Gaming Laptopi izdvojena tema

poruka: 3.659
|
čitano: 1.302.964
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Na žalost nema toga baš ispod 700€.

8 godina
offline
Gaming Laptopi

Teenks! No poprilično sam siguran da bi frend preferirao novo računalo bez grafe, nego rabljeno sa grafom.

Zato napisah da nema -novih- ispod 700€, ima 2-3 po meni neisplativih.

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
EricCartman kaže...

Pozdrav svima!

 

frend on a budget traži jeftini laptop za gameanje, ne previše preko 500€.

 

1. da je Lenovo

2. da može igrati Ghost Recon, nezz koji, što noviji

3. vidim da su laptopi koji se ne oslanjaju na integrušu preko 700€, što je njemu previše

4. zašto procesori 6600U ili H dolaze u tako skupim laptopima? EDIT ili Ryzen 7x35 modeli.

 

Molim prijedloge i odgovore.

 

 

EDIT EDIT: Nabijem AMD-ovu novu naming shemu, em Zen jezgra na 3. mjestu, em podvala Vega grafa na 4. mjestu ako je 0 a ne 5.

 Anybody?
Novi Lenovo laptop za gaming do 500€, best option?

3 godine
offline
Gaming Laptopi

zaboravi gaming laptop za 500e, nema ponude.

https://www.instar-informatika.hr/notebook-acer-aspire-gaming-7-nhqbfex004-156-fhd-ips-amd-ryzen-/115693/product/

650e minus 5 posto na gotovinu i to ti je to ili neka malo baci oko na marketplacu na Fb, bio naletio na neki Hp Victus za 500e

 

 
2 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Gravyri kaže...

zaboravi gaming laptop za 500e, nema ponude.

https://www.instar-informatika.hr/notebook-acer-aspire-gaming-7-nhqbfex004-156-fhd-ips-amd-ryzen-/115693/product/

650e minus 5 posto na gotovinu i to ti je to ili neka malo baci oko na marketplacu na Fb, bio naletio na neki Hp Victus za 500e

 

 Pa dobro koliko je Vega integruša na laptopu od 500€ sposobna gurati igre stare 2 i više godina?

13 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Jednostavno receno nije sposobna.

13 godina
offline
Gaming Laptopi

Planiram u skorije vrijeme kupit gaming laptop, pa malo gledam ponudu. Da li je to nešto novo sad da više gotovo da nema laptopa s tipkovnicom koja ima veliku enter tipku (UK layout)? Kojeg god proizvođača laptopa gledam, svi imaju US layout s malim enterom, Lenovo sam pronašao da jedini ima UK layout. Da li je to samo iznimka za gaming laptope ili i na klasičnima više nema UK layouta?

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Marko :D kaže...

Planiram u skorije vrijeme kupit gaming laptop, pa malo gledam ponudu. Da li je to nešto novo sad da više gotovo da nema laptopa s tipkovnicom koja ima veliku enter tipku (UK layout)? Kojeg god proizvođača laptopa gledam, svi imaju US layout s malim enterom, Lenovo sam pronašao da jedini ima UK layout. Da li je to samo iznimka za gaming laptope ili i na klasičnima više nema UK layouta?

 Ovisi o proizvođaču (i tržištu na koje isporučuje), ne o "vrsti/namjeni" laptopa. Već godinama HP i Asus izbacuju svoje modele sa malim enterom kod nas, dok Lenovo i Acer još uvijek kod nas svoje modele izbacuju sa velikim enterom. Za ostale proizvođače (Gigabyte, Dell, Msi...) ne znam koja im je praksa. Na fotke koje naši prodavači/distributeri stavljaju uz pojedini laptop se nemoj pouzdat previše (najsigurnije ti je nazvat/poslat mail i tako provjerit).
Za Lenovo možeš sve kaj te zanima provjerit i ovdje Product Specifications Reference(PSREF) (lenovo.com) (detaljno su navedene specifikacije svakog modela).

16 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
PESfanCRO kaže...
Marko :D kaže...

nema laptopa s tipkovnicom koja ima veliku enter tipku (UK layout)

Već godinama HP i Asus izbacuju svoje modele sa malim enterom kod nas

I na de tipkovnicama je mali enter, slika attached

Laptop je Asus RoG G17, na burazovom (generaciju noviji) je isto tako.

LOL: Crobrother
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.7.2023 9:51 (Najbrži).
13 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
PESfanCRO kaže...
Marko :D kaže...

Planiram u skorije vrijeme kupit gaming laptop, pa malo gledam ponudu. Da li je to nešto novo sad da više gotovo da nema laptopa s tipkovnicom koja ima veliku enter tipku (UK layout)? Kojeg god proizvođača laptopa gledam, svi imaju US layout s malim enterom, Lenovo sam pronašao da jedini ima UK layout. Da li je to samo iznimka za gaming laptope ili i na klasičnima više nema UK layouta?

 Ovisi o proizvođaču (i tržištu na koje isporučuje), ne o "vrsti/namjeni" laptopa. Već godinama HP i Asus izbacuju svoje modele sa malim enterom kod nas, dok Lenovo i Acer još uvijek kod nas svoje modele izbacuju sa velikim enterom. Za ostale proizvođače (Gigabyte, Dell, Msi...) ne znam koja im je praksa. Na fotke koje naši prodavači/distributeri stavljaju uz pojedini laptop se nemoj pouzdat previše (najsigurnije ti je nazvat/poslat mail i tako provjerit).
Za Lenovo možeš sve kaj te zanima provjerit i ovdje Product Specifications Reference(PSREF) (lenovo.com) (detaljno su navedene specifikacije svakog modela).

Znači ogromne su šanse da će mi sljedeći laptop bit s malom enter tipkom i promijenjenom lokacijom tipke Ž, pa ću se morat privikavat na to. Kakva glupost! 

 

Za Lenovo znam da ima PSREF stranicu, drugi je proizvođači nemaju. Ali snalazim se tako da pogledam slike u hrvatskim/bosanskim/srpskim/slovenskim recenzijama pa po slikama vidim koji layout tipkovnice imaju. Ako su na tipkovnici prisutna naša slova, znam da se takva tipkovnica isporučuje kod nas. Ali, naravno, prije kupovine obavezno pitam za to.

 

Koji bi brand gaming laptopa preporučili? Lenovo ili ASUS ili HP? Acer mi ne ulijeva neko povjerenje jer čitam recenzije i ljudi nisu baš oduševljeni hlađenjem. Imao sam do sada dva ASUS laptopa i svi se pokazali vrhunskima i ovu poruku pišem na HP-ovom Pavilionu 15 starom 9 godina. Lenovo također nikad nisam imao, ali i za njih vidim većinom pozitivne recenzije i iskustva.

 

ASUS Gaming TUF A15 mi je zapeo za oko, ali čekam da mu padne cijena. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.7.2023 10:42 (Marko :D).
5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Marko :D kaže...
PESfanCRO kaže...
Marko :D kaže...

Planiram u skorije vrijeme kupit gaming laptop, pa malo gledam ponudu. Da li je to nešto novo sad da više gotovo da nema laptopa s tipkovnicom koja ima veliku enter tipku (UK layout)? Kojeg god proizvođača laptopa gledam, svi imaju US layout s malim enterom, Lenovo sam pronašao da jedini ima UK layout. Da li je to samo iznimka za gaming laptope ili i na klasičnima više nema UK layouta?

 Ovisi o proizvođaču (i tržištu na koje isporučuje), ne o "vrsti/namjeni" laptopa. Već godinama HP i Asus izbacuju svoje modele sa malim enterom kod nas, dok Lenovo i Acer još uvijek kod nas svoje modele izbacuju sa velikim enterom. Za ostale proizvođače (Gigabyte, Dell, Msi...) ne znam koja im je praksa. Na fotke koje naši prodavači/distributeri stavljaju uz pojedini laptop se nemoj pouzdat previše (najsigurnije ti je nazvat/poslat mail i tako provjerit).
Za Lenovo možeš sve kaj te zanima provjerit i ovdje Product Specifications Reference(PSREF) (lenovo.com) (detaljno su navedene specifikacije svakog modela).

Znači ogromne su šanse da će mi sljedeći laptop bit s malom enter tipkom i promijenjenom lokacijom tipke Ž, pa ću se morat privikavat na to. Kakva glupost! 

 

Za Lenovo znam da ima PSREF stranicu, drugi je proizvođači nemaju. Ali snalazim se tako da pogledam slike u hrvatskim/bosanskim/srpskim/slovenskim recenzijama pa po slikama vidim koji layout tipkovnice imaju. Ako su na tipkovnici prisutna naša slova, znam da se takva tipkovnica isporučuje kod nas. Ali, naravno, prije kupovine obavezno pitam za to.

 

Koji bi brand gaming laptopa preporučili? Lenovo ili ASUS ili HP? Acer mi ne ulijeva neko povjerenje jer čitam recenzije i ljudi nisu baš oduševljeni hlađenjem. Imao sam do sada dva ASUS laptopa i svi se pokazali vrhunskima i ovu poruku pišem na HP-ovom Pavilionu 15 starom 9 godina. Lenovo također nikad nisam imao, ali i za njih vidim većinom pozitivne recenzije i iskustva.

 

ASUS Gaming TUF A15 mi je zapeo za oko, ali čekam da mu padne cijena. 

Acer se popravio u zadnje dvije godine kaj se tiče hlađenja.
Kaj se tiče omjera cijena/kvaliteta ja nekako preferiram Lenovo i njihovu Legion seriju što se tiče gaming laptopa.
Naravno puno ovisi o količini para koje si spreman izdvojit za gaming laptop.

13 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Da, cijenovno mi se Lenovo čini najjeftiniji; dobiješ puno toga za malo para. Ali Legion serija i nova Ideapad Gaming 3 mi izgledaju glomazno; Ideapad Gaming 3 iz 2021 stvarno dobro izgleda. Mislim da ću kod kupovine uzeti Lenovo ili ASUS. ASUS mi se čini kao kvalitetniji brend, ali i skuplji, jer, kao što rekoh, imam dva njihova laptopa od 2009. možda i prije, dan danas rade bez problema (jedino što su ostarili, eh).

15 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Marko :D kaže...

Da, cijenovno mi se Lenovo čini najjeftiniji; dobiješ puno toga za malo para. Ali Legion serija i nova Ideapad Gaming 3 mi izgledaju glomazno; Ideapad Gaming 3 iz 2021 stvarno dobro izgleda. Mislim da ću kod kupovine uzeti Lenovo ili ASUS. ASUS mi se čini kao kvalitetniji brend, ali i skuplji, jer, kao što rekoh, imam dva njihova laptopa od 2009. možda i prije, dan danas rade bez problema (jedino što su ostarili, eh).

 Novi Legion 5 je mikro mini. Nevjerojatno kad ga primiš u ruke koliko je malen.

Na slici je djelovao ogromno, ali usprkos 15.6" ekranu, više djeluje kao "manji". Nešto ovakvo bi ti mogao biti puni pogodak ako je u cijeni koju tražiš.

Ideapad nemam niš protiv, ali još je manji, tj "tanji" i ima slabije hlađenje, ako se planiraš igrat Legion je super. Ekran je ok, zvučnici "malo slabi", tipkovnica odlična, kvaliteta izrade odlična, tanak, meni tih. Najveća zamjerka je ona cigla koju daju pod punjač, ali tako to mora biti.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Pozdrav!
Također bi trebala savjet i ideju za kupnju novog gaming laptopa,trudila sam se navesti sve što mi je bitno da bi mi mogli pomoci ili eventualno predloziti koji bi mi bio laptop okej.


Trgovina mi nije bitna toliko,bitnija mi je ponuda, lokacija je Osijek i okolica,ali i preko weba mi je ok uzeti ukoliko je jeftinije.
1.Velicina ekrana, imala sam 17' i trenutno imam 15' te bih htjela ponovno neki veci,znaci 17' me zanima…
4. Laptop koristim za gledanje filmova/serija,za igranje a sve ostalo je manje bitno. Što se tiče kakve igre igram to bi bile recimo donekle zahtjevne igre,kada bi morala ocijeniti ajmo reci 4/5 zahtjevnost,nebi bilo loše imati laptop koji moze nove igre pokrenuti bar na medium,a da mi ove starije (LoL etc) rade izvrsno.
5. Win naravno trebam.
6. Favorit mi je bio Acer i njegova predator serija, sviđa mi se MSI ali nisam sigurna koliko je isplativo dati novce za njega jer neznam koliko kostaju dijelovi, uzela bih neki brand koji je dobar i ima pristupačne dijelove, zaobišla bih Alienware jer mi uopce ne paše.
7. 1200€ minimalno, kupila bih ga sa gotovinom/jednokratno karticom
9. SSD od 1 TB i ako jos uopce prave laptope sa SSD+HDD
Osvijetljenje crveno i ASDW tipke naglašene
Minimalno 4 USB prikljucka
Vrlo jaki ventilatori koje se moze po potrebi ukljuciti i iskljuciti.

Model koji me oduševio i kakav bi laptop otprilike htjela ako uopce ima ta opcija je poput
Acer Predato G9-793; od predivne tipkovnice sa razmakom,mocnim ventilatorima koji rade super, jaki zvucnici,odlicna slika,vise nego dovoljno ulaza svih vrsta, opcija iskljucivanja touch pada….

Pa ako ima nesto sto bi me moglo zanimati,sve cu razmotriti,za dodatna pitanja isto tako moze , hvala vam puno unaprijed....nisam kupovala laptop od 2018 tako da neznam previse sta se promijenilo....

15 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
MazikeeN kaže...

Pozdrav!
Također bi trebala savjet i ideju za kupnju novog gaming laptopa,trudila sam se navesti sve što mi je bitno da bi mi mogli pomoci ili eventualno predloziti koji bi mi bio laptop okej.


Trgovina mi nije bitna toliko,bitnija mi je ponuda, lokacija je Osijek i okolica,ali i preko weba mi je ok uzeti ukoliko je jeftinije.
1.Velicina ekrana, imala sam 17' i trenutno imam 15' te bih htjela ponovno neki veci,znaci 17' me zanima…
4. Laptop koristim za gledanje filmova/serija,za igranje a sve ostalo je manje bitno. Što se tiče kakve igre igram to bi bile recimo donekle zahtjevne igre,kada bi morala ocijeniti ajmo reci 4/5 zahtjevnost,nebi bilo loše imati laptop koji moze nove igre pokrenuti bar na medium,a da mi ove starije (LoL etc) rade izvrsno.
5. Win naravno trebam.
6. Favorit mi je bio Acer i njegova predator serija, sviđa mi se MSI ali nisam sigurna koliko je isplativo dati novce za njega jer neznam koliko kostaju dijelovi, uzela bih neki brand koji je dobar i ima pristupačne dijelove, zaobišla bih Alienware jer mi uopce ne paše.
7. 1200€ minimalno, kupila bih ga sa gotovinom/jednokratno karticom
9. SSD od 1 TB i ako jos uopce prave laptope sa SSD+HDD
Osvijetljenje crveno i ASDW tipke naglašene
Minimalno 4 USB prikljucka
Vrlo jaki ventilatori koje se moze po potrebi ukljuciti i iskljuciti.

Model koji me oduševio i kakav bi laptop otprilike htjela ako uopce ima ta opcija je poput
Acer Predato G9-793; od predivne tipkovnice sa razmakom,mocnim ventilatorima koji rade super, jaki zvucnici,odlicna slika,vise nego dovoljno ulaza svih vrsta, opcija iskljucivanja touch pada….

Pa ako ima nesto sto bi me moglo zanimati,sve cu razmotriti,za dodatna pitanja isto tako moze , hvala vam puno unaprijed....nisam kupovala laptop od 2018 tako da neznam previse sta se promijenilo....

 Koliko vidim, sama si odgovorila na vlastito postavljeno pitanje :)

Imaš ovdje: klik

 

Ispročavam se... otvorio sam dva predatora, te ovaj GigaByte,

predator najjeftiniji je ovdje klik , ima skuplji sa 12Gen intel CPU, trenutno nema sa 4060 grafom opcija.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.7.2023 10:52 (Rhodin).
5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
MazikeeN kaže...

Pozdrav!
Također bi trebala savjet i ideju za kupnju novog gaming laptopa,trudila sam se navesti sve što mi je bitno da bi mi mogli pomoci ili eventualno predloziti koji bi mi bio laptop okej.


Trgovina mi nije bitna toliko,bitnija mi je ponuda, lokacija je Osijek i okolica,ali i preko weba mi je ok uzeti ukoliko je jeftinije.
1.Velicina ekrana, imala sam 17' i trenutno imam 15' te bih htjela ponovno neki veci,znaci 17' me zanima…
4. Laptop koristim za gledanje filmova/serija,za igranje a sve ostalo je manje bitno. Što se tiče kakve igre igram to bi bile recimo donekle zahtjevne igre,kada bi morala ocijeniti ajmo reci 4/5 zahtjevnost,nebi bilo loše imati laptop koji moze nove igre pokrenuti bar na medium,a da mi ove starije (LoL etc) rade izvrsno.
5. Win naravno trebam.
6. Favorit mi je bio Acer i njegova predator serija, sviđa mi se MSI ali nisam sigurna koliko je isplativo dati novce za njega jer neznam koliko kostaju dijelovi, uzela bih neki brand koji je dobar i ima pristupačne dijelove, zaobišla bih Alienware jer mi uopce ne paše.
7. 1200€ minimalno, kupila bih ga sa gotovinom/jednokratno karticom
9. SSD od 1 TB i ako jos uopce prave laptope sa SSD+HDD
Osvijetljenje crveno i ASDW tipke naglašene
Minimalno 4 USB prikljucka
Vrlo jaki ventilatori koje se moze po potrebi ukljuciti i iskljuciti.

Model koji me oduševio i kakav bi laptop otprilike htjela ako uopce ima ta opcija je poput
Acer Predato G9-793; od predivne tipkovnice sa razmakom,mocnim ventilatorima koji rade super, jaki zvucnici,odlicna slika,vise nego dovoljno ulaza svih vrsta, opcija iskljucivanja touch pada….

Pa ako ima nesto sto bi me moglo zanimati,sve cu razmotriti,za dodatna pitanja isto tako moze , hvala vam puno unaprijed....nisam kupovala laptop od 2018 tako da neznam previse sta se promijenilo....

 Ovo pod točkom 7. si ustvari mislila 1200€ maximalno ili?

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.7.2023 10:03 (PESfanCRO).
9 godina
offline
Gaming Laptopi

Kupujem gaming laptop za oko 1000€, najviše 1200€. 

Još danas vrijedi ponuda Legon 5 za 950€, što mi se čini best-buy https://www.amazon.de/dp/B0BWFJFV7W?smid=A3JWKAKR8XB7XF&tag=pepperugc09-21&ascsubtag=1746032801 

Njemačka tipkovnica nije problem.

 

...ali rado bih uzeo RTX 4060, no onda nije Legion nego npr. Gigabyte Gaming G5 KF sa manjim SSD-om, lošijim ekranom i škriputavim kučištem https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/notebook-gigabyte-gaming-g5-kf-cijena-156-fhd-ips-144hz-intel-core-i5-12500h-up-to-45ghz-16gb-ddr4-438175931

 

Mišljenja ?

 

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Da, maximalno 1200€ ali naravno da ako ima neki jeftiniji u tom rangu da je savjet dobrodoša...kod svih preporuka koje ste mi poslali preko njuškala mi je jedino problem što ja zaista nemogu van okolice osijeka,ili trenutno Istre ici gledati (tipa u split) tako da mi to sve otpada jer zelim vidjeti laptop prije uzimanja.

 

I hvala svima na pomoci,nisam stigla prije odgovoriti....

5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
MazikeeN kaže...

Da, maximalno 1200€ ali naravno da ako ima neki jeftiniji u tom rangu da je savjet dobrodoša...kod svih preporuka koje ste mi poslali preko njuškala mi je jedino problem što ja zaista nemogu van okolice osijeka,ili trenutno Istre ici gledati (tipa u split) tako da mi to sve otpada jer zelim vidjeti laptop prije uzimanja.

 

I hvala svima na pomoci,nisam stigla prije odgovoriti....

 A nažalost ponuda 17" gaming laptopa kod nas je poprilično loša (pogotovo za tu cifru). Mislim da ti je najbolji izbor trenutno (ako namjeravaš uzet novo i možeš prekoračit budžet za 100€) ovo Laptop ACER AN517-42-R7P5, NH.QG4EX.002, Ryzen 5-6600H, 16GB, 512GB SSD, RTX 3060-6GB, 17.3incha FHD IPS, DOS, crni - chipoteka.hr

6 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Ah,ajde neka bude onda 15' kakva je tamo ponuda?

5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
MazikeeN kaže...

Ah,ajde neka bude onda 15' kakva je tamo ponuda?

 Bolja/veća i možeš proć jeftinije.
Npr. trenutno (ako imaš mastercard) ovo Lenovo Legion 5 15IAH7H, 82RB00G8SC, 15,6 FHD IPS 165Hz, Intel Core i5 12500H, 16GB RAM, 512GB PCIe NVMe M.2 SSD, NVIDIA GeForce RTX 3060, Free DOS, laptop | Gaming laptopi | Laptopi | Laptopi i oprema | Računala | eKupi.hr - Vaša Internet trgovina te ispadne 1025€
ili sa 16" ekranom ovo Lenovo IdeaPad Gaming 3 16IAH7, 82SA00AMSC, 16 LED IPS 165 Hz, Intel Core i5 12500H, 16GB RAM, 1TB PCIe NVMe SSD, nVidia GeForce RTX 3060, Free DOS, laptop | Gaming laptopi | Laptopi | Laptopi i oprema | Računala | eKupi.hr - Vaša Internet trgovina 

za 855€

Nemaju sve što si navela, ali ono najbitnije dobre komponente, hlađenje, ekran, dovoljno ulaza imaju.
Detaljne specifikacije jednog i drugog:

Legion,Legion 5 15IAH7H,Model:82RB00G8SC (lenovo.com)
IdeaPad,IdeaPad Gaming 3 16IAH7,Model:82SA00AMSC (lenovo.com)

Windowse pro (original ključ) nabaviš za 10-ak eura tak da ti se ne isplati tražit laptop sa windowsima gore (podižu cijenu samog laptopa za 100-injak eura u prosjeku).
Origialni softver po super cijenama - Windows 10 Pro 7,80 €, Office 2016 Pro 18,78 € - Promo @ Bug.hr

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.7.2023 9:48 (PESfanCRO).
13 godina
offline
Gaming Laptopi

Covjece, ovdje na Thailandu ima jako dobre cijene u Asus trgovini.

Rog Strig 18 4090 kosta 3500 eura. Dobijes VAT return. I neke kartice imaju popust paar %. I kod njiih u trgovini je jos neki popust 15% ili kolko vec.

4080 18" je 2800 eura. Mislim da sa svim popustima ispadne nekih 2500 eura, ne sjecam se. Vidim da na nabava net kosta 4000+ eura.

Imaju bolesne ponude...

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Gaming Laptopi

Kakav vam je ovaj

https://www.hgspot.hr/laptop-gigabyte-g5-kf-i5-12500h-16gb-512gb-ssd-rtx4060-8gb-15-6-fhd-noos-g5-kf-e3ee313sd

Gledam ove od 3-4K kn ali ipak zelim nestao bolje jer znam da će mi trajati "vječno"... da zamjeni HP ProBook 1410s koji imamo, ja mislim da su to prvi laptopi sa grafom, i dan danas služi, mala igra Roblox na njemu.

 

HP svaki laptop odličan. Asus premium model od 2K eura otišao čip od zvuka a touchpad je od početka toliko loš da se s njim mogu služiti samo kad baš moram. Kakav je Gigabyte

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
KIKI3ooo kaže...

Kakav vam je ovaj

https://www.hgspot.hr/laptop-gigabyte-g5-kf-i5-12500h-16gb-512gb-ssd-rtx4060-8gb-15-6-fhd-noos-g5-kf-e3ee313sd

Gledam ove od 3-4K kn ali ipak zelim nestao bolje jer znam da će mi trajati "vječno"... da zamjeni HP ProBook 1410s koji imamo, ja mislim da su to prvi laptopi sa grafom, i dan danas služi, mala igra Roblox na njemu.

 

HP svaki laptop odličan. Asus premium model od 2K eura otišao čip od zvuka a touchpad je od početka toliko loš da se s njim mogu služiti samo kad baš moram. Kakav je Gigabyte

13 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Huh, ja imam obrnuta iskustva. Dva Asus laptopa stara još uvijek rade savršeno, stari 14 godina. HP laptop (ovaj s kojeg trenutno pišem) 1x otišao ekran, te izgleda BIOS chip jer baca neku grešku kad ga odspojim s baterije i punjača, pa se sve postavke resetiraju. CMOS baterija nije, zamijenjene dvije, nije pomoglo. A tek mu je 9 godina (ekran otišao na 7 godini). 😁

14 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
KIKI3ooo kaže...

Kakav vam je ovaj

https://www.hgspot.hr/laptop-gigabyte-g5-kf-i5-12500h-16gb-512gb-ssd-rtx4060-8gb-15-6-fhd-noos-g5-kf-e3ee313sd

Gledam ove od 3-4K kn ali ipak zelim nestao bolje jer znam da će mi trajati "vječno"... da zamjeni HP ProBook 1410s koji imamo, ja mislim da su to prvi laptopi sa grafom, i dan danas služi, mala igra Roblox na njemu.

 

HP svaki laptop odličan. Asus premium model od 2K eura otišao čip od zvuka a touchpad je od početka toliko loš da se s njim mogu služiti samo kad baš moram. Kakav je Gigabyte

 Koji model od Asusa imaš?Pitam jer sam također imao problem sa touchpadom na Vivobook-u 16X Pro.Nekad je Asus držao vrh po pouzdanosti i niskim postotkom kvarova.Danas mislim da su u donjoj polovici.

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.8.2023 18:52 (ghibli7).
14 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

asus zenbook ux362fa

i7/16giga rama/512 ssd

Vidim online da ima još njih koji prijavljuju neispravan touchpad. Vade se iz Adisa na update drivera ali nema tu pomoći. Koristim ga baš kad moram sekund ako mi nema miša. A zvuk preko bluetotha, treba minjat čip na matičnoj, rastaviti sve. Znači Asus po meni do 6-7K kn a premium uređaj drugu marku kupit.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.8.2023 8:59 (KIKI3ooo).
14 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Touchpad je kod mene bio loš od početka,nakon kupnje i instalacije windowsa nisam neko vrijeme ni palio laptop,nije mi ni trebao, jer bih ga inače odmah vratio,jednostavno nisam išao za tim.Touchpad na svakom laptopu dosad je bio normalan,dobar odaziv,"tvrd"pod prstima osim tipki lijevo i desno koje pod pritiskom kliknu i zadnja stvar na koju bi trebalo obraćati pažnju.

Ovaj na mom laptopu su na servisu odmah zamijenili novim,ali je i dalje ostalo to kuckanje pri dodiru u donjem dijelu,iritantno ali navikao sam se.

Čak sam se mislio otvoriti ga i podmetnuti tanki sloj pjenaste gume ispod,kako mi je savjetovao neki tip sa istim problemom na youtube-u.Odustao sam radi garancije.Sad je dobar što se tiče odaziva ali kuckanje(rattling)je ostalo i dalje.I ima masu takvih slučajeva.

Druga stvar je zasebna grafička RTX 3050 i driveri za nju, nije uopće funkcionirala ,opet laptop na servis i čak se nakon servisa problem nije riješio dok nisam reinstalirao windowse i skinuo drivere direktno sa Asusovog support centra.Sad sam to doveo nekako u red.I onda kad mi Asus stavi prefiks Pro u naziv.

I neki njihov lik na Youtube-u tvrdi da mu baterija traje malo više od 12 sati streamanja videa na max.osvjetljenju,ej OLED 4K ekran +12 sati na max.osvjetljenju Youtube video stream!!!.Ja probao sa spuštanjem rez.ekrana na FullHD i jedva 7 sati,što je priznajmo odličan rezultat.Pitam tog tipa koju je on rez.ekrana koristio pošto je to 4K laptop,nema odgovora.

Na kraju shvatiš da prodaju muda pod bugrege i plaćaju kojekakvim likovima za recenzije,reklame na Youtube-u.Općenito laptop nije loš ali Pro nije.Ekran i kućište - vrh,baterija vrlo dobra,ostalo solidno i ispod prosjeka za jedan ovakav laptop.

 

Ako nisi još, napravi čistu reinstalaciju Windowsa i nanovo skini i instaliraj sve drivere isključivo sa njihovog support centra.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.8.2023 15:41 (ghibli7).
14 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
ghibli7 kaže...

Touchpad je kod mene bio loš od početka,nakon kupnje i instalacije windowsa nisam neko vrijeme ni palio laptop,nije mi ni trebao, jer bih ga inače odmah vratio,jednostavno nisam išao za tim.Touchpad na svakom laptopu dosad je bio normalan,dobar odaziv,"tvrd"pod prstima osim tipki lijevo i desno koje pod pritiskom kliknu i zadnja stvar na koju bi trebalo obraćati pažnju.

Ovaj na mom laptopu su na servisu odmah zamijenili novim,ali je i dalje ostalo to kuckanje pri dodiru u donjem dijelu,iritantno ali navikao sam se.

Čak sam se mislio otvoriti ga i podmetnuti tanki sloj pjenaste spužvice ispod,kako mi je savjetovao neki tip sa istim problemom na youtube-u.Odustao sam radi garancije.Sad je dobar što se tiče odaziva ali kuckanje(rattling)je ostalo i dalje.I ima masu takvih slučajeva.

Druga stvar je zasebna grafička RTX 3050 i driveri za nju, nije uopće funkcionirala ,opet laptop na servis i čak se nakon servisa problem nije riješio dok nisam reinstalirao windowse i skinuo drivere direktno sa Asusovog support centra.Sad sam to doveo nekako u red.I onda kad mi Asus stavi prefiks Pro u naziv.

I neki njihov lik na Youtube-u tvrdi da mu baterija traje malo više od 12 sati streamanja videa na max.osvjetljenju,ej OLED 4K ekran +12 sati na max.osvjetljenju Youtube video stream!!!.Ja probao sa spuštanjem rez.ekrana na FullHD i jedva 7 sati,što je priznajmo odličan rezultat.Pitam tog tipa koju je on rez.ekrana koristio pošto je to 4K laptop,nema odgovora.

Na kraju shvatiš da prodaju muda pod bugrege i plaćaju kojekakvim likovima za recenzije,reklame na Youtube-u.Općenito laptop nije loš ali Pro nije.Ekran i kućište - vrh,baterija vrlo dobra,ostalo solidno i ispod prosjeka za jedan ovakav laptop.

 

Ako nisi još, napravi čistu reinstalaciju Windowsa i nanovo skini i instaliraj sve drivere isključivo sa njihovog support centra.

 

 Bože sačuvaj. 

 

Taman moram reinstalirat windowse. Hvala.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice