Xiaomi Redmi Note 3

poruka: 5.327
|
čitano: 828.324
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 3

I mam jedan problem na mojem RN3 SD ali i na ženin RN3 SE

 

Dakle, nakon što sam napravio update na Global stable koji je iznad 8.0.6.0 verzije, WIFI mi je užasno spor.

 

Da objasnim:

 

Kad probam izmjeriti brzinu preko Speedtesta treba mu nekoliko minuta da uopće dođem do tipke START TEST. kad konačno to učita onda mi Speedtest izmjeri maximalnu brzinu, nekih 31 Mbit/s. Onda sam ugasio Speedtest i maknuo ga iz pozadine i ponovio test na 4g i Speedtest je u par sekundi bio na onoj Start test tipki.

 

Tako je na oba moba. Probao sam zadnji Global Stable sa Miui.com i isto tako zadnji Stable sa xiaomi.eu. Žena ima na mobu zadnji stable sa xiaomi.eu

 

Kad to napravim sa zadnjom Lollipop verzijom 8.0.6.0 sve radi kako treba. Wifi radi bez trzanja isto ko i 4g.

 

-----------------------------------------

Kako na svojem mobu radim testove s romovima probao sam i Pure Nexus sa 7.1.2. Nougatom i sve radi kako treba (bar mi se tako čini) osim što sam morao ručno upisivati APN za Tele 2 kako bi dobio 4g brzinu. Samo mi ne piše 4g nego LTE (to me inače malo smeta, ljepše je sa 4g ikonicom)

 

Iako Pure Nexus radi kako treba, nekako sam navikao na MIUI (godinu dana aktivnog korištenja)

 

Dali neko ima problem sa tim WIFI na MIUI sa 6.x androidom?

 

Nisam spomenuo da sam na T-Com internetu i imam onaj ZTE router.

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
Ok. Puno hvala obojici na odgovorima. Probat cu stavit nesto od navedenog.
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
habareno kaže...

 

Nisam spomenuo da sam na T-Com internetu i imam onaj ZTE router.

 

 

 Tu ti je problem, googlaj "zte tcom spor wifi", moras ugasit ipv6 u ruteru ili promijenit DNS, vise se ne sjecam, ja sam taj problem rijesio izbacivanjem tog tcomovog smeca i koristim wifi preko svog rutera

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.4.2017 12:48 (jaZey).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
jaZey kaže...
habareno kaže...

 

Nisam spomenuo da sam na T-Com internetu i imam onaj ZTE router.

 

 

 Tu ti je problem, googlaj "zte tcom spor wifi", moras ugasit ipv6 u ruteru ili promijenit DNS, vise se ne sjecam, ja sam taj problem rijesio izbacivanjem tog tcomovog smeca i koristim wifi preko svog rutera

Budem baš pogledao, znači, to bi bio problem samo sa Marshmallow sustavom? Pošto na Lollipopom radi ok, isto ko na maminom Samsungu. 

 

Evo trenutno imam instaliran Pure Nexus 7.1.2 i wifi radi bez problema isto kao na Lollipop 8.0.6.0 MIUI Global Stable

Problem nastaje na Marshmallow sustavu na RN3 Kenzo, ali i na Kate

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.4.2017 13:08 (habareno).
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
Kolega ima ovu verziju na redmi note 3 Kako da nadogradi na 8 tj preko koje stranice da skine stable miu 8?

Sada ima miui 7, xiaomi eu, 6.2.25 beta
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
Kada izlazi Miui 9 za RN3??
► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
Pacoo kaže...
Kada izlazi Miui 9 za RN3??

 mislim da sredinom lipnja

9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
@habareno tocno znam na sto mislis. Ono sto je meni pomoglo svaki put do sad je neki no name program DNSet, ne znam zasto i kako pomaze, ali radi. Sad, ne mozes znati spijunira li te ili ne :)
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 3

Pozz ekipa

U subotu stiže redmi note 3 pro, pa budući da sam totalna neznalica što se tiče xiaomija i njihovog softwarea, što mi je prvo činiti?
Vidim spominje se neki global stable ROM ili slično, pa što bih trebao odmah na početku instalirati/brisati sa uređaja?
Neki savjeti za novog korisnika Xiaomi uređaja ? :)

Lp

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3

Provjeris ako ti je stavljen vendor rom, ako je stavljen onda ces imat malo posla da stavis legit rom, no najvjerojatnije ti nece biti vendor tako da netrebas nista posebno radit, jedino ako zelis stavljat custom romove ako ti se miui nabude svidjao, to je malo kompliciranije.

 

Ovdje imas nacine kako provjerit jel vendor rom ili nije

https://www.reddit.com/r/Xiaomi/wiki/roms/vendor

Sir! We are surrounded! - Great! Now we can attack in every direction!
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
Marsel007 kaže...

Provjeris ako ti je stavljen vendor rom, ako je stavljen onda ces imat malo posla da stavis legit rom, no najvjerojatnije ti nece biti vendor tako da netrebas nista posebno radit, jedino ako zelis stavljat custom romove ako ti se miui nabude svidjao, to je malo kompliciranije.

 

Ovdje imas nacine kako provjerit jel vendor rom ili nije

https://www.reddit.com/r/Xiaomi/wiki/roms/vendor

 Official Developer (tj beta) ima i druge jezike, čak i Hr, i dolazi s Google store-om.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 3

Stigao je uređaj.
U prilogu je SS.

 

Da li je ova verzija OK?

 

P.S Uz uređaj nisam dobio onaj standardni punjač za EU već kineski ?
Da li trebam uzeti neki dodatak ili ?

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.5.2017 10:55 (Pwnz.).
 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
Pwnz. kaže...

Stigao je uređaj.
U prilogu je SS.

 

Da li je ova verzija OK?

 da, eventualno mozes stavit najnoviju, tj. ako ti mob radi dobro ostavi tu, ako ne stavi najnoviju 

-koji k, uvijek se dobije adapter, mozda nisi naglasio ili su oni zaboravili, ali oke kosta 1$ na ebayu

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.5.2017 11:00 (Deutsch).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
Deutsch kaže...
Pwnz. kaže...

Stigao je uređaj.
U prilogu je SS.

 

Da li je ova verzija OK?

 da, eventualno mozes stavit najnoviju, tj. ako ti mob radi dobro ostavi tu, ako ne stavi najnoviju 

 Deutsch hvala na odgovoru.

Možeš li pogledati, editovao sam gornji post, za ovaj punjač?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
Pwnz. kaže...

 Deutsch hvala na odgovoru.

Možeš li pogledati, editovao sam gornji post, za ovaj punjač?

 poslao sam ti u pm link za adapter

13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 3

zamolio bih Vas da mi preporučite dobar i stabilan ROM za XIAOMI Redmi 3 Pro pošto ovaj s kojim je mob došao stalno nešto zeza

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3

Ako hoces miui

Ako hoces standard android onda ovo ili ovo.

 

Ti romovi su za redmi note 3 pro, za redmi 3 pro pitaj u temi za taj mob.

Sir! We are surrounded! - Great! Now we can attack in every direction!
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 3

Ljudi pomagajte :) Sinoc sam normalno koristio telefon, ostavim ga na 50 posto baterije i legnem. Jutros kad sam ustao nikako ga upaliti pa sam mislio da je battery drain iako mi se nije desavalo i stavim ga na punjac... ne moze opet da se upali tek nakon nekih pola sata se ukljuci i pise mi 50 posto baterije opet. Medjutim od tada mi ekran ne reaguje na dodir nikako. FP takodje otisak ne prepoznaje nego izbaci samo da nacrtam saru. Je li imao ko takvo iskustvo i prijedlog sta mi je ciniti na njemu a da sacuvam podatke. Telefon nije ispadao, bar ne od sinoc tako da mislim da ne bi trebalo biti do hardvera. Na njemu je zadnji global stable rom. Unaprijed hvala.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.5.2017 13:00 (korisnik888).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
Probaj ga prvo restartat, drzis power tipku nekih 20 sekundi, trebal bi zavibrirat i pocet se palit.. Inace su neki imali problem da im se tak zamrzne jednom i kad restartaju dalje sve normalno, pa ce mozda i tebi tak
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3

Hvala puno na prijedlogu i pomoci, Barem 10 puta od jutros sam ga tako pomocu power dugmeta restartovao i on bi se ugasio i upalio i nije se nista mjenjalo, pa sam se onda obratio na forum. Sad kako mi ti predlozi dugo drzanje i vibraciju, drzao sam dugme dok nisam vibraciju osjetio i sve je OK sad. Ne znam kako se prije toga restartovao nakon par sekundi drzanja power tipke. Hvala u svakom slucaju ;)

 

8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 3

Radio je normalno manje od 10 minuta i onda se opet problem ponovio, nakon 15ak restarta ekran i dalje ne reaguje, ima li koje drugo jednostavno rjesenje :)

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3

Na kraju ekran tj touch jedan dio dana radio ali onda odjednom prestane i vecinu vremena ne reaguje na dodir. Stvarno iritantno. Telefon imam skoro godinu i po dana i nije bilo vecih problema do sad ali...

8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
Mozda ak ti je prije padal se neki konektor pocel odvajati pa malo radi malo ne... Po ovom kaj si napisal bi reko da nije neki ogromni problem, ak malo radi a malo ne...
A di je kupljen? Ak u hr nosi na servis, ak nije... Onda probaj u neki lokalni servis da ti pogledaju jel se kaj pocelo istekavat..
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 3

daj probaj bootat u twrp, pritisni power dugme i volume +, mozda zvuci glupo, ali imao sam jedan slican problem na rn2 i ekran mi se zamrznuo u sistemu, a u twrpu je radio bez problema. nesto prije toga sam otvarao mob i vjerojatno sam nesto lose spojio pa sam poslije opet otvorio i prespojio sve i radi

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 3

Hvala momci na savjetima. Evo vec par dana radi normalno a onda dodje sat dva kad ne radi uopste, obicno zabaguje kad kucam poruke ili tako nesto. Uglavnom onda sam uzeo OTG kabl i povezao mis na tel i sve normalno radi sto znaci ipak da je do konektora od nekih ranijih padaova iako mi nije ispao u zadnjih mjesec dva... U twarp ne mogu jer imam global stable, kad sam pokusavao taj tvoj metod samo se pokusava upaliti i nista. Sad hocu u servis neki da ga nosim pa me zanima samo oko backupa jer ga nikad nisam radio i nisam neki strucnjak. Ako ga odradim i formatiram tel pa vratim stari backup da li bude bukvalno sve isto, naravno ako markiram aplikacije i podatke. Takodje imaju dvije opcije za backup, jedna je na STORAGE pa STORAGE SETTINGS a druga na ADDITIONAL SETTINGS pa BACKUP/RESET. Ima li neke razlike ili da odradim gdje god? Hvala

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
Jeli moguće klonirati aplikaciju za imenik i poruke tako da svaka bude dodijeljena svom simu i broju
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
Da li tko koristi VPN od moba i kako da si namjestim? jel ima negdje tutorial?
► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
U njemackoj sam i nadogradio bih na MIUI 8.6 tj skinit rom s xiaomi.eu
pa me zanima da li je to legalno ili ilegalno?
► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
Pacoo kaže...
U njemackoj sam i nadogradio bih na MIUI 8.6 tj skinit rom s xiaomi.eu
pa me zanima da li je to legalno ili ilegalno?

 Legalno. Samo naprijed.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 3
Fora mi je kak naši ljudi u Njemačkoj za sve pitaju je li legalno, a kad nas Vužgi ga Blaž...
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice