Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.917
|
čitano: 14.479.949
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Philips ima bolji upscaling.P5 ima procesor i ips panel za gledanje iz većeg kuta.49pus7803

stršljen
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vristim 

 

Nedavno sam napisao da sa LG V30 mogu bez beda streamat 10bit hdr 4k Infinity War od 22GB na MU8002. Nisam do sad imao vremena za vledanje al danas sam skinuo i prijevod(na mobitel jel) i reko da probam i rade titlovi 

 

E sad, dal mobitel ili telka to omogućava?

 

Ovo je perverzija, kad se samo sjetim koliko je bilo potrošenog vremena na ugrađivanje titlova u .mkv da bih mogao isto na plazmi do sad ovak nečeg hehe 

 

Uglavnom Samsung me ugodno iznenađuje i čak razmišljam da bi mi i idući mogao biti njihov.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ikakav savjet za TV do 1700kn, gledat ću ga iskljućivo u mraku pa je poželjno da ima VA matricu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...
Imaš sada odličnu priliku u Ekupi:

Nikada niže cijene LG Oled-a kod nas:
B8=10.799.00
C8=11.199.00

https://www.ekupi.hr/Crazy-Sunday-g49155.aspx?lp=true

 Na koji nacin doc do cijene od 10 799 i kako uopce doc do C8 na ekupi!?

B8 ,i daje cijenu od 13499 kn!

AUDIOFIL
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

 Pa sad je tako, ako želiš što bolji prikaz boja onda ti je Nano Cell dobar odabir.. I naravno ako češ gledat uglavnom po danu.  Ako češ gledat u mraku onda su ti bolji televizori sa VA panelom. 

 Meni je na IPS isto bolja slika kad po danu spustim rolete na prozoru a kad su dignute, previše je odsjaja i ne znam otkud ta fama o boljoj slici IPS-a po "danu". Većina tih najčešće prodavanih televizora  fura taj glossy panel i to nije gledljivo kad je prozor ispred, odn iza mojih leđa. Matt je uvijek bio puno bolji izbor.

Ips je dobar kad je noć a u sobi upaljeno svjetlo, sobna žarulja, dok po danjem svjetlu ni jedan panel nije dobar.

Va panel dominira u mraku, dakle kad je noć i isključeno sobno svjetlo, no opet kažem "kvalitetan" Va panel a ne svako smeće od panela kao kod Philipsa.

 

Kod tebe je kod ostalih marki dobar samo tv od tisuću eura na više a kod Philipsa možeš kupiti govnce s VA panelom od 3500 kn i ubit će svaki Sony, LG, od 1 t € s IPS slikom ?!

 

pošto imam Uj 49701v mogu reći da je solidan, čvrst, kompaktan tv, nema probijanja, USB, HDMI ulazi su čvrsti i cijeli izgled i na dodir plastike odaje izgled kvalitetne izrade.

No, danas su več za te novce izašli još bolji modeli i od LG-a i od Samsunga i Sonija.

 

Nakon nove godine ovaj tv seli u dnevnu sobu jer je tamo samsung 94 cm iz 2008 a kod mene će uletjeti ili OLED ili nekakav samsungov 55 QLED sa solidnim kutem gledanja, mada mi ne treba nekakav poseban kut.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nisam baš u tijeku s trendovima u TV svijetu i čitam forum ali još uvijek se ništa nije iskristaliziralo. :) Naime, sad imam 48" Samsung 6500 čini mi se, i odlučio bih se za 65" ovaj put, ali ne bih prelazio recimo 9.000 kn. Vidim da imam dosta dobar izbor 55" modela ali to mi nije veliki skok u veličini TV-a. Što kažete na ideju da idem na prošlogodišnji model Samsunga MU8002. Ima ga u Elipsu po relativnoj pristojnoj cijeni. Također sam vidio neke Philips modele serije 7 po sličnoj cijeni iste dijagonale. Također... Možda Sony X830F... Dosta često povezujem mobitel i pregledavamo slike na TV-u pa mi je i to bitno kod izbora. Imate li preporuke, savjete...? Svaka pomoć dobrodošla. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sil kaže...

Nisam baš u tijeku s trendovima u TV svijetu i čitam forum ali još uvijek se ništa nije iskristaliziralo. :) Naime, sad imam 48" Samsung 6500 čini mi se, i odlučio bih se za 65" ovaj put, ali ne bih prelazio recimo 9.000 kn. Vidim da imam dosta dobar izbor 55" modela ali to mi nije veliki skok u veličini TV-a. Što kažete na ideju da idem na prošlogodišnji model Samsunga MU8002. Ima ga u Elipsu po relativnoj pristojnoj cijeni. Također sam vidio neke Philips modele serije 7 po sličnoj cijeni iste dijagonale. Također... Možda Sony X830F... Dosta često povezujem mobitel i pregledavamo slike na TV-u pa mi je i to bitno kod izbora. Imate li preporuke, savjete...? Svaka pomoć dobrodošla. 

 Ja bi ti svakako preporučio taj model Philipsa:) Sada ga dobijaš za veoma dobru cjenu.

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-65PUS7303/

 

Ili taj nešto malo slabiji model.

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/philips-65pus670312?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

A možeš i uzet Sony model X830F.

9 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
volegradele kaže...
Tascam kaže...
Imaš sada odličnu priliku u Ekupi:

Nikada niže cijene LG Oled-a kod nas:
B8=10.799.00
C8=11.199.00

https://www.ekupi.hr/Crazy-Sunday-g49155.aspx?lp=true

 Na koji nacin doc do cijene od 10 799 i kako uopce doc do C8 na ekupi!?

B8 ,i daje cijenu od 13499 kn!

 U tom trenutku kada sam linkao su bile te cijene.Ponuda je bila vremenski ograničena.

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Velika šteta kaj nisu stavili 49SK8500 na popust na ekupi, nije baš fer od njih.
I općenito, očito je kod nas neka zabrana ili unutarnji dogovor (prije) da se novo i dobro ne pušta ispod 6000!

Kad smo kod toga, kak to da niko ne kupuje izvana (Njemačka - nju se linka, Austrija, Italija, Slovenija...)?
Velike carine, garancija ili ne dostavljaju?
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.9.2018 11:00 (Armor).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Armor kaže...
Velika šteta kaj nisu stavili 49SK8500 na popust na ekupi, nije baš fer od njih.
I općenito, očito je kod nas neka zabrana ili unutarnji dogovor (prije) da se novo i dobro ne pušta ispod 6000!

Kad smo kod toga, kak to da niko ne kupuje izvana (Njemačka - nju se linka, Austrija, Italija, Slovenija...)?
Velike carine, garancija ili ne dodtavljaju?

 

ja sam gledao na computer universe (njemačka), TV ne dostavljaju kod nas. s njima sam imao jako dobro iskustvo za neke druge stvari tako da samo njih gledam od stranih

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sil kaže...

Nisam baš u tijeku s trendovima u TV svijetu i čitam forum ali još uvijek se ništa nije iskristaliziralo. :) Naime, sad imam 48" Samsung 6500 čini mi se, i odlučio bih se za 65" ovaj put, ali ne bih prelazio recimo 9.000 kn. Vidim da imam dosta dobar izbor 55" modela ali to mi nije veliki skok u veličini TV-a. Što kažete na ideju da idem na prošlogodišnji model Samsunga MU8002. Ima ga u Elipsu po relativnoj pristojnoj cijeni. Također sam vidio neke Philips modele serije 7 po sličnoj cijeni iste dijagonale. Također... Možda Sony X830F... Dosta često povezujem mobitel i pregledavamo slike na TV-u pa mi je i to bitno kod izbora. Imate li preporuke, savjete...? Svaka pomoć dobrodošla. 

 65MU8002 je veoma dobar TV sa 100Hz panelom koji se moze nabaviti za pristojan i nepreveliki novac i ja bih ti savjetovao da ides na njega. Sta god da odaberes samo nemoj kineski Philips.

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel moze neko suvislo objasnit zasto svi lupate TD ko ludi cim se spomene Phillips? Koliko citam po netu, cini mi se da ima sasvim dobrih modela, pogotovo u zadnje vrijeme... A i meni osobno je Ambilight super stvar koju ostali nemaju, tako da ne znam zasto svi odmah lupe automatski TD na spomen Phillipsa... Mislim shvacam da imate nesto protiv garfieldovih pristranih preporuka (valjda radi za Philips ili stogod), al to ne znaci da je sve Phillipsovo smece automatski...

 

Btw, imam oko 2 god Phillips 55'' 6501 i ne mogu se pozaliti (kupio s 5 god garancije). Imao je neke probleme tipa nasumicno restartanje bez razloga usred gledanja, i ne prepoznavanje USB-a, ali su sve ispeglali FW updateovima i vise nema nikakvih problema. U svakom slucaju bih uzeo opet u obzir Phillips kod kupnje novog TV, iako priznajem da je to uglavnom radi Ambilighta :)

 

inb4 TDovi

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.9.2018 10:19 (Minneyar).
Moj PC  
0 3 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Eto jedan TD posto kazes da lupamo TD na spomen Philipsa pa da ostanemo dosljedni. Philips je precijenjeno kinesko smece a vrijeme ce ti pokazati zasto je to tako. Koliko je to los brand potvrdjuje cinjenica da im vise televizora bude prodano zbog light efekata pod imenom Ambilight nego zbog kvalitete televizora.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.9.2018 10:29 (Binac6).
 
2 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pošto se ne razumijem u televizore, trebao bih preporuku za TV veličine 43", cijena između 4500 - 6000 kn mi je prihvatljiva.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.9.2018 10:42 (MStimac).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Binac6 kaže...

Eto jedan TD posto kazes da lupamo TD na spomen Philipsa pa da ostanemo dosljedni. Philips je precijenjeno kinesko smece a vrijeme ce ti pokazati zasto je to tako. Koliko je to los brand potvrdjuje cinjenica da im vise televizora bude prodano zbog light efekata pod imenom Ambilight nego zbog kvalitete televizora.

 Nisam nasao nigdje konkretne podatke da je Phillips ista manje pouzdan nego konkurentni televizori (osim tvojih idiotskih baljezganja bez da kazes ista konkretno)... Sve sto je bitno je garancija, uz 5 god garancije nema nikakve bojazni. Radije bih uzeo Phillips sa 5 god garancije nego bilo koji konkurentski sa 2 god...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Minneyar kaže...
Binac6 kaže...

Eto jedan TD posto kazes da lupamo TD na spomen Philipsa pa da ostanemo dosljedni. Philips je precijenjeno kinesko smece a vrijeme ce ti pokazati zasto je to tako. Koliko je to los brand potvrdjuje cinjenica da im vise televizora bude prodano zbog light efekata pod imenom Ambilight nego zbog kvalitete televizora.

 Nisam nasao nigdje konkretne podatke da je Phillips ista manje pouzdan nego konkurentni televizori (osim tvojih idiotskih baljezganja bez da kazes ista konkretno)... Sve sto je bitno je garancija, uz 5 god garancije nema nikakve bojazni. Radije bih uzeo Phillips sa 5 god garancije nego bilo koji konkurentski sa 2 god...

Ma ostavi pojedince, vidiš, da su totalni amateri što se tiče poznavanja televizora:)) Imam sam Philipsa i radi bez problema , isto tako imaju Philips televizore moji obiteljiski prijatelji i isto nemaju problema.. I kod nas u prodaonici, prodamo najviše Philips televizora pa se jih vrati što se tiče reklamacija stvarno malo:)) A žao mi je najviše ljudi ovdje što traže televizor, pa poslije nasjedaju takvim lažnim antiporopagandama sa strane pojedinaca.. A nijedan ne radi profesionalno sa televizorima, ili je vlasnik Philips televizora.. Več pišu velike laži i provociraju..

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.9.2018 10:55 (garfield1).
12 godina
protjeran
offline
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

 

Kauč mi je udaljen između 2,5 i 3 metra od mjesta za TV, nemogu se nikako odlučiti da li ići na 109 cm ili 124 cm varijantu.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pa bolje ti je veličina 49/50.. Ako češ gledat podosta i 4k sadrzaja onda jos bolje veličina 55". Jer do 6.000 kuna več dobijas i pokoji veoma dobar model veličine 55".
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da li se u SD može plaćati na rate kupnjom u webshopu? i da li se tako može ostvariti onaj popust od 10%?

 
0 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

SAd će se radit Pelješki most,i rade ga Kinezi, mislim da ovi mrzitelji Philipsa ˙(kako kažu kinesko smeće) neće od straha prolazit Pelješkim (Kineskim) mostom.Pozdrav svim koji mrze i ne mrze kinesko smeće.

stršljen
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mr_Peanut kaže...

Da li se u SD može plaćati na rate kupnjom u webshopu? i da li se tako može ostvariti onaj popust od 10%?

 ovisi ti, na onaj popust ako prihvatiš newsletter može samo za jednokratno. ja sam prije par dana uzeo popust al samo za amex 10 % i to je moglo na rate, AMEX10 je kod

11 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Minneyar kaže...

Jel moze neko suvislo objasnit zasto svi lupate TD ko ludi cim se spomene Phillips? Koliko citam po netu, cini mi se da ima sasvim dobrih modela, pogotovo u zadnje vrijeme... A i meni osobno je Ambilight super stvar koju ostali nemaju, tako da ne znam zasto svi odmah lupe automatski TD na spomen Phillipsa... Mislim shvacam da imate nesto protiv garfieldovih pristranih preporuka (valjda radi za Philips ili stogod), al to ne znaci da je sve Phillipsovo smece automatski...

 

Btw, imam oko 2 god Phillips 55'' 6501 i ne mogu se pozaliti (kupio s 5 god garancije). Imao je neke probleme tipa nasumicno restartanje bez razloga usred gledanja, i ne prepoznavanje USB-a, ali su sve ispeglali FW updateovima i vise nema nikakvih problema. U svakom slucaju bih uzeo opet u obzir Phillips kod kupnje novog TV, iako priznajem da je to uglavnom radi Ambilighta :)

da pokušamo ovako - zašto redovito svi govore kako su ms platinum napajanja smeće i da ih treba izbjegavati

imam kolegu kojem ms platinum radi bez greške već 5-6 godina, jel to realno ikakav argument? - otprilike isto kao i tvoj primjer

 

problem kod televizora je što baš i nemamo neka pouzdana istraživanja, možeš eventualno pogledati consumer report izvješće uz "sitnu" donaciju od 35-55 dolara godišnje ili choice.com uz 24 dolara "donacije"

inače te podatke proizvođači skrivaju kao zmija noge, nitko od recenzenata ne otvara televizore, servisi redovito odbijaju dati bilo kakve informacije - vjerojatno im je to zabranjeno ugovorom koji imaju da bi bili ovlašteni serviser

možeš eventualno dobiti pokoju insajdersku informaciju, no zašto bi ti meni vjerovao kad ti kažem da poznajem dvojicu servisera i da oba preporučaju izbjegavati pilips i da mi je trgovac u dućanu koji pilips ima na centralnom izložbenom prostoru savjetovao isto

 

međutim, ono što se može je provjeriti na specijaliziranim forumima iskustva ljudi, upozorenja, vidjeti kako su napravljeni kad ih netko rastavi i slično

za kineski pilips smo na ovom forumu već utvrdili da se razlikuje od primjerice konkurencije poput sonya i panasonica po tome što ugrađuje komponente, malo je reć, upitne kvalitete - recimo kondenzatore tipa hermei koji se inače ugrađuju u proizvode najniže kvalitete, dakle to čak nisu komponente koje inače nalaziš u low end napajanjima poput fortron hexa serije - čak i u tako jeftinim napajanjima nalaziš tier 2/3 kondiće, ne ove koji nisu niti tier 4 i kad ih guglaš uglavnom dobiješ rezultate kao ova fotka dolje

 

ovo s 5g garancije se slažem, to je za naše tržište ključni faktor za bilo koji televizor i svakom bih preporučio da gleda mogućnost duže garancije, no opet i u tom slučaju rekao bih mu da radije uzme kvalitetno i provjereno ako je razlika u cijeni minimalna, a garancija ista

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Može se dobiti 10% za plaćanje pouzećem (keš znači), kak?

SK8500 vidim ima samo SD Point, i to izložbeni primjerak.

A baš sam mislil riskirati još 100kn i zaputiti se za WG...

Point mi je puno pješačenja ak revimo idem do Vrapča vlakom, kak sam i jedini put bil tam - i kupil 32GB USB stick :)

Sad, ima u WG i LG dućan, samo ne znam jel to sve vezano uz SD?
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

Ma ostavi pojedince, vidiš, da su totalni amateri što se tiče poznavanja televizora:)) Imam sam Philipsa i radi bez problema , isto tako imaju Philips televizore moji obiteljiski prijatelji i isto nemaju problema.. I kod nas u prodaonici, prodamo najviše Philips televizora pa se jih vrati što se tiče reklamacija stvarno malo:)) A žao mi je najviše ljudi ovdje što traže televizor, pa poslije nasjedaju takvim lažnim antiporopagandama sa strane pojedinaca.. A nijedan ne radi profesionalno sa televizorima, ili je vlasnik Philips televizora.. Več pišu velike laži i provociraju..

 

Čekaj i obiteljskim prijateljima si uvaljao Philips?

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sil kaže...

Nisam baš u tijeku s trendovima u TV svijetu i čitam forum ali još uvijek se ništa nije iskristaliziralo. :) Naime, sad imam 48" Samsung 6500 čini mi se, i odlučio bih se za 65" ovaj put, ali ne bih prelazio recimo 9.000 kn. Vidim da imam dosta dobar izbor 55" modela ali to mi nije veliki skok u veličini TV-a. Što kažete na ideju da idem na prošlogodišnji model Samsunga MU8002. Ima ga u Elipsu po relativnoj pristojnoj cijeni. Također sam vidio neke Philips modele serije 7 po sličnoj cijeni iste dijagonale. Također... Možda Sony X830F... Dosta često povezujem mobitel i pregledavamo slike na TV-u pa mi je i to bitno kod izbora. Imate li preporuke, savjete...? Svaka pomoć dobrodošla. 

Taj Samsung u elipsu je izložbeni znači ZAOBIĐI. Ako netko ima novi, u kutiji 65MU8002 onda da. philips pus7303 je kineski tv, loše specifikacije kao što su 8-bit FRC panel i 60hz te niska svjetlina govori sve. 

 

Još uvijek jedan od najboljih 65" je Sony 65XE8505. Pravi 10-bit Triluminos VA panel od 100hz i 5g garancije za 9900. S obzirom da novi 65XF8505 više nema VA panel onda XE8505 još više dobiva na značaju.

 

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-sony-kd-65xe8505-led-uhd-4k-android-tv-t2-hevcs2/80129

 

Mala ispravka- nije X830F (US model) nego XF8305. Do jučer mogao se za 8100 kupiti 60XF8305 kao i 70XF8305 za 11K što su bile dobre cijene.

 

Najbolja opcija bi ti bila kad bi si mogao nekako isposlovati novi Sony 65XF9005 za 1299€ iz Njemačke:)

 

 

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok svima!

Koje je vaše mišljenje za best-buy u veličini 40-43" a ispod 3000kn? Ima raznih akcija po svuda i barem 20-tak modela. Da li ima nešto što da izbjegavam ili na što da pazim? Hvala

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dpavic kaže...

...Da li ima nešto što da izbjegavam ili na što da pazim? Hvala

 

 pazi na garfilda, počeo je i na privatne poruke vrbovati naivce 

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Za takve pare bas ne dobijas nesto kvalitetno.. Ali imaš ovdje veoma solidan model
https://www.nabava.net/televizori/philips-43pus6503-televizor-cijena-43-110-cm-led-ultra-hd-63400271
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice