Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.105.510
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
nkdz kaže...
DDavorin kaže...
kran kaže...
Bravo za brzinu, na koji nacin si to dobio preko cega.

 Najbolja Mobile Net 4 GB( Bez ugovorne obveze) + opcija 50GB za 0.0KN moze se aktivirati jednom mjesećno opcija

https://www.hrvatskitelekom.hr/mobilne-tarife/surfanje-uz-pretplatu

 

 Tih 50Gb za 0 kn je promotivna ponuda koja traje samo do 31.01.2018.

Da a ko kaže da i neće ostati obično tako rade. Ma meni je bilo bitno samo da ispitam dal radi CA. bez ugovorne obveze sam uzeo pa odjavim kad hoću  Inače imam tele2

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.11.2017 18:09 (DDavorin).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Imao sam to od ht-a ovo ljeto na moru.

Nebrojeno komplikacija, zavrzlama i skrivenih tajni popraćeno malim slovima.

Po njihovom sada već ustaljenom običaju. Sve će onima malo upućenijima biti jasno kad vam kažem samo jedan sitni detalj. Uslugu ne možeš ugovoriti niti odjaviti nikako drugačije, već OSOBNO u centru.

Sve jasno????

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Nemucimenadimkom kaže...

Imao sam to od ht-a ovo ljeto na moru.

Nebrojeno komplikacija, zavrzlama i skrivenih tajni popraćeno malim slovima.

Po njihovom sada već ustaljenom običaju. Sve će onima malo upućenijima biti jasno kad vam kažem samo jedan sitni detalj. Uslugu ne možeš ugovoriti niti odjaviti nikako drugačije, već OSOBNO u centru.

Sve jasno????

 Da i u čemu je problem? Odšetati se do t centra?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

 Da i u čemu je problem? Odšetati se do t centra?

 Ako ti je njihov centar 35 km u jednom smjeru, onda je problem. A ako je tebi do šetnje, samo naprijed.

Plehani vikleri
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

ne ne, čavle, kukuljanovo

Samo Rijeka.
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Nemucimenadimkom kaže...

Po njihovom sada već ustaljenom običaju. Sve će onima malo upućenijima biti jasno kad vam kažem samo jedan sitni detalj. Uslugu ne možeš ugovoriti niti odjaviti nikako drugačije, već OSOBNO u centru.

To se kosi s pravilnikom HAKOM-a. 

11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Isto tako i u tele 2 nemozes privremeno isključiti broj, nego moraš ili pisanim putem poslati (ne preko maila),ili u centar ići hahaha
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Da li općenito za streaminga treba veći upload ili download?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

neki dan mi je došla podborka iz tele 2 ps4 sa 4+1 igre i pokućni internet i do sada sam jako zadovoljan ,puno je bolji od t-coma,tamo sam imao maksimalnu brzinu skidanje oko 10 mbita a u tele 2 preko 22 mbita,plus veza je stabilna i nikad ne puca,sve to plaćama 269 kn mjesečno a ps4 je šlag na torti,p.s i fiksnu liniju sam prebacio na iskon dobio sam puno bolji ruter od t-coma,veza je odlična wi-fi je kvalitetniji,račun za sljedeći mjesec će mi biti bar 100 kn manji,tako da je t-com napokon prošlost,jedina je mana što je iskon od t-coma

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.11.2017 16:23 (blackalbum).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
blackalbum kaže...

tako da je t-com napokon prošlost,jedina je mana što je iskon od t-coma

 :-)

 

Sorry, ali morao sam.

 

Sretno s Tele2.

10 godina
protjeran
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav, prijatelj je prije par mjeseci nabavio Tele2 pokucni internet. Testirao preko speedtest.net

 

 

Brzina downloada mu je 1.5 megabit. Da, megabit i pol!

Brzina uploada je 45 megabita.

 

 

Ima li netko ikakvu informaciju koja vrazja mater se dogodila i zasto je 4g tako usporen? Odnosno ima li tu ikakve pomoci?

 

Mogu potvrditi da je megabit i pol apsolutno nemoguc za koristenje, osim samo za vrlo najosnovnije, citanje mailova i to je to. Internet stranice su prespore, youtube je prespor a da ne govorim o popcorn time odnosno torrentima. To nema sanse. Niti Netflix i HBO nisu gledljivi. A to sam mu ja napravio cisto da moze doma gledati filmove i serije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Ima li netko ikakvu informaciju koja vrazja mater se dogodila i zasto je 4g tako usporen? Odnosno ima li tu ikakve pomoci?

 

 Zagušena bazna stanica. netko očito ili više njih "skida internet" i tu ti nema pomoći. jedino može sačekati dok ovi ne skinu sve ili zapune sve diskove. pa što god dođe prije.

13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Za sve vas koji imaju Facebook profil, Tele2 održava nagradnu igru. 

 

Više informacija: https://www.blagdanibezgranica.hr/

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.12.2017 10:35 (Marko :D).
 
2 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav svima, zanima me zna li netko zašto u gornjoj Dubravi ne mogu dobiti veći Download speed od cca. 3mb/s (inače karta pokrivenosti  4g signalom prikazuje kako bi trebalo biti signala). Može li to biti zato sto koristim iPhone 8?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Tele2 mreza je prezakrcena zbog neogranicenog interneta tako da se ne nadaj da ce biti ista bolje. Prebaci na 3g, najcesce je brze od 4g.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Probati ću, ali npr. Kada sam na kvatricu dobivam brzinu od oko 65mb/s downloada

11 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Vjerujem da je kvatric pokriven bnetovom i htovom optikom (opcenito brzim internetom) pa nema potrebe da ljudi imaju pokucni.

9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Fuhrer kaže...

Poz , imam pitanje . Prije mjesec i pol cimeri i ja uzeli smo Tele2 pokućni internet te pripadajući router Huawei B315s-22 WiFi CAT4 router. Problem je u tome što su obećavali 4G te smo očekivali da će brzina biti bar 4-5mbps download međutim 4G signal je samo dvije crtice dok je 3G full(međutim 2mb download je premala brzina za naše zahtjeve) ,a živimo u stanu 10min pješice od centra Rijeke . Zvali smo u Tele2 gdje bi rekli kako se možda radi o lošoj mikrolokaciji(???)  te da bi trebalo raditi pošti je centrala 200m od naše zgrade . Ugl. nismo dobili pametan odgovor od njih . Pošto vidim da na routeru imaju ulazi za antene,zanima me dali bi bolje hvatalo 4G kad bi kupili antenu ? Koje preporučujute ?

 

Lp

 Neces pogrijesiti sa Iskrom p56! https://www.antene-zupancic.si/lte-antenski-sestav-56-unicom-mimo-p-1477.html 

 

Probaj malo sa routerom po stanu mijenjati pozicije, mozda naletis na neko mijesto u stanu gdije bolje hvata 4G signal! Kazu pored prozora je najsigurnije, sta u mom slucaju ne stoj, ali ti svejedno probaj! A sa Iskrom neces pogrijesiti, samo je pitanje koliko ljudi je na toj bazi gdije si spojen! Zato kazem probaj po stanu sa routerom! A i ima aplikacija koja ti moze pomoci naci najbolji signal, pa probaj! Stats for Huawei! https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vxlabs.huaweiltestats&hl=hr 

 

  

Odmori se u Istini! :))
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ukoliko su te Iskre "preskup sport" a imaš nešto znanja u samogradnji probaj za 1800MHz napraviti https://buildyourownantenna.blogspot.hr/2014/07/double-biquad-antenna-calculator.html

Ovaj dual bi-quad ima puno veću dobit (13-14dBi) nego Iskra (max oko 8dBi). Razlika je što Iskra pokriva više bandova (zato je i slabija dobit) a tebi treba samo band 1800MHz (Tele-2).

Može se i bez N konektora samo provučeš koaks kroz limeni reflektor i spojiš na bakrene žice quada (koaks učvrstiš plastičnim nosačem (npr. cjevčicom) da se ne miče).

 

ps: za svaki +3dB dobiti antene imaš duplo veću snagu na priključku antene...

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Nemucimenadimkom kaže...

Imao sam to od ht-a ovo ljeto na moru.

Nebrojeno komplikacija, zavrzlama i skrivenih tajni popraćeno malim slovima.

Po njihovom sada već ustaljenom običaju. Sve će onima malo upućenijima biti jasno kad vam kažem samo jedan sitni detalj. Uslugu ne možeš ugovoriti niti odjaviti nikako drugačije, već OSOBNO u centru.

Sve jasno????

 Nije istina.

 

Imaš na webu obrazac koji možeš poslati mailom ili poštom.

 

https://www.hrvatskitelekom.hr/ResourceManager/FileDownload.aspx?rId=5693&rType=2

11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
AF139 kaže...

Ukoliko su te Iskre "preskup sport" a imaš nešto znanja u samogradnji probaj za 1800MHz napraviti https://buildyourownantenna.blogspot.hr/2014/07/double-biquad-antenna-calculator.html

Ovaj dual bi-quad ima puno veću dobit (13-14dBi) nego Iskra (max oko 8dBi). Razlika je što Iskra pokriva više bandova (zato je i slabija dobit) a tebi treba samo band 1800MHz (Tele-2).

Može se i bez N konektora samo provučeš koaks kroz limeni reflektor i spojiš na bakrene žice quada (koaks učvrstiš plastičnim nosačem (npr. cjevčicom) da se ne miče).

 

ps: za svaki +3dB dobiti antene imaš duplo veću snagu na priključku antene...

 najv cu ja napraviti tu antenu, e sad kad sam u calc ubacio 1800mhz kaze mi da mi treba debljina bakrene zice 1.74, na nigdje na netu ne nalazim tu debljinu, sta mislis bi moglo ici 1.5 koju imam ili 2 npr sa istom duljinom?

10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

može slobodno 2mm .... netreba zato mjenjat mjere .... ja bi uzeo el. kabal npr. 3x4 mm2 i izvukao žice

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.12.2017 21:21 (AF139).
16 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Čisto informativno, dal se realno može kaj dobiti s antenama koje samo ušerafiš u ruter?

 

Primjera radi, mislim na nešto ovakvo:

 

ja
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.12.2017 22:32 (ZC_Someone).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Mit je da je sig bolji kod prozora. Je ako je bazna na tu stranu a ako je bazna kontra od prozora onda nije.
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Zanima me dali postoji kakva opcija za boostat tele2 signal da imam koliko toliko normalan gsm signal ... bitno mi je imat poziv i poruku u objektu u kojem živim. Internet imam. Svi koji imate nekakva iskustva volio bi da me naputite (na što jeftinije riješenje)... unaprijed hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ZC_Someone kaže...

Čisto informativno, dal se realno može kaj dobiti s antenama koje samo ušerafiš u ruter?

 

 ...možda dobiješ samo na frekvenciji tih antena 1-2 dBi više nego sa unutarnjim antenama

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
lizard_ago kaže...

Zanima me dali postoji kakva opcija za boostat tele2 signal da imam koliko toliko normalan gsm signal ... bitno mi je imat poziv i poruku u objektu u kojem živim. Internet imam. Svi koji imate nekakva iskustva volio bi da me naputite (na što jeftinije riješenje)... unaprijed hvala.

Ako je na tvom mjestu slaba pokrivenost Tele2 signalom, spoji se na HT-ov 3G signal.

 

Tele2 ima ugovor s HT-om da se njihov 3G signal može koristiti na mjestima gdje Tele2 ima slab signal i to se zove nacionalni roaming.

11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

tih zica imam i plocu cu nabaviti.

 

sad me zanima za n connector. vidio sam da si napisao moze i bez njega sta znaci direktno zalemim kabel na tu bakrenu zicu?

 

ako idem sa n conecctorom kako najbolje zavariti jer tu na ovom tutu nije bas najbolje preko slika da se vidi.

 

11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ZC_Someone kaže...

Čisto informativno, dal se realno može kaj dobiti s antenama koje samo ušerafiš u ruter?

 

Primjera radi, mislim na nešto ovakvo:

 

 ja imam duplo vece lopatice ako ne i troduplo van sam ih stavio na balkon i usmjerio prema odasiljacu, meni su jako pomogle. rsrp mi je pao sa 80/90 na ispod 70

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice