Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja zaključana tema

poruka: 151
|
čitano: 55.462
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja
kolika je cijena,ja sam zainteresiran
15 godina
protjeran
offline
RE: Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja
kanfanar kaže...
kolika je cijena,ja sam zainteresiran

za cijenu i ostale info na pp..

"tko nedobije dobitak,dobije gubitak"...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja
zokiN kaže...,minimalni zakup 100gb,brzina 100mbit upload/download...podrska,i sve ostalo super...

 

Meni samoovaj dio nije jasan tj. "zakup100 GB" ili sta znaci to: "...u njemu dobivate 30GB slobodnog hdd-a"!?

 

Znaci, sta mi znaci tih 30 GB.....i ovo sto ja gledam ima neogranicen prijenos podataka pa me zbunjuju malo te "velicine" na njihovom hardu i cemu one uopce sluze ako ja sve skidam direktno na svoj HDD?

Dali se taj torrent prvo skida na seedbox pa ti sa seeddboxa na svoj komp pa zato ia nevedeno tih 30 GB ili kako to sve funkcionira?

 

Ne kuzim to bas pa ako ima netko tko bi mi mogo to malo pojasnit?

 

P.S.

 

Kako je tesko drzati ratio...sta je najbolje uzeti "seedbox" ili sta....te koji je najbolji/najpovoljniji da mogu sto bezbolnije skidati sa torrenta.

zokiN...ako je ono tvoje jos aktivno mozes mi sibnit PM sa nekim kratkim infom i cijenom!

 

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2010 13:48 (win32).
15 godina
protjeran
offline
RE: Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja
win32 kaže...
zokiN kaže...,minimalni zakup 100gb,brzina 100mbit upload/download...podrska,i sve ostalo super...

 

Meni samoovaj dio nije jasan tj. "zakup100 GB" ili sta znaci to: "...u njemu dobivate 30GB slobodnog hdd-a"!?

 

Znaci, sta mi znaci tih 30 GB.....i ovo sto ja gledam ima neogranicen prijenos podataka pa me zbunjuju malo te "velicine" na njihovom hardu i cemu one uopce sluze ako ja sve skidam direktno na svoj HDD?

Dali se taj torrent prvo skida na seedbox pa ti sa seeddboxa na svoj komp pa zato ia nevedeno tih 30 GB ili kako to sve funkcionira?

 

Ne kuzim to bas pa ako ima netko tko bi mi mogo to malo pojasnit?

 

P.S.

 

Kako je tesko drzati ratio...sta je najbolje uzeti "seedbox" ili sta....te koji je najbolji/najpovoljniji da mogu sto bezbolnije skidati sa torrenta.

zokiN...ako je ono tvoje jos aktivno mozes mi sibnit PM sa nekim kratkim infom i cijenom!

 

kakvih 30gb,napisao sam 100gb moras uzet minimalno,i imas 100gb...

Da prvo se skida na seedbox,i seedbox skida tj seeda 24/7,bez obzira na tvoju brzinu net-a..

"tko nedobije dobitak,dobije gubitak"...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja
zokiN kaže...

kakvih 30gb,napisao sam 100gb moras uzet minimalno,i imas 100gb...

Da prvo se skida na seedbox,i seedbox skida tj seeda 24/7,bez obzira na tvoju brzinu net-a..

 

Vidis da sam lijepo "citirao" dvije razlicite stvari i bas radi toga mi neke stvari nisu jasne.....

Ok, imas znaci 100GB u tvome slucaju na raspolaganju, sve ide prvo na seedbox te nakon sto se sve skine na seedbox ti putem cega skines to na komp...ftp ili..!?

Tih 100GB kada popunis, lijepo sve pobrises kada odseedas koliko trebas i to je to..!?

No kakve veze ima ona uTorrent ako seedbox sve radi umjesto tebe i ti samo skidas sa njega?

To su neke sitnice koje me zanimaju jer neki daju po 30GB HDD, neki daju 50GB....ok, kod tebe vidim da ima 100GB....znaci 100GB svaki ili..!?

Isto tako me zanima koji seedbox je najbolji, a da je povoljan i da imaju dobar support?

 

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
15 godina
protjeran
offline
RE: Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja
win32 kaže...
zokiN kaže...

kakvih 30gb,napisao sam 100gb moras uzet minimalno,i imas 100gb...

Da prvo se skida na seedbox,i seedbox skida tj seeda 24/7,bez obzira na tvoju brzinu net-a..

 

Vidis da sam lijepo "citirao" dvije razlicite stvari i bas radi toga mi neke stvari nisu jasne.....

Ok, imas znaci 100GB u tvome slucaju na raspolaganju, sve ide prvo na seedbox te nakon sto se sve skine na seedbox ti putem cega skines to na komp...ftp ili..!?

Tih 100GB kada popunis, lijepo sve pobrises kada odseedas koliko trebas i to je to..!?

No kakve veze ima ona uTorrent ako seedbox sve radi umjesto tebe i ti samo skidas sa njega?

To su neke sitnice koje me zanimaju jer neki daju po 30GB HDD, neki daju 50GB....ok, kod tebe vidim da ima 100GB....znaci 100GB svaki ili..!?

Isto tako me zanima koji seedbox je najbolji, a da je povoljan i da imaju dobar support?

 

?

"tko nedobije dobitak,dobije gubitak"...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja
zokiN kaže...

?

 

Ok, ajmo onda ovako....moze mi netko  objasnit kako tocno funkcionira seedbox i sta sve treba napraviti? Isto tako dobro bi mi dosla preporuka za isti...ili zokiN ako ga imas jos uvijek da ga uzmem sa tobom te mi samo objasnis kako funkcinira to sve!?

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja

Bilo tko!?

 

Ili bar koji je ok....a da nije skup i da ima oko 100GB HDD.....

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
15 godina
offline
RE: Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja
win32 kaže...

Bilo tko!?

 

Ili bar koji je ok....a da nije skup i da ima oko 100GB HDD.....

Znaci skines sa trackera torrent na svoj komp odes tamo u GUI od boxa (torrent klijent) i dodas taj torrent sa svoga kompa, nakon toga će box početi skidati taj torrent.

Želite upasti na hr-invites? Javite se na IRC interview: irc://irc.ipocalypse.net/hrinvites_help
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja

Sve rijeseno!

 

Hvala svima...hvala zokiN-u na razumjevanju i ustupanju seedbox-a koji radi ko' "sat"! Namigiva

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
16 godina
offline
Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja

Kakve su uopce cijene seedboxeva*

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja

Moj košta $19 mjesečno

Abit AB9 Pro|Chipset P965|Intel Core 2 Duo, E6700, 2733 MHz|Kingmax 4x1024MB|NVIDIA GeForce 8800 GTS, 320 MB|WD Raptor 150 GB + Seagate 400GB + Maxtor 300GB + Maxtor 120GB + Seagate 300GB|Coolermaster
16 godina
offline
Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja

Sto kuna mjesecno :)

 

Najs... 

 

Koliko bi ja onda treba placat 500GB prostora, 3TB bandwidtha i 100/100 Mbit UL DL

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja
tnakir kaže...

Sto kuna mjesecno :)

 

Najs... 

 

Koliko bi ja onda treba placat 500GB prostora, 3TB bandwidtha i 100/100 Mbit UL DL

puno,al moji boxevi-nema limita prometa,nema limita torrenata,100mbit garantirano upl,dwnl..

"tko nedobije dobitak,dobije gubitak"...
16 godina
offline
RE: Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja
zokiN kaže...
tnakir kaže...

Sto kuna mjesecno :)

 

Najs... 

 

Koliko bi ja onda treba placat 500GB prostora, 3TB bandwidtha i 100/100 Mbit UL DL

puno,al moji boxevi-nema limita prometa,nema limita torrenata,100mbit garantirano upl,dwnl..

Ne postoje unlimited traffic ded. serveri... vjeruj mi... uvijek ima "caka"... nekad u vidu da ti skresu brzinu na 10Mbit kad predjes prag...

I'm going woo woo
15 godina
protjeran
offline
RE: Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja
tnakir kaže...
zokiN kaže...
tnakir kaže...

Sto kuna mjesecno :)

 

Najs... 

 

Koliko bi ja onda treba placat 500GB prostora, 3TB bandwidtha i 100/100 Mbit UL DL

puno,al moji boxevi-nema limita prometa,nema limita torrenata,100mbit garantirano upl,dwnl..

Ne postoje unlimited traffic ded. serveri... vjeruj mi... uvijek ima "caka"... nekad u vidu da ti skresu brzinu na 10Mbit kad predjes prag...

jeli?a sto ako ih ja hostam?ko ce mi skresat?

Seedbox-100-150gb POVOLJNO
16 godina
offline
Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja

Ako ih hostas u svom datacentru ili si unajmio server u nekom datacentru?

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja

početnici,

prištekajte se nekom iskusnom liku i smanjite mu trošak boxa.

malo webui, malo filezilla...malo bencode editor, pa zatim nx...pa

jednog dana uzmete vlastitu kutiju kada ste sve skontali.

 

what cd

pozdrav svima
 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja

Ah...What.cd. Najbolji, daleko najbolji glazbeni tracker koji sam ikada koristio. To sto se moze naci tamo, jednostavno je - za nepovjerovati.

 

Nazalost, nisam dugo izdrzao bitku sa ratiom, uz najbolju volju i pokusaje..

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja

a tek kad dođeš na red i ugrabiš njihov seedbox.

 

da da, veselju i pouzdanosti nema kraja!

pozdrav svima
 
1 0 hvala 1
15 godina
protjeran
offline
RE: Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja
tnakir kaže...

Ako ih hostas u svom datacentru ili si unajmio server u nekom datacentru?

jes

torrente kaže...

početnici,

prištekajte se nekom iskusnom liku i smanjite mu trošak boxa.

malo webui, malo filezilla...malo bencode editor, pa zatim nx...pa

jednog dana uzmete vlastitu kutiju kada ste sve skontali.

 

what cd

Da samo ni iskusni lik bas nije glup da se *ebe s pocetnicima,sto ja radim,sto pitanja sto cudi...na what cd...tu treba upast prvo na traker,a da upadnes treba ti dobra brzina,sto znaci box..

Seedbox-100-150gb POVOLJNO
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.5.2010 9:33 (zokiN).
16 godina
offline
RE: Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja
zokiN kaže...

U svom datacentru...ne ja vec kolega..

Cudno... u HR je promet visestruko skuplji nego vani, a on ti i dalje daje da ga trosis na torrente :)

 

No dobro...

I'm going woo woo
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja
tnakir kaže...
zokiN kaže...

U svom datacentru...ne ja vec kolega..

Cudno... u HR je promet visestruko skuplji nego vani, a on ti i dalje daje da ga trosis na torrente :)

 

No dobro...

 

Mozda je "cudno", ali provjereno radi bez greske.... Cool

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
16 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja

ja se opet odlucio uzet seedbox.

jel moze neko preporucit koji?

ali sa dobrom brzinom uploada i downloada.

server mi se neda petljat oko toga.

dakle samo seedbox dolazi u obzir.

obavezno neogranicen promet i do max 3 korisnika.

hard mi je dovoljno 100gb

cijena da ne prelazi 25€

http://www.speedtest.net/result/685679930.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja

Ima ekipe na THR koja iznajmljuje box-eve, OK su momci. Kontaktiraj ih, pogledaj na forumu prodaja/kupnja

Peace and Love _ Frankenstein Build
16 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja

nisam vise na thr.

malo su bili previse bahati i napuhani na forumu pa sam trazio da mi obrisu account.

takvo sto netrebam.

 

dakle dalje.....

jos neko ideje?

http://www.speedtest.net/result/685679930.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja

Pretekao si me, vidio sam da si dobio Ban, a jbg.

Čuj, moja ekipa i ja smo na ovh. ali direktna kupnja, kako je s ressle-rima ne znam.

Momci kažu da su ova dva iznajmljivača Ok S1 i S2, xirvik zna zezati (ni podrška nije nešto), probaj ovdje VarsBox ( o njima malo znam, navodno su pouzdani)

Peace and Love _ Frankenstein Build
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja

kod seedhost.eu sam vec jednom imo seedbox.

bilo je ok ali nadao sam se da ima nesto bolje

http://www.speedtest.net/result/685679930.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja
LUXX kaže...

nisam vise na thr.

malo su bili previse bahati i napuhani na forumu pa sam trazio da mi obrisu account.

takvo sto netrebam.

 

dakle dalje.....

jos neko ideje?

 

Malo sam i sam njuskao i nasao ovo + samo sam cuo pozitivna iskustva samo na zalost nemaju trenutno ni jedan free seedbox.

Imao sam srecu pa sam "rezervirao" jedan na vrijeme...no cesto imaju mjesta pa si pogledaj jer ono 16 eura, a imas 250GB samo za sebe + imas njihov IRC (Mibbit) na kojemu je support ako nesto zapne.

 

http://seedbox4u.com/

 

P.S.

 

seedhost.eu je malo preskup + vidim da na nekima daju broj ogranicenih trrenta......IMHO neisplativo.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.6.2010 9:01 (win32).
15 godina
protjeran
offline
RE: Pomoc oko odabira seedbox-a i neka objasnjenja
win32 kaže...
LUXX kaže...

nisam vise na thr.

malo su bili previse bahati i napuhani na forumu pa sam trazio da mi obrisu account.

takvo sto netrebam.

 

dakle dalje.....

jos neko ideje?

 

Malo sam i sam njuskao i nasao ovo + samo sam cuo pozitivna iskustva samo na zalost nemaju trenutno ni jedan free seedbox.

Imao sam srecu pa sam "rezervirao" jedan na vrijeme...no cesto imaju mjesta pa si pogledaj jer ono 16 eura, a imas 250GB samo za sebe + imas njihov IRC (Mibbit) na kojemu je support ako nesto zapne.

 

http://seedbox4u.com/

lux,ovo ni slucajno ne uzimaj,na prvi mail sam cekao 15danaWTF? Drugo:Bahat je lik u vrazu mater,postavim mu pitanje na chatu,kaze neam trenutno..pitam kad ce bit -cekam 3sata nista,pitam dal ima odg za mene kaze nemam,aj bok..+ cuo sam i od 3ljudi da im je suport jednak 0...e sad,nebi vjerovao,al sam mislio na tebe,naime imal sam dedicated server na kojem nas je 3-je bilo,ukljucujuci i win32,no zbog pre cestog off tajma odustal sam,i sad trazim drugi,meni je takodjer 150-200gb dost,al bas bi dedija zbog:rapida-megaupload,i ostalog,a mozes i sam torrente radit gore...2DANA trazim nesto takvo,i nist nisam nasao,al imam jos jen as u rukavuCool

 

Samo da kazem kolegi win32 ukoliko nezna,a nezna,da taj svoj box bude djelio sa jos 4-tvero ljudi..

brijem brij, pijem pivu
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice