Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.197
|
čitano: 2.500.370
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dobro da se razumimo ovaj Pass je ozbiljno slozen i poznajem ljude koji su to radili,kako je na kraju ispao zvucno mozemo samo nagađat i u koji ga rang stavljat,kao sto je Tajo rekao na kraju to je ipak DIY pa sad stavio ti 300 000 mikrofarada u njega i 5 puta veci trafo!
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Naravno, DIY može biti šalabajzerski i vrhunski, gdje u kreiranju nekog uratka sudjeluju vrsni DIY-eri i konstruktori (slučajno i kod mog ampa).

Naravno, onda tu idu i takvi djelovi, a ne šrot.

 

A original isto može biti lošije izveden (po mišljenju nekih znalaca):

 

".... dobar dio audiofila kupuje ocima i cijenom, jer drugacije ne zna.
Tu se radi o tome da proizvođači o kojima imamo loše mišljenje na trziste stavljaju uređaje cija unutrašnjost krije rjesenja i izvedbe istih, koja u najboljem slucaju spadaju u najranije prototipove i to ne baš talentiranih dizajnera. Samo da bi izveli nešto kao orginalno, kreiraju nonsense.
Tu se radi o tome da se pojedni djelovi pretjerano i nepotrebno zagrijavaju što skracuje vijek trajanja, samo zato što netko ne zna bolje složiti stvar pa nafrlji da bi ikako zvucalo i radilo uopce. 
Onda imamo sklopove koji su konstruirani tako da i namjanja greška povlači kaskadno stvar u put bez povratka, osim generalne ili kompletne i neisplative zamjene svega.
Nestabilnost u radu je sljedeci primjer lošeg proizvoda. Sve pocinje sporadicnim, rijetkim problemima koji se onda sve cesce događaju i na kraju uređaj prestane funkcionirati.
Loša ili nikakava izdržljivost, pretpostavka proizvođača da ljudi nece cesto a možda i nikad tjerati uređaj do maksimuma.
Još jedna stvar u danasnje doba, su nestabilni kontrolni firmwarei, ili greške u logickim sklopovima. Bazna funkcija uređaja je u redu ali upravljanje zakaže.
itd."
Tako da ipak treba gledati i kvalitetu i zvuk, a ne samo cijeni i "svjetleći svjetski" Brand.
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.2.2020 11:20 (analogni).
 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

 

Barem iz poštovanja prema Passu- nemoj više pisati "moj PASS", jer ti nemaš PASS. Ti imaš DIY uradak rađen prema shemi PASS-a, ali to nije PASS.

Imaj barem toliko poštovanja prema Nelson Pass-u, čiji je original netko ovdje iskopirao i diči se imenom.

O soničnim dometima NE raspravljam, to je drugi par rukava! Nebitan u ovoj priči! Može biti i bolji, može biti i lošiji, nebitno! Ali - to nije PASS, ponavljam! To je bio i ostat će DIY uradak!

 Smiri doživljaj

 

Ponavljam treći put da  "original je original" !

 

Inače, Nelson je legalno dao shemu za javnost tog Aleph 5.

A i uvijek se može original raskopati i usporediti.

Da to nije dobar dizajn, ne bi bilo toliko klonova....

A kako da zovem svoj amp.......mačka, a ne pas ...?

Morao bi stalno ponavljati da je klon ?

A i svira bolje od originalnog...

 

Al nebitno..bitno je kako meni zvuči....

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

moze original bit loše izveden ali to je iznimka to nije pravilo dok je za diy pravilo da prve revizije jednostavno nisu niti testirane i cesto s nekim greskama. ili jednostavno loše kopije, jer da bi napravi nešto za manje novce od originala koji se proizvodi po desetak-sto tisuca komada moras dosta lošije djelove ugradit inace ti se ni ne isplati radit diy.

treba gledat kvalitetu i zvuk naravno i brand ni meni nije bitan ali budi realan uspoređivat pass original s klonovima s tankim zicicama nema smisla. ko da govoriš da je taj šta je kopira pass-a veči meštar od sir nelsona, a nije.

isto tako diy je najcesce one man band dok u firmi imaš ko zna koliko ljudi koji su svi eksperti u svojoj niši npr, jedan radi vrhunsku matematiku bez greške, drugi radi šeme, treci bira komponente, cetvrti slaže pcb, peti slaze box, sesti dobro mjeri, a sedmi sve to nadgleda,... dok je diyer cesto loš/srednje u svim segmentima. kod nas se rece da je pametnij covik i tovar nego samo covik. tako ovde 7 ljudi prema 1...

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.2.2020 11:44 (dabar_solta_V2).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...

moze original bit loše izveden ali to je iznimka to nije pravilo dok je za diy pravilo da prve revizije jednostavno nisu niti testirane i cesto s nekim greskama. ili jednostavno loše kopije, jer da bi napravi nešto za manje novce od originala koji se proizvodi po desetak-sto tisuca komada moras dosta lošije djelove ugradit inace ti se ni ne isplati radit diy.

treba gledat kvalitetu i zvuk naravno i brand ni meni nije bitan ali budi realan uspoređivat pass original s klonovima s tankim zicicama nema smisla. ko da govoriš da je taj šta je kopira pass-a veči meštar od sir nelsona, a nije.

isto tako diy je najcesce one man band dok u firmi imaš ko zna koliko ljudi koji su svi eksperti u svojoj niši npr, jedan radi vrhunsku matematiku bez greške, drugi radi šeme, treci bira komponente, cetvrti slaže pcb, peti slaze box, sesti dobro mjeri, a sedmi sve to nadgleda,... dok je diyer cesto loš/srednje u svim segmentima. kod nas se rece da je pametnij covik i tovar nego samo covik. tako ovde 7 ljudi prema 1...

 Često je tako, ali... Uvijek ima onaj ali. Ti stvarno misliš da u firmama, tvrtkama, brandovima, samo o najboljim komponentama vode računa? Nisi baš upućen u ekonomski dio cijele priče, pa da ti sad jedan ekonomist malo pojasni. Svaka firma gleda ZARADU na kraju priče, nitko nije lud poklanjat proizvode. Ako se sve radi beskompromisno i samo najbolje, onda to košta apsolutno previše. Gubi se srednji i niži rang uređaja, ostao bi samo ultra high-end.

 

Ljudi ko Pass znaju napravit ultra-beskompromisni uređaj, ali što onda? Gdje je tu jeftiniji segment, koji se u pravilu najviše prodaje i drži firmu na životu, da mogu povremeno izbacit pokoju ultra-high-end limited edition komponentu.

 

E taj jeftiniji segment je ono što se lako nadograđuje i poboljšava, jer se može vidit gdje se u uređaju štedilo. Onaj tko zna gdje će gledat i što će gledat.

 

Teško ćeš nać nešto za nadogradit na najboljim i najskupljim uređajima neke firme, kao što je Pass.

Live long and prosper.
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

 

Pa vidiš da nisam sam u tome, da te i kolega volegradele upozorio i pimijetio da je blesavo stalno čitati tvoje "moje ovo po toliko kuna, moje ono po onoliko kuna" (a sve te kune napuhane od tebe samoga do u nebesa), a ni sami "Brandovi" (kako ti pišeš velikim slovom, a ne znam zašto) zapravo ne postoje, jer... jer ne postoje! DIY uradak nije brand!

 

Gdje si ti na kraju krajeva? U kojem Vacuumu si zapeo?

 

To kako svira - opet je drugi par rukava.

 Da završimo s trakavicom uz napomenu da sam do ove rasprave samo dva puta spomenuo cijenu ( novog) mojih komponenti.

I to kad sam bio potaknut.

 

Jednom za zv kabel ( i bijah u pravu ), a drugi put sam spomenuo preamp/amp samo kao rang cijene.

I to je sve.

 

Mislim, da li bih se samo tako riješio svoje originalne Primare preamp/ amp kombinacije  u korist nekog "delanca" ?

Zašto nisam uzeo originalni Aleph 5 ?

Zašto nisam uzeo originalni  Pass x150.5 ( kojeg je "pretrčao" taj klon) ?

 

Odogovor je ona tvoja zadnja boldana rečenica.

 

P.S.

Kad si već spomenuo kolegu Volegradele, evo ti suprotan primjer gdje su na jednom forumu neki nadobudni znalci glupavo iskritizirali njegov ( meni lijep i kvalitetan) originalni amp.

Kao, oni bi ovo ovako, a ono onako.

Pa, otvotite si dečki Firmu, pa onda pametujte ! 

Toliko o tome...

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.2.2020 12:39 (analogni).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zasto nisi uzeo Pass X 150.5 zato sto je znatno skuplji od tvog Pass Aleph 5 Clona,vjerovatno ti se nije ni zvuk dopao kao i meni..ali meni ni Aleph 5 nije nesto..totalno nebitno..bitno da si zadovoljan!
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Pa testirali smo izravno sve navedeno.

Nije bila cijena u igri jer bi oriđiđi Pass dobio na rate, a i nije bio nešto puno skuplji od mog Primare comba.

Originalni Pass x150.5 nije niti meni, niti Baxi, niti Amigu bik bolji od Dioklecijanovog ( došao preko Tatamate) niti ovog sadašnjeg klona.

 

Primare preamp/ amp je odlična kombinacija, drugog karaktera zvuka. Menj je biljd sjo klon, a  jednom kolegi je više pasala Primare kombinacija.

Eto...

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.2.2020 12:42 (analogni).
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Rate i bez rata skuplji je pun kufer,a posto zvukom nisi zadovoljan sve je jasno!
Da i je pinku bolji nekad se neisplati toliko para dat!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Rate i bez rata skuplji je pun kufer,a posto zvukom nisi zadovoljan sve je jasno!
Da i je pinku bolji nekad se neisplati toliko para dat!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Da, bio je  x150.5 skuplji od Primare kombo.

Cca 5.000 funti prema 1.500 + 1.800 ( uk 3.300 funti.)

Ali, bitno je što meni paše...

7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
slazem se sto posto i naravno da ne mislim da ne gledaju na ekonomiju ali u takvoj firmi ce bit svaka komponenta proracunata uknap da odgovara, ukljucujuci debljine i impedance tragova na pcb, dok ce neko doma radit pojačalo primjer ovo, i ugurat skoro 300 tisuca uF ali ce ih spojit telefonskom žicom i zapravo dobit mjerljivo lošije rezultate nego trecinu kapaciteta spojit razumno dimenzioniranim zicama. karikiram malo ali to je problem kod moddera i diyera koji nisu upoznati s uređajem kojeg je neka tvornica napravila i vjerovatno 50 ljudi radilo na tom uređaju, i sad cu ja doma od sony linije napravit marantz tako da promjenim ispravljacke kondenzatore s skupim blackgate ili tako nesto. ne neces, jer je izlaz i dalje stk skovaca.
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Ma nisi ti zločest, već frustiran !

Volegradele je prvi spomenuo odnos cijena, ja sam detaljizirao, da bude jasnije.

A ti ćeš mi zabraniti....?

 

Evo, samo za tebe izvadak iz osvrta:

 

"

 ali  ja ipak odlučih da se malo počastim s gore navedenim skalamerijama, prije nego nastupi drugi val ljetnih sparina.
Uređaji su SH, ali takoreći novi, neusvirani u mint stanju i sa origigi ambalažom itd.
Sam izgled istih je meni osobno bez zamjerke, a o kvaliteti izrade ne treba puno trošiti riječi.
Preamp Pre30 ima sijaset ulaza, a među ostalim i balansirane, koje ću naknadno isprobati. Jednostavna i funkcionalna prednja ploća i vrlo dobra izrada i završna obrada, te kvalitetni RCA konektori.
Izlazno pojačalo A33.2 je još jednostavniji izgledom, sa kvalitetnim WBT zvučničkim terminalima.
Oba uređaja se povezuju sa 3.4 mm kabelom, te se time dobiva upravljivost preko daljinskog za oba uređaja (paljenje gašenje i sl.).
Ali, ajmo mi na zvuk...
Kako sam već nakon 15-ak minuta znao da ću kupiti navedenu kombinaciju, onda se zna koliko me ista dojmila !
To ima još više kontrole, autoriteta, detalja i sl., naspram dosadašnjeg dobrog Marantza PM-14.
Ovo jednostavno...svira...bez po muke i napora, te suvereno drži zvučnike za yaja; nek se zna tko je gazda.
A moji su Vandersteeni gladni !
Imaju po nekim mjerenjima vrlo stabilnu impedanciju (4-7 Ohma), ali malu osjetljivost (deklariranih 86 dB). Traže dosta struje, odnosno još više napona (po navedenim mjerenjima).
Bas: kontroliran, brz, dublji nego prije, s jakim atackom.
Visoki: Prezentni, jasni, iskričavi, nikako prenapadni...
Srednji: prekrasni, otvoreni s novim detaljima, vokali, klavir i gudački instrumenti s odličnim timbarom...
Pozornica: Još veća nego prije, s više širine i dubine, krasota jedna...
Ukratko; vrlo "velik" zvuk, koji je oduševio i mene i kolege !
Jeste da sam očekivao napredak, ali ne baš tako velik i očit !
Poklopilo se, a svi znamo da o sinergiji nemamo što puno raspravljati....


Da ukratko navedem i ostatak sustava:
Izvor: Micromega MyDac ( + baterijsko napajanje) i PC sa JRiver playerom
Zvučnici : Vandersteen 2CE Signature
Interconect:  Jaguar Audioquest i DIY by Amigo
Zvučnički: Bi-wiring HD Audio Cables i moj DIY spec.
Strujni kabeli: Isotek sa Furutech konektorima i Inox ovojnicama, Isotek bez toga i DIY 
Izbor glazbe: Klasika, Jazz, Blues, Rock...."

Opis je iz 2013 godine.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.2.2020 15:04 (analogni).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
analogni kaže...

Da, bio je  x150.5 skuplji od Primare kombo.

Cca 5.000 funti prema 1.500 + 1.800 ( uk 3.300 funti.)

Ali, bitno je što meni paše...

Aha, evo ga, počelo je... priča se kanalizira na drugog proizvođača... već drugi post o Primare combo (u kratkom vremenskom odmaku), s tim što je vjerojatno mama udarila po prstima na prvom postu kada se htjela napisati cijena, a sada se okrenula i... cijena (vrijednost) je već tu ... pred nama. Da svi vidimo koliko je to Funti. I baš smo odmah sretni 👍 ne'š ti njemu Funte 😁

 

OK, priznam, sad sam zločest, ali, što misliš da napišeš koji je model, koja snaga, malo o zvuku, ukupnom dojmu, načinu rada, koherenciji sa ostatkom sistema, a me odmah ubosti u oko sa Funtama?

 

Tvoja "silna" testiranja... kako radiš? Počneš sa cijenom i... završiš isto sa cijenom? Sorry, ali, takav se utisak stječe kad se čita što ti je prvo i osnovno kad nabrajaš neke dijelove sustava.  

 

 

 Tajo, manje bit zločest.

 

Čovjek je napisao što su ga pitali, šta ste ga svi iznapadali toliko. Naučite se koji put prešutit nešto radi mira u kući. Neka piše, MENE baš zanimaju te cijene. Ja želim znat koliko je šta koštalo, jer sam debil. Šta vam to smeta, pobogu ljudi...

 

Šta fali onom gore izračunu? Fino je na primjeru pokazao kako i jeftiniji uređaj (i to dosta jeftiniji) može imat bolji zvuk, točen je uređaje napisao i cijene kakve su bile u dućanu. Često ovde pišemo općenito o takvim slučajevima (jeftinije, ali kvalitetnije) i sad je problem jer je opet napisao cijenu. Pa da, da pokaže na primjeru šta i koliko i kako.

 

Možda meni ili tebi ne bi bila ta kombinacija bolja, ali njemu odgovara.

 

Chill and relax. Prestanite nabijat tenzije.

Live long and prosper.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
tajo1960 kaže...
analogni kaže...

Da, bio je  x150.5 skuplji od Primare kombo.

Cca 5.000 funti prema 1.500 + 1.800 ( uk 3.300 funti.)

Ali, bitno je što meni paše...

Aha, evo ga, počelo je... priča se kanalizira na drugog proizvođača... već drugi post o Primare combo (u kratkom vremenskom odmaku), s tim što je vjerojatno mama udarila po prstima na prvom postu kada se htjela napisati cijena, a sada se okrenula i... cijena (vrijednost) je već tu ... pred nama. Da svi vidimo koliko je to Funti. I baš smo odmah sretni 👍 ne'š ti njemu Funte 😁

 

OK, priznam, sad sam zločest, ali, što misliš da napišeš koji je model, koja snaga, malo o zvuku, ukupnom dojmu, načinu rada, koherenciji sa ostatkom sistema, a me odmah ubosti u oko sa Funtama?

 

Tvoja "silna" testiranja... kako radiš? Počneš sa cijenom i... završiš isto sa cijenom? Sorry, ali, takav se utisak stječe kad se čita što ti je prvo i osnovno kad nabrajaš neke dijelove sustava.  

 

 

 Tajo, manje bit zločest.

 

Čovjek je napisao što su ga pitali, šta ste ga svi iznapadali toliko. Naučite se koji put prešutit nešto radi mira u kući. Neka piše, MENE baš zanimaju te cijene. Ja želim znat koliko je šta koštalo, jer sam debil. Šta vam to smeta, pobogu ljudi...

 

Šta fali onom gore izračunu? Fino je na primjeru pokazao kako i jeftiniji uređaj (i to dosta jeftiniji) može imat bolji zvuk, točen je uređaje napisao i cijene kakve su bile u dućanu. Često ovde pišemo općenito o takvim slučajevima (jeftinije, ali kvalitetnije) i sad je problem jer je opet napisao cijenu. Pa da, da pokaže na primjeru šta i koliko i kako.

 

Možda meni ili tebi ne bi bila ta kombinacija bolja, ali njemu odgovara.

 

Chill and relax. Prestanite nabijat tenzije.

 Potpisujem!

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
tajo1960 kaže...
analogni kaže...

Da, bio je  x150.5 skuplji od Primare kombo.

Cca 5.000 funti prema 1.500 + 1.800 ( uk 3.300 funti.)

Ali, bitno je što meni paše...

Aha, evo ga, počelo je... priča se kanalizira na drugog proizvođača... već drugi post o Primare combo (u kratkom vremenskom odmaku), s tim što je vjerojatno mama udarila po prstima na prvom postu kada se htjela napisati cijena, a sada se okrenula i... cijena (vrijednost) je već tu ... pred nama. Da svi vidimo koliko je to Funti. I baš smo odmah sretni 👍 ne'š ti njemu Funte 😁

 

OK, priznam, sad sam zločest, ali, što misliš da napišeš koji je model, koja snaga, malo o zvuku, ukupnom dojmu, načinu rada, koherenciji sa ostatkom sistema, a me odmah ubosti u oko sa Funtama?

 

Tvoja "silna" testiranja... kako radiš? Počneš sa cijenom i... završiš isto sa cijenom? Sorry, ali, takav se utisak stječe kad se čita što ti je prvo i osnovno kad nabrajaš neke dijelove sustava.  

 

 

 Tajo, manje bit zločest.

 

Čovjek je napisao što su ga pitali, šta ste ga svi iznapadali toliko. Naučite se koji put prešutit nešto radi mira u kući. Neka piše, MENE baš zanimaju te cijene. Ja želim znat koliko je šta koštalo, jer sam debil. Šta vam to smeta, pobogu ljudi...

 

Šta fali onom gore izračunu? Fino je na primjeru pokazao kako i jeftiniji uređaj (i to dosta jeftiniji) može imat bolji zvuk, točen je uređaje napisao i cijene kakve su bile u dućanu. Često ovde pišemo općenito o takvim slučajevima (jeftinije, ali kvalitetnije) i sad je problem jer je opet napisao cijenu. Pa da, da pokaže na primjeru šta i koliko i kako.

 

Možda meni ili tebi ne bi bila ta kombinacija bolja, ali njemu odgovara.

 

Chill and relax. Prestanite nabijat tenzije.

 Sto mi smeta,pa to da taj kombo nema veza sa 60 000 kn vrijednosti ,o tome pričam.Sto se želi postići s tim ciframa,pa u hifi sam 20 godina,Tajo i vise.Jel se neki kredibilitet želi dobit nasumičnim nabrajanjem vrijednosti komponenata!?Nije ovo nabijanje tenzija..stavljanje žica u pečnicu e to je meni osobno malo smiješno.Naravno da hifi vrlo osobno karaktera i nešto sto je meni dobro tebi ne mora ali isto postoje neke stvari oko koji se većina slaže.

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.2.2020 14:45 (volegradele).
5 godina
neaktivan
offline
Vaš audio kutak

Pa nećemo se valjda zauvijek svađat oko stvari oko kojih se ne slažemo. Isto je i s kabelima, netko vjerije da rade razliku, nekome je to snake oil, par komentara i idemo dalje. Netko voli kriogenizirat i spalit kabele, neko ne zna ni što to znači. Možemo se raspravljat zauvijek ili shvatit da netko razmišlja drugačije, ignorirat ga i nastavit dalje. Nisam ja baš policajac, ali malo mi preoštro zvuče neki postovi, prema osobi koja je tek došla na forum. Uvijek u audiou ima više "struja" jedni misle ovako, drugi onako. I to je sve OK, neka nas svakakvih. Ako se tko voli i brčit sa svojim komponentama, neka se brči, evo ja prvi se volim brčit sa svojim jeftinim komponentama. I šta sad?   

 

 

 

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

Sorry boys, ali mi prirodni unutarnji zakon kaže da kočnica nije povučena, a ja valjda samo reagiram po instinktu, pa ju i nesvjesno povučem tu i tamo, jer... imam dojam da, ako se to ne napravi pravovremeno, za tjedan-dva nam slijedi čitanje postova u stilu "Istinite zgode i nezgode analognog baruna Munchhausena i ostale priče".  

 A znaš kako je to najbolje i najlakše zaustavit? Spomeneš neku drugu temu i skreneš vlak na drugi kolosjek. Valjda ovde kad se baci mala kost, svi poletimo. Dopizdi ti neka tema, započni novu. Pa tako vas ja prekidam u svađama već mjesecima,  nitko ništa ne skuži...

 

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Majko mila, koje si ti tu gluposti nadrobio ! 

 

Od novih stvari sam od nekad imao.... 2 para Front zvučnika, AV receiver, cijeli set HT zvučnika, 2 DVD playera, jedan SACD player, imam novi BDP, jedan externi DAC, još imam SPDIF konverter, imao  kratko jedan integrirac, pa jedan u D klasi, Phono cijevni preamp, nekoloko kabela raznih ( i sad imam 4 kupljena nova), gramofon, 2 Racka.....

 

I poslušao barem 15-ak vrlo kvalitetnih i sasvim novih komponenti....i 3-4 novih zvučnika, .ali vidim da nema smisla da ti ih opisujem.

 

Ali ti očito nisi doma pol kujca odslušao, pa niti ne znaš kako se povoljno i od koga dobavljaju nove, takoreći nove ili Demo komponente od dobavljaća ( prijatelja btw) ili ovlaštenih zastupnika.

Je, oni baš prijateljima i poznanicima dovlać skalameriju sumnjivog porijekla.

 

Idi, opali nešto...

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.2.2020 15:39 (analogni).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dobro pomalo,u SH se naravno moze kupit vrlo kvalitetna komponenta ili zvucnik,to je neupitno!Kreces se u krugu ljudi slicnih interesa i lako se moze doc do neke komponente koja je bila u necijem vlasnistvu,to je sasvim normalno u hifi hobiu!Ja non stop trazim i lurkam po oglasim nebili sto upalo u oko po povoljnoj cijeni!

Jebiga ko ce dat 70K kn za novog Pathos Kratosa.🤪
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.2.2020 15:44 (volegradele).
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
Dobro pomalo,u SH se naravno moze kupit vrlo kvalitetna komponenta ili zvucnik,to je neupitno!Kreces se u krugu ljudi slicnih interesa i lako se moze doc do neke komponente koja je bila u necijem vlasnistvu,to je sasvim normalno u hifi hobiu!Ja non stop trazim i lurkam po oglasim nebili sto upalo u oko po povoljnoj cijeni!

Jebiga ko ce dat 70K kn za novog Pathos Kratosa.🤪

 Ma ne može, svi mi debili šta nemamo para za novo, svi kupujemo krame koje je netko rastavljao i raskopao, te zamijenio djelove...   

 

Sorry Tajo, ali ovo je sad već paranoja, nezdrava paranoja. Nikad ni čuo ni vidio to, a dosta sam imao polovnih, većinu. I većina tih polovnih je išla bar na pregled, ako ne na neku vrstu servisa, pa je svaki put provjereno i nikad nije bilo nikakvog mijenjanja ničega, sve je uvijek bilo originalno. Da, čak i one moje krame iz 1977, još uvijek imaju sve originalne djelove, 100% odgovorno to tvrdim.

 

Ne ulazim u promjene koje su se dogodile tim djelovima u ovih 40+ godina, ali nije bilo mijenjano ništa, nikad, a desetak polovnjača sam promijenio. 

 

Ne trebaš se bojat polovnih stvari.

Live long and prosper.
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Naravno!

 

Ovo na slikama su samo neki od novih uređaja na probi.

Obrisano !!

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.2.2020 16:01 (analogni).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Naravno!

 

 

 Ma to ti je polovno smeće, tko zna šta je unutra, baci to u kantu.

 

 

 

 

...

 

Zvuči glupo, zar ne?

Live long and prosper.
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Imaš pravo.

Evo.....obrisao....

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.2.2020 16:11 (analogni).
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
Dobro pomalo,u SH se naravno moze kupit vrlo kvalitetna komponenta ili zvucnik,to je neupitno!Kreces se u krugu ljudi slicnih interesa i lako se moze doc do neke komponente koja je bila u necijem vlasnistvu,to je sasvim normalno u hifi hobiu!Ja non stop trazim i lurkam po oglasim nebili sto upalo u oko po povoljnoj cijeni!

Jebiga ko ce dat 70K kn za novog Pathos Kratosa.🤪

 Dobro kaže Izet ( L.zb.normalan):

 

"Nije zato što nemam, već zato što ne dam"

4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Ne kužiš.

To je već ( bilo) prodano.

 

Puno toga ti krivo shvaćaš i tumačiš.

Ajd, ne krećeš se u tim krugovima....

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.2.2020 16:42 (analogni).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

Ovim što si obrisao, a prethodno pokazao, radiš medvjeđu uslugu prodavaču, a ujedno ga stvstavaš  u koš sumnjivih.

 

I, tko kasnije želi kupiti neki Mek, Wadiu po kojem si ti jahao doma neko vrijeme? Ti, pa prije tebe tko zna tko, pa poslije tebe opet tko zna tko? I koliko dugo... i, onda se taj proizvod vrati u trgovinu i prodaje pod novi? Jer, Mekovi se ne rashoduju baš samo tako, 10 komada dnevno 

 

A jahano po njemu... kao po seoskoj ku*vi.

A sve pod parolom "samo smo probali".

 

E, pa mislim...

 Pa za takve uređaje postoje popusti, a oni skroz novi, u kutiji, nikad izvađeni i isprobani nemaju taj popust... Kao i demo uređaji, izložbeni primjerci... Ima ljudi koji traže sve te popuste i takve uređaje, jer se može skupit dobro popusta, a uređaj bude neoštećen, radi normalno, čak je i usviran malo. Pa neće se Mac raspast zato jer ga je netko slušao par dana.

 

Uvijek se može zahtjevat neisprobani, nov uređaj, pa cijena kakva bude... Sve se može dogovorit, kako već kupac želi, sve trgovcu odgovara. Zar ne?

 

 

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Stvarno ne kužiš......

 

Je, nove komponente su ko arapske jungferice !

 

Dal isprobao komponentu ( kao potencijalni kupac) u dućanu ( a ne kupiš je) ili kod nekog tko ima uvjete ( kao ja), pa opet kupis/ ne kupiš, misliš li da se ta komponenta poslije ne može prodati kao nova ( ponovo zapakirana, s garancijom) ?

 

Demo je opet nešto drugo, kada je ista spojena u sustav u dućanu za demonstracije.

 

Jel ti stvarno misliš da se skupe, nove komponente uvijek, baš uvijek ( kao nove) prodaju nikad barem raspakirane, da se vidi dal su cijele ?

 

I bolje ti je kupiti jednom novu/ isprobanu komponentu poradi "dječjih bolesti"

 

 Ali ti si se pogubio u frustracijama i tražiš dlaku u jajetu.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.2.2020 17:09 (analogni).
 
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Stvarno ne kužiš......

 

Je, nove komponente su ko arapske jungferice !

 

..

 

 ista im je prica ko i tebi, uvik je prvi put lol.

dobro govori tajo, meni se covik cudi kad sam izgledom nove zvucnike proda u pola cjene, kaze pa to je novo iman li još, izgleda novo a odradilo pun k.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.2.2020 17:20 (dabar_solta_V2).
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Ma sve pet.

Ali drugo su stvarno rabljene komponente koje su negdje radile 6mj/ godinu ili više, a drugo one možda jednom isprobane i pod garancijom, u oriģigi ambalaži i od zastupnika.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.2.2020 17:36 (analogni).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice