Xiaomi Redmi Note 4

poruka: 1.882
|
čitano: 462.358
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
sibica kaže...
Dobio sam sms kako mi je omogućen unlock.Skinuo sam unlock tool s linka,sve pospajao,prebacio mob u fastboot,ali ne mogu odabrati tipku Unlock,zasivljena je i neaktivna.Možda trebam još čekati jedno vrijeme,dan-dva?

 Jesi uključio "Enable OEM unlock" u developer options? Poslije SMS-a moraš svakako čekati 72 sata.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova
9 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Jesam,uključio sam OEM.Krene mi unlock,ali mi stane na 50%.Pričekam par dana jer sam tek danas ujutro dobio njihov sms.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
sibica kaže...
Jesam,uključio sam OEM.Krene mi unlock,ali mi stane na 50%.Pričekam par dana jer sam tek danas ujutro dobio njihov sms.

 momcino, moras otic u fastboot i instalirat drivere

 

ako mobitel imas vec duze vrijeme mogao bi vec i danas unlockati, na 50% je neki drugi error 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.12.2017 20:21 (Deutsch).
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

nesto se dobro kuha :D


 

 

 
3 0 hvala 2
16 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Vi već na osmici, a mi s MTK-om još ni na sedmici! Nikad više MTK. Ne kužim zbog čega si Xiaomi tako nešto i dozvoljava. Mogli su im reći - ili source kod ili više ne ugrađujemo vaše procesore.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

da, kod nas je oreo vec ono stabilan i dobar za nekakav daily usage. 8.1. je u nekakvoj testnoj fazi jer su sourcevi out tek par dana.

 

a jos kada gledas api level dodje ti da places? 

vi na 23, mi 27 :)

15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Nego,čitam priče o Google cameri app i HDR modu,može link za download te kamere posto imam jadan Omnivision senzor :(
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

https://www.bug.hr/forum/topic/mobiteli/xiaomi-redmi-note-4/242627.aspx?page=40&jumpto=5546770&sort=asc&view=flat

 

prije svega morao bi imati camera 2 api ukljucen

 

system/build.prop

dodaj na kraju dokumenta

persist.camera.HAL3.enabled=1

 

 

to je za miui,  na nekom custom je ukljucen

7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Kupljen xiaomi jucer, kćer oduševljena ( njoj sam ga i kupio ) , a ja pun nepoznanica i pitanja.

Nema nikakvog problema, nego se jednostavno prvi put susrećem sa tim miaui ( ili kako se već zove... ) , pa malo dok udjemo u štos.... Vidim i nekakvu sigurnosnu apk, samo dva pocetna ekrana, .....

Ako imate kakve pocetnicke savjete, pucajte. Onaj mi racun nismo kreirali.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Koja je najbolja kamera za nerootani mobitel? Google camera je samo za rootane?

 

U mene je s5k3l8 kamera, mislim da je to samsung.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
bunker kaže...

Kupljen xiaomi jucer, kćer oduševljena ( njoj sam ga i kupio ) , a ja pun nepoznanica i pitanja.

Nema nikakvog problema, nego se jednostavno prvi put susrećem sa tim miaui ( ili kako se već zove... ) , pa malo dok udjemo u štos.... Vidim i nekakvu sigurnosnu apk, samo dva pocetna ekrana, .....

Ako imate kakve pocetnicke savjete, pucajte. Onaj mi racun nismo kreirali.

 Manje više sve standardno kao i na svakom drugom android mobitelu.

Mi račun ti je nebitan jer ti ne donosi ništa  osim onoga kaj ionak već imaš bolje s googleovim računom (osim ako možeš neke dodatne stvari sinkronizirati, nisam proučavao).

Jedino ako traži te podatke nakon factory reseta pa ako ga netko ukrade ne može ništa(nisam proučavao) ali tu opciju i standardno ima android u novim verzijama (možda su izbacili u miuiu da te prisile na njihov account).

 

bruno11 kaže...

Koja je najbolja kamera za nerootani mobitel? Google camera je samo za rootane?

 

U mene je s5k3l8 kamera, mislim da je to samsung.

 Sve one koriste normalni API tak da razlike nema, osim par dodatnih mogućnosti, ali razlike nisu neke velike.

Google camera je za rootane jer API moraš omogućiti u build.propu (kolega dao upute par postova iznad) jer ga nisu omogućili pa ti za to treba root.

Kruha i igala...
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

@fer-de-lance

Hvala. 😊

Nas konkretan model je redmi note 4 pro dual.

Nekakvu sigurnosnu apk ima u kojoj mogu birati antivirusne definicije od avasta ili tencenta...

Uz njega nije dosao nikakvi korisnicki prirucnik detaljniji, niti sam ga mogao naći na netu.

Nema čupanja baterije, pa po netu gledam kako ( u slucaju da zamrzne i sl ) odraditi soft ili hard reset i sl..

Nudi mi i opcije gasenja nekih apk u nekoj apk koja nadzire zagrijavanje baterije, pa neznam jel to standardni dio androida 7 ili je to miaui fičer...

Taj miaui, to je njihov rom, prilagodjena verzija androida, ili je to samo manja dorada launchera i sl ?

🚑
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Mislim da se malo previse brines za taj miui. To je bas njihov rom koji ima daleko najvise mogucnosti od svih romova, ali sa tim mogucnostima dolaze i neke mane kao kasnjenje notifikacija pa se mora namjestat..

 

 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Moze detalji, sto i kako, da nekasne notifikacije ?
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
bunker kaže...

Moze detalji, sto i kako, da nekasne notifikacije ?

 Evo imaš ovdje objašnjeno

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Više vam ne kasne obavijesti ,to je se prije dešavalo a sada su to popravili da ne kasne obavijesti.
 
0 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

@mind

Hvala. Evo prosli smo sad sve te postavke i za vecinu apk je bilo postavljeno na miui stednju energije. One bitne apk smo stavili u mod bez stednje energije...

Korisne opcije, steta kaj nema neki detaljni prirucnik pa da polako po njemu podesimo sve kaj nam je bitno....
11 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Imam note 4 4/64 iz neutrina ako koga zanima...na pp..hvala

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Ja se još uvijek patim s otključavanjem svog Redmia. Koraci koje sam napravio su sljedeći:

-zatražio unlock

-drugi dan dobio sms

-skinuo unlock aplikaciju

-kod pokretanja aplikacije uspijem doći samo do 50% (i to samo kod verzije 1.1 aplikacije za unlock, kod novijih verzija mi niti ne omogućava kliknuti na tipku unlock.). Pokazuje mi kako imam instalirane drivere, ali sam ih za svaki slučaj deinstalirao i opet instalirao.

-prijavljujem se s istim login podacima, a ako idem na stranicu gdje je miui cloud telefon mi najnormalnije pronađe i vidljive su datoteke u telefonu, kontakti i sl..

-probao sam na više usb ulaza na laptopu i uvijek ista stvar.

-u postavkama mobitela mi je uključen OEM unlock, a priložit ću i ostale postavke.

Ima li možda netko od vas link na drivere koje ste instalirali jer stvarno ne znam što bi još mogao isprobati. Evo i linka na postavke: https://photos.app.goo.gl/qlTTanYabBTmuVMO2

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Probaj pričekati dan-dva za binding time i onda opet pokreni mi unlock.

facebook.com/MiCroatiaFans Xiaomi MIX 6/256GB - MIUI Super Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Još ću malo pričekati,danas je osmi dan od slanja zahtjeva i sedmi dan od dobivanja sms-a.
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Pogledaj si i ovo:

 

[MIUI DEVICE TEAM] Unlocking Bootloader Stuck at 50% Error!
http://en.miui.com/thread-384662-1-1.html
(Source: Xiaomi MIUI Official Forum)

facebook.com/MiCroatiaFans Xiaomi MIX 6/256GB - MIUI Super Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Ja sam dobio dopustenje odma isti dan za otkljucat kada sam zatrazio i trebao jos koristit mobitel 72h kada mi je dosao jer je bio nov i to je to, dal imas adb drivere stavljene? 

9 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Sve navedeno u prethodnom postu mi je aktivirano,a ADB driveri su mi instalirani.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Ako se roota mobitel na org MIUI romu,da li se moze azuzirati i dalje preko OTA ? I da li se gubi odmah root pristup ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Samo da javim kako je mob unlockan zahvaljujući kolegi Deutschu koji mi je to napravio preko Teamviewera.Napatio se ko Isus,radio skoro 4 sata dok nije skužio kako unlock ne prolazi zbog toga što je bila uključena neka sigurnosna provjera drivera ili tako nešto.Kad smo tu opciju deaktivirali,onda je krenuo i unlock.Još jednom hvala Deutschu na trudu i uspješno obavljenom poslu.
 
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
doky01akablava kaže...

Ako se roota mobitel na org MIUI romu,da li se moze azuzirati i dalje preko OTA ? I da li se gubi odmah root pristup ?

 Ako planiraš rootati, moja preporuka ti ja da to odradiš na Stable ROM-u.

U suprotnome, na Developer ROM-u ako imaš root - skida ti cijeli ROM of 1.x GB i automatski ti flasha Mi Recovery i gubiš root.

facebook.com/MiCroatiaFans Xiaomi MIX 6/256GB - MIUI Super Moderator
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Kratak review nekih dobrih oreo romova kojih sam probao.

 

Cardinal Aosp

-jako kompletan rom sa puno dodataka i sve se moze podesiti, ali slike preko vibera su se slale dosta dugo pa sam odustao od njega iako mislim da je to bilo zbog adawaya, ne znam ni sam vise.

 

Pixel Experience (ima i 8.1. build-nisam probao, ali ima neke sitne bugove)

-rom je predobar za multitasking i stvarno prefluidan, ali nema stvarno nikakvih dodataka pa ono kome to nije bitno neka proba.

 

Aosip

-trenutno koristim, sve radi kako spada, fluidan je i dosta toga se da prilagoditi.

 

 

U usporedbi sa nougatom oreo je dosta fluidniji za koristenje.

 
0 0 hvala 3
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Želim kupiti RN4 pa bi htio savjet gdje ga uzeti i koji model. Koliko sam dosad istražio, najbolje preko Honorbuya s EU skladišta. Hoću global verziju s podrškom za B20, i tu sam negdje pročitao da rn4x nema global varijantu. To me malo zbunilo jer manji redmi 4x ima. Čitao sam i nešto o lošim kamerama na rn4x, ako je senzor omnivision. Kakvi se senzori ugrađuju na rn4? Vi koji ste kupili preko Honorbuya, što ste dobili? Jel ima možda još nekih kupona za popust?
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

https://www.honorbuy.com/1068-xiaomi-redmi-note-4-international-version-32gb-black.html

 

Pazi na tempered glass jer international verzija mozda?? nema isto mjesto ledice na istom mjestu kao i 4x verzija.

 

sony>samsung>omnivision

 

Dobio sam samsung, ali svejedno stavi google cameru . Googlaj kupone i cak mozes unijeti i vise kupona, oko 2 znam da,da.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.12.2017 12:32 (Deutsch).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice