Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.743
|
čitano: 2.167.539
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
13 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Sličica

16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Mladen kaže...

Po tvojoj logici su onda i E-jezgre podvala, derivat starih Gracemont iz Atoma.

Prava podvala je kad WD šutke Red diskove pretvori iz CMR u SMR uz istu oznaku modela (EFRX), kod procesora je sve jasno navedeno.

Za neke namjene je dovoljno i šteta da Intel nema više mobilnih modela u desktop varijanti za neki mali NAS ili HTPC.

 

 

 

Na neki način i jesu, jer je upravo radi njih AVX512 slomljen ili ne može radit na Intel 12/13/14 gen procovima u kombinaciji sa P jezgrama.To ti je ono, kad uvedeš smušenu novost i usput si samo na Desktopu napraviš probleme.

 

CPU potrošnja ili efikasnost je največi problem za Intel, ili ogroman problem na serverskim procovima.Eto Desktop primjera, gdje je izazvani Stevo iz svih mogučih kuteva moral pokazat kolko je zapravo i9 rastrošan ili vrlo loša CPU efikasnost itd.

 

Intel je i9 moral nategnut do daske, jer da nije tako vrlo loše bi izgledalo na benčmarkovima.

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.12.2023 21:43 (rambox).
14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
rambox kaže...
Mladen kaže...

Po tvojoj logici su onda i E-jezgre podvala, derivat starih Gracemont iz Atoma.

Prava podvala je kad WD šutke Red diskove pretvori iz CMR u SMR uz istu oznaku modela (EFRX), kod procesora je sve jasno navedeno.

Za neke namjene je dovoljno i šteta da Intel nema više mobilnih modela u desktop varijanti za neki mali NAS ili HTPC.

 

 

 

Na neki način i jesu, jer je upravo radi njih AVX512 slomljen ili ne može radit na Intel 12/13/14 gen procovima u kombinaciji sa P jezgrama.To ti je ono, kad uvedeš smušenu novost i usput si samo na Desktopu napraviš probleme.

 

CPU potrošnja ili efikasnost je največi problem za Intel, ili ogroman problem na serverskim procovima.Eto Desktop primjera, gdje je izazvani Stevo iz svih mogučih kuteva moral pokazat kolko je zapravo i9 rastrošan ili vrlo loša CPU efikasnost itd.

 

Intel je i9 moral nategnut do daske, jer da nije tako vrlo loše bi izgledalo na benčmarkovima.

 

 Imalo bi smisla da se radi o mobilnom procesoru na kakvom laptopu.Ovako dok je računalo stalno spojeno u utičnicu iskreno rečeno nije me brige za omjer potrošnje i efikasnosti.

 Evo malo usporedbi.

 https://tech4gamers.com/ryzen-7-7800x3d-vs-core-i5-13600kf/

 https://technical.city/en/cpu/Core-i5-13600KF-vs-Ryzen-7-7800X3D

 https://nanoreview.net/en/cpu-compare/intel-core-i5-13600kf-vs-amd-ryzen-7-7800x3d

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.12.2023 20:50 (ghibli7).
3 godine
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.12.2023 20:23 (Boris grozni).
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Boris grozni kaže...

 Srećom Zen 3 nije puno sporiji od Zena 4, ali jeste poprilično jeftiniji.

Jesam ja na pravoj temi?

3 godine
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

jesu li sposobne najjeftinije matične držati i5 13400 koji trosi samo 65w? (bez throttlanja biosa da ohladi VRM). kao reference point sposobnosti bih uzeo stress test prime95 30min 

 

npr ovako nesto:

https://www.adm.hr/asrock-z690m-phantom-gaming-4-ddr4-s1700-90-mxbhj0-a0uayz/71843/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

ili ipak dati koju kunu vise i uzeti sa vrm hladnjacima:

https://www.adm.hr/asrock-b660m-pro-rs-ddr4-s1700/72085/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Petar hw kaže...

jesu li sposobne najjeftinije matične držati i5 13400 koji trosi samo 65w? (bez throttlanja biosa da ohladi VRM). kao reference point sposobnosti bih uzeo stress test prime95 30min 

 

npr ovako nesto:

https://www.adm.hr/asrock-z690m-phantom-gaming-4-ddr4-s1700-90-mxbhj0-a0uayz/71843/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

ili ipak dati koju kunu vise i uzeti sa vrm hladnjacima:

https://www.adm.hr/asrock-b660m-pro-rs-ddr4-s1700/72085/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Uzmi si gigabyte b760 gaming X ili Asus prime b660-a D4.Samo provjeri da imaš BIOS koji podrzava 13gen.

12 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

13400f pa na to ddr4 plus horor ploča nema baš smisla. Moje prijedlog ti je 12400f B760 Riptide + ddr5.

 
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Petar hw kaže...

jesu li sposobne najjeftinije matične držati i5 13400 koji trosi samo 65w? (bez throttlanja biosa da ohladi VRM). kao reference point sposobnosti bih uzeo stress test prime95 30min 

 

npr ovako nesto:

https://www.adm.hr/asrock-z690m-phantom-gaming-4-ddr4-s1700-90-mxbhj0-a0uayz/71843/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

ili ipak dati koju kunu vise i uzeti sa vrm hladnjacima:

https://www.adm.hr/asrock-b660m-pro-rs-ddr4-s1700/72085/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 Bez ikakvih problema!
imas ovu ako bas oces nesto jeftino a da je ok!
ili ovu koja je znacajno bolja u ADM je mozes naruciti!
https://www.h2-shop.com/ASR-B660M%20STEEL?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

3 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
mislioc kaže...

13400f pa na to ddr4 plus horor ploča nema baš smisla. Moje prijedlog ti je 12400f B760 Riptide + ddr5.

 Naravno da ima smisla, 13400f je znacajno brzi i s vise jezgri, zakaj bi jos trosio pare na ddr5 i jos skuplje ploce covjek ocigledno ima ogranicen budet!

12 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Boris grozni kaže...
mislioc kaže...

13400f pa na to ddr4 plus horor ploča nema baš smisla. Moje prijedlog ti je 12400f B760 Riptide + ddr5.

 Naravno da ima smisla, 13400f je znacajno brzi i s vise jezgri, zakaj bi jos trosio pare na ddr5 i jos skuplje ploce covjek ocigledno ima ogranicen budet!

 Na ovom kaj sam mu linkao se može i klokat ta ploča koju si linkao je i skuplja naravno da je ddr4 za čišćenje zaliha samo panj kupuje ddr4 za novu platformu.

11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
mislioc kaže...

 Na ovom kaj sam mu linkao se može i klokat ta ploča koju si linkao je i skuplja naravno da je ddr4 za čišćenje zaliha samo panj kupuje ddr4 za novu platformu.

 

 

koja si ti panjina

13 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Evo ti ASRock b660 HDV katastrofa ploča

Ddr5 ili ddr4 je manje više svejedno jer nije ddr5 toliko preskup više.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
mislioc kaže...
Boris grozni kaže...
mislioc kaže...

13400f pa na to ddr4 plus horor ploča nema baš smisla. Moje prijedlog ti je 12400f B760 Riptide + ddr5.

 Naravno da ima smisla, 13400f je znacajno brzi i s vise jezgri, zakaj bi jos trosio pare na ddr5 i jos skuplje ploce covjek ocigledno ima ogranicen budet!

 Na ovom kaj sam mu linkao se može i klokat ta ploča koju si linkao je i skuplja naravno da je ddr4 za čišćenje zaliha samo panj kupuje ddr4 za novu platformu.

 shut up noob get lost

 

MGloc kaže...

Evo ti ASRock b660 HDV katastrofa ploča

Ddr5 ili ddr4 je manje više svejedno jer nije ddr5 toliko preskup više.

 bato pitao sam za 13400f koji trosi 65w a ovaj trosi triput vise

12 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Petar hw kaže...
mislioc kaže...
Boris grozni kaže...
mislioc kaže...

13400f pa na to ddr4 plus horor ploča nema baš smisla. Moje prijedlog ti je 12400f B760 Riptide + ddr5.

 Naravno da ima smisla, 13400f je znacajno brzi i s vise jezgri, zakaj bi jos trosio pare na ddr5 i jos skuplje ploce covjek ocigledno ima ogranicen budet!

 Na ovom kaj sam mu linkao se može i klokat ta ploča koju si linkao je i skuplja naravno da je ddr4 za čišćenje zaliha samo panj kupuje ddr4 za novu platformu.

 shut up noob get lost

 

MGloc kaže...

Evo ti ASRock b660 HDV katastrofa ploča

Ddr5 ili ddr4 je manje više svejedno jer nije ddr5 toliko preskup više.

 bato pitao sam za 13400f koji trosi 65w a ovaj trosi triput vise

 Ja se isto nađem čobanima preporuke davat daj kupi kaj hoćeš kog boli kuki.

12 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Timo kaže...
mislioc kaže...

 Na ovom kaj sam mu linkao se može i klokat ta ploča koju si linkao je i skuplja naravno da je ddr4 za čišćenje zaliha samo panj kupuje ddr4 za novu platformu.

 

 

koja si ti panjina

 Gaming: Custom ITX Beast
i5 12400f
B760 D4 WiFi
FURY Beast 16GB 3200 MHz
NH-L9i
RTX 3070
1TB Seagate Firecuda
Corsair SF750
Lian Li A4-H2O

 

Sve mi je jasno zakaj te pogodilo 

3 godine
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

bracek ddr4 vs ddr5 razlika je 2%, idi dalje radi nesto drugo ne pisi vise ovdje

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Evo blagi primjer kada windows ne rasporedi dobro taskove izmedju E i P jezgri.

 

Trebao sam danas odraditi cropove na jedno 50-ak slika i iskreno najlakse mi je bilo u ugradjenoj windows photos aplikaciji to odraditi. 

Iz nekog razloga windows izgleda tu zaposli E jezgre vjerovatno jer smatra da za pregledanje slika i photos aplikaciju i ne treba nesh bolje ali posto ih ja blago uredjujem on je njih zakucao na max i tako svo vrijeme dok mi ove P jezgre stoje sa strane sa rukama u dzepovima 

 

 

 
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Posalji im mail

maximum effort
13 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Koji Windows imas 10 ili 11 ? Mozda ima razlike na drugome.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Dr. Vicko kaže...

Evo blagi primjer kada windows ne rasporedi dobro taskove izmedju E i P jezgri.

 

Trebao sam danas odraditi cropove na jedno 50-ak slika i iskreno najlakse mi je bilo u ugradjenoj windows photos aplikaciji to odraditi. 

Iz nekog razloga windows izgleda tu zaposli E jezgre vjerovatno jer smatra da za pregledanje slika i photos aplikaciju i ne treba nesh bolje ali posto ih ja blago uredjujem on je njih zakucao na max i tako svo vrijeme dok mi ove P jezgre stoje sa strane sa rukama u dzepovima 

 

 

 Krivo ti je podesen power plan u win ili biosu, koristis win 10 ili 11?

Meni E cores hlade jaja dok editiram u windows photosu, sad probao.

16 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Windows 11 je u pitanju. 

 

Pogledam sutra koji je power plan stavljen pa javim da li je do njega. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

imam 9600k core i5 i možda bi se počastio novim cpu+ploča.

ploču sam odlučio no oko procesora je situacija da po istoj cijeni mogu nabaviti 

12900ks i 13900f -- za koji bi se vi odlučili, imam vodeno hladjenje tako da bi to trebalo biti okej što se toga tiče.

 

gledam da sam miran idućih 5 godina što se toga tiče

hvala

 

Intel 80286
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Ryzen 7800x3d . Zajebancija ako nije samo za gaming naravno Intel® Core™ i9-13900F .

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.1.2024 12:28 (mislioc).
 
2 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Jedan 13600KF/K bi odradio posao bilo kakav sa lakoćom, po meni je i9 bacanje love.

15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Ma ima se moze se jednom se zivi samo i9 🍺😂
Intel 80286
13 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Horned Reaer kaže...
Ma ima se moze se jednom se zivi samo i9 🍺😂

 Horned Reaer 

Stara lička use,nase i podase.

11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Dr. Vicko kaže...

Pogledam sutra koji je power plan stavljen pa javim da li je do njega. 

 i?

'sutra' je bilo prije deset dana

16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
picajzla0707 kaže...
Dr. Vicko kaže...

Pogledam sutra koji je power plan stavljen pa javim da li je do njega. 

 i?

'sutra' je bilo prije deset dana

 Ja i zaboravio na ove postove 

 

Power plan je bio na balanced i kada sam stavio na high performance onda je sve šljakalo kako treba. 

 

11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Dr. Vicko kaže...

 Ja i zaboravio na ove postove 

 

Power plan je bio na balanced i kada sam stavio na high performance onda je sve šljakalo kako treba. 

 

 to se traži, da znamo jel bug ili fičr 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice