Računala + softver za web dizajn tvrtku

poruka: 223
|
čitano: 76.889
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Računala + softver za web dizajn tvrtku

Par opaski:

 

dock je zgodno rjesenje ali kosta i najcesce povlaci za sobom skuplje modele laptopa. ako ce vam u ured cesto svracati klijenti onda vizualni dojam koji ured ostavlja ima utjecaj na potencijalnog klijenta pa su desktop rjesenja ili dockovi pozeljni, ali ako je ured vise kao radionica a poslove ugovarate drugdje ili online, dodatna tipkovnica i monitor se lako spoje na laptop i bez docka. to je nijansu nezgrapnije rjesenje (treba ukljucit 2 kabela svaki put kad racunalo spajas no posto je rijec o racunalima koja ce rijetko, ako ne i nikada seliti to nije problem) ali i dosta jeftinije.

 

RAM je bolje odmah staviti na maksimum koji odabrani model moze udomiti.

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Računala + softver za web dizajn tvrtku
BlueMax kaže...

Par opaski:

 

dock je zgodno rjesenje ali kosta i najcesce povlaci za sobom skuplje modele laptopa. ako ce vam u ured cesto svracati klijenti onda vizualni dojam koji ured ostavlja ima utjecaj na potencijalnog klijenta pa su desktop rjesenja ili dockovi pozeljni, ali ako je ured vise kao radionica a poslove ugovarate drugdje ili online, dodatna tipkovnica i monitor se lako spoje na laptop i bez docka. to je nijansu nezgrapnije rjesenje (treba ukljucit 2 kabela svaki put kad racunalo spajas no posto je rijec o racunalima koja ce rijetko, ako ne i nikada seliti to nije problem) ali i dosta jeftinije.

 

RAM je bolje odmah staviti na maksimum koji odabrani model moze udomiti.

A gle, dock je zgodno rješenje a to što košta je onaj minus koji sam i ja primjetila. Najbolje je kupiti jedan, riskirati, i probati da se vidi kako to funkcionira, izgleda i sl. E sad, to je zamišljeno samo kao radionica, ali ipak uređeno malo ljepše - poslovi se ugovaraju, kao i uostalom većina usluga web dizajna i hostinga, online ili preko nekog offical kanala/acc-a na nekom IM-u, po potrebi, u iznimnim situacijama, "u kafiću pokraj" ako je plaćanje "solarno" i tak' to. Uglavnom, to je obična soba s utičnicama i stolom okrećena u bijelo pokraj stanova. Ništa spektakularno. Sad, ako je ideja da se laptopi nose doma, što mi se počelo i sviđati (praktičnost i sl.), onda je taj dock možda i bolje rješenje, jer znam da ipak je muka spajati kabele prilikom svakog korištenja laptopa. RAM je max. 16 GB, tak' da tu neće biti problema, RAM nije skup. :)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Računala + softver za web dizajn tvrtku
BlueMax kaže...

Par opaski:

 

dock je zgodno rjesenje ali kosta i najcesce povlaci za sobom skuplje modele laptopa. ako ce vam u ured cesto svracati klijenti onda vizualni dojam koji ured ostavlja ima utjecaj na potencijalnog klijenta pa su desktop rjesenja ili dockovi pozeljni, ali ako je ured vise kao radionica a poslove ugovarate drugdje ili online, dodatna tipkovnica i monitor se lako spoje na laptop i bez docka. to je nijansu nezgrapnije rjesenje (treba ukljucit 2 kabela svaki put kad racunalo spajas no posto je rijec o racunalima koja ce rijetko, ako ne i nikada seliti to nije problem) ali i dosta jeftinije.

 

RAM je bolje odmah staviti na maksimum koji odabrani model moze udomiti.

Ako ce ljudi svaki dan nositi laptope nije dobro ici na "kućne" modele jer ce se nakon par godina poceti raspadati dok

su poslovni modeli uglavnom neunistivi (osobno nosam sada vec prastari EliteBook i svasta je prezivio).

 

Imas 4 kabela, napajanje, mis, tipkovnica i monitor Izlanuo se

Edit: U mom slucaju i mreza, 5.

 

U krajnju ruku se ne bi trebalo previse stediti na opremi jer ce i ljudi biti zadovoljniji (motiviraniji) ako ne moraju raditi na zadnjem škartu,

opremu nabavljas samo jednom u 3,4 godine, pa kad stvar gledas u tom kontekstu je stvarno marginalan trosak na prema

placama radnika i operativnim troskovima firme koje ces imati kroz te 4 godine.

All problems in computer science can be solved by another level of indirection
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.1.2013 19:09 (drnde).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Računala + softver za web dizajn tvrtku

Da, to bih trebala ja kupiti, srediti laptope i onda podijeliti radnicima, a dockove ostavim u firmi sa spojenom periferijom, dakle dockovi spremni za "prištekavanje" laptopa i rad.

Svakako ćemo ići, ako ćemo ići na ovo rješenje (vjerojatno) na EliteBookove, tako da tu nema nikakvih problema.

 

E sad, plaća... Velim, to je više user-friendly firma pa više dijelimo zaradu nego što je tu organizirana plaća... Ali, velim ti, nema to sad veze.

14 godina
neaktivan
offline
Računala + softver za web dizajn tvrtku

...jadan tnakir... sigurno još gugla... {#}

 

Back on topic, kad sam jutros pročitao prvi post odmah mi je palo na pamet zašto tvoji prijatelji/zaposlenici/kolege/mlada_vesela_ekipa_za_rad_i_partijanje ne bi sami odabrali što žele koristit?

Gdje je smisao u tome da ti odlučuješ a oni koriste (ok znam, ni taxisti u cameu ne biraju koji auto će voziti).

Osim ako ste bez iskustva.

Isto tako ti ne znaš ni da li ti treba laptop koji bi se po potrebi nosio doma/na_teren/u_kafić, pa što je to? Da ne planirate možda i poticaje za mlade poduzetnike tražiti, ili možda već jeste?

Spominješ Apple, u svakom slučaju ima jednu veliku prednost, dobre monitore! Ali u vašem slučaju to nije ključno, iako je jako bitna nabavka IPS monitora, a MAC vs PC, mislim da PC pobjeđuje!

 

I da, rasprava o cloudu, {#}, ako si imalo ozbiljna prvo pročitaj što si napisala pa onda eventualno konzultiraj rječnik!

 

NHF {#}{#}

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.1.2013 20:45 (godo).
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Računala + softver za web dizajn tvrtku
godo kaže...

...jadan tnakir... sigurno još gugla... {#}

 

Back on topic, kad sam jutros pročitao prvi post odmah mi je palo na pamet zašto tvoji prijatelji/zaposlenici/kolege/mlada_vesela_ekipa_za_rad_i_partijanje ne bi sami odabrali što žele koristit?

Gdje je smisao u tome da ti odlučuješ a oni koriste (ok znam, ni taxisti u cameu ne biraju koji auto će voziti).

Osim ako ste bez iskustva.

Isto tako ti ne znaš ni da li ti treba laptop koji bi se po potrebi nosio doma/na_teren/u_kafić, pa što je to? Da ne planirate možda i poticaje za mlade poduzetnike tražiti, ili možda već jeste?

Spominješ Apple, u svakom slučaju ima jednu veliku prednost, dobre monitore! Ali u vašem slučaju to nije ključno, iako je jako bitna nabavka IPS monitora, a MAC vs PC, mislim da PC pobjeđuje!

 

I da, rasprava o cloudu, {#}, ako si imalo ozbiljna prvo pročitaj što si napisala pa onda eventualno konzultiraj rječnik!

 

NHF {#}{#}

Zašto oni ne biraju? Pa... velim ti  - biraju. Biramo mi, a ne ja - Ivana. Činjenica je da nema nekakvog "gazde", jer svi ulažemo početni kapital, svi zajedno radimo inicijalnu web stranicu, i, što je najbitnije, dobro se zabavljamo. Svakako da PC/lap pobjeđuje zbog praktičnosti, ali i cijene - Windows + osrednji laptop košta manje nego low-end Mac s nekim "kućnim" softverom tipa iLife i sl. Velim, ja ne favoriziram ništa, i uvijek sam za ono gdje je bolji omjer uloženo-dobiveno. Trenutno je takva platforma PC, a mislim da su razlozi i više nego jasni.

 

A u vezi rasprave o cloudu, odn. file serveru... Ja stvarno ne vidim problem? Jesam, valjda sam iole ozbiljna kad investiram i započinjem ovako nešto, ali opet ne shvaćam ćemu hranite trolla koji se ovdje samo dobro zabavlja, i vjerojatno smije na pauzi za ručak, dok karta briškulu s imaginarnim frendom na playtoyu. Takvi su najgori. Tzv. zajebanti na pauzi. Ja pokušavam biti objektivna i svima odgovoriti ono što ih zanima, jer sam ovdje relativno novo registrirana i ne znam kako se tko zajebava, pa tako više nisam ni sigurna zajebava li se on jer mu dođe ili jer ja nešto tako krivo radim, što ne bih rekla s obzirom na završen FOI i relativno dobro iskustvo s tematikom, pošto sam već kratko radila nešto s ovom tematikom. :)

 

nou hard filings. :)

13 godina
offline
Re: Računala + softver za web dizajn tvrtku
godo kaže...

...jadan tnakir... sigurno još gugla... {#}

 

Back on topic, kad sam jutros pročitao prvi post odmah mi je palo na pamet zašto tvoji prijatelji/zaposlenici/kolege/mlada_vesela_ekipa_za_rad_i_partijanje ne bi sami odabrali što žele koristit?

Gdje je smisao u tome da ti odlučuješ a oni koriste (ok znam, ni taxisti u cameu ne biraju koji auto će voziti).

Osim ako ste bez iskustva.

Isto tako ti ne znaš ni da li ti treba laptop koji bi se po potrebi nosio doma/na_teren/u_kafić, pa što je to? Da ne planirate možda i poticaje za mlade poduzetnike tražiti, ili možda već jeste?

Spominješ Apple, u svakom slučaju ima jednu veliku prednost, dobre monitore! Ali u vašem slučaju to nije ključno, iako je jako bitna nabavka IPS monitora, a MAC vs PC, mislim da PC pobjeđuje!

 

I da, rasprava o cloudu, {#}, ako si imalo ozbiljna prvo pročitaj što si napisala pa onda eventualno konzultiraj rječnik!

 

NHF {#}{#}

Relativno dobre. Dobre u mraku :)

Imam zadnji iMac sa mat monitorom. Novi glossy je jedan od (od 10) razloga zasto vise ni ne pomisljam na iMac. Kada bi kod nas imali normalnu cijenu onda bi ih MOZDA uzeo u razmatranje pa bi opet odustao jer AIO nije za opremanje ureda. Mozda nekog knjigovodstvenog ili slicno.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Računala + softver za web dizajn tvrtku
TinaTM kaže...

Kako sam i mislila. A egronomija na 22'' je sasvim zadovoljavajuća, uspoređujući s 19'' gdje je to relativno okej. Ali, vratimo se na temu.

 

U slučaju Maca, vjerujem da bi bilo nespretnije postaviti file-server zbog ograničenja načina prijenosa. U slučaju Windowsa, vjerujem da ne bi bilo problema, ako su računala povezana s LAN-om. Sad, trebalo bi omogučiti i mogućnost spajanja laptopa na taj "cloud", što bi moglo biti lagano riješeno nekom my-made web app koja bi tražila username i pw. Najlakši način.

 

EDIT:

@BlueMax - Svakako da nisam tvrdoglava, ali činjenica jest da je moguće kvalitetno raditi s 22'' monitorom. Ne vidim razlog zašto se ne bi radilo sa 22''+22'', pogotovo kad postoji gumb "minimize" kojega treba koristiti. Meni ne treba aktivan DW+browser, meni treba aktivan DW. Kada trebam testirati, pozvat ću browser iz taskbara i pogledati učinjeno. A 22'' za jedan program, za DW ili Notepad++ je i više nego dovoljno. Navikavanje sa 22'' na 24'' nije uopće teško, dapače lakše je, tako da se nikako ne "sakatimo" radom na 22'' koji će meni biti preporod sa 19'' doma. Znaš napadati a ne znaš argumente. Cheers.

 

Zazaliti cu sto se informaticki neobrazovan petljam ovdje ali :P

 

"Cloud", vlastita aplikacija.... Rijesis u par minuta podesavanjem FTP servera (tome je namjenjen o.O). Ima cak i besplatnih programa (win, nisam dalje gledao) za mapiranje FTP servera kao drivea u windowsima.

 

Ako treba lokalno, jednostavno share tog diska, radi u win, *nix (ukljucujuci i macOS) sa passwordima i sve :P

 

Monitor: da kvalitetno se moze raditi i na 15'', ali DW otvoren i npr firefox sa strane s autorefreshom, kao da imas live preview. Mozda meni iz perspektive visual studio + dokumentacija + razne sitnice vise pase imati veci prostor (sada sam na 15.6'' i mudrom upotrebom minimizea to klapa, ali moglo bi biti brze) ali sumnjam da bi i webdizajneri/programeri imali prazan desktop jer je puno bolje minimizirati.

 

Zaključi s čim ćeš raditi (software) a onda prilagodi ostalo tome.

16 godina
offline
Računala + softver za web dizajn tvrtku
Opet oni o cloudu. Toliko ta rijec u zadnje vrijeme izlazi iz pastete da je ocito poprimila i neke krive definicije. Ono sto kolegica non stop gura pod cloud nema veze sa cloudom. Kolegica bi se ipak trebala malo vise obrazovati jer se zbilja sramoti po forumu. Njoj i njenoj ekipi zelim puno srece i uspjeha u daljnjem poslovanju, tko zna, mozda budemo i suradjivali u buducnosti s obzirom da je njena bransa jako srodna mojoj.
Rvat katolik!
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Računala + softver za web dizajn tvrtku
TinaTM kaže...

Da, to bih trebala ja kupiti, srediti laptope i onda podijeliti radnicima, a dockove ostavim u firmi sa spojenom periferijom, dakle dockovi spremni za "prištekavanje" laptopa i rad.

Svakako ćemo ići, ako ćemo ići na ovo rješenje (vjerojatno) na EliteBookove, tako da tu nema nikakvih problema.

 

E sad, plaća... Velim, to je više user-friendly firma pa više dijelimo zaradu nego što je tu organizirana plaća... Ali, velim ti, nema to sad veze.

Ah žene. Valjda sam trebao koristiti slikice.{#} U prvih par postova joj pokušavam objasniti da su joj laptopi bolja opcija, a ona svoje trubi jer nezna o čemu se tu radi. Naravno spomenuo docking station-e odmah na početku.

 

Ah bolje se idem baviti nečime drugim, vidim da se tu počelo raspravljati i o cloud-u kao o file share-u {#}. Iako je i file sharing dio cloud sustava, nije to samo to.

Evo par korisnih linkova

link 1

link 2

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.1.2013 10:10 (dado2202).
16 godina
offline
Računala + softver za web dizajn tvrtku

Ali opet, ona lokalni file server naziva Cloudom. To uopce nije Storage as a Service, vec obican lokalni file server. Po toj logici svaki FTP server je cloud server?

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.1.2013 10:19 (tnakir).
 
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Računala + softver za web dizajn tvrtku

Usb cloud :D

 

 

13 godina
offline
Re: Računala + softver za web dizajn tvrtku
Dr. Zoidberg kaže...

Usb cloud :D

 

 

Di ovo ima za kupit?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Računala + softver za web dizajn tvrtku
tnakir kaže...
Opet oni o cloudu. Toliko ta rijec u zadnje vrijeme izlazi iz pastete da je ocito poprimila i neke krive definicije. Ono sto kolegica non stop gura pod cloud nema veze sa cloudom. Kolegica bi se ipak trebala malo vise obrazovati jer se zbilja sramoti po forumu. Njoj i njenoj ekipi zelim puno srece i uspjeha u daljnjem poslovanju, tko zna, mozda budemo i suradjivali u buducnosti s obzirom da je njena bransa jako srodna mojoj.

Ono što kolegica cijelo vrijeme gura pod cloud - to je cloud. Ja ne vidim nikakav problem, ali svi ovdje dobro znamo što je FTP server, FTP protokol, a na koji način radi cloud server, preko kojeg protokola (ako postoji webAPP) i sl. Svi isto tako znamo što HT nudi pod definicijom "cloud computing", a svi znamo da je to, isto tako, jako blizu točne definicija. To je ono što ja nudim sama sebi - jer mi takav, uredski cloud, na HT-ov način treba. To što HT možda barata, u tom slučaju, krivom terminologijom, više nije moj problem. Ja sam neuka korisnica koji je prvi puta vidjela računalo, i rekli su mi da su mi dali cloud. Za mene je njihova riječ bog. Mogu se i tako postaviti, zar ne? Da, to bi bilo glupo, jer ovo je inf. forum a mi nismo HT ofce, ali činjenica je da HT nije daleko od istine. To što se cloud sastoji od još nekih sastavnih djelova (i to bi HT trebao nuditi, kao pravi, onakav kakav treba, uredski cloud) gdje je ustvari cijeli ured u oblaku (vidi sliku na linku kojeg je netko dao), no to nije nužno za korištenje fraze "cloud". Svi znamo što je na početku bio "cloud" - obična centralizacija interneta. Zašto ne bih mislila u tom smislu?

dado2202 kaže...
TinaTM kaže...

Da, to bih trebala ja kupiti, srediti laptope i onda podijeliti radnicima, a dockove ostavim u firmi sa spojenom periferijom, dakle dockovi spremni za "prištekavanje" laptopa i rad.

Svakako ćemo ići, ako ćemo ići na ovo rješenje (vjerojatno) na EliteBookove, tako da tu nema nikakvih problema.

 

E sad, plaća... Velim, to je više user-friendly firma pa više dijelimo zaradu nego što je tu organizirana plaća... Ali, velim ti, nema to sad veze.

Ah žene. Valjda sam trebao koristiti slikice.{#} U prvih par postova joj pokušavam objasniti da su joj laptopi bolja opcija, a ona svoje trubi jer nezna o čemu se tu radi. Naravno spomenuo docking station-e odmah na početku.

 

Ah bolje se idem baviti nečime drugim, vidim da se tu počelo raspravljati i o cloud-u kao o file share-u {#}. Iako je i file sharing dio cloud sustava, nije to samo to.

Evo par korisnih linkova

link 1

link 2

Gore ti je objašnjeno sve - ja dobro znam moju branšu, znam i tuđe jer sam radila jedan općenit posao, i svakako nisam netko koga smiješ omalovažavati i stavljati nekakve smajliće podsmjeha. Isto tako, nikad se nisam sustretala s docking stationima u praksi, pa sam čekala nekoga tko se susretao s njima da bi mi dao informaciju iz prve ruke, a ne rekla-kazala.

tnakir kaže...

Ali opet, ona lokalni file server naziva Cloudom. To uopce nije Storage as a Service, vec obican lokalni file server. Po toj logici svaki FTP server je cloud server?

Gore sam ti odgovorila.

 

EDIT: Naravno, pogledaj si ovaj "link 1", posebno tipove clouda, pa se onda javi. :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.1.2013 10:38 (TinaTM).
16 godina
offline
Računala + softver za web dizajn tvrtku

Nego, mogu li vidit nekakve reference dosadasnjih radova tog tvog tima?

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Računala + softver za web dizajn tvrtku
TinaTM kaže...

Ono što kolegica cijelo vrijeme gura pod cloud - to je cloud. Ja ne vidim nikakav problem, ali svi ovdje dobro znamo što je FTP server, FTP protokol, a na koji način radi cloud server, preko kojeg protokola (ako postoji webAPP) i sl. Svi isto tako znamo što HT nudi pod definicijom "cloud computing", a svi znamo da je to, isto tako, jako blizu točne definicija. To je ono što ja nudim sama sebi - jer mi takav, uredski cloud, na HT-ov način treba. To što HT možda barata, u tom slučaju, krivom terminologijom, više nije moj problem. Ja sam neuka korisnica koji je prvi puta vidjela računalo, i rekli su mi da su mi dali cloud. Za mene je njihova riječ bog. Mogu se i tako postaviti, zar ne? Da, to bi bilo glupo, jer ovo je inf. forum a mi nismo HT ofce, ali činjenica je da HT nije daleko od istine. To što se cloud sastoji od još nekih sastavnih djelova (i to bi HT trebao nuditi, kao pravi, onakav kakav treba, uredski cloud) gdje je ustvari cijeli ured u oblaku (vidi sliku na linku kojeg je netko dao), no to nije nužno za korištenje fraze "cloud". Svi znamo što je na početku bio "cloud" - obična centralizacija interneta. Zašto ne bih mislila u tom smislu?

Najbolje bi ti bilo nabaviti mac iz oblaka. Mislim da bi onda bila najzadovoljnija. To je idealno. Kakvi Windowsi, imaju oni viruse.

 

Cloud nije URL koji otvara username i password pri čemu se dobije mogućnost uploadanja ili downloadanja dokumenata.

 

Ti si vjerojatno nova generacija, koja baš i nije bila u ITu kad su ti servisi(nabrojani u prvome linku) bili svakodnevnica, a danas ih prodaju pod svakakvim moćnim riječima.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Računala + softver za web dizajn tvrtku
tnakir kaže...

Nego, mogu li vidit nekakve reference dosadasnjih radova tog tvog tima?

Kratko i jasno - ne, nemamo ih. Ne znam bi li ti što značilo dobiti ne referencu, već nekakav hobby-sajt kao kakav-takav privid. U slučaju da te nešto tak' zanima, imaš (imat ćeš, jel') PM. Isto tako, nisam rekla da je tim kao takav počeo s radom, pa ne znam čemu žurba - svakako, kad napravimo sajt, lako stavim link da vidiš što je napravljeno. Moji radovi ti ništa ne znače (a i nemaju reference, jer smo, eto, bili hobisti (postoji ta riječ?), jel'?) tak' da... :) Velim, ako te tako jako zanima, maj profajl -> PM.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Računala + softver za web dizajn tvrtku

Jako si fora s tim užasnim sarkazmom. :)

 

Cloud JE sve to, u SKUPU USLUGA, a ja SMIJEM za običan konfiguriran FTP server reći da je cloud jer to i je jedna usluga clouda, a kao takva (i jedina) usluga se cloud i poznaje u svakodnevici, kao file sharing sajtovi s žba-žba reklamama. To što je cloud širi pojam (vidi wiki koji je dao onaj dečko) nije moj problem, moja terminologija je točno upotrebljena. U nas, male firme stvarno ne koriste full bundle clouda, pa je moja terminologija, odn. upotreba terminologije i više nego opravdana. Svakako da veće korporacije koriste cijeli "uredski cloud", odn. paletu alata "u oblaku", "na internetu", "gdje fizički nisu ovdje", ali stvarno nam to ne treba, je li? :)

 

EDIT: tnakire, kako ti može grafička kartica biti "@ 1 GB"? @ = at, 1GB je memorija za teksture koja je fiksna, dakle DRAM, a "at" mogu biti samo taktovi graf. procesora odnosno memorije. :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.1.2013 11:16 (TinaTM).
15 godina
offline
Re: Računala + softver za web dizajn tvrtku
TinaTM kaže...

Gore ti je objašnjeno sve - ja dobro znam moju branšu, znam i tuđe jer sam radila jedan općenit posao, i svakako nisam netko koga smiješ omalovažavati i stavljati nekakve smajliće podsmjeha. Isto tako, nikad se nisam sustretala s docking stationima u praksi, pa sam čekala nekoga tko se susretao s njima da bi mi dao informaciju iz prve ruke, a ne rekla-kazala.

Sorry curo (ako sam ja dečko, možeš i ti biti cura), ali tvoje jedine reference na ovom forumu su postovi koje ostavljaš na ovome thread-u. Kao i većina korisnika ovog foruma pokušao sam ti pomoći, ali fakat ne kužim od kuda tebi pravo da se tako arogantno i egocentrično postavljaš prema svemu. Uz to što si završila fakultet (kako si u jednom svojem postu ponosno napomenula u četiri godine), pokušat ću zaključiti da si starija od 25 godina (bolonja tada ulazi u priču, ako nisi zaštekala negdje u bolonji), znači jedna fakultetski obrazovana osoba (Faks informatičkog smjera ako se ne varam), starija od 25, bar bi morala znati kako se "lijepo" ponašati na nekom forumu.

Istina da su neki nastupili malo preagresivno (tnakir), ali kužim ga, tvrdiš da sve znaš, sve kužiš, bacaš izraze na sve strane, a na kraju malčice miješaš pojmove. Ima takvih likova na forumu masa(većinom neki maloljetnici koji prvi puta koriste wikipediju), pa većini već idu na jetra.

 

I ja se sa docking station-ima susrećem svaki dan zadnjih 5-6 godina. Samo ti mogu reći da IBM/LENOVO kombinacija(laptop + docking) je puno bolja od HP kombinacije. Kvaliteta laptopa je tu negdje, ali dockingi kod Lenova su se pokazali bolji.

 

P.S. To što si završila fakultet ne znači ništa, a još uz to si radila "općenit posao", dok većina nas tu radi u IT-u. Pretpostavljam da bi neki tu mogli imati veće znanje i iskustvo od tebe, pa bi bilo dobro saslušati i tuđi savjet.

P.P.S. Ako za sebe pišeš u trećem licu "Ono što kolegica cijelo vrijeme gura pod cloud - to je cloud" ti baš ne pomaže u diskusiji.

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.1.2013 11:47 (dado2202).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Računala + softver za web dizajn tvrtku
dado2202 kaže...
TinaTM kaže...

Gore ti je objašnjeno sve - ja dobro znam moju branšu, znam i tuđe jer sam radila jedan općenit posao, i svakako nisam netko koga smiješ omalovažavati i stavljati nekakve smajliće podsmjeha. Isto tako, nikad se nisam sustretala s docking stationima u praksi, pa sam čekala nekoga tko se susretao s njima da bi mi dao informaciju iz prve ruke, a ne rekla-kazala.

Sorry curo (ako sam ja dečko, možeš i ti biti cura), ali tvoje jedine reference na ovom forumu su postovi koje ostavljaš na ovome thread-u. Kao i većina korisnika ovog foruma pokušao sam ti pomoći, ali fakat ne kužim od kuda tebi pravo da se tako arogantno i egocentrično postavljaš prema svemu. Uz to što si završila fakultet (kako si u jednom svojem postu ponosno napomenula u četiri godine), pokušat ću zaključiti da si starija od 25 godina (bolonja tada ulazi u priču, ako nisi zaštekala negdje u bolonji), znači jedna fakultetski obrazovana osoba (Faks informatičkog smjera ako se ne varam), starija od 25, bar bi morala znati kako se "lijepo" ponašati na nekom forumu.

Istina da su neki nastupili malo preagresivno (tnakir), ali kužim ga, tvrdiš da sve znaš, sve kužiš, bacaš izraze na sve strane, a na kraju malčice miješaš pojmove. Ima takvih likova na forumu masa(većinom neki maloljetnici koji prvi puta koriste wikipediju), pa većini već idu na jetra.

 

I ja se sa docking station-ima susrećem svaki dan zadnjih 5-6 godina. Samo ti mogu reći da IBM/LENOVO kombinacija(laptop + docking) je puno bolja od HP kombinacije. Kvaliteta laptopa je tu negdje, ali dockingi kod Lenova su se pokazali bolji.

 

P.S. To što si završila fakultet ne znači ništa, a još uz to si radila "općenit posao", dok većina nas tu radi u IT-u. Pretpostavljam da bi neki tu mogli imati veće znanje i iskustvo od tebe, pa bi bilo dobro saslušati i tuđi savjet.

P.P.S. Ako za sebe pišeš u trećem licu "Ono što kolegica cijelo vrijeme gura pod cloud - to je cloud" ti baš ne pomaže u diskusiji.

Pa? Tražim li ja ovdje zaposlenje, da vama polažem račune i dajem reference, ili tražim savjete koje nemaju nikakve direktne veze s mojom profesijom, osim što će se predložena računala koristiti u toj profesiji. No, dobro, izgleda da sam ja staromodna, i da je danas šik-moderno glumiti popis stanovništva i tražiti ime, prezime, spol, mail, slike, reference i tak' to.

 

Kao prvo, mogu ti reći da si jako fulao s godinama. Kao što znaš, fakultet traje onoliko koliko se ti zalažeš, a ne onoliko koliko se uzima prosječno. Kao što znaš, pametni i nadareni ljudi, koji nemaju odvučene misli nekamo kamo ne treba, ispite prolaze redovito i s dobrim rezultatima. Ne znam znaš li, ali ljudi odmah nakon srednje škole kreću na fakultet, ne čekaju dvadeset prvu godinu, ne čekaju "da se ohlade", nego odmah, nakon osamnaeste godine kreću na fakultet. Dakle, jedini logični i matematički logičak zaključak je da nemam niti blizu 25 godina. Imam 22. godine, ali ja stvarno ne znam kako ovo može biti bitno. Vjerojatno je bitno samo tebi i nikome više, jer izgleda voliš iz formalne prijeći u neformalnu raspravu. Da, ponosno ističem da sam završila faks za 4 godine, jer ima nekih koji završe za 10 i više godina. Mislim da je to sramota - fakultet je ipak - fakultet, a ne obavezno školovanje. To "vučenje" koje traje 10 godina je sve samo ne umjesno i normalno, ali krenula sam u neke druge vode. 

 

tnakir je postupio preagresivno, da, i jedino što zaslužuje je ignoriranje. Njegovi sarkastični komentari koje on baca samo su uvid kakva je on osoba. Reći da su uvid u kućni odgoj bilo bi malo glupo, jer očito je da je taj "tnakir" tjelesno zreo čovjek, a o psihi bi se dalo raspravljati. To što dobro baratam terminologijom, što je i logično, nije nikakav bad već samo plus. To što se vi brkate u profesionalnoj terminologiji, koja se koristi, mogu reći u "odabranom društvu", jer ne znaju svi što je P-ATA a što IDE (i jesu li "slični", apeliram na nekoga) može biti samo vaš, a ne moj problem. Vi slobodno kažete da ja nešto razjasnim, da za nešto potražim link, da nešto, u krajnjem slučaju, nacrtam ili bilo što, ali reći da sam ja kriva (i inzistirati na tome!) zbog vašeg neznanja jako je bezobrazno.

 

P.S. "općenit" posao odnosio se na posao koji "proučava" sve grane informatike kroz neke osnove, ali, opet kažem, nebitno. I ja sam radila u IT-u (više toga - prek' studentskog u MSanu, i sl. opisano), a možemo reći da radim i dalje. Dakako da bi oni koji rade u ovoj grani trebali imati veće iskustvo, ali očito je da to nije tako. Ili su samo prebahati.

P.P.S. (post post? :D) Stvarno ne kužiš osnove konverzacije, ha?

 

LP.

 

@tnakir, danas ti šaljem ono na PM svakako. :)

16 godina
offline
Računala + softver za web dizajn tvrtku

Ja nisam zavrsio faks (apsolvirao i tu stao). Jesam li zbog toga los covjek?

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Računala + softver za web dizajn tvrtku
tnakir kaže...

Ja nisam zavrsio faks (apsolvirao i tu stao). Jesam li zbog toga los covjek?

Naravno da ne. Moguće je da radiš bolje od 99% dizajnera, ili bolje od 99% ljudi tvoje profesije. Ali nemaš papir i nisi kompetentan.

16 godina
offline
Re: Računala + softver za web dizajn tvrtku
TinaTM kaže...
tnakir kaže...

Ja nisam zavrsio faks (apsolvirao i tu stao). Jesam li zbog toga los covjek?

Naravno da ne. Moguće je da radiš bolje od 99% dizajnera, ili bolje od 99% ljudi tvoje profesije. Ali nemaš papir i nisi kompetentan.

Nisam kompetentan za sto? Ja mislim da sam kompetentan u svojoj profesiji. Inace bi mi sef dao otkaz. Ili mi daje placu zbog lijepih ociju (a i nisu toliko lijepe).

Rvat katolik!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Računala + softver za web dizajn tvrtku
tnakir kaže...
TinaTM kaže...
tnakir kaže...

Ja nisam zavrsio faks (apsolvirao i tu stao). Jesam li zbog toga los covjek?

Naravno da ne. Moguće je da radiš bolje od 99% dizajnera, ili bolje od 99% ljudi tvoje profesije. Ali nemaš papir i nisi kompetentan.

Nisam kompetentan za sto? Ja mislim da sam kompetentan u svojoj profesiji. Inace bi mi sef dao otkaz. Ili mi daje placu zbog lijepih ociju (a i nisu toliko lijepe).

Pravno, nisi kompetentan. End of story.

16 godina
offline
Re: Računala + softver za web dizajn tvrtku
TinaTM kaže...

Pravno, nisi kompetentan. End of story.

Kompetentan znaci sposoban. Nisam sposoban za sto?

Rvat katolik!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Računala + softver za web dizajn tvrtku
tnakir kaže...

Kompetentan znaci sposoban. Nisam sposoban za sto?

Gle, po zakonu nisi sposoban obavljati taj posao jer nemaš diplomu. To što te šef drži njegova je dobra volja (vjerojatno jer dobro radiš), ali uz tebe, sa recimo SSS i nekoga sa fakultetom, uvijek će izabrati dotičnoga s višim obrazovanjem.

16 godina
offline
Re: Računala + softver za web dizajn tvrtku
TinaTM kaže...
tnakir kaže...

Kompetentan znaci sposoban. Nisam sposoban za sto?

Gle, po zakonu nisi sposoban obavljati taj posao jer nemaš diplomu. To što te šef drži njegova je dobra volja (vjerojatno jer dobro radiš), ali uz tebe, sa recimo SSS i nekoga sa fakultetom, uvijek će izabrati dotičnoga s višim obrazovanjem.

Koji posao?

Rvat katolik!
14 godina
moderator
offline
Računala + softver za web dizajn tvrtku

Ovo je prvo i zadnje upozorenje s moje strane.

 

Vratite se na temu i suzdržite se od nepotrebne rasprave ili će tema biti zaključana uz "nagradne" kartone po potrebi!

 

Jasno? Ili i ja moram završit fakultet da bi bilo?

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
Moj PC  
13 1 hvala 4
13 godina
offline
Re: Računala + softver za web dizajn tvrtku
tnakir kaže...

Ja nisam zavrsio faks (apsolvirao i tu stao). Jesam li zbog toga los covjek?

Nisi zbog toga.

 

EDIT: Tek sad vidio upozrenje.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.1.2013 13:04 (BlueMax).
16 godina
offline
Računala + softver za web dizajn tvrtku

Kakav cloud, o cemu vi? Revision control sustavi, itko? Samo Git.

 

Git + Bluefish (HTML, CSS, PHP) + GIMP + Qt Creator (JS) + Eclipse (Java). Sve je open source i vrti se na bilo kojoj distri bez problema. Jedino ako je PS neizbjezan, moze se kupiti jedna Windows licenca i jedna PS licenca (CS licenca?) i to puknuti na jedan komp (ili po dvije licence za dva komp, ne znam koliko dizajnera imate), a ostalo sve fino open source i nema brige s licencama, dodatnih troskova i sl.

 

Slazem se s tnakirom, LAMP je lijep izbor.

TinaTM kaže...

Gle, po zakonu nisi sposoban obavljati taj posao jer nemaš diplomu. To što te šef drži njegova je dobra volja (vjerojatno jer dobro radiš), ali uz tebe, sa recimo SSS i nekoga sa fakultetom, uvijek će izabrati dotičnoga s višim obrazovanjem.

Iskreno, da imam nekoga s fakultetom koji mi nema blage (a takvih se nagledam na faksu) i nekoga smetlara na ulici koji ima samo osnovnu skolu, ali razvaljuje materiju, ovaj s fakultetom bi instantno letio van, a donedavni smetlar bi zauzeo njegovo mjesto. Zato i jesmo u banani jer se ne trazi znanje vec papir (jer to kao podrazumijeva znanje - sad vidim da je to i zakonom, w00t {#}) i veze (ne svi naravno, ali ima ih). Primjer kako bih i ja trazio ljude za rad: "Kako se prijaviti? Pokažite nam što znate. Portfolio, github / bitbucket repozitoriji, blog postovi, Stack Overflow reputation, reddit ili HN karma – uvjerite nas da znate što radite (“motivacijska pisma” možete objesiti mačku o rep).".

The programmer is fighting against the two most destructive forces in the universe: entropy and human stupidity. --Damian Conway
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.1.2013 13:48 (1domagoj1).
 
13 0 hvala 4
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice