AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.099.069
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Minneyar kaže...

 

Al me zato sad potrefio los primjerak R5 3600 :(

 

Cek, jel usko grlo u necemu ili sta? Zasto se toliko opterecujete OC-om?

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
Minneyar kaže...

 

Al me zato sad potrefio los primjerak R5 3600 :(

 

Cek, jel usko grlo u necemu ili sta? Zasto se toliko opterecujete OC-om?

 Nije, GPU je usko grlo, pogotovo na 1440p rezoluciji na kojoj igram... al eto, uvijek se volim poigrat s novom igrackom i vidjet dokud ide i sve optimalno postavit... Na zalost rezultati su ovaj put nezadovoljavajuci, al svakako si u pravu da su razlike marginalne, dapace, potpuno nebitne dok ne nabavim novu grafu...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
4 godine
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mnogi zaboravljaju da tvorac AMD Ryzen Linije CPU-a (i nekih priašnjih Athlon Generacija) je LEGENDARNI - Jim Keller koji je trenutno u Intelu i radi upravo na problematici oko njihovog 10nm proizvodnog procesa. Intel ima toliko para za R&D da može i Papu pozvati da blagoslovi pogone ako ovi budu smatrali je to nužno. Iz te perspektive uspijeh AMD-a je još nevjerojatniji, jer su uz jednog Hardware maga i frišku krv uspjeli u izradi ovakvog čuda kao što je Zen Arhitektura. Pogotovo što su 2015-te bila razna govorkanja o Bankrotu AMD-a i akviziciji od strane Samsunga. Još jedino što AMD ima za napraviti je RTG - GPU preporod i nadam se da bi sa RDNA2-Arhitekturom možda barem dostići konkurenta da ovi iz Green-Teama ne spavaju tako spokojno i konfidentno. Kao što to rade sada. 

Što se Intela tiče mislim da nema što pregristi. Ponos pogotovo, kada je sam vlasnik vlastitih tvornica, dok je AMD sve svoje tvornice prodao GloFo-u i TSMC-u kad je zapao u probleme i postao mušterija u svojim ex-Tvornicama. Intel ima i para i za prljavu igru potplačivanja i to mnogi zaboravljaju. Ali kada firmama počnu opadati prihodi, kao što je to slučaj sa Dell-om zbog slabe prodaje Intelove precijenjene danas robe onda i stari dobri partneri postaju nestrpljivi i počnu žmiriti na onaj 'mito' Intela i okretati se robi koju traži tržište.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.1.2020 23:01 (Ryzenius AM'Debilowski).
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

Cek, jel usko grlo u necemu ili sta? Zasto se toliko opterecujete OC-om?

A sve i da je usko grlo, overclock od ~5% teško da bi puno pomogao.  

Zen 2 je najbolje ostavit na defaultu, možda čak i undervoltati ovisno o tome jel ploča overvolta na defaultu.

 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Minneyar kaže...
Ryzenius AM'Debilowski kaže...

 Onaj moj spomenuti frend je dobio takav primjerak onog i5 4690K da ga nije nikao mogao natjerati ni na 4.3GHz da radi stabilno, (3.9GHz je Turbo Clock) dok su drugima bez problema primjerci išli na 4.6GHz i iznad. Meni je ispričao da je bio uzeo jedan od poslijednjih primjeraka iz nekog PC Shopa (mislim da je bio 'Centro.HR'), a ovi mu poslali isti u otpakiranoj kutiji od i7 4790K. Pa sad ti gledaj što se radi u našim PC Shopovima pod izgovorima, da se idu testirati komponente 'na ispravnost robe'. Pitao sam ga zašto nije vratio natrag, a on mi je rekao da misli da ih više nije bilo na stoku nigdje i da možda ni nebi ubo taj navodni Haswell-Refresh (Devil's Canyon) u slijedečih mjesec-dva. Pa se je pomirio sa lošim primjerkom. Tako da ovo o maloj OC-abilnosti Ryzena drži vodu jedino zbog same Arhitecture (izvedbe) i AMD-ovog testiranja istih na longevity.

 Moj jedan frend isto dobio 4690k koji je jedva bio stabilan na 4.3 GHz... a moj je isao i na 4.7 bez problema, a bootao se i na 5.0 GHz, al dalje nisam isprobavao :)

 

Al me zato sad potrefio los primjerak R5 3600 :(

 

Ovo je bila zvijerka, stabilno je išao na 4.8 GHz pod nejakim Coolermaster Hyper 212 Evo,

 

dakako ovo je samo validacija ali sam ga mogao vozit 24/7 na tom taktu.

 

No, nisam imao stvarne potrebe za tim taktom pa sam ga držao na 4.0 GHz 1.052V 24/7.

 

Sad je kod kuma, i vjerujem da će raditi još barem 5 godina bez problema a njemu ni ne treba

 

ništa jače jer igra neke nezahtjevne igre tipa Drakensang Online, Grim Dawn, Titan Quest.

Tigar Krezumica
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.1.2020 19:25 (fromcelltohell).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Minneyar kaže...
Friday kaže...
Minneyar kaže...

 

Al me zato sad potrefio los primjerak R5 3600 :(

 

Cek, jel usko grlo u necemu ili sta? Zasto se toliko opterecujete OC-om?

 Nije, GPU je usko grlo, pogotovo na 1440p rezoluciji na kojoj igram... al eto, uvijek se volim poigrat s novom igrackom i vidjet dokud ide i sve optimalno postavit... Na zalost rezultati su ovaj put nezadovoljavajuci, al svakako si u pravu da su razlike marginalne, dapace, potpuno nebitne dok ne nabavim novu grafu...

 

Ja imam 5700xt i igram sa procesorom u Eco modu. Drzi grafu na 100% u svim igrama.

Freak Show Inc.
8 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo jedan čisti primjer koliki je R5 3600 best buy kad su igre u pitanju.. dakle RTX2080Ti, GPU od 9000kn, na minijaturi od 1080p rezolucije, u prosjeku neprimjetno kaska za almighty i9-9900k 

Moj PC  
4 1 hvala 1
9 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Još neprimjetnije kaska za jednako skupim almighty R9 3900x... al istina je u oku promatrača... očito

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
Minneyar kaže...
Friday kaže...
Minneyar kaže...

 

Al me zato sad potrefio los primjerak R5 3600 :(

 

Cek, jel usko grlo u necemu ili sta? Zasto se toliko opterecujete OC-om?

 Nije, GPU je usko grlo, pogotovo na 1440p rezoluciji na kojoj igram... al eto, uvijek se volim poigrat s novom igrackom i vidjet dokud ide i sve optimalno postavit... Na zalost rezultati su ovaj put nezadovoljavajuci, al svakako si u pravu da su razlike marginalne, dapace, potpuno nebitne dok ne nabavim novu grafu...

 

Ja imam 5700xt i igram sa procesorom u Eco modu. Drzi grafu na 100% u svim igrama.

 A gle, svaka budala ima svoje veselje. Ti npr imas svoju X570 plocu potpuno nepotrebnu, i RAM puno skuplji nego sto ti je striktno trebao, od kojeg nemas nikakav benefit, pogotovo uz drzanje proca u Eco modu... Tako da :)

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
9 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

nešto sam pobrkao

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.1.2020 21:42 (miki_the_pirat).
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Minneyar kaže...

 Moj jedan frend isto dobio 4690k koji je jedva bio stabilan na 4.3 GHz... a moj je isao i na 4.7 bez problema, a bootao se i na 5.0 GHz, al dalje nisam isprobavao :)

 

Al me zato sad potrefio los primjerak R5 3600 :(

 To je 22nm Intel, jos Devil's Canyon... lagano se bilo hvalit od Sandya do Kaby Lakea sa 5GHz kad su 4 jezgre, puknes multi gore bez razmisljanja i jedini problem je kasnije IHS TIM/delidgate... 

Ovaj X5650 koji je isao na 4.7GHz 24/7 i ASUS P6T SE x-flashana na P6T Deluxe koja je drzala BCLK 230+ 24/7 kad vecina maticnih nije mogla bootat na 210... to su golden samplovi.

 

TL;DR Sve te intelove mainstream platforme od 2012 dosad su kurcina dosadna za overclockat. X79 je bar imal FSB strapove i sl.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Minneyar kaže...

 Ti npr imas svoju X570 plocu potpuno nepotrebnu, i RAM puno skuplji nego sto ti je striktno trebao, od kojeg nemas nikakav benefit, pogotovo uz drzanje proca u Eco modu... Tako da :)

 

Nepotrebnu?? Po cemu je ta ploca meni nepotrebna? Ono sto stvarno smatram na njoj nepotrebno je wifi kartica. To mi je totalna bezvezarija. Ostale stvari na njoj mi uglavnom trebaju (ok, s izuzetkom svih sata/usb portova ali to je tako na svakoj ploci).

Ram koji imam je jedan od najjeftinijih ako ne i najjeftiniji 3600 ram sa 16 gigabajtnim keksima koje sam nasao a da latencije nisu bas grozne. A sustav profitira od dobrog rama i u eco modu, to nema nikakve veze

Freak Show Inc.
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

NHF :)

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

NHF :)

 

Dobra

 

Meni su bitne dvije mrezne, TPM i vise m.2 slotova (za ubuduce). Napajanje i vrm hladjenje je samo bonus koji je stigao u paketu. Trenutno nemam potrebe za jacim performansama od ovoga sto mi proc nudi - u eco modu jezgre i dalje burstaju dosta visoko pa cak ni gaming ne trpi. Nema potrebe da sve bude toplije i bucnije nego sto je.

Procesor je svakako overkill za ono sto meni treba, cak i u eco modu

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kaby kaže...

Evo jedan čisti primjer koliki je R5 3600 best buy kad su igre u pitanju.

Može link na stranicu od kuda si taj test izvukao?

Zašto nema nikakvih informacija o taktovima procesora s kojima su testovi odrađeni?

Zašto nema informacija o igrama na kojima su testovi odrađeni?

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.1.2020 11:47 (Valentin17).
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...

Može link na stranicu od kuda si taj test izvukao?

Zašto nema nikakvih informacija o taktovima procesora s kojima su testovi odrađeni?

Zašto nema informacija o igrama na kojima su testovi odrađeni?

Procesori su na tvorničkim taktovima, RAM je 3200MHz CL14, igre su World War Z, Far Cry ND, AC Odyssey, Rainbow Six Siege. link

Ako pak misliš da je uzorak igara malen, na videu ispod imaš 19 igara na RTX2080Ti na 1080p, pa usporedi R5 3600 od ~1500kn s i9-9900k od ~4000kn.

Da olakšam, prosjek svih 19 igara je:

3600X - avg fps 171

9900K - avg fps 196 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.1.2020 12:29 (Kaby).
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Čemu tolko nepotrebno gloženje, pa dosta je okačit ovu fotku i to je to.

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nemoj nam uzrujavat valentina kojem je svaki fps isplativ i njegovo oko primjeti kad je 170 ili 190 fps-a. 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.1.2020 12:57 (dery).
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

I opet je to testirano na ultra postavkama... Kad bi te postavke isle dole (za sto bolju vidljivost i veci/stabilniji fps) onda bi i R5 2600 sa 5700XT drzao u svakoj competitve igri 144 fpsa...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo jednog svježijeg filmića, baš k'o naručen :)

 

 

 

Ja si nekako razmišljam da je vrijeme za upgrade mog R7 1700 pa sve dvoumim između R7 2700x kojemu je cijena fino pala ili R5 3600. I jedan i drugi mi imaju prednosti. Za igre je bolji R5 3600, no za productivity mislim da je R7 2700x ipak bolji zbog dvije ekstra jezgre :/.

 

Na kompu se naravno igram, mada opet, ne baš igre gdje bi toliko bilo do proca, čak i u odnosu na trenutni proc. Zadnjih mjesec - dva najviše igram Oxygen Not Included , ali osim toga renderiram (rekodiram i video tu i tamo, ali sam to u zadnje vrijeme prebacio na nvenc pa o tome brine grafa), no kod renderiranja čak i proc radi, mada se i grafa koristi.

 

Ili jednostavnije pričekati do ljeta kada će valjda 4000 serija već biti najavljena pa će 3000 seriji opasti cijena. AMD me zafrkno sa 3000 serijom, nadao sam se da će izaći Ryzen 7 3700 da zamjenim 1700, ali kifla, samo 3700x izdali za više para :).

 

 

*edit*

 

Update jubito filmića, tek sada skužio da je krivi, nisam gledao što piše nego uhvatio prvi koji sam vidio sa slikom proca 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.1.2020 22:55 (Solo761).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Solo761 kaže...

Evo jednog svježijeg filmića, baš k'o naručen :)

 

 

 

Ja si nekako razmišljam da je vrijeme za upgrade mog R7 1700 pa sve dvoumim između R7 2700x kojemu je cijena fino pala ili R5 3600. I jedan i drugi mi imaju prednosti. Za igre je bolji R5 3600, no za productivity mislim da je R7 2700x ipak bolji zbog dvije ekstra jezgre :/.

 

Na kompu se naravno igram, mada opet, ne baš igre gdje bi toliko bilo do proca, čak i u odnosu na trenutni proc. Zadnjih mjesec - dva najviše igram Oxygen Not Included , ali osim toga renderiram (rekodiram i video tu i tamo, ali sam to u zadnje vrijeme prebacio na nvenc pa o tome brine grafa), no kod renderiranja čak i proc radi, mada se i grafa koristi.

 

Ili jednostavnije pričekati do ljeta kada će valjda 4000 serija već biti najavljena pa će 3000 seriji opasti cijena. AMD me zafrkno sa 3000 serijom, nadao sam se da će izaći Ryzen 7 3700 da zamjenim 1700, ali kifla, samo 3700x izdali za više para :).

 Ima dvije jezgre ali slabije, 3600 je bolje uzeti. Serija 4000 bi mogla biti tek na ljeto ili čak pri kraju godine po nekim najavama.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Solo761 kaže...

Ili jednostavnije pričekati do ljeta kada će valjda 4000 serija već biti najavljena pa će 3000 seriji opasti cijena. AMD me zafrkno sa 3000 serijom, nadao sam se da će izaći Ryzen 7 3700 da zamjenim 1700, ali kifla, samo 3700x izdali za više para :).

Strpi se bar do sutra :D kad bi mogli saznati nešto više o Zen 3, al ja bi se na tvom mjestu strpio do Zen3, uzeo neki 8C/16T i to je to do novog socketa i DDR5.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
Solo761 kaže...

Evo jednog svježijeg filmića, baš k'o naručen :)

 

 

 

Ja si nekako razmišljam da je vrijeme za upgrade mog R7 1700 pa sve dvoumim između R7 2700x kojemu je cijena fino pala ili R5 3600. I jedan i drugi mi imaju prednosti. Za igre je bolji R5 3600, no za productivity mislim da je R7 2700x ipak bolji zbog dvije ekstra jezgre :/.

 

Na kompu se naravno igram, mada opet, ne baš igre gdje bi toliko bilo do proca, čak i u odnosu na trenutni proc. Zadnjih mjesec - dva najviše igram Oxygen Not Included , ali osim toga renderiram (rekodiram i video tu i tamo, ali sam to u zadnje vrijeme prebacio na nvenc pa o tome brine grafa), no kod renderiranja čak i proc radi, mada se i grafa koristi.

 

Ili jednostavnije pričekati do ljeta kada će valjda 4000 serija već biti najavljena pa će 3000 seriji opasti cijena. AMD me zafrkno sa 3000 serijom, nadao sam se da će izaći Ryzen 7 3700 da zamjenim 1700, ali kifla, samo 3700x izdali za više para :).

 Ima dvije jezgre ali slabije, 3600 je bolje uzeti. Serija 4000 bi mogla biti tek na ljeto ili čak pri kraju godine po nekim najavama.

 

Najveći problem je što su gotovo svi testovi što nađem gamerski gdje veći broj jezgara nije toliko presudan koliko pojedinačna. Istina, stvari se mijenjaju pa je sada OK sa više jezgara, ali i dalje to nije mjerilo.

 

Na kraju je ispalo da mi je 3DMark najkorisniji jer ima online bazu sa hrpom procesora i grafičkih pa to koristim za usporedbu. Tu izađe da je 2700x ipak jači od 3600, ne puno, ali jači je. A jeftiniji je, u ADM-u je 2700x malo ispod 1400kn, a 3600 je malo iznad 1600 :/.

 

Evo primjera sa 3DMarka, prvi rezultat je baš ovaj moj, OC-an na 3.7, a druga dva su stock 2700x i 3600, u čistom proc score-u se vidi da je 2700x ipak jači od 3600:

 

Timespy

https://www.3dmark.com/compare/spy/4709857/spy/4972717/spy/9221303

 

Timespy Extreme

https://www.3dmark.com/compare/spy/4740205/spy/6722061/spy/8728433

 

Firestrike

https://www.3dmark.com/compare/fs/16728838/fs/20857887/fs/19859559


Koliko su do sada rekli 4000 bi trebao doći između 7 i 10 mjeseca, ali si nekako mislim da će to biti oko 10. Svaka nova generacija je došla nakon godine i nešto sitno mjeseci :).

 

 

Još jedan brzinski primjer sa Timespy testom, Ryzen 7 1700 vs Ryzen 5 2600 koji mi je u sekundarnom kompu, mada su testovi bili sa istom grafom. R7 je OC-an, R5 je stock, ali ne znam da li je do matične ili  čega već no pod loadom su sve jezgre uvijek na 3.9 GHz, tj. boost clocku. Valjda dok je hlađenje dobro drži ih na boostu. Kod R7 samo jedna jezgra bude na boost clocku.

 

https://www.3dmark.com/compare/spy/1668346/spy/9730496

 

Grafički testovi su manje više isti score, vjerojtano je grafa usko grlo, no CPU ga R7 ipak ožeže.

 

Kaby kaže...
Solo761 kaže...

Ili jednostavnije pričekati do ljeta kada će valjda 4000 serija već biti najavljena pa će 3000 seriji opasti cijena. AMD me zafrkno sa 3000 serijom, nadao sam se da će izaći Ryzen 7 3700 da zamjenim 1700, ali kifla, samo 3700x izdali za više para :).

Strpi se bar do sutra :D kad bi mogli saznati nešto više o Zen 3, al ja bi se na tvom mjestu strpio do Zen3, uzeo neki 8C/16T i to je to do novog socketa i DDR5.

 

Da, na CES-u bi trebalo biti više info-a o 4000 seriji, mada kažu da boost neće biti toliki kao što je bio na 3000 seriji. Zato si mislim da li da sada ubodem novi ili čekam u nadi da će 3700x pasti na oko 2k kuna :D

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zaboravi na 3d mark, cpu dio testa radi sintetički all core load slično kao i programi za render, npr cinebench. Ali u real world igrama je 3600 brži, a u renderu i slično je jako blizu.

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Performansno u igrama mi je i ovaj R7 koji sada imam OK, nisam primjetio da nešto šteka. O upgrade-u razmišljam upravo zbog ovog loada koji je sličniji sintetici. Kada složim renderiranje u que budu mi sve jezgre nas 100% i po 12 sati :D.

 

Za igre bi 3600 sigurno bio bolji, ali kada rendam dvije jezgre bi se vjerojatno osjetile :/.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Solo761 kaže...

Performansno u igrama mi je i ovaj R7 koji sada imam OK, nisam primjetio da nešto šteka. O upgrade-u razmišljam upravo zbog ovog loada koji je sličniji sintetici. Kada složim renderiranje u que budu mi sve jezgre nas 100% i po 12 sati :D.

 

Za igre bi 3600 sigurno bio bolji, ali kada rendam dvije jezgre bi se vjerojatno osjetile :/.

 Ok, ako rendaš je ok ako se uzme da je nešto jeftiniji.  Te zanima 1950x sa mtičnom, baš prodajem lol

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Neka, hvala, u redu je :D.

To se i grije i troši struje, morao bih vjerojatno i napajanje mjenjati, vjerojatno je trenutnih 730W preslabo, a i cooler. Sada je Arctic Cooling Freezer 120, a on bi bio preslab, plus što ni nema za taj socket adapter. Treba naći neku sredinu :D.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Solo761 kaže...

Performansno u igrama mi je i ovaj R7 koji sada imam OK, nisam primjetio da nešto šteka. O upgrade-u razmišljam upravo zbog ovog loada koji je sličniji sintetici. Kada složim renderiranje u que budu mi sve jezgre nas 100% i po 12 sati :D.

 

Za igre bi 3600 sigurno bio bolji, ali kada rendam dvije jezgre bi se vjerojatno osjetile :/.

  U igrama su to podjednaki procesori ali ovde ljudi cjepidlače i njima je par fps-a nepremostiva razlika. 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.1.2020 10:52 (dery).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...
Solo761 kaže...

Performansno u igrama mi je i ovaj R7 koji sada imam OK, nisam primjetio da nešto šteka. O upgrade-u razmišljam upravo zbog ovog loada koji je sličniji sintetici. Kada složim renderiranje u que budu mi sve jezgre nas 100% i po 12 sati :D.

 

Za igre bi 3600 sigurno bio bolji, ali kada rendam dvije jezgre bi se vjerojatno osjetile :/.

  U igrama su to podjednaki procesori ali ovde ljudi cjepidlače i njima je par fps-a nepremostiva razlika. 

 jbg svatko brani svoj cpu 

4 godine
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zanimljiv video YesTechCity - 'Down Under' Youtubera o mogućim razlozima zašto je AMD izbacio ovaj HYBRID na 12 nm kao R5 1600, a ne kao nekakav R5 2600LE/SE ili R5 2550X ili tko zna kako već. Za sada su još uvijek sve samo špekulacije, jer iz AMD-a još nema službenog očitovanja, ali mišljenja je da AMD nije želio neku novu nepotrebnu pravnu zavrzlamu. Valjda mu je ona saga sa FX-om bila dovoljna i ne želi kvariti trenutnu povoljnu klimu oko Ryzen procesora diljem planete.

 

Da i kako kaže za R5 3500X valjda je ona: Tko je jamio, jamio je! 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.1.2020 9:46 (Ryzenius AM'Debilowski).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice