AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.104.616
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
SamoPitam3 kaže...
HCgamingCRO kaže...

 pa mozda za 2 mj.. nece za 2 tj cijene nigdje ici..cemu bi kad konkurencija nema nista jos na vidiku uskoro?!

 Kako nece ? Pa vidis da danas imas isti artikl po amazonovoj cijeni i po cijeni ovih drugih. Doduse, trenutno nedostupan. Ako netko moze jos nize to je sigurno amazon. Ako ti se zuri, kupuj. Tvoje pare...

 

 pa amzon lista ponude od retailovaca u okolini pa su oni chipovi iz francuske...nije da mi se zuri imam svoj cip od proljeca prosle godine i ako ga prodam za 50-70 eura ovaj mi je ionako dodje na skoro jednu dnevnicu u firmi, a dobro bi mi doslo da se i malo igram sa OC i sta sad, zanima me sarafanje i da neda mi se cekati jel nevjerujem da ce prije mj dva ista se mijenjati oko cijena 

 

nije da cu sada uzeti ovo sada... doce me ovaj chip sipod 200 ako odmah uspijem ovaj prodat 2600

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 13:59 (HCgamingCRO).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
mislioc kaže...
Jako dobro izgledaju ovi prvi bench testovi za Ryzen, kada se još malo cijena slegne nakon izlaska bit će to odlična kupovina za sve koji slažu nove konfiguracije i nakon dugo vremena nema razloga za uzet Intel što se gaminga tiče. Čestitke Amd-u na prvom 7nm procesoru i neka nastave na ovim temeljima dalje na radost nas kupaca

 Vratio nam se mislioc, samo da netko drugi opet ne uzme acc 
 

Da ali na Apaurinu, človek vjerojatno ima i7 8700K pa se šokiral kaj moš ništa.

 

Dakle da rezimiramo 190 FPS-a nije dosta, za 40FPS-a više ili Intel gejming treba 700-800mhz viša frekvencija i minimalno 150$ više love.

 

 

 

Eventualni buduči kupci i5 8600K ili i7 8700K, nakon kupnje obavezno brzo rezervirajte i par sati seanse kod DR Veljka Đorđeviča.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ono na amazonu iz Francuske je jos i skuplje. Oko 320 ojra sa dostavom

A kupuj brate, sarafaj, klokaj. Ljeto je, a ja odoh na bazen

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mali offtopic.. kakva je ono procedura, ako zelis iskoristiti jamstvo u HR, a narucio si nesto iz MF preko Mailboxde?

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
SamoPitam3 kaže...

Ono na amazonu iz Francuske je jos i skuplje. Oko 320 ojra sa dostavom

A kupuj brate, sarafaj, klokaj. Ljeto je, a ja odoh na bazen

 pa da...ali budi siguran da ima ljudi koji su to vec narucili i narucuju...

za razliku od intela ja ostavim polocu prodam stari uzmem novi chip za 150 eura..steal..jbga ja tek godisnji imam u 8 mj a i onda neidem na bazene vec eventualno kod svojih u zadar na more malo...nikad bazene nisam volio svi pisaju u tam staro mlado nebitno fuj

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zanimljivo, ako je istinito, 3600 vs 9600K vs 2600:

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Mali offtopic.. kakva je ono procedura, ako zelis iskoristiti jamstvo u HR, a narucio si nesto iz MF preko Mailboxde?

 nisam iz RH..i onda se ispricavam ako je OT jel neznam jel ima vamo jos korisnika koji nisu u RH

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

 

 pa amzon lista ponude od retailovaca u okolini pa su oni chipovi iz francuske...nije da mi se zuri imam svoj cip od proljeca prosle godine i ako ga prodam za 50-70 eura ovaj mi je ionako dodje na skoro jednu dnevnicu u firmi, a dobro bi mi doslo da se i malo igram sa OC i sta sad, zanima me sarafanje i da neda mi se cekati jel nevjerujem da ce prije mj dva ista se mijenjati oko cijena 

 

nije da cu sada uzeti ovo sada... doce me ovaj chip sipod 200 ako odmah uspijem ovaj prodat 2600

 Ne znam dal si linkao nove ryzen na mindfactoriju ali evo..

 

R5 3600 - 209€

R5 3600X - 265€

R7 3700X - 349€

R7 3800X - 429€

 

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
HCgamingCRO kaže...

 

 pa amzon lista ponude od retailovaca u okolini pa su oni chipovi iz francuske...nije da mi se zuri imam svoj cip od proljeca prosle godine i ako ga prodam za 50-70 eura ovaj mi je ionako dodje na skoro jednu dnevnicu u firmi, a dobro bi mi doslo da se i malo igram sa OC i sta sad, zanima me sarafanje i da neda mi se cekati jel nevjerujem da ce prije mj dva ista se mijenjati oko cijena 

 

nije da cu sada uzeti ovo sada... doce me ovaj chip sipod 200 ako odmah uspijem ovaj prodat 2600

 Ne znam dal si linkao nove ryzen na mindfactoriju ali evo..

 

R5 3600 - 209€

R5 3600X - 265€

R7 3700X - 349€

R7 3800X - 429€

 

 prije nekih sat vremena ´nisu imali pa sam vidio..cijene su oke. ionako me zanima samo 6/12 jel velim gejmam..ali nerazumijem zasto bi bilo problema oko jamstva ako bi imao njihov proizvod a iz rh si.. mislim treba ih pitati jel j sam neki dan pitao emailom kada dolaze otpr u prodaju novi procesori pa su mi nakon 30 min odg i ispricali se da nesmijeju davati nikakve izjave jos oko toga da svratim ovih dana u njihov e trgovinu jois jednom...

velim, onaj koji je pobao mozda i neide onda oke, ja neznam velim..i onda sory jos jednom ako je to OT sto se lista ponude tipa amzon, MF newegg ect..

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 14:20 (HCgamingCRO).
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

 pa da...ali budi siguran da ima ljudi koji su to vec narucili i narucuju...

za razliku od intela ja ostavim polocu prodam stari uzmem novi chip za 150 eura..steal..jbga ja tek godisnji imam u 8 mj a i onda neidem na bazene vec eventualno kod svojih u zadar na more malo...nikad bazene nisam volio svi pisaju u tam staro mlado nebitno fuj

 Jeste, ljepse je na more ici. Tamo kanalizaciju pustaju ipak malo dalje od obale, ali cjelokupnu Inace, bazen na koji ja idem je dio kompleksa za fizikalnu rehabilitaciju profesionalnih sportasa tako da nema mokrenja - bus poljubicastil.

Nisi shvatio sto je pisac zelio reci. Slobodno vrijeme preko ljeta bi trebalo sluziti ljetnim uzicima. Brzo ce dosadna i kisovita jesen i biti ce na pretek vremena za eksperimentiranje. Ali jos si mlad. Ne obaziri se na nas stare drtine

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Mali offtopic.. kakva je ono procedura, ako zelis iskoristiti jamstvo u HR, a narucio si nesto iz MF preko Mailboxde?

 Pa kak sam procitao sad prije mjesec dana neki post da ti njima posaljes DPDom na njihovu adresu, i oni tebi nazad posalju GLSom jer kao tad nema ogranjicenja zbog RMA... http://prntscr.com/obojdn

 

 

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
SamoPitam3 kaže...
HCgamingCRO kaže...

 pa da...ali budi siguran da ima ljudi koji su to vec narucili i narucuju...

za razliku od intela ja ostavim polocu prodam stari uzmem novi chip za 150 eura..steal..jbga ja tek godisnji imam u 8 mj a i onda neidem na bazene vec eventualno kod svojih u zadar na more malo...nikad bazene nisam volio svi pisaju u tam staro mlado nebitno fuj

 Jeste, ljepse je na more ici. Tamo kanalizaciju pustaju ipak malo dalje od obale, ali cjelokupnu Inace, bazen na koji ja idem je dio kompleksa za fizikalnu rehabilitaciju profesionalnih sportasa tako da nema mokrenja - bus poljubicastil.

Nisi shvatio sto je pisac zelio reci. Slobodno vrijeme preko ljeta bi trebalo sluziti ljetnim uzicima. Brzo ce dosadna i kisovita jesen i biti ce na pretek vremena za eksperimentiranje. Ali jos si mlad. Ne obaziri se na nas stare drtine

 pa sory da imam 25 i radim kao zavarivac mtu-u..smjena mi je 10 sati, svaka druga subota isto se radi..nemam ni volje otici na bazen imam dva kolektivna godisnja ljeti/zimi i jedino tada onda i otputujem negdje..nije da gejmam bas  365 dana 24/7...80 posto vremena radim..zato sam i velio @dreadmoore-u da bude sretan sto je vani barem..vamo u njemackoj je ostao onaj paravan da arbejt oslobadja, pola mojih kolega iz firme jos odu nakon 10 sati 2-3 puta tjedno raditi neki nebenjob da zarade jos pored ionako rekao bih preplacene place u toj firmi...meni bolje daj nakon fajrunda koji sat da opalim r6siege i odo spavat..treba mi 8 sati minimalno da opstanem..probao sam po 5-6 sati spavati nekad pa sam jedva funkcionirao u danu...ajde posao kicmu i zdravlje uzme...necu ni ja dugo vamo samo da si zakesiram pare za nizozemsku ili skandinaviju...

 

i da btw..to kanalizacija/more...to u RH mislis? koje obale bi specifirao po tome onda uz koje gradove? cemu se onda dicimo i hvalisamo nasim plavim jadranom ako ga drekom gadimo?

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 14:56 (HCgamingCRO).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

da se neide u OT..ako ima dusa na ovoj temi koji znaju njemacki jezik...

  za pola sata krece stream za isporbavanjem novih ryzen proizvoda.

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

Uzmite si pivo i kokice, jer traje ovo...

Moj PC  
5 0 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Definitivno treba pricekat mjesec-dva da se cijene malo stabiliziraju, to pogotovo vrijedi za nase trziste. Proizvodi su veliki hit pa ne sumnjam da ce prodavaci to iskoristavati do max, pogotovo ovi nasi govnari.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...

 

Uzmite si pivo i kokice, jer traje ovo...

A realno šta češ gledat, pa več su ranije oni Meksikanci sve pokazali ili otkrili.

 

 https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opa-tema/249569.aspx?page=380&jumpto=5927412&sort=asc&view=flat

 

https://elchapuzasinformatico.com/2019/07/amd-ryzen-5-3600-x470-review/

 

 Kao po običaju linkani švabe odradi vrlo detaljan test, a zaključak je jasan ili procovi koji če se najviše i prodavat.

 

https://translate.google.com/translate?hl=en&sl=de&u=https://www.computerbase.de/2019-07/amd-ryzen-3000-test/&prev=search

 

 
 

 

"King in applications was already Ryzen, but with Ryzen 3000 now Intel's dominance in games ends: The lead of the Core i9-9900K degenerates to waste. Taking into account the extra power in apps, consumption and price, Ryzen 3000 is therefore the new ruler on the market."

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 15:29 (rambox).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
Promster kaže...

 

Uzmite si pivo i kokice, jer traje ovo...

A realno šta češ gledat, pa več su ranije oni Meksikanci sve pokazali ili otkrili.

 

https://elchapuzasinformatico.com/2019/07/amd-ryzen-5-3600-x470-review/

 

Kao po običaju linkani švabe odradi vrlo detaljan test, a zaključak je jasan ili procovi koji če se najviše i prodavat.

 

https://translate.google.com/translate?hl=en&sl=de&u=https://www.computerbase.de/2019-07/amd-ryzen-3000-test/&prev=search

 

  

 a eto imao si pravo...stafetu nosi najjeftiniji 3600 chip

10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Znaci ova X570 ploca je neisplativa za gamere, doslovno skoro isti fps/score naspram B450 Tomahawk...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

I pitanje je koliko je uopće isplativo neku jaču ploču uzimati za 3600 kad vidimo evo već drugi test na kojem ne ide više od 100 mhz oc-a, tj. 2-3 fps, neisplativo se uopće zajebavati s tim.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

Znaci ova X570 ploca je neisplativa za gamere, doslovno skoro isti fps/score naspram B450 Tomahawk...

Pa to je i očekivano, ista stvar kao i X370 vs X470...Samo kaj sad X570 fakat izgleda bezveze jer je puno skuplji.

12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zašto kupovati 3800x pored 3700x? Razlika je samo u 100 mhz max taktu, a to se lagano riješi blagim overclockom, a uštediš nemalu količinu novca kupnjom 3700x.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...
hahhaajaads kaže...

Znaci ova X570 ploca je neisplativa za gamere, doslovno skoro isti fps/score naspram B450 Tomahawk...

Pa to je i očekivano, ista stvar kao i X370 vs X470...Samo kaj sad X570 fakat izgleda bezveze jer je puno skuplji.

Nije ista stvar technicki gledano, ne gledajuc PCIE4. Neke najjeftinije X570 imaju VRM na razini najskupljih Asus Formula i kako vec zvanih ploca za Intel. X570 je prvenstveno za ljude koji kupuju 16 ili 12 jezgrene Zen2. Jesu li ti ljudi gameri ili ne je tesko znati.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...
Promster kaže...
hahhaajaads kaže...

Znaci ova X570 ploca je neisplativa za gamere, doslovno skoro isti fps/score naspram B450 Tomahawk...

Pa to je i očekivano, ista stvar kao i X370 vs X470...Samo kaj sad X570 fakat izgleda bezveze jer je puno skuplji.

Nije ista stvar technicki gledano, ne gledajuc PCIE4. Neke najjeftinije X570 imaju VRM na razini najskupljih Asus Formula i kako vec zvanih ploca za Intel. X570 je prvenstveno za ljude koji kupuju 16 ili 12 jezgrene Zen2. Jesu li ti ljudi gameri ili ne je tesko znati.

 A staceti dobar vrm, ovaj 3700x komotno moze na neku b450 jeftinjaru bez ikakvih problema.. Mozda jedino za 3900X, naklokan za nekakav zesci posao.

14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

"Overclocking was held back by temperatures a lot. Even with a 240 mm AIO watercooling we could barely tame the temperatures. We had to keep dropping voltages until we ended up at only 1.225 V, which of course means high clocks were out of the question.

At that voltage setting our maximum manual overclock was 4.0 GHz on all cores — significantly lower than the maximum boost frequency of the processor (4.6 GHz)."

 

Sve je tocno onako kako sam rekao, samo su max all-core clockovi jos nizi nego sam predvidio. Koji sam ja genije 

Moj PC  
3 2 hvala 0
5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Yup, Intel još uvijek kralj za gaming.

 

I svima koji će isticati tu činjenicu, imam samo jedno pitanje - koliko je generacija i iteracija, te monopola sa svojim chipsetima i mikroarhitekturom prema kojima su game developeri krojili game engine i igre, imao Intel da dođe do tih brojki kojima trenutno još uvijek vodi ? To što je AMD u 2.5 generacija došao do ovdje je... nevjerojatno.

 

 

 

+ na Redditu neki lik navodi da će puni, neograničeni BIOS za AMD biti tek 1.0.0.3AB. A revieweri su imali tek rani BIOS. SOURCE

Apoc
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Daj citaj, 3700X je 8jezgreni.. Stavi 12 jezgreni na B350 ili B450 sa prosjecnim VRMom, znaci ne Tomahawk ni Carbon pa bi vidjeli.. Vjerojatno bi se vrtjelo, ali s kojim boostom i kojim temperaturama. Treba napajat 12+ jezgrene Zen2, pogotovo ako zelis stabilan napon. Za 6 jezgrene je vjerojatno dovoljno svaka AM4 ploca, osim mozda A320. Za 8 jezgrene bolje uzet nesto bolje, npr. B450 Tomahawk, iako bi i ti vjerojatno mogli na svaku B350 i B450..

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...
Promster kaže...
hahhaajaads kaže...

Znaci ova X570 ploca je neisplativa za gamere, doslovno skoro isti fps/score naspram B450 Tomahawk...

Pa to je i očekivano, ista stvar kao i X370 vs X470...Samo kaj sad X570 fakat izgleda bezveze jer je puno skuplji.

Nije ista stvar technicki gledano, ne gledajuc PCIE4. Neke najjeftinije X570 imaju VRM na razini najskupljih Asus Formula i kako vec zvanih ploca za Intel. X570 je prvenstveno za ljude koji kupuju 16 ili 12 jezgrene Zen2. Jesu li ti ljudi gameri ili ne je tesko znati.

Jedino opravdanje za uzeti X570 jest da uzimaš i 3950X, ostale procesore možeš vrtjeti i na B450 pločama bez ikakvih problema. A sumnjam da će se 16/32 proc prodavati kao 6/12...

 

Inače razočaran sam da AMD nije slao Ryzen 5 lineup na testiranje, to me najviše zanimalo, a vjerujem i mnoge druge. A i čini se da se OC kod AMD-a više ne isplati, zezat se po BIOS-u za mizeran pomak...

14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sa 3900X manualni all-core overclock vise nema ama bas nikakvog smisla. 

Moj PC  
2 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo review 3600, tesko da moze biti pouzdanije od GN:

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Cpu testiranje ryzen je sad na vrhu, u igrama je blizu intelu. Odličan posao amd preuzeli su vodstvo. 

se iznenadio kako cs go igra koja favorizira intel to više nije.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice