Windows 8 i 8.1 - općenito izdvojena tema

poruka: 8.531
|
čitano: 4.362.326
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 - dojmovi
Ziga kaže...
zzz kaže...
A što je ovdje piratsko ?

moguć link na iste... ako netko objavi...

 

Ne pratiš baš situaciju:

 

http://www.bug.hr/vijesti/besplatni-windows-8/110945.aspx

15 godina
offline
Windows 8 - dojmovi

To je link od Microsofta,za novi os-to je sve legalno.

x
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Windows 8 - dojmovi
zzz kaže...

To je link od Microsofta,za novi os-to je sve legalno.

Jednu godinu ja mislim.

SENAID
14 godina
neaktivan
offline
Windows 8 - dojmovi

Savršen je,nemam rijeći ali mi ne podržava wirreles uređaj pa mi neće na net.Šteta :D

Freedom? THO THOSE WHO DONT HAVE IT,IT'S MORE VALUABLE THAN GOLD !!
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 8 - dojmovi
Tommy_123 kaže...

Savršen je,nemam rijeći ali mi ne podržava wirreles uređaj pa mi neće na net.Šteta :D

Da win 8 divno radi,42 procesa i samo 32%rama koristi, samo meni rade svi driveri osim zvučnog. :(

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. /Posredujem sponsoring klanovima!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 - dojmovi
dj_renny kaže...
Tommy_123 kaže...

Savršen je,nemam rijeći ali mi ne podržava wirreles uređaj pa mi neće na net.Šteta :D

Da win 8 divno radi,42 procesa i samo 32%rama koristi, samo meni rade svi driveri osim zvučnog. :(

  Jako mi se sviđa metro stajl,ono prebaivanje.Ma odličan je,jedva čekam a izađe,za kolko je predviđena full verzija?

Freedom? THO THOSE WHO DONT HAVE IT,IT'S MORE VALUABLE THAN GOLD !!
13 godina
neaktivan
offline
Windows 8 - dojmovi

Kantese toga djeco zadnje dobro što napraviše bješe XP

Bolje živjeti sto godina kao bogataš nego jedan dan u bjedi
Moj PC  
0 18 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 - dojmovi
teodosije kaže...

Kantese toga djeco zadnje dobro što napraviše bješe XP

 

Quit living in the past man... {#}

12 godina
neaktivan
offline
Windows 8 - dojmovi

presao bi odmah da osmicu da mi radi wireless, ovako uopce nemogu na net pa ko zna koliko cu jos cekat da proradi, ako cu uopce docekat drivere za osmicu

TD za glupost
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.9.2011 22:06 (Laxarus).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 - dojmovi
Laxarus kaže...

presao bi odmah da osmicu da mi radi wireless, ovako uopce nemogu na net pa ko zna koliko cu jos cekat da proradi, ako cu uopce docekat drivere za osmicu

  Također,ti su prvi winsi koji mi se baš siđaju,dizajn je jako lijep,brzina i dinamičnost.Potpuno su pogodili,jedva čekam full izdanje :D

Freedom? THO THOSE WHO DONT HAVE IT,IT'S MORE VALUABLE THAN GOLD !!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 - dojmovi
Evo sam išao instalirati Win8 ali pri instalaciji kaže da postoji missing file... pa me zanima može li mi itko pomoći; koliko je vama velik Win8 nakon što ste ga spržili na DVD (oni koji jesu) - meni 3,72 GB
Ne znam šta da stavim pa onda stavim ovo. **** I ako ti je netko pomogao, stisni HVALA, ne budi sebičan ****
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 - dojmovi
roko121roko kaže...
Evo sam išao instalirati Win8 ali pri instalaciji kaže da postoji missing file... pa me zanima može li mi itko pomoći; koliko je vama velik Win8 nakon što ste ga spržili na DVD (oni koji jesu) - meni 3,72 GB

  Prži ga s imageBurnom.

Freedom? THO THOSE WHO DONT HAVE IT,IT'S MORE VALUABLE THAN GOLD !!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 - dojmovi
Tommy_123 kaže...
roko121roko kaže...
Evo sam išao instalirati Win8 ali pri instalaciji kaže da postoji missing file... pa me zanima može li mi itko pomoći; koliko je vama velik Win8 nakon što ste ga spržili na DVD (oni koji jesu) - meni 3,72 GB

  Prži ga s imageBurnom.

Hvala, sad je uspjelo..

Ne znam šta da stavim pa onda stavim ovo. **** I ako ti je netko pomogao, stisni HVALA, ne budi sebičan ****
14 godina
neaktivan
offline
Windows 8 - dojmovi

Jel zna netko kako da proradi wierless na w8? Uopće mi ne blinka kad instaliram drivere ništa?

Freedom? THO THOSE WHO DONT HAVE IT,IT'S MORE VALUABLE THAN GOLD !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 8 - dojmovi
trebam pomoć
već treći put instaliram win8,imam 7 , svki put kad pokrenem bilo koju applikaciju u 8 dobijem poruku
c:windows/memory.dmp

i nestane slike- ako netko zna o čemu se radi
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 8 - dojmovi

Moze li netko objasniti kako instalirati taj win 8 preview (kako se vec zove, onaj besplatni sto je MS nedavno objavio), ne pratim taj win8 tak da nis ne znam o njemu, treba li imati drugu particiju za instalirati? ili se to instalira kao svaki drugi program?

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 - dojmovi
Tommy_123 kaže...

Jel zna netko kako da proradi wierless na w8? Uopće mi ne blinka kad instaliram drivere ništa?

 jel ga windowsi vide u device manageru?

valisaurea kaže...
trebam pomoć
već treći put instaliram win8,imam 7 , svki put kad pokrenem bilo koju applikaciju u 8 dobijem poruku
c:windows/memory.dmp

i nestane slike- ako netko zna o čemu se radi

 kako si instalirao win 8? jesi ili te programe instalirao na win 8?

lovac82 kaže...

Moze li netko objasniti kako instalirati taj win 8 preview (kako se vec zove, onaj besplatni sto je MS nedavno objavio), ne pratim taj win8 tak da nis ne znam o njemu, treba li imati drugu particiju za instalirati? ili se to instalira kao svaki drugi program?

 da li imaš praznu particiju (disk) na računalu ili da li znaš što su to virtualizacijski alati?

kod mene normalno radi.....
15 godina
offline
Windows 8 - dojmovi

Imam praznu particiju, virtualizacijski alati? znam ali ih nisam koristio

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows 8 - dojmovi: Build 8518

Ovaj tjedan Windows 8 ulazi u RTM fazu i počinje isporuka OEM proizvođačima. Razvojna lista buildova

 

Danas su izašli screenshotovi iz builda 8518 ,i naravno ,kao i što je najavljeno ,Aero je (nažalost) povijest.

Windows explorer Windows explorer
Novost je mogućnost direktnog boota na desktop
direktni boot na desktop direktni boot na desktop
,a neki programi ,kao IE10 ,dobili su nove - stare ikone! {#}
ie10 ikona - ista kao prije 15 godina ie10 ikona - ista kao prije 15 godina
Novi je i boot screen i logo
boot screen boot screen
U Control Panelu ,sidebar je sada bijele boje ,kao i u ostatku prozora.
control panel control panel
 Kako vam se čini?

 

Izvori - WinUleaked i Windows 8 RTM Blog

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.7.2012 18:47 (kizo2703).
12 godina
offline
Windows 8 - dojmovi

Ja sam siguran da ga neću instalirati na svoj PC, nekako mi je previše smiješan, kao da koristim tablet a ne PC sa onim Metro sučeljem. Očekivao sam da će biti nešto kao što je Windows 7, no ništa od toga, ja sam sa sedmicom super zadovoljan.

Nema tog pitanja na kojeg ja imam pametan odgovor.
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows 8 - dojmovi

Neznam jel dobra tema, imam win 8 i win 7, i sad mi je win8 prvi kad se boota, a ja bi htio da to bude win7 pa ak mi moze neko objasnit da sad ne trazim po svuda.

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 - dojmovi: Build 8518

Sviđa mi se novi gui, nakon viste i sedmice, vec mi je prozirnost dosadila {#}

 

Jedino mi se ne sviđa logo od windowsa koda je u paintu crtano :S

 

 

Nego, oceli to bit za download na msdnaa do 10mj dok jos imam studenstka prava? {#}

Ako ne jbg {#}

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 - dojmovi
G1g1 kaže...

Neznam jel dobra tema, imam win 8 i win 7, i sad mi je win8 prvi kad se boota, a ja bi htio da to bude win7 pa ak mi moze neko objasnit da sad ne trazim po svuda.

Hvala

Za to postoji tema Windows 8 - Problemi ,a inače ,ukucaj msconfig u Start Screen i u tabu Boot stavi Windows 7 za default!

 

nadimak888 kaže...

Sviđa mi se novi gui, nakon viste i sedmice, vec mi je prozirnost dosadila {#}

 

 

Nego, oceli to bit za download na msdnaa do 10mj dok jos imam studenstka prava? {#}

Ako ne jbg {#}

Ukusi su različiti ,ovo sada bez Aera  izgleda ko crtež djeteta od 5 godina!

 

Čekaj ,prati MSDNAA ,i možda će i biti!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.7.2012 19:48 (kizo2703).
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Windows 8 - dojmovi

Kako nema Aera? Kako ce raditi/ce se vidjeti Desktop Preview (mis dole desno)

 

 

Nastranu sto smo ja i Kizo zadovoljni za Osmicom (puno zgodnih izmjena ispod haube) ali ja nisam zadovoljan sa time sto ljudi nisu zadovoljni sa ovom verzijom. Ljudi zele natrag svoj Aero i zasto, za Boga miloga, ne vrate prokleti Aero makar kroz tweakanje registrya ili sto vec?

 

Citam na netu, jedan kaze, "ovo mi lici na XP temu Aero Lite"

 

BTW

Kada korisnici nisu sretni onda nisu sretni niti veliki igraci kao Dell, HP, Acer....

Predvidam da ce ovi Windowsi djeliti istu sudbinu kao Vista. Neporavdano losa.

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 - dojmovi
Lazarus Long kaže...

Kako nema Aera? Kako ce raditi/ce se vidjeti Desktop Preview (mis dole desno)

 

 

Nastranu sto smo ja i Kizo zadovoljni za Osmicom (puno zgodnih izmjena ispod haube) ali ja nisam zadovoljan sa time sto ljudi nisu zadovoljni sa ovom verzijom. Ljudi zele natrag svoj Aero i zasto, za Boga miloga, ne vrate prokleti Aero makar kroz tweakanje registrya ili sto vec?

 

Citam na netu, jedan kaze, "ovo mi lici na XP temu Aero Lite"

 

BTW

Kada korisnici nisu sretni onda nisu sretni niti veliki igraci kao Dell, HP, Acer....

Predvidam da ce ovi Windowsi djeliti istu sudbinu kao Vista. Neporavdano losa.

Nema brale! E ,to ne znam kak i dali će uopće raditi u RTM-u!

Zasad je još uvijek tu.

To je i bilo najavljeno ,ali nismo vjerovali! Sada vidiš - jedina opcija je promjena boje rubova!! Imaš recimo ,grafičku sa 1 ,2 ili 3 GB vrama koja (faktički) ne radi ništa!!

 

Da ljudi dobro vele - to je ko XP ,samo još ružnije ,kad je sve flat!! OS X je ružan s jednom te istom sivom bojom rubova već 10 godina ,ali ovo je deset puta gore!!

 

Sistem je pod haubom ,a i sa svim ugrađenim opcijama najbolji do sad ,čak mi ni Metro screen i Metro aplikacije nisu toliko loši ,ali ovaj GUI je koma!!

 

Vjerojatno će Aero vratit sa SP-om ,kad vide da je vrag odnio šalu!

Ili možda još i ubace opciju uključivanja Aera ,kao sad ovo s direktnim bootom na desktop!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.7.2012 0:58 (kizo2703).
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Windows 8 - dojmovi
kizo2703 kaže...

Vjerojatno će Aero vratit sa SP-om ,kad vide da je vrag odnio šalu!

  vrag koji se zove   Dell, HP, Acer, Asus i koji ne kupuje i ne nudi Windows 8 na svojim laptopima vec Osimice nevoljno gura po tabletima gdje ionako dominira Android i Apple

 

Mala digresija

 

Sjecam se da sam jednom uspio (na silu) ugurati System Restore na Windows Server 2003. Pa ako se to moglo onda zasto ne bi se mogolo i aero :)))

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 - dojmovi
Lazarus Long kaže...

  vrag koji se zove   Dell, HP, Acer, Asus i koji ne kupuje i ne nudi Windows 8 na svojim laptopima vec Osimice nevoljno gura po tabletima gdje ionako dominira Android i Apple

 

Mala digresija

 

Sjecam se da sam jednom uspio (na silu) ugurati System Restore na Windows Server 2003. Pa ako se to moglo onda zasto ne bi se mogolo i aero :)))

A gle ,zaboli me - možda zato pojeftine Windowse barem 50%!

 

Da ,ali ono je bil sasvim drugačiji sistem ,a i nije Aero samo jedan file ,pa da ga moddaš i ubaciš ,ko nekad!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
16 godina
offline
Windows 8 - dojmovi

Kad bi bar Win7 bili brzi i trosili bateriju ko Win8 to bi bilo super. Mislim da cu preskocit osmicu. Nije mi nikako legla.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windows 8 - dojmovi

U svakom slucaju cu instalirati Win 8 na svoj komp i isprobati ,a ako ne budem zadovoljan vracam se na 7...

Meni metro ne smeta,smeta mi samo sto nema aero ..

Puno je ljepse sa aerom..

http://www.bug.hr/forum/topic/softver-literatura-usluge/prodaja-knjige-hardware/103166.aspx
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Windows 8 - dojmovi: Build 8518

Sa svakom nvovom vijesti sve sam sigurniji da ću ostati na Sedmici. Ne znam za Vas, ali ovo je zaista veliko razočaranje. Koliko god bili inovativni, odnosno kreativni u pogledu ovog sučelja svaki piksel otkriva da je to OS koji najbolje "leži" tabletima, a ne stolnim konfiguracijama. Ovo su prvi Windowsi od doba XP, koji prema mom osobnom osjećaju nemaju onaj neki "unutarnji entuzijazam", glavni tvorac svih hypeova oko novih verzija Windowsa. Čak ga je i omražena Vista imala, iako je njezin pravi probelm ležao u tome što je bila ispred svog vremena, odnosno što njezin kod nije bio optimiziran za izvođenje na tadašnjim strojevima. Primarna ideja Windowsa 8, stvaranje jednog OS- a za sve platforme, je odlična , doduše i poželjna u današnje doba pametnih telefona i tableta, ali u Osmici je to učinjeno na štetu PC- a, koliko god takav pristup bio praktičan za neke korisnike, i tu činjenicu je nemoguće osporiti. Kao što sam rekao, ovo su prvi Windowsi nakon cijelog desetljeća koji u meni izazivaju odbojnost, ne zbog minornih boljki, nego zbog pristupa platformi na kojoj je ovaj OS "odrastao". Ne znam za ostale, ali sudeći prema agresivnom forsiranju Osmice od strane Microsofta, ja si idem uzeti još jednu kutiju Sedmice. Dok ih još ima. 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice