Sve o televizorima izdvojena tema

poruka: 1.736
|
čitano: 505.943
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Nigdje ne mogu naći u karakteristikama koliko ima GB za pohranu podataka ovaj TCL televizoror.
https://www.displayspecifications.com/en/model/7f012c20
Jel možda netko zna?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sve o televizorima

Hoce li se iko sjetiti da stavi 1 Gb lan konacno?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sve o televizorima

tesko da ćemo to dočekati , a još teže za shvatiti jednu takvu odluku , dodao bih 

jedini način za više od 100 Mbps ( osim wifia ) je ovakvo nešto   ( ovo je samo za primjer  , ima to jeftinije ) 

15 godina
offline
Re: Sve o televizorima
DSA kaže...

Hoce li se iko sjetiti da stavi 1 Gb lan konacno?

Cemu ?

12 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Više puta objašnjeno i elaborirano , a ako tebi ne treba ne znači da to važi i za ostale.
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.1.2024 10:17 (error_666).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sve o televizorima
error_666 kaže...
Više puta objašnjeno i elaborirano , a ako tebi ne treba ne znači da to važi i za ostale.

 ne sjecam se , pa slobodno ponovi, čemu to na tvu ?

14 godina
offline
Sve o televizorima

Zašto ne? UHD blu ray ima bitrate 128 Mbps.

marching up and down the squaaare
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Sve o televizorima

Koja usporedba? Komercijana upotreba je u večini slučajeva 4k streamara bilo kojih koji u najboljem slučaju idu do 21 mbs....tv nije za bilo kakvu obradu podataka već za sam video a za to će još dugo biti 100 mbs i više nego dovoljno

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.1.2024 20:19 (Blackcastle).
15 godina
offline
Re: Sve o televizorima
ninotocka kaže...

Zašto ne? UHD blu ray ima bitrate 128 Mbps.

 Uhd disk ude preko playera na hdmi, a to je na kraju max bitrate formata, ne stvarni.

Piratski ripovi imaju nizi bitrate.

cak i originalni disk u stvarnosti ne ide preko 100 Mbps.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.1.2024 10:35 (Pixel).
14 godina
offline
Re: Sve o televizorima

Osim ako skineš/ripaš originalni BR stream. No nebitno, koštalo bi ih valjda tri i pol centa po televizoru da stave gigabitni LAN. U godini gospodnjoj 2024. jednostavno je neukusno stavljati 100Mbitni NIC u išta :)

marching up and down the squaaare
15 godina
offline
Re: Sve o televizorima
ninotocka kaže...

Osim ako skineš/ripaš originalni BR stream. No nebitno, koštalo bi ih valjda tri i pol centa po televizoru da stave gigabitni LAN. U godini gospodnjoj 2024. jednostavno je neukusno stavljati 100Mbitni NIC u išta :)

 čim potroše zalihu starih čipova :) jer kako si rekao moguće da je novi čip i jeftiniji od starog

12 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Blackcastle kaže...

Koja usporedba? Komercijana upotreba je u večini slučajeva 4k streamara bilo kojih koji u najboljem slučaju idu do 21 mbs....tv nije za bilo kakvu obradu podataka već za sam video a za to će još dugo biti 100 mbs i više nego dovoljno

Ok , a sto kad  stream traži više od 100 Mbps  ? Vjeruj , doživio previše puta da 100 Mbps nije bilo  dovoljno dok je TV bio žično spojen ( na svu sreću stvar se može zaobići ili 5GHz wifiem ili USB gigabitnim adapterom), ali vratimo se na temu   ..... 

Nije netflix i sl nikakvo mjerilo jer  imaju servisi sa 70 80  pa i i vise Mbitnim streamovima , često i sa varijabilnim bitrateom koji često prelazi 100 Mbps što rezultira bufferingom i sličnim stvarima (mogu i uslikati ako neko slučajno ima problema s tim i ne vjeruje da postoje takvi izvori  )  .. drugo ,totalno nelogična , da ne kažem lihvarska odluka jer mrežni čip vj ne košta ni dolar , čemu takve štednje na uređajima koji koštaju puno novaca dok s druge strane taj isti gigabitni čip se ugrađuje regularno u neki  kineski krš od boksa od 20dolara ? Meni nema logike , ako tebi ima , ok , poštujem i to . 

 

odgovor je i kolegi pikselu , da ne pišem dva puta iste stvari  :)

5 godina
offline
Re: Sve o televizorima

U globalu slažem se da vrlo vjetovatno im ne bi trrebao biti problem staviti gigabitni port, ali vjerovatno računaju na "komercijalnu" upotrebu tv-a gdje svi movie streameri tipa Netflix ; HBO i dr ne trebaju bržu vezu od 100 mbs .Ja sam se tom njihovom logikom vodio....o kineskim box-sovima nemam nikakvo lijepo mišljenje osim certificiranih android box-a sve ostalo sam imao i unatoč specifikacijama koje pišu o chipu i ramu rade kao da su na pentiumu 3 pogotovo kad ih se nakrca, al to je za neku drugu temu...

15 godina
offline
Sve o televizorima
Triba mi za oled lg g3 stolni stalak,novi ili polovni.Ima ga u mnogim trgovinama u europi,ali ne vrše dostavu u Hr.Lg Hrvatska nemaju.Ima netko kakav info.

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Sve o televizorima

Obrati se bilo kojem LG servisu , preko njih bi se moralo dati naručiti.

6 mjeseci
offline
Sve o televizorima

pozdrav,

 

imam LG C2 tv. radi dva dana. je li normalno vidjeti pikselizaciju na ekranu na pojedinim djelovima? hvala na odgovorima i pomoći.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sve o televizorima

Da, ako ne gledaš sa vrhunskog izvora (Blu ray ili ekvivalentan rip). Ovo sve streamanje preko neta je dosta slabog bitrejta i artefakti tu i tamo su normalni.

marching up and down the squaaare
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.5.2024 15:07 (ninotocka).
13 godina
offline
Sve o televizorima

Pozdrav, jel se kome ovo dogodilo sa slikom i jel ima smisla popravljati takvo nesto?

Hi sense led tv u pitanju

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2024 10:30 (domac5).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sve o televizorima

Pozadinska rasvjeta ti ne valja

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Sve o televizorima

Precudno, znaci slika se vratila i sad je samo po sredini ovak. Ovo bi cak i mogo durat jer nije strasno, dok ne nadem neku dobru ponudu za novi tv

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sve o televizorima

Jep, malo ti jedan segment ne radi, malo drugi.

 

Pitaj malo koliko bi koštao popravak...

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 mjeseca
offline
Sve o televizorima

ispratio sam sinoc jedan podcast u kojem su sudionici iznijeli prve dojmove secirajuci  'revolucionarni' top of the line sony-ev mini led, bravia 9.

 

konsenzus je otprilike da televizor nije (niti mu je bila namjera, ocito) oled killer, jer crna i dalje nije crna, znaci kompromisi u kontrastu postoje, kao i blooming...znaci, sony je imao ideju sto zeli, napraviti killer proizvod za 'regularni' zivotni prostor, razina detalja i rafiniranost prikaza boja su na najvisoj razini. ali da je savrsen - ocito nije.

 

gledam svejedno i razmisljam, ovo bi mogao bit moj iduci tv, naravno kad se prasina malo slegne i ukazu neki od (pre)rijetkih sonyevih popusta.... 

Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Sve o televizorima

Ne usudim se niti pitati koja mu je cijena

 
1 0 hvala 0
4 mjeseca
offline
Sve o televizorima

ne vjerujem da ce bit ispod solidnog 4-znamenkastog iznosa....tv nije revolucija, ali je evolucija jer puno (dobro) promisljenog techa je nagurano pod haubu

 

ljudi su se slozili i da je ovo sonyev konkretan iskorak u novo normalno, tj mastering u 4k nita - standard na koji bas sony nagovara hollywood, a time posredno i content creatore, jer je u dobrom dijelu slucajeva tijekom post processing postupaka, bas sonyeva oprema je znacajno zastupljena

 

EDIT: evo ja cu probat :)), kod nas vjerojatno ~2000E za 65''

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.6.2024 22:54 (SmallGuy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sve o televizorima

Jel itko zna kad ce nova MaxTV aplikacija bit podržana na WebOS..LG televizori!?Prijašnja MaxTV to go je bila podržana ova nova trenutno nije!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sve o televizorima

nebi tio lagati ali mislim da ce tesko iko osim andrid tv uredji dobiti svoju aplikaciju vise. nadam se da se varam ali mislim da smo osudjeni na android tv ili xiaomi stik i box ili chromecast

ulalalalla
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice