Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.630.698
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
Patrick_cro kaže...
Ajde ako nije nekome problem neka izvrti sa fx 8xxx taj test sa sample 100 da vidimo score čisto da imamo za usporedbu

 Nemas sta gledati treba mu oko 1min i 24 sec

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2016 18:57 (dreadmoore).
16 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
Friday kaže...
rambox kaže...

 

Dakle hajtemo testirat u aplikacijama, koje eto malo više favoriziraju Intel procesore i to je ok sve štima.

 

 

 

Pa ajmo testirat u bilo kojoj jebenoj aplikaciji i pokazati jebene rezultate? Gdje su brojevi? Tko ih je jucer sprijecio da pokazu sirove brojke? Intel? CIA? Leopard?

Jel ti znaš šta je krači Preview, i to još procesora(još uvijek poliraju finalne tehnikalije) koji uopče nije službeno niti lansiran na tržište.

 

Pa ti očito ne znaš kaj je Preview, pa pitaj svoj šefa on to vjerojatno zna bolje od tebe.To kaj si jučer videl je ovo zeleno, pa ako se ti ne moš stripit do 1-2 mjeseca 2017 kad stiže kompletan Review onda ga fučkaj.

 

Na kraju za tebe podsjetnik, ovu fotku od prvog ili drugog mjeseca buš nosil na čelu ali toga još nisi svjestan.Bit če to ipak i više od 2X i7 2600K, dakle pripremi se gdje češ na kojem mjestu čela nosit ovu fotku.

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2016 18:58 (rambox).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Zen CPU

Prezentacija je bila totalno amterska...mene nije razočaralo jer je falilo testova nego nepripremljenost i debilizam. Bilo bi daleko bolje da su doveli nekog inžinjera koji bi to isto pokazao i odgovarao na novinarska pitanja pola sata. Točno se vidi da je to sve režirao netko tko uopče nije kompjuterski frik ili gamer, verovatno neka gospođa u srednjim godinama.

15 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
Friday kaže...

Jebem li ga ja ako je itko od vas sretan sinocnjom prezentacijom...

 pa ja recimo jesam. nudili su u startu 100% ipc od moga 8350. a prezentacijom su rekli da su mrvu i bolji, znači šta se mene tiče čim više to bolje.

 

intel je svoj quad izdao 2006. danas je 2016 i još uvijek imaju quad i do 2018 neće na 6 jezgri tek. a mogu, nije da nemogu.

 

tako da što se mene tiče nek ostanu na 4 jezgre još 10 godina ako žele. ja si mislim uzet ovaj 8 jezgreni, i zamijenit ovaj trenutni šta imam.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Zen CPU
rambox kaže...

To kaj si jučer videl je ovo zeleno,

 

Sine ja jucer nisam vidio nist... Ne znam odakle ti sisas te informacije.

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
ranko091 kaže...
Friday kaže...

Jebem li ga ja ako je itko od vas sretan sinocnjom prezentacijom...

 pa ja recimo jesam. nudili su u startu 100% ipc od moga 8350. a prezentacijom su rekli da su mrvu i bolji, znači šta se mene tiče čim više to bolje.

 

intel je svoj quad izdao 2006. danas je 2016 i još uvijek imaju quad i do 2018 neće na 6 jezgri tek. a mogu, nije da nemogu.

 

tako da što se mene tiče nek ostanu na 4 jezgre još 10 godina ako žele. ja si mislim uzet ovaj 8 jezgreni, i zamijenit ovaj trenutni šta imam.

 Da ali najveci problem je amd sto njihovih 8C/16T radi kao intelovih 4C/8T i to su nam opet sinoc pokazali da jedino sto dobro znaju nabacati jezgri a preformanse i ucinkovitost tko hebe prodat ce ti pod jeftinije a na kraju ce te duplo skuplje izaci.

10 godina
offline
AMD Zen CPU

Od početnog entuzijazma osta samo želja puuuusta.

16 godina
offline
AMD Zen CPU

ehe eto nam polazna  tocka

Gigabyte ga ax370 gaming k3

 

vjerujem da je identicnoo  z170 gaming k3

 

nije lose

Nije mi rodendan danas!!
16 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
Ma prezentacija je žešć i fail bio( pogledao danas) ne treba ti nikakav inzinjer za prezentaciju, mislim da bi bilo koji zaljubljenik u hardware to bolje testirao, da su dali nekom tko bencha non stop hardwer imali bi konkretne rezultate i vidjeti bi sta nam donosi zen, a ovako nemamo ništa. Nego kad je najava da bi se prvi zen procesori mogli naći na tržištu? Da znam kada možemo očekivati neke realne testove?
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
Patrick_cro kaže...
Ma prezentacija je žešć i fail bio( pogledao danas) ne treba ti nikakav inzinjer za prezentaciju, mislim da bi bilo koji zaljubljenik u hardware to bolje testirao, da su dali nekom tko bencha non stop hardwer imali bi konkretne rezultate i vidjeti bi sta nam donosi zen, a ovako nemamo ništa. Nego kad je najava da bi se prvi zen procesori mogli naći na tržištu? Da znam kada možemo očekivati neke realne testove?

 krajem prvog mjeseca sve ces imati crno na bijelo

16 godina
online
Re: AMD Zen CPU
Friday kaže...

... Pred ocima mi se vrtila naslovnica BUG-a iz tamo 2005 kad su izdali prvi x2 procesor. Kakva je to jebena zvijer bila, okrenula je cijeli IT svijet naopako. Svi silni nabrijani pentiumi su pali kao rafalom pokoseni. 

I onda nakon nekih pola sata gledanja pomislim "pa koji je ovo qurac?". Razocaran sam - ne kao amd ili intel fanboy, ne kao netko tko zeli kupiti novi stroj pa je ostao uskracen za bitne informacije nego sam ostao razocaran kao informaticar, kao veliki zaljubljenik u hardver i napredak opcenito. Razocaran jer nisam vidio nista a nadao sam se svacemu. 

Jebem li ga ja ako je itko od vas sretan sinocnjom prezentacijom...

 

Da, lijepa vremena, sjećam se svog prvog X2 3800+ i čekanja Win XP x64 da stigne u naše trgovine.

Ne znam samo da li je pametno zbog ramboxa spominjat kako se Microsoft ponio tada da spasi bar malo Intelov obraz odgađanjem izlaska i čekanja da sklepaju P4 Dxxx ... totalno će nam se nasekirat zbog još jedne belosvecke zavere :)

Samo to što su morali prihvatiti da se direktorij za 64-bit instalaciju zove \AMD64 im je dovoljna kazna. (\i386 je ostao za 32-bit)

 

 

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Zen CPU
dreadmoore kaže...

 Da ali najveci problem je amd sto njihovih 8C/16T radi kao intelovih 4C/8T i to su nam opet sinoc pokazali da jedino sto dobro znaju nabacati jezgri a preformanse i ucinkovitost tko hebe prodat ce ti pod jeftinije a na kraju ce te duplo skuplje izaci.

 Nisam znao da je i7 6900K 4/8...ja krivo mislio da je 8/16...pa kak može Intel naplaćivati četri jezgre 1100$ i tko to kupuje 

8 godina
odjavljen
offline
AMD Zen CPU

Samo da ovo ne bude kao predhodne AMD FAIL REVOLUCIJE tipa "8" jezgrenih cpu-a ili hbm gracickih ,,,

 

Cijenite više pitku vodu.
16 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
Xxx daj čitaj malo s razumijevanjem, imaš i gore napisano već par puta i na stranim forumima jedan 6950x 10/20 izvrti test za 37sec, a zen i 6900 8/16 izvrte za 36sec, ako to nije dovoljno onda ne znam sta je. Pogledaj si malo po stranim forumima.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
XXX kaže...

 Nisam znao da je i7 6900K 4/8...ja krivo mislio da je 8/16...pa kak može Intel naplaćivati četri jezgre 1100$ i tko to kupuje 

 Uopce nisam spomenuo i7 6900k tako da neznam otkud si njega naveo u post

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Zen CPU
Glavas_ZG kaže...

Samo da ovo ne bude kao predhodne AMD FAIL REVOLUCIJE tipa "8" jezgrenih cpu-a ili hbm gracickih ,,,

 

 Ako nebude kupuješ onda AMD CPU i GPU?

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Zen CPU
dreadmoore kaže...
XXX kaže...

 Nisam znao da je i7 6900K 4/8...ja krivo mislio da je 8/16...pa kak može Intel naplaćivati četri jezgre 1100$ i tko to kupuje 

 Uopce nisam spomenuo i7 6900k tako da neznam otkud si njega naveo u post

 Pa otkud tebi da je Zen usporediv sa Intelom 4/8 kad su ga na prezentaciji usporedili sa Intelom 8/16?

16 godina
offline
Re: AMD Zen CPU

Nisi izgleda pratio kako se spada, po svemu sudeći po testovima stavili su sample na 100 i tu je onda moj e5 2670 8/16 koji radi na 3150mhz brzi od zena. 34sec vs 36sec sa 250mhz manjim taktom. Kako objašnjava da je 6950x koji ima 10/20 sporiji od zena? A 6900 8/16 i zen izvrte taj test za 36sec? Očito da neki klinac ne štima a to je da su na ženu stavili sample na 100 a intelov ostao na 200( default)

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2016 19:26 (Patrick_cro).
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Zen CPU
ranko091 kaže...
Friday kaže...

Jebem li ga ja ako je itko od vas sretan sinocnjom prezentacijom...

 pa ja recimo jesam. nudili su u startu 100% ipc od moga 8350. a prezentacijom su rekli da su mrvu i bolji, znači šta se mene tiče čim više to bolje.

 

intel je svoj quad izdao 2006. danas je 2016 i još uvijek imaju quad i do 2018 neće na 6 jezgri tek. a mogu, nije da nemogu.

 

tako da što se mene tiče nek ostanu na 4 jezgre još 10 godina ako žele. ja si mislim uzet ovaj 8 jezgreni, i zamijenit ovaj trenutni šta imam.

 Treba povuči paralelu i zapitati se zašto procesori tako slabo napreduju sa obzirom na prođeno vrijeme. 2006 godine smo imali prve Intel Quado-ve koji su u tadašnjem vremenu bili nešto najjj i zapravo je smiješno usporediti jedan napredak od strane cpu i gpu. U tih 10 godina GPU je napredovao  punom parom barem minimalno 15X puta "usporedba sa 8800GTX i GTX1080",dok sa druge strane jedan 6600K je od Q6600 na istom taktu brži svega 2X puta što jasno govori koliki je Intel imao monopol na tržištu kada je u pitanju konkurencija što znači ako nemaš konkurenta onda nema  smisla prodavati više od 4 jezgri za običnog smrtnika.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Zen CPU
Patrick_cro kaže...
Xxx daj čitaj malo s razumijevanjem, imaš i gore napisano već par puta i na stranim forumima jedan 6950x 10/20 izvrti test za 37sec, a zen i 6900 8/16 izvrte za 36sec, ako to nije dovoljno onda ne znam sta je. Pogledaj si malo po stranim forumima.

 A ti kao neznaš da su moguća odstupanja u testovima. Zar nisam napisao da bi testove trebalo izvrtiti desetak puta pa uzeti prosjek ali vi Intelaši ste se uhvatili tih sekundi ko sveto pismo...i fali vam fraps na 4K testu iako svi znate da je tu grafa zakucana sa oba procesora.

14 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
XXX kaže...
dreadmoore kaže...
XXX kaže...

 Nisam znao da je i7 6900K 4/8...ja krivo mislio da je 8/16...pa kak može Intel naplaćivati četri jezgre 1100$ i tko to kupuje 

 Uopce nisam spomenuo i7 6900k tako da neznam otkud si njega naveo u post

 Pa otkud tebi da je Zen usporediv sa Intelom 4/8 kad su ga na prezentaciji usporedili sa Intelom 8/16?

 i7 6700k uradi za 36 sec isto sto i zen sa svojih 8C/16T nebi me iznenadilo da su intelu i7 6900k iskljucili koju jezgru kad su radili blender test

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2016 19:28 (dreadmoore).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Zen CPU
Patrick_cro kaže...

Nisi izgleda pratio kako se spada, po svemu sudeći po testovima stavili su sample na 100 i tu je onda moj e5 2670 8/16 koji radi na 3150mhz brzi od zena. 34sec vs 36sec sa 250mhz manjim taktom. Kako objašnjava da je 6950x koji ima 10/20 sporiji od zena? A 6900 8/16 i zen izvrte taj test za 36sec? Očito da neki klinac ne štima a to je da su na ženu stavili sample na 100 a intelov ostao na 200( default)

 Pa to ti je odgovoreno da je na nekom sajmu zen sa 100 imao 24 sekunde rendanja. Di je problem?

14 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
XXX kaže...

 Pa to ti je odgovoreno da je na nekom sajmu zen sa 100 imao 24 sekunde rendanja. Di je problem?

 hahah odjednom sad bio i sajam a nitko nezna za njega

16 godina
odjavljen
offline
AMD Zen CPU

Neda mi se guglati ali sigurno ima informacija na stranim forumima na koji se pozivate,,,nisam ja to izvukao iz guzice 

16 godina
offline
Re: AMD Zen CPU

Da Je on imao 24 sec sa 100, na 200 bi bile 48sec ili ti i to nije jasno? Ili su opet odstupanja u pitanju? Ako su i7 6900 i zen isti kako je onda moguće da proc sa 8/16 bude bolji od proca sa 10/20? ( Govorimo o istoj arhitekturi)Odstupanja mogu biti ali pri tako kratkom testu odstupanja od 10-30sec nikako. Vidiš i sam dok se stavi sample na 100 da starudija 8/16 sa 250mhz ima bolji render time.

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2016 19:35 (Patrick_cro).
16 godina
protjeran
offline
Re: AMD Zen CPU
Stjepanj kaže...
XXX kaže...

 Intelaši vrte takj ZEN logo po cijeli dan 

 to je samo zato da si mogu pljunuti u vlastiti monitor i reci eto ti amd..(ako se ove brojke pokazu neistinom)

 Vidim odspavao si 2-3 sata i vratio se na prvu crtu bojišnice. Vojničino 

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
16 godina
odjavljen
offline
AMD Zen CPU

Kako god, bilo bi fer da su dali neke brojke. Nek su i manje pa da su rekli "ok, jos doradjujemo to i to, takt ce ici gore, bla bla" ali ovako kretenski odraditi nema smisla. Rambox ili tko vec mi to tu usporedjuje sa previewom. To je kao da ti netko pokaze preview filma bez da znas o cemu se radi i koji je glavni glumac - znas samo da je film i da ce izaci uskoro. Pa ko tu koga jebe?

Freak Show Inc.
11 godina
offline
AMD Zen CPU

Najglasniji ovi sto su nedavno uzeli 6700k i sad kukaju, taman imam dva AMD stickera od nove grafe, pa se javite u inbox da dobijete utjesnu nagradu jer ste nemogucno butthurt od sinocne prezentacjie da je to jos gore nego kad je drug  hvalio i branio 3.5gb na gtx 970 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
protjeran
offline
AMD Zen CPU

dok oni izdaju finalnu verziju i dogovore se oko takta intel ce 2017g izaci s vojnim primjercima iz 2050g...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
dreadmoore kaže...
XXX kaže...
dreadmoore kaže...
XXX kaže...

 Nisam znao da je i7 6900K 4/8...ja krivo mislio da je 8/16...pa kak može Intel naplaćivati četri jezgre 1100$ i tko to kupuje 

 Uopce nisam spomenuo i7 6900k tako da neznam otkud si njega naveo u post

 Pa otkud tebi da je Zen usporediv sa Intelom 4/8 kad su ga na prezentaciji usporedili sa Intelom 8/16?

 i7 6700k uradi za 36 sec isto sto i zen sa svojih 8C/16T nebi me iznenadilo da su intelu i7 6900k iskljucili koju jezgru kad su radili blender test

 i? jesu li zbog toga nissan GTR sa 6 cilindara i corvette sa V8 manji rivali?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice