Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.273
|
čitano: 3.910.558
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

A ako osjetis potrebu za nadogradnjom, prvo razmotri i7 2600k ili i7 3770k i jos 8 gb rama. 

Moj PC  
2 1 hvala 1
15 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Taj proc čak ide i na moju ploču......a koliko bi sa tim dobio. Mislim na fps u igrama .....npr dali bi bf5 radio glatko i na kojim detaljima otprilike.

Sreća je put, a ne odredište.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

morao bi sa i7 i gtx 1070 bi trebao moci na fhd igrati na high bez problema preko 60 fpsa

10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Na koji ryzen bi se trebalo preći sa fx 6300 da bi se dobio osjetan upgrade?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
markymark099 kaže...
Na koji ryzen bi se trebalo preći sa fx 6300 da bi se dobio osjetan upgrade?

Sa svakim bi vidio pomak, ali ja bi rekao Ryzen 1600 pošto je trenutno dosta jeftin (oko 1.200kn)

9 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Ibme, a koju matičnu ploču bi mi preporučio za Ryzen 5 2600 da ga mogu overclockat na 4.1-4.2 GHz,a da ne bude problema, nestabilnost, VRM problemi, itd.
I već imam u planu uzet Corsair Vengeance RAM-ove 3000MHz 8GB.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

MSI B450 Tomahawk

14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav,

molim za savjet. Budžet 1000 kn, PC 1 (Intel g4560, Gigabyte GA-B250M-DS3H, Patriot Signature 2 X 4 GB DDR4 2400 MHz, RX 560 4 GB, SSD Kingston A400 120 GB,Toshiba P300 1 TB, Corsair CX450M, Fractal Focus G, Monitor BenQ GW2470HM).

Da li je za tu lovu moguć osjetniji pomak u perfomansama i ako da što promijeniti.

Pc se koristi  isključivo za igranje Overwatch (na High 100 Fps) i Fortnite (Medium 50 Fps).

Hvala








 

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Rabljna GTX1060 3GB sa jamstvom za oko 1.000kn.

CPU će ti biti BN za nju ali opet će biti osjetni pomaka naspram RX560.

14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

A neka RX 570 4 gb i neki monitor sa FreeSyncom? I ovako moram kupiti monitor (stari LG 2453TQ je pri kraju) pa bi prebacio ovaj  Benq na drugi Pc, a tu uzeo novi + nova grafa.

12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Buđet ti je skroman, ja iskreno bi čuvao, jer radi i9 cijene polovnih CPU-ova ce pasti, a s time i cijene maticnih.

Inace 1060 zvuci ok, ali BN su ti CPU i maticna, a za 1000kn nemas bas neki izbor. 

everyday i'm shuffling...
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Zasto mu je maticna bn?

12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Chipset je low end sranje. Sad me uvjeri da sam u krivu i nabroji mi stvari koje su super. Maticna ne vridi 100kn.

everyday i'm shuffling...
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Da, i? I dalje na nju moze staviti sve i5/i7 iz 6xxx/7xxx serije i voziti takve grafe bez problema.

12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...

Da, i? I dalje na nju moze staviti sve i5/i7 iz 6xxx/7xxx serije i voziti takve grafe bez problema.

 I nisi mi dokazao nista, jer nemas blage veze kako funkcionira maticna, jedino sto znas je ono sto procitas na nabavi.

 

I ako pise "gaming" i ima RGB svijetla onda je super.

 

Inace eto stavi i7 procesor, i onda ce imat XMP. Yaay. Velik pomak, a da zaboravia san da nemos q-rca klokati na ploci...

 

Pitam se zasto je ovo dvoje problem za ovu plocu, molim te enlight me.

 

Inace 99% intelovih maticnih podrzava i7, samo marketing.

everyday i'm shuffling...
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Luka123 kaže...
ibme74 kaže...

Da, i? I dalje na nju moze staviti sve i5/i7 iz 6xxx/7xxx serije i voziti takve grafe bez problema.

 I nisi mi dokazao nista, jer nemas blage veze kako funkcionira maticna, jedino sto znas je ono sto procitas na nabavi.

 

I ako pise "gaming" i ima RGB svijetla onda je super.

 

Inace eto stavi i7 procesor, i onda ce imat XMP. Yaay. Velik pomak, a da zaboravia san da nemos q-rca klokati na ploci...

 

Pitam se zasto je ovo dvoje problem za ovu plocu, molim te enlight me.

 

Inace 99% intelovih maticnih podrzava i7, samo marketing.

 Iz iskustva i7 3770k na B75 matičnoj vozio preko dvije godine bez ikakvih problema jedino turbo boost na svim jezgrama nije bio 3.9ghz nego 3.7ghz. Prema tome non K chipovi rade na tim pločama na deklariranim taktovima bez ikakvih problema.

Nekome 300-400 mhz ne znači ništa i dobitak od 5fps pa si kupi b chipset i uživa. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.10.2018 18:22 (mislioc).
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
mrgud1 kaže...

A neka RX 570 4 gb i neki monitor sa FreeSyncom? I ovako moram kupiti monitor (stari LG 2453TQ je pri kraju) pa bi prebacio ovaj  Benq na drugi Pc, a tu uzeo novi + nova grafa.

https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/sapphire-nitro-rx-570-4gb-oglas-26586034 ovome daj 900kn 

https://www.njuskalo.hr/lcd-monitori/prodajem-gaming-monitor-aoc-24.5inc-oglas-26647660 daj mu 700kn i poleetit će od sreće

 Prodaj tu rx 560 i to je to. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.10.2018 18:33 (mislioc).
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Luka123 kaže...
ibme74 kaže...

Da, i? I dalje na nju moze staviti sve i5/i7 iz 6xxx/7xxx serije i voziti takve grafe bez problema.

 I nisi mi dokazao nista, jer nemas blage veze kako funkcionira maticna, jedino sto znas je ono sto procitas na nabavi.

 

I ako pise "gaming" i ima RGB svijetla onda je super.

 

Inace eto stavi i7 procesor, i onda ce imat XMP. Yaay. Velik pomak, a da zaboravia san da nemos q-rca klokati na ploci...

 

Pitam se zasto je ovo dvoje problem za ovu plocu, molim te enlight me.

 

Inace 99% intelovih maticnih podrzava i7, samo marketing.

 

Pa šta ja tebi imam dokazivat? Šta si ti ovdje? Neka bitna ličnost?
Napisao sam da može an toj matičnoj voziti koji oće CPU bez problema, ajde ti dokaži da ne može? Šta hoćeš reći da mu treba ploča od 750kn sa hladnjacima na VRM da tera četverojezgreni non k i5/i7? Smiješan si.
Znam više od tebe to je sigurno, i ako pogledaš moje preporuek rijetko kad ćeš vidjeti "rgb gaming" božićne ploče.
Ta ploča možda je low end ali izgura svaki CPU bez problema a ti svoju "pamet" odi prodavati negdje drugdje (na razini si Gorštaka po pitanju znanja a još gori po pitanju pametovanja).


14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Luka123 kaže...
ibme74 kaže...

Da, i? I dalje na nju moze staviti sve i5/i7 iz 6xxx/7xxx serije i voziti takve grafe bez problema.

 I nisi mi dokazao nista, jer nemas blage veze kako funkcionira maticna, jedino sto znas je ono sto procitas na nabavi.

 

I ako pise "gaming" i ima RGB svijetla onda je super.

 

Inace eto stavi i7 procesor, i onda ce imat XMP. Yaay. Velik pomak, a da zaboravia san da nemos q-rca klokati na ploci...

 

Pitam se zasto je ovo dvoje problem za ovu plocu, molim te enlight me.

 

Inace 99% intelovih maticnih podrzava i7, samo marketing.

 Na h81 chipsetu zamijenio celerona sa i5 4670 i nemam nikakvih problema. Da, sloboda cackanja po biosu je nula, max brzina rama mi je 1600mhz ali nikakvih problema. Ne izdrkavaju svi na dick measure pizdarije kao dizanje rama na neke ekstremne brzine ili overklokanje svega sto se može. Onaj ko ima komponente za klok imat ce i ploču dobru. Nemoj jebat covjeka u mozak s glupostima, da stavi i7 u tu ploču i gtx 1070 imao bi avion od kompa naspram toga sad i nikakve probleme ne bi imao

10 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

ekipa planiram nekakvu nadogradnju kako bih mogao pokrenuti neke novije naslove.

igram se na 1080p.

da li bi bio znacajan pomak ako bih uzeo i7 3770  i neku gtx 1060 ili rx 480(nesto iz tog ranga, vi cete vec znati bolje :D)?

BF4 - dobra_sprava88
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.10.2018 21:50 (razor1988).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Prvo nabavi grafu i vidi kako ce ti to sljakati sa trenutnim CPU-om.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Pa ja se ne slažem, sa zaključanim procesorom i ram multiplierom ce taj komp i dalje sa i5 ili i7 davat jednake performanse kao i na ploči sa više opcija. Naravno da neću nekome preporučit kad slažem konfu da uzme i7 od 3k kn na ploču od 400kn ali kad netko ima pentiuma i neku base ploču onda mu i5 i i7 udahnu novi zivot bez obzira na ograničene mogućnosti ploce. Nexe mu sigurno ta ploca downclockat procesor pa da neće dobro radit

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
pacijent007 kaže...

Pa ja se ne slažem, sa zaključanim procesorom i ram multiplierom ce taj komp i dalje sa i5 ili i7 davat jednake performanse kao i na ploči sa više opcija. Naravno da neću nekome preporučit kad slažem konfu da uzme i7 od 3k kn na ploču od 400kn ali kad netko ima pentiuma i neku base ploču onda mu i5 i i7 udahnu novi zivot bez obzira na ograničene mogućnosti ploce. Nexe mu sigurno ta ploca downclockat procesor pa da neće dobro radit

 ako se covjek ne bavi cca overklokanjem ploce iz low end segmenta mogu u najgorem slucaju davati u praksi zanemarivo losiji postotak a mjerljiv uglavnom u benchmarcima, i7 7700k na tu plocu ide bez ikakvih problema, imat ce 2 fps-a manje nego netko s plocom od 4000kn, ako mu ploca odgovara s ulazima/izlazima za njegove potrebe nema nikakvog smisla uzimati ista skuplje. Tko god kaze drugacije nema yebenog pojma o hw ili je corav pogledati bilo koju recenziju i usporediti perfomanse istih.lp

Intel Core™ i7 Forever
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
playjob kaže...

Ibme, a koju matičnu ploču bi mi preporučio za Ryzen 5 2600 da ga mogu overclockat na 4.1-4.2 GHz,a da ne bude problema, nestabilnost, VRM problemi, itd.
I već imam u planu uzet Corsair Vengeance RAM-ove 3000MHz 8GB.

 a ova... https://www.mall.hr/ploce-amd-procesore/asus-maticna-ploca-mb-strix-b350-f-gaming-amd-am4-ddr4-atx-90mb0uj0-m0eay0

 

stariji chipset jedino ali nebi smjelo biti problema uz update biosa

7 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
razor1988 kaže...

ekipa planiram nekakvu nadogradnju kako bih mogao pokrenuti neke novije naslove.

igram se na 1080p.

da li bi bio znacajan pomak ako bih uzeo i7 3770  i neku gtx 1060 ili rx 480(nesto iz tog ranga, vi cete vec znati bolje :D)?

 

uzmi gtx 1060 na njusci za oko keku kuna...

mene tuđi životi ne interesuju, ja sam i od moj u šok
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Pa ja isto to tvrdim ali eto majstor gore misli da je bolje kupit novu ploču i procesor nego preporucit da stavi jaci proc na tu ploču koju ima. 

A ovo što sam napisao da neću preporucit da ide na low end sa high end procom je bilo u smislu ako netko trazi i komp za 7-8k savjetovao bih mu b360 ploču, ne zato sto neće na lošijoj radit nego zbog više opreme iako ako je tijesno u budžetu prvi sam koji ce uzet losiju ploču i bolji proc nego obratno a dam se kladot da je on jedan od onih koji je prije savjetovao bolje b150 + i3 nego h110 + i5

16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Znaci u principu ako ne planiram nikakav OC ili bilo kakvo dalje caprkanje po konfiguraciji svejedno je koju plocu uzmem.
Jos nisam uzeo komp pa razmisljam da si slozim neku prosjecnu konfiguraciju sa mozda ryzen 1600 I gtx 1060 i ne zanima me ni OC ni daljnja ceprkanja po biosu i znaci da ne moram "bacati" neke vece novce na skuplje ploce?
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Pa ako ides na ryzen onda je "grijeh" i steta na OC-at jer nije tako tesko to odraditi a vide se osjetne razlike u performansama.

Ako ne zelis OC-at bolji je izbor Intel, ali su im trenutne cijene retardirano smijesne i nikako se ne isplati.

12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...

Pa ako ides na ryzen onda je "grijeh" i steta na OC-at jer nije tako tesko to odraditi a vide se osjetne razlike u performansama.

Ako ne zelis OC-at bolji je izbor Intel, ali su im trenutne cijene retardirano smijesne i nikako se ne isplati.

 
Upravo si rekao sve suprotno onome na stranici prije?
Nekuzim. ROFLMAO

Stvarno si spešl forses.

everyday i'm shuffling...
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Luka123 kaže...
ibme74 kaže...

Pa ako ides na ryzen onda je "grijeh" i steta na OC-at jer nije tako tesko to odraditi a vide se osjetne razlike u performansama.

Ako ne zelis OC-at bolji je izbor Intel, ali su im trenutne cijene retardirano smijesne i nikako se ne isplati.

 
Upravo si rekao sve suprotno onome na stranici prije?
Nekuzim. ROFLMAO

Stvarno si spešl forses.

 

Redovna terapija i dobre naočale - eto ne treba ti ni doktor.

 

Kakve sad veze ima upit Dr.Vicka sa onim od Mrguda sa stranice prije? Preimenuje se u Gorstak 2.0

 

ovo što je kolega maks0806 bi stvarno trebalo implementirati na forumu, ti bi vjerojatno odmah ustartu dobio tricikli 

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.10.2018 13:49 (ibme74).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice