T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.492
|
čitano: 6.454.639
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
Re: T-Com Internet
Aha

A ne znam, ja se drzim simpa internet tjedan, tu turisticku nisam isprobaval :)
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
ma, necu vise ni gledat, tak se najmanje sekiram...ceka se optika jednog dana i nema druge
battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Gale92 kaže...

Da se i ja pohvalim.
Dobio novi ruter u novi mesh (ispričavam se što su slike "neuredne").

Fotke na linku (u full rezoluciji)

 Moje veselje nije dugo potrajalo.
Isključim ruter (kabel iz rutera) da posložim ostale lan kablove i spojim ih na ruter. Sve napravio i ponovno upalio ruter kad ono samo "power" svijetli..... Sad moram čekat 48h tehničara.....
Dal je netko ima slično iskustvo... odmah prvi dan ne znam dal da se smijem il plačem

4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Gale92 kaže...
Gale92 kaže...

Da se i ja pohvalim.
Dobio novi ruter u novi mesh (ispričavam se što su slike "neuredne").

Fotke na linku (u full rezoluciji)

 Moje veselje nije dugo potrajalo.
Isključim ruter (kabel iz rutera) da posložim ostale lan kablove i spojim ih na ruter. Sve napravio i ponovno upalio ruter kad ono samo "power" svijetli..... Sad moram čekat 48h tehničara.....
Dal je netko ima slično iskustvo... odmah prvi dan ne znam dal da se smijem il plačem

 Strpi se malo. Tako sam i ja pred koji mjesec mijenjao router kod HT-a (stari je krepao) i isto tako sam mislio da nešto ne valja i da sam zamijenio žice od telefona (jer je to kod mene malo kompliciranije, a onda je i tehničar u centrali telefon premjestio na drugi port, što je zbunjivalo službu za korisnike itd.). Ostavi ga na miru i pusti da se sam spoji s centralom.

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
zelenapaprika kaže...

 Strpi se malo. Tako sam i ja pred koji mjesec mijenjao router kod HT-a (stari je krepao) i isto tako sam mislio da nešto ne valja i da sam zamijenio žice od telefona (jer je to kod mene malo kompliciranije, a onda je i tehničar u centrali telefon premjestio na drugi port, što je zbunjivalo službu za korisnike itd.). Ostavi ga na miru i pusti da se sam spoji s centralom.

 Već 6 sati sam strpljiv.... al bit ću strpljiv kad budem plaćo račun za telekomunikacije za 01/2024. 200€+....

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
kako ti svjetli pon? zeleno blica? crveno ili uopce ne svjetli? ako uopce ne svjetli provjeri dobro spoj od opticke niti
battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
dado16 kaže...
kako ti svjetli pon? zeleno blica? crveno ili uopce ne svjetli? ako uopce ne svjetli provjeri dobro spoj od opticke niti

 Samo svjetli "zeleno"- Power. Ostale ne svjetle.

Spoj je uredan, optička nit uredna.

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.2.2024 19:55 (Gale92).
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
pretpostavljam palio si gasio?, de mi reci jel ti to model 35? da li mozes uci u router ili je zakljucan i imas sam informativno sucelje?

ak imas samo informativno sucelje onda mu opali factory reset
battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
dado16 kaže...
pretpostavljam palio si gasio?, de mi reci jel ti to model 35? da li mozes uci u router ili je zakljucan i imas sam informativno sucelje?

ak imas samo informativno sucelje onda mu opali factory reset

 palio gasio i onu tipku s čačkalicom reset (onda blinkaju sve lampice). Potom treperi power i upali se power i tako stoji.


Model name: FGA2235HTC

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
po tome ak se ne pali pon, ili ne valja konfiguracija na dslamu ili je negdje prekid...
battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Gale92 kaže...
zelenapaprika kaže...

 Strpi se malo. Tako sam i ja pred koji mjesec mijenjao router kod HT-a (stari je krepao) i isto tako sam mislio da nešto ne valja i da sam zamijenio žice od telefona (jer je to kod mene malo kompliciranije, a onda je i tehničar u centrali telefon premjestio na drugi port, što je zbunjivalo službu za korisnike itd.). Ostavi ga na miru i pusti da se sam spoji s centralom.

 Već 6 sati sam strpljiv.... al bit ću strpljiv kad budem plaćo račun za telekomunikacije za 01/2024. 200€+....

 Odi spavat. Ujutro pogledaj je li se spojio. Ako nije, zovi SZK.

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
zelenapaprika kaže...

 Odi spavat. Ujutro pogledaj je li se spojio. Ako nije, zovi SZK.

 Zvana je SZK još jučer. Moram čekat do sutra da dođe tehničar.
Probem je u tome što kad spojim ruter sa LAN kablom na komp, nit mi prepoznaje Lan.
Ma uvalili su očito neki neispravan. Jer nije bio NOV u foliji.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.2.2024 10:05 (Gale92).
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Gale92 kaže...
zelenapaprika kaže...

 Odi spavat. Ujutro pogledaj je li se spojio. Ako nije, zovi SZK.

 Zvana je SZK još jučer. Moram čekat do sutra da dođe tehničar.
Probem je u tome što kad spojim ruter sa LAN kablom na komp, nit mi prepoznaje Lan.
Ma uvalili su očito neki neispravan. Jer nije bio NOV u foliji.

 Moguće je da si dobio loš uređaj. Dogodi se.

 

Ja sam sam otišao u T-Centar po novi router. Malo su ostali zbunjeni i petljali su, ali je osoba na 0800 9000 otvorila ticket u sustavu i to su onda morali napraviti. Tako da nisam samo ušetao u T-Centar, nego sam imao i konkretan broj ticketa. To je bila subota. Tako da si možda već jučer mogao nešto obaviti. Danas vrlo vjerojatno ne možeš, jer su shopping centri u Zagrebu zatvoreni (ako si u uopće u Zagrebu), a u njima ima tih T-Centara, pa pričekaj onda radni tjedan.

15 godina
offline
Re: T-Com Internet

nazalost nejde preko t-centra, jer je to technicolor koji je ujedno i ont i router... u t-centru se samo routeri mogu mijenjat(tipa arcadyan i speedport)

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.2.2024 12:08 (dado16).
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
dado16 kaže...

nazalost nejde preko t-centra, jer je to technicolor koji je ujedno i ont i router... u t-centru se samo routeri mogu mijenjat(tipa arcadyan i speedport)

Nečija bedasta odluka. Sada mora čekati tehničara.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.2.2024 12:15 (zelenapaprika).
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
zelenapaprika kaže...

 Moguće je da si dobio loš uređaj. Dogodi se.

 

Ja sam sam otišao u T-Centar po novi router. Malo su ostali zbunjeni i petljali su, ali je osoba na 0800 9000 otvorila ticket u sustavu i to su onda morali napraviti. Tako da nisam samo ušetao u T-Centar, nego sam imao i konkretan broj ticketa. To je bila subota. Tako da si možda već jučer mogao nešto obaviti. Danas vrlo vjerojatno ne možeš, jer su shopping centri u Zagrebu zatvoreni (ako si u uopće u Zagrebu), a u njima ima tih T-Centara, pa pričekaj onda radni tjedan.

 Kad bi ja bio u Zg sve bi bilo riješeno. Al ja sam u "pripizdini" koja doduše ima optiku pa ajde nije tolka pripizdina.

dado16 kaže...

nazalost nejde preko t-centra, jer je to technicolor koji je ujedno i ont i router... u t-centru se samo routeri mogu mijenjat(tipa arcadyan i speedport)

 Jučer je sve radilo kada je bio tehničar.... super brzina (inače prešao sam na L paket).

zelenapaprika kaže...
dado16 kaže...

nazalost nejde preko t-centra, jer je to technicolor koji je ujedno i ont i router... u t-centru se samo routeri mogu mijenjat(tipa arcadyan i speedport)

Nečija bedasta odluka. Sada mora čekati tehničara.

 Kako sam i rekao jučer je sve radilo. Otišao je tehničar, ja sam isključio ruter da poštekam lan kablove (PS, PC, Max tv) i upalim ruter i samo "power" svijetli.

4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Gale92 kaže...
zelenapaprika kaže...

 Moguće je da si dobio loš uređaj. Dogodi se.

 

Ja sam sam otišao u T-Centar po novi router. Malo su ostali zbunjeni i petljali su, ali je osoba na 0800 9000 otvorila ticket u sustavu i to su onda morali napraviti. Tako da nisam samo ušetao u T-Centar, nego sam imao i konkretan broj ticketa. To je bila subota. Tako da si možda već jučer mogao nešto obaviti. Danas vrlo vjerojatno ne možeš, jer su shopping centri u Zagrebu zatvoreni (ako si u uopće u Zagrebu), a u njima ima tih T-Centara, pa pričekaj onda radni tjedan.

 Kad bi ja bio u Zg sve bi bilo riješeno. Al ja sam u "pripizdini" koja doduše ima optiku pa ajde nije tolka pripizdina.

dado16 kaže...

nazalost nejde preko t-centra, jer je to technicolor koji je ujedno i ont i router... u t-centru se samo routeri mogu mijenjat(tipa arcadyan i speedport)

 Jučer je sve radilo kada je bio tehničar.... super brzina (inače prešao sam na L paket).

zelenapaprika kaže...
dado16 kaže...

nazalost nejde preko t-centra, jer je to technicolor koji je ujedno i ont i router... u t-centru se samo routeri mogu mijenjat(tipa arcadyan i speedport)

Nečija bedasta odluka. Sada mora čekati tehničara.

 Kako sam i rekao jučer je sve radilo. Otišao je tehničar, ja sam isključio ruter da poštekam lan kablove (PS, PC, Max tv) i upalim ruter i samo "power" svijetli.

Sutra ćeš vidjeti rasplet.

 

Ja živim u Zagrebu, nemam optiku i nisam ni u planu za nju. Neka ti to srede, pa uživaj.

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
zelenapaprika kaže...

Sutra ćeš vidjeti rasplet.

 

Ja živim u Zagrebu, nemam optiku i nisam ni u planu za nju. Neka ti to srede, pa uživaj.

 Svakako javim rasplet Svima hvala puno na pomoći i savjetima

13 godina
offline
T-Com Internet

Ekipa, dobra večer. Da vam javim da je danas bio tehničar i zamijenio ruter. Onaj je krepo.

Samo sam ja sreće da ruter koji tehničar postavi nakon 2 sata krepa... nadam se da ovaj neće

Puno hvala svima na pomoći još jednom. I ako imate mogućnost pređite na ove nove pakete jer je ovaj novi ruter zaista vrh. Prije sam s speed port-om imo na mobitelu (u kuhinji 6m od rutera) 500mb max a sad imam 800mb.
Čak i izvan kuće, na cesti imam 20mb Svaka preporuka.

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ma zamisli, prije 500 a sada čak 800...e pa neka ti je sa srećom i da potrošiš sav internet...
11 godina
offline
T-Com Internet

Jel netko ima ovaj problem? Max tv se nešto ažurirao, i sada ne radi niti jedan program osim sportskih, i piše da trebamo kupiti paket.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: T-Com Internet

Dok si to natipkao i slikao, mogao si nazvati 0800 9000. Meni radi normalno...

11 godina
offline
Re: T-Com Internet
Nuclear_Phoenix kaže...

Dok si to natipkao i slikao, mogao si nazvati 0800 9000. Meni radi normalno...

 Nazvao sam ih, resetirali su liniju ali je i dalje isto, tako mi nije jasno. Imamo još aktivan max3 ugovor do 05/2025.

8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Zovi opet, kakvo resetiranje linije, nesto nije ok sa tvojim korisnickim racunom od maxtv-a. Ne pustaj ih sa linije dok ne proradi, nece samo od sebe i nece sutra. Mozda ce trebati malo pali/gasi STB i slicno ali ne daj se zaje…
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Mali322 kaže...
Ma zamisli, prije 500 a sada čak 800...e pa neka ti je sa srećom i da potrošiš sav internet...

 htio sam to reći u kontekstu kako je speed port sranje a ovo je super stvar (ruter). I svatko ko može nek pređe na noviji. A ja nažalost svaki mj trošim dosta dosta neta

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
hrčak kaže...

Jel netko ima ovaj problem? Max tv se nešto ažurirao, i sada ne radi niti jedan program osim sportskih, i piše da trebamo kupiti paket.

 Presao si sa stare platforme na novu i tu se paketi ne poklapaju najbolje...takoder treba prrovjerit jel dkbar account povukao stb

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
12 godina
offline
T-Com Internet

Pitanje. U kvartu sam u Novom Zagrebu. SVi oko mene imaju optiku (zgrade,kuce) jedino nasa zgrada nema. Vjv 95% kvarta nam je pokrivano. Imamo jadnu 30 mbps brzinu. Sta raditi da nam uvedu optiku? U pitanju je zgrada sa 7 stanova i po planu HAKOMa je optika trebala bit davne 2021.  godine provedena. Nije jos..

Ficolinjo
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ficolinja kaže...

Pitanje. U kvartu sam u Novom Zagrebu. SVi oko mene imaju optiku (zgrade,kuce) jedino nasa zgrada nema. Vjv 95% kvarta nam je pokrivano. Imamo jadnu 30 mbps brzinu. Sta raditi da nam uvedu optiku? U pitanju je zgrada sa 7 stanova i po planu HAKOMa je optika trebala bit davne 2021.  godine provedena. Nije jos..

 Postoji mogućnost da tko vodi zgradu nije pristao na izradu optike ili se nisu uspjeli dogovoriti ( ne žele kanalice po hodnicima, bužiri koji idu do stanova ne prohodni itd.. )

LP
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
zabbax21 kaže...
Ficolinja kaže...

Pitanje. U kvartu sam u Novom Zagrebu. SVi oko mene imaju optiku (zgrade,kuce) jedino nasa zgrada nema. Vjv 95% kvarta nam je pokrivano. Imamo jadnu 30 mbps brzinu. Sta raditi da nam uvedu optiku? U pitanju je zgrada sa 7 stanova i po planu HAKOMa je optika trebala bit davne 2021.  godine provedena. Nije jos..

 Postoji mogućnost da tko vodi zgradu nije pristao na izradu optike ili se nisu uspjeli dogovoriti ( ne žele kanalice po hodnicima, bužiri koji idu do stanova ne prohodni itd.. )

 Da bi itko od telekoma proveo optiku do nekog mjesta, mora postojati komercijalni interes. Moraju to moći nekome prodati u dovoljnom broju. Imam vrlo sličnu situaciju kao i Ficolinja. Stanujem u dijelu zagrebačkog kvarta koji je djelomično star, a djelomično ima novijih zgrada i tu su HT-ov VDSL i kabelski internet A1. 200 metara zračne linije od mene gradi se posljednja u nizu novih zgradurina, i tu će u svim novim zgradama svekupno biti 300-400, a možda i više novih stanova, a time i potencijalnih kupaca. I HT ih je odmah uvrstio u svoje planove širenje optike. Nas "domoroce" koji stanujemo malo dalje nije. I možemo lajati na Mjesec, ništa se neće promijeniti.

 

Kanalice, probijanje zidova... U mojoj zgradi je nekadašnji DCM (Bnet, Vipnet, A1) uredno probušio katove po vertikali u rekordnom roku i proveo, tada, prvo televiziju, a kasnije i telefon i internet zainteresiranim stanarima. Nije ih tada bilo puno, ali se to nekako DCM-u isplatilo. I danas vidim da se opet potežu neki kablovi po šahtovima u mojoj i susjednoj ulici i da se otvaraju ormarići A1 u kojima su spojenim kablovi za kabelski internet. Daj bože da je to najava optike. Jer HT očito nema interesa. Stanujem u svojevrsnoj crnoj rupi. Oko mene se širi HT-ova optika, ali mene nikako da pokriju. Slično je bilo s uvođenjeme VDSL-a.

13 godina
offline
T-Com Internet

Da ne ispadne samo da kukam da i ja kažem nešto u vezi optike. S otoka Raba sam. I ja mislim da je Rab (za sada - ispravite me ako griješim) jedini otok koji ima optiku. I to ne cijeli otok nego samo dio. Ja spadam u taj dio. To je bilo prije 3 godine. HT je radio sve i  kooperanti.

 
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice