DELL laptopi

poruka: 477
|
čitano: 237.504
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
online
Re: DELL laptopi
nn100 kaže...

Servis u ZG. kod firme u VŽ mi je problem jer mi tamo radi prijatelj,i on nije radio probleme. njega ne bi htio uvlačiti. ali školu su mi dobru prodali.

Ne pitam te za trgovca, on se čini da je dobro odradio što je trebao. Servis me zanima.

Ima par ovlaštenih Dell servisa u Zagrebu.

14 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi
nn100 kaže...
Old Iggy kaže...
nn100 kaže...

Gle, pričaš o nečem o čemu, realno, nemaš pojma. Dell ima i jamstvo i servis u RH. I kroz distributere i kroz svoje servise (ovisno o opremi).

Sve ostalo ti je isključivo nagađanje. Ima primjera gdje je sve riješeno odmah, ima gdje problemi traju mjesecima. Ali generalno - svi su manje više isti.

 

nemam pojma o onom što se desilo?  nije ni blizu da su svi isti. dell nije ušao na hr tržište i ne obazire se na njega. i nije istina da je samo tako da servis traje mjesecima kod svih. ma ni blizu.

 

DELL nema servis i garanciju u hr riješeno na adekvatan i korektan način. al uvijek ostaje opcije izbjegavanja istine.

 

naravno svatko najbolje da proba na vlastitoj koži. meni je pitanje zašto bi si netko komplicirao život, ugrožavao vrijeme i novac. samo tri riječi za dell "nikad više"

 

A gle, što misliš koliko laptopa primaju na servisu? Jednom danu znaju primit 50 laptopa i oni ti rade po redu, no nemože ti odmah poprave, recimo dam moj i kaže bit če popravljen najmanje 2 tjedna a najviše mjesec i pol, no 2 tjedna prošao no trebao si sam nazvat u servisu da vidiš što je sa laptpom, no vjerovatno nije došao na tvoj red, no ti nisi htio popravit pa su ti vratili nepopravljeni. Ako je došao tvoj red a nije mogao bit popravit a na lageru nema dijelovi pa se moraju posebno naručit i znaju čekat mjesec dana pa kad dođu slože ih i tebi vrate popravljeni. Ako si kupio laptop i i pogledaj garatni list i pročitaj sitna slova tamo ti sve piše. Dell servis itetako postoji u ZG jer imaju licencu. Bez licenca npr daš drugi servis pa onda bi tebi naplatili a garu nebi priznali jer u garu navedena servisni centri.  I da moraš bit strpljiv dok to slože a ne na silu tražiš ovo i ono, no neide to tako.

Nenad
11 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi
Old Iggy kaže...
nn100 kaže...

Servis u ZG. kod firme u VŽ mi je problem jer mi tamo radi prijatelj,i on nije radio probleme. njega ne bi htio uvlačiti. ali školu su mi dobru prodali.

Ne pitam te za trgovca, on se čini da je dobro odradio što je trebao. Servis me zanima.

Ima par ovlaštenih Dell servisa u Zagrebu.

 

 

jbg ga, tada sam mislio da postiji samo jedan. nisam ni pitao za ime. trgovac ih je kontaktirao. pitati ću pa ti javim.

 

možda sam trebao pitati za ime, jer ne nauči se svako malo da ne ulaziš s nekim brendovima u hr u posao, tj. da si ne kompliciraš život.

 

ja tu poruku sam shvatio "nikad više dell" i od tad mi je lijepše u životu.

deal, no dell
16 godina
online
Re: DELL laptopi
nn100 kaže...

 

jbg ga, tada sam mislio da postiji samo jedan. nisam ni pitao za ime. trgovac ih je kontaktirao. pitati ću pa ti javim.

 

možda sam trebao pitati za ime, jer ne nauči se svako malo da ne ulaziš s nekim brendovima u hr u posao, tj. da si ne kompliciraš život.

 

ja tu poruku sam shvatio "nikad više dell" i od tad mi je lijepše u životu.

Nekad se zna sve krivo poklopiti, ali Dell definitivno nije jedini takav.

11 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi
Nello kaže...

A gle, što misliš koliko laptopa primaju na servisu? Jednom danu znaju primit 50 laptopa i oni ti rade po redu, no nemože ti odmah poprave, recimo dam moj i kaže bit če popravljen najmanje 2 tjedna a najviše mjesec i pol, no 2 tjedna prošao no trebao si sam nazvat u servisu da vidiš što je sa laptpom, no vjerovatno nije došao na tvoj red, no ti nisi htio popravit pa su ti vratili nepopravljeni. Ako je došao tvoj red a nije mogao bit popravit a na lageru nema dijelovi pa se moraju posebno naručit i znaju čekat mjesec dana pa kad dođu slože ih i tebi vrate popravljeni. Ako si kupio laptop i i pogledaj garatni list i pročitaj sitna slova tamo ti sve piše. Dell servis itetako postoji u ZG jer imaju licencu. Bez licenca npr daš drugi servis pa onda bi tebi naplatili a garu nebi priznali jer u garu navedena servisni centri.  I da moraš bit strpljiv dok to slože a ne na silu tražiš ovo i ono, no neide to tako.

 

ništa ja nisam na silu tražio. pristojno sam svaki puta zamolio da mi se veli zašto tako dugo traje. da postoji dell servis u zg,ali nije adekvatan i ne može riješiti problem. sve je to super na papiru, dell laptop, možda je čak i ok,ali što ako se pokvari. onda se oprosti s njim na jako dugo vremena.

Nisam jednom nosi nešto na servis, ali ono kako su me tada izveslali bila mi je dobra škola, i od onda nikada više DELL ni pod razno. toliko bogat nisam da bacam novce jer ako se neka greška desi....užas..

DELL nema na adekvatan način riješen servis i granaciju u HR, bez obzira koliko si lagali o tome.

onaj kome laptop nije bitan i može riskirati da mu ga "srede" u servisu na način da mu ga vrate dok već i zastar taj nek kupi dell laptop. A onda vam ostaje nazivanje inspekcije, prepucavanje papirima, datumima....pa se zapitaš pa zašto? zašto bi si radio probleme u životu gdje ih ne treba.

onaj tko ne želi igrati se sa živcima i vremenom neće nikad kupiti dell. kratko i jasno.

deal, no dell
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.5.2013 17:48 (nn100).
16 godina
odjavljen
offline
DELL laptopi

Ja imam takav problem s DELL laptopom da ne mogu iskoristiti garanciju tj. ne znaju/ili nece popraviti ocit kvar.

 

Od trenutka kad je Inspiron 5520 sranje izaslo iz kutije vrti ventilator ko lud, bez reda, nije bitno jel je laptop vruc, hladan, jel su upaljene aplikacije, dakle bezveze zuji. Puse hladni zrak van.

Prvo sam pokusao kontaktirati DELL community forum i dali su par savjeta za koje sam znao da nece popraviti problem.

 

Onda sam laptop odneso na servis i promijenjena mi je maticna i rashladni sustav, naravno bez rezultata. Ventilator doslovno nekad mogu koristiti za fen.

 

Zovem ja servis Tecom trade u Zg-u i dodje lik: "nove serije procesora trose vise energije i normalno da ventilator radi, nekad se temperature penju do 110 stupnjeva", ja slusam, nevjerujem.

Ak on vec pokusava prodat pricu nek je proda nekom joži koji se bavi uzgojem vinove loze.

 

Sad imam osakacen laptop kojeg mrzim, kojeg palim samo kad mi fakat nesto treba, jer ga ne podnosim.

 

Iz ADM ducana di sam ga kupio se takodjer prave grbavi i neda mi se s njima uopce pregovarat.

 

Uglavnom, kolko god srali po HP-u ako nista drugo postoji servis koji je stvarno servis, a ne neko sranje koje je tu reda radi.

 

Ispred DELL-a bi takodjer stavio i Lenovo koje je postalo vrlo pouzdano u zadnjih par godina.

http://isvijet.com.hr
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.5.2013 13:36 (Edge).
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi

Kumovina ima 2 della 5520 sa i3 i 7670 i prvi susjed ima jednoga - oba su odusevljeni istim - probaj instalirati Dell Power manager i unutar njega mjenjati profile. Stvarno ne vidim problem da vent stalno radi.

Dell Precision M6600
11 godina
protjeran
offline
Re: DELL laptopi

Imam dell inspirion 17 3721, imao sam 2 problema, 1 problem je što se ventilator cuje za poludit, ali citajuci sluzbene forume to sam rijesio uz pomoc upgrejda biosa i jedino se ventilator cuje kad promjeni grafiku sa hd 4000 na ati 7670m (prebaci na jacu grafiku kad idem igrat igru). Znaci taj zvuk ventilatora kad igras se nemoze rijesiti to je tako. Drugi problem ili bolje receno primjedba je ta sto nedobijes cd sa driverima nego ih moras skidati sa neta.

 

Tip: Ja sam imao problema tako da nisam mogao instalirati ati driver.....rijesenje: novi os, chipset,intel hd4000,ati.  Znaci ovim redom, jer ako preskacete kao sto sam ja preskako nece vam uopce instalirati ati driver.

www.mmo-balkan.com/forum
12 godina
neaktivan
offline
DELL laptopi

Planiram kupit laptop, ali s obziron da san ja truba što se tiče poznavanja kvalitete, ako može vaše mišljenje, radi se o: Dell Inspiron 5721.

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: DELL laptopi
LadiesMan kaže...

Planiram kupit laptop, ali s obziron da san ja truba što se tiče poznavanja kvalitete, ako može vaše mišljenje, radi se o: Dell Inspiron 5721.

 

Laptop je na papiru dobar i isplativ, procitaj moj post par postova iznad.

 

Mozda sam ja samo naletio na osakacen primjerak, nemam pojma, ali siguran sam da ne bi vise kupio DELL-a, citaj recenzije po netu.

http://isvijet.com.hr
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.5.2013 10:32 (Edge).
11 godina
protjeran
offline
DELL laptopi

Samo iz Jemerike naručujem...dosad niti jedan kvar na lapovima,a prvi modeli su stvarno vremešni starci...

 

Vidimo kad uđemo u Uniju,kako bude sa garancijom,za robu naručenu iz Amerike,ali mislim da bude sve oke.Američko tržište zahtijeva vrhunsku kvalitetu i strože provjere nego za zemlje "trećeg svijeta"...

 
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: DELL laptopi
redneck kaže...

Samo iz Jemerike naručujem...dosad niti jedan kvar na lapovima,a prvi modeli su stvarno vremešni starci...

 

Vidimo kad uđemo u Uniju,kako bude sa garancijom,za robu naručenu iz Amerike,ali mislim da bude sve oke.Američko tržište zahtijeva vrhunsku kvalitetu i strože provjere nego za zemlje "trećeg svijeta"...

Realno ti je sve to više - manje ista roba.

Jamstvo se da srediti, tj. izvršiti transfer. Negdje se na Dellovim stranicama nalazi i uputa kako se to radi.

Vidi recimo ovdje.

11 godina
protjeran
offline
Re: DELL laptopi
Old Iggy kaže...
redneck kaže...

Samo iz Jemerike naručujem...dosad niti jedan kvar na lapovima,a prvi modeli su stvarno vremešni starci...

 

Vidimo kad uđemo u Uniju,kako bude sa garancijom,za robu naručenu iz Amerike,ali mislim da bude sve oke.Američko tržište zahtijeva vrhunsku kvalitetu i strože provjere nego za zemlje "trećeg svijeta"...

Realno ti je sve to više - manje ista roba.

Jamstvo se da srediti, tj. izvršiti transfer. Negdje se na Dellovim stranicama nalazi i uputa kako se to radi.

Vidi recimo ovdje.

Daleko od toga kolega..recimo ovako,da imam uvid u finalizaciju jedne vrste robe i njenu finalnu kontrolu,na više svjetskih tržišta..HP je HP,DELL je DELL,ali u klincu...

 

Firme se finalnim testom kvalitete,ravnaju po standardima koji se zahtijevaju u određenim regionima i zemljama.Primjer,zemlja Tunguzija propisuje standarde,koji naglašavaju recimo na skali od 1-5(gdje je 5,top quality),nivo finalne kontrole,recimo 3,minum,2,5...Angražiraju se ekipe koje odrađuju taj nivo kvalitativne kontrole,gdje se znatno ušteđuje s obzirom na vrijeme i troškove kontrole..

Dočim..zemlja Jemerika,Kanada,JUKEJ..propisuju završno testno kontroliranje kvalitete,nivoa 5..e tu se onda moraju sprovesti testovi,znatno složeniji,detaljniji,što u konačnici znači,više vremena,više troškova,više eksperata tzoga područja..to dodatno lupa firme po  džepu...

Ono što možemo vidjeti okom,su recimo sitne nesavršenosti u finalnom sklapanju,doradi,ali ono bitno,što se ne vidi,to je iznutra a odnosi se na kvalitetu upotrebljenih komponenti za izradu,u ovom slučaju laptopa..

Ima kondenzator i kondenzator,ali..kako rekoh u klincu {#}

 

Nije isti onaj dizajniran i proizveden u Vijetnamu,i onaj proizveden u Koreji ili Japanu..

 

I ajd ti zaje*i amera prodavši mu neki lap,koji svako malo neki kvar..ima da te tuži svim živima,i na kraju mu budeš morao isplatiti štetu od cca cijene,100 lapova..

 

Ta politika se jasno vidi po nekim "čudnim" modelima lapova,koji su namjenjeni određenim tržištima i regionima..Dakako,i tu možeš izvući mačka u džaku ili pravi dragulj,ovisno o karmi{#}...U Americi to ne postoji..

16 godina
online
Re: DELL laptopi
redneck kaže...

Daleko od toga kolega..recimo ovako,da imam uvid u finalizaciju jedne vrste robe i njenu finalnu kontrolu,na više svjetskih tržišta..HP je HP,DELL je DELL,ali u klincu...

Imao sam i ja uvid u isto za par vendora, bez brige. {#}

11 godina
protjeran
offline
Re: DELL laptopi
Old Iggy kaže...
redneck kaže...

Daleko od toga kolega..recimo ovako,da imam uvid u finalizaciju jedne vrste robe i njenu finalnu kontrolu,na više svjetskih tržišta..HP je HP,DELL je DELL,ali u klincu...

Imao sam i ja uvid u isto za par vendora, bez brige. {#}

Poštivam činjenicu{#},no,kako onda objasniti još veću,da oni kompovi uveženi direktno iz Jemerike,primjerice,se ne kvare,ili to čine samo u jako malom postotku,a ovi kupljeni kod nas,i napravljeni baš za naše tržište,svako malo u klincu?

Popljuvaše HP i DELL,a po meni oni su vrhunac laptop tehnologije,po inovacijama i kvaliteti..

No ovdje svako malo HP i DELL na servis..

za firme koje rade zaokružene IT sustave,tako nešto je neoprostivo,dakle,neću gurati svoj stav,ali,i dalje naručujem samo iz USA..{#}

13 godina
protjeran
offline
DELL laptopi

Imam inspirona 7 godina starog koji radi 0-24 sata. Do sada niti jedan jedini hardware-ski problem sa njim, disk 100% zdrav, temperatura procesora ~50°.

 

Ali vrijeme je uzelo svoje te su tipke počele ispadati, a neke su se polomile. Uglavnom za koji tjedan iz mjurike dolazi inspiron 17R sa i7, 8Gb ram-a, 2Gb nvidia itd.

 

Ukratko dell se pokazao kao najbolji do sada od svih laptopa koje imam ili koje sam imao.

Ad astra peronospora
 
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: DELL laptopi
Bypass kaže...

Imam inspirona 7 godina starog koji radi 0-24 sata. Do sada niti jedan jedini hardware-ski problem sa njim, disk 100% zdrav, temperatura procesora ~50°.

 

Ali vrijeme je uzelo svoje te su tipke počele ispadati, a neke su se polomile. Uglavnom za koji tjedan iz mjurike dolazi inspiron 17R sa i7, 8Gb ram-a, 2Gb nvidia itd.

 

Ukratko dell se pokazao kao najbolji do sada od svih laptopa koje imam ili koje sam imao.

Još da si koristio eksternu tikovnicu{#}

 

16 godina
online
Re: DELL laptopi
redneck kaže...

Poštivam činjenicu{#},no,kako onda objasniti još veću,da oni kompovi uveženi direktno iz Jemerike,primjerice,se ne kvare,ili to čine samo u jako malom postotku,a ovi kupljeni kod nas,i napravljeni baš za naše tržište,svako malo u klincu?

Popljuvaše HP i DELL,a po meni oni su vrhunac laptop tehnologije,po inovacijama i kvaliteti..

No ovdje svako malo HP i DELL na servis..

za firme koje rade zaokružene IT sustave,tako nešto je neoprostivo,dakle,neću gurati svoj stav,ali,i dalje naručujem samo iz USA..{#}

Tih izvana imaš jako malo u odnosu na ove nabavljene ovdje. Makar kvarova ima i na tim, stranima.

Osobno je meni Lenovo ThinkPad ipak daleko ispred svih.

11 godina
protjeran
offline
Re: DELL laptopi

Mislim da 99.99% vas nemoze pricati o laptopima. Svaki ovdje ima 1 laptop i mjenja ga svako par godina i usporedivati trenutacni laptop recimo acer marke sa laptopom koji ste imali prije 3-4godine recimo dell i onda govoriti kako je dell uzas.

www.mmo-balkan.com/forum
10 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi
Edge kaže...

Ja imam takav problem s DELL laptopom da ne mogu iskoristiti garanciju tj. ne znaju/ili nece popraviti ocit kvar.

 

Od trenutka kad je Inspiron 5520 sranje izaslo iz kutije vrti ventilator ko lud, bez reda, nije bitno jel je laptop vruc, hladan, jel su upaljene aplikacije, dakle bezveze zuji. Puse hladni zrak van.

Prvo sam pokusao kontaktirati DELL community forum i dali su par savjeta za koje sam znao da nece popraviti problem.

 

Onda sam laptop odneso na servis i promijenjena mi je maticna i rashladni sustav, naravno bez rezultata. Ventilator doslovno nekad mogu koristiti za fen.

 

Zovem ja servis Tecom trade u Zg-u i dodje lik: "nove serije procesora trose vise energije i normalno da ventilator radi, nekad se temperature penju do 110 stupnjeva", ja slusam, nevjerujem.

Ak on vec pokusava prodat pricu nek je proda nekom joži koji se bavi uzgojem vinove loze.

 

Sad imam osakacen laptop kojeg mrzim, kojeg palim samo kad mi fakat nesto treba, jer ga ne podnosim.

 

Iz ADM ducana di sam ga kupio se takodjer prave grbavi i neda mi se s njima uopce pregovarat.

 

Uglavnom, kolko god srali po HP-u ako nista drugo postoji servis koji je stvarno servis, a ne neko sranje koje je tu reda radi.

 

Ispred DELL-a bi takodjer stavio i Lenovo koje je postalo vrlo pouzdano u zadnjih par godina.

 

 

I ja sam kupi DELL Inspiron, na papiru vrhunski, ali je ispalo samo na papiru. najgore potrošenih 5600kn ikada. Laptop tako grije da bez problema možete održavati čaj toplim ako ga stavite s lijeve strane gdje mu je ventilator.

OK, ajde nećemo biti picajzle. al onda je počelo. Laptop se počeo zamagljivati sliku na ekranu. Tri puta je bio na servisu, svaki puta sam se načekao, i jako dugo. Kao što gore je puno ljudi napisalo, DELL nema normalan servis, nego neki koji ne obavlja dobro svoj posao. Kvar se vratio i sada sam u problemima. bez novaca i bez funkcionalnog laptopa.

DELL jednom tko proba neće više nikad. to je sigurno.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.6.2013 9:36 (hub100).
10 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi
DeathBringer12 kaže...

Mislim da 99.99% vas nemoze pricati o laptopima. Svaki ovdje ima 1 laptop i mjenja ga svako par godina i usporedivati trenutacni laptop recimo acer marke sa laptopom koji ste imali prije 3-4godine recimo dell i onda govoriti kako je dell uzas.

 

 

Argument ti u baš nikakvog smisla nema.

DELL je loš proizvod, barem oni koje sam ja imao priliku probati. I ne moraš kupiti laptop da bi vidio da je loš. Pametan čovjek uči na tuđim greškama, ja sam bio budala pa sam morao naučiti na svojoj greški.

Što želiš reći, da ako netko nema 10 laptopa na godinu da ne može procjeniti što je loše a što dobro?

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.6.2013 9:38 (hub100).
10 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi

Da sam barem prije nego sam išao kupiti DELL pročitao ove postove gore. Uštedio bi si vrijeme i novac.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.6.2013 9:31 (hub100).
16 godina
odjavljen
offline
Re: DELL laptopi
hub100 kaže...

Da sam barem prije nego sam išao kupiti DELL pročitao ove postove gore. Uštedio bi si vrijeme i novac.

 

Barem nisam sam u tome, sad sam ga nabio sakom 3 puta jer me izbija zvuk venta, jedva cekam da prodje koja godina da ga zafitiljim u zid.

http://isvijet.com.hr
11 godina
protjeran
offline
Re: DELL laptopi

Kojeg ventilatora???? Pa citaj malo sluzbene forume,guglaj kako to rijesiti.....sad bi ti instaliranjem drivera xy verzije sve rijesio.

www.mmo-balkan.com/forum
10 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi
Edge kaže...

 

Barem nisam sam u tome, sad sam ga nabio sakom 3 puta jer me izbija zvuk venta, jedva cekam da prodje koja godina da ga zafitiljim u zid.

 

 

Nije mi samo jasno kako uopće smiju prodavati na hr tržištu a nisu riješili servis i garanciju. Koga god sam imao prilike čuti poludio je od jada dok se načekao na servis.


Valjda U DELL-u misli da su hrvati glupi pa ajmo im prodavat smeće a nećemo ni osigurati servis. Koliko god sam se nekad žalio na razne HP, ACER-e ili slično oni barem imaju servis.

I ja se tješim da ću ga jednom baciti u zid. DELL NIKAD VIŠE.

10 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi
DeathBringer12 kaže...

Kojeg ventilatora???? Pa citaj malo sluzbene forume,guglaj kako to rijesiti.....sad bi ti instaliranjem drivera xy verzije sve rijesio.

 

 

Evo odgovora, umjesto da kupiš nešto što radi uvijek ti netko nudi kvazi rješenja koja samo djelomično rade ili ne rade.

DELL je smeće. Da ne velim da i na poslu imam sad problema, jer sam šefu isto predložio da kupi DELL. Nije mi odbio od plaće (još) ali nije mi to trebalo. Dok sam ja kupovao laptop onda sam nasjeo, oženili su me i tih dana je i firma kupovala laptop a još nisam probao kako radi ta Insranje serija i napravio sam se pametan i predložio DELL.

Pa si sad ti uzmi to smeće nekamo na službenu prezentaciju pa da ti tam nadglasa sudionike ili gore otkaže. pa ga resetiraj, popravljaj i sramoti se pred drugima.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.6.2013 13:02 (hub100).
12 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi
hub100 kaže...
Edge kaže...

 

Barem nisam sam u tome, sad sam ga nabio sakom 3 puta jer me izbija zvuk venta, jedva cekam da prodje koja godina da ga zafitiljim u zid.

 

 

Nije mi samo jasno kako uopće smiju prodavati na hr tržištu a nisu riješili servis i garanciju. Koga god sam imao prilike čuti poludio je od jada dok se načekao na servis.


Valjda U DELL-u misli da su hrvati glupi pa ajmo im prodavat smeće a nećemo ni osigurati servis. Koliko god sam se nekad žalio na razne HP, ACER-e ili slično oni barem imaju servis.

I ja se tješim da ću ga jednom baciti u zid. DELL NIKAD VIŠE.

Cek o cemu ti pricas, kak nemaju servis? i garanciju? Takve neartikulirane optužbe su blesave. Reci kaj je crklo ili koji su simptomi bili - koji servis je zaštekal i sranja delal i pošalji prijavu visoj instanci. Ovak okolo naokolo cviliti s 1 dan starog profila je glupo apsurdno i bezobrazno. S obzirom da ga oces bacit u zid - nemoj, daj ga meni.

 

@Edge - eto bas zato jer se odnosis tak kak se odnosis prema istom vjerojatno je to razlog kaj i ne radi - šakat laptop... neš ti pameti....

Dell Precision M6600
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.6.2013 13:02 (darkydark).
10 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi
darkydark kaže...
hub100 kaže...
Edge kaže...

 

Barem nisam sam u tome, sad sam ga nabio sakom 3 puta jer me izbija zvuk venta, jedva cekam da prodje koja godina da ga zafitiljim u zid.

 

 

Nije mi samo jasno kako uopće smiju prodavati na hr tržištu a nisu riješili servis i garanciju. Koga god sam imao prilike čuti poludio je od jada dok se načekao na servis.


Valjda U DELL-u misli da su hrvati glupi pa ajmo im prodavat smeće a nećemo ni osigurati servis. Koliko god sam se nekad žalio na razne HP, ACER-e ili slično oni barem imaju servis.

I ja se tješim da ću ga jednom baciti u zid. DELL NIKAD VIŠE.

Cek o cemu ti pricas, kak nemaju servis? i garanciju? Takve neartikulirane optužbe su blesave. Reci kaj je crklo ili koji su simptomi bili - koji servis je zaštekal i sranja delal i pošalji prijavu visoj instanci. Ovak okolo naokolo cviliti s 1 dan starog profila je glupo apsurdno i bezobrazno. S obzirom da ga oces bacit u zid - nemoj, daj ga meni.

 

@Edge - eto bas zato jer se odnosis tak kak se odnosis prema istom vjerojatno je to razlog kaj i ne radi - šakat laptop... neš ti pameti....

 

 

Tri puta je bio na "servisu". servis gdje moraš čekati toliko dugo, to nije servis. Tako ću i u firmi objašnjavat šefu zašto nemamo nešto što smo kupili jer je na sevisu i nazivamo se. Imaju oni službeni servis, ali su me tamo dobrano odugovlačili i oženili.


a sad ovaj na poslu isto mora na servis, HD se zna izgubiti, pa ga onda za 1h opet nađe. ali odgađam jer bez mojeg privatnog sam mogao.

U pravu si ti za višu instacu,ali to traje. prvo moraš nositi tamo, pa ti vrate jer ne možeš odma inspektoru, nemaš na temelju čega.


Oprosti što mi je profil star samo 1 dan, nekad davno nisam kupio DELL pa mi nije trebalo.

 

 

 

da ti ga dam, a hoćeš mi platiti, da si vratim novac koji sam bacio jer sam kupio DELL? i da sad iz svog žepa platim i firmi drugi laptop?

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.6.2013 13:10 (hub100).
12 godina
neaktivan
offline
DELL laptopi

Nisam mislil na inspektorat - to nema koristi neke pretjerane. Sa "visom instancom" sam mislil samo da se šibne mail o nekompetentnosti regionalnom šefu ili tako nekome - gdje pisu svi datumi i dani kolko se kaj ceka.

 

Istu trakavicu sam imal s HP-om prije 2 godine dok se cekala maticna pa su 3 put u servisu narucili krivu i moro se ko tumpletk 3 puta vracati. Ukupno vrijeme cekanja je bilo oko 2 mjeseca.

 

Nazalost cekanje u hrvatskoj je katastrofa za djelove za laptope - jer regionalno skladiste je negdje daleko i ne salje se po jedna stvar nego se ceka da se nakupi za malo vecu posiljku.

Dell Precision M6600
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.6.2013 13:24 (darkydark).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
DELL laptopi

Glupo je nekog prozivati na forumu samo zato jer se tek registrirao ovdje.To bi značilo da su "prokušani" IT-ovci koji na BUG forumu imaju "staža" barem 3 godine i hrpu zvjezdica..terminalna glupost..

Znam hrpu likova,koji nisu nikad,a neće nikad niti prismrditi ovom forumu,a pojedu ovdje sve "eksperte" samo uz užinu..

 

On topic..Ljudi,pomirite se da je dosad Balkan bio samo 2nd i 3rd tržište za sve što se ne može utržiti na viskozahtjevnim tržištima,koji traže posebni nivo kontrole kvalitete...

 

DELL je vrhunski,HP je vrhunski,sve je vrhunsko,ali samo ako je kupljeno u USA,Engleskoj,Kanadi,Japanu,J.Koreji,Njemačkoj...

 

Ovo kod nas je roba povučena sa nekih tržišta gdje se nije prodala,ili sa sličnih trećih tržišta,niskog nivoa finalne kontrole i slično..raznorazni RENEW programi,dakle OBNOVLJENI lapovi,koji su služili za izložbu,prezentacije,a

 

nerijetko i bili korišteni izvjesno vrijeme..HP barem javno to prizna,daje ganranciju kao za novi,i sve ostalo,no cijena je neš niža,opet,neki resseleri uzimaju i takvu robu DELL-a i HP-a i navode da je to top class roba,trppajući u džep

 

onu razliku u cijeni..

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice