SSD-škola izdvojena tema

poruka: 3.084
|
čitano: 637.957
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: [How to] Secure Erase SSD
16 godina
online
Re: SSD-škola
jel ti je u bios ahci postavljen?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
8 godina
offline
Re: SSD-škola

AHCI postavljen u biosu. Pokušo sam i s W10 "AHCI" driverima umjesto AMD pa dobio još gore rezultate.

Zadnji AMD driveri instalirani za W10. "Optimizacija" ssd-a za rad pod W10 obavljena (indexing off, superfetch off...).

 

Ne znam zasto bi tako spo bio u pisanju. Da li je moguće na neki način na drugom kompu odradit ovaj test?

 

Da nisam dobio limun od SSD-a?

 

Evo i brzi test HDD-a onako, znatiželje radi.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.5.2016 17:36 (SinfulSaint).
16 godina
offline
Re: SSD-škola
Stavi u crystal marku na 0fill i testiraj sa as ssd programom.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
8 godina
offline
Re: SSD-škola

Mislim da je to to... Moje osnovno neznanje o načinu funkcioniranja testa.

 

Da li znaš možda kako isti 0fill test odradid na AS SSD?

 

 

11 godina
offline
Re: SSD-škola
Takav je kontroler sandforce da bolje radi sa podacima koji nisu unaprijed kompresirani, inace sandforce izumire kao kontroler od seagate-a a i dosta je star
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
SSD-škola

Read je OK. Koliko citam po specifikacijama proizvodjaca ovaj disk bi trebo bez problema pogodit 120 MB/s sto je i slucaj kod mog starog laptopa s istim diskom.

Nije mi jasno zbog cega takav rezultat u odnosu na stari laptop s novijim i jacim strojem.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: SSD-škola
djigibao kaže...
Testiraj sa AS-SSD programom i CrystalDiskMark i stavi slike rezultata.

 evo ga, dali su rezultati ok ? jedino HD tune ima odtsupanja

 

 

16 godina
online
Re: SSD-škola
Mislim da je u redu.
Eventualno mozes jos jednom testirat sa CrystalDiskMark ali u postavkama namjesti na opciju "0fill"
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
8 godina
neaktivan
offline
SSD-škola

Pozdrav
prije sat vremena preko sata kabela sam pristekao ssd, zatim cijeli hdd nekih 240 gigabajta klonirao na njega,nakon toga u biosu postavio da se prvi boota,ok
no sad idu problemi, posto je ovo starija karivola sa maticnom 870-c45 i nemam pojma kojom verzijom bios-a desavaju se problemi
uđoh kao na prvoj stranici u opcije stoje tri raid,ahci i ide,
stavim na ahci,dos ekran i izbaci mi Bootmgr is missing ctrl+alt+delete i reset i opet isto
program koji mi je dosao sa diskom isto ima problem

molim pomoc da nest ne uprskam.

zahvaljujem

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.6.2016 0:06 (vito79).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: SSD-škola

Klonirao si HD sa Winsima koji u registryju imaju upisan najvjerojatnije IDE mod postavljen u Biosu matične ploče, pa ti izbaciuje grešku jer zajebe bootmgr ili baci bsod zbog toga.

 

Probaj prvo ovo, uđi u Bios i stavi IDE i pogledaj hoće li podići sistem bez greške, ako podigne onda je do ovog što sam gore napisao.

Ako uspije normalno ući u Windows probaj sljedeće da izmijeniš registry (na linku ispod ti je moj post sa korisnik linkovima koji objašnjavaju kako to uraditi) pa onda prebaci na AHCI mod u Biosu za optimalne performanse, ali ne garantujem da će pomoći, moraš probati pa viditi sam.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/tvrdi-opticki-diskovi/ssd-skola/97115.aspx?page=84&jumpto=4984737&sort=asc&view=flat

 

Ako hoćeš optimalne performanse bez eventualnih daljnih problema onda u Biosu namjesti AHCI mode i clean install Winsa pa prebaci što ti treba sa HDD na SSD.

Po mojem iskustvu to je najbolje rješenje jer je teško pronaći što točno uzrokuje problem i opet se na kraju svede na clean install ako se pojave greške.

 

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
8 godina
neaktivan
offline
Re: SSD-škola
boxer kaže...

Klonirao si HD sa Winsima koji u registryju imaju upisan najvjerojatnije IDE mod postavljen u Biosu matične ploče, pa ti izbaciuje grešku jer zajebe bootmgr ili baci bsod zbog toga.

 

Probaj prvo ovo, uđi u Bios i stavi IDE i pogledaj hoće li podići sistem bez greške, ako podigne onda je do ovog što sam gore napisao.

Ako uspije normalno ući u Windows probaj sljedeće da izmijeniš registry (na linku ispod ti je moj post sa korisnik linkovima koji objašnjavaju kako to uraditi) pa onda prebaci na AHCI mod u Biosu za optimalne performanse, ali ne garantujem da će pomoći, moraš probati pa viditi sam.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/tvrdi-opticki-diskovi/ssd-skola/97115.aspx?page=84&jumpto=4984737&sort=asc&view=flat

 

Ako hoćeš optimalne performanse bez eventualnih daljnih problema onda u Biosu namjesti AHCI mode i clean install Winsa pa prebaci što ti treba sa HDD na SSD.

Po mojem iskustvu to je najbolje rješenje jer je teško pronaći što točno uzrokuje problem i opet se na kraju svede na clean install ako se pojave greške.

 

 

 hvala ali ne pomaze, do maticne je a ne postavki os-a

isprobao sve zive kombinacije,

nist nema veze

14 godina
offline
Re: SSD-škola
boxer kaže...

Klonirao si HD sa Winsima koji u registryju imaju upisan najvjerojatnije IDE mod postavljen u Biosu matične ploče, pa ti izbaciuje grešku jer zajebe bootmgr ili baci bsod zbog toga.

 

Probaj prvo ovo, uđi u Bios i stavi IDE i pogledaj hoće li podići sistem bez greške, ako podigne onda je do ovog što sam gore napisao.

Ako uspije normalno ući u Windows probaj sljedeće da izmijeniš registry (na linku ispod ti je moj post sa korisnik linkovima koji objašnjavaju kako to uraditi) pa onda prebaci na AHCI mod u Biosu za optimalne performanse, ali ne garantujem da će pomoći, moraš probati pa viditi sam.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/tvrdi-opticki-diskovi/ssd-skola/97115.aspx?page=84&jumpto=4984737&sort=asc&view=flat

 

Ako hoćeš optimalne performanse bez eventualnih daljnih problema onda u Biosu namjesti AHCI mode i clean install Winsa pa prebaci što ti treba sa HDD na SSD.

Po mojem iskustvu to je najbolje rješenje jer je teško pronaći što točno uzrokuje problem i opet se na kraju svede na clean install ako se pojave greške.

 

 

 clean install nikad nije najbolje rješenje za one koji se bave ozbiljnim poslom

nemam za potpis
16 godina
offline
Re: SSD-škola
tenac kaže...
boxer kaže...

Klonirao si HD sa Winsima koji u registryju imaju upisan najvjerojatnije IDE mod postavljen u Biosu matične ploče, pa ti izbaciuje grešku jer zajebe bootmgr ili baci bsod zbog toga.

 

Probaj prvo ovo, uđi u Bios i stavi IDE i pogledaj hoće li podići sistem bez greške, ako podigne onda je do ovog što sam gore napisao.

Ako uspije normalno ući u Windows probaj sljedeće da izmijeniš registry (na linku ispod ti je moj post sa korisnik linkovima koji objašnjavaju kako to uraditi) pa onda prebaci na AHCI mod u Biosu za optimalne performanse, ali ne garantujem da će pomoći, moraš probati pa viditi sam.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/tvrdi-opticki-diskovi/ssd-skola/97115.aspx?page=84&jumpto=4984737&sort=asc&view=flat

 

Ako hoćeš optimalne performanse bez eventualnih daljnih problema onda u Biosu namjesti AHCI mode i clean install Winsa pa prebaci što ti treba sa HDD na SSD.

Po mojem iskustvu to je najbolje rješenje jer je teško pronaći što točno uzrokuje problem i opet se na kraju svede na clean install ako se pojave greške.

 

 

 clean install nikad nije najbolje rješenje za one koji se bave ozbiljnim poslom

 Daj me nemoj zezati. Čuj nije, nije nikome do zahebancije oko reinstalacije windowsa, ali ako hoćeš najbrže i najkraće da riješiš onda ispada tako. 

Ja sam imao slične probleme nakon što sam kupio SSD, bootmgr se zezne i pokušao sam sve stvari oko popravke bootmgra, ali ništa nije pomoglo, samo sam izgubio par dana umjesto da sam odmah pravio format i nanovo instalirao winse prije bih upogonio kompjuter. 

Kako god bilo, daj mu rješenje, izgleda da ni moji savjeti ne pomažu. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
16 godina
offline
Re: SSD-škola
vito79 kaže...

 

 hvala ali ne pomaze, do maticne je a ne postavki os-a

isprobao sve zive kombinacije,

nist nema veze

 Kako znaš da je do matične? Jesi fleshao bios pa probao? 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
16 godina
offline
Re: SSD-škola
Sve se to da rijesiti sa dvd od windowsa, bootmng is missing googlaj ovisi koja je verzija windowsa. Ima sve lijepo opisano i razradeno, a mislim da sam i prije pisao i ovdje. Ako ne uspijes izguglati naci cu ja pa poslati link. Samo daj napisi koje windowse imas.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
8 godina
neaktivan
offline
Re: SSD-škola
boxer kaže...

 Kako znaš da je do matične? Jesi fleshao bios pa probao? 

 zato jer je iz ere dinosaura, sa sataII kontrolerom, i imam sreće što i ovaj ssd pripoznaje kao sata2 pa mi je barem write/read 120Mb, inače toliko stare ploče uopće ne kapiraju ni ovaj ssd,

ahci na njoj je teži sci-fi

16 godina
offline
Re: SSD-škola
vito79 kaže...
boxer kaže...

 Kako znaš da je do matične? Jesi fleshao bios pa probao? 

 zato jer je iz ere dinosaura, sa sataII kontrolerom, i imam sreće što i ovaj ssd pripoznaje kao sata2 pa mi je barem write/read 120Mb, inače toliko stare ploče uopće ne kapiraju ni ovaj ssd,

ahci na njoj je teži sci-fi

 Pogledaj moj pc, također stara ploča AM2+ socket, sata 2 kontroler, ali sam sredio da 850 evo radi bez problema a brzine su ok za sata II kontroler.

 

link

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
8 godina
neaktivan
offline
Re: SSD-škola
boxer kaže...

 Pogledaj moj pc, također stara ploča AM2+ socket, sata 2 kontroler, ali sam sredio da 850 evo radi bez problema a brzine su ok za sata II kontroler.

 

link

 mda ne dozvoljava mi ni rapid posto ne pripoznaje os, (win10pro upgrade from win7)

14 godina
offline
Re: SSD-škola
vito79 kaže...
boxer kaže...

 Pogledaj moj pc, također stara ploča AM2+ socket, sata 2 kontroler, ali sam sredio da 850 evo radi bez problema a brzine su ok za sata II kontroler.

 

link

 mda ne dozvoljava mi ni rapid posto ne pripoznaje os, (win10pro upgrade from win7)

 skini novi software

nemam za potpis
14 godina
offline
Re: SSD-škola
boxer kaže...
tenac kaže...
boxer kaže...

Klonirao si HD sa Winsima koji u registryju imaju upisan najvjerojatnije IDE mod postavljen u Biosu matične ploče, pa ti izbaciuje grešku jer zajebe bootmgr ili baci bsod zbog toga.

 

Probaj prvo ovo, uđi u Bios i stavi IDE i pogledaj hoće li podići sistem bez greške, ako podigne onda je do ovog što sam gore napisao.

Ako uspije normalno ući u Windows probaj sljedeće da izmijeniš registry (na linku ispod ti je moj post sa korisnik linkovima koji objašnjavaju kako to uraditi) pa onda prebaci na AHCI mod u Biosu za optimalne performanse, ali ne garantujem da će pomoći, moraš probati pa viditi sam.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/tvrdi-opticki-diskovi/ssd-skola/97115.aspx?page=84&jumpto=4984737&sort=asc&view=flat

 

Ako hoćeš optimalne performanse bez eventualnih daljnih problema onda u Biosu namjesti AHCI mode i clean install Winsa pa prebaci što ti treba sa HDD na SSD.

Po mojem iskustvu to je najbolje rješenje jer je teško pronaći što točno uzrokuje problem i opet se na kraju svede na clean install ako se pojave greške.

 

 

 clean install nikad nije najbolje rješenje za one koji se bave ozbiljnim poslom

 Daj me nemoj zezati. Čuj nije, nije nikome do zahebancije oko reinstalacije windowsa, ali ako hoćeš najbrže i najkraće da riješiš onda ispada tako. 

Ja sam imao slične probleme nakon što sam kupio SSD, bootmgr se zezne i pokušao sam sve stvari oko popravke bootmgra, ali ništa nije pomoglo, samo sam izgubio par dana umjesto da sam odmah pravio format i nanovo instalirao winse prije bih upogonio kompjuter. 

Kako god bilo, daj mu rješenje, izgleda da ni moji savjeti ne pomažu. 

znači najbrže i najkraće je kopirat sve podatke na eksterni hdd, kopirat mailove i sve radne datoteke, instalirat windows i ponovno instalirat i podešavat sve aplikacije kojih kod mene nema malo (nadat se da nije nešto zaboravljeno), a ne za backup klonirat cijeli hdd na externi jednom ili više puta tjedno i na taj način imati mogućnost restora u slućaju da se nešto sjebe. nisam instalirao windows od 2012. točnije od izlaska osmice (naravno original je. to je bitno jer kod piratskih ima svačega. zato se i windowsi tako često ruše). od toga sam radio jedino upgrade na 8.1 i 10 i klonirao particiju kod ubacivanja ssd-a + zamjena većine komponenti u međuvremenu i dan danas sve radi te mi ne pada na pamet potrošiti 2-3 dana na nešto što mi nije potrebno

nemam za potpis
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.6.2016 12:44 (tenac).
7 godina
neaktivan
offline
Re: SSD-škola
Pozz!
Zanima me dali ima ko kakav savjet u vezi odabira ssd-a za laptop? Imam DELL inspirion 5558 pa bih zamijenio postojeci od 500 gb, sa SSD-om od 240-250gb.
lp
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: SSD-škola
z400s s 5 god garancije
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
offline
Re: SSD-škola
Markosjemba1 kaže...
Pozz!
Zanima me dali ima ko kakav savjet u vezi odabira ssd-a za laptop? Imam DELL inspirion 5558 pa bih zamijenio postojeci od 500 gb, sa SSD-om od 240-250gb.
lp

 http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=pny+ssd

 

ili x400 sandisk

7 godina
neaktivan
offline
Re: SSD-škola
Hvala na odgovoru! Dali netko zna kolko servisi racunaju vremena za ovakvu zamjenu, zanima me posto je pola sata rada 80 kn.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: SSD-škola
Ne treva ti nikakav servis za zamjenu hdd sa ssd. Imas par sarafa na zom delu i odmah ispod poklopca ti je hdd, uzvadis ga van i stavis ssd unutra a sve to u par min. Pogledaj si malo video na youtubu.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
7 godina
neaktivan
offline
Re: SSD-škola
To sam vidio, ali zbog garancije neznam, dal ce ostat valjana ak kojim slucajem potrgam naljepnicu unutra.
12 godina
offline
Re: SSD-škola
Markosjemba1 kaže...
To sam vidio, ali zbog garancije neznam, dal ce ostat valjana ak kojim slucajem potrgam naljepnicu unutra.

  Neće,gubiš garanciju. Nosi u servis

11 godina
offline
Re: SSD-škola
Markosjemba1 kaže...
To sam vidio, ali zbog garancije neznam, dal ce ostat valjana ak kojim slucajem potrgam naljepnicu unutra.

 pravilo je da ako laptop ima servisni poklopac ispod onda mozes raditi izmjene hw-a ali ako nema odnosno ako moras rastavljati cijeli laptop onda moras nosit u servis, isto tako ako su kojim slucajem naljepnice preko poklopca ili unutarnjeg hw-a onda isto gubis jamstvo.

 

 

16 godina
offline
SSD-škola

Evo jednog brzinskog testa toshibe q300 960gb sa cn 207eur

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
SSD-škola

malo prije sam skinu sofver od ocz-a, da provjerim ima kakih uptea, i vidim opciju over provisioning, vidim da je to bilo riječi o tome, al niko nije dao konkretan odgovor, radi se o starijem ssd-u (ocz vertex 4 120gb), meni služi i taman mi.

sad me zanima kaj je to zbilja korisno (na tom dijelu radi trim i skuplja smeče, kolko sam shvatio) i kolko gb da stavim na ssd od 118gb?

(taj ssd mi služi za OS i programe, igrice su na wd black, koji je dosta brz)

 

edot:

kontaktiro sam ocz preko fb-a i eto odgovora, brijem da bum stavil na 8%

 

As for your question, Overprovisioning is an optional feature and not a requirement by any means. If you wish to use Overprovisioning, we recommend to use 8-10% of your drive's capacity.

 

službeni ocz odgovor

 

edit2:

dobio sam i odgovor čemu ta opcija služi, samo budem c/p sa fejsa

 

there wont be an immediate boost in benchmarks. It would help the drive keeping it's performance higher when under heavier load

 

inače svaka čast ocz podršci, na fb-u su mi odgovarali na pitanja, zbilja svaka pohvala, na ogdovor sam čeko ma ni minutu

Imate svi novije ploče (naravno iz Zagreba ste, pa imate novaca), pa imate problema sa sleep modom. Moja pločica iz 2007 i sleep mode rade ko vurica. Pa vi kupujte AsRock... By BlackMoon
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.6.2016 15:35 (mrakky).
Moj PC  
1 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: [How to] Secure Erase SSD
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice