih bilješki... Možda kao kratica za "Insert symbol" i što ja znam što još sve ne.

 

U svakom slučaju, ipak mislim da je pametnije naučiti napamet već predefinirane kratice u programima jer se one onda mogu koristiti uz upotrebu svake tipkovnice na svakom mjestu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Loš izbor mehaničkih tipkovnica u hrv - RJEŠEN
BMT kaže...

Možda se mogu te dodatne tipke koristiti za neke stvari bitne kod upisivanja teksta, recimo za umetanje en-dasha, unconditional breaka, sub- i superscripta, fusnota i krajnjih bilješki... Možda kao kratica za "Insert symbol" i što ja znam što još sve ne.

 

U svakom slučaju, ipak mislim da je pametnije naučiti napamet već predefinirane kratice u programima jer se one onda mogu koristiti uz upotrebu svake tipkovnice na svakom mjestu.

Programabilne tipke su korisne za stvari kao password iako kad se naucis na mehanickoj znat ces  ga upisat unutar 2 sekunde. Shortcut tipke i kontrolu multimedije i moja ima. Povise numpada su 4 komada, jedna otvara browser, jedna my computer, jedna mail a jedna kalkulator. Navodno postoje programi kojim ih se moze reprogramirat. Takoder kombinacijama FN i f1/f2/f3/f4/f/5 imas kontolu multimedije.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
Loš izbor mehaničkih tipkovnica u hrv - RJEŠENJE!

Nema do dobre membranuše

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
2 3 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Loš izbor mehaničkih tipkovnica u hrv - RJEŠEN
Kant kaže...

Nema do dobre membranuše

Drago nama za tebe :) 

 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
Re: Loš izbor mehaničkih tipkovnica u hrv - RJEŠEN
dtrixxx kaže...

Citao sam da je dosta kvalitetnije izrade za razliku od vise poznate Blackwidow ali ima slucajeva u kojim crkava backlighting (mozda su popravili u novijim verzijama?).

Posto vidim da je za velike kolicine teksta a u drugoj temi si napisao da je mislis koristiti 10 godina, s time na umu, jesi li siguran da zelis uzeti nesto ovakvog izgleda? Svak ima svoj stil/ukus ali kad bih trosio toliki novac uzeo bi nesto sto i izgleda da toliko kosta a ne neku "gaming" tipkovnicu sa makro i media tipkama sa svih strana  kao da cu upravljati neznam cime a ne racunalom a da ne spominjem ove prilicno uocljive G710 oznake na 3 mjesta.

Samo sam ti na to htio skrenuti paznju jer ipak je 10 godina dug period i znam da bi meni osobno dosadilo gledati tu tipkovnicu nakon nekog vremena.

Ako nemas problema s time, zanemari post, vjerujem da je kvalitetne izrade bez obzira na izgled.

 

@athlon64 ova tipkovnica dostupna je samo sa brown prekidacima koliko sam vidio

 Da, ima brown switcheve sa O-ringima. Za backlight sam dosta bio po njihovom forumu, rade na tome i samo čekam da objave od koje brojčane oznake su riješili problem da znam koju uzeti (iako dosta ih nema problem, ali nebi riskirao, obično riknu gornji redovi). A dodatne tipke su mi "must have" (još ih ima 3x6). Sada na G110 konstantno koristim 5-6 njih u svakodnevnom radu, dizajn mi ne smeta, sviđa mi se čak "stealth" nagib na lijevoj i desnoj strani. A gledaj, svatko ima svoj ukus, cjenim tvoje mišljenje i razumijem te. Meni osobno taj look odgovara i godinama imam malo nestandardno dizajnirana tipkala.

athlon64 kaže...
dtrixxx kaže...

 

Da, i razloga koje je kolega naveo sam i izbjegao g710+

Vjeruj mi ducky pod rukama daje dojam da kosta 4 znamenke. Rigidnost plastike i osjecaj kvalitete je nevjerojatan. Ispod PCB-a je aluminijska ploca, tipkovnica izgleda jednostavno a funkcionalna je. Kupis li g710+ imas ces nesto vise fancy gamersku tipkovnicu vjerojatno malo plasticnijeg osjecaja pod rukama i imat ces ju ko zna koliko. Super je ona izbor, definitivno visa razina kvalitete od za mene razocaravajuceg razera ali svejedno u tom cjenovnom rangu ozbiljno razmotri ducky-a. 

Za Ducky znam da je dobar, masivan keyboard i dosta sam gledao shine 2 (I g710+ po tom pitanju, isto ima aluminijsku ploču). Neda mi se zezati preko 3. ruke + što ako nešto rikne opet zezancija (daju 1 god gare). Logi je Logi po pitanju supporta, a i digli su garu na 3 godine za dotičnu tipkovnicu.

BMT kaže...

Možda se mogu te dodatne tipke koristiti za neke stvari bitne kod upisivanja teksta, recimo za umetanje en-dasha, unconditional breaka, sub- i superscripta, fusnota i krajnjih bilješki... Možda kao kratica za "Insert symbol" i što ja znam što još sve ne.

 

U svakom slučaju, ipak mislim da je pametnije naučiti napamet već predefinirane kratice u programima jer se one onda mogu koristiti uz upotrebu svake tipkovnice na svakom mjestu.

mail, browser, skype funkcije, razni makroi (i gamer sam na kraju)... To si obavezno složim, samo lupam po G tipkama, jako ubrazaju rad (standardne x+y shortcute i dalje normalno koristim)

athlon64 kaže...
BMT kaže...

Programabilne tipke su korisne za stvari kao password iako kad se naucis na mehanickoj znat ces  ga upisat unutar 2 sekunde. Shortcut tipke i kontrolu multimedije i moja ima. Povise numpada su 4 komada, jedna otvara browser, jedna my computer, jedna mail a jedna kalkulator. Navodno postoje programi kojim ih se moze reprogramirat. Takoder kombinacijama FN i f1/f2/f3/f4/f/5 imas kontolu multimedije.

Samo me hypeaj, neću se moći dočekati {#} Dok ne probam ne vjerujem da ću brže pisati {#}

Mašta je puno važnija od znanja. Znanje je ograničeno. Mašta okružuje svijet.
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.5.2013 17:07 (Lovac).
14 godina
neaktivan
offline
Loš izbor mehaničkih tipkovnica u hrv - RJEŠENJE!

E ma prema tome sta kazes tebi je g710+ stvarno izvrstan izbor. Meni je shine 2 predstavljala tocno ono sto sam zelio od tipkovnice. I nije razocarala ni u jednom pogledu. Samo ponekad navecer pozelim da  su blue switchevi malo manje glasni. Ali bar daju fantastican feedback pod rukama.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Loš izbor mehaničkih tipkovnica u hrv - RJEŠENJE!

Evo samo da javim. Tipkao sam po blackwidowu, stormu i g710+ i bila je to ljubav na prvi klik (iako i ostale su dobre). Kupljena logijova upravo na web shopu, čim stigne bacim kratki osvrt {#}

Mašta je puno važnija od znanja. Znanje je ograničeno. Mašta okružuje svijet.
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Loš izbor mehaničkih tipkovnica u hrv - RJEŠENJE!

Evo vec duze vrijeme gledam da si uzmem DasKeyboard ali bojim se carine. Kako to da te nasi nisu carinili, pa znam da vecina paketa koja se šalje izvana naši carinici otvaraju i procjenjuju.

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Loš izbor mehaničkih tipkovnica u hrv - RJEŠEN
buky kaže...

Evo vec duze vrijeme gledam da si uzmem DasKeyboard ali bojim se carine. Kako to da te nasi nisu carinili, pa znam da vecina paketa koja se šalje izvana naši carinici otvaraju i procjenjuju.

 Netočno. Otvaraju samo velike i teške pakete. Ako je deklaracija potpuna,neće te niti tražiti računa. Procjenjuju samo i isključivo u slučaju da ti pristaneš na to.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron
14 godina
offline
Re: Loš izbor mehaničkih tipkovnica u hrv - RJEŠEN
buky kaže...

Evo vec duze vrijeme gledam da si uzmem DasKeyboard ali bojim se carine. Kako to da te nasi nisu carinili, pa znam da vecina paketa koja se šalje izvana naši carinici otvaraju i procjenjuju.

Carina na informatičku opremu je 0%, plaćaš PDV od 25%, a kada uđemo u EU nećeš plaćati naš PDV već PDV države iz koje naručuješ (npr. Njemačka 10%).

Swedish latin super funk.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Loš izbor mehaničkih tipkovnica u hrv - RJEŠEN
buky kaže...

Evo vec duze vrijeme gledam da si uzmem DasKeyboard ali bojim se carine. Kako to da te nasi nisu carinili, pa znam da vecina paketa koja se šalje izvana naši carinici otvaraju i procjenjuju.

Na informaticku opremu carine nema. Ni ja ni prijatelj nismo platili nista za tipkovnice. Imas na netu pravilnik za carinjenje pa mozes pogledat. 

Das je vjerujem isto super izbor, javi kakva je.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
Loš izbor mehaničkih tipkovnica u hrv - RJEŠENJE!

Stigla je, pa da malo podjelim dojmove i koju fotkicu sa vama {#} 

Prvo što me oduševilo je to da je tipkovnica izrazito tiha (još je tiša nego što sam mislio, tiša od G110!! ). Drugo, nakon pola sam sata privikavanja počeo pisati brzo ko luđak, osjećaj je nenadmašan. Treće, igrao sam brzi FPS. Sve savršeno, čak sam se uhvatio u par navrata da niti ne "bottom-am" wasd tipke dok se krečem.

 

Što se kvalitete izrade tiče poštene 2 i pol kile govore svoje, toliko je masivna da ju je teško i na silu pomaknuti. Čak i wrist wrest (koji je od jeftinije plastike) sjedi savršeno i bez milimetra "lufta". Kabel djeluje dovoljno čvrsto da se sto kilaš njime objesi. Probao sam ju u zraku malo savijati, naravno bezuspješno i bez i najmanjeg pucketanja. Do sada sam mislio da mi je crveno pozadinsko osvjetljenje najljepše, no ova bijela izgleda u živo toliko dobro (vjerujte na slici nije to ni približno dočarano) da više ne bih stavio na crvenu. Fontovi su odlični, čitki, a opet drukčiji nego na ostatku Logitech ponude, više "masivni", onako mehanički... Ostalo, standard Logi (3x6 G tipki, gaming key, multimedijske tipke, ova ima dvo-zonsko osvjetljenje, više key roll-overa nego što ikome treba...). Ako mislite kupiti gledajte nabavu, uzeo sam u trgovini gdje je sada 1097kn (da ne reklamiram previše). Stigla je dan i pol nakon što su oni obradili moju narudžbu i tipkovnicu naručili, sve 5.

9.5/10 s cijenom kao jedinom manom (neće svima pasati ni oblik capslock keya, no to su dlake u jajetu koje se ne skuže čim stisnete prvu tipku). Eventualna subjektivna "mana" još je što više nikad, ali nikad neću uzeti membransku. Nisam vjerovao sa svojom G110 da je mehanika toliko bolja (još sam mislio što ljudi po temama toliko uzdižu te mehaničke), ali je i vrijedi svake lipe.

Mašta je puno važnija od znanja. Znanje je ograničeno. Mašta okružuje svijet.
Moj PC  
17 1 hvala 6
14 godina
neaktivan
offline
Loš izbor mehaničkih tipkovnica u hrv - RJEŠENJE!

Da i sad ces dobit 10 td-ova jer su ljudi nedokazivi i jer je dobar dio ekipe tu da bi dokazao kako su oni u pravu a ne kako bi raspravljao.

Ali srecom to je nebitno, uzivaj u tipkovnici, drago mi je da si odlucio potrosit na mehaniku jer zahtjevnijim korisnicima stvarno vrijedi svake lipe.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
1 9 hvala 1
13 godina
offline
Re: Loš izbor mehaničkih tipkovnica u hrv - RJEŠEN

Moram priznat da me je nakon 4 stranice čitanja zainteresirao taj Shine 2 koji spominješ. Malo sam se informirao i mislim da bi mi najbolje došli red switchevi ako se odlučim za takvo što. No za sad me još služi logitechov illuminated vrag. 

Ali ako je osjećaj uistinu toliko bolji (nije da se sjećam kakav je filing bio prije 15-tak godina tipkati po meh tipkovnici), onda mi se čini da bih mogao u narednih par mjeseci i naručit jenu. 

Hello, IT. Have you tried turning it off and on again?
14 godina
neaktivan
offline
Re: Loš izbor mehaničkih tipkovnica u hrv - RJEŠEN
wh15tler kaže...

Moram priznat da me je nakon 4 stranice čitanja zainteresirao taj Shine 2 koji spominješ. Malo sam se informirao i mislim da bi mi najbolje došli red switchevi ako se odlučim za takvo što. No za sad me još služi logitechov illuminated vrag. 

Ali ako je osjećaj uistinu toliko bolji (nije da se sjećam kakav je filing bio prije 15-tak godina tipkati po meh tipkovnici), onda mi se čini da bih mogao u narednih par mjeseci i naručit jenu. 

Nađi negdje pa isprobaj. Btw red su idealni za gejmere pa se odluci. Tipkovnica je odlican izbor, siguran sam da ces biti zadovoljan. Idi na overclock.net pa pitaj za misljenje, tamo ju koristi jako puno ljudi.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Re: Loš izbor mehaničkih tipkovnica u hrv - RJEŠEN
athlon64 kaže...
wh15tler kaže...

Moram priznat da me je nakon 4 stranice čitanja zainteresirao taj Shine 2 koji spominješ. Malo sam se informirao i mislim da bi mi najbolje došli red switchevi ako se odlučim za takvo što. No za sad me još služi logitechov illuminated vrag. 

Ali ako je osjećaj uistinu toliko bolji (nije da se sjećam kakav je filing bio prije 15-tak godina tipkati po meh tipkovnici), onda mi se čini da bih mogao u narednih par mjeseci i naručit jenu. 

Nađi negdje pa isprobaj. Btw red su idealni za gejmere pa se odluci. Tipkovnica je odlican izbor, siguran sam da ces biti zadovoljan. Idi na overclock.net pa pitaj za misljenje, tamo ju koristi jako puno ljudi.

Eh, ne znam gdje bi je našao. Ali pošto se pretežito bavim igrama, red bi bio nekakav defaultni za koji bi se odlučio. No ako već gomila ljudi hvali istu stva, a i znam što mi otprilike treba, pretpostavljam da ne bih fulao. 

No s obzirom na trenutne planove, mislim da ću morati pričekati još 2-3 plaće prije nego se odlučim za nabavku :)

Hello, IT. Have you tried turning it off and on again?
14 godina
neaktivan
offline
Loš izbor mehaničkih tipkovnica u hrv - RJEŠENJE!

Da, ako ju kupujes primarno radi gaminga uzmi red ili black. 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
1 1 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Loš izbor mehaničkih tipkovnica u hrv - RJEŠEN
athlon64 kaže...

Da, ako ju kupujes primarno radi gaminga uzmi red ili black. 

Ja preporucam red, makar bi trebali sami probat, sa redom je najveca brzina i responsivnost, ali nekima ce bit dosta mekani.

LoL acc THCJoshi
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.5.2013 14:37 (Jonja).
13 godina
offline
Re: Loš izbor mehaničkih tipkovnica u hrv - RJEŠEN
Jonja kaže...
athlon64 kaže...

Da, ako ju kupujes primarno radi gaminga uzmi red ili black. 

Ja preporucam red, makar bi trebali sami probat, sa redom je najveca brzina i responsivnost, ali nekima ce bit dosta mekani.

Trenutno koristim ovu tipkovnicu http://www.logitech.com/en-us/product/illuminated-keyboard

Tako da ne znam koliko mekše može biti od toga. No opet.. nisam dugo tipkao po mehaničkim tipkovnicama tako da zbilja ne bih znao 

iljuminator iljuminator
Hello, IT. Have you tried turning it off and on again?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice