Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.753
|
čitano: 14.436.733
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok

Da li je ovo dobar odabir za ovakav neki budzet, oko 4500?

 

https://www.instar-informatika.hr/tv-55-samsung-55nu7172-smart-4k-best-buy/02411432/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

TV 55" Samsung, 55NU7172, SMART, 4K

 

Znaci trazim za osobe je koje nisu na ti sa tehnologijom, samo bi htjele malo vecu dijagonalu. 

Jel ovo ok, ima sta drugo da bacim oko?

 

Hvala

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Taj Samsung NU7172 je početni model, za taj novac 4500-5000 ima i boljih. Recimo u elipsa Hisense 55U7A, 5 godina garancije, VA panel, 100hz.

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H55U7A/

 
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Binac6 kaže...
volegradele kaže...
Pixel kaže...

65" LG C8 na ekupi trenutno za 17900 Kn !!! Tko je ovo planirao sad je prilika

 Nekako mi LG 55" B8 za 10K i kusur kuna izgleda puno primamljivije!!

https://www.ekupi.hr/LG-OLED-TV-OLED55B8PLA-UHD-SMART-1323909.aspx

 To je dobra cijena a ne tamo 10" veci TV skuplji za 7400kn.

 A nabolja cijena je da onda ne kupiš ništa po tom.

10” je 25 cm, a kad se gleda površina ekrana povečanje je značajno.

meni je 55” premalo za udaljenost od 4-5 m (trenutno imam 50”), čak je 65” na granici, 75” bi bilo savršeno, ali preskupo.

 

15 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Binac6 kaže...
Pixel kaže...

65" LG C8 na ekupi trenutno za 17900 Kn !!! Tko je ovo planirao sad je prilika

 Samo momenat da prodam bubreg. 

 A gle, to nije tv za “sirotinju”, onaj tko kupuje u tom rangu sad ima dobru cijenu.

ko ne, ima lcda i po 5-6000 kn za 65”

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
Binac6 kaže...
volegradele kaže...
Pixel kaže...

65" LG C8 na ekupi trenutno za 17900 Kn !!! Tko je ovo planirao sad je prilika

 Nekako mi LG 55" B8 za 10K i kusur kuna izgleda puno primamljivije!!

https://www.ekupi.hr/LG-OLED-TV-OLED55B8PLA-UHD-SMART-1323909.aspx

 To je dobra cijena a ne tamo 10" veci TV skuplji za 7400kn.

 A nabolja cijena je da onda ne kupiš ništa po tom.

10” je 25 cm, a kad se gleda površina ekrana povečanje je značajno.

meni je 55” premalo za udaljenost od 4-5 m (trenutno imam 50”), čak je 65” na granici, 75” bi bilo savršeno, ali preskupo.

 

 A hebes ga ti imas velik dveni boravak,meni je od glave do tv nekih 3 metra!

AUDIOFIL
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
Binac6 kaže...
Pixel kaže...

65" LG C8 na ekupi trenutno za 17900 Kn !!! Tko je ovo planirao sad je prilika

 Samo momenat da prodam bubreg. 

 A gle, to nije tv za “sirotinju”, onaj tko kupuje u tom rangu sad ima dobru cijenu.

ko ne, ima lcda i po 5-6000 kn za 65”

 Znaci da ne prodajem bubreg? 

15 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Binac6 kaže...
Pixel kaže...
Binac6 kaže...
Pixel kaže...

65" LG C8 na ekupi trenutno za 17900 Kn !!! Tko je ovo planirao sad je prilika

 Samo momenat da prodam bubreg. 

 A gle, to nije tv za “sirotinju”, onaj tko kupuje u tom rangu sad ima dobru cijenu.

ko ne, ima lcda i po 5-6000 kn za 65”

 Znaci da ne prodajem bubreg? 

 Ne, sacuvaj ga za 77”, vjerojatno imas drugih organa koje ne trebas a bilo bi dosta za 65” 😂

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dobar, dobar. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir


Zamolio bi Vas za savjet.
U postupku smo nabavke TV-a, buđet je 12000kn, udaljenost za gledanje je 3.5 do 4m, TV za obiteljsku dnevnu sobu (zemaljski programi, youtube, filmovi).
Dvoumim uzeti manji 55"oled ili veći 65" led? Oba su LG, i cjenovno su slična
- OLED55B8PLA ili
- 65SK8100PLA

Udaljenost od 4m je prevelika za OLED 55"?
Unaprijed zahvaljujem.

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Za te novce bih pričekao studeni, prosinac kad većina proizvođača bude davala ponovo 5 god. garancije.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mkm kaže...


Zamolio bi Vas za savjet.
U postupku smo nabavke TV-a, buđet je 12000kn, udaljenost za gledanje je 3.5 do 4m, TV za obiteljsku dnevnu sobu (zemaljski programi, youtube, filmovi).
Dvoumim uzeti manji 55"oled ili veći 65" led? Oba su LG, i cjenovno su slična
- OLED55B8PLA ili
- 65SK8100PLA

Udaljenost od 4m je prevelika za OLED 55"?
Unaprijed zahvaljujem.

 

Pozdrav tako sam se i ja troumio između ova 3 modela:

 

Sony 55XF9005

LG OLED55B8

Sony 65XE8577

 

Zbog dobre cijene, jučer uzeo LG OLED55B8 za 10500 kn pa ti mogu javiti dojmove kad dođe.

S tim da će meni udaljenost isto biti oko 3.5m

 

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Odlična kupovina.Javi dojmove.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
volegradele kaže...

 Ovo je najniza cijena otkad gledam kupit OLED TV,prvi put kad sam gledao bila je preko 13Kkn,sad dal jos malo cekat ili jamit!!??

Inače tjedan-dva prije svjetskog nogometnog prvenstva po slovenskim se BigBang dućanima prodavao 55" B7V za 9200 i kusur kn prevedeno u kune. Bilo ih je more na lageru, jednog sam i sam htio pokupiti. Tih se dana čak za parsto kuna više mogao nabaviti i po nekim našim dućanima. Ako je sad već ovogodišnjim oledima cijena takva kakva je, očekujem za black friday i oko njega da će B8 ići ispod 10k kn, a C8 za 11-12k. Tim više što su i ovogodišnji LCD-i koje su svi pobacali van prije nogometa već sada, dakle nepuna 3 mjeseca od izlaska, cijenom osjetno ispod inicijalnih cijena. Fakat očekujem da će se ove godine u 11. i 12. mj. svi poklati za kupce televizora jer robe očito ima, modela ima na megatone, a telke se ionako ne kupuju baš svaki dan pa je pitanje ko će im pokupovati skuplje stvari. Ja ću svakako pričekati kraj godine jer fakat mislim da skuplje od ovih sad akcija biti neće, a računam i s kakvim produljenim jamstvom. Dovoljno je da jedan dućan počne utrku.

Deckard
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
volegradele kaže...

 A hebes ga ti imas velik dveni boravak,meni je od glave do tv nekih 3 metra!

Ja 6 i kusur godina gledam u 55" s 2.8m od ravnine telke do glave i zaželio sam se 65". I to isključivo zbog letterboxanih filmova koji na 65" s te udaljenosti izgledaju fakat ko kino. Drugi razlog je rezolucija. Na 55" s cca 3 metra razlika između FHD i UHD rezolucije je, meni osobno, minorna i praktički nebitna. Pa računam da UHD na 65" dobije tek pravi smisao. S druge strane moglo bi biti šetnje glave s full screen materijalima (nogomet i serije), a i razlika cijene 65" u odnosu na 55" je fakat ogromna, pogotovo kod oleda.

Deckard
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
volegradele kaže...

 Ovo je najniza cijena otkad gledam kupit OLED TV,prvi put kad sam gledao bila je preko 13Kkn,sad dal jos malo cekat ili jamit!!??

Inače tjedan-dva prije svjetskog nogometnog prvenstva po slovenskim se BigBang dućanima prodavao 55" B7V za 9200 i kusur kn prevedeno u kune. Bilo ih je more na lageru, jednog sam i sam htio pokupiti. Tih se dana čak za parsto kuna više mogao nabaviti i po nekim našim dućanima. Ako je sad već ovogodišnjim oledima cijena takva kakva je, očekujem za black friday i oko njega da će B8 ići ispod 10k kn, a C8 za 11-12k. Tim više što su i ovogodišnji LCD-i koje su svi pobacali van prije nogometa već sada, dakle nepuna 3 mjeseca od izlaska, cijenom osjetno ispod inicijalnih cijena. Fakat očekujem da će se ove godine u 11. i 12. mj. svi poklati za kupce televizora jer robe očito ima, modela ima na megatone, a telke se ionako ne kupuju baš svaki dan pa je pitanje ko će im pokupovati skuplje stvari. Ja ću svakako pričekati kraj godine jer fakat mislim da skuplje od ovih sad akcija biti neće, a računam i s kakvim produljenim jamstvom. Dovoljno je da jedan dućan počne utrku.

Većini je cilj što povoljnije doći do 65" OLED-a:)

 

Kod nas je teško očekivati akcijske cijene koje su na zapadu tipa 65C8 za 2135€ ili 65B7 za 1699€ ali ova cijena od 17900 za 65C8 kod nas je bar neki pokazatelj da bi možda do kraja godine 65C8 ili barem 65B8 mogao na razinu oko 15K.

 

A opet s druge strane čudi činjenica da jedan od najboljih 65" lcd-a koji je na tržištu 65XF9005 kod nas ima previsoku cijenu od čak 17K, naročito kad vidimo da je takav isti vani dobavljiv za 1499€ i do kraja godine će još koju stotku dolje.

 

 

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...

A opet s druge strane čudi činjenica da jedan od najboljih 65" lcd-a koji je na tržištu 65XF9005 kod nas ima previsoku cijenu od čak 17K, naročito kad vidimo da je takav isti vani dobavljiv za 1499€ i do kraja godine će još koju stotku dolje.

Di si našao 65" xf9005 za 1499€  ?

Deckard
14 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@Flagship

Hvala još jednom.

Znači najbolje bi bilo čekati (najteža radnja) da padne cijena (?) za LG 49" SK85?

Dal postoji uopće takav model sa 43" ekranom?
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
Flagship kaže...

A opet s druge strane čudi činjenica da jedan od najboljih 65" lcd-a koji je na tržištu 65XF9005 kod nas ima previsoku cijenu od čak 17K, naročito kad vidimo da je takav isti vani dobavljiv za 1499€ i do kraja godine će još koju stotku dolje.

Di si našao 65" xf9005 za 1499€  ?

Samo u Njemačkoj, u Saturnovim dućanima. Kod nas bojim se da će teško ići za taj iznos čak i sljedeće godine kad se pojavi novi 65X(G)9005;)

 

 

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

evincar, Molim javi dojmove. Gdje si uzeo OLED?

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.8.2018 12:39 (mkm).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Armor kaže...
@Flagship

Hvala još jednom.

Znači najbolje bi bilo čekati (najteža radnja) da padne cijena (?) za LG 49" SK85?

Dal postoji uopće takav model sa 43" ekranom?

Ne, samo 49" ili veći (tako je i kod drugih, bolji i kvalitetniji su rijetko i ispod 55")

 

Past će cijena ali ispod ove koja je već sad dobra ( SD 6300 ) ne previše; takav tv je i na zapadu rijetko ispod 1000€.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
deckard kaže...
Flagship kaže...

A opet s druge strane čudi činjenica da jedan od najboljih 65" lcd-a koji je na tržištu 65XF9005 kod nas ima previsoku cijenu od čak 17K, naročito kad vidimo da je takav isti vani dobavljiv za 1499€ i do kraja godine će još koju stotku dolje.

Di si našao 65" xf9005 za 1499€  ?

Samo u Njemačkoj, u Saturnovim dućanima. Kod nas bojim se da će teško ići za taj iznos čak i sljedeće godine kad se pojavi novi 65X(G)9005;)

 

 

 

 

Za taj novac isplatilo bi ga se i dofurat i od tamo:)

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pored nikad nižih cijena oled-a kod nas, tko još gleda lcd.
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...
Pored nikad nižih cijena oled-a kod nas, tko još gleda lcd.

Ja npr.. Žulja me opet danas da u par klikova naručim jedan C8, ali sam baš ko za vraga prije par dana buljio u jedan C7 u trgovini koji je na jednom mjestu imao dosta gadan yellow tint flek od par cm promjera koji se fino vidio na bijeloj. Svaki put kad se ja nakurim na oled, neki vrag stane na put tome da ga kupim. A možda to nije vrag nego anđeo  ? Uglavnom frka me burn-ina, pretpostavljam da bi me bilo puno manje frka da im cijena padne ispod 9k kn za 55" . Nek se još malo kuha sve to skupa.

Deckard
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dečki, zabole me glava .

 

Da remiziram, crk'o mi stari LG pa tražio ovdje savjet, što kupiti.

Nadobudno krenuo s idejom kupiti UHD 43-49'' Android TV za cca 3500 - 4000 kn, i rek'o dobri ljudi će mi pomoći.

Pročito sam dosad 500 stranica vaših postova (što tu, što po drugim forumima), testova, recenzija, specifikacija, i evo što sam zaključio:

 

1. Sveprisutni forumašGarfield1 (iliti Majstor2) je navodno Philipsov serviser iliti nekakav trgovac, i svima pokušava uvaliti Philips televizor.

2. Svi ostali forumaši mrze Garfielda1( Majstora2) zbog glede toga.

3. Prilips nevalja jer je kinesko smeće sastavljeno od jeftinih dijelova i često se kvari.

4. Pametnije je kupiti "obični" Smart TV od Androida, jer je stabilnij, brži (npr. LG-ijev Web OS ili Samsung Titzen....), dok  Androidi s vremenom nakupe kojekakvog smeća, uspore se, smrzavaju, sporo dižu, često ruše itd. Drugim riječima, kome treba Android nek' si kupi TV box.

5. TCL televizori su jeftini, ali po mom osobnom zaključku tu doslovno vrijedi ono: "Koliko para tolko i muzike". Blijede i isprane boje te mutnu SHD sliku koju sam vidio bila je identična na sve tri izložene dijagonale (43,49, 55'') na zidu u Pevecu, tako da nisu sva tri baš slučajno bila razdešena.

6. Strong, Vivax i Hisense su također smeće.

7. IPS paneli ne valjaju jer imaju slab kontrast.

8. VA paneli ne valjaju jer imaju uzak kut gledanja i slabu svjetlinu.

9. LG- ijevi IPS paneli ne valjaju jer imaju fake UHD rezoluciju (RBG+W pixeli).

10. Sony televizori ne valjaju jer imaju IPS panele (dakle slab kontrast).

11. Samsung i Panasonic televizori također ne valjaju jer imaju jedne od navedenih (ne znam više koje, IPS ili VA) panela.

 

Evo ja definitivno odusto od Androida (KODI ćemo gledati preko box k'o i do sada), tražim dobar UHD Smart TV dijagonale 49/50 cola, i dižem ljesticu na cca 5000 - 5500 kn:

Prioritet:

1. Što bolja konverzija i prikaz naših SHD TV kanala.

2. Što bolja kvaliteta slike( boje, oštrina, kontrast motion).

3. Brz, fluidan i stabilan OS

4. Smart mogućnosti ( LAN, DLNA, WiFi, ...........)

 

Ak nema, nek mi neko proda stari CRT dijagonale > 80 cm i jedno 2kw fotonaponskih panela da mi ne skoči račun za struju, il će se ubijem namrtvo......

Samo su svemir i ljudska glupost beskrajni. Ustvari, za ono prvo baš i nisam sasvim siguran.... A. Einstein
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.8.2018 16:37 (Krepatil).
Moj PC  
14 0 hvala 2
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
Tascam kaže...
Pored nikad nižih cijena oled-a kod nas, tko još gleda lcd.

Ja npr.. Žulja me opet danas da u par klikova naručim jedan C8, ali sam baš ko za vraga prije par dana buljio u jedan C7 u trgovini koji je na jednom mjestu imao dosta gadan yellow tint flek od par cm promjera koji se fino vidio na bijeloj. Svaki put kad se ja nakurim na oled, neki vrag stane na put tome da ga kupim. A možda to nije vrag nego anđeo  ? Uglavnom frka me burn-ina, pretpostavljam da bi me bilo puno manje frka da im cijena padne ispod 9k kn za 55" . Nek se još malo kuha sve to skupa.

Dosadan si više s burn-inom, kupi si LED televizor. Imaš tu postove desetak vlasnika OLED-a sa svojim dojmovima, ali ti si vidio fleku u dućanu. Inače oledi većinom ne podliježu pravilima sniženja BF-ja, ali svaki pomak prema dolje u odnosu na danas već biti super, jer su već sad cijene ok.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Krepatil kaže...

Dečki, zabole me glava .

 

Da remiziram, crk'o mi stari LG pa tražio ovdje savjet, što kupiti.

Nadobudno krenuo s idejom kupiti UHD 43-49'' Android TV za cca 3500 - 4000 kn, i rek'o dobri ljudi će mi pomoći.

Pročito sam dosad 500 stranica vaših postova (što tu, što po drugim forumima), testova, recenzija, specifikacija, i evo što sam zaključio:

 

1. Sveprisutni forumašGarfield1 (iliti Majstor2) je navodno Philipsov serviser iliti nekakav trgovac, i svima pokušava uvaliti Philips televizor.

2. Svi ostali forumaši mrze Garfielda1( Majstora2) zbog glede toga.

3. Prilips nevalja jer je kinesko smeće sastavljeno od jeftinih dijelova i često se kvari.

4. Pametnije je kupiti "obični" Smart TV od Androida, jer je stabilnij, brži (npr. LG-ijev Web OS ili Samsung Titzen....), dok  Androidi s vremenom nakupe kojekakvog smeća, uspore se, smrzavaju, sporo dižu, često ruše itd. Drugim riječima, kome treba Android nek' si kupi TV box.

5. TCL televizori su jeftini, ali po mom osobnom zaključku tu doslovno vrijedi ono: "Koliko para tolko i muzike". Blijede i isprane boje te mutnu SHD sliku koju sam vidio bila je identična na sve tri izložene dijagonale (43,49, 55'') na zidu u Pevecu, tako da nisu sva tri baš slučajno bila razdešena.

6. Strong, Vivax i Hisense su također smeće.

7. IPS paneli ne valjaju jer imaju slab kontrast.

8. VA paneli ne valjaju jer imaju uzak kut gledanja i slabu svjetlinu.

9. LG- ijevi IPS paneli ne valjaju jer imaju fake UHD rezoluciju (RBG+W pixeli).

10. Sony televizori ne valjaju jer imaju IPS panele (dakle slab kontrast).

11. Samsung i Panasonic televizori također ne valjaju jer imaju jedne od navedenih (ne znam više koje, IPS ili VA) panela.

 

Evo ja definitivno odusto od Androida (KODI ćemo gledati preko box k'o i do sada), tražim dobar UHD Smart TV dijagonale 49/50 cola, i dižem ljesticu na cca 5000 - 5500 kn:

Prioritet:

1. Što bolja konverzija i prikaz naših SHD TV kanala.

2. Što bolja kvaliteta slike( boje, oštrina, kontrast motion).

3. Brz, fluidan i stabilan OS

4. Smart mogućnosti ( LAN, DLNA, WiFi, ...........)

 

Ak nema, nek mi neko proda stari CRT dijagonale > 80 cm i jedno 2kw fotonaponskih panela da mi ne skoči račun za struju, il će se ubijem namrtvo......

 Hahaha... Koji si ti kralj.  Nemam savjet nekog TV-a da ispunjava ta tvoja 4 uslova za 3500-4000kn ali si me iskreno nasmijao ovim, vecinom tacnim, stavkama. Ako naletim na nesto javim.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže... da im cijena padne ispod 9k kn za 55" 

A što bi tek bilo kad bi ovakva cijena bila kod nas, barem na 24 sata? 999€ izgleda kao da je gotovo gratis ovaj 55C7D;)

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Binac6 kaže...

 Hahaha... Koji si ti kralj.  Nemam savjet nekog TV-a da ispunjava ta tvoja 4 uslova za 3500-4000kn ali si me iskreno nasmijao ovim, vecinom tacnim, stavkama. Ako naletim na nesto javim.

 

Nisi dobro pročit'o. Ljestvicu sam digao na 5000 - 5500 kn. Nadam se da se za to već da nešto pronaći....

Samo su svemir i ljudska glupost beskrajni. Ustvari, za ono prvo baš i nisam sasvim siguran.... A. Einstein
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.8.2018 19:37 (Krepatil).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Krepatil kaže...
Binac6 kaže...

 Hahaha... Koji si ti kralj.  Nemam savjet nekog TV-a da ispunjava ta tvoja 4 uslova za 3500-4000kn ali si me iskreno nasmijao ovim, vecinom tacnim, stavkama. Ako naletim na nesto javim.

 

Nisi dobro pročit'o. Ljestvicu sam digao na 5000 - 5500 kn. Nadam se da se za to već da nešto pronaći....

 Ostao sam zatecen kako je neko uspio sabiti citavu bit foruma i trzista televizora u 11 tacaka pa nisam posle toga sve ni procitao. :) 49SK8500 je bio za taj novac ili malo vise, vidi jel ih jos ima po toj cijeni.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice