AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.025
|
čitano: 5.203.256
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Inochulum kaže...
Boris grozni kaže...

Normalno kad se samo i5 8600 i i7 8700k prodalo u jedno 200+mil primjeraka više od svih Ryzena zajedno, to je bio refresh ja sam se upgrejdao na 9900k za 100€ nakon 5g kao sto vidimo taj Ryzen je debelo ispod svih grafova vs i9

Coffee lake je bio najbrži kad je izašao, istina. Ali oni koji su tada otišli na ryzen i neku iole solidniju ploču (koje nisu bile skupe), danas bez beda umoče 5800x3d za siću u socket i deru guzove sirotim i9kama do (uključujući) 12te generacije. E to se zove ušteda sa kamatama. Nisam bio te sriće, ali svaka čast onima koji jesu - a bome ih ima masu. Dovoljno govori činjenica da se još uvijek 5800x3d prodaju ko vruće kifle. Ako je sudit prema  mindfactory-u, trenutno je drugi najprodavaniji procesor. 

 Je al taj te upgrade trenutno košta 350€+ solidno hladenje za njega, opet daleko od spomenute siće😁 no slazem se upgrade je odlican kao kad bi ja sad uzeo na z370 jedan 13600k za te pare nebi se bunio😎

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Za 350 eura kupiš 8/16 cpu, ploču i ram. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
forumaš kaže...

Za 350 eura kupiš 8/16 cpu, ploču i ram. 

 Ajde bgti daj navedi koji to CPU plocu i RAM uzmes za te pare, a da je novije serije??

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bogati evo ti pa gledaj.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
forumaš kaže...

Bogati evo ti pa gledaj.

 Fotošop bogati

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ma fatamorgana, bog te...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nadograđujem ovo računalo s FX-8320 procesorom, tj. vadim njega, ploču i RAM. Stavljam Ryzen 5 3600 na Asrock B450M Pro 4 i namjeravam kupiti ovaj RAM. S obzirom da je Ryzen osjetljiv na RAM, pitam ovdje je li ta memorija dobar izbor?

 

EDIT: Ili ovaj? Uglavnom, u Linksa kupujem, pa neka bude od tamo.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2023 21:13 (Izzy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

koristio sam iste te Corsair RAMe 2 godine na Ryzen 3600, bez problema

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2023 18:12 (JuXo).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Hvala na informaciji, ali još ranije tijekom dana sam naručio onaj Kingston pa ću vidjeti kako će biti.

6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Izzy kaže...

Hvala na informaciji, ali još ranije tijekom dana sam naručio onaj Kingston pa ću vidjeti kako će biti.

posto je u pitanju AMD i 3200 memorija, bit ce frustrirajuce sa puno plave boje, pripremi zivce

INTEL ne AMD ne NVIDIA ne INTEL ne AMD ne NVIDIA
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
3dfx kaže...
Izzy kaže...

Hvala na informaciji, ali još ranije tijekom dana sam naručio onaj Kingston pa ću vidjeti kako će biti.

posto je u pitanju AMD i 3200 memorija, bit ce frustrirajuce sa puno plave boje, pripremi zivce

 Pa ne uzima Ryzen 1000 ili 2000 nego R5 3600 koji komotno ide na 3600mhz.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Izzy kaže...

Hvala na informaciji, ali još ranije tijekom dana sam naručio onaj Kingston pa ću vidjeti kako će biti.

 Nikakvi problema ne bi trebalo biti. R5 3600 i DDR4 na 3200Mhz rade bez problema. Naravno, kao i u svemu, iznimke su moguće, no time se ne bi trebao opterećivati. 

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jel to vrti ryzen-a sa thermalright peerless assassinin(nonSE)? Kako trpi oc-anje?

 

 

Konkretno ga mislim na 3700x staviti.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Za te pare bolji cooler nećeš naći a sve da daš i duplo više para na cooler, imao bi poboljšanje od pokoji stupnj, i to kako koji scenarij. Pa ti vidi 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.11.2023 12:24 (itomic009).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...

Za te pare bolji cooler nećeš naći a sve da daš i duplo više para na cooler, imao bi poboljšanje od pokoji stupnja, kako koji scenarij. Pa ti vidi 

 Ma vidio sam testove na ytbu, ali volio bi čut iz prve ruke 

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ima ih par tu na forumu pa se valjda netko javi da čuješ i iz prve ruke. 

16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mirzet1976 kaže...

 Pa ne uzima Ryzen 1000 ili 2000 nego R5 3600 koji komotno ide na 3600mhz.

Ne ide to tak, kad znamo da je ddr4 3200mhz frekvencija fino navedena u specifikacijama proca.

 

https://www.amd.com/en/product/8456

 

Večina žutanjaka neče izgurati 3600mhz ddr4, jer imaju drukčiji ili lošiji memorijski kontroler u odnosu na Renoir APU 4000.

 

Za podsjetnik, Renoir APU ima znatno bolji memorijski kontroler i jedno vrjeme je držal klokerski ddr4 rekord.

 

https://www.techpowerup.com/271197/amd-renoir-powers-the-world-record-of-ddr4-memory-overclock-6-666-mhz

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-4000g-am4-renoir-apu/275640.aspx

 

 

Ryzen 3000 Desktop, bilo kakvo rušenje memorijskih ddr4 rekorda bila je samo nemoguča misija.

 

Za zeleno 3600mhz ddr4 nije nikakav problem, ali 3600mhz ddr4 memoriju ne podržava dosta starih/jeftinijih modela AM4 matičnjača.Kao primjer stara B350 Gigabytuša, nema podrške za ddr4 3600mhz u odnosu na B450 model ili ovu moju matičnjaču koja ima podršku za ddr4 3600.

 

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-AB350M-DS3H-rev-1x/sp#sp

 

https://www.gigabyte.com/Motherboard/B450M-DS3H-rev-1x/sp#sp

 

https://www.gigabyte.com/Motherboard/B450M-S2H-rev-1x/sp#sp

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.11.2023 18:32 (rambox).
3 godine
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ramzocro-HCR kaže...

Jel to vrti ryzen-a sa thermalright peerless assassinin(nonSE)? Kako trpi oc-anje?

 

 

Konkretno ga mislim na 3700x staviti.

 Deklariran je na 265w toliko o tome!
Ja ga imam s i9 9900k koji poteze 250+w, nikakvih problema, brutalan cooler, odlicne izrade i fantasticnog izgleda, prakticki necujan a kuciste mi je na stolu pored mene na 50cm! Ugradnja prelagana, 4 djela stavis postolje i zasarafis ga!

23 mjeseca
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

  7800X3D je malo brži, ali znatno manje troši energije, uz to dolazi s boljom i aktivnom platformom – laka pobjeda. Nije čudno što čak i najveći Intelovi fanovi kupuju 7800X3D, AMD je s tim modelom napravio odličan posao, to im se mora priznati, bili njihovi fanovi ili ne. Zanimljivo je vidjeti kako se u nekim igrama, gdje je Intel prije bio bolji npr u Starfieldu, situacija promijenila nakon patcheva . Intel može biti koristan sada, kada dolaze hladnija vremena, kao dobra grijalica. .

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.12.2023 14:07 (Trilogija).
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bome i9 14900 srče 130W više kao da imaš još jedan proc u kompu ali bez ikakve koristi.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.12.2023 15:02 (dery).
Moj PC  
3 0 hvala 0
3 godine
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Koga briga😂🤟
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Bome i9 14900 srče 130W više kao da imaš još jedan proc u kompu ali bez ikakve koristi.

 

1.) Ti bi da procesor sa 16 jezgri vise trosi isto?

2.) Koja igra danas moze toliko jezgri iskoristiti i tko normalan kupuje takav proc za gejming (ovo je referenca na komp bez ikakve koristi)?

3.) Sam AMD Stevo napominje na pocetku da je 14900K mnogo bolji proc za nesto korisno (posao?) od 700X3D

4.) I sto je sad problem (proc se kupuje prema namjeni)?

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mno kaže...

4.) I sto je sad problem (proc se kupuje prema namjeni)?

 Sad znamo šta nečemo kupit.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
3dfx kaže...
Izzy kaže...

Hvala na informaciji, ali još ranije tijekom dana sam naručio onaj Kingston pa ću vidjeti kako će biti.

posto je u pitanju AMD i 3200 memorija, bit ce frustrirajuce sa puno plave boje, pripremi zivce

 Aj ća... Sinoć uključim računalo, kad ono barem 3 uzastopna paljenja i gašenja i nema slike tom prilikom. Nekako dođe k sebi, pojavi se slika (i natpis Asrock) i tada vrlo brzo dođe do desktopa kao i inače u biti. Odmah posumnjam da se RAM vratio na tvorničke postavke, pogledam u Task manager i - da, na 2400 MHz je.

Odem u UEFI, postavim XMP profil za 3000 MHz, spremim i ponovno par automatskih resetiranja uslijedi, dođe do desktopa i ponovno je XMP isključen i RAM radi na 2400 MHz.

 

Dakle, oko 3 tjedna je radilo na 3000 MHz, da bi iz čista mira prestalo, isključio se sam XMP. I radi sada samo na 2400 MHz. Ono što sam sinoć još primjetio nakon tih iznenadnih resetiranja pri paljenju, je da je vrijeme na računalu otišlo jedan sat u natrag. I onda sam u biti u Windowsima isključio automatsko vrijeme i ručno unio sat. U UEFI-u nisam podešavao vrijeme.

 

Vrlo je čudno i dobro si rekao izgleda. Uh, uh, jebem Ryzen i tu nepouzdanost. Nikada nisam do sada imao Ryzen i eto, sada sam se i sam uvjerio u mušićavost. Inače sam samo čitao o tome kako je AMD manjkav. Doduše, RX 6800 XT mi dobro radi na Intel platformi. Od sutra sam na godišnjem pa ću se igrati sa ručnim podešavanjem RAM-a. Slobodno dajte savjete.

15 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jbg, tako te dopalo.

Ja sam pak pred mjesec i nešto prešao sa

R5 2600 + Asus B450 TUF Gaming PRO + 2x8 GB Patriot 3200 MHz

na sadašnju konfu i od prvog paljenja sve radi kako treba, bez ijednog problema.

Što ne znači da se neće nekad nešto poremetiti.

Eno kod klinca konfa (vidi pod Moj PC) već par godina radi uredno, pali i vozi.

Mislio sam ja preći na Intel setup nedavno, al' mi uletila ova MBO super povoljno i na kraju me izašao upgrade dosta povoljnije

nego Intel setup.

Možda se za koju godinu vratim na Intel, do tada sam zadovoljan s ovime što imam.

Tigar Krezumica
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.12.2023 17:09 (fromcelltohell).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sve se mislim što bi moglo biti... Možda je kvar na matičnoj ili je problem u procesoru (memorijski kontroler je u procesoru?). Eto, da nije nešto sa memorijskim kontrolerom? Palo mi je na pamet da ubodem RAM u druga 2 utora, opet uključim XMP i vidim hoće li ga prihvatiti. Može biti da su utori odjednom u kvaru, tj. da su problematični. Ali ne da mi se sada otvarati PC. Vidjeti ću uglavnom... UEFI je na zadnjoj verziji, tj. ima još samo jedna novija, ali je ona BETA.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.12.2023 17:22 (Izzy).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Moj R5 3600 nije išao iznad 3200mhz cl16.Pokusaj ručno postaviti daj mu juicea.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Hoću, sutra ću se pozabaviti. A evo večeras sam odigrao par partija u BF 5, BF 1, WoT-u i WoWs-u (brodovi) i sve je dobro što se tiče stabilnosti sustava tj. računala. Računalo je dok ovo pišem uključeno 6 sati. Htio sam vidjeti hoće li biti nekakvih rušenja možda, ako nešto "rikava" kojim slučajem. U svakoj spomenutoj igri sam odigrao nekoliko partija i nema problema, tako da s te strane je sve super.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.12.2023 23:10 (Izzy).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Izzy kaže...

Sve se mislim što bi moglo biti... Možda je kvar na matičnoj ili je problem u procesoru (memorijski kontroler je u procesoru?). Eto, da nije nešto sa memorijskim kontrolerom? Palo mi je na pamet da ubodem RAM u druga 2 utora, opet uključim XMP i vidim hoće li ga prihvatiti. Može biti da su utori odjednom u kvaru, tj. da su problematični. Ali ne da mi se sada otvarati PC. Vidjeti ću uglavnom... UEFI je na zadnjoj verziji, tj. ima još samo jedna novija, ali je ona BETA.

prodaj i kupi si intel, i nemoj vise nikad eksperimentirat sa AMD-om 

 

nepouzdani procesori iskljucivo zbog memorijskih kontrolera i infinity fabric interkonekcija, bas ono ocaj totalni

 

threadripper i ECC memorija je jedini nacin za imati stabilan i pouzdan amd sistem, sve ostalo je lutrija i bacanje novaca i treniranje zivaca, i na kraju opet zavrsis na intelu i nvidiji, ako hoces najbolje moguce gaming racunalo

 

stavi si memoriju na 2933MHz i ne diraj vise nista

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ha, ha imam ja i Intela i super radi. Od prvog dana. Pogledaj "Moj PC". Doduše, kada sam prešao (na Intelu) sa 2x8 GB 3000 MHz RAM-a, na 2x16 GB 3600 MHz RAM, bilo je nasumičnih zamrzavanja računala koje sam riješio podizanjem UEFI-a na samo jednu verziju više (i to ne najnoviju).

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice