Printer - preporuke izdvojena tema

poruka: 1.789
|
čitano: 808.089
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Printer - preporuke
texas.bug kaže...

Ricoh dobro izgleda, i da bar ima mogucnost kopiranja sigurno bi ga uzeo. Skeniranje mi i nije toliko bitno.

Ali tinte su mu dosta skupe. Kao sto pise na trusted reviws nema puno izbora za zamjenske tinte kod ricoha, najcesce su u ponudi originali.

ooo, ti i tvoj trusted review 

 

http://moj-toner.com/printeri/model/ricoh-aficio-spc240dn

 

Ispadne 0.20 kn/str

 

Odnosno za žutu čiji toner je skuplji 0.30 kn/str

 

Za količinu koji ti planiraš printati meni se čini poprilično povoljno (nije kao epson L serija, no smatram da je pri tvojoj količini ispisa to poprilično nebitno), još s obzirom da se s printerom dobije tonera za 1000str za svaku boju...

 

Ti si svjestan da bi ti toneri s 30str mjesečno za svaku boju držali 5.5 godina, a ovi s printerom 3 godine? Ne znam jel printaš više od toga, al sumnjam po onome što si napisao...

 

Također s epsonom očekuj probleme nakon ispisanih 1000-2000 stranica, muljanje tinte po papiru, servisi itd. S Ricohom će ti ti problemi doći puno kasnije...

 

btw. Kopirka kao uređaj ne postoji... Kopirka je uparen skener i printer. Dakle kupnjom skenera bi mogao "kopirati". samo je stvar što bi ti računalo trebalo biti upaljeno, dok kod All in One uređaja to nije potrebno. Dobar skener se da kupit za razliku u cijeni ova 2 printera.

 

Sad kak hoćeš, ja sam ti dao svoje milšljenje, ti napravi kak smatraš da je bolje za tvoje potrebe. 

 

Ak hoćeš platit 1400kn za printer pogledaj CANON LBP7100CN

 

On ti ima jeftinije zamjenske boje cca 0.10 kn/str. No nakon koliko će ti se to isplatiti sam si izračunaj 

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.7.2015 11:30 (lllnuclearlll).
13 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Pozdrav svima

 

Planiram kupiti sebi neki laserski printer, najvise bih ga koristio za printanje c/b (seminarski, zadace, skripte,..). Od povoljnijih laserskih printera nasao sam Epson M200dn za  460kn i punjenje tonera kostalo bi  220kn i pise da je kapacitet tonera dovoljan za 2500str.

Nisam nasao neke detaljnije recenzije o ovom printeru, pa me interesuje da li je neko od vas imao iskustva sa ovim printerom i kako se pokazao? 

Da li imate preporuciti nesto bolje i povoljnije za printanje od ovog, moze i do 600kn ako ima nesto da je bolje? Bilo bi dobro da je neki multifunkcijski printer, ali trenutno imam HP F2420 inkjet i skup je za punjenje, pa sam zato ovaj put odabrao da uzmem laserski. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Printer - preporuke
eagle05 kaže...

Pozdrav svima

 

Planiram kupiti sebi neki laserski printer, najvise bih ga koristio za printanje c/b (seminarski, zadace, skripte,..). Od povoljnijih laserskih printera nasao sam Epson M200dn za  460kn i punjenje tonera kostalo bi  220kn i pise da je kapacitet tonera dovoljan za 2500str.

Nisam nasao neke detaljnije recenzije o ovom printeru, pa me interesuje da li je neko od vas imao iskustva sa ovim printerom i kako se pokazao? 

Da li imate preporuciti nesto bolje i povoljnije za printanje od ovog, moze i do 600kn ako ima nesto da je bolje? Bilo bi dobro da je neki multifunkcijski printer, ali trenutno imam HP F2420 inkjet i skup je za punjenje, pa sam zato ovaj put odabrao da uzmem laserski. 

Ja kupio Xerox 3040 za 430kn. Dobio tonera za 700str uz njega.

Toner za 2200str košta 120kn.

 

Ima ga kolega, isprintao je nekih 2500 stranica u 2 godine i sve radi normalno zasad.

 

Kad počne zajebavat ide na otpad jer se ne isplati servisirat takav printer.

 

Po mojim proračunima printer se isplati nakon potrošenog tonera koji stigne uz printer i još 2 zamjenska od 2200str... Dalje od toga ako izdrži (a trebao bi) je odlična stvar.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.7.2015 19:02 (lllnuclearlll).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
lllnuclearlll kaže...
texas.bug kaže...

Ricoh dobro izgleda, i da bar ima mogucnost kopiranja sigurno bi ga uzeo. Skeniranje mi i nije toliko bitno.

Ali tinte su mu dosta skupe. Kao sto pise na trusted reviws nema puno izbora za zamjenske tinte kod ricoha, najcesce su u ponudi originali.

ooo, ti i tvoj trusted review 

 

http://moj-toner.com/printeri/model/ricoh-aficio-spc240dn

 

Ispadne 0.20 kn/str

 

Odnosno za žutu čiji toner je skuplji 0.30 kn/str

 

Za količinu koji ti planiraš printati meni se čini poprilično povoljno (nije kao epson L serija, no smatram da je pri tvojoj količini ispisa to poprilično nebitno), još s obzirom da se s printerom dobije tonera za 1000str za svaku boju...

 

Ti si svjestan da bi ti toneri s 30str mjesečno za svaku boju držali 5.5 godina, a ovi s printerom 3 godine? Ne znam jel printaš više od toga, al sumnjam po onome što si napisao...

 

Također s epsonom očekuj probleme nakon ispisanih 1000-2000 stranica, muljanje tinte po papiru, servisi itd. S Ricohom će ti ti problemi doći puno kasnije...

 

btw. Kopirka kao uređaj ne postoji... Kopirka je uparen skener i printer. Dakle kupnjom skenera bi mogao "kopirati". samo je stvar što bi ti računalo trebalo biti upaljeno, dok kod All in One uređaja to nije potrebno. Dobar skener se da kupit za razliku u cijeni ova 2 printera.

 

Sad kak hoćeš, ja sam ti dao svoje milšljenje, ti napravi kak smatraš da je bolje za tvoje potrebe. 

 

Ak hoćeš platit 1400kn za printer pogledaj CANON LBP7100CN

 

On ti ima jeftinije zamjenske boje cca 0.10 kn/str. No nakon koliko će ti se to isplatiti sam si izračunaj 

 

 

 

 

 

 

 

 Haha ne pada mi napamet platit vise ako mogu manje.   U pocetku sam mislio neki MF ink jet za 500-ak kuna,ali vidim da im tinte kratko traju,par stotina stranica im je kapacitet.

Zanima me da li se moze promjenit samo 1 tinta ako je bas ta potrosena?

http://moj-toner.com/printeri/model/ricoh-aficio-spc240dn

Jedino ne vidim da li ima wi fi,tj da li se moze printat direktno sa mobitela ili tableta?

http://www.copy-electronic.hr/ricoh-spc240dn

Ono sto je velika mana za mene kod ovog printera je da nema drivere za linux.Da ga mogu pokrenuti na ubuntu ozbiljno bi razmislio da ga uzmem. Ovako moram samo zbog njega instalirat sedmicu.

16 godina
offline
Re: Printer - preporuke
texas.bug kaže...

 

Ono sto je velika mana za mene kod ovog printera je da nema drivere za linux.Da ga mogu pokrenuti na ubuntu ozbiljno bi razmislio da ga uzmem. Ovako moram samo zbog njega instalirat sedmicu.

Ima LAN sučelje 

 

A piše na stranicama da podržava i Linux...

 

Kakav bi to bio printer danas koji Linux ne podržava...

 

WiFi na žalost nema.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.7.2015 22:07 (lllnuclearlll).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
lllnuclearlll kaže...
texas.bug kaže...

 

Ono sto je velika mana za mene kod ovog printera je da nema drivere za linux.Da ga mogu pokrenuti na ubuntu ozbiljno bi razmislio da ga uzmem. Ovako moram samo zbog njega instalirat sedmicu.

Ima LAN sučelje 

 

A piše na stranicama da podržava i Linux...

 

Kakav bi to bio printer danas koji Linux ne podržava...

 

WiFi na žalost nema.

 Trazio sam i nisam nasao drivere,ali sam vidio da se ljudi zale da ne radi na linuxu. Gdje si ti vidio drivere?

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2037469

http://askubuntu.com/questions/640434/ubuntu-driver-for-printer-ricoh-aficio-sp-c240dn

 

http://www.ricoh-europe.com/products/printers/colour/aficiosp-c240dn.aspx?view=specification

Supported environments Windows® XP/Vista/7/Server 2003/2003R2/ Server 2008 (32bit/64bit), Server 2008R2 (64bit) Macintosh 10.3v - 10.6v

13 godina
offline
Printer - preporuke

Trebao bih preporuku printera do max 500-600 kn, ako može jeftinije, odlično. Zadnji funkcionalni printer je svoje odsvirao, stari Epson Stylus C46. Slabo pratim tržište printera, pa me zanima što je trenutno aktualno, kakvo je stanje sa tintama, itd. Ne ispisuje se neki veliki broj dokumenata, tj. preporuka za običnu, kućnu uporabu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.7.2015 16:22 (fighterZu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Printer - preporuke
fighterZu kaže...

Trebao bih preporuku printera do max 500-600 kn, ako može jeftinije, odlično. Zadnji funkcionalni printer je svoje odsvirao, stari Epson Stylus C46. Slabo pratim tržište printera, pa me zanima što je trenutno aktualno, kakvo je stanje sa tintama, itd. Ne ispisuje se neki veliki broj dokumenata, tj. preporuka za običnu, kućnu uporabu.

Trebaš boju ili može crno bjeli??

13 godina
offline
Re: Printer - preporuke
lllnuclearlll kaže...
fighterZu kaže...

Trebao bih preporuku printera do max 500-600 kn, ako može jeftinije, odlično. Zadnji funkcionalni printer je svoje odsvirao, stari Epson Stylus C46. Slabo pratim tržište printera, pa me zanima što je trenutno aktualno, kakvo je stanje sa tintama, itd. Ne ispisuje se neki veliki broj dokumenata, tj. preporuka za običnu, kućnu uporabu.

Trebaš boju ili može crno bjeli??

 Boju, ako može

16 godina
offline
13 godina
offline
Printer - preporuke

Ne mogu se odlučiti između ova dva printera Canon Pixma MG6650Epson  XP425 pa koji bi bio  bolji ? Trenutno imam psc1610 koji ima disposable head  (glava na toneru)  dok ova dva koliko sam vidio imaju fixed-head  da li sam dobro zaključio ili oba dva imaju disposable head ?

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.7.2015 13:51 (zagi55).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Printer - preporuke
zagi55 kaže...

Ne mogu se odlučiti između ova dva printera Canon Pixma MG6650Epson  XP425 pa koji bi bio  bolji ? Trenutno imam psc1610 koji ima disposable head  (glava na toneru)  dok ova dva koliko sam vidio imaju fixed-head  da li sam dobro zaključio ili oba dva imaju disposable head ?

Imaju fiksne glave...

 

Ja bi išao na Canona, tinte zamjenske su jeftine i dobre...

8 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Bok,
možete mi preporučiti printer duplex, crno bijelog ispisa. Uglavnom bih printala skripte, oko 500 str. svaka dva mjeseca. 
Nije potrebno Wi-Fi spajanje, ni slična tehnologija. Važno mi je da boje nisu preskupe.

Čitala sam prethodne preporuke, i vidjela da preporučujete Epson M2000, prije sam imala Epsonov, ali nije me dobro služio pa ako biste mogli još nešto, osim ovog Epsona, preporučiti. 
hvala :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Printer - preporuke

Moze preporuka color printera za print 3d rendera (max 600x600dpi) nekakvih 50 A4 stranica tjedno.

Jedini uvjet je da ima mogucnost ispisa na A3 format.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

trebam novi printer jer ovaj stari kad god zatrebam on ne radi jer ga rijetko koristim

 

- laserski u boji

- bilo bi dobro da ima i skener,tj da mogu kopirati 

-wifi mi nije potreban ako se moze spojiti i lan kablom na ruter

 

koristiti ce se dosta rijetko (mozda 4,5 papira mjesecno) ali kad ga trebam da radi

 

-da je povoljniji..

 

 

robi
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
robif kaže...

trebam novi printer jer ovaj stari kad god zatrebam on ne radi jer ga rijetko koristim

 

- laserski u boji

- bilo bi dobro da ima i skener,tj da mogu kopirati 

-wifi mi nije potreban ako se moze spojiti i lan kablom na ruter

 

koristiti ce se dosta rijetko (mozda 4,5 papira mjesecno) ali kad ga trebam da radi

 

-da je povoljniji..

 

 

 tu ima izbor nekoliko modela, pa pogledaj, preko www.jeftinije.hr ili www.nabava.com mozes naci i druge trgovine koje imaju pojedini model (ako ti se neki od njih svidi) tu mozes provjerit cijenu zamjenske tinte moj-toner.com/

http://www.edigital.hr/notebook-i-racunalna-tehnika/pisac-3d-ispis-skener/pisac-3d-ispis/laserski-pisac-c1079.html?cat=1079&manufacturer=&categoryList[txt]=&pagenumber=0&limit=192&orderby=view&order=1&oldies=0&cat=1079&categoryList[txt]=&pagenumber=0&limit=192&orderby=price&order=0&oldies=0&catfilter894[1]=2&catfilter894[3]=1&catfilterprice[0]=0%3A400&catfilterprice[1]=362%3A500&catfilterprice[2]=362%3A625&catfilterprice[3]=362%3A750&catfilterprice[4]=362%3A1250

 

copy paste cijelu poveznicu

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.8.2015 11:10 (texas.bug).
10 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Neki printer do 600-700kn za kućnu upotrebu? Treba biti u boji i imati opciju skeniranja. Tinte naravno, što jeftinije to bolje :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Printer - preporuke
decartes kaže...

Neki printer do 600-700kn za kućnu upotrebu? Treba biti u boji i imati opciju skeniranja. Tinte naravno, što jeftinije to bolje :)

Kupi ovaj printer:

 

http://www.canon.hr/printers/inkjet/pixma/pixma_ip7250/

 

A skener kupi posebno.

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Može preporuka za printer:

 

- multifunkcijski

- za malo ispisa (uglavnom c/b)

 

Bi li Canon MG3550 Wireless bio ok?

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Printer - preporuke
malikapućino kaže...

Može preporuka za printer:

 

- multifunkcijski

- za malo ispisa (uglavnom c/b)

 

Bi li Canon MG3550 Wireless bio ok?

 kupi cb laserski za tu namjenu. xerox 3040 recimo.

12 godina
odjavljen
offline
Printer - preporuke

Preporučite mi neki jeftiniji "najobičniji" printer.

Dakle netrebam ni skener, ni printanje u boji ni ništa slično.

Običnu kutiju koja će mi printati crno bijele dokumente,a da refill nije preskup.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Trebao bih multifunkcionalni printer za ured. Najviše se printa crno-bijelo, ali je ponekad potrebna boja. Našao sam Epson L210 za 880 kn pa me zanima da li je taj printer dobar, dnevno se printa oko 20 listova. Ili ima nešto bolje do najviše 900kn. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Zin8 kaže...

Preporučite mi neki jeftiniji "najobičniji" printer.

Dakle netrebam ni skener, ni printanje u boji ni ništa slično.

Običnu kutiju koja će mi printati crno bijele dokumente,a da refill nije preskup.

 

Pogledaj post iznad citiranog.

16 godina
offline
Re: Printer - preporuke
ale329 kaže...

Trebao bih multifunkcionalni printer za ured. Najviše se printa crno-bijelo, ali je ponekad potrebna boja. Našao sam Epson L210 za 880 kn pa me zanima da li je taj printer dobar, dnevno se printa oko 20 listova. Ili ima nešto bolje do najviše 900kn. 

 L210 ti je odličan izbor za tako nešto... samo bar jednom tjedno provuci test stranicu za boju...

 

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/19/SubtractiveColor.svg/2000px-SubtractiveColor.svg.png

8 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Kakve su preporuke za Canon MG5650/6450? Gledam na Canon stranici i pise da XL crni moze do 5565 stranic, jel to greska neka?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Printer - preporuke
jakov1 kaže...

Kakve su preporuke za Canon MG5650/6450? Gledam na Canon stranici i pise da XL crni moze do 5565 stranic, jel to greska neka?

MG5650 

 

Iako meni se više sviđa verzija bez skenera IP7250, bolji je printer...

 

Ovo za broj stranica je nekakva nebuloza...

 

Dobre zamjenske tinte za taj printer imaš na http://moj-toner.com/

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.8.2015 10:43 (lllnuclearlll).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Skener mi bas treba, a kvaliteta ne mora biti nesto posebno, pogotovo za slike. A po cemu je 5650 bolji od 6450? Hvala.

16 godina
offline
Re: Printer - preporuke
jakov1 kaže...

Skener mi bas treba, a kvaliteta ne mora biti nesto posebno, pogotovo za slike. A po cemu je 5650 bolji od 6450? Hvala.

Ma isti su printeri, identični skoro.

 

6450 je malo brži izgleda, al je stariji model što ne znači ništa... 

 

Uzmi koji ti draži od ta 2.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

A MG5650 u usporedbi sa MX925 ako bi uzimao faks? Koriste iste boje, ali koji je isplativiji? Ili mozda 6650 ako ce se gledat isti cjenovni rang?

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.8.2015 15:10 (jakov1).
12 godina
offline
Printer - preporuke

Poštovanje,

 

trebao bi mi laserski printer za kućnu uporabu, preporučeni xerox 3040 bi odgovarao, ali ga izgleda više nema u prodaji.

 

Do 700 kn i da toneri nisu preskupi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice