AMD Trinity APU

poruka: 449
|
čitano: 112.846
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: AMD Trinity APU
zoharbizo kaže...
override kaže...

Molio bih vas za savjet i unaprjed zahvaljujem, dakle situacija je sljedeća prije neke 4 god sam prešao sa pc gaminga na konzole (ps3) pa sam tako i prestao pratiti pc hardware, no sad sam odlučio sagradit neki HTPC/gaming komp koji bi služio za multimediu i neke pc only i multiplatform igre (ps3 ostaje). Pošto sam prodao svoj stari komp pod hitno se treba sastavit novi, sad pošto nemam trenutno para i za solidan proc i grafu jako sam zapeo za A10-5800k. U planu mi je uparit a10 sa 8 gb 1600 rama, a onda kad se dođe još do neki para mjesec dva tri uzet neku 6670 pa uparit u dg mod, ili da ipak probam skontat neke pare il sačekat malo pa uzet phenom 2 x4 965 BE i neku 7770 grafu uglavnom cijenovno su tu negdje obje kombinacije.

Kod mene je tocno tako i mogu reci da je sve ok kolko mi treba ali 7770 od XFXa imaju kriminalno gralas hladnjak koji se vrti i do 4000 o/min!

Steam: charmander2005 || Origin: Bassotronic
15 godina
offline
AMD Trinity APU

Ovako, da razjasnim jednom za svagda, da ne bude svako 5 minuta isto pitanje:

 

Kombinacija Pheonom plus diskretna grafa je JAČA od APU-a (bilo samostalnog ili hibridnog s nekom karticom) u cjenovnom rangu za te dvije komponente iznad 1000kn.

 

TO je tako, i gotovo.

 

Čemu onda APU, pitate se?

 

Pa APU je za "casual gamere" u koje i sam spadam, odigram igru jednom 3-4 mjeseca, i onim kojima je bitno da im komp bude tih, i malo troši!

Recimo ja svoj komp držim na nekom napajanju od 300w, odigram FIFU2012 s vremena na vrijeme, i to na visokim postavkama, na 20" ekranu.

Komp hladim pasivno sa neim starim artic coolerom, i pod največim opterečenjem, ne ide mu temp preko 65C.

 

Najbolja stvar gore neki frajer piše da je kupio APU proc, i da će sad kupiti 7770 grafu, i da če onda mjenjati proc na phenoma ubrzo {#}

Čemu onda APU? Potrošio si pare na potpuno pogrešan socket, morat ćeš mjenjati sve, od proca matične, i onda još i grafu.

Obožavam kad ljudi ne misle kad kupuju {#}

Ako misliš cijelo vrijeme se igrati, zaobiđi APU u široooookooooom luku....

 

 

Tako da, tko voli nek izvoli.....

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.11.2012 15:05 (rooswelt1991).
Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
offline
AMD Trinity APU

http://hexus.net/tech/reviews/cpu/46157-amd-a10-5800k-dual-graphics-evaluation/

 

U igrama gdje crossfire radi kako treba, , mislim da je tu negdje sa 7770 po performansama

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Trinity APU

cekajte kaj nije moguce apu + 7770 da radi znaci bez ikakvog cfa samo da radi graficka 7770 za sliku a procesor normalno sam za sebe ili je samo moguce uparit apu + jedna od ove 3 grafe s kojima radi u cf-u..??

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Trinity APU
tomislavivic kaže...

cekajte kaj nije moguce apu + 7770 da radi znaci bez ikakvog cfa samo da radi graficka 7770 za sliku a procesor normalno sam za sebe ili je samo moguce uparit apu + jedna od ove 3 grafe s kojima radi u cf-u..??

Naravno da možeš staviti HD 7770 + APU, možeš i jaču grafu ako želiš.

12 godina
offline
AMD Trinity APU

hvala na brzom odg jel me kolega roosvelt malo zbunio..:D

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Trinity APU

a10 5800k i hd 6670 koštaju jednako kao i phenom 955 i hd 7770. s tim da će se druga kombinacija puno bolje ponašati u igrama

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Trinity APU
zuper kaže...

a10 5800k i hd 6670 koštaju jednako kao i phenom 955 i hd 7770. s tim da će se druga kombinacija puno bolje ponašati u igrama

 

http://www.anandtech.com/bench/Product/675?vs=88

 

Koliko ja vidim, A10 je ipak u čisto procesorskim testovima nešto malo brži. Za igre nisam našao

neki link gdje uspoređuju te dvije kombinacije, ako neko nađe neka posta ovdje

 

tomislavivic kaže...

cekajte kaj nije moguce apu + 7770 da radi znaci bez ikakvog cfa samo da radi graficka 7770 za sliku a procesor normalno sam za sebe ili je samo moguce uparit apu + jedna od ove 3 grafe s kojima radi u cf-u..??

 

Moguće je ali nema smisla plaćati nešto što ne koristiš

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.11.2012 17:16 (segregator).
15 godina
offline
Re: AMD Trinity APU
tomislavivic kaže...

cekajte kaj nije moguce apu + 7770 da radi znaci bez ikakvog cfa samo da radi graficka 7770 za sliku a procesor normalno sam za sebe ili je samo moguce uparit apu + jedna od ove 3 grafe s kojima radi u cf-u..??

APU je proc s integriranom grafom. Ako staviš jednu od ove tri navedene grafe, onda će te grafe raditi kao CF (dakle zajedno će davati veču snagu) a ako staviš neku drugu grafu, onda će ova grafička snaga APU-a ostati neiskorištena.

Što zapravo znači da si dao više para za "slabijeg Phenoma"....

tomislavivic kaže...

hvala na brzom odg jel me kolega roosvelt malo zbunio..:D

 

 

Ako te onakav odgovor zbunio, onda si u gadnim problemima {#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
11 godina
neaktivan
offline
AMD Trinity APU

Hvala na odgovorima, znači ipak bi phenom + 7770 bilo bolje od a10 + 6670 u dg modu.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Trinity APU
override kaže...

Hvala na odgovorima, znači ipak bi phenom + 7770 bilo bolje od a10 + 6670 u dg modu.

Pa ako stalno igraš igre, i ako ti je nebitno koliko konfa troši, koliko je glasna, onda je phenom+7770 definitvno bolja kombinacija.

Pod ovim "dg"  pretpostavljam da mislim CrossfireX. Tu si tek jedan dan, pa da ti odmah dam free lekciju iz nazivlja {#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
16 godina
offline
Re: AMD Trinity APU
rooswelt1991 kaže...
override kaže...

Hvala na odgovorima, znači ipak bi phenom + 7770 bilo bolje od a10 + 6670 u dg modu.

Pa ako stalno igraš igre, i ako ti je nebitno koliko konfa troši, koliko je glasna, onda je phenom+7770 definitvno bolja kombinacija.

Pod ovim "dg"  pretpostavljam da mislim CrossfireX. Tu si tek jedan dan, pa da ti odmah dam free lekciju iz nazivlja {#}

 

Evo da dam i ja tebi jednu, AMD to zbilja naziva Dual Graphics sada :D

 

http://www.amd.com/us/products/technologies/dual-graphics/Pages/dual-graphics.aspx#3

 

Inače ovi iz pcworld časopisa tvrde da je APU + 6670 skoro performansama kao 7850, ali ja ipak mislim da je bliže 7770

i to samo u igrama koje to podržavaju

 

http://www.pcworld.com/article/2010666/amd-announces-trinity-apus-superb-graphics-improved-cpu.html

 

"For roughly $80, the system would offer graphics performance approaching AMD's midrange Radeon HD 7850 discrete graphics card in many applications."

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.11.2012 22:58 (segregator).
12 godina
offline
AMD Trinity APU

jedno pitanje jos znaci imam priliku posudit od frenda 6570 grafu i imam apu a6 sad me zanima kada bih isao probat istestirat ju jel me zanima kak to radi dali bih trebao nesto posebno jos radit u biosu i drivere neke nove stavljat itd ili kada bih ju ukopcao bi sve bilo ok i ona bi pocela radit normalno u cfu..??

i kakav prikljucak treba od napajanja za nju jel imam neko no name srot od 400w..?? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Trinity APU
tomislavivic kaže...

jedno pitanje jos znaci imam priliku posudit od frenda 6570 grafu i imam apu a6 sad me zanima kada bih isao probat istestirat ju jel me zanima kak to radi dali bih trebao nesto posebno jos radit u biosu i drivere neke nove stavljat itd ili kada bih ju ukopcao bi sve bilo ok i ona bi pocela radit normalno u cfu..??

i kakav prikljucak treba od napajanja za nju jel imam neko no name srot od 400w..?? 

e to i mene zanima....e da i gdje se onda priključuje monitor.....

na izlaz na matičnoj ili na 6670.......

www.apriliabase.com
15 godina
offline
Re: AMD Trinity APU
na grafi vjerojatno xD
Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Trinity APU
rooswelt1991 kaže...
override kaže...

Hvala na odgovorima, znači ipak bi phenom + 7770 bilo bolje od a10 + 6670 u dg modu.

Pa ako stalno igraš igre, i ako ti je nebitno koliko konfa troši, koliko je glasna, onda je phenom+7770 definitvno bolja kombinacija.

Pod ovim "dg"  pretpostavljam da mislim CrossfireX. Tu si tek jedan dan, pa da ti odmah dam free lekciju iz nazivlja {#}

Jesam ja tu jedan dan al sam u pc svijetu već sigurno 10-12 godina, samo kako sam reko jedno 4 god sam na ps3 pa sam prestao pratit pc hardware pa sam se mal pogubio.S ''dg'' mislim na dual graphics kako AMD to sad zove samo mi se neda pisat pa sam skratio {#}. A što se tiče konfe mislim da ću ipak ić na A10 + 6670 u malom mATX kučištu u kojem stanu samo low profile kartice a najjača lp grafa koju sam našo je upravo 6670, a pošto je vrlo mala razlika između phenom+7770 mislim da će bit OK.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.11.2012 10:27 (override).
12 godina
offline
AMD Trinity APU

imam samo jedan problemcic znaci na grafi nema klasican onaj plavi ulaz s iglicama za monitor pa me zanima dali se moze kupiti nes da iz tog crvenog ide u plavi..??

tj ja imam vga a grafa ima dual dvi msm uostalom evo link od grafe

 

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_4_84_229&products_id=10819

 

pa sad me zanima koliko bi kostao dvi-vga konektor ili kak se to vec zove..??

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Trinity APU

ww.protis.hr/products/details/pointofview-dvi-to-vga-adapter/55708

12 godina
offline
AMD Trinity APU

evo ga slozio sam sad dual graphics sad ako mi moze neko dat neki pouzdan multi gpu test bilo bi super da ga odvrtim tj bench..:D

 

EDIT:sad me zanima dali se trebaju instalirati novi driveri tj dodati neki za ovu karticu 6570 jel mi ju je prepoznao i stavio ih je u dual graphics al kad udjem u bf3 recimo nema nikakvog efekta..:O

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.11.2012 19:50 (tomislavivic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Trinity APU
tomislavivic kaže...

evo ga slozio sam sad dual graphics sad ako mi moze neko dat neki pouzdan multi gpu test bilo bi super da ga odvrtim tj bench..:D

 

3 zadnja 3dmarka su ti svi optimizirani za crossfire i možeš vidjeti koliki će ti rezultat biti u igrama ako

su dobro optimizirane...3dmark11 i 3dmark vantage možeš i na Steamu skinut

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
12 godina
offline
AMD Trinity APU

jel mozes rec koje su to optimizirane igre i dali trebaju driveri za 6570 se instalirat..??
jel ocito onda bf nije optimiziran za to iako msm da bi trebao bit..?? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Trinity APU
tomislavivic kaže...

jel mozes rec koje su to optimizirane igre i dali trebaju driveri za 6570 se instalirat..??
jel ocito onda bf nije optimiziran za to iako msm da bi trebao bit..?? 

 

najbolje odvrti najprije neki 3dmark sa uključenim i isključenim dual graphics,

da vidiš da li uopće radi

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
12 godina
offline
AMD Trinity APU

evo skinuo sam i odvrtio rezultat je: 

SCORE
P1256 3DMarks

 

sad nezz dali to znaci da radi ili..??
proc je a6 x2 5400k 3.6ghz(bit ce vise kad kupim neki cooler) 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Trinity APU
tomislavivic kaže...

evo skinuo sam i odvrtio rezultat je: 

SCORE
P1256 3DMarks

 

sad nezz dali to znaci da radi ili..??
proc je a6 x2 5400k 3.6ghz(bit ce vise kad kupim neki cooler) 

 

Pa odvrti sa uključenim i isključenim DG pa onda vidi da li ima promjene.

Ako nema znači da nešto ne radi dobro

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.11.2012 20:53 (segregator).
12 godina
offline
AMD Trinity APU

odvrtio solo grafa dobije 700+ hmm nisam bas nesto impresioniran ovime al nmvz izgleda da cu si uzet grafu od frenda..:D

 

hvala na pomoci..:)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Trinity APU

evo imam jos jedno pitanjce oko apua jel moguce da ovaj dvojezgreni proc nije dovoljan za fifu 13..??
jel kad igram radi sve ok samo nekad zna zatrzat svejedno je koje postavke max ili low i koja reza uvjek se dogodi.. 

 

EDIT:sry za dupli post..:(

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2012 21:18 (tomislavivic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Trinity APU
tomislavivic kaže...

evo imam jos jedno pitanjce oko apua jel moguce da ovaj dvojezgreni proc nije dovoljan za fifu 13..??
jel kad igram radi sve ok samo nekad zna zatrzat svejedno je koje postavke max ili low i koja reza uvjek se dogodi.. 

 

EDIT:sry za dupli post..:(

Neznam, malo pogledaj po postvkama Fife, imaš u opcijama gdje odabireš rezu i sve, onaj Fifa konfigurator, prije nego pokreneš igru, imaš opciju koja namješta ukoliko imaš AMD grafičku da bolje radi. Uključi to.

Ja imam četverojezgreni model, imaš ga kod pod "mojpc" na stock ferkvenciji, i fifu igram na Max postavkama bez ikakvih trzanja na rezi 1680x1050 bez ikakvih problema...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
16 godina
offline
Re: AMD Trinity APU
tomislavivic kaže...

evo imam jos jedno pitanjce oko apua jel moguce da ovaj dvojezgreni proc nije dovoljan za fifu 13..??
jel kad igram radi sve ok samo nekad zna zatrzat svejedno je koje postavke max ili low i koja reza uvjek se dogodi.. 

Povremeno trzanje (ili bolje reći frejmdropanje) vrlo često može biti znak pregrijavanja procesora ili, u tvom slučaju, APU-a.

 

Kakav hladnjak imaš? Ako je stock cooler u pitanju onda nabavi si nešto pristojnije, a ako nije onda provjeri temperature za vrijeme igranja i vidi što ti je dalje činiti. {#}

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
13 godina
offline
AMD Trinity APU

proc troši 65w, sumnjam da može doći do pregrijavanja. jedino ako se krivo namontirao

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Trinity APU
zuper kaže...

proc troši 65w, sumnjam da može doći do pregrijavanja. jedino ako se krivo namontirao

Upravo to! Tko zna u kakvom je stanju bila pasta koja je došla na stock cooleru!?

 

Imao sam sličan problem s APU 3870k... Nakon promjene paste i nove montaže hladnjaka, problemi su otišli ća! {#}

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice