Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 30.057
|
čitano: 6.440.958
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

ok cool, nazalost rijedak je po teretanama

 

 

takoder za nabijanje pulsa mi se cini dobro kombinacija burpeeja sa trcanjem u mjestu...? i moze se raditi svuda 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.11.2023 0:12 (Petar hw).
3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

takoder razmisljam, jer istrazivanja sa usporedbama se tesko mogu provesti, međutim svi znamo dobrobite kardija...>

 

sto mislite, sto bi bilo benefitnije za zdravlje srca tijekom zivota se truditi raditi; npr 3x tjedno light/medium intensity kardio 110-130bpm po 1h ili 3x tjedno high intensity 160-180bpm cardio po 3min...?

 

nakon razmisljanja naginjem high intensity opciji, naime postoji ona formula 220-broj godina za max Beats Per Minute ali osoba moze trenirati srce da duze ostane snazno... ako se srce redovito gura na 180bpm, kad dotakne 150bpm bit ce mu lakse nego srcu koje nikad nije guralo preko 150bpm zar ne...?

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.11.2023 0:34 (Petar hw).
14 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Pa skini se sa geara ako nisi profesionalnac i ne živiš od toga.

Nisam mjerio ali kada udaram vreću je puls visok kroz dosta dugačak period.
15 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
DISPLAY kaže...
Pa skini se sa geara ako nisi profesionalnac i ne živiš od toga.

Nisam mjerio ali kada udaram vreću je puls visok kroz dosta dugačak period.

Skinuti se sa geara je dosta teže nego što ljudi misle :) I većina nuspojava dolazi u tom momentu, pa to treba i kontrolirati.

 

EDIT: Ja radim 2 puta tjedno medium intensity cardio, traka za trčanje - nagib 12, brzina 6 (brzo hodanje praktički), 30min. To ubacim utorkom i četvrtkom.

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.11.2023 8:10 (mrsmith).
16 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...
sto mislite, sto bi bilo benefitnije za zdravlje srca tijekom zivota se truditi raditi; npr 3x tjedno light/medium intensity kardio 110-130bpm po 1h ili 3x tjedno high intensity 160-180bpm cardio po 3min...?

Pa high intensity sigurno više trenira srce i pluća. Ali po onome što sam čitao, HIIT treninzi su za to (dizanje pulsa i podizanje aerobnog praga) idealni. Osobno mi se najviše sviđa veslanje kao vježba, pa opaliti po HIIT formatu.

Iako obožavam bicikl, ne radi cijelo tijelo (pa posljedično i srce mora pumpati manje). Bajk mi je više za mentalni release, pod uvjetom da je vani. Ovi stacionarni u gymu su mi katastrofa.

Gledam te!
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

takoder razmisljam, jer istrazivanja sa usporedbama se tesko mogu provesti, međutim svi znamo dobrobite kardija...>

 

sto mislite, sto bi bilo benefitnije za zdravlje srca tijekom zivota se truditi raditi; npr 3x tjedno light/medium intensity kardio 110-130bpm po 1h ili 3x tjedno high intensity 160-180bpm cardio po 3min...?

 

nakon razmisljanja naginjem high intensity opciji, naime postoji ona formula 220-broj godina za max Beats Per Minute ali osoba moze trenirati srce da duze ostane snazno... ako se srce redovito gura na 180bpm, kad dotakne 150bpm bit ce mu lakse nego srcu koje nikad nije guralo preko 150bpm zar ne...?

 Skini se malo sa geara jbt, ne mozes biti na gearu cijelu godinu ili koliko vec bez obzira koliko malo se doziras, pa i profesionalni bodybuilderi nisu cijele godine na kemiji. Ciklus bi ti trebao trajati maksimalno 3 mjeseca i onda duplo od toga moraš pauzirati. Ne znam tko te je učio i od koga si to vidio da se špricaš neprestano bez pauze. 

6 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Ona formula 220 BPM minus godine nije baš precizna, mnogi ljudi ne mogu doseći te otkucaje pa bilo bi dobro doznati svoju granicu, ali poneki ljudi mogu i iznad toga i to su većinom genetski predispozicionirani sportaši, kao maratonci, šprinteri ili pro biciklisti.
Svakako i na te visoke otkucaje se treba navikavati, netko tko nikad nije išao u krajnost sa svojim srcem osjećati će se užasno kad to napravi, zato što je tu granica i blackout, pad koncentracije, sve ovisi i koliku razinu boli možete podneti zato što će mišići strašno goriti. Posljedica je vrtoglavica, mučnina, ali kad se to redovno radi tijelo navikne i smanji se intenzitet nuspojava.

Bilo bi najbolje trčati ili voziti bicikl pa izračunati srčane zone (najlakše uz neki precizan sportski sat dobro zategnut na zapešću ili još bolje uz pojas za mjerenje otkucaja). I tada kad znate svoje srčane zone onda je lakše napraviti neki plan treninga i znati će te koliko ste bili u anaerobnom, u tempo ili u VO2max treningu, (svi su jako korisni, jedan diže kardio izdržljivost, drugi podiže anaerobne sposobnosti, treći gradi aerobnu izdržljivost, imaju i one lakše zone za temelj i recovery i sve su zone treninga korisne).
I onda valja kombinirati npr. jednom tjedno držati tempo zonu malo duže (kod mene cca. 160 otkucaja), nakon dva-tri dana neke VO2max intervale od 3*5min. (cca. 170-175 otkucaja) i ponekad baš anaerobno HIIT 5*po minutu a između lagano voziti ili trčati.
Dok ako se radi o nečem jako kratkom, šprintu ili premaloj količini intervala onda tu baš nema učinka (isto i kao da odradite samo jednu seriju dizanja utega), ali svakako bolje išta nego ništa.
I jako je teško, gotovo nemoguće da se u nekom kratkom vremenu dođe do srčanog maksimuma, prije ćete izgubiti snagu tj. izgubiti kisik u mišićima a srce nećete uspjeti zakucati. Trebalo bi držati tempo nekoliko minuta da se otkucaji srca podignu, pa pomalo dizati tempo i sve jače i intenzivnije, slušati svoje mišiće disati normalno i štediti snagu za završnu i najjaču minutu pa onda stisnuti do kraja i izgubiti i snagu i srce i dah. To se u biciklizmu zove rampa (mrzim to ali odradim dva, tri puta godišnje čisto da izračunam svoju snagu FTP, srce i po tome ravnam svoje treninge.

Inače anaerobni šprintevi koji najviše pomlađuju (produžuju kromosome) se drže jednu minutu i trebalo bi biti nad čovjek da to trpi duže, možda prvi šprint da ali onaj peti ili osmi će te jedva izdržati. Nekima odgovaraju kraći šprintevi od 30 sekundi ali treba ih raditi duplo više. Nama biciklistima je to lakše izračunati ako znamo koliko Wata iznosi naš FTP i znamo točno koja zona snage se postiže za određene Wate i otkucaje srca.

Inače nema šanse da se može triput tjedno zakucavati svoje srce na max., možda dva puta ali noge će biti umorne i kisele cijeli ostatak tjedna i sve umornije. Savjetujem možda jednom u dva tjedna da radite HIIT jedno 8 puta po jednu minutu, minimalno barem 5 takvih šprinteva. I jednom tjedno one VO2max intervale barem 3*5min., i jednom tjedno tempo nekih deset minuta, barem jednu seriju, još bolje dvije ili tri.
Ali tu bilderi mogu imati problem, zato što su razvili velike mišiće a mišići troše jako puno kisika i možda čak i ne možete postići ono što mogu mršave osobe sa umjerenim mišićima, zato što ćete ostajati više bez daha. Ali s vremenom i treninzima malo će mišići opasti ali penje se VO2max i izdržljivost.

I ne da je kardio zdrav, nego ti ekstremni kardio intervali pomlađuju tijelo na samoj razini stanica, inače kako starimo skraćuju nam se kromosomi i stanice sve sporije obavljaju svoj posao (stare) ali uz visok kardio trening kromosomi se dokazano produžuju (pomlađujemo se na staničnoj bazi).

Usput, što je taj "gear"?
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.11.2023 17:34 (ajimerej).
7 mjeseci
online
Bodybuilding - od početnika do naprednih

90% kuhinja - 10% trening.

 

Krivo, šteta, nemogu obrisat post.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.11.2023 17:43 (QKYMON).
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
ajimerej kaže...
Usput, što je taj "gear"?

 Sintetički testosteron i svi njegovi derivati, koji se ubrizgava injekcijom u mišić, ukratko anabolički steroidi a valjda znaš što sa time dobiješ i što gubiš :)

13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
QKYMON kaže...

90% kuhinja - 10% trening.

 

Krivo, šteta, nemogu obrisat post.

 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
7 godina
protjeran
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...
ajimerej kaže...
Usput, što je taj "gear"?

 Sintetički testosteron i svi njegovi derivati, koji se ubrizgava injekcijom u mišić, ukratko anabolički steroidi a valjda znaš što sa time dobiješ i što gubiš :)

 stvarno netko u 2023 to uzima ? 

13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Tvpronlem kaže...
BeLLicus kaže...
ajimerej kaže...
Usput, što je taj "gear"?

 Sintetički testosteron i svi njegovi derivati, koji se ubrizgava injekcijom u mišić, ukratko anabolički steroidi a valjda znaš što sa time dobiješ i što gubiš :)

 stvarno netko u 2023 to uzima ? 

 a tko od influencera i utjecajnika ne uzima? svi se nagiraju i dječica drka na njih i misle da se to postaje trenirajući po njihovom planu i programu.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Više nego ikad prije.

7 godina
protjeran
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
fila2208 kaže...
Tvpronlem kaže...
BeLLicus kaže...
ajimerej kaže...
Usput, što je taj "gear"?

 Sintetički testosteron i svi njegovi derivati, koji se ubrizgava injekcijom u mišić, ukratko anabolički steroidi a valjda znaš što sa time dobiješ i što gubiš :)

 stvarno netko u 2023 to uzima ? 

 a tko od influencera i utjecajnika ne uzima? svi se nagiraju i dječica drka na njih i misle da se to postaje trenirajući po njihovom planu i programu.

 ok je dok takve ojebine uzimaju te pizdarije....

 

u moje vrijeme se na igli bilo zbog drugih razloga 

a bogami, ti su mi bili razumljivi, barem si ima high, ovde imas velik biceps i malog pišu

10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Tvpronlem kaže...
fila2208 kaže...
Tvpronlem kaže...
BeLLicus kaže...
ajimerej kaže...
Usput, što je taj "gear"?

 Sintetički testosteron i svi njegovi derivati, koji se ubrizgava injekcijom u mišić, ukratko anabolički steroidi a valjda znaš što sa time dobiješ i što gubiš :)

 stvarno netko u 2023 to uzima ? 

 a tko od influencera i utjecajnika ne uzima? svi se nagiraju i dječica drka na njih i misle da se to postaje trenirajući po njihovom planu i programu.

 ok je dok takve ojebine uzimaju te pizdarije....

 

u moje vrijeme se na igli bilo zbog drugih razloga 

a bogami, ti su mi bili razumljivi, barem si ima high, ovde imas velik biceps i malog pišu

 Zapravo imaš male testise jer atrofiraju premda ne proizvode prirodni testosteron, a pišonja ostaje kakav je i bio.

3 godine
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
mrsmith kaže...

Skinuti se sa geara je dosta teže nego što ljudi misle :) I većina nuspojava dolazi u tom momentu, pa to treba i kontrolirati.

 

 nije mi se dalo odgovarati ranije ali bio je dosadni kisni dan spavao sam puno pa sada ne mogu do kasno u noc, + jer ovdje prevladava ekipa koja nema iskustva nego su nesto culi od ekipe koja također nema iskustva i to tako ide u krug i stvarno mi se neda raspravljati ali ajde

 

sto mislis da se događa kad se skines?

 

sve EVENTUALNE (isticem eventualne jer ovisi sta si uzeo i koliko miligrama i na kojem si bodyfatu) negativne nuspojave dolaze dok su supstance u svom peak-u, celavost, agresija, dlakavost, nakupljanje vode, tlak, masna koza, depresija, placljivost, nedostatak energije, mlitav kurac, smanjenje testisoida, neplodnost, pristevi

 

kad se skines ostaju samo dvije: gubitak eventualne dobivene misicne mase (pisem eventualne jer vrlo mali postotak korisnika actually iskoristi ciklus tj dobije nesto, vecina se bode i ostaje ista jer ne znaju eat sleep and train i premasni su) i do tebe je koliko ce te to pogoditi/rastuziti/deprimirati kako god, i br2 opet eventualno mlitav kurac i neplodnost jedno vrijeme dok se tijelo vraca, sve ostalo gore nabrojano se polako popravlja osim celavosti koju ako zaradis na ciklusu ostaje 4ever

 

 

BeLLicus kaže...
Petar hw kaže...

takoder razmisljam, jer istrazivanja sa usporedbama se tesko mogu provesti, međutim svi znamo dobrobite kardija...>

 

sto mislite, sto bi bilo benefitnije za zdravlje srca tijekom zivota se truditi raditi; npr 3x tjedno light/medium intensity kardio 110-130bpm po 1h ili 3x tjedno high intensity 160-180bpm cardio po 3min...?

 

nakon razmisljanja naginjem high intensity opciji, naime postoji ona formula 220-broj godina za max Beats Per Minute ali osoba moze trenirati srce da duze ostane snazno... ako se srce redovito gura na 180bpm, kad dotakne 150bpm bit ce mu lakse nego srcu koje nikad nije guralo preko 150bpm zar ne...?

 Skini se malo sa geara jbt, ne mozes biti na gearu cijelu godinu ili koliko vec bez obzira koliko malo se doziras, pa i profesionalni bodybuilderi nisu cijele godine na kemiji. Ciklus bi ti trebao trajati maksimalno 3 mjeseca i onda duplo od toga moraš pauzirati. Ne znam tko te je učio i od koga si to vidio da se špricaš neprestano bez pauze. 

 hvala na brizi. kad odlucis skociti na gear imas 3 opcije

 

br1. odraditi ciklus i skinuti se sa svega, polako gledati kako sve sto si (eventualno!) dobio nestaje tijekom narednih mjeseci, vracas se na svoju natural tocku a mozda i ispod nje dok se vlastita proizvodnja testosterona vraca, sto moze potrajati mjesecima, a mnogima se nikad ne vrati. post cycle therapy ce ubrzati vracanje vlastite proizvodnje ali generalno opadanje i vracanje na natural tocku je neizbjezno

 

br2 odraditi ciklus, spustiti na trt do sljedeceg ciklusa, zadrzati vecinu stecenoga

 

br3 biti 4ever na ciklusu i samo povecavati doze i krepati sa 40-50, uplakati majku i oca "lijepo smo mu govorili"

 

Tvpronlem kaže...
BeLLicus kaže...
ajimerej kaže...
Usput, što je taj "gear"?

 Sintetički testosteron i svi njegovi derivati, koji se ubrizgava injekcijom u mišić, ukratko anabolički steroidi a valjda znaš što sa time dobiješ i što gubiš :)

 stvarno netko u 2023 to uzima ? 

 kakve veze ima 2023 ili 1980, sada je sve dostupnije nego ikad prije

fila2208 kaže...
Tvpronlem kaže...
BeLLicus kaže...
ajimerej kaže...
Usput, što je taj "gear"?

 Sintetički testosteron i svi njegovi derivati, koji se ubrizgava injekcijom u mišić, ukratko anabolički steroidi a valjda znaš što sa time dobiješ i što gubiš :)

 stvarno netko u 2023 to uzima ? 

 a tko od influencera i utjecajnika ne uzima? svi se nagiraju i dječica drka na njih i misle da se to postaje trenirajući po njihovom planu i programu.

 nemoj tako

 

da, postaje se tako po njihovom planu i programu. jer uzmi gear i treniraj upper lower ili fullbody na iifym 150g p i 20bf i svjedoci nikakvim gainsima. taj "utjecajnik" ce te ispraviti i uputiti da napravis nesto, uz gear ili bez.

16 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...
probao sam bicikl u teretani i ne mogu preko 160bpm unutar par minuta, kvadricepsi pocnu gorit i zbog boli ne dopustaju daljnju aktivnost

Preveliko ti je opterećenje i premala kadenca. Klasika za ne-bicikliste, ljudi misle da je 40-60 RPM-a okej. Nije, uništit će ti koljena. Smanji opterećenje i ciljaj na kadencu 100+ RPM-a, po mogućnosti 120, a ako možeš držati više od toga, samo daj...

Gledam te!
15 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

hvala na brizi. kad odlucis skociti na gear imas 3 opcije

 

br1. odraditi ciklus i skinuti se sa svega, polako gledati kako sve sto si (eventualno!) dobio nestaje tijekom narednih mjeseci, vracas se na svoju natural tocku a mozda i ispod nje dok se vlastita proizvodnja testosterona vraca, sto moze potrajati mjesecima, a mnogima se nikad ne vrati. post cycle therapy ce ubrzati vracanje vlastite proizvodnje ali generalno opadanje i vracanje na natural tocku je neizbjezno

 

br2 odraditi ciklus, spustiti na trt do sljedeceg ciklusa, zadrzati vecinu stecenoga

 

br3 biti 4ever na ciklusu i samo povecavati doze i krepati sa 40-50, uplakati majku i oca "lijepo smo mu govorili"

 

ili br4, TRT forever 

It is always darkest just before the dawn.
6 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
@Veliki Brate gdje dade takav savjet bilderima nebiciklistima :)
Generalno si u pravu ali 100-120 kadenca je za šprinteve.
Ja kao dugogodišnji biciklist pokušavam držati kadencu (okretaje u minuti) 80-90, kad vrtim iznad 90 samo mi se puls diže a nema efekta na snazi.
Uostalom ovi bilderi će izgubiti dah sa kadencom iznad 100. Ja bih preporučio za početnike bicikliste da drže iznad 70 RPM a s vremenom kako razvijaju fleksore u zadnjoj loži da povećavaju kadencu.
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.12.2023 23:38 (ajimerej).
3 godine
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
mrsmith kaže...

ili br4, TRT forever 

osjecam kod tebe naklonost stavu da bi jednoga dana krenuo sa TRT 

 

ja sto sam stariji mozak mi drugacije funkcionira tocnije drugi afiniteti stupaju na snagu, u zadnje vrijeme sam poceo dosta o anti-aging i dugovjecnosti razmisljati

 

naime jer potencijalno se ne moze imati oboje TRTom

 

zbog toga sto TRT odnosno testosteron obogacuje krv, doslovno dodaje crvena krvna zrnca eritrocite hemoglobin itd, tj. imas GUSCU krv a takva krv je teza pumpati srcu. ono, mozes ti biti "mladoliki" deda pun energije ali sta ako krepas od infarkta sa 75? jel ti to dosta? bi li zelio zivjeti 90? bi li izbjegao taj infarkt da nemas krv "tesku" kao 20godisnji zdravi mladi muskarac? 

 

imam dedu svjeze napunjenih 90, opservacijom karakteristika tijela kao i njegovih kognitivno-fizickih mogucnosti rekao bih da taj covjek nema nista hormona testosterona u sebi, drzi ga samo malo estrogena + pije andol svaki dan 100mg, lijek koji razrjeđuje krv sto srcu znatno olaksava posao pumpanja. ono, slabasan dedica ali drzi se krece se, imam feeling da bi ga jedna injekcija TRTa odmah ubila

 

stoga TRT potencijalno nije dobra opcija za one koji imaju zelju dozivjeti duboku starost, ova teza je naravno neistrazena, tesko dokaziva, jer napraviti pokus na istom homosapiensu sa svim istim zivotnom okolnostima TRT versus noTRT dosegnute starosne dobi je nemoguce

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.12.2023 3:45 (Petar hw).
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Logično da TRT i dugovječnost ne idu hand-in-hand. Čovjek brže stari kad je na visokim razinama testosterona. Treba se samo sjetiti puberteta, to je period kad najbrže starimo. Isto se događa i kad umjetno dignemo razinu testosterona. 

Problem, doduše, je što je TRT postao fancy društveno-prihvaćen naziv za steroide jer u biti ne koriste ga ljudi da bi si vratili test u neke normalne prirodne granice, nego 'još samo malo iznad', što basically dođe na isto kao i cruising, ali ljepše zvuči. 

Vidimo na youtubeu sada na onim "Are you natty" videima, nitko ne govori da je na steroidima, svi kažu 'just TRT', što je postalo novi natural. 

16 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
ajimerej kaže...
kad vrtim iznad 90 samo mi se puls diže a nema efekta na snazi.

Pa to je i trazio. Sto ce mu snaga, za to ima cucnjeve i curlove, ovo je upravo trening za srce. A kako ce znati ako mu nitko ne kaze u kojem smjeru da ide?

Gledam te!
11 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Razmišljam o kupnji nove torbe za gym. Zna li tko za (kvalitetnu) alternativu built for athletes ruksaka?

Treba mi nešto s više/brdo pretinaca i volumena, te da bude OK za poneko putovanje kao putna torba.

10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Veliki Brat kaže...
ajimerej kaže...
kad vrtim iznad 90 samo mi se puls diže a nema efekta na snazi.

Pa to je i trazio. Sto ce mu snaga, za to ima cucnjeve i curlove, ovo je upravo trening za srce. A kako ce znati ako mu nitko ne kaze u kojem smjeru da ide?

Zanimljivo mi je ovo sto pricate...mogu li racunat nogomet 2 puta tjedno kao neka vrste kardija ili da ubacim jos nesto?

Najvise i odem radi tog sto se istrcim i gledam sto vise kretat se,ne obracam bas toliko paznju sto se tice taktike i tih pizdarija.

Prije sam jedno vrime nakon treninga snage na traci trcao 30min,drzao otkucaje na 120-140 ako se moze vjerovat onom satu,u pocetku je jebeno bilo ali nakon misec ipo-dva istrca bi jedno 15-20min tako,malo usporim pa onda jos nastavim i mogao sam igrati po 2 termina nogometa bez problema,bez umora.

Origin_Steam: hrka11
15 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...
mrsmith kaže...

ili br4, TRT forever 

osjecam kod tebe naklonost stavu da bi jednoga dana krenuo sa TRT 

Pa iskreno, razmišljam negdje iza 40-te o tome, da :) Dakle još par godina. Tko zna što život nosi, živio 75, 80, 85 ili 95 svejedno mi je. Jednom kad budem sav u k, bolje da me nema nego da sam na teret anyway 

It is always darkest just before the dawn.
16 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

TRT ne znaci odma litru piknut nego Testosterone replacement therapy. Dodas kolko ti treba do optimalne vrijednosti. Ne moras se dopat ko ovi kaj se natjecu. Piknes se taman kolko treba i ne moras imat 120 kila jer srce ne treba sva ta opterecenja.

Cim smrsavim i sredim prehranu idem na "trt". Imam 45 godina, dvoje djece i jaja mi vise ne trebaju :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.12.2023 9:42 (NEW_MAN).
6 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
NEW_MAN kaže...

TRT ne znaci odma litru piknut nego Testosterone replacement therapy. Dodas kolko ti treba do optimalne vrijednosti. Ne moras se dopat ko ovi kaj se natjecu. Piknes se taman kolko treba i ne moras imat 120 kila jer srce ne treba sva ta opterecenja.

Cim smrsavim i sredim prehranu idem na "trt". Imam 45 godina, dvoje djece i jaja mi vise ne trebaju :)

 a kak to ides? odes kod doktora i ako ti je razina testa ispod nominalne, doktor ti prepise terapiju da bude u normali i ne moras nista placat ili sta? 

 

nisam jos cuo da kod nas toga ima, ok nije da se ni informiram pa mozda je sasvim ok procedura i kod nas, pa eto da pitam

 

ne pada mi napamet, ako mi se desi da mi padne ispod normale, kupovat terapiju kod lokalnog prodavaca pikavaca, pa zato pitam

INTEL ne AMD ne NVIDIA ne INTEL ne AMD ne NVIDIA
15 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
3dfx kaže...
NEW_MAN kaže...

TRT ne znaci odma litru piknut nego Testosterone replacement therapy. Dodas kolko ti treba do optimalne vrijednosti. Ne moras se dopat ko ovi kaj se natjecu. Piknes se taman kolko treba i ne moras imat 120 kila jer srce ne treba sva ta opterecenja.

Cim smrsavim i sredim prehranu idem na "trt". Imam 45 godina, dvoje djece i jaja mi vise ne trebaju :)

 a kak to ides? odes kod doktora i ako ti je razina testa ispod nominalne, doktor ti prepise terapiju da bude u normali i ne moras nista placat ili sta? 

 

nisam jos cuo da kod nas toga ima, ok nije da se ni informiram pa mozda je sasvim ok procedura i kod nas, pa eto da pitam

 

ne pada mi napamet, ako mi se desi da mi padne ispod normale, kupovat terapiju kod lokalnog prodavaca pikavaca, pa zato pitam

Točno tako

It is always darkest just before the dawn.
6 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
@hrka11 da kad se dobro istrčiš na nogometu gdje non stop lagano trčiš, nekad brže i uz neke opake šprinteve gdje ostaješ bez daha je vrlo dobar kardio.

A što se tiče onih mjerača pulsa gdje staviš dlan na ručku od sprave to nije niti malo precizno. Pokazuje manji puls za 20-30 otkucaja barem kod mene.
I onako iskustvom kod trčanja je nemoguće imati tako nizak puls kao što si napisao (osim kod onih pro trkača). Nije pravilo ali kod većine ljudi "zdrave" kilaže lagano đogiranje diže puls na 130-140, umjereno trčanje je 140-150, brže trčanje 160-170, a ono kad ostaješ bez daha je sigurno iznad 170. A ako uspiješ držati taj tempo duže vremenski ide srce do maksimuma.
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
ajimerej kaže...
@hrka11 da kad se dobro istrčiš na nogometu gdje non stop lagano trčiš, nekad brže i uz neke opake šprinteve gdje ostaješ bez daha je vrlo dobar kardio.

A što se tiče onih mjerača pulsa gdje staviš dlan na ručku od sprave to nije niti malo precizno. Pokazuje manji puls za 20-30 otkucaja barem kod mene.
I onako iskustvom kod trčanja je nemoguće imati tako nizak puls kao što si napisao (osim kod onih pro trkača). Nije pravilo ali kod većine ljudi "zdrave" kilaže lagano đogiranje diže puls na 130-140, umjereno trčanje je 140-150, brže trčanje 160-170, a ono kad ostaješ bez daha je sigurno iznad 170. A ako uspiješ držati taj tempo duže vremenski ide srce do maksimuma.

 Sto se tice trcanja sto spominjem nakon treninga gdje sam "drzao" otkucaje izmedju 120-150 bilo je umjereno...nije bio sprint...digao bi nagib na traci i smanjio tempo pa koliko izdrzim.U pocetku je bilo tesko nisam ni 5min mogao drzat,a kasnije po 15min bi drzao tempo isti pa onda usporim skroz koji minut pa opet dignem i tako bi vrtio.

Imao sam onaj sat na ruci za mirit otkucaje sad koliko je tocan,po njem sam se ravnao.

A na nogometu stalno trcim nema stavanja,sad ili je sprint gore dole ili na mistu lagano u krug samo da ne mirujem.

Origin_Steam: hrka11
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice