Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.755
|
čitano: 14.437.336
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
oriam kaže...

Što preporučujete od ovoga za osrednje zahtjevnog korisnika (igrice me ne zanimaju),sad su akcije ali išao bi do cca. 3300 kn te 43" diagonale zbog organičenog prostora

 

LG 43UM7450PLA 

PHILIPS 43PUS7303 

 Philips 43PUS6754

Samsung UE43RU7402

Samsung UE43RU7412

imao sam prilike vidjet sony (android s kodi-em) što mi je zanimljivo ,od ovih je samo Philips android ili ?

Hvala

LG/IPS LCD panel, ili Samsung/VA LCD panel to je logičan ili realan izbor.Navedeni dvojac ima stalak po sredini, dakle klasično ili ljepše u odnosu na one dvije tipične bočne nogice kao u kokoši itd.

 

Philips preskoči kvari se znatno više od prosjeka, no ako baš hočešPhilips Ambilight onda realno nemaš drugog izbora.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/svijetu-pala-prodaja-lcd-tv-41-samsung/255402.aspx?page=0&jumpto=5559066&sort=asc&view=flat

 

 

 

 

Gledaj i Hisense 43 modele, dakle klasični 43/4K VA LCD paneli od 60hz kao i LG ili Samsung modeli.Skuplji Hisense ima kvalitetniji dizajn ili kučište+stalak, tu je i Bluetooth ali i jače pozadinsko osvjetljenje+Dolby Vision tehnikalije.Jeftiniji model za 2000kn, pa to je bagatela ili super kupnja za svakog prosječnog TV korisnika.

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H43B7100/

 

https://hisense.co.uk/tvs/all-tvs/b7100/


https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H43B7500/

 

https://hisense.co.uk/tvs/all-tvs/b7500/

 

https://www.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodi-odabir/48433.aspx?page=939&jumpto=6031060&sort=asc&view=flat

 

Android OS na TV-u, prilično korisno no u dosta situacija je sve samo ne idealno i bez problema.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imam jedno možda glupo pitanje. Prije mjesec dana kupio sam Sony KDL-32WD755BAEP. Tražio sam u uputama, netu, ma svuda i nisam mogao naći OS koji ima. Da li je to Android ili neki drugi. U sistemu to nigdje ne piše.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...

Osim sto je tezi off-topic, opcenito je bolji setup (i skuplji i mocniji, kao za small-business) poseban router sa GB LAN-om i 5GHz WiFi-jem, a jeftini router od internet providera nakaciti samo kao izvor neta i mozda DHCP. To iziskuje i konfiguriranje, ali tako je ako hoces potpunu kontrolu i kvalitetu mreze.

 

Ako sam dobro shvatio, covjek ima router od providera sa GB ethernetom ali bez 5GHz wifija, na to je nakacio nekakav wifi AP ili modul sa 5GHz wifi-jem i ne radi kako treba, tj. TV na 5GHz i NAS na GB LAN ne radi dovoljno brzo? To prvo treba provjeriti nekim speed testom da budes siguran, onda tek gledati da li je problem u samom  streamanju/procesiranju materijala. Idealno bi bilo nabaviti neki router/switch za probu prije trosenja love, nema druge.

 5 GHz mreza iz mog iskustva uopce nije bila  neophodna za filmove sa visokim bitrate-om . Donedavno imao cisco epc3928 sa 2.4 GHz mrezom , i sve je uvijek  radilo besprijekorno kao i sad sto radi na technicolor CGA2121 sa AC WI-FI-em  . Pored losijih playera na nekim modelima televizora , uz lose  iskonfiguriranu mrezu , mislim da je problem i u losijim routerima  kod pojedinih korisnika , jer ne mogu isporucit potreban bandwidth lokalno i zbog tog imaju probleme i buffering . Između dva spomenuta routera jedina razlika je u maksimalnoj brzini koju mogu postići , na 2.4G je bilo 85-90 Mbps¸ , dok na ovom sa 5GHz "vadim " preko 200 sto je btw i jedini mogući način za dobit preko 100 Mbps jer u televizorima nema gigabitnog LAN-a 

Nisam  nista posebno kemijao ... pc sa serviio media serverom preko TC CGA2121 HomeGateway-a  na LG smart TV , i sve piči ko po špagi , nebitno jel film 7 ili 77 GB. Transkodiranje je isključeno , mada nisam primjetio probleme ni kad je bilo uključeno . 

 

 

 

 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zver kaže...
dxdandy kaže...

 Hvala na dobrim cestitkama na mojoj novini. Nisam bas u toku sa kodijem pa zato i pitam jeli moguce da9 ja radim nesto krivo. Mislim da ne, jer pratim upute instalacije step-by-step i nece. Nisam cuo za buildove, eto koliko sam upoznat sa svime time. Ne znam dali se smije tu javno o tome, pa ako ne, molim da napises u nekoj privatnoj poruci. Ne mogu odgonetnuti koji je to bild koji spominjes. A ovo sto sto pitas dali imam dobar zip, ne znam, on sam pronalazi zip file kod dodavanja sourcea.

Sto se tice 4k hdr dolby vision,nisam jos nista tako gledao..imas neku preporuku za nesto i sa kojim playerom. Sad vidim da imam sranje i sa AV reciverom. Stari je i ne podrzava mi hdmi arc prenos zvuka na njega pa bih sada i reciver trebao mjenjati. Popizdio sam kad sam to otkrio, eto ispao iz tih voda i sad stalni nesto novo kupi...probao tv spojiti sa reciverom putem optickog i ni tako ne ide zvuk, cak ni sa obicne televizije. E to sad ne kuzim kako. Pojacavam na tv zvuk a pojacava se na pojacalu ali nema zvuka...fascinantno.

 Što se tiče postavki zvuka... u postavkama trebaš odabrati Digital Out / PCM.

Što se tiče playera - MX player sa allcodec pakom..

 

off topic; A što se tiče kodija... https://phoenixrebornbuild.com.hr/

 

Gledam sada mx player i taj allcodec pack ali njega nigdje ne nalazim kad u trazilici u storeu upisem mx player. Samo mi nudi mx player ili mx player pro ali nigdje taj codec pack. Jedino jos jos pronalazi ALL Codexs for archos Video e sad dali je to to ili nije ? I ako je, treba li sta podesavati naknadno kod tih kodeka ?

 

Thx !

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Cobra33 kaže...

Imam jedno možda glupo pitanje. Prije mjesec dana kupio sam Sony KDL-32WD755BAEP. Tražio sam u uputama, netu, ma svuda i nisam mogao naći OS koji ima. Da li je to Android ili neki drugi. U sistemu to nigdje ne piše.

 Nema Android, ima smart Tv, dakle, You tube, te još poneku aplikaciju ali bez ljutnje, "procesorski i s ram memorijom ne može izgurati Android.

Možda i može, no nema ga.

općenito, svi ti "mali" teveji nemaju android osim Vivaxa, TCL-a i slično..biraj...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.12.2019 10:59 (Anđeo bez falinge).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dxdandy kaže...

 

Gledam sada mx player i taj allcodec pack ali njega nigdje ne nalazim kad u trazilici u storeu upisem mx player. Samo mi nudi mx player ili mx player pro ali nigdje taj codec pack. Jedino jos jos pronalazi ALL Codexs for archos Video e sad dali je to to ili nije ? I ako je, treba li sta podesavati naknadno kod tih kodeka ?

 

Thx !

 čuj, t codec packovi uopće "nemaju smisla" na androidu kao i na windowsima.

jer ako povučeš VLC player na android on ti služi kao i Klite codec pack još jednom ,,,odnosno nema potrebe povlačiti bilo koji codec pack za bilo koji drugi player... sad malo pišem poput moga frenda @ihusha no jednostavno to tako funkcionira i na androidu kao i na windowsima...

ne trebaš "povlačiti" za MX player bilo kakve codece jer nema potrebe, on sam sebi kao i VLc player povuku sve potrebne codece..odn... oni sami sebi prave reklamu.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.12.2019 11:16 (Anđeo bez falinge).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
dxdandy kaže...

 

Gledam sada mx player i taj allcodec pack ali njega nigdje ne nalazim kad u trazilici u storeu upisem mx player. Samo mi nudi mx player ili mx player pro ali nigdje taj codec pack. Jedino jos jos pronalazi ALL Codexs for archos Video e sad dali je to to ili nije ? I ako je, treba li sta podesavati naknadno kod tih kodeka ?

 

Thx !

 čuj, t codec packovi uopće "nemaju smisla" na androidu kao i na windowsima.

jer ako povučeš VLC player na android on ti služi kao i Klite codec pack još jednom ,,,odnosno nema potrebe povlačiti bilo koji codec pack za bilo koji drugi player... sad malo pišem poput moga frenda @ihusha no jednostavno to tako funkcionira i na androidu kao i na windowsima...

ne trebaš "povlačiti" za MX player bilo kakve codece jer nema potrebe, on sam sebi kao i VLc player povuku sve potrebne codece..odn... oni sami sebi prave reklamu.

 

I mislio sam da to nije potrebno, ali reko bolje da pitam ako ipak necemu sluzi i pomaze da bolje radi.

 

Thx !

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ljudi pozdrav, nadam se da mi mozete pomoci.

Kod punca riknula televizija, u otvor moze stati max. 49 ili 50 incha televizor. Trebam preporuku za best buy smart tv (samo gledanje max tv-a). Prioritet je slika. Prvi izbor je:
Samsung UE50RU7172 (cca 2850kn)

Jel to OK (bestbuy) izbor za cijenu ili imate kakvu drugu preporuku?

Danas narucujemo online pa hvala unaprijed!
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.12.2019 14:21 (martyzd).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa koja imate LG TV (webOS) da li možete preporučit nekakav app za media centar. Imam priključen ext HDD sa filmovima pa ako ima app koji bi znao povuć nekakve metapodatke (cover i sl) i malo to ljepše prikazat (nego default app koja samo prikazuje listu bez ikona) i sortirat npr da su zadnje dodane stavke na vrhu, bilo bi super. Još jedna stvar, nemam u planu dizat nekakav server na PC-u pa na TV koristit klijent tipa PLEX već samo Tv + ext HDD kombinacija. Hvala!

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Koliko znam nije izvedivo kako si zamislio jer klijent od m servera vuce metapodatke s neta i prikazuje ih u media playeru. Ako ne zelis PC ,onda NAS ili bez ikona jbg
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dxdandy kaže...

I mislio sam da to nije potrebno, ali reko bolje da pitam ako ipak necemu sluzi i pomaze da bolje radi.

 

Thx !

 https://mxplayerdownload.co/mx-player-custom-codec-download

Ja sam bez toga bil bez zvuka u nekim filmovima..

 

Anđeo bez falinge kaže...

 čuj, t codec packovi uopće "nemaju smisla" na androidu kao i na windowsima.

jer ako povučeš VLC player na android on ti služi kao i Klite codec pack još jednom ,,,odnosno nema potrebe povlačiti bilo koji codec pack za bilo koji drugi player... sad malo pišem poput moga frenda @ihusha no jednostavno to tako funkcionira i na androidu kao i na windowsima...

ne trebaš "povlačiti" za MX player bilo kakve codece jer nema potrebe, on sam sebi kao i VLc player povuku sve potrebne codece..odn... oni sami sebi prave reklamu.

 Ne koristimo svi ffdshow na pc-iju kao default decoder... Ima podosta playera koji imaju interne codece...

Među kojima je i VLC koji ima interne codece.. tak da ne kužim baš to tvoje objašnjenje...

Uglavnok korisnik bira sa čim če gledat a sa čim dekodirat...

Dok MPC-HC se oslanja na sistemske decodere.. itd..

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.12.2019 15:26 (Zver).
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Na lg TV možeš instalirat Plex, pronađi ga u LG Content Store.

4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok,

 

pratim ovaj forum neko vrijeme, zaniima me ako netko zna, smanjio sam izbor za kupovinu sljedece:

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-50um7450pla-led-uhd-televizijski-prijemnik?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H50U7B/

https://www.hgshop.hr/samsung-led-tv-50ru7402-ultra-hd-smart/proizvod/245745

 

tv mi je za gledanje hbo/netfilx, sad koliko gledam po netu hisense i lg nemaju hbo, ne znam je li to istina ili ne, nekkako mi je samsung najbolji ali ipak zbog cijene posto mogu doiti na amex bodove dobiti bodove popust hisense mi je najbolja opcija za kupovinu, aki ne znam kkako je sa hbo, znam da samsung ima, lg vjer ima, za hisense nisam sguran,

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hogarxyz kaže...

Bok,

 

pratim ovaj forum neko vrijeme, zaniima me ako netko zna, smanjio sam izbor za kupovinu sljedece:

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-50um7450pla-led-uhd-televizijski-prijemnik?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H50U7B/

https://www.hgshop.hr/samsung-led-tv-50ru7402-ultra-hd-smart/proizvod/245745

 

tv mi je za gledanje hbo/netfilx, sad koliko gledam po netu hisense i lg nemaju hbo, ne znam je li to istina ili ne, nekkako mi je samsung najbolji ali ipak zbog cijene posto mogu doiti na amex bodove dobiti bodove popust hisense mi je najbolja opcija za kupovinu, aki ne znam kkako je sa hbo, znam da samsung ima, lg vjer ima, za hisense nisam sguran,

 LG ima HBO aplikaciju.

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

može savjet jel ovaj dobar izbor: SONY KD-49XG8096? Imate kakvu drugu preporuku?

Ne kužim te marke, Samsung, Sony, sve mi je to isto. Veličina mi je ta max, well, jer mi veći ne stane u kut.

Oke mi je što ima Android i trenutno je na akciji 4400.

 

Hvala 

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.12.2019 19:18 (MissMachine).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MissMachine kaže...

Pozdrav,

 

može savjet jel ovaj dobar izbor: SONY KD-49XG8096? Imate kakvu drugu preporuku?

Ne kužim te marke, Samsung, Sony, sve mi je to isto. Veličina mi je ta max, well, jer mi veći ne stane u kut.

Oke mi je što ima Android i trenutno je na akciji 4400.

 

Hvala 

 Bitno je prvo razluciti da li:

 

- gledas direktno ispred (do cca 25°) vecinom navecer u mracninoj prostoriji - VA panel (bolji u mraku, manje probija pozadinsko osvjetljenje na crnoj, opcenito bolja crna u mracnijim uvjetima)

- gledas i pod kutem vecim od 25°, po danu ili svijetliji prostor navecer - IPS panel (los u mraku jer je crna sivija, bolji u osvjetljenim prostorima, dobre boje, mali motion blur opcenito)

 

Nema savrsenog TVa, moras izabrati sto vise pase. Gore navedeni XG80xx je IPS.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.12.2019 19:32 (Mad Ant).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
MissMachine kaže...

Pozdrav,

 

može savjet jel ovaj dobar izbor: SONY KD-49XG8096? Imate kakvu drugu preporuku?

Ne kužim te marke, Samsung, Sony, sve mi je to isto. Veličina mi je ta max, well, jer mi veći ne stane u kut.

Oke mi je što ima Android i trenutno je na akciji 4400.

 

Hvala 

 Bitno je prvo razluciti da li:

 

- gledas direktno ispred (do cca 25°) vecinom navecer u mracninoj prostoriji - VA panel (bolji u mraku, manje probija pozadinsko osvjetljenje na crnoj, opcenito bolja crna u mracnijim uvjetima)

- gledas i pod kutem vecim od 25°, po danu ili svijetliji prostor navecer - IPS panel (los u mraku jer je crna sivija, bolji u osvjetljenim prostorima, dobre boje, mali motion blur opcenito)

 

Nema savrsenog TVa, moras izabrati sto vise pase. Gore navedeni XG80xx je IPS.

 

 

 Tenks na odgovoru!  Gledali budu penzioneri, tak da dan+večer? Kut je ok I guess.

 Ono na kaj sam više ciljala je da se ne zeznem s Androidom vs. nekim custom sustavom ili nekom boljom markom u tom cjenovnom rangu...  I da se ne zeznem isto s finesama koje ne kužim baš i koje prosječno oko plebsa zanemari.

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MissMachine kaže...

 

 Tenks na odgovoru!  Gledali budu penzioneri, tak da dan+večer? Kut je ok I guess.

 Ono na kaj sam više ciljala je da se ne zeznem s Androidom vs. nekim custom sustavom ili nekom boljom markom u tom cjenovnom rangu...  I da se ne zeznem isto s finesama koje ne kužim baš i koje prosječno oko plebsa zanemari.

 

 Android na TV-ima je trenutno kao i drugi custom OS-ovi, nije baš kao mobitel (ne radi sve i nije baš brz).

 

Ako će gledati dosta u mračnijoj sobi (mala sobna lampa) onda će se primjetiti sivija crna na IPS-u, jednako kao što će se primjetiti "slabija" slika na VA kad odeš u stranu.

 

Da li je bitnija cijena ili nešto drugo? Jer to nije najjeftiniji IPS...

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.12.2019 23:03 (Mad Ant).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
MissMachine kaže...

 

 Tenks na odgovoru!  Gledali budu penzioneri, tak da dan+večer? Kut je ok I guess.

 Ono na kaj sam više ciljala je da se ne zeznem s Androidom vs. nekim custom sustavom ili nekom boljom markom u tom cjenovnom rangu...  I da se ne zeznem isto s finesama koje ne kužim baš i koje prosječno oko plebsa zanemari.

 

 Android na TV-ima je trenutno kao i drugi custom OS-ovi, nije baš kao mobitel (ne radi sve i nije baš brz).

 

Ako će gledati dosta u mračnijoj sobi (mala sobna lampa) onda će se primjetiti sivija crna na IPS-u, jednako kao što će se primjetiti "slabija" slika na VA kad odeš u stranu.

 

Da li je bitnija cijena ili nešto drugo? Jer to nije najjeftiniji IPS...

 

Ok, ako kažeš da se vide razlike budem malo bolje razmislila. Što se cijene tiče volje bih ostati u tom rangu tj. max 5k. 

Generalno mi je isto bitno da mogu spojiti neki usb ili hdd za filmove i da ima Netflix pa da mogu zaboraviti na našu programsku televiziju. 

 

4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima,

 

Trazim TV 55'' vec neko vrijeme medutim zbog finacija na kraju se ipak moram zadrzat do 6000kn.

S obzirom da sam ispred tv-a kut gledanje mi nije bitan vec da je crna sta crnija u mraku. Android bi sigurno dobro dosao medutim to mi nije nikakav uvjet.

Tv-i koje gledan:

  Samsung qe55q60 

 Samsung 55ru8002

Phillips 55pus8303

Lg 55sm8200

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kako nema 55xf9005 na popisu? 6100kn ako je jednokratno placanje, ispod 7tkn ako je rate ili nesto takvo. Bilo ga je za 6300kn na rate

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-55xf9005-4k.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

  -10% na prijavu na novosti (6119kn) i 5g Sony garancije

sent via S10e
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.12.2019 15:25 (Moby-Split).
 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima. Ovako planira se kupiti tv kroz koji dan. Već sam malo listao po stranicama foruma, no nikako da padne konacna odluka za koji. 

Trazim 55 tv, posto ih ima puno sta bi bilo najpametije uzeti ne znam pa bih trebao savijet. Pretezno ce se kositi za ps4 te spajanje laptopa tu i tamo malo ovako nekad televziju. Bit ce nagodinu nadogradnja na ps5 tako da odmah gledam i za njega. 

Od modela koje sam gledao su:

Samsung ru7172 

lg um 7450 sad je 3739 u SD

lg uk 6470 ili 6500

hiseanse h55u7b

tcl dp660 

 

Ako netko ima nekakav drugi prijedlog slobdno nek na pise :D 

Gledao sam malo i sm 8002, sony KD55XF7596 ili XG8096 no on mi je ipak van nekakvog budzeta koji bi dao za tv, jedino mozda ako je bas tolika razlika da se isplati dati. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nema ga jer nisam znao za taj popust, inace je 6719kn najjeftinie sta sam vidio, i dr stvar na par mjesta sam procitao da daljinski ne prima signal najbolje, neznam kolko je to tocno?

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Overload001 kaže...

Nema ga jer nisam znao za taj popust, inace je 6719kn najjeftinie sta sam vidio, i dr stvar na par mjesta sam procitao da daljinski ne prima signal najbolje, neznam kolko je to tocno?

 0-100%...

Daljinski prima dobro... dosta je osjetljiv na zapreke.. uglavnom djeljuje kao da je od telke za 200€..

Nakon par mjeseci ja sam priviknut.. jedino velim djeluje jeftino.. kvalitetu čemo viditi..

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zver kaže...
Overload001 kaže...

Nema ga jer nisam znao za taj popust, inace je 6719kn najjeftinie sta sam vidio, i dr stvar na par mjesta sam procitao da daljinski ne prima signal najbolje, neznam kolko je to tocno?

 0-100%...

Daljinski prima dobro... dosta je osjetljiv na zapreke.. uglavnom djeljuje kao da je od telke za 200€..

Nakon par mjeseci ja sam priviknut.. jedino velim djeluje jeftino.. kvalitetu čemo viditi..

 ja nemam problema s daljinskim, dobro lovi, cak i predobro jer imam jos dvije sony telke pa ako ga imam u ruci  dok pricam na telefon znam slucajno promjenit program na drugom tv u drugoj sobi

 

jedini nedostatak mi je ona apps funkcija sta me dovede na neke appove koje ne koristim, neznam dali se to moze kofigurirat da se stave najcesci appovi

 

inace prezadovoljan, 1080p i 4k izvrstno izgleda, pogotovo u mraku. ps4 isto super izgleda, jedino sd programi su blah

 

za 6500kn i 5g garancije mislim da je super deal. mislio sam cekat iducu godinu i uzet s ps5, ali ipak nisam mogao docekat :D

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozz ekipa, prije svega Sretan Božić.

 

Ima li netko saznanja ima li Samsung RU7402 5Ghz wifi? čovjek bi pomislio i očekivao da tv iz 2019. ima, no ja se ne mogu spojit na router od HT-a (SpeedPort Plus), na mobitelu wifi radi, tako da sam primoren koristiti stari 2.4 Ghz. I druga stvar koliko vam je izražen dirty screen effect, kod mene na 65" modelu ga više primjetim u offset kutu gledanja nego kada sam direktno ispred no bar nemam značajan backlight bleed

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.12.2019 9:02 (Doktor-X).
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sretan Božić

 

Nakon duljeg traženja tv-a, foruma, youtuba odluka je pala on ova 2 modela:

Sony 65xf9005

Samsung 65q70r

 

Molim jos neke preporuke, prednosti koji i zašto.

Hvala

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
Cobra33 kaže...

Imam jedno možda glupo pitanje. Prije mjesec dana kupio sam Sony KDL-32WD755BAEP. Tražio sam u uputama, netu, ma svuda i nisam mogao naći OS koji ima. Da li je to Android ili neki drugi. U sistemu to nigdje ne piše.

 Nema Android, ima smart Tv, dakle, You tube, te još poneku aplikaciju ali bez ljutnje, "procesorski i s ram memorijom ne može izgurati Android.

Možda i može, no nema ga.

općenito, svi ti "mali" teveji nemaju android osim Vivaxa, TCL-a i slično..biraj...

 Jučer sam dobio informaciju da ima navodno Linux. Ma meni to ustvari ne igra ulogu, jer će mi taj TV služit 99% za gledanje TV programa i eventualno DVD-a kojih imam dosta pa da si malo ponovim filmove. Htio sam samo znat o kojem se OS radi, jer to nigdje na piše. Bitno da ima HEVC i Scart ulaz. To mi je bilo bitno, a slika na njemu je jako dobra i kvalitatna, pogotovo u HD-u.  Ono što me isto tako začudilo, ili možda bolje rečeno iznenadilo što ima vanjsko napajanje, odnosno pretvarač napona, adapter sa 230V na 19,5V, a to znači da može radit i na baterije.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.12.2019 9:33 (Cobra33).
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Trazim 65" TV do 8.000kn +/- 500kn

 

Vecinom sam gledao LED (Sony/Phillips) i sad sam naletio na ovaj

 

Samsung QLED QE65Q65R 2019

 

Cijena cca 8.000kn ovisno kod kojeg trgovca. Djeluje mi dobra cijena ili ja nesto krivo gledam pa ima razloga zasto je jeftinije?

 

Ako ima nesto bolje od ovog u ovom cjenovnom rangu molim preporuku.

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sretan i blagoslovljen Božić svima.
sent via S10e
 
5 0 hvala 3
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice