Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaminga izdvojena tema

poruka: 7.439
|
čitano: 1.703.319
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
ZGamer kaže...
fix kaže...

trust i genius slusalice su plasticni drlog, a 7.1 je softverski gimmick koji sjebe zvuk i daje privid prostornosti. Ja sam uvijek od toga da radije igras na slusalicama koje dobijes uz mobitel dok ne skupis pare za nesto sto vrijedi (npr Cloudice).

 

Jebiga prika, činjenice.

 ...hmm ovo je još uvijek gaming zona...nije to nikakav gimmick koji sjebe stereo zvuk kad je svrha pozicijski audio...prioriteti prika,prioriteti 

 

Evo baš imam u partyU dvojac sa Cloud stereom i 7.1 (Razerom)...možda ovaj na cloudu ima "bolju" akustiku u tom stereu,ali je kao gluha kokoš kad je u pitanju neprijatelj iz različitih smjerova naspram kolege sa 7.1...činjenice 

 Pod hitno obavijesti profesionalne igrace da si nabave 7.1 headsetove, zive u zabludi da su stereo bolje vec koliko godina, no sad si ti tu sa činjenicama..

10 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Leone ja pišem ono kaj vidim i čujem/igram i gledam..ako to tebe boli i vrijeđa očito da o fps gamingu znaš malo ili ništa.

https://www.youtube.com/watch?v=21kGmCsJ5ZM
14 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Ti si rekao da je tvoj "frend" sa stereo sluskama kao gluha kokos kad su neprijatelji oko njega, jel ti sebe cujes sta pricas?

Mislis da je stereo zvuk lijevo desno i to je to?

Pogledaj si malo sa kakvim slusalicama igraju csgo profici, sve su stereo, jer svi normalni znaju da je taj virtualni 7.1 srot koji ne daje nikakvu prednost u igrama nego pokvari zvuk.

I da jako me boli i vrijeda kad ljudi pisu takve gluposti po forumu, jer vjerojatno imas 7.1 slusalice pa ih moras braniti da se nebi ispostavilo da si pao na marketinski trik zvan "Virtual 7.1 Sound".

 

10 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
rocker55555 kaže...

Ti si rekao da je tvoj "frend" sa stereo sluskama kao gluha kokos kad su neprijatelji oko njega, jel ti sebe cujes sta pricas?

Mislis da je stereo zvuk lijevo desno i to je to?

Pogledaj si malo sa kakvim slusalicama igraju csgo profici, sve su stereo, jer svi normalni znaju da je taj virtualni 7.1 srot koji ne daje nikakvu prednost u igrama nego pokvari zvuk.

I da jako me boli i vrijeda kad ljudi pisu takve gluposti po forumu, jer vjerojatno imas 7.1 slusalice pa ih moras braniti da se nebi ispostavilo da si pao na marketinski trik zvan "Virtual 7.1 Sound".

 

 Eto vidis ja za razliku od vas specijalaca/profića imam slušalice za muziku i slušalice za igru i nisam butthurt kao ovi miševi koji stišću TD jer dalje od hx sterea nisu čuli...a o fps gamingu neću niti pričati

 

Edit1:nauci citati sa razumijevanjem..."kao" gluha kokoš "naspram" kolege sa 7.1...onomatopeja...književnost...stilsko izražavanje...valjda si stariji od 7 godina?!

Edit2...nije mi vrag dao mira ali evo specijalac/vidim sve od reda stereo setupi....

https://www.youtube.com/watch?v=21kGmCsJ5ZM
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.6.2018 19:08 (ZGamer).
7 godina
protjeran
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Inače, stereo je po definiciji lijevi i desni kanal. Virtualni surround ne unistava zvuk, nego ga obogacuje. Sa virtualnim surroundom mozes cuti zvuk ispred, iza, iznad i ispod sebe, a ne samo livo-desno. Pravi surround je jedina razlika u tome sto zvuk nije umjetan, nego obicno postoji fizicki zvucnik oko slusaca. Zato je popularan dolby atmos sistem, jer omogucuje neogranicen broj fizickih zvucnika, dakle mozete imati i 50 zvucnika oko sebe. 7.1 je jednostavno 7 izvora zvuka oko vas + niskotonac za koji ne mozete odrediti odakle zvuk dolazi. 7.1 sluske su odlicna stvar, makar imaju samo dva fizicka izvora zvuka, no ako imate novaca za bolje sluske, tipa cloudice, uzmite doticne i ukljucite windows sonic spatial sound, mukte je, to je microsoftov standard za virtualni surround i radi neovisno o izvoru zvuka, mada bi bilo pozeljno da slusate skladbe koje koriste vise kanala za veci uzitak. Za igre neupitno odlicno radi.

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.6.2018 19:14 (Gorstak79).
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Kako neko uopce moze usporedi virtualni 7.1 sa stereom lel, 7.1 je tolko smece da je to cudo, pogotovo za fps, uzo sam si sluske koje su imale tu 7.1 karticu, jednostavno je nisam koristio...

https://500px.com/darkonakic
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
ZGamer kaže...

 

 

Edit2...nije mi vrag dao mira ali evo specijalac/vidim sve od reda stereo setupi....

 E pa da nesto malo znas o tome sto pricas znao bi da nitko od njih ne koristi taj 7.1 na ijednim od tih slusalica, nego ga izgase. Ti mislis da netko kupuje Cloud II zbog 7.1? Dam ruku da 90% ljudi ne koristi to smece.

 

10 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
rocker55555 kaže...
ZGamer kaže...

 

 

Edit2...nije mi vrag dao mira ali evo specijalac/vidim sve od reda stereo setupi....

 E pa da nesto malo znas o tome sto pricas znao bi da nitko od njih ne koristi taj 7.1 na ijednim od tih slusalica, nego ga izgase. Ti mislis da netko kupuje Cloud II zbog 7.1? Dam ruku da 90% ljudi ne koristi to smece.

 

 ...jel to neki insajderski tip ili opet činjenice?Da ja ustvari ne pričam sa nekim csgo pro playerom?

https://www.youtube.com/watch?v=21kGmCsJ5ZM
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.6.2018 19:39 (ZGamer).
12 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

imam kingstonice 2 i ne mozes mi pricat da sa 7.1 se bolje orijentiras u igrici nego na stereo, nema toga boga... dok ugasim 7.1 tocno znam di se nalazi protivnik, a sa 7.1 sam tek gluha kokos na terenu.... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
kicmabrajker kaže...

imam kingstonice 2 i ne mozes mi pricat da sa 7.1 se bolje orijentiras u igrici nego na stereo, nema toga boga... dok ugasim 7.1 tocno znam di se nalazi protivnik, a sa 7.1 sam tek gluha kokos na terenu.... 

 Niti su sve igre iste niti su sve slušalice i 7.1 implementacija na njima ista...ja sam u orginalnom postu uzeo dvojac sa Cloud stereom i 7.1 Razerom...

https://www.youtube.com/watch?v=21kGmCsJ5ZM
12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Evo ti jedan insider tip.Niko ziv ne koristi 7.1 na onim sluskama iz linka koje si ti stavio jer se jednostavno 7.1 nemoze usporediti sa stereo.I jos tu razer spominjes i 7.1.Bez uvrede ikom al razer nema ni stereo zvuk bog zna kakav a di ce imat 7.1 u igrama pogotovo u fps igrama.
Battlelog: LtMoNkK
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.6.2018 20:34 (Doca15).
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Doca15 kaže...
Evo ti jedan insider tip.Niko ziv ne koristi 7.1 na onim sluskama iz linka koje si ti stavio jer se jednostavno 7.1 nemoze usporediti sa stereo.I jos tu razer spominjes i 7.1.Bez uvrede ikom al razer nema ni stereo zvuk bog zna kakav a di ce imat 7.1 u igrama pogotovo u fps igrama.

Hebote sve neki profići na Bugu...nit sam ja spominjao pro community niti me razer impresionirao svojim slušalicama...

 

...ali sam ja siguran da si ti impresioniran svojima 

https://www.youtube.com/watch?v=21kGmCsJ5ZM
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.6.2018 21:20 (ZGamer).
7 godina
protjeran
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Ne razumijem kako ti to ocekujes suvislu raspravu s nekim tko se zove kicmabrejker? Valjda ti je odma jasno da ima 6 godina...

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.6.2018 14:35 (Gorstak79).
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

samo ću napisati ovo

ja sam 7 godina koristio steeleries 7.1 usb zvučnu karticu, i bio sam teški zagovornik toga

sa tom zvučnom sam koristio - trust šroteks iz kauflanda za 100 kn -> steelseries siberia v2 -> steelseries 7h -> hyperx cloud 1 -> dt770 80 ohma

na svima sam koristio samo 7.1 za sve, stereo nisam uopće ni palio, dakle nakoristio sam ga se previše, i bio sam istog mišljenja da je to odlično i super mi je radilo

 

na moju sreću, tek sa kupovinom dt770 i fiio e10k, i prebacivanja na čisti stereo zvuk, razlika mi je odmah bila uočljiva i ogromna

bf3 dok sam probao na tom setupu, preporodio sam se koliko sam više toga čuo i lakše se orijentirao

muzika isto tako, čudno je dok pjesmu koju znaš 10 godina, ti zvuči potpuno drugačije na boljem setupu jer puno više detalja izvlačiš iz zvuka 

 

ako si je developer dao truda i napravio zvuk za igru kako bog zapoveda, niti jedan virtualni zvuk mu neće biti ravan

točka amen

 

da, 7.1 može pomoći da se poveća prostornost zvuka, ali to radi sa diranjem po eq, a to samo šteti zvuku jer skriva detalje koji mogu biti ključni, tako da ne, otpis

bolje i sigurnije  je malo prišparati i uzeti bolje slušalice (stereo ofc i još pogotovo otvorene), koje će više značiti u kvaliteti zvuka od nekog šroteksa, pogotovo ako je uparen sa 7.1 zvukom

hebemu sve, danas barem nije problem nabaviti cloudice ispod 500 kn, a to si svatko može priuštiti, i van toga (ako se ne ide na nešto skuplje), ne vidim razloga da se kupuje bilo što drugo

radije prišparam i uzmem nešto bolje, nego nešto na brzinu pa da se grizem poslije 

 

sry, ali tako je

 

edit:

srce mi se kidalo kad je moj brat kupio roccat kulo za 550 kn, koje su mi bile ubi bože kad sam ih probao, najviše zbog toga jer je za 50 kn više mogao kupiti cloduice

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.6.2018 16:13 (matija656).
Moj PC  
5 0 hvala 3
10 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
matija656 kaže...

samo ću napisati ovo

ja sam 7 godina koristio steeleries 7.1 usb zvučnu karticu, i bio sam teški zagovornik toga

sa tom zvučnom sam koristio - trust šroteks iz kauflanda za 100 kn -> steelseries siberia v2 -> steelseries 7h -> hyperx cloud 1 -> dt770 80 ohma

na svima sam koristio samo 7.1 za sve, stereo nisam uopće ni palio, dakle nakoristio sam ga se previše, i bio sam istog mišljenja da je to odlično i super mi je radilo

 

na moju sreću, tek sa kupovinom dt770 i fiio e10k, i prebacivanja na čisti stereo zvuk, razlika mi je odmah bila uočljiva i ogromna

bf3 dok sam probao na tom setupu, preporodio sam se koliko sam više toga čuo i lakše se orijentirao

muzika isto tako, čudno je dok pjesmu koju znaš 10 godina, ti zvuči potpuno drugačije na boljem setupu jer puno više detalja izvlačiš iz zvuka 

 

ako si je developer dao truda i napravio zvuk za igru kako bog zapoveda, niti jedan virtualni zvuk mu neće biti ravan

točka amen

 

da, 7.1 može pomoći da se poveća prostornost zvuka, ali to radi sa diranjem po eq, a to samo šteti zvuku jer skriva detalje koji mogu biti ključni, tako da ne, otpis

bolje i sigurnije  je malo prišparati i uzeti bolje slušalice (stereo ofc i još pogotovo otvorene), koje će više značiti u kvaliteti zvuka od nekog šroteksa, pogotovo ako je uparen sa 7.1 zvukom

hebemu sve, danas barem nije problem nabaviti cloudice ispod 500 kn, a to si svatko može priuštiti, i van toga (ako se ne ide na nešto skuplje), ne vidim razloga da se kupuje bilo što drugo

radije prišparam i uzmem nešto bolje, nego nešto na brzinu pa da se grizem poslije 

 

sry, ali tako je

 

edit:

srce mi se kidalo kad je moj brat kupio roccat kulo za 550 kn, koje su mi bile ubi bože kad sam ih probao, najviše zbog toga jer je za 50 kn više mogao kupiti cloduice

 ...i ti si kao i ostatak profi foruma popio svu pamet audio/video svijeta sa "jednom" 7.1 zvucnom karticom od prije 7 godina testiranom u BF...i rest my case kids 

https://www.youtube.com/watch?v=21kGmCsJ5ZM
12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
A koja to fps igra ima bolji zvuk od bfa.Mozda csgo di postoje samo zvukovi pusaka i koraka?
Isti si ko gorstak,svi su glupi osim vas dvojice.A postoje tisucu videa i clanaka na internetu da je taj virutalni surround sranje u igrama,da je stereo miljama bolji.
Navedi mi 3 igre ili samo jednu di je taj surround bolji od sterea.FPS igru po mogucnosti
Battlelog: LtMoNkK
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.6.2018 17:00 (Doca15).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

...sasvim nebitno,csgo ste sami spomenuli...osobno ne volim Razer proizvode ali u pozicioniranju protivnikovih(vise od 1 istovremenih) koraka radi daleko bolje od Cloud sterea...igra PUBG...viđeno iz spectator moda u partyu... 

https://www.youtube.com/watch?v=21kGmCsJ5ZM
12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Gorstak79 kaže...

Ne razumijem kako ti to ocekujes suvislu raspravu s nekim tko se zove kicmabrejker? Valjda ti je odma jasno da ima 6 godina...

 s nekim tko je kognitivno ogranicen kao ti, ne zelim se uopce raspravljati...budi dobar decko, pozdrav

10 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Ja trenutno imam Razer kraken pro v2, uzeo ih na akciji sa Božić na amazonu za 500kn, stereo su, idu preko jackova ali zvuk je teško smeće, držim sve na 100% u igri, na kompu i na slušalicama. Kolege u squadu na Pubgu sa Cloduicama mi govore kad mi netko ide sa leđa ja to ne čujem, čujem do 3 metra i to je to. Jučer mi je kolega spasio duper jer mi je rekao da cuje kretnje iza mene, i ono stvarno 2 lika jedno 15 metara iza mene koje ja nisam uopće čuo, da ne govorim da i on i ovaj još jedan drže sound na 40% u igri koliko im je glasno. Sjebao sam se i to pravo što sam ovo uzeo, povukla me akcija ali zvuk za fps je preloš. Ovako za muziku i za singleplayer je to okej, ali to nije ono što meni treba... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Kakva su iskustva sa Logitech G430?

FC Bayern Munchen
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Scorp21 kaže...

Kakva su iskustva sa Logitech G430?

 Osrednje loš zvuk, visoka cijena, loša udobnost, solidna kvaliteta i izdržljivost.

Twitter: @191x7
12 godina
protjeran
online
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
191x7 kaže...

 Osrednje loš zvuk, visoka cijena, loša udobnost, solidna kvaliteta i izdržljivost.

Na max. bolji i cistiji zvuk od hyperx cloud core i cloud 2jke dok je opcenito zvuk ipak bolji na cloud seriji...Udobnost je manje vise ok, ali losija od kingston hyperx serije, kvaliteta je meh kao i izdrzljivost jer se bas moraju paziti da nebi bilo "pukla plastika tu ili tu"...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.6.2018 20:50 (Tomo53nja).
7 godina
protjeran
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

jel ovo valja ista?

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

došle su mi hyperx cloud stinger core ps4 i sve 5 zvuk je čist i sve al malo su tihe,neznam dal je cloud stinger pc isto tako tih,najlošije preko hdmi audia od monitora a preko realtek od pc je malo jači bolji zvuk,probao na ps4 u usporedbi sa skullcandy uprock 2.0 baš su mrak,proizvode neke zvukove koje do sada nisam čuo,baš se primjeti razlika u kvaliteti, mikrofon je ok

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.6.2018 8:49 (dejo74).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pozdrav svima.

Prelistao sam i pregledao sve moguce teme i klipove za slusalice do ~100 eura, ili nekih 750, 800 kuna uglavnom za PS4, a  moze i za PC ponekad.

 

Ne mogu se nikako odluciti izmedju Cloud Alpha i Cloud II. Razlog je jedan, a to je udobnost. Za cloud II znam da necu pogrijesiti, jer je 99% recenzija da su preudobne, zvuk je dobar, i ostalo da ne nabrajam. Alpha imaju dosta bolji zvuk sa novom tehnologijom, itd itd, 7.1 mi je nebitan ali taj dual chamber sto su uveli, vecina pise da zulja uho poslije par sati koristenja i da se mogu naruciti zamjenske ili kao sto na redditu rade, traze novi par i 99 njih dobije od kingstona licno. 

Da li neko ima Cloud Alpha i da ima ajde da kazem vece usi, da li ima problema?

Cijena i jednih i drugih kod mene je 90 eura.

Hvala!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

pogledaj si i ovo..napravili su usporedbu alphe i g pro iz logitecha..cijena im je slična, ak ne i ista

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Na mall.hr Kingston Hyperx Alpha trenutno snižene na 532kn.

Naručene i čeka se dostava :)

 

https://www.mall.hr/gaming-slusalice/kingston-gaming-slusalice-s-mikrofonom-hyperx-cloud-alpha-crvene?src=sug&s=hyperx%20alp

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.6.2018 10:41 (lars82).
 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
lars82 kaže...

Na mall.hr Kingston Hyperx Alpha trenutno snižene na 532kn.

Naručene i čeka se dostava :)

 

https://www.mall.hr/gaming-slusalice/kingston-gaming-slusalice-s-mikrofonom-hyperx-cloud-alpha-crvene?src=sug&s=hyperx%20alp

 Molim vas ako mi ko more odgovorit kakve su u odnosu na Kingston Hyperx 2 za slušanje muzike

16 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Zvuk je otvoreniji.
Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Ma kakav crni logitech... Ima li ko Alphu da mi iskreno kaze da li bas toliko zuljaju unutra?

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice