Ultimativna antivirus tema - P&O izdvojena tema

poruka: 48.433
|
čitano: 6.765.076
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
NoVirusThanks Smart Object Blocker

Evo jos jedne interesantne zastite - KLIK

 

This program is a valid approach to prevent malware and rootkit infections without requiring virus signatures or updates, you can create your own rules to block objects. It monitors in kernel-mode all processes, dlls and drivers loaded in the system, best bulletproof protection. The program is very stable and resources-friendly, you’ll not even notice it is installed in the system. It can effectively block DLL injections.

 

 

Lockdown Mode (Whitelist)

 

With the Lockdown Mode you create a granular whitelist of applications, dlls and drivers that are allowed to run in the system and all the rest is automatically blocked, period. This approach is very powerful because the program can block 0-day threats and new ransomware or cryptolocker variants without having to rely on signatures or updates.

 

Behavioral Mode (Blacklist)

 

With the Behavioral Mode you can specify custom rules to block processes, dlls and drivers. You can block, for example, the web browser (Firefox, Chrome, Opera) to execute unsigned processes or unsigned dlls, thus preventing exploit kits to execute the payload. You can also exclude specific objects to allow specific executions.

 

Smart Rules Creation

 

We have developed a smart way to create rules: you can use wildcards, regular expressions (PCRE), field aliases, custom environment variables, group multiple conditions, and much more. The “grouping” of a conditional evaluation based on any supported vars/aliases which fully acknowledges both wildcarding and full regex has literally unlimited potential. This allows you to create highly customized rules, including rules related to specific updates of other applications and of Windows Updates.

 

Create Universal Rules

 

Thanks to the custom environment variables and to field aliases the rules that you create for you can also be shared and used by other users. This makes the program very powerful because you can also use rules from other users, joining forces with other skilled users is always a good help to create the perfect universal whitelist or blacklist.

 

Filter Everything

 

You can scan with your custom rules every field about a to-be-loaded process, dll and kernel-mode driver, including the process name, parent process, PID, file MD5 hash, file publisher, file description, file size, name of the vendor / company that signed the file, entire command-line string, and much more.

 

No Code/API Hooks

 

Our program does not install any user-mode or kernel-mode API hook on your system. It uses all documented (and undocumented) kernel-mode callbacks to monitor for executions of processes, modules and drivers. We have created this program to support all Microsoft Windows OSs, 32/64-bit, with a focus on stability.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: MBAE - postavke?
djigibao kaže...

Da li vi koji koristite MBAE mijenjate sta od ovih postavki sa slike ili pustite sve na defaultu?

Sve na max. i još uvijek ni jedan exploit blokiran. Probati ću isključiti AdGuard da vidim hoće li biti exploita.

andi.cro kaže...

A kaj je sa Avirom?

Malo ste ju neopravdano zapostavili a uvijek je u top 3 !!!

Jel ona još uvijek ima Notifier i Luke Filewalker? Da oni to dvoje maknu bili bi najbolji.

10 godina
odjavljen
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Šta fali Luke Filewalker ?

12 godina
protjeran
offline
Re: MBAE - postavke?
Marko :D kaže...
djigibao kaže...

Da li vi koji koristite MBAE mijenjate sta od ovih postavki sa slike ili pustite sve na defaultu?

Sve na max. i još uvijek ni jedan exploit blokiran. Probati ću isključiti AdGuard da vidim hoće li biti exploita.

 

To bi trebala biti radosna vijest, a ne razočaranje.

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods....Come, my friends, Tis not too late to seek a newer world
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Silwncer kaže...

Šta fali Luke Filewalker ?

To sto iskače svaki puta kada Avira detektira virus i stoji cca. minutu.

NiramX kaže...
Marko :D kaže...
djigibao kaže...

Da li vi koji koristite MBAE mijenjate sta od ovih postavki sa slike ili pustite sve na defaultu?

Sve na max. i još uvijek ni jedan exploit blokiran. Probati ću isključiti AdGuard da vidim hoće li biti exploita.

 

To bi trebala biti radosna vijest, a ne razočaranje.

Pa to za mene i je radosna vijest, ali zanima me štiti li AdGuard od exploita.

16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Imas Adgurad kao samostalan program ili ekstenziju za browser?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
10 godina
odjavljen
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Meni ne smeta . Ako McAfee izađe iz final kad nabavim novi računar,onda ću razmisliti da ga stavim na njega.

13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
djigibao kaže...
Imas Adgurad kao samostalan program ili ekstenziju za browser?

Imam ekstenziju za browser.

10 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
andi.cro kaže...

A kaj je sa Avirom?

Malo ste ju neopravdano zapostavili a uvijek je u top 3 !!!

 

Probao sam najnoviju aviru free na windows 10 , i svi procesi su joj 32 bit....

 

Nerazumijem zašto je teško proizvođačima napraviti punokrvne 64 bitne inačice svojih programa.

Kaspersky  je  jedini pošteno objavio kaj radi a kaj ne radi na 32 ili 64 bitim inačicama windowsa 10:

 

Kaspersky internet security 2015:

At this time, the functionality of the following components is partially limited when using Windows 10: System Watcher, System memory scan, Self-Defense, Application Control, Safe Money. Webcam Protection is not available with Windows 10. Product installation and operation is not supported when Device Guard is turned on

Some product features might work on 32-bit operating systems only.

 

http://www.kaspersky.com/internet-security#Feature3

13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
bunkermax kaže...
andi.cro kaže...

A kaj je sa Avirom?

Malo ste ju neopravdano zapostavili a uvijek je u top 3 !!!

 

Probao sam najnoviju aviru free na windows 10 , i svi procesi su joj 32 bit....

 

Nerazumijem zašto je teško proizvođačima napraviti punokrvne 64 bitne inačice svojih programa.

Kaspersky  je  jedini pošteno objavio kaj radi a kaj ne radi na 32 ili 64 bitim inačicama windowsa 10:

 

Kaspersky internet security 2015:

At this time, the functionality of the following components is partially limited when using Windows 10: System Watcher, System memory scan, Self-Defense, Application Control, Safe Money. Webcam Protection is not available with Windows 10. Product installation and operation is not supported when Device Guard is turned on

Some product features might work on 32-bit operating systems only.

 

http://www.kaspersky.com/internet-security#Feature3

Onda koristi 32-bitne Windowse i to je to.

10 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže...

Onda koristi 32-bitne Windowse i to je to.

 

Ma da ?....   32 bita su prošlost lagano,,,neznam jel više uopće možeš gdje kupiti 32 bitni hardver..

A 64 bitni sustavi imaju daleko veće prednosti u odnosu na 32 bitne tako da će ovi kaj kemijaju

sa svojim hibridnim 32/64 bit aplikacijama ili nestati ili se prilagoditi .............. 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže...
bunkermax kaže...
andi.cro kaže...

A kaj je sa Avirom?

Malo ste ju neopravdano zapostavili a uvijek je u top 3 !!!

 

Probao sam najnoviju aviru free na windows 10 , i svi procesi su joj 32 bit....

 

Nerazumijem zašto je teško proizvođačima napraviti punokrvne 64 bitne inačice svojih programa.

Kaspersky  je  jedini pošteno objavio kaj radi a kaj ne radi na 32 ili 64 bitim inačicama windowsa 10:

 

Kaspersky internet security 2015:

At this time, the functionality of the following components is partially limited when using Windows 10: System Watcher, System memory scan, Self-Defense, Application Control, Safe Money. Webcam Protection is not available with Windows 10. Product installation and operation is not supported when Device Guard is turned on

Some product features might work on 32-bit operating systems only.

 

http://www.kaspersky.com/internet-security#Feature3

Onda koristi 32-bitne Windowse i to je to.

 

Tvoj odgovor bi i imao smisla da je 2008. ili 2009.

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods....Come, my friends, Tis not too late to seek a newer world
14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Pa jel ima ijedan AV program a da je full x64???

Some people are so poor... all they have is money!
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Valjda nema.
10 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
andi.cro kaže...

Pa jel ima ijedan AV program a da je full x64???

 

Naravno da ima :

 

Norton security , eset ss 9 beta  , microsoft defender , comodo internet security , bitdefender internet security ( u verzijama 2015 za windows 8.1 ) ,  sandboxie beta , hitmanpro , ....

Vjerojatno ih ima još no nabrojao sam one koje sam osobno isprobao i uvjerio se u neke detalje..

 

Npr, nikad se nismo detaljnije pozabavili alatima tvrtki : ahnlab, bullguard, f-secure, gdata, mcafee, trendmicro , baidu , fortinet ,lavasoft , sophos, qiho ......pa tako neznamo da li njihovi proizvodi imaju punokrvne 64 bit verzije...

 

Ove sam isprobao i nisu full 64 bit i nisu full kompatibilni sa windows 10 : avast free , avg free  , panda free , avira free , malwarebytes antimalware , mbae ,  EEK ...

 

..........................

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.8.2015 16:20 (bunkermax).
14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

bitdefender internet security ili kaspersky total security koji je bolji i "lakši" da ne troši puno resursa?

10 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
ERROR1911 kaže...

bitdefender internet security ili kaspersky total security koji je bolji i "lakši" da ne troši puno resursa?

 

Oba troše dosta resursa, jer su to vrlo kompleksni programi sa višeslojnom zaštitom i jednostavno nemogu trošiti malo resursa a da bi i dalje bili u svojoj full funkciji.

No u današnje doba "Puno resursa " je relativan pojam jer više ni cpu ni ram nisu skupi ko nekad.

 

Pripazi ako se odlučiš za bitdefender internet security jer vidim na njihovom službenom forumu da mu je učestala boljka da nakon nekog vremena uspije osakatiti windows update funkciju....

14 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
bunkermax kaže...
ERROR1911 kaže...

bitdefender internet security ili kaspersky total security koji je bolji i "lakši" da ne troši puno resursa?

 

Oba troše dosta resursa, jer su to vrlo kompleksni programi sa višeslojnom zaštitom i jednostavno nemogu trošiti malo resursa a da bi i dalje bili u svojoj full funkciji.

No u današnje doba "Puno resursa " je relativan pojam jer više ni cpu ni ram nisu skupi ko nekad.

 

Pripazi ako se odlučiš za bitdefender internet security jer vidim na njihovom službenom forumu da mu je učestala boljka da nakon nekog vremena uspije osakatiti windows update funkciju....

 Budem stavio kaspersky, jer je to računala sa quad(q6600) procesorom i 4GB RAM-a a na njemu če biti klinci tako da je bolje da je neka bolja zaštita. Hvala na informacijama.

13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Nemoj kupit Bitdefender jer ima aktivnih Bitdefender giveawaya (mislim da je onaj 60 seconds za 6 mjeseci još aktivan).
10 godina
protjeran
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

 

Ako netko hoće, imam jedan key na 6 mj za bitdefender internet security ....

16 godina
offline
USB Protection Tool 1.0

Izgleda i cini se interesantno, a kakav je u praksi ne bih znao  .

DOWNLOAD

 

=====================================================================

 

Secure all your USBs with the powerful write, device autorun, and device lock protection of USB Protection Tool.

USB Protection Tools consists of the most powerful features ever. It has write protection to provide write-only privilege to your USBs, device autorun and Lock feature to block anonymous access and many more.

USB Protection Tools provides many extra features which makes it the most powerful USB protector ever.

USB Protection Tool Features:

One-Click Protection

  • With just One-Click, USB Protection Tool will completely secure your USBs from anonymous access.
    Registry Editor Protection
  • USB Protection Tool protects your USBs one step further by the blocking any external changes to USB access privileges.
    USB Storage Device Manager
  • You can manage all your storage devices by ejecting or reloading it. Reloading it enables the devices to unplug and plug systematically.
    Password Protection
  • You can set a master password for USB Protection Tool in order to avoid unauthorized users using it.
    Device Autorun Protection
  • Protects USBs from automatically running autorun or malicious programs when inserted.
    Device Lock Protection
  • Disallow any connection of USB devices. Helps to prevent unauthorized users from connecting USB.

 

 

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
bunkermax kaže...
Ove sam isprobao i nisu full 64 bit i nisu full kompatibilni sa windows 10 : avast free , avg free  , panda free , avira free , malwarebytes antimalware , mbae ,  EEK .............................

 

Mozes mi reci za svaki AV pojedino sta to i kako se manifestira nekompatiblnost s Win 10 x64?

Da li se to desava samo na jednoj masini ili na vise razlicitih?

Napravio sam virtualku s Win 10 x64 pa bih htio malo istestirat da vidim gdje je problem.

 

UPDATE:
Stavio AVG free x64 i cini se da nisu svi procesi x64  

 Evo sta kazu MBAM i MBAE:

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.8.2015 19:46 (djigibao).
16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
djigibao kaže...

 

UPDATE:
Stavio AVG free x64 i cini se da nisu svi procesi x64  

 Ajd PLZ pogledaj koji od Free AV-a imaju x64 kak spada...

 

Da je nač neki AV 64-bit i onda vrtit 2, jedan x64 drugi 32-bit... lol

Twitter: @191x7
12 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
191x7 kaže...
djigibao kaže...

 

UPDATE:
Stavio AVG free x64 i cini se da nisu svi procesi x64  

 Ajd PLZ pogledaj koji od Free AV-a imaju x64 kak spada...

 

Da je nač neki AV 64-bit i onda vrtit 2, jedan x64 drugi 32-bit... lol

 

Comodo i Windows Defender (Microsoft Security Essentials). Mislim da je to sve od free antivirusa.

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods....Come, my friends, Tis not too late to seek a newer world
14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Evo ja iznađoh neko "ajd" rješenje...

 

 

Some people are so poor... all they have is money!
16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
andi.cro kaže...

Evo ja iznađoh neko "ajd" rješenje...

 

 

 Zamijeni VoodooShield s SecureAPlus, meni se SAP pokazao boljim.

Twitter: @191x7
16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
andi.cro kaže...

Evo ja iznađoh neko "ajd" rješenje...

 

 

 

I ja razmisljam (testiram) tako neki sistem.

Odlucujem izmedju Voodooshield i NVT Exe Radar + sto bi jos mozda dodao Sandboxie (samo da srede ovu verziju 5)... + eventualno Comodo firewall.

 

EDIT:

...vidis, potpuno zaboravio na SAP, moram i njega vidjet....  

 

Cini se da je on u potpunosti x64 i kompatibilan s Win 10  

 ...sada se mogu izabrati i engini po zelji ili cak sve staviti na off (prije su se mogli samo neki iskljuciti)

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.8.2015 20:33 (djigibao).
10 godina
protjeran
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

 

@djigi

 

Glede onog kaj si pitao , najveci je problem to što 32 bitni procesi imaju ogranicenja u odnosu prema 64 bitnim procesima.  Znaš onaj antimalware alat kojeg microsoft jednom mjesecno pusta kroz windows update  ?   E taj alat je pravi kolektor kroz koji microsoft dobije natrag gomilu podataka o vrstama i nacinima kako se koje racunalo zarazilo i kojim antivirusom je bilo tada šticeno.   Kompa iz ms mi kaže da je najvise racunala zarazeno sa realnim 64 bitnim malwerom protiv kojeg su 32 av vrlo nemoćni.  Također puno zaraze im dodje i kroz zarazene office i jpg fajlove.  Govorim o realnim zarazama koje ms statisticki obraduje kroz informacije koje im vrati navedeni alat jednom mjesecno a laboratorijska ispitivanja av portala nemaju puno doticaja sa stvarnošću...

 

Avastov drajver se nije na dve masine ispravno instalirao pa nije radila virtualizacija kroz onaj deep scan.  

Za cis sam vec napisao da je znao brljati postavke i rusiti aplikacije iz win trgovine.

Avg je znao pucati po desetak puta u minuti i to se fino vidi u onom izvjescu pouzdanosti.

Panda mi je jako usporila edge i internet explorer.

Avira pak zakoci cjeli komp prilikom scana i nadogradnje...

Bitdefender free  2014 na desetki izgubi heuristiku i rootkit scan funkcije zbog promjena u strukturi win desetke...

 

Od free jedino defender dela kako i treba a od placenih eset 9 i norton security   od ovih koje probah.  BBitdefender internet security 2015 ima neki pack kojim postize kompatibilnost sa desetkom ali previse je na njega kritika pa nezelim riskirati iako je par sati fino radio i bio relativno nenaporan...

10 godina
odjavljen
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Evo kome treba Norton Security na 3 mjeseca besplatno (koristiti page translator).

14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Ni ovaj Defender nije bez putra na glavi...nema ga u traju a od procesa samo ovaj...

 

Some people are so poor... all they have is money!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice