HP odustaje od TouchPada, Prea

poruka: 4
|
čitano: 1.214
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
HP odustaje od TouchPada, Prea

Uz izvješće o poslovanju u trećem kvartalu 2011. godine, HP je objavio da odustaje od webOS padova i mobitela ("... will discontinue operations for webOS devices, specifically the TouchPad and webOS phones."), a nastavit će "istraživati mogućnosti optimizacije vrijednosti webOS softvera" (što bi moglo značiti da će ga nastaviti razvijati, za licenciranje proizvođačima mobitela ili korištenje u ostalim HP proizvodima).

 

Dodatno, objavljeno je da je upravni odbor odobrio "istraživanje strateških alternativa za Personal Systems Group (PSG)" (dio HP-a koji se bavi PC računalima) - rješenja uključuju potpuno ili djelomično odvajanje PSG-a od HP-a u obliku tvrtke-kćeri ili prodaje zainteresiranim tvrtkama.

 

Linkovi: Phoronix (izvor vijesti), objava za medije HP-a.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HP odustaje od TouchPada, Prea

Kada je IBM 2005. godine prodao PC Division Lenovu, jedan je moj dragi kolega (sada penzic) rekao kako vjeruje da je to samo putokaz drugim velikim ITC korporacijama, a napose HP-u. Istina, on je tada HP-u davao max. 2 godine, sto ocito nije bilo pretjerano blizu, ali eto, cini se da je zbilja bio u pravu.

 

IBM je tada svoju odluku objasnio time da je PC postao "commodity hardware" koji nema stvarnu razvojnu buducnost vec ce postati potrosna roba na policama marketa. A kad danas pogledam PC trziste, stvarno je cinjenica da se brandovi moraju prokleto jako potruditi ponuditi "added value" zbog koje ce biti uspjesan. Nije da sam posve objektivan, ali mislim da podaci o globalnoj prodaji zadnjih nekoliko kvartala govore dovoljno - HP-u je znacajno pala prodaja. Stovise, trziste je raslo pa je time to jos losiji pokazatelj za njih. Istovremeno, na nesto preko 4% rasta trzista, primjerice, Lenovo je rastao preko 16%.

 

I kada se to dogadjalo IBM-u, u roku od 6 mjeseci dosla je "iznenadna" vijest o prodaji PC Divisiona. Zbilja se moze povuci zanimljiva paralela.

 

A propo WebOS-a, evo jos jedne slicnosti. Podsjeca li nekoga HP-ova prica s WebOS-om na Nokiu i MeeGo? Jedino sto ce HP vjerojatno u potpunosti napustiti mobilno trziste, dok se Nokia okrenula MS-u.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.8.2011 0:02 (ChrisB).
14 godina
offline
HP odustaje od TouchPada, Prea

Son, I am dissapointed...

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
HP odustaje od TouchPada, Prea

webos u otvorene izvore?

Većinu novca sam prokartao, prokurvao i propio. Ostatak sam potrošio bezveze - George Best
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice